Blauw Wit te sterk voor UVS: 3-0 Mnti-climax oor Roodenburg DOCOS opnieuw naar verlies Lisse geeft Teylingen geen kans LDWS een treetje hoger ISPORTTRIBUNE LFC laat tanden zien LEIDSE COURANT (Van onzé sportredactiè) MSTERDAM - UVS had geen ticuus; hoefde zich ook niet te irontschuldigen voor de 0—3 ne erlaag bij Blauw Wit. Oe Amster- pmse debutant in de hoofdklas- l was doodgewoon de baas ge leken over de Leidse formatie. if de balans na de eerste ode nog bedrieglijk in even- it hangen, toen Blauw Wit er- I juif*1 ig I*- na in staat bleek om zijn aanval lende spel in een even hoog tem po te continueren, moest UVS toch afhaken. Blauw Wit nam na een snelle voorsprong geen gas terug, waardoor UVS, offensief toch al niet overtuigend, geen kans kreeg zich te herstellen. De Amsterdammers plukten de ver diende vruchten van hun opval lend positieve spelopvatting. „We proberen zowel thuis als uit aan vallend te spelen", aldus trainer Maurer, een belofte, die zeker serieus genomen kan worden. Het Blauw Wit van zondag is in ieder geval in staat om een frisse wind door de hoofdklasse te laten waaien. „Een uitstekende ploeg", vond ook UVS-trainer Gerard* Des- ar, „de afstraffing was ook duide lijk". Aanvankelijk zag het er naar uit, dat UVS voor een verrassing zou kunnen gaan zorgen bij Blauw Wit, dat een opmerkelijk sterke compe titie-start achter de rug heeft. Het Leidse middenveld (Kort-Van Seg- gelen-Kantebeen) kon het „breken de" werk nog aan, hoewel dat ten koste ging van het aanvallende spel. UVS kon het niet opbrengen om snel en masse over te schake len. Wil Henskens en Frits van der Heiden zochten hun heil daarom in afstandsschoten. De laatste oogstte daarmee wel applaus, toen hij de lat trof, maar het leverde geen treffer op. Die kwam kort na de pauze aan de andere kant. Na zes minuten zette aanvoerder/rechtsback Fred Lieffeld van rechts voor. Wil Hens kens liet de bal van zijn borst stuiten, waardoor Nico Lubbersen met een halve omhaal van korte afstand kon scoren: 1—0. UVS bleek de kracht niet te hebben om terug te komen, hoewel Bert Kort kort daarop in de handen van doelman Niessen schoot. De eerste periode bleek te veel van de Leide- naars te hebben gevergd en ook twee wissels (Hans Neuteboom voor Jan Verver en Henk Zandber gen voor Rob van Ginkel) konden de dreigende nederlaag niet af wenden. In de 22e minuut viel de beslissing. Marcel Hartman-Kok, die een ver moeide Mat Kantebeen steeds meer het nakijken gaf. werd door Frank Bruynestein aangespeeld en schoot via de onderkant van de lat raak: 2—0. UVS bleef het proberen, maar een èèn-twee Van Putten/Van Segge- len mislukte en pok de schoten van laatste manKoos Hannaart hadden geen succes. Vijf minuten voor het einde kwam Blauw Wit nog op 3—0. toen Nico Lubbersen een voorzet van Frank Bruynestein fraai inkopte, nadat Wil Henskens en Wijnand Sloos hadden misge- grepen. ROEN VAN DER GEEST li iif BLI' ilds F >Jteln Eerste klasse '•«r l (Van onze sportredactie) le 1IDEN Wat voor Roodenburg het vieren van een terwinning had moeten worden, werd tenslotte een Iti-climax. Het Wassenaarse Blauw Zwart slaagde gj in blessuretijd nog in om via voorstopper Jules Brecht de gelijkmaker te produceren en aldus remise uit het vuur te slepen: 2-2. ri^eze rommelige maar voor het publiek spectaculaire Idstrijd was het Roodenburg, dat in de eerste helft it beste van het spel had. Pogingen van afstand van °j hardwerkende André Ooyendijk en van Peter van Juten, met een kopbal, vonden echter de formidabel !n «pende Peet Pietersen op hun weg. Blauw Zwart hier nauwelijks enig gevaarlijk aanvalsspel tegen- I Ter stellen en kreeg zijn enige werkelijke kansen pas 1 slag van rust. De Wassenaarse middenvelder Wim plido mocht in buitenspelpositie doorgaan, maar ?eJrandde echter op de goed uitgelopen doelman jevaart. Ook stond deze even later op de goede bats bij een kopbal van Van Leeuwen, zodat de lislstand 0-0 werd. 5 de rust, waarin bij Blauw Zwart Wim Tolido 4 ^tovisseld werd voor Pieter Donath, ging Roodenburg 1 uib jacht naar een treffer maar het deed dat nogal 1 ^doordacht. Roodenburg-trainer Pieter Versteeg: „We maakten de fout alles door het centrum te willen spelen en maakten onvoldoende gebruik van de vleu gels. Nadat Peter van Houten nog een prachtige kans had laten liggen was het in de 15e minuut wel raak. Voorbereidend werk van Reinier Verkuylen bracht Wout Holverda in schietpositie, die vernietigend uit haalde: 1-0. Twee minuten later was Roodenburg z'n voorsprong echter alweer kwijt. Peter Ciere en André Ooyendijk werkten in eendrachtige samenwerking Frank Karre- mans tegen het gras en de uitstekend leidende arbiter van Tour legde de bal op de stip. Blauw Zwart-spits Van Leeuwen benutte de strafschop koelbloedig: 1-1. Roodenburg begon na de gelijkmaker z'n greep op de wedstrijd wat te verliezen, maar kwam toch op nieuw op voorsprong. Na een korte corner van Han Tisseur speelde de later geblesseerd uitgevallen. Ri chard Klein zich knap vrij en zijn voorzet werd door Wim Ligtvoet keihard afgemaakt. Na defensief geknoei bij Blauw Zwart bood invaller Van Tongen en Wout Holverda een fraaie kans. Hij verzuimde echter de stand naar 3-1 te schieten en bood daarmee Blauw Zwart de kans om in blessuretijd nog wat terug te doen. Dit tot teleurstelling van Roodenburg-trainer Versteegh: „We hebben een punt te weinig gekregen. Sommige spelers bij ons misten, na hun blessures, de kracht en conditie om de voorsprong tot het einde toe vast te houden". Dick van der Bijl Peter van- Houten vecht hier een duel op het middenveld uit. De Roodenburgse halfspeler verzette tegen Blauw Zwart veel werk. Zondag KNVB: Nick Verwoerd (Alphense Boys) 6. Hans Bollen (DOSR) 5; Wout Holverda (Roo denburg) (+1). Hans Weenink (Rijpwetering) (+1) beiden 4. Zaterdag KNVB: Cor Vreugdenhil (Rijnsburgse Boys) (+1) 5; Ruud Bröring (Noordwijk) en Ed Lange- reis (Lisser Boys) beiden 4. Afd. Zondag: John Eshof (KRV) 6; Henk Krouwel (KRV) en Paul van der Heiden (Meerburg) beiden 5. Afd. Zaterdag: Aad van Zon (Stompwijkse Boys) (+2) 5. Derde klasse (Van onze sportredactie) LEIDEN DOCOS is na het ver lies van vorige week tegen Laak kwartier ook dit weekeinde niet tot winst gekomen. Ditmaal werd met 1-3 verloren van het Haagse HW. Van Nispen kwam in De Zilk niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen hekkesluiter TOGB. Het Leidschendamse RKAW boekte de eerste competitiewinst ten koste van Delfia: 2-0. Na de nederlaag van vorige week tegen Laakkwartier noest DOCOS deze keer z'n meerdere erkennen in HW. Dank zij een sterke start van HW werd DOCOS al vanaf de eerste minuut in de verdediging gedrongen. Jan van Polanen moest zelfs al in de zesde minuut een schot van Peschar met het hoofd van de doellijn halen, nadat invaller-doelman Peter Burghouwt reeds gepasseerd was. Toch was het binnen een kwartier al 1-0 voor de "Oude Haagsche". Het was Ver meulen, die in de 12e minuut voor deze treffer tekende. Het wa§ DO COS dat na die treffer het initiatief nam en probeerde het evenwicht te herstellen. Doelman Marsman van HW wist tot de 33e minuut de aanvallen te keren. Toen was het Ruud van der Meel die eenvou dig kon scoren omdat de gehele HW-verdediging bleef staan. Een uitnemende kans kreeg DO COS nog vlak voor rust toen arbi ter Vreeswijk een strafschop toe kende wegens hands van Bleyen- burg. Ton van Dinten wist echter met dit buitenkansje geen raad en zag zijn slappe schot gestopt door de HW doelman. In de tweede helft begon HW weer goed, want Peschar wist in de 2e minuut al te scoren. Hij kopte de bal uitste kend in na een corner: 1-2. Juist in de periode dat DOCOS zich gelijkwaardig toonde aan z'n opponent werd de strijd in het nadeel van de roodwitten beslist. Ton van Dinten verdedigde ver keerd uit en Erbé had geen moeite met de hem geboden mogelijk heid: 1-3. Hoewel DOCOS het hier na nog wel probeerde met schoten van Peter van der Kooy, Jan Smits en Rob Aniba wist doelman Mars man van geen wijken en verdiende HW twee kostbare winstpunten. Van Nispen is tegen het vóór gisteren punteloze TOGB niet ver der gekomen dan een gelijkspel: 1-1. Het kwam al in de 5e minuut op een 1-0 voorsprong; Peter van der Drift knalde een vrije trap direct in de linkerbenedenhoek. TOGB trachtte via pressievoetbal de gelijkmaker te forceren, maar stuitte echter op de sterk spelende Van Nispen doelman Ed Smit. Van Nispen was in die periode met snelle uitvallen zeker zo gevaarlijk en na een voorzet van Kees Bakker schoot Gijs Geerlings in vrije posi tie tegen de lat. Het houtwerk had het toch zwaar te verduren want Leon Zethof trof drie minuten later de paal, wat ook Martien van Ee- den nog een keer overkwam. Vlak voor rust kwam TOGB echter nog op gelijke hoogte: Ed Smit tastte mis en Baart knalde raak: 1-1. In de tweede helft werd de strijd aanzienlijk grimmiger en gingen beide ploegen zich te buiten aan te hard voetbal. Van Nispen was het meest in de aanval, maar had nogal wat moeite met de afwerk ing. TOGB kreeg nog maar één werkelijke kans. maar Van Nispen doelman Ed Smit redde fraai. "E«n winst die wat gelukkig tot stand is gekomen". Dat was de zienswijze van RKAW-trainer Wim Andriessen. In een goede en fair gespeelde wedstrijd was het Delfia dat de slag op het middenveld wist te winnen. De talrijke kansen die daaruit voortvloeiden werden ech ter bijzonder slecht afgerond. Het resultaat was dat bij de rust de stand nog dubbelblank was: 0-0. Na de hervatting kende de wed strijd hetzelfde beeld: een sterker Delfia dat RKAW in de verdedi ging drong. De Leidschendamse formatie moest zich beperken tot countervoetbal, maar dat leverde wel tweemaal succes op. In de 25e minuut was het Bert Voogelaar, die een door de Delfia-keeper los gelaten bal in het vijandelijke doel wipte en vlak voor tijd was het wederom Bert Voogelaar die het nel wist te vinden. deze mogelijkheid verloren gaan door hands te maken. Het was André v.d. Klauw, die in de 33e minuut zijn club aan een 1—0 voorsprong hielp. Na op de rand van het strafschopgebied te zijn aangespeeld, passeerde hij de laatste Teylingenverdediger en wist schuin voor het doel staande doel man Leo Dols zeer beheerst te passeren. Gerard Koomen had zijn ploeg vlak voor rust op 2—0 kun nen zetten, maar Leo v.d. Krogt wist de doorgebroken Koomen nog juist op tijd te achterhalen. Na de thee ging de ploeg uit Lisse op dezelfde voet verder.' Via de vrije man op het middenveld, Ruud v.d. Voort, werd het spel opge bouwd en de diepgaande Ruud Dobbe en linksbuiten Gerard Koomen werden herhaaldelijk goed weggestuurd. De tegenstel ling tussen de SC Lisse en Teylin gen was duidelijk. De equipe van trainer v. Klugt („We zijn met vier geblesseerde spelers langs de kant nog lang niet op volle sterkte") had in de eerste helft nog wel enkele kansjes via de goed spelen de Wil v.d. Krogt. maar na de rust was het gevaar, dat van de Teylin- gen-voorhoede uitging minimaal. Wil v.d. Krogt viel sterk terug en Paul Nobelen werd volledig aan banden gelegd door de jeugdige Jan v. Duin. Halverwege de tweede 45 minuten probeerde v.d. Klugt hierin wel verandering te brengen door Wil Brox (na blessure van Paul Nobelen) en Kees Hooge- boom in te zetten maar het resul taat was nihil. De Lissener Sport Club liet zich telkens terugzakken en probeerde via snelle uitvallen tot resultaat te komen. Hennie v. Eeuwijk zag zijn schot gestopt na een combinatie tussen v.d. Voort en Koomen, maar had even later toch succes toen Teylingen-doelman Leo Dols de bal na een hoge voorzet niet goed wegstopte en de bal voor de voe ten van v. Eeuwijk sloeg. Deze had hiermee geen moeite en knalde de bal droog in de vrije hoek. Protes ten wegens buitenspel (een Lisse- speler zou op de doellijn hebben gelegen) werden door scheids rechter Dijkers uit Voorschoten terzijde geschoven. Lisse contro leerde hierna de strijd volledig en het was alleen maar aan slordig heid te danken dat de score niet nog hoger opliep. Kansen voor Ruud Dobbe en Jacques de Ruiter werden niet benut. Voor Hennie v. Eeuwijk eindigde de wedstrijd min der prettig. Met een jukbeenbles sure moest hij de strijd 10 minuten voor tijd staken. (Van onze sportredactie) LISSE „Een uiterst nuttige overwinning". Zo kwalificeerde SC Lisse-trainer Jan van Dijtf de verdiende zege van zijn ploeg na de 2—0 op het Sassenheimse Teylingen. En hij had gelijk. De SC Lisse toonde vooral in de tweede helft van deze derby een betere spelopvatting: er werd sneller gespeeld dan de Sassen- heimers, meer geschoten en vaak en goed opgekomen door de bei de backs. Voeg daarbij het over wicht op het conditionele vlak en de zege is verklaard. Toch was het Teylingen dat in de eerste 20 minuten het betere van het spel had. Na een kwartier re sulteerde dit in de eerste en tevens beste mogelijkheid van de wed strijd. Een uitval via Paul Nobelen en Wil v.d. Krogt leverde een hoek schop op en Jos v.d. Lans wist met een knappe kopbal doelman Hans Kortekaas te passeren. Het was André v.d. Klauw die de bal van de lijn wist te halen en zodoende zijn ploeg voor een achterstand wist te behoeden. Hierna was het Lisse. dat het initiatief naar zich toe trok: Ruud Dobbe kreeg door een fout in de Teylingen-verdedi- ging een goede schietkans maar zijn schot ging net naast en Lisse- aanvoerder Ruud v.d. Voort bood zijn spits Hennie Eeuwijk een goe de kans maar laatst genoemde liet Ton Boehmer (rechts) werkte wel hard voor LDWS maar had geen succes met zijn schoten. LDWS kwam tegen Celeritas dan ook niet tot scoren. (Van onze sportredaktie) LEIDEN Trainer Leo de Jong vatte zijn konklusie na afloop als volgt samen: „We hebben een punt en een voorstopper verlo ren". Een enigszins sombere analyse, die weliswaar niet door iedereen werd onderschre ven, maar die in ieder geval voor het tweede deel van de stelling opgaat. Immers, na twintig minuten reeds kon verdediger Cock Slingeland zich met een gebroken jukbeen naar het ziekenhuis begeven. Over het eerste deel van de stelling is diskussie mogelijk. Betekent een 0—0 gelijkspel een punt winst of een punt verlies? Het idee om Ger de Roode als laatste man te laten fungeren werkt uitstekend. LDWS kan achter nu op de nul spelen, voorin zijn de problemen nog niet uit de weg. Ze zijn zelfs nijpend te noemen als bedacht wordt, dat doelman Kees Drewes van Celeritas slechts éénmaal daadwerkelijk behoefde in te grijpen bij een kopstoot van Ger de Roode. Aan de andere kant kampte Celeritas met hetzelfde euvel. Ook aan deze zijde was een kopbal van linkerspits Max Koopman het enige vermeldens waardige wapenfeit. Het werd dan ook een saaie wedstrijd. De minuut stilte die in acht werd genomen naar aanleiding van het overlijden. tJeze week, van oud-voorzitter Klaas Huner breidde zich eigen lijk uit tot 91 minuten. Eénennegentig minuten waarin weinig of niets gebeurde. Spits Ton Boehmer (balvast en fysiek sterk) werkte hard, maar kon nauwelijks een gericht schot afvuren. Evenmin lukte het om de snelle Richard Jürgens te lanceren. Dat is jammer, want bij een betere taakverdeling moet het zeker mogelijk zijn voor LDWS om tot doelpunten te komen en om de balans van twee doelpunten (penalties) uit vijf wedstrijden een wat positiever aanzien te geven. Voorlopig echter heeft LDWSd de laatste plaats op de ranglijst verlaten en dat geeft aanleiding tot een aanzienlijke dosis optimisme. GIJS ZANDBERGEN Jan van Duin (rechts) is Paul Nobelen van Teylingen te vlug af en bouwt aan een nieuwe aanval voor SC Lisse. (Van onze sportredactie) NIEUWENHOORN In de als lastig gekwalificeerde wedstrijd tegen koploper Nieuwenhoom heeft LFC niet alleen een ruime overwinning op de club van die naam geboekt, maar vooral ook op zichzelf. De interne strubbelin gen van de afgelopen weken in spireerden de Kanaries kennelijk dermate, dat een vrucht van 5—0 kon worden geplukt Reeds na zes minuten opende Ger- rie Nagtegeller middels een ouder wets juweeltje, de score. Ondanks deze vroege treffer weigerde Nieu wenhoom het hoofd in de schoot te leggen. Ja, slaagde er zelfs in LFC onder druk te zetten. Deze ontwikkeling leek zich in de twee de helft voort te zetten, maar Bles Zuma schoot in de vijfde minuut het licht voor LFC definitief op groen. De gele tram kwam op gang en het waren achtereenvol gens (weer) Nagtegeller. Hans de Kruyff en Cock van Weerlee, die LFC aan de verdiende 5—0 over winning en trainer Melbi Raboen aan een uiterst plezierige middag hielpen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 15