:C Pen Haag wil te veel en krijgt niets Vrije trappen en strafschoppen in verward duel Vitesse-Feyenoord ik roert Ïich weer Strafschop breekt Irerzet Amsterdam Scheidsrechter goochelt bij Ajax—Go Ahead HB HAAG Wederom Is het ichte vak op de grote tribune Bt Zuiderpark In opspraak ge- en. Een kwartier na de rust FC Den Haag—NEC vlogen jcen hout door de lucht, af- stlg van vernielde banken, de stukken werd op andere phouwers Ingeslagen, nobiele eenheid van de Haagse ie arriveerde toen het vak al leeggestroomd want de van- n hadden ijlings een veilig ikomen gezocht. Toen zij wil- terugkeren. voerden mobiele neid en agenten te paard een fge uit, waarbij zij van beide in kwamen en de relschoppers de tang" werden genomen, ivernielzuchtigen werden in de ig gevat, twee automonteurs 18 en 26 jaar en een loodgie- ran 20 jaar, allen uit Den Haag. drietal zal deze week wegens pnlijke geweldpleging" worden fcht. afloop van de wedstrijd vierde I aantal ook hun vernielzucht Van een huis aan de Troelstra- e werd een ruit ingegooid en le Fruitweg werd een verkeers- vernield. Zeven personen wer- aangehouden. Zes konden r huis nadat proces verbaal I opgemaakt. De zevende, een festplichtig militair, werd aan de lechaussee overgeleverd. was weer mis op de grote une. De mobiele eenheid pgde zich tussen de kijkers, zou wellicht helpen als dat het begin van de wedstrijd zou zijn. ARNHEM Het gistte, kookte en kolkte in het Arnhemse stadion Mon- nickenhuizen waar scheidsrechter Mulder een hoofdrol speelde. Hij bracht Vitesse en aan hang tot razernij door twee Arnhemse treffers af te keuren en daarna de fans en de spelers van Feyenoord door Vitesse twee strafschoppen toe te kennen, waaruit Henk Bosveld zijn ploeg alsnog naast de Rotterdamse bracht (2-2). Het gelijkspel voor Vitesse was niet onverdiend omdat de ploeg een tomeloze inzet demonstreer de en Feyenoord uiterst be nauwde momenten bezorgde. Maar vooreerst slaagden de Rot terdammers in hun opzet om een snelle voorsprong te nemen. Wim Jansen stelde met een scherpe, haarzuivere pass Willy Kreuz in staat te scoren. De Arnhemse voorstopper Heezen had verzuimd om Kreuz de doortocht te beletten. Maar ook, zoals gebruikelijk, viel Feyenoord na de voor sprong terug en kon Vitesse het heft in handen nemen en talrij ke kansen creëren. Henk Bos veld was daarbij de grote fi guur. Hij schoot ook na een half uur de bal tomeloos hard uit eep vrije trap rechtstreeks achter Treytel. Scheidsrechter Mulder keurde het doelpunt af wegens buitenspel van Bleijenberg. Die tegenslag voor Vitesse werd nog vergroot na de rust. Wim Jansen nam een vrije trap zo snel dat Van der Lem een doel- rijpe kans werd geboden die hij niet ongebruikt liet: 0—2. Bui tenspel, protesteerde heel Vites se maar Mulder had anders waargenomen en het bleef der halve 0—2. Met de hand Het vrije trappenfestival kreeg een vervolg toen Vitesse er een kreeg toegewezen. Weer kogelde Bosveld raak maar het was Mul der niet ontgaan dat Bleijenberg de bal in de vlucht met de hand had beroerd. Weer was Vitesse in alle staten van opwinding beland. De ploeg ging furieus in de aan val, Feyenoord werd in de ver- dedigiging gedrukt en de „noo drem" moest in werking worden gesteld door Wim Jansen die Gerdsen neerlegde. Strafschop besliste Mulder en Bosveld schoot raak. Zeven minuten la ter stortte Hendriks ter aarde door toedoen van Rijsbergen en weer richtte Bosveld haarzuiver. Tegen beide strafschoppen pro testeerde Feyenoord heftig. Doelman Treytel te heftig en dat kostte hem een gele kaart. Ten onrechte ging hij zo te keer want er waren perioden dat Feyenoord zo zwak speelde dat het met dit gelijkspel tegen het ontketende Vitesse eigenlijk nog goed wegkwam. Scoreverloop: 8 Kreuz 0—1, 64 Van der Lem 0—2, 77 Bosveld 1—2 (strafschop), 84 Bos veld 2—2 (strafschop). Scheidsrech ter: Mulder. Toeschouwers: 16.500. Vitesse: Beukhof; Zaayer (Hen driks), Muiderij, Heezen, Mellaard; Wierts (Das), Bosveld, Meijers; Gerd sen, Bleijenberg, Bursac. Feyenoord: Treytel; Wijnstekers, lelis. Best, Van der Lem. EN HAAG Hierover was een leder het eens: de zege, ten minste één punt, was weggegeven. FC Den Haag !de te veel en kreeg niets. De lorse nederlaag bij FC n vroeg om wraak en daartoe moest NEC geslachtof- worden. En toen het eenmaal 1-0 stond, zaterdag- rand in het Zuiderpark, leek de mogell|kheid daar om gen de ondanks gebrek aan kwaliteit voor die jsltle In de top van de rangll|st vertoevende Nljme- enaars de schande uit te wissen. Maar daarvoor itbrak het overleg, werd te zeer „gejaagd" en sloeg >t leper spelend NEC tweemaal genadeloos toe. Een ege was FC Den Haag ontglipt. t moet de trouwe fans bovenma- verdriet hebben gedaan dat n FC Den Haag slechts „schijn baar" kon stichten in de eerste "jlft. NEC's trainer Hans Croon >cht dan na afloop opmerken de ploegen elkaar voor de rust Ikomen in evenwicht hielden Den Haags Malatinsky liet zich lemaal niet zien, uit schaamte of teleurstelling, men mag kiezen hij ging daarbij moeiteloos orbij aan de rits kansen die de agse formatie schiep tegen de «g die het ongeschonden bla- uitwedstrijden wenste te ndhaven en sterk de indruk wek- dat een 0-0 alleszins tot tevre- nheid zou stemmen, ar wat moet je als FC Den Haag Hoekema een schietkans omzet een afzwaaier halverwege doel. hoekvlag, als Van Leeuwen de half raakt nadat Schoenmaker n het leer op de schoen heeft legd en als Kila een duel met ddink wint. alleen kan doorgaan de bal iets te ver voor zich uit eelt zodat Schellekens alsnog n ingrijpen. Dat speelde zich allemaal af in de eerste helft, waar in NEC geen enkel gevaar stichtte. Dat kon ook niet omdat, evenals bij Den Haag. de defensie het beste deel van de ploeg vormde en er, evenals bij Den Haag, geen stimulator rondliep. Geen van beide teams bezat een speler die zijn makkers kon Inspi reren tot grote daden. Er was geen dominerende figuur en dat brak FC Den Haag het meest op. Loon Want nadat in de tweede helft eerst Albertsen net te laat was gearriveerd om Schellekens te kunnen bedreigen en Van Leeu wen een vrije trap zo snel had genomen dat Kila op de lob kon doorgaan en wederom alleen voor de Nijmeegse doelman faalde, kreeg de Haagse formatie toch het loon voor het ovenwicht en de meerdere spirit die tentoon werd gespreid. Van Vliet ging goed door, de bal stuitte af op het been van Vliet- stra en Henk van Leeuwen even losgelaten door „schim" Dries Visser zag meteen het gat, al had hij voor zijn treffer het lichaam van een Nljmegcnaar no dig om Schellekens kansloos te laten. De klok wees toen twaalf minuten na de rust aan. Op dat moment joeg het door de Hagenaars dat de schande van Venlo kon worden uitgewist. NEC ruim verslaan zou het publiek ervan overtuigen dat die verre reis van vorige week een vergissing was geweest. Met beheersing, met een domine rende figuur die de leidsels van het op hol geslagen FC Den Haag in handen had kunnen nemen, zou die opzet beslist geslaagd zijn. Maar in het veld werd het even explosief als op het „befaamde" vak van de grote tribune waar weer witgehelmde agenten en poli tie te paard moesten optreden. FC Den Haag was zo gebrand op een sprekend succes, dat de voorzich tigheid uit het oog werd verloren. Het vasthouden van de 1-0 en het „loeren" op de volgende kans wer den verwaarloosd. Zelfs een waar schuwing werd in de wind gesla gen. Toen Perazic mis kopte, kon Hendriks op Galjé afstevenen die zijn doel ijlings verliet en de Nijme- genaar zo in verwarring bracht dat ook hij faalde. Curve NEC verhoogde het tempo en na dat Marijnissen te lang had geaar zeld verkreeg NEC een half uur na de rust de eerste hoekschop. Het doelpunt van FC Den Haag. Henk van Leeuwen haalt doeltreffend uit. Pal daarop kon Marijnissen, ge heel vrij, de bal aannemen en met een geniepige curve schoot hij Galjé in kansloze positie en NEC naar 1-1. Er was nog één punt om vast te houden, maar er werd wederom te driftig, waardoor de risico's toena men. op volle winst gespeeld. FC Den Haag wilde te veel en dat werd afgestraft. Galjé sloeg de bal met de vlakke hand weg in plaats van te stompen en het leer daalde precies voor de voet van Ben Huls- hoff die een grote open hoek voor zich had en daarvan gebruik maak te: 1-2. NEC wachtte zich er wel voor die stand uit handen te geven. Het trok terug maar loerde wel, waar door Marijnissen NEC hanteer de de taktiek van de opkomende middenspelers effectiever dan FC Den Haag nogmaals vrij voor Galjé kwam maar tegen diens been schoot. Een zege van 3-1 zou voor NEC ook te veel zijn geweest. Die 2-1 was het trouwens al, maar dat had FC Den Haag aan zichzelf te wijten. HERMAN VAN BERGEM Scoreverloop: 57 Van Leeuwen 1-0, 75. Marijnissen 1-1. 79. Hulshoff 1-2. Scheidsrechter: Berrevoets. Toeschou wers: 9.000. FC Den Haag: Galjè; Jol, Van Vliet, Perazic, Toet; Kila, Schoenmaker, Al bertsen; Hoekema, Van Leeuwen, Goe- mans. NEC: Schellekens; Willemse. Dries Vis ser. Vlietstra. Jos Hendriks; Marijnissen. Hiddink, Koenen; Ronald Hendriks. Hulshoff, Janssen. INDHOVEN Een strafschop heeft PSV zaterdagavond ver de drempel gebrachL De zeldzame scoringskans erd overigens In eerste Instantie niet gebruikt door Illy van der Kul|len. strafschop die het duel besliste, werd toegekend omdat René van Kerkhof door Otto ten val was gebracht. Van der Kuijien schoot bal keihard in, maar Heinz Stuy had de goede hoek gekozen. Hij m de bal echter niet onder controle houden. Nadat nog twee PSV-ers ft leer hadden beroerd, scoorde Lubse. Zeven minuten later trof Lubse inieuw doel. msterdam heeft zich met hand en tand verzet en deed dat, vooral de eerste helft, met op de verdediging gericht voetbal. Toch had >V in die eerste helft het ovenwicht in doelpunten moeten uitdrukken, ir Lubse en Willy van de Kerkhof waren slordig met de afwerking. Amsterdam was bij uitvallen beslist niet ongevaarlijk, vooral >omdat i Bommel een van zijn zeer goede dagen had. Van Beveren ging chter niet opzij voor pogingen van Wetzel en Kamphues. ort voor de rust liep Van de Merkt tegen een gele kaart op, nadat IJ Willy van de Kerkhof had weggeduwd. •et doelpunt van Lubse was een opluchting voor PSV. Amsterdam erlegde het accent wat naar de aanval en daardoor kon PSV iets emakkelijker spelen. Het tweede doelpunt van Lubse was de bekroning Rn een schitterende aanval. Hij kopte de bal langs Stuy na uitstekend oorbereidend werk van René van de Kerkhof en Guy Franpois, die Ie geschorste Deijkers zeer goed verving. jcoreverloop: 11. Lubse 1—0, 18. Lubse 2—0. Scheidsrechter: Van Dijken, oeschouwers: 20.000. SV: Van 8everen; Krijgh, v. Kraag. Stevens. Poortvliet; Willy van de Kerkhof, jan der Kuijien. Lubse; Franpois, Deacy, René van de Kerkhof. TC Amtterdam: Stuy; Bianchi. De Leeuw. Koopman, Swerissen; Otto. Van de Merkt Wan Veenendaai). Kamphues; Van Bommel. Wetzel (Wiggemansen), Stout Heinz Stuy heeft de strafschop van Willy van der Kuijien (tweede van rechts) wel gekeerd maar kon de bal niet vast in handen krijgen. Harry Lubse (tweede van links) kreeg zodoende een simpele kans die hij niet liet glippen. AMSTERDAM Ajax' coach Ivlc had vrijdag zijn mannen toegesproken maar tegelijk het mes In zijn formatie gezet Doelman Tervoort alsof alleen hij schuld had aan de magere prestaties - moest plaats maken voor Peter Jager. Na René Notten moest Johan Zuidema het middenveld verlaten. Het heeft wei nig nut gehad. Ook tussen Jager en Krol klopte de samenwerking niet. Het positieve was dat Ivic met vier aanvallers speelde en dus kennelijk zelf ook het behoudende spel beu is. Niettemin werd het een zwakke wedstrijd waarin Go Ahead Eagles te veel kansen miste (Van Kooten, Kristiansen, Koerver, Woudsma, v.d. Pas en Oude Wesselink) om recht op zelfs maar een gelijkspel te kunnen laten gelden en scheidsrechter Draaisma door een irritante wijze van leiden en fouten zijn negatieve aandeel had. Buitenspel •Het aanvallende Ajax scoorde al na twee minuten, door Geels. Een treffer die tot stand kwam met medewerking van Draaisma, die de oorspronkelij ke bultenspelposltle van aangever Suurbler over bet hoofd had gezien. Ajax verlangde meer en ging door met een soort harmonicavoetbal. Als het mogelijk was werd met zeven man aangevallen, als het noodzakelijk was, werd met zeven of meer man verdedigd. Dat bleek niet zonder risico, want Go Ahead brak vaak gevaarlijk uit door Koerver, die meer techniek en vaardigheid heeft dan zijn opponent Everse. Toch werd het 2—0, weer door Geels en opnieuw was het een omstreden treffer. Voor Geels de pass van Krol langs Endeman kopte, had hij Teun Kist tegen het gras gelopen. Alleen Draaisma had daarin geen overtreding gezien. Het onrecht dat het zwakkere Go Ahead voor de rust was aangedaan, werd in de tweede periode hersteld. Draaisma keurde drie doelpunten van Ajax af en op ten minste twee van die treffers, beiden van Geels, was minder aan te merken dan op de doelpunten die wel het fiat van de scheidsrechter hadden gekregen. Go Ahead: Endeman; Koopman. Kist. Oude Wesselink. Strijdveen; Woudsma. Van de Pas. Salfischberger; Koerver (Groeneweg). Van Kooten. Kristiansen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 11