Verzet tegen inkorting monumentaal pand Feestweek Lisse met draverijen lunaparkvissen en paraplu-hangen GEEN BEDRIJFS TERREIN ACHTER VLASHOVEN Veel belangstelling feesten Sassenheim Hül Drie gewonden bij aanrijding op Duinweg „Poezen- vrouwtje" in hoger beroep NOORDWIJKERHOUT - Me- vrouw P. J. van Poelgeest, be ter bekend als „het poesen- vrouwtje van Noordwijker- hout" is tegen de uitspraak van de Haagse arondissements- rechtbank in hoger beroep ge gaan. Mevrouw van Poelgeest had een rechtsgeding aange spannen tegen de gemeente Noordwijkerhout waarin zij een vordering indiende bij de gemeente. De uitspraak van de rechtbank was voor de gemeen te Noordwijkerhout gunstig, in zoverre, dat de eis tot vorde ring ongegrond werd verklaard. De eiseres is nu tegen deze uit spraak in beroep gegaan. De gemeenteraad van Noordwijker hout zal tijdens de eerstkomen de vergadering op dinsdag 27 september een voorstel te be handelen krijgen om de ge meentelijke rechtskundige te I machtigen namens de gemeente I het verweer tevoeren. KORTWEG LEIDERDORP Het Tweede Kamerlid door de WD, me vrouw Annelien Kappeyne van de Coppello komt op maandag 26 september naar Leiderdmrp. Tijdens een ledenvergadering van de afdeling Leiderdorp van de WD zal zij spreken over het gemeentelijke welzijnsbeleid De bijeenkomst wordt gehouden in de ontmoetingsruimte van de sportzaal „Op Dreef' in het Bin nenhof en begint om 20.00 uur. ZOUTERWOUDE Voor vrij dagavond heeft de K.P.J. een bouwling-avond op het pro gramma staan. Als er veel be langstelling voor bestaat, wordt er misschien een competitie georganiseerd, die dan tot ja nuari gehouden zal worden. Vertrek is om 20.15 uur vanaf het Centrum. Om de kosten te drukken worden chauffeurs met een auto vriendelijk verzocht deze mee te nemen, zodat ook anderen mee kunnen rijden. Kosten van het bowlingen 7,50 p.p. NOORDWIJK Op de Duin weg vond een aanrijding plaats tussen een motorrijder (21) uit Lisse en een personenauto, be stuurd door een inwoner (30) van Leiden, waarbij drie min of meer ernstig gewonden vielen, die alle naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden moesten worden gebracht. Het waren een drie maanden oude baby, die zich met de ouders in de Leidse wagen bevond, de be stuurder van de motor en een I9-jarig meisje uit Lisse, dat als passagier op de duo.zat Waarschijnlijk door te hoge snelheid geraakte de motor op de linkerweghelft, waarbij de naderende personenauto in de flank werd aangereden. De wa gen sloeg over de kop en werd totaal vernield. Ook de motor liep zware schade op. Met een inwoner (20) van Noordwijkerhout en z'n meisje had het slechter kunnen aflo pen. Hun wagen sloeg, eveneens door een te hoge snelheid op de Duinweg over de kop en werd 's nachts, hangend in de bomen naast de weg, onbeheerd aange troffen. Zonder het ongeval aan de politie te melden ging het stel, dat slechts kneuzingen had opgelopen, te voet naar huis. Eerst 's morgens verscheen de Noordwijkerhouter aan het bu reau om mededeling te doen van het gebeurde. Op de Van Berckelweg vond een aanrijding plaats tussen een motor, bestuurd door een 28-ja rige inwoner van Roelofarends- veen, en een personenauto uit Maarssen. De duopassagiere (26), eveneens afkomstig uit Roelofarendsveen, werd met di verse verwondingen naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den overgebracht. Een 16-jarige Noordwijker kwam in het ziekenhuis terecht toen hij op de Koningin Astrid Boulevard tegen een auto op reed, die linksaf sloeg naar een parkeerterrein. Zijn brommer liep zware schade op. REGIO LEIDSECOURANT DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1977 PAGINA 4 rt LISSE Vanaf vrijdar 23 september viert de bevolking van Lisse een hele week feest De najaarsfeesten zijn zo langzamerhand niet meer weg te denken in bet Lissese straatbeeld. Naast bet tradi tionele lunapark en de sfeer volle kortebaandraverijen zijn er nog 54 andere pro grammapunten. Het motto „Voor elck wat wils" is ge schreven in het vaandel van de Harddraverij vereniging, die in vroeger Jaren alleen de kortebaandraverijen organi seerde. Ten behoeve van het lunapark zijn de Schoolstraat, de Haven en de Havendwarsstraat vanaf maandag 26 september geslo ten voor al het verkeer. De getroffen verkeersmaatregelen worden op donderdag 29 sep tember uitgebreid. Het door gaande verkeer wordt omge- leid via de Laan van Rijcke- vorsel. De Heereweg is op deze dag omgetoverd tot een ren baan. Door het volledig afbranden van jongerensociëteit „Qbus" heeft het feestprogramma een aantal wijzigingen ondergaan. De deelnemers van de Jeugd- viswedstrijd moeten zich aan melden op het parkeerterrein van. de Openbare Lagere School aan de Ruishoomlaan. De prijsuitreiking vindt plaats in café-restaurant „De Beurs". De deelnemers van de 60+ vis wedstrijd moeten zich verza melen in de Bachstraat in de Poelpolder. Een van de nieuwe program maonderdelen is het paraplu- hangen. Het bestuur van de harddraverijvereniging is vo rig jaar dankzij de televisies how van. Ted de Braak op dit schitterende idee gekomen. In de Elfgelopen weken zijn de voorrondes van het paraplu- hangen gehouden en 40 finalis ten strijden zaterdag 24 sep tember dan ook om de hoofd prijs: anderhalve minuut gra tis winkelen in de Lissese con sumentenmarkt „De Haven". De traditionele jaarmarkt wordt gehouden op maandag 26 september in de Kanaal straat. Ruim 250 kramen van winkeliers en marktkooplie den proberen hun koopjes te slijten aan het Lissese publiek. Pistoolschieten maakt sinds kort deel uit van de traditione le spelavond op maandag 26 september. Sjoelen voor begin ners en gevorderden is weer in ere hersteld. Op deze maan dagavond is elke openbare ge legenheid in Lisse ingericht als „speelhol". Op dinsdag 27 september wordt het lunaparkin het cen trum van Lisse geopend. Voor 65-plussers is er 's middags een ontspanningsmiddag in „Het Trefpunt". Op woensdag 28 september worden de scho len intensief betrokken bij het programma. Verschillende toernooien en wedstrijden zijn ten behoeve van de school jeugd georganiseerd. Woens dagavond kunnen de Lissese kinderen trachten zoveel mo gelijk lawaai te maken in de trommeloptocht die om 19.00 uur begint bij de plaatselijke bibliotheek. Het koekslaan be gint om 20.00 uur op het luna park nabij „Het Trefpunt" in de Schoolstraat. De belangstel ling voor dit Oud-Hollands spel wordt steeds groter, al was het maar om het feit dat je de overheerlijke doorgesla gen koek mee naar huis mag nemen. Op donderdag 29 september naderen de festiviteiten een hoogtepunt. De internationale kortebaandraverijen trekken elk jaar duizenden bezoekers aan. De Lissese feestweek wordt afgesloten met een mu zikale rondgang van de drum band „Trou moet Blijcken". NOORDWIJKERHOUT De gemeenteraad van Noordwijkerhout zal worden voorgesteld in de raadsvergadering van dinsdag 27 september het bestemmingsplan Victor I en II vast te stellen. Tegen dit bestemmingsplan zijn 34 bezwaarschriften ingediend. Ook de Provinciaal Planologische Commissie had enkele bezwaren tegen het ontwerp-bestemmingsplan. Het college stelt de raad thans voor het ten dele aangepaste bestemmingsplan vast te stellen. De Provinciaal Planologische Commissie heeft het gemeentebestuur verzocht het terrein aan de Kerkstraat van de voormalige Victor- school te gebruiken voor de bouw van woningen in de woningwet en premiesector. In het ontwerp-bestemmingsplan was de bouw van woningen in de vrije sector vervat. Het college van B en W meent te moeten vasthouden aan de vrijesectorbouw, omdat de verwervingskosten van de gronden dermate hoog waren dat bouw in woningwetsector en premiesector niet mogelijk is. Op aandrang van de PPC en enkele indieners van bezwaarschriften heeft het college besloten geen bedrijven te vestigen op het terrein aan de Vlashoven en een deel van de Kerkstraat. Oorspronkelijk wilde men hier de meer kleinschalige bedrijven onderbrengen die in de dorpskom in de verdrukking zijn geraakt. Voor het toekomsti ge terrein bij de Maandagsewetering dacht men aan de wat grotere bedrijven. Tegen het bedrijfsterrein aan de Vlashoven/Leidsevaart zijn veel bezwaarschriften ingediend. Ook de PPC toonde twijfels. Om deze redenen stelt het college voor alle aandacht te richten op het terrein aan de Maandagsewetering en de gronden aan de Vlashoven tot agrarisch gebied te bestemmen. Aan een deel van de overige bezwaarschriften wordt tegemoetgeko men; de meeste worden echter ongegrond verklaard. Noordwijkse agent hink-stap- kampioen NOORDWIJK Hoofdagent Jelke Braaksma van het Noord wijkse politiekorps werd op de te Utrecht gehouden wedstrij den voor de atletiekkampioen- schappen van de Nederlandse Politiesportbond, in de A-klas se eerste en Nederlands kam pioen op het onderdeel hink- stap-sprong. Hij behaalde een afstand van 13.41 meter. In de klasse B werd hij tweede op het onderdeel^ discuswerpen met een worp van'34 meter. Een uitzonderlijke prestatie van deze sportman, die als midden- dertiger uitkwam tegen een aan merkelijk jongere garde politie- atleten. SASSENHEIM Ook de twee de dag van de volksfeesten in Sassenheim mocht zich verheu gen in een goede belangstelling. Om 9.00 uur vertrokken bijna 500 familietoertochtwielrijders voor hun 28 kilometer lange tocht door de Bollenstreek. Om 12.00 uur waren de deelnemers terug en namen hun medaille in ontvangst. Jongste deelnemer: 4 jaar. Oudste: de 74-jarige Jaap Waasdorp uit Valkeniershof. Het boegsprietlopen leverde zoals verwacht weer de nodige natte pakken op. 50 deelnemers en uiteindelijke overwinningen bij de dames voor Ellen van der Wagt en bij de heren voor Sjaak Slujfmer. Het jeugdvissen werd vooral een groot succes voor de vissen, die zich slechts incidenteel lie ten verschalken door de 66 deel nemende jongens en meisjes. Winnaar werd Dave van der Wagt die met een totaallengte van 53 centimeter een werphen gel in de wacht wist te slepen. Een andere werphengel ging als troostprijs naar de jeugdige Steef Koning. De grootste kar per van de dag nam zijn hengel namelijk mee in plaats van om gekeerd. Inmiddels waren de auto/orien- tatiepuzzelaars al behoorlijk diep in de knoop geraakt door de moeilijke opgaves die zij op hun barre tocht dienden te vol brengen. Onder meer diende ge raden te worden door de 81 coureurs hoeveel koffiebonen er in een pot zaten, hoeveel eieren in een schaal, hoeveel rozen in een emmer en meer van dat soort grappen. Bij het juist ra den mocht men deze dingen ook meenemen, 's Avonds in de „Ontmoeting" bleek Peter Berg man wederom de sterkste (voor de vijfde keer) en hij mocht dan ook de wisseltrofee weer in zijn zak steken. 's Avonds vond ten slotte het hindernis-ringsteken) plaats. In twee oude Deux Chevaux (Een den) moesten naast bet ringste ken hindernissen als een even- wichtsbalk en een slalom wor den genomen. Speciale primeur was de „Siamese Eend" van de gebroeders Bontje die een mo tor voor- en achterin had. Ui teindelijke winnaar werd Jan Broer met zijn zus Yvonne, die hierdoor 100 gulden rijker werd. LISSERBROEK - Het Dorps huiswerk houdt op morgen 23 september in Dorpshuis „De Meerkoet" een jaarvergadering - De agenda van de vergadering vermeldt onder meer de be- stuursverkiezing (aftredend maar ook weer herkiesbaar me vr. T. van de Star-van Eeuwijk, de heer G. Nederveld en de heer J. A. Kors), informatie over het foto-leesboek over Lisserbroek en de vaststelling van het toe komstig beleid. Aanvang 20.00 uur. WASSENAAR - In de VVV- kiosk op de hoek van de Johan de Wittstraat en de Van Zuylen van Nijeveldstraat wordt deze week een bijbelhuis gevestigd. Plannen om een dergelijk huis in Wassenaar te vestigen waren er al geruime tijd, maar de mo gelijkheden ontbraken. Totdat het oog viel op de VW-kiosk, die in de wintermaanden niet gebruikt wordt. Het VW-be- stuur bleek bereid de kiosk in de wintermaanden te verhuren De doelstelling van de mensen die dit initiatief anoniem heb ben genomen is de belangstel lenden de weg te wijzen naar de bijbel en naar de overvjoed van evangelische lectuur die te ver krijgen is. Men kan een keuze maken uit een ruime sortering op dit gebied. Het bijbelhuis gaat werken onder de naam „Het goede boek". Het telefoon nummer van de kiosk is 13215, terwijl bij geen gehoornummer 16897 gebeld kan worden. WASSENAAR - De wijkge- meenschap „Groot Deyleroord" is het nieuwe seizoen begonnen met het houden van een enquête onder de buurtbewoners. De vereniging maakt als buurtcen trum gebruik van het Deyler- huis dat al enige tijd eigendom is van de gemeente Wassenae In dit centrum vinden aller] activiteiten plaats, maar de be doeling is het nog verder renda bel te maken. Vandaar dat aai buurtbewoners gevraagd is aai te geven of er belangstelling voor onder meer foto en film timmeren, boetseren, handwer ken, en allerlei „doe-het-zelf-ac tiviteiten". WASSENAAR De afdeling Wassenaar van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw Plantkunde houdt maandag avond 26 september om acht uur haar eerste bijeenkomst van dit seizoen in het Jeroenhuis. Deze avond zal verzorgd wor den door het produktschap voor groenten en fruit. Niet alleen leden van de afdeling, maar ook belangstellenden zijn welkom, Secretaris van de KMTP is de heer C. van Vulpen, Dokter Weederlaan 63, telefoon 10367 in Wassenaar. Op de ledenbijeen komst in oktober zal de uitslag van de tuinenkeuring bekend worden gemaakt. NOORDWIJK De Rabo-bank Noordwijk vertoont een krachti ge groei. Het balanstotaal steeg in 1976 met 20 procent van 36 tot 43 miljoen, en voor dit jaar is de 50 miljoen reeds bereikt Het ledental van de bank groei de in het afgelopen jaar van 9811 naar 1046, het aantal spaarreke- ningen nam toe van 5696 tot 6170, het aantal leningen ging van 586 naar 619 en het aantal rekeningen-courant steeg van 2405 naar 2601. De bank bestaat dit jaar bovendien 65 jaar NOORDWIJK De Hervormde bibliotheek in de oude Wilhelmi- naschool te Noordwijk-Binnen gaat met ingang van morgen weer open. Elke vrijdagavond van 7 tot 8 uur kan men daar terecht om een keuze te maken uit een grote verscheidenheid van boeken. De bibliotheek is gespecialiseerd op het gebied van streekromans en dergelijke lectuur. Verder zijn er weer tal van nieuwe boeken aan het be stand toegevoegd. WARMOND De zomer zal in Warmond feestelijk worden be sloten met een ouderwetse hos- avond rond de muziektent Mu ziekvereniging St. Matthias wil deze oude traditie in ere herstel len en regelmatig de jeugd laten hossen rond de tent op de Baan. 's Avonds om 8 uur zal zaterdag 24 september de zomer worden uitgehost op de klanken van harmonie en drumband. Daarna zal er een kleine rondgang door het dorp worden gemaakt. OEGSTGEEST „Cabaret 220 Volt" treedt zaterdagavond om acht uur op in sociëteit de „Fuik", gebouw Taberna, Julia- nastraat I te Oegstgeest De groep opent als eerste een reeks programma-avonden die elke derde zaterdag van de maand gehouden worden. Op dezei avonden worden leuke en geva rieerde evenementen geboden, zoals: Café Chantant met Wil lem Bonvie (22 oktober) en voorts film, toneel en Zuid-Ame rikaanse muziek. BEZWAREN IN LEIDERDORPSE COMMISSIE LEIDERDORP De raadscommissie voor Beroep- en Bezwaarschriften behandelde gisteravond het door de vereniging „De Oude Kern" (D.O.K.) ingediende bezwaar schrift tegen het plan een deel van het aan het Jaagpad langs de Oude Rijn gelegen pand Bruggestraat/Hoofditraat in te kor ten. Op I augustus J.1. besloot de gemeente raad met zeven tegen vijf stemmen de gevel van het pand Hoofdstraat 24 1.75 meter naar achteren te verplaatsen. Tot de tegen stemmers behoorden de fracties van de PvdA en PPR-D'66, waarbij het WD-raad- slid mevrouw Irma Gehner zich aansloot In het pand dat op de lijst van beschermde monumenten is opgenomen, heeft de kunste naar Rien van der Nat zijn atelier en exposi tieruimte gevestigd. De kunstenaar was als enige van het acht man tellende bestuur van D.O.K. naar de vergadering van de commis sie gekomen om de bezwaren van de vereni ging toe te lichten. De heer Van der Nat vond het uit historisch oogpunt onaanvaard baar, dat het pand dat vroeger als gemeente- schuur heeft dienst gedaan en waarover veel oude Leiderdorpers nog praten, als monu mentaal pand wordt aangetast. Verder be toogde hij, dat de bestemming van het pand als atelier- en cursusruimte voor beroeps kunstenaars geweld wordt aangedaan door de verkleining van het pand. Op de vraag van de voorzitter van de com missie de heer J. Reugebrink (CDA), wat er in de aan de Rijnkant gelegen twee ateliers na de verbouwing kan worden gedaan, ant woordde hij: „Het worden mooie gangen, waar misschien fietsen in kunnen worden gezet, maar als atelierruimte door de ver smalling ongeschikt". Wethouder E. Drenth (PvdA) die in de raad tegen het voorstel had gestemd, maar als lid van het college van B W medeverantwoor delijk voor de indiening van het plan, stond voor de moeilijke taak het voorstel van het college te verdedigen. Hij slaagde daarin wonderwel. De heer Drenth zei, dat de inkorting van het pand noodzakelijk was geworden door het plan van de Provinciale Waterstaat de Oude Rijn te verbreden- Voor het college was het na advies van de Monu mentencommissie de waarde van het Jaag-' pad doorslaggevend om tot inkorting over te gaan. Een belangrijk punt was voorts dat de Provincie het grootste deel van de kosten voor haar rekening zou nemen. De heer Drenth merkte nog op het vreemd te vinden, dat tegen het in het voorjaar aangenomen bestemmingsplan, Hoofdstraat en omgeving, waarin de inkorting van het pand Hoofd straat 24 was opgenomen, geen bezwaren zijn ingediend. Na de vergadering trok de commissie zich terug om het advies over het ingediende bezwaar aan de gemeenteraad voor te berei den. De voorgevel van dit pand aan de Bruggestraat in Leiderdorp moet 1,75 meter naar achteren worden geplaatst. Kostbare klok gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN In de nacht van dinsdag op woensdag is uit een woning aan de Van Velzenstraat een Friese Staartklok gestolen van 200 Jaar oud. De getaxeerde waarde bedraagt 11.000 gulden. De be woner werd omstreeks één uur wakker en kon nog net zien hoe de inbreker met de klok onder zijn arm in het nachtelijke duister verdween. De politie heeft tot nu toe geen spoor kunnen vinden van de dader. Nieuwveen verhuurt gemeentegrond NIEUWVEEN Wanneer de raad dinsdag akkoord gaat met het voorstel van b. en w., kun nen de inwoners van Nieuw veen gemeentegrond huren. Deze verhuur van grond is al leen bestemd voor diegene die hun omgeving wensen te ver fraaien. Slechts wanneer de gemeente grond in het bestemmingsplan de bestemming tuin heeft gaat deze regeling op; wanneer die bestemming openbaar groen is kan zij niet worden verhuurd. In de gemeenteraad zal verder ondermeer gesproken worden over de toewijzing van premie koopwoning. De verordening is opgezet om eventuele speculatie te voorko men, alsmede om de woningen ook in de toekomst bij verkoop of verhuur aan Nieuwveense woningzoekenden ter beschik king te doen blijven. Ulllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll De Goede Herder afgebrand Een felle uitslaande brand heeft gisteravond het voormalige klooster De Goede Herder aan de Hoge Rijndijk in Zoeterwou- de in de as gelegd. Het vuur in het slooppand is vermoedelijk aangestoken. De brand werd gesignaleerd om kwart voor acht Toen de brand weer met groot materieel arri veerde, sloegen de vlammen al uit het dak. De vuurgloed was tot in de verre omtrek te zien. Met tien stralen ging de Leidse brandweer het vuur te lijf. Eerst om kwart over negen kon het sein „brand meester" worden gegeven. Het klooster was toen al vrijwel volledig uitgebrand: alleen de muren stonden nog overeind. De nablussingswerk- zaamheden werden tot na mid dernacht voortgezet Het al geruime tijd leegstaande klooster is al vaker het doelwit van brandstichters geweest. Binnenkort zou het klooster worden gesloopt om ruimte te maken voor woningbouw. Ver wacht wordt, dat de definitieve sloop spoedig zal plaatsvinden. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIi

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4