!cldóc &owumt J Prinsjesdag vol verrassingen Wiesenthal beschuldigt NSambtenaar Nederlander pleegde aanslag op Cruijff ill v Zigeuners mogen voorlopig in Den Haag blijven Jackie Onassis afgekocht feisje (19) kracht Yvo, Dennis, Priscilla, Mirella, Patricia en Ramona ONGEMAK VOOR PRINS CLAUS Enthousiasme bij paleis -ONDERWIJS- MANIFESTATIE ooo Westerterp: zwart reizen valt mee nburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 Barm: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijtewefl. is (excl. BTW) 0,46 per mm. Telefoontjes f 4,16 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) nten: kwartaal 40,45; jaar 150,30; losse nummers: 55 cent. Woensdag 21 september 1977,67e jaargang no. 20843 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Scenes „Scènes uit een huwelijk" op Ned. I om 20.00 uur. Om 20.55 uur Beethoven piano concert 4 en om 22.35 uur Studio Sport. Ned. II om 19.04 uur „Kinderen in Bogota". Om 19.29 uur Ken merk met mijnwerkers Bolivia en om 20.30 uur „Koninkrijk der Nederlanden". Droog Droog weer met wolkenvelden, maar ook hier en daar zon. Ma ximumtemperaturen omstreeks 16 graden. Zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen. Morgen zon: 7.25-19.39. Maan 17.00-1.27. Scheveningen hoog water 11.15, 24.00. Laag water 6.33,19.13. JELONA Johan en (r Cruijff zijn gister- op miraculeuze wij- h een aanslag ontko- De dader, een met istool bewapende Ne- ïder uit Rotterdam, porden overmeesterd gearresteerd. Over eweegredenen is nog bekend. wij gisteren schreven le de man zich aan de pan Crijffs flat. Tevo- lad hij in vloeiend is de huisbewaarder, die erop moet toezien dat geen onbevoegden het flat gebouw betreden, gezegd dat hij een brief bij de familie Cruijff moest afge ven en op antwoord moest wachten. De brief zat in een envelop van hotel Prin ses Sofia, waar Michels woont. De huisbewaarder koesterde dus geen arg waan en liet de man naar de derde verdieping gaan. Cruijff, die voor de teevee naar de Europese kam pioenschappen basketbal zat te kijken, was daar zo door geboeid, dat hij echt genote Danny de deur liet opendoen. De man haalde toen een pistool te voor schijn en dreef Cruijffs echtgenote de huiskamer in. Hij sommeerde het echtpaar op de grond te gaan liggen en vroeg om een touw. Cruijff, die erg rustig bleef, vroeg steeds maar weer: Waarom doe je dat nou? Terwijl de man met hem bezig was, wist Danny de huiskamer uit te glippen en bij de buren hulp te gaan halen. Met de huisbewaarder en Johan zelf, wist die de indringer te overmeesteren en over te geven aan de Spaanse politie. De drie kinderen van Cruijff, die lagen te slapen hebben van het hele voorval niets gemerkt. Cruijff is na de aanslag vertrokken naar een huis buiten Barcelona. Dit ver blijf, en ook de flat, wor den nu door de politie be waakt. 99 [ENE Jacqueline Onas- krijgt ongeveer 62,5 min en uit de erfenis van wij- Se scheepsmagnaag Aristo- i Onassis. Dit is het resul- van een onderhandse kking tussen de erfgena- De erfgenamen zijn behal- acqueline, die eerder wedu- was van de vermoorde uikaanse president John F. de enige dochter van pjSsis, Christina, en de Onas- 'ötichting die in het leven geroepen ter nagedachtenis Alexandros Onassis, de re zoon van de multimiljo- die in 1973 bij een vlieg ongeluk om het leven m. leline Onassis zou volgens het op luari 1973 opgemaakte testament een jaarlijkse uitkering van gulden ontvangen, waaronder f DU gulden voor de opvoeding van -vjtwee kinderen uit het huwelijk met ledy. Het grootste deel van de nala- rihap zou daarbij gaan naarChristi- jjlfl de stichting Onassis. De nieuwe Ing kwam tot stand na langdurige rekingen tussen vertegenwoordi- van de drie partijen. Aanvankelijk >ij dit overleg aan Jacqueline een van 50 miljoen gulden zijn aan- len. Haar advocaten wisten dit be- bij besprekingen in Zürich te ver- I Wn tot 62,5 miljoen gulden. ^•itina Onassis zou deze met de king akkoord zijn gegaan om ge- af te zijn van haar voormalige noeder. Krachtens de nieuwe rege- krijgt Christina de helft van de os, voornamelijk bestaand uit sche- j ïn in de Verenigde Staten gevestig- p-, idernemingen met een waarde van liljoen gulden. pi Een 19-jarige in- pr van Leiden is van- |ond twee uur aangerand, ïisje werd na een bezoek n café gevolgd door een It aan de ingang van haar trok de man haar jbedreiging van een stilet- Jle auto. Na een ritje van f Inuten belandde het twee- een stil plekje, waar de it meisje verkrachtte. ZESLING OP LEWS STADHUIS AANGEGEVEN Van onze verslaggever overstaan van onder andere loco-burgemeester LEIDEN Vanmorgen om kwart over negen M. van Aken van Leiden en burgemeester J.H. heeft de heer S. Nijssen uit het Noordhollandse Kok van Heemskerk, alsmede ambtenaren van Heemskerk in de raadszaal van het Leidse Stad- de burgelijke stand van Leiden, die vier man huis aangifte gedaan van de geboorte van twee sterk aanwezig waren om de noodzakelijke for- zoons en vier dochters. De namen van de jon- maliteiten rond de aangifte van zes kinderen gens zijn Yvo en bennis. De meisjes heten tegelijk zo snel mogelijk af te ronden. Priscilla, Mirella, Patricia en Ramona. Tijdens de bijeenkomst in de raadszaal overhan- De geboorte van de zesling had afgelopen zondag digde loco-burgemeester Van Aken namens het plaats in het Academisch ziekenhuis in Leiden. Leidse gemeentebestuur aan vader Nijssen een Vandaar dat de aangifte ook in de Sleutelstad zestal zilveren drinkbekers met inscriptie. Burge- moest plaatshebben. De aangifte geschiedde ten meester Kok van Heemskerk overhandigde na mens het gemeentebestuur (Van een onzer verslaggevers DEN HAAG In zowel als bui ten de politiek heeft Prinsjesdag gisteren allerlei verrassingen op geleverd. Prins Claus bleek zijn rechterhand geblesseerd te heb ben; tussen de deftige politici en andere autoriteiten in de Ridder zaal bevond zich een aantal sch olieren uit Amersfoort, de beken de tekenaar en dierenvriend Rien Poortvliet bleek in livrei gekleed dit met hoge toestemming van de koningin zelf naast de Gou den Koets mee te lopen en later in de bijeenkomst van de Tweede Kamer moest minister Duisen- berg van Financiën tot zijn schrik constateren, dat in zijn koffertje verschillende belangrij ke begrotingen ontbraken. Het merkwaardigste echter was, dat tegen alle gewoonten van het parlement in, de liberale fractie leider Wiegel direkt na het aan bieden van de Miljoenennota aan de Tweede Kamer het woord vroeg. Wiegel deed dit, omdat hij verontwaardigd was over de poli tieke opmerkingen van de minis ter van Financiën, die de schuld va de lange duur van de kabinet sinformatie in de schoenen schoof van „de" politici. „Niet „de"' politici, maar die van PvdA, CDA en D'66 zijn daarvan de (Van onze parlementaire redactie DEN HAAG De opmerkzame toeschouwer bij het Prinsjesdag-gebeuren heeft gisteren kunnen vaststellen dat Prins Claus zich niet helemaal op z'a gemak voelde tijdens de ceremonie in en buiten de Ridderzaal. De tientallen begroetingen en het daarmee gepaard gaande schudden van evenzovele handen vormden voor hem namelijk geen pretje, omdat hij een spier van zijn rechter hand had verrekt. De plichtplegingen moest hij daarom noodge dwongen met de linkerhand verrichten, hetgeen zowel voor hemzelf als voor de verzamelde politi ci en diplomaten een merkwaardige ervaring was. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst had de prins aanvankelijk wel zijn rechterhand willen gebrui ken, maar hij zag er gisteren toch maar vanaf, omdat hij niet het risico wilde lopen dat iemand zijn gekwetste lichaamsdeel te fors zou beetpak ken, met alle pijnscheuten van dien. Zich bewust van zijn bijzondere taak liep gisteren de bekende tekenaar Rien Poortvliet naast de Gouden Koets als lakei van Hare Majesteit mee. Op verzoek m J1" herschrijven van prins Bernhard had de koningin aan de tekenaar, hiervoor speciale rede van vorU» jaar toestemming gegeven. Rien Poortvliet heeft voor deze taak geruime tijd (Van een on2er verslaggevers) - Prinsjesdag is gisteren enthousiast besloten bij het paleis Lange Voorhout in Den Haag. De schoheren van de Gerefor- gen groot aantal mensen was daar bijeen gekomen, om de meerde Scholengemeenschap te koninklijke familie, die na aankomst uit de Ridderzaal op het Amerrioort waren m de Ridder- ba]con van het paleis verscheeni juichen. Daarbij bleef de door hen !ewonnen3strijd hebniet, er vormde zich een spontaan zangkoor, dat koninging de Troon- Juk3113» Pruis Bernhard, prinses Beatrix, prins Claus, prinses 11:-iVollenhove opgewekt toezong. van die plaats een cassette met zes zilveren kinderbe stekken en zes servetrin gen. De aanwezigen werden onthaald op kandeel, een oud-Hollandse drank die vroeger vaak bij dit soort gelegenheden werd gedron ken, en beschuiten met muisjes. Siem en Corrie Nijssen zijn de afgelopen dagen bedol ven door gelukstelegram men uit de hele wereld. Gisteren was er een bij van het echtpaar Rosenkowitz uit Kaapstad dat momen teel met zijn in 1974 gebo ren zesling op vakantie is in Japan. Susan Rosenko witz kondigde aan dat ze op de terugweg naar Zuid- Afrika mogelijk Nederland aandoen om persoonlijke kennis te komen maken. Met Corrie Nijssen, een Zeeuwse van geboorte gaat het overigens uitstekend. Waarschijnlijk zal ze haar 29ste verjaardag volgende week vrijdag thuis in Heemskerk kunnen vieren. Dat zal dan mogelijk niet gebeuren in de flat aan de Van Ruysdaelstraat maar in een ruime eengezinswo ning, waarnaar momenteel door diverse instanties druk wordt gezocht. Siem Nijssen helpt daarbij. Hij heeft daartoe alle gelegen heid, want deze kwaliteit slasser heeft van zijn werk gever, Hoogovens, voorlo pig vrijaf gekregen. Margriet en mr. P. van ONDERZOEK OORLOGSVERLEDEN UTRECHT/WENEN (ANP) Simon Wiesenthal, directeur van het Joodse documentatie- - BVAKABOABOP 1 zaterdag 24 september Den Haag Congresgebouw 11 uur \ONSTREERT MEE TEGEN Diverse sprekers- 'GENDE VERSLECHTERINGEN Na afloop demonstratieve OOR; optocht naar ministerie. GOED ONDERWIJS BEHOUD WERKGELEGENHEID BEHOUD RECHTSPOSITIE fek met bussen van Schuttersveld om 10.00 uur. r(jl 'ten a f 1,— bij R. Verplancke, Zijlsingel 57, Leiden, tel. 121477. ,t i centrum in Wenen, heeft bij de Nederlandse autoriteiten een voormalig Hongaar aangegeven die nu werkt bij de Nederland se Spoorwegen. De man, de 62- jarige dr. Zoltan Papp, zou ge durende de tweede wereldoor log commandant geweest zijn van een Joods ghetto en in die functie verantwoordelijk voor een aantal transporten naar het concentratiekamp Auschwitz. Hij is na de oorlog door de Hongaarse autoriteiten, veroor deeld tot acht jaar gevagenis-' straf maar ontsnapte tijdens de Hongaarse opstand in 1956 voordat hij deze straf had uitge zeten. Zoltan Papp werkt sinds onge veer 1960 bij de NS. Hij is op het ogenblik controleur bij de afdeling inkoop. De rijksrecher che zal een onderzoek in stellen. De chef personeelszaken van de NS, drs. L. F. Ploeger, heeft meegedeeld dat aan de Hon gaar, hangende het onderzoek, de toegang tot zijn werk is ont- Voor het aanbrengen van een nieuw kwartaal abonnement op de Leidse Courant ontvangt u deze „halt-automatische „herenparaplu. Een mooi kadootje. ...als nieuw kwartaalabonnee van de woonplaats: Stuur als dank voor de moeite de herenparaplu naar: DEN HAAG (ANP) De 120 zigeuners die demonstratief met hun wagens in Den Haag zijn neergestreken, zullen, voorlopig niet worden lastiggevallen. Dit heeft burgemeester Schols de beer Koka Petaio gisteren toegezegd. De nacht hebben zij mogen doorbrengen onder de bomen van de Sophialaan. Gisteren is alles rustig verlopen hoewel de emoties even oplaaiden toen geen dokter te vinden was die naar een van de wagens wilde komen voor een vrouw die last had van hevige pijnaanvallen veroorzaakt door nierstenen. Uiteindelijk werd zij opgenomen in het Westeindeziekenhuis, maar inmiddels is zij weer terug in haar gezin. Overigens is dit gezin niet compleet Waarschijnlijk tijdens het transport van de zigeunerfamilie van Frankrijk naar Nederland zijn drie kinderen zoekgeraakt. De Heer Petaio heeft na zijn onderhoud met de Haagse burgemees ter gezegd dat, als er een andere plaats voor de zigeuners binnen de gemeente zou worden aangewezen, zij dit zouden accepteren, mits er containers komen voor huisvuil en toiletwagens voor 120 personen. De Duitse Bondsrepubliek is ook volgend jaar nog niet rijp voor zomertijd. Bezwaren dat het een uur eerder opstaan zou betekenen, zijn - zo weten we uit eigen ervaring - zijn in één dag voorbij. DEN HAAG (ANP) Er rijn bij de NS noch bij andere openbaar-vervoerbedrijven gegevens be schikbaar waaruit zou blijken dat het reizen zonder plaatsbewijs een zo grote vlucht heeft genomen als bet CD A-kamer lid Tolman in schrif telijke vragen aan de regering heeft gesuggereerd. Minister Westerterp van verkeer en waterstaat deelde gisteren in zijn antwoord aan het kamerlid mee dat uit een enige jaren geleden gehouden steekproef op een aantal belangrijke baanvakken van de NS bleek dat het aantal reizigers zonder geldig plaatsbewijs 0,4 procent was. In Den Haag is gebleken dat circa 2 procent van het aantal gecontroleerde reizigers het stedelijk openbaar vervoer gebruikte zonder daarvoor te betalen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1