P/Foreholte handhaaft ongeslagen koppositie Paiker Leiden op dreef tegen Inteibratislawa De Algemene sneuvelt in derby LSRG naar slachtbank gevoen MOEIZAME WINST VOOR VAK STARS SPORTTRIBUNE Tamme jaarvergadering LSB LËIDSE COURANT (Van onze handbalmedewerker) LEIDEN In de landelijke eerste klasse handhaafde Plantenhoek/Foreholte haar ongeslagen koppositie vla een verdiende 12—10 overwinning op het toch wel verrassend sterk spelende Westlandla. Het betekende voor de Voorhoutsen de vijfde zege In successie, een betere start van de competitie had de nieuwe trainer/- coach van Foreholte, Wim Geerlings, zich niet kunnen wensen. In de eerste helft leek Foreholtf nog op een gemakkelijke overwin ning af te stevenen. Via de tussen standen 2-0, 3—1 en 3—3 liep de Voorhoutse formatie probleemloos weg naar een ruime 84 rust stand. De Naaldwijkse dames kwa men echter in het begin van de tweede omgang sterk terug. Met beweeglijk en fel aanvalsspel werd de Voorhoutse defensie zwaar on der druk gezet. De anders zo zeke re Foreholte-verdediging raakte hierdoor van de wijs en ging fou ten maken. TUINCENTRUM „De Plantenboek" Loosterweg 39A Voorhout 02522-11048 Westlandia profiteerde daar dank baar van en wist na 15 minuten spelen de ogenschijnlijk onover brugbare 8—4 achterstand om te zetten in een 8—9 voorsprong. Tot opluchting van de Voorhoutse aan hang onderkende Hannie Boskamp c.s. tijdig het gevaar. Via een tempoverhoging trok Foreholte het spel in de eindfase duidelijk naar zich toe. Via fraaie doelpunten van Elly Hoek, die zo te zien weer haar oude vorm te pakken heeft, Nel Geerlings en Hannie Boskamp werd de eindstand uiteindelijk be paald op 12—10. Doelpuntenmaaksters aan Voor houtse zijde: Nel Geerlings 5x, Hannie Boskamp 3x, Elly Hoek 2x en Jet Verdegaal. Het streekduel in de regionale tweede klasse tussen Jong Ade en HVS Is In een ruime 13—8 overwinning geëindigd voor het team uit Oud Ade. Gezegd moet wel worden dat de Stompwijkse dames door blessures niet op volle oorlogssterkte konden uitkomen. In de eerste helft deden beide ploegen weinig voor elkaar onder, de 5—5 ruststand was dan ook een juiste afspiegeling van de krachts verhouding. Na#rust ging HVS fel van start. Een en ander resulteerde in een verdiende 5—7 voorsprong Jong Ade liet zich echter niet weg spelen, integendeel, de ploeg van Bram Obbes ging zelfs het spel dicteren. HVS kwam er vanaf dat ogenblik in feite niet meer aan te pas, vooral ook omdat de gevaar lijkste Stompwijkse schutster, Ank van de Bosch, door een conse quent doorgevoerde mandekking volkomen aan banden werd ge legd. Binnen de kortste keren kwam Jong Ade naast HVS om even later via de weer bijzonder schotvaardige Helma van der Geest, Lydia van der Poel en Ma rian van der Geest onbereikbaar uit te lopen naar 12—7. In de slotminuten voegden beide ploe gen elk nog één doelpunt aan hun totaal toe. Voor Jong Ade scoorden: Helma van der Geest 9x (1), Lydia van der Poel 2x en Marian van der Geest 2x; de Stompwijkse score kwam op naam van: Ank van der Bosch 2x, Copia Goemans 2x, Leny van de Bosch 2x, Marijke Luiten en Antoinette van de Bosch. In dezelfde klasse behaalde Nort- ha een nipte 7—8 zege ten koste van Velo uit Wateringen. In de eerste helft werd de Noordwijker- houtse ploeg, ten dele door eigen falen, door de routiniers van Velo op ruime afstand gehouden (rust stand 41). Coach Carel Caron moest in de rust z'n dames wel wat in de oren hebben gefluisterd, want in de tweede helft tapte Nort- ha uit een geheel ander vaatje. De verdediging sloot weer als va nouds, terwijl in aanvallend op zicht Northa „doordacht" te werk ging. Vooral via de goed op schot zijnde Leidy Vink werd Velo vrij eenvoudig op 5—8 gezet. Northa verzuimde echter door te gaan, men geloofde het wel. Velo kreeg, mede door de vreemde arbitrage, zodoende de gelegenheid toch nog heel dichtbij te komen. Leidy Vink 3x, Thea Terheide 2x, Mary van der Berg, Rienie Heems kerk en Hilda van der Berg ver zorgden de Northa-score. De heren van Northa, nog zonder de geblesseerde Aad Langeveld en Sjaak van Diemen, blijven het na hun zwakke competitiestart goed doen. Voor de derde achtereenvol gende maal bleven de Noordwij- kerhoutse heren aan de positieve kant van de score. Slachtoffer was ditmaal het tweede team van het Leidschendamse EHC. Bij rust had Northa al een 36 voorsprong opgebouwd, die in de tweede helft, ondanks fel verzet van EHC, niet meer uit handen werd gegeven, 8—11. De Northa-treffers werden ges coord door: Ton Vogels, en Hans van Rijn. De dames van MMO (afdelings eerste klasse) hadden weinig moei te met zwakke Steeds Voorwaarts uit Schipluiden. Het was wel te zien dat de Hoogmadese dames de bekerfinale tegen het Haagse Wings (overigens geëindigd in een overwinning voor de Haagse ploeg) nog in de benen hadden. De score bleef zodoende wat be perkt. Na een 2—0 ruststand werd het tenslotte 5—2 in het voordeel van MMO. Doelpuntenmaaksters bij MMO: Helma van der Geest scoort uit een strafworp voor Jong Ade één van haar negen treffers in het duel Jona - HVS. Margré Volwater 3x, Coby Salm en Adrie van der Meer. Het derde team van Hercules was geen partij voor de heren van MMO. De Rijswijkse ploeg moest na een ruststand van 8—3 met 16—4 de eer aan Gerard Elstgeest c.s. laten. De heren van Sanocel/Saturnus hadden in een sportieve doch ma tige wedstrijd minder moeite met het Haagse Duinoord dan de eind uitslag doet vermoeden: 15—13. Door nogal laconiek verdedigen aan Leidse zijde kon Duinoord nog aardig bijblijven. Bij de Leidenaars waren vooral Anton Klok, Peter Waalwijk en Henk Verwey goed op schot, steeds De dames van Sanocel/Sa turnus, die het nog steeds moeten doen zonder topschutster Monique Plouvier, trokken met 3—7 aan het kortste eind tegen Duinoord. Wil Schulte tekende voor de drie Leidse doelpunten. De heren van Olympia kon den het niet bolwerken te gen het vrij stevige MSV uit Noordwijk, 912. De Was- senaarse dames daarente gen waren tegen het zeven de team van Animo op dreef. Het werd if wedstrijd 17—3 voor pia. De heren van HVV '7 ven ongeslagen leider afdelings tweede dankzij een verdiende op de reserves van 8—13. LEIDEN In de ontmoeting te gen KMD uit Wateringen heeft DIOK bijna te lang een afwach tende houding aangenomen. Vooral het Ijverige werk en de grote wilskracht van de Wate- rlngse voorwaartsen hadden ge mengd met wat meer spelvarlatle de Leidenaars van de uiteindelij ke zege af kunnen houden. Dat DIOK toch nog won met 7-9 kwam, doordat de geelblauwen het laatste kwartier alsnog bereid wa ren te knokken voor een beter resultaat. Maar als de Leidenaars deze competitie hoog willen eindi gen zal er voortaan van de eerste tot de laatste minuut wel degelijk door hen gewerkt dienen te wor den. In de aanvang zag het er nog hoopvol uit toen Biran Rietveld in de zesde minuut, door het benut ten van een penalty-kick, DIOK de leiding gaf: 0-3. Maar voor de rust kwam KMD naast zijn opponent door een fraaie dropgoal van Joop Lievaart: 3-3. Onrustig en veel te gehaast pro beerde DIOK de schade te herstel len. Maar juist die onrust werd de directe oorzaak van een misver stand in de Leidse verdediging en KMD kon middels een try tot 7-3 uitlopen. Toch duurde het nog tot 5 minuten voor het eindsignaal eer DIOK zijn zaken beter had georga niseerd en grote druk kon uitoefe nen. Toen wist Peter Brandt een Wateringse aanval handig te on derbreken. Won razendsnel meters en speelde de bal 0| juiste moment in de Leidse kwartlijn. De zeer goed switcl Hans Görtz drukte op fraaie de bal achter de goaltijn: Brian Rietveld maakte daarna de conversie geen fout en li DIOK nog net op tijd naa overwinning: 7-9. LSRG Het Leidse Studenten Rugby zeischap heeft het er tegen Haag allermiserabelst afgebi Met maar liefst 41-0 werde i Studenten naar de university teruggestuurd. Leiden miste d lijk een corrigerende coach vorige is nu trainer bij Den H terwijl ook de balbehandelinj termate slecht was. Armoede merkte het Leidse spel. Bij lukte alles, de ploeg was gemotiveerd en slaagde er te weer in de Leidse defensie te splijten. LSRG kon weinig I dit geweld zetten. Binnen 201 ten leidden de Hagenaars i met 26-0. Het goeddraa Haagse rugbyteam maakte er maar een oefenpartij van en de de Leidse Studenten met u kend technisch spel slachtbank: 41-0. LEIDEN De jaarvergadering van de LSB Is dit jaar bijzonder tam verlopen. Even leek het een beetje te gaan spannen toen het LSG-voorstel, om de eerste klas se van de competitie continu door acht teams te laten bezetten, aan de orde kwam. Het bestuur had bezwaren tegen dit voorstel maar de vergadering nam het toch aan. Om de competltlelelder, de heer Van der Meulen, niet In moeilijk heden te brengen werd verder besloten om de nieuwe regeling volgend jaar pas in te laten gaan. De vergadering was overigens weer zeer matig bezet. Vooral de kleinere verenigingen maakten geen gebruik van de mogelijkheid om hun stem eens een keer te laten horen. Onder leiding van de nieuwe voorzitter, de heer Modder man, werd de agenda snel doe lopen. Er werd afscheid genofi van de jeugdleider Gijs Haasnt die vervangen werd door Rijnsburger. Verder werd de n» we schaaksociëteit Nieuwko welkom geheten. In het kader» de gewijzigde organisatie van KNSB was de heer De Bolster officiële afgevaardigde van KNSB aanwezig. Hij kon enki keren nuttige informatie en uit' geven. De jubileumcommissie1 nog geen informatie over de pl nen voor het volgende jaar, dit worden gedaan op de voorjaa vergadering. (Van onze basketballmedewerker) LEIDEN Met een 98-76 overwinning op het Tsjechische Inter-Bratlslawa heeft het Leidse Parker een visitekaartje afgegeven, dat er niet om liegt. Meer moeite had Vak Stars in eigen huls met Hoechst BSW, dat uiteinde lijk met 82-65 werd verslagen. Na de dubieuze nederlaag van Parker tegen NN Donar, zondag jl. werd de wedstrijd tegen Inter Bratislawa met gemengde gevoelens tegemoet ge treden. In de openingsfase van de wedstrijd trad de Leidse ploeg dan ook alles behalve zelfverzekerd op. Parker, man tot man verdedigend, moest toe zien hoe Inter Bratislawa via goed schutterswerk op 12-16 kwam. Daarna was het echter gedaan met de Tsjechische illusies. De Parker-machine liep warm en er kwam duidelijk meer tempo in het Leidse spel. Arthur Collins werkte hard en mede via een zeer zelfverze kerde Peter Kop werd de achterstand omgebouwd naar een 30/20 voorsprong. Het was duidelijk dat de Tsjechen geen antwoord hadden op het hoge tempo dat Parker via de uitblinkende Plaat volhield. Ook Sid Bruisma lijkt eindelijk zijn draai te hebben gevonden. Met name de assists van Bruinsma getuigden van kwaliteit. De slotfase van de eerste helft had helaas een minder prettig einde. Door een verkeerde draaibe- weging liep Mitchell Plaat een enkelblessure op, die de Nederlandse Amerikaan zeker 2 weken van het veld zal houden. Na een 54-36 ruststand nam Peter Paulides de plaats van Plaat over. Na een nerveuze start slaagde Paulides goed in die opdracht en Parker kon zijn show voortzetten. De Tsjechen werden bij vlagen geheel weggespeeld. Goede steals van Collins droe gen er evenals het zelfverzekerde schieten van Kop en Bruinsma toe bij, dat de Tsjechen een afgang tegemoet gingen, getuige de 92-58 stand in de 15e minuut. Hennie Blom, de Parkercoach wilde de Tsjechen die afgang besparen en zijn bankspelers het karwei laten afmaken. Doordat in die slotfase met name Lamping en Rijsbergen nog te nerveus speelden, liep inter Bratislawa de achterstand nog in tot 98-76. Scores Parker: Collins 38, Bartholome 16, Bruins ma 14, Plaat 14 (100% schotzuiverheid), Kop 12, Paulides en Weemhof 2. Scores Inter: Padrta 27, Sedlak II, Povazunec 10, Kotleba en Rajniak 8. De Leidse eerste/dlvlslevertegenwoordlger Vak Stars heeft nogal wat moeite gehad met het Weertse Hoechst BSW. Geheel tegen de verwachting in speelde Hoechst een zone. Vak zag. zich in haar aanvallen zodanig belemmerd door die zoneverdediging, dat de mees te punten van afstand gescoord moesten worden. In de eerste helft was met name Peter de Jong zo goed op schot dat Vak toch wist uit te lopen tot 42-25 bij rust. Na rust kreeg de Leidse ploeg het nog moeilijker. In de tweede minuut moest Ed Strong het veld al met 5 fouten verlaten, hetgeen coach van Eyk deed besluiten om de man to man los te laten en eveneens zone te gaan spelen. Hoechst begon in te iopen, maar in de slotfase schakelde Vak bij een 64-56 stand nu met meer succes over op de man to man. Met gemak werd de 82-65 zege veilig gesteld. Topscorers bij Vak: Peter de Jong 24 en Ed Strong In de eerste divisie dames boekte Parker 2e seizoenzege. Een vlot draaiende Leidse hield via een goed gespeelde press het t hoog, waardoor de Schiedamse ploeg a\ w met een achterstand geconfronteerd werd. J In de tweede helft bouwde Parker haar voor?® uit tot 78-66. In de heren-tweede divisie sra, Luba tegen het sterkere Juventus. De Schiev ploeg had duidelijk meer lengte in de ploerk Luba, dat een in het begin opgelopen achtena van 10 punten wist terug te brengen tot ders eindstand. Ook het Alphense BVO leed een ri£ laag. BVO, zonder de geblesseerde Ponf' moest toezien hoe het Delftse DAS geen had met het Alphense zonespel. DAS zege^, met 85-125. In de heren 1e klasse zegevj- Nijssen Trotters met 119-49 over WIK-Wassq'; Hans van \jó l (Van onze sportredactie) LEIDEN De Danaïden hebben het leidende Fortu- na een punt afhandig ge maakt: 13—13. Er sneuvel den trouwens meer koplo pers, waaronder helaas ook De Algemene, dat de derby tegen Zuiderkwartier met 8—7 verloor. Fluks bleef nog wel aan de lei ding in de derde klasse na een 5—3 zege op Maas sluis. Fides Pacta won dit keer tegen Koog Zaandijk terwijl Pernlx nog altijd op het eerste puntje zit te wachten. De Danaïden-Fort una 13-13 ($-6) De Danaïden draaien tot nog toe een zeer goed seizoen. Dit keer werd na een gelijk opgaand duel een punt meegepakt tegen de kop loper Fortuna. Nimmer werd een voorsprong van meer dan twee punten geregistreerd in deze wed strijden die zeer goed geleid werd. De Leidenaren kregen het in de tweede helft een stuk makkelijker toen een van de sterkste spelers van Fortuna om onduidelijke rede nen gewisseld werd. Er werd ges coord door Pieter Corneef, Freddy van Duin (6x), Henny Devilè en Adrie van Nierop (5x). MIK-Pemix 7-6 (6-2) Al zeer snel werd Pernix op een grote achterstand gezet door het toch ook niet al te hoog genoteer de MIK. Het leek toen helemaal mis te gaan. Maar naar mate de wedstrijd vorderde werd er goed hersteld. Helaas net niet voldoende om nog een punt mee te pakken. Toch begint er nu wel een duidelij ke opgaande lijn te komen in het Pernix-spel. Ria Laman (2x), Agnes de Rooi, Willy van der Kooy, Alice Tieleman en Jan van Seggelen maakten de punten. Koog Zaandijk—Fides Pacta 6-7 (2-2) Ondanks een grote veldmeerder- heid kwamen de Leidenaren niet verder dan een zege met een punt voorsprong. Er werd vaak slecht afgemaakt terwijl de tegenstanders erg veel strafworpen mochten ne men. Vaak was dit een cadeau voor de gastheren. Dick Onderwa ter (2x), Hen Brakel (2x), Wim Piket (2x) en Ruud Niessing schoten raak. TOP-GKV 6-6 (4-3) Vanaf het begin heeft TOP voor gestaan. Vooral individueel was TOP duidelijk sterker. De tegen standers waren daarentegen zeer sterk in het samenspel. Hierdoor was het toch niet makkelijk om tot een zege te komen. Kees Suur- mond, Jan Witlem Simmelinck, Ineke Westerbeek, Wilma Kühn, Bert Staal en Hildo Krop troffen de korf. Ons Eiland-VES 7-6 (4-4) Bijna de gehele wedstrijd had Ons Eiland een voorsprong. Kort voor tijd ging het echter helemaal mis. Met nog drie minuten te spelen werd er gelijk gemaakt en tien seconden voor tijd scoorden de gasten het winnende punt. Ons Eiland kreeg hierdoor minder dan verdiend. Nan Degenaars (3x), Co by Deegenaars (2x) en Piet Beek man 2x) zorgden voor de punten. Zuiderkwartier—De Algemene 8-7 (1-2) De twee Leidse teams waren in deze derby volledig aan elkaar ge waagd. In de eerste helft werd er niet zo heel erg best geschoten, hetgeen duidelijk te zien is in de ruststand. Na rust bleef De Alge mene nog lange tijd voor staan. In de slotfase kwam Zuiderkwartier goed en beslissend terug. Voor De Algemene scoorden: Ruud van Vliet (3x), Aad Busman (2x), Henny Rusman en Jannie van Iterson. Crescendo-Fiks 7-4 (3-2) Ook in de tweede klasse een der by. Crescendo, dat puntloos on deraan stond, was er erg op ge brand om eens een keer te win nen. Er werd dan ook met een grote inzet gespeeld en daar kon Fiks weinig tegenover stellen. Piet l'Ami (2x), Gé Brands (2x), Lies- beth Kok, Leny Kok en John Huig- sloot scoorden voor Crescendo en Robert van der Kraan (2x) en Wim Anholds voor Fiks. De Zwervers-KNS 9-3 (4-1) Een jong KNS had maar weinig in te brengen tegen het vaak harde spel van de Zwervers. Er werd zeer regelmatig verloren. Enno Ouds hoorn, Ronnie van Eijgen en Trudy Blansjaar zorgden voor de drie punten. Maassluis-Fluks 3-5 (2-1) Fluks heeft het zeker niet eenvou dig gehad tegen mede-koploper Maassluis. Zij hadden echter het geluk dat de gastheren tot twee keer toe een strafworp misten op het kritieke moment. Vooral het laatste kwartier was het zeer span nend. Kees Impthorn (2x), Rob Schelvis, Tineke Verloop en Peter van der Berg maakten de winnen de punten. Velocitas—Sagitta 2-2 (2-2) Velocitas heeft een van de koplo pers Sagitta, dat lange tijd met een dame minder speelde, op een ge lijkspel kunnen houden. Mede door de wind werd er voor korfbal begrippen zeer weinig gescoord. Alleen Rien van Poelgeest en Jan Scheffers raakten. De aanvoerder van Zuiderkwartier neemt een strafworp in de derby tegen De Algemene De bal zal echter zijn doel missen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 18