.Manchester United tekent jeroep aan tegen uitstoting idrie Huussen ok klasse tegen xplosieve stootmachine" Het verschil tussen top en subtop basketball m vernieuwd ijshockeyseizoen HYS Intervam kps Duindigt JOEGO SLAVIE VAAGT ORANJE WEG IOWELL: „UEFA WAS GEWAARSCHUWD" Fiorentina van 'RTE TEST KOOPMANS Notten slachtoffer smakeloze grap Staking Engelse profs? Periodetitel 0-0 naar 0-3 LEIDSE COURANT PAGINA 15 or onze sportredaktie) SSENAAR De eerste gro- vWassieker voor dravers in ja) leven is de Jonker en Jof- vdrijs waarin de sexen ge- ipêiden aan de start verschij- h(* Woensdagmiddag is bet 9zover op Duindigt. Ie Jonkerprijs komen dertien igsten aan de start en zij t pn strijden om een prijzen- eljvan bijna drieëndertig mil- jtijBij de merries doen dit er Ifien in totaal. Een uitgespro- d favoriet telt geen van beide ifsen. De eerste start van de zeven draverijen en drie rennen is reeds om half drie. Onze tips voor dit programma: WESTERN LADYPBIJS: Ribo Night, Queen Size en Liesbeth. ANTONIOPRUS: Lavendel Selek- ROBBEDOESPRLIS: Zomaar, The Toy en Cupid's Cave. OLAFSKI ITENSKA: Paasfee D. Ogusto Norton en Orwyn Bush. ORANGE BOWLPRUS: Nenry Bui tenzorg, Parodie en Plenty Speed. JONKERPRIJS: Rogan van Echten, Ricardo en Rioca S. JOFFERPRIJS: Rieka Hanover, Re- xi en Rubicon Oostwyck. BUBAR VAN ECHTENPRUS: Py re us Berkenhof, Mary S en Pan Fried. MONTY BUITENZORGPRUS: Lea Bond, Moneymaker en Iron. LADYPRIJS: Ostara, Odie Vera en Oleander L. OOSTENDE Het lijkt erop dat titelhouder Joego Slavië zijn top in het toernooi om het Europees basketbalkampioenschap in België zorg vuldig gepland heeft. De Joegoslaven, die in Oostende weing omponerend begonnen met over winningen op Spanje (79—76) en Finland (88—80), vaagden in de volgende twee wedstrijden hun tegenstanden weg. België werd daar zaterdag het slachtoffer van (111—83) en Nederland leed giste ren nog meer onder de zorgvuldig toegepaste mandekking en scoringsdrift van de Joegoslaven: 111-75. Akerboom werd behoedzaam afgeschermd door mannetjesputter Jerkov, maar toch kwam de spe ler van Den Bosch tot 18 punten. Hij verstevigde zijn leidende positie op de lijst van topscorers. Jimmy Woudstra was „afwezig" en daarmee wa ren de belangrijkste angels weg uit de Nederland se ploeg, die in de loop van de wedstrijd ervoer dat het verschil tussen Europees topklasse (Joego Slavië, Rusland en Italië) en een goede suptopper zoals de equipe van Janbroers, toch nog behoorlijk groot is. Joego Slavië, dat bij tijd en wijle met een b-garnituur in het veld stond, maar in Kicano- vic (20 pnt) Delipasic (16), Dalipagic (14) en Cosic (14) dezelfde topschutters had als in de voorgaande wedstrijden, wees Nederland met deze afstraffing op een andere noodzaak dan alleen je plaats kennen. Oranje zal zich, voor de laatste groeps wedstrijd, vanavond tegen België, moeten hervin den in een combinatiespel dat er tegen de titelhou der niet was. De punten van Nederland werden gemaakt door: Akerboom 18, Faber 14, Woudstra 12, Dekker 10, Loorbach 7, Kragtwijk 5, Kip 4, Cramer 4 en Zwiers 1. Voor Joego Slavië scoorden Kicanovic 20, Delipasic 16, Dalipagic 14, Cosic 14, Dzogic 12, Jerkov 11, Jelovac 10, Slavnic 5, Radovanovic 4, Papic 3 en Kristulovic 2. De resultaten van gisteren waren: Groep Oostende: Tsjecho Slowakije—Finland 100—85 (49—36), Joego Slavie;—Nederland 111—75 (48-33), SpanjeBelgië 94-93 (41—49). Groep Luik: Bulgarije—Oostenrijk 92—85 (51-^-37), Israël—Frankrijk 96—82 (45—34), ItaliëRusiand 95-87 (52-501 Stand groep Oostende: Joego Slavië Tsjecho Slowakije Nederland Spanje België Finland Stand groep Luik: Italië Rusland Bulgarije Israël Frankrijk Oostenrijk hem een waarschuwing, terecht, van scheidsrechter Kleinoot opleverde dat er niets aan de hand was en hij een soort Ali-act opvoerde, maar de stoot was wel degelijk zuiver raak. Die zuiverheid slonk bij Morris naarmate het duel vorderde, i vooral na de zeer zware vijfde ronde waarin beiden moesten „nemen". Huus- sen en Morris bleken voorts in opperste conditie zodat het gevecht levendig bleef en het publiek tot een daverend applaus bracht. Test Dat was dan ook de enige keer op de avond want de hoofdpartij partij tussen de ditmaal in het hal/zwaargewicht uit komende Rudie Koopmans en de in Duitsland vertoevende en van de Bermu da's afkomstige Gregory Downes was al in de vierde ronde afgelopen. Het was voor Koopmans dan ook meer een test nadat hij geruime tijd niet in de ring was geweest. Alleen in de tweede ronde trof Downes met een linkse hoek, die Koopmans even achteruit dreef. Daarna pakte de Nederlandse kandidaat voor een Europees titelgevecht Koop mans komt om te trachten zijn kandida tuur te onderstrepen op 10 oktober in Ahoy uit tegen de ex-kampioen van Italië Mario Romersi de zaken serieus aan en in de vierde ronde ging Downes drie maal neer, wat automatisch het einde betekende door technisch k.o. Daarmee Het definitieve einde van Gregory Downes. Hij gaat voor de derde keer in een ronde neer. was de koek op want het programma na de pauze was een „gala" niet waardig. Pempi Manuela, een weiter wiens wieg in Curacao stond, trof de Duitse veteraan Horst Brinckmeijer (34) die over zo wei nig incasseringsvermogen beschikte dat hij in de eerste ronde al op een rechtse zwaaistoot omtuimelde en in de vierde nogeens op twee nauwelijks stoten te Jubileum noemen tikjes. De zenuwachtig en krach teloos stotende Duitser bleef verder op de been omdat Manuela van de boks- kunst nog maar weinig weet heeft. Toen hij een openbare waarschuwing kreeg omdat hij constant te laag inkwam zat er niet meer dan een onbeslist in. Zorgvuldig en beheerst pareerde Adrie Huussen (rechts) de tomeloze vaart van de Britse „stootmachine" Peter Morris. Halfzwaargewicht Franklin Arrindell (Curacao) stond na een jaar weer in de ring, tegen de Duitser Uwe Meinecke, die pas zeven duels als prof achter de rug had. Arrindell is al negenenveertig maar niet temin is hij nog steeds ingedeeld in de derde, laagste, serie. Het was niet meer dan stevig op elkaar inbeuken. In de laatste ronde van Arrindells jubileumge vecht (het vijftigste) moest hij zelf tegen de ongeroutineerde Meinecke nog acht tellen nemen na een serie in de hoek. De gong voorkwam erger dan een puntenne- derlaag tegen de Duitser. In de enige amateurpartij boekte La Cruz (Hoogenband, Den Haag) in de C-klasse middengewicht een uitstekende puntenze- ge op Den Outer (ABOV, Amsterdam) HERMAN VAN BERGEM iNCHESTER Manchester United, Js wij gisteren op de voorpagina Idden, dat door de Europese Voetbal le is uitgesloten van het toernooi om ropa Cup II naar aanleiding van het Irag van supporters bij de wedstrijd en tegen St Etiënne op 24 septem- L heeft gisteren beroep aangetekend en bet besluit van de UEIFA. Binnen r dagen moet dat schriftelijk beroep I ontvangen door de UEFA te Bern, arna het maandag 26 september, te dagen voor de returnwedstrijd in nchester zou worden gespeeld, zal rden behandeld. Britse minister van sport, Denis well, heeft zijn verontwaardiging ►r het besluit uitgesproken en erop vezen dat hij de UEFA tijdig had vaarschuwd voor eventuele moeilijk- ien met Britse supporters, nis Howell: „In Brussel werd twee ken geleden een congres gehouden ;r verruwing in de sport. Daar heb vertegenwoordigers van de UEFA |p geattendeerd dat zich in St'Etien- moeilijkheden zouden kunnen voor in. Men heeft mijn opmerking gene- trd. Ik vind het uitschakelen van nchester United een verbijsterende ilissing". t Britse ministerie van sport zou ook i rapport naar de UEFA hebben ituurd waarin wordt beschreven hoe eilijkheden met Engelse supporters kunnen worden voorkomen. „Dat rap port heeft men bij de UEFA kennelijk niet voor de wedstrijd gelezen", aldus Howell. Drie kwartier voor het duel in SE Etien- ne moest de politie ingrijpen bij vecht partijen en omdat flessen werden ge gooid. Drieëndertig gewonden moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd. A fschrikwekkend Manchester Uniteds secretaris Les Oli ve is bezig bewijzen te verzamelen om te trachten de schuld geheel of gedeelte lijk van zijn club af te wentelen. BERN De strafcommissie van de UEFA heeft de Italiaanse club Fioren-. tina een reglementaire nederlaag van 3-0 gegeven in de eerste wedstrijd voor de eerste ronde van het UEFA Cuptoer nooi tegen Schalke '04. De werkelijke uitslag was 0-0. Fiorentina had Casarsa opgesteld, een speler die in het seizoen 1975/76 tweemaal een gele kaart had gekregen en niet speelgerechtigd was. Casarsa moet nu op 28 september in Gelsenkirchen zijn schorsing uitzitten. Een protest van*Bastia betreffende de HAAG Er is weieens getwijfeld Ie kwaliteiten van zwaarwelterge- 1 Adrie Huussen. Technisch viel er aan te merken maar hij zou „te boksen en men wildq hem weieens n zwaar duel zien. Welnu, dat is al maal gebeurd. Destijds bokste hij slist tegen de geroutineerde Brit d White, die tevoren de inleiding geweest van het verlaten van de van James Vrij, en gisteravond in kalf bezette Circustheater in Sc he igen boekte Huussen een knappe enzege op de Brit Peter Morris, die em deksels moeilijk maakte. i Huussen is een bescheiden maar lal beschaafde en begaafde prof- !r. Die ene onbeslist tegen White zelfs als ontsiering van zijn palma- rorden gezien want gisteren boekte ijn vijftiende zege en hij is nog (lagen. Hij toonde tegen de niet te in „stootmachine" Peter Morris we ll da hij ook is opgewassen' egen isieve tegenstanders. Want zo een Morris er. Hij bracht veel variatie jn aanvallen maar Huussen bokste St beheerst en bekeek het duel koel n plaatsend als dat kon. Hij liet zich meeslepen in de tomeloze vaart die lis hem wilde opdringen, le derde ronde trof Huussen zijn nent tweemaal van rechts en de Brit it acht tellen nemen. Hij veinsde wel tals hij later nogeens zou doen, wat AMSTERDAM René Notten, de middenvelder van Ajax, is het slachtoffer geworden van een smakeloze grap. FC VVV zou ƒ375.000 voor hem hebben geboden bij Ajax, waar zaterdag inderdaad deze telefonische mededeling werd ontvangen. Niet echter de voorzitter van VVV heeft gebeld maar een flauwe grappenmaker. Notten: „Ik heb zelf VWs voorzitter Van Aken opgebeld maar hij wist van niets". Er is gisteravond, zoals de bedoeling was, niet bij Ajax gesproken over een eventuele transfer. Jaap van Praag: „Notten staat tot 31 december onder contract en daaraan moet hij zich houden. Hij mag weg als er een koper komt maar niemand heeft zich tot nu toe gemeld". LONDEN De spelersvakbond van de Engelse beroepsvoetballers heeft de clubs gedreigd met een staking als niet snel overeenstem ming wordt bereikt over de nieuwe arbeidsvoorwaarden die de vakbond de voetbalbond heeft gesteld. De secretaris van de spelerevakbond, Cliff Lloyd, verklaarde: „Twee jaar zijn we al bezig het transfersysteem te veranderen. We willen meer vrijheden voor onze spelers. Als ze contract-vrij zijn mogen ze zelf bepalen naar welke club ze willen. Tot nu toe hebben we van de Engelse voetbalbond niets vernomen. Dat duurt ons te lang. De spelers willen gaan staken en de kans is erg groot, dat dit zeer binnenkort gaat gebeuren". Deze dreiging van de spelerevakbond is bij de FA erg hard aangekomen. Alan Hardaker, woordvoerder van de bond: „De opzet van de vakbond gaat ons te ver. Als deze plannen verwezen lijkt worden, betekent dit dat de verenigingen hun zeggenschap over een speler volledig kwijt zijn. Altijd zal er een transferbedrag betaald moeten worden. Ik zie nog niet hoe we eruit moeten komen". DEN HAAG Alleen FC Vlaardingen speelt het aan staande weekeinde de eerste wedstrijd, die meetelt voor het tweede periodekampioenschap van de eerste divisie. De overi ge clubs komen daar pas de week daarop aan toe. De reden is dat FC Vlaardingen tweemaal een vrije dag heeft, op 23 oktober en 11 december. De wedstrijden van de clubs, die er al acht hebben gespeeld, tellen niet mee. De clubs, die tot nu toe zeven duels achter de rug hebben, maken de acht vol. Indien twee clubs na de wed strijden van zondag in de stand voor het eerste periodekam pioenschap in punten gelijk eindigen, beslist het doelsaldo. Is dit ook in evenwicht dan wordt een belissingswedstrijd gespeeld. Don Revie geschorst LONDEN Don Revie, de voormalige coach van het En gelse nationale elftal, die in juni zijn ontslag nam om trai ner van de Verenigde Arabi sche Emiraten te worden, is gisteren door de Engelse voet balbond geschorst De schorsing geldt voor alle voetbalactiviteiten die onder de jurisdictie van de bond vallen en zal van kracht blijven tot Don Revie zich persoonlijk komt verantwoorden voor de aanklacht dat hij het voetbal in descrediet heeft gebracht. David Smith, voorzitter van de suppor tersvereniging van Manchester United, verwijt St. Etiënne dat is verzuimd de supporters gescheiden te houden en vindt het onbegrijpelijk dat St. Etiënne niet is gestraft, „want de thuisspelende club is verantwoordelijk voor hetgeen op en om het veld gebeurt. Voorts vind ik het afschrikwekkend dat een kleine groep raddraaiers onder onze suppor ters de positie van een wereldberoemde club kan bepalen", aldus Smith. reeds lang waren bedwongen toen de aftrap werd verricht „zodat de wed strijd noch de concentratie van de spe lers op enigerlei wijze zijn be invloed". Dominique Rocheteau, speler van St Etiënne, nam het op voor Manchester. „Ik vind een dergelijke beslissing ab normaal. Het is onrechtvaardig ten op zichte van de spelers. Het blijft ook onbevredigend als je op zo'n manier zonder meer de volgende ronde be reikt". DEN HAAG Zoals HYS Intervam zich gister middag voorstelde, was het bijna een nieuwe vereniging. Niet alleen andere spelers die straks de nodige spanning op de ijsvloer van De Uithof moeten brengen maar ook een andere bestuurssa menstelling die uit slechts zes personen bestaat Voorzitter Edu Hopman, na zes jaar weer terug aan het roer van deze ijshockeyclub, heeft veel vertrouwen in de toekomst. Vol trots stelde hij gistermiddag in de foyer van De Uithof zijn nieuwe spelers voor. Hoewel hij het aantal vertrokken spelers op drie hield, kan HYS in het nieuwe seizoen niet meer rekenen op Rob Hagendoorn (thans Tilburg Trappers), Rob Verboom, Theo Dietz, Jean Martin, Harry Wielhee- sen, (allen naar Leiden). Voorts wil Robin Saraber ook naar Leiden en Brian de Bruyn naar Feenstra Verwarming. Beide spelers krijgen echter van HYS geen medewerking bij hun overschrijving, maar zullen ook niet meer voor de Haagse ploeg uitkomen. Ook Dave Bell komt niet meer terug. HYS mag maar een statusspeler hebben en heeft gekozen voor de nieuweling Murray Wilcox, een 25-jarige speler die al eerder uitkwam voor Den Bosch en Nijmegen. Het is geen geheim dat de nieuwe coach van HYS, Randell, het in het verle den moeilijk kon vinden met Bell, zodat de keuze niet zo moeilijk was. Saraber wil echter niet met Randell in zee en zou graag met leermeester Jean Martin naar Leiden zijn gegaan. Terug Nieuwe gezichten genoeg bij HYS. Het meest opvallende is de terugkeer van Wim „Big" Con stant. Vroeger speelde hij voor HYS HOKY, daarna voor Duijvestein Wintersport en IJHC Houtrust. Hij kwam echter nooit tot grote daden, maar Hopman is erg ingenomen met zijn komst. Ian MacRitchie, een 23-jarige Canadees die vorig jaar in de Zweedse competitie heeft gespeeld en slechts zes straf minuten als verdediger opliep, en de 24-jarige Canadees en aanvaller Frank de Marco zijn de grote vraagtekens bij HYS. De laatste speelde in Amerika bij de Baltimore Gene rals. Terug op Haags ijs na zijn periode bij Raak is John van der Zweep. De 21-jarige Nederlandse-Ca nadees moet heel wat bijgeleerd hebben, wil hij op De Uithof de toeschouwers enthousiast kunnen maken. Zijn twee jaar jongere broer Ronny heeft hij meegebracht. Nieuw voor HYS is ook Rick Schievink, afkomstig van Nationale Nederlanden Nijmegen. Selectie De voltallige selectie van het eerste team ziet er nu als volgt uit: Doel Cor Hoogendoorn (23), Denny Jurgens (16); achter Joop Ierechot (23), Ian MacRitchie (23), Geoffrey del Monte Lyon (19), Ben Roomer (34), Dick Sprangere (20), Ron Weiland (Nederlandse-Canadees); voor: Wim Constant (29), Jan den Heijer (22), Frank de Marco (24), Ronald Meijer (17), Piet Roskam (23), Paul Rusche (32), Rick Schievink (Nederlandse-Canadees 19), Harry Turk (Nederlandse-Canadees, 24), Tjakko de Vos (21), Murry Wilcox (24 jaar, statusspeler), John (21) en Ronny (19) van der Zweep. HYS Intervam komt vrijdag 30 september voor het eerst in actie voor de bekercompetitie. Op De Uithof komt dan het Amsterdamse De Bis schop op bezoek. De Hagenaars trainen elke dag, maar beginnen en „het grote werk" zonder oefen wedstrijden te spelen. Voorzitter Edu Hopman: „We hebben er vertrou wen in. Randell, onze nieuwe coach, heeft de nieuwe spelers uitgezocht We hopen dat het goed uitpakt. Als de bekercompetitie achter de rug is, begint de Nederlandse competitie. We moeten dan proberen bij de eerste vier - van de zes - te komen, dan mogen we spelen in Play Offs voor het Nederlands kampioenschap. Ben je daar niet bij, dan is het seizoen erg snel afgelopen". ARTHUR VAN RIJSWIJK Smith voert ook nog aan dat de inci denten drie kwartier voor het begin van de wedstrijd plaats vonden en speelgerechtigdheid van Jordao bij Sporting Club (Portugal) werd afgewe zen. De strafcommissie was van mening dat de overgang van Jordao van Real Zaragoza naar Sporting op tijd (voor 15 augustus) rond was. Voor drie wedstrijden werden de vol gende spelers geschorst: Johnstone (Glasgow Rangers) en Maldovan (Dina- mo Boekarest). Beide spelers werden uit het veld gestuurd, resp. op 30 augus tus in de kwalificatiewedstrijd tegen Young Boys en op 15 september tegen Atletico Madrid. Een deel van HYS Intervam maar wel de nieuwelingen op de ijspiste en het ook al vernieuwde bestuur. Manchester United is de derde Britse club die wegens wangedrag van sup porters uit een Europees toernooi is gestoten. In 1972 was dat Glasgow Rangers, dat voor een jaar werd geschorst wegens incidenten tijdens de finale van Europa Cup II in Barcelona tegen Dynamo Moskou; in 1975 werd Leeds United voor twee jaar geschorst wegens wange drag van supporters tijdens de finale voor Europa Cup I in Parijs tegen Bayern Munchen. Een woordvoerder van St. Etiënne: „De Britse spelers waren fair maar hun supporters niet. Het is betreurendwaar- dig voor Manchester maar volgens de reglementen is een club verantwoorde lijk voor het gedrag van de eigen sup porters". Derde

Leidse Courant | 1977 | | pagina 15