Boomzagen en™"jongeren ouwtrekken I^Len loogtepunten Oranjefeesten Gouden Noordwijkse brandweer viert uitbundig jubileumfeest Voorschoten haalt vriendschapsbanden met Schoten aan Js parochie Zoeterwoude een gemeenschap? CTIE JUBILERENDE VERENIGING ANITE TUBA LEVERT 41 MILLE OP Wassenaars rioolwater bl^ voetbal mogelijk naar Rijnland 'VOORHOUT Als meest spectaculaire attracties tijdens de 3 franjefeesten sprongen het boomzagen en het touwtrekken eruit. hbomzagen, een geheel nieuw evenement werd vrijdagmiddag debor burgemeester Van de Wouw en wethouder sportzaken Huig- ^wt geopend. De burgemeester zaagde zijn plank in 6.35 minuten j -in de boom en de wethouder in 3.55 min. Niet zulke spectaculaire „Jden want winnaar Piet Jonker had daar maar 29 seconden voor vlok de dames zaagden zoals Van der Ploeg-Geurts n e in 1.12 min. haar plank zag allen. Hier werd mevrouw D. ld. Berg tweede in 1.20 en der- Mevrouw M. van den Nieu- (endijk in 2.58 min. De Vovo- t>, uitgereikt aan die Voorhou- die door aan een zo groot gelijk aantal evenementen feel te nemen de meeste punten 'rzamelt was voor P. van der Sluist met 31 punten. [ij het touwtrekken was het de ;g „Vergeet me nietjes" die de hoogste eer ging strij- Deze ploeg bestaande uit heren A. Koomen, G. Rotte- tl, J. Vink en A. van Werkho- maakte er een zo humores ke toestand van dat zij op slag i de show stalen bij het publiek. Ab Koomen presteerde het om als voorste man steeds met de vinger te wenken naar de riva- len aan de andere zijde van het touw en ze dan gestadig met zijn maats naar zich toe te ha- i len. Gekleed in een soort leger tenue kompleet met helm werk- te hij die rivalen dan zo op de lachspieren dat er niet eens zo- 1 veel meer voor nodig was om hen over de gewraakte lijn te krijgen. De geldprijs die de „Vergeet me nietjes" wonnen, stelden zij geheel in stijl ter beschikking voor het jaarlijkse uitstapje van de Voorhoutse be- 1 jaarden. NOORDWUK - De LTB-Jon- geren, Kring Duinstreek, houd vanavond in hotel-restaurant De Beur s aan de Voorstraat te Noordwijk een openbare verga dering, die speciaal gewijd zal zijn aan de bescherming van de bestaande cultuurgrond voor de bollenteelt. Woningbouw op bollengrond achten de LTB-ers niet langer verantwoord en men wil daartegen langs demo cratische weg aktie voeren. Onder meer komt in de verga dering de voorgenomen woning bouw in het Vinkenveld aan de orde de Westerbaan in Katwijk, de verdere uitbreiding van Zee burg in Noordwijkerhout, het waterwingebied in het Lange- veld en de beheersgebieden rond Wassenaar, terwijl ook de plannen in het voorontwerp streekplan Zuid-Holland West een punt van gesprek zullen vormen. In verband met een en ander zal ook over de bestaansmogelijk heden in gebieden met beper kingen, de nieuwbouw van de veiling Flora, de bloembollen veilingen en de plaatselijke poli tieke ontwikkelingen van ge dachten worden gewisseld. Men rekent op een massale opkomst van kwekers en belangstellen den. Het resultaat van deze in formatieve avond zal ter kennis van Gedeputeerde Staten wor den gebracht De vergadering begint om kwart over acht. oeterwoude Is de parochie Zoeterwoude een gemeenschap? 'eze vraag wil de parochie St. Jan's Onthoofding te Zoeterwoude ichzelf stellen. Al enkele jaren is het in die parochie gebruik, m eens per jaar een parochieavond te organiseren. Voor die vond worden alle parochianen uitgenodigd om mee te denken '6mee te praten over het reilen en zeilen in de parochie, zowel iti vat het pastorale als wat het financiële terrein betreft. Deze keer vil men samen denken en praten over bovenstaande vraag. 5e agenda is hierop dan ook ifgestemd en ziet er als volgt ut: 1. welkomswoord waarin de - >edoeling van de parochieavond vordt uiteengezet en enkele ge dachten worden aangereikt over gemeenschap. 2. Zijn onze eu charistievieringen een uiting 'an gemeenschap? Zou dit beter tunnen? We denken hierbij ook aan de niet-aanwezigen: zieken en bejaarden, niet-kerkgangers en degenen die elders kerken. 3. Blijkt er gemeenschap uit het nnancieel overzicht over 1976, a's u dit onder dit oogpunt be kijkt? 4. De gemeenschap met andere kerken kan een uitings vorm vinden in de kanselruil. Boe staat u daartegenover? 5. Baar de tijdsruimte van één ^vond te klein is om de gestelde vragen zo volledig mogelijk te beantwoorden, doet zich de vraag voor: moet de parochie avond een vervolg krijgen in de vorm van een follow-up? Op welke manier zou dat kunnen? Uit de vraagstelling blijkt, dat het die avond gaat over werke lijk alle parochianen, oud en jong, kerkganger of niet Er is gelegenheid geboden om schrif telijk vragen te stellen. De avond is vooral bedoeld om lij nen uit te stippelen voor de toekomst, waarlangs verder ge werkt zal kunnen worden om steeds meer „gemeenschap" te kunnen worden. De avond wordt gehouden op donderdag 22 september om 20.00 uur in het Don Boscohuis aan de Zuidbuurtsweg. Arie Accu wint talentenjacht De Lindehoeve VOORSCHOTEN - De forma tie „Arie Accu and his band" heeft dit weekeninde de eerste prijs gewonnen van een talen tenjacht in De Lindehoeve in Voorschoten. Tien groepen na men aan de strijd deel. De muzi- kale prestaties werden beoor deeld door een jury waarin on- der meer Sjef van Oekel en L.C.-joumalist Joop Peeters zit- ting had. In de pauze genoten i de aanwezigen van een optreden van protestzanger Armand. Paraplu-hangen nadert climax LISSE Het „paraplu-hangen" in Lisse telde afgelopen zater- j dag maar liefst 134 deelnemers, onder wie 23 vrouwen. Het re- I cord dat vorige week werd ge- j vestigd kon door de in groten I getale opgekomen kandidaten niet verbeterd worden. Komende zaterdag kan een laat ste poging gewaagd worden om het record te breken. Dan zullen in totaal veertig deelnemers trachten de hoofdprijs (ander halve minuut gratis winkelen) in de wacht te slepen. De wedstrijd wordt gehouden van twee tot vier uur. De wedstrijd van het afgelopen weekeinde, werd ge wonnen door J. Heemskerk, ge- volgd door Rodriges en W. Vink. NOORDWIJK De Noordwijkse Vrijwilli ge Brandweer heeft dit weekeinde op grandioze wijze haar gouden bestaansfeest gevierd. Dit gebeurde op het gemeentelij ke sportpark, waar het korps een paar duizend jongens en meisjes als gasten begroette. Het waren de leerlingen van de Noordwijkse scholen en met ploegen van hen werd een boeiend spel in zeskamp stijl gespeeld. Elke school was daarin met een ploeg vertegenwoordigd. Speaker Hordijk gaf via de microfoon aanwijzingen. Alles geschiedde in brand- weer-trant: snel en doeltreffend. Op het sein van de piepers, de nieuwste aanwinst op het gebied van de communicatie, staken de deelnemers zich ijlings in uniform. Compleet met jas, helm en laarzen, al waren die soms maten te groot. Dan de kar bemannen. Vier er op er en de rest duwen. En dan zo snel mogelijk er van door. Net als bij een echte brand ging alles in ijtempo, want de groep die de kortste tijd maakte, zou winnaar zijn. Drie handi caps waren op de route aangebracht Spuitgasten van de groep moesten eerst met water uit de straalpijp een schijf over een formidabele sjoelbak drijven, daarna al spuitend een wip doen overslaan en tenslotte een zak zand omhoog brengen door de waterstraal tegen een scheprad te richten. Vervolgens was het zaak om met de grootste spoed de finisch te bereiken. Het was een spel, waarbij het enthousias me van het duizendkoppige publiek op de tribunes geen grenzen kende. Juichend en joelend moedigde men de ploegen aan en met spanning volgden de jongelui de stand op het score-bord. De deelnemers genoten, 't Was allemaal brandweer-puur: de spuit, de slangen, en soms ook het natte pak. Al even echt was de pleister op een gewonde meisjesarm, die rechtstreeks uit de koffer van een brand weerwagen werd gehaald Het spel sloeg aan bij jong en oud en na de kamp van de schoolploegen kwamen spontaan een ploeg raadsleden onder aan voering van burgemeester mr Bonnike en een negental van de leerkrachten tegen elkaar uit De meesters boekten met 6.52 een duidelijke zege op de vroede vaderen, die 7.32 minuut nodig hadden om de op dracht uit te voeren. „Een slecht werk" hijgde raadslid Bedijn aan het eind van de rit. Ploegen van de jubilerende spuitgas ten draaiden een ererondje. Zij gaven el kaar geen streep toe. Zowel voor de ploeg Kooien als de ploeg Van Eeden registreer de de jury, bestaandse uit wethouder Ben schop en brandmeester Van 't Wout, een tijd van 5.17. Burgemeester mr. Bonnike maakte de uit slag bekend; eerste was de Openbare School met 5.07, tweede de Sint Willibrord- Mavo met 6.17, derde de Christus Koning- school met 6.26, vierde De Vierboet met 6.26,1, vijfde De Schapendel met 6.33. De overige tijden waren: Mariaschool 6.39, Duinoordschool 6.48, de Marijkeschool 7.29, De Branding 7.35 de Christelijke Ma vo 7.55 en de Sint Jeroensschool 10.15. Elke school kreeg een oorkonde, welke tot in lengte van dagen aan dit gouden brand- weerfeest zal herinneren. In een gloedvolle speech wekte de burgemeester de jeugd op om zich later te melden als brandweerman. „Maar niet allemaal tegelijk natuurlijk" Wij voelen ons veilig omdat wij zo'n goede brandweer hebben, merkte de burgemees ter op en daarmede stemde de Noordwijk se jeugd juichend in. Na afloop vond een receptie plaats. Burge meester van Bonnike reikte hier onder scheidingen uit aan B.P. Steenvoorden, al dertig jaar lid en chauffeur zonder schade, C. van Tilburg, bevelvoerder van de lad derwagen, commissaris voor pers en publi catie, en korpshistorcus, eveneens dertig jaar lid, H Reekers, Jeugdcommissaris en pompspecialist, 25 jaar lid en H. van 't Wout, die nooit een brand had gemist, eveneens 25 jaar lid. Bij de uitgereikte erekruizen ging de oorkonde van de Konin klijke Nederlandse Brandweervereniging en de Nederlandse Vereniging van Brand weercommandanten. Verder maakte de burgemeester bekend, dat de heer Reekers bevorderd was tot plaatsvervangend on dercommandant Boei- roeiers De Nieuwkoop- se Zuidpias was afgelopen za terdag het tref punt van talloze roeiploegen uit heel Nederland. Men was naar de plassenge- meente afge reisd om deel te nemen aan keerboeiwed- strijden, een vrij onbekend roeispectakel, waarbij de deel nemende ploe gen een wed strijd rond de boeien moesten uitvoeren. In to taal namen 50 ploegen deel, zestien achten en zeventien vieren. KORTWEG NOORDWIJK - De Noordwijk se Filmclub houdt vanavond in „Die Ossewa" aan de Duinweg haar eerste vergadering in het nieuwe seizoen. Men begint met een bespreking van enkele huis houdelijke zaken en daarna zul len de films van de voorgaande jaarwedstrijd worden vertoond. De bijeenkomst begint om acht ZOETERWOUDE - De jeug draad houdt onder leiding van Henk Berghorst een cursus bloemschikken in het Zoeter- woudse „Ons Huis". Op 20 sep tember wordt gestart met een cursus van tien weken. De cur sustijden zijn op dinsdags van 19 00 tot 20.30 uur of van 21.00- 22.30 uur. Lesgeld bedraagt 40 gulden. Aanmelden tot 17 sep tember in „Ons Huis". LISSE De koninklijke maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt op 20 septem ber haar jaarvergadering in „De Beurs" aan de Haven. De bij eenkomst die om 20.30 uur be gint heeft als agenda: opening, jaarverslagen, heemtuin, be stuursverkiezingen en de instal latie van een nieuwe kascom- missie. LfAD/REGiO LEIDSE COURANTMAANDAG 19 SEPTEMBER 1977 PAGINA 5 bestuur van de jubilerende vereniging VOORSCHOTEN De gemeenteraad van Voor schoten heeft na acht jaar weer een bezoek gebracht aan de zustergemeente Schoten in België in het kader van de uitwisseling tussen de Euro pese gemeenten. In Schoten werd de gemeente raad ontvangen door de gemeenteraad van de Belgische voorstad van Antwerpen. Na een ontvangst op het gemeentehuis volgden bezoeken aan diverse gemeentelijke ondernemin gen zoals vuilverwerking, bibliotheek, zwembad en bejaardenoorden. Ditmaal werd ook ingegaan op de verschillen in bestuur tussen Nederlandse en Belgische gemeenten. Schotens gekozen burge- I meester dr. M. Imler is vorig jaar zijn derde 1 ambtstermijn begonnen. Schoten is de enige ge- j meente in de agglomeratie Antwerpen met een BSP meerderheid. De socialisten drijven het gehe- I le bestuur en de oppositie moet ieder gemeentebe- I sluit gedogen. De inspraak is een vrijwel onbeken- 1 de zaak in Schoten, evenals de zgn. commissiever- I gaderingen. De raadsleden krijgen alleen een agenda van de gemeenteraad toegestuurd en kun- I nen eventueel in het gemeentehuis de stukken doornemen. I —Burgemeester J. van de Haar van Voorschoten ontdekte dat de gekozen burgemeester veel vrijer kan handelen omdat hij in feite de voorman is van de raadsmeerderheid. Burgemeester Imler merkte op dat naar zijn inzien de inspraak vertra- j gend werkt omdat er te weinig vertrouwen is in de gekozenen. Een gemeenteraad wordt in België voor zes jaar gekozen en dat biedt de mogelijkheid tot het uitwerken van een goed beleidsplan. Door dat het burgemeesterschap in België een parttime job is en burgemeester Imler jurist iS binnen de Antwerpse agglomeratie is hij een bekende figuur bij de diverse ministeries. De Schotense bevolking heeft hier de laatste jaren danig van kunnen profiteren en zo zijn er tal van grote voorzieningen tot stand gekomen met overheidssubsidies. De Voorschotense gemeenteraad was een beetje ver rast over het gemak waarmee in Schoten (30.000 inwoners) grote voorzieningen tot stand kunnen komen. Door een andere financiëje verhouding rijk-gemeente telt in België „de weg" naar de hogere overheid duidelijk in de overheidssubsidie uitkeringen. De burgemeester, die steeds maar aan de bel trekt, maakt de meeste kans iets los te krijgen. Het bezoek werd besloten met een uitgebreide avondmaaltijd in een tehuis voor „Op rust gestel den" (bejaarden. De Nederlanders kregen een boek aangeboden „De Heerlijkheid Schoten" en de Belgen werden gestrikt met een das voorzien van het Voorschotense gemeentewapen en voor thuis kreeg ieder Belgisch raadslid nog een kwar tetspel uit Voorschoten. Nog dit jar zal Schoten een tegenbezoek brengen en worden afspraken gemaakt voor een intensieve burger-uitwisseling. Voorstel tot conservering restanten Huis ter Weer WASSENAAR Het bestuur van de historische vereniging „Oud Wassenaer" heeft zich met een brief tot het gemeente bestuur gewend over de opgra vingen op het terrein van het Huis ter Weer. Gevraagd wordt medewerking voor het even tueel conserveren en zichtbaar maken van restanten van het afgebroken Huis ter Weer en van de daarbij aangetroffen an dere bouwwerken. Permanent zichtbaar kan bij voorbeeld gemaakt worden een deel van de ommuring van het huis en de naaste omgeving, waarin zich fundamenten bevin den van een poortgebouw en van een bruggehoofd, zoals dat op tekeningen uit de 17e eeuw blijkt te hebben bestaan. Ook zijn zichtbaar twee putten, ge maakt van middeleeuwse steen. Verder is er een hoekfundering van 14e eeuwse kloostermop pen. De historische vereniging heeft het gemeentebestuur gevraagd bij de aanleg van een geprojec teerd fiets- en wandelpad naar het nieuwe gebouw van het St- Adelbertcollege rekening te houden met de aanwezigheid van muurresten van het vroege re huis. Gebroken been SE In het afgelopen weekend bereik- de feestelijkheden van de diamanten monie Canite Tuba een hoogtepunt, tij- i een groots concert in de aula van het etti-College en een bijzonder druk be- ïte receptie op zaterdag, waarbij men vaardigden van alle mogelijke vereni- en, instellingen en ook partikulieren de gehele streek in De Beurs ontmoette, het bestuur van de jubilerende vereni- de hand te drukken en uiteraard een muzikale toekomst toe te wensen. Het grootste concert werd overduidelijk geo pend door het luidruchtig binnentreden van de Tamboers, trompetters en majorettes. Met enkele woorden werd het gebeuren geopend door dr. Van Dijk, die met de zaal even stil stond bij het feit dat de instrukteur van het tamboerkorps kortgeleden is overle den en uiteraard drukte dit een stempel op hun optreden. Het muzikale woord was vervolgens voor de harmonie, die liet merken ondanks de 60 jaren nog springlevend te zijn. Mocht het instrumentarium inderdaad aan vervanging toe zijn, dan was dat niet le horen. Het eerste openbare optreden van de symp- honie was een openbaring. Na de pauze maakt dr. Van Dijk het bedrag bekend dat door bedrijfsleven en inwoners van Lisse bijeen is gebracht voor de jubilerende ver eniging: ruim 41 mille. De avond werd afge sloten met een gemeenschappelijk concert van Canita Tuba en St.-Michaël. WASSENAAR Burgemeester en wethouders stellen de ge meenteraad voor goed te keu ren dat het college onderhande lingen opent met het Hoog heemraadschap van Rijnland over het overdragen van de zui vering van rioolwater aan deze instantie. Een aantal jaren geleden be sloot de gemeenteraad niet in te j gaan op het voorstel van het i Hoogheemraadschap tot ovema- I me van de zuiveringstaak en de zuiveringsinstallaties, omdat Wassenaar al sinds 1928 een overeenkomst met Den Haag land. Als dat gebeurt kan het heeft over de afvoer van het Wassenaarse rioolwater. De Haagse gemeenteraad heeft ech ter intussen besloten de zuiver ingstaak over te dragen aan het Hoogheemraadschap van Delf- sinds 1928 bestaande contract tussen Den Haag en Wassenaar worden ontbonden. Dan kan zonder bezwaar de zuivering- staak worden overgenomen door Rijnland. Hazerswoude Ron George, speler van het zesde senioren- team van SVLV uit Voorscho ten, brak zondag tijdens een voetbalwedstrijd tegen Bernar- dus 5 een been. De voetballer werd door de EHBO-ambulance naar een Leids ziekenhuis ver voerd. Het incident deed zich voor vlak voor tijd. Daarom besloot scheidsrechter W. E. Ri chards om de resterende tijd niet meer uit te spelen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5