Kaartverkoop verdwijnt van veerpont Kaageiland Zoeterwoude trekt 2,5 mij, uit voor multifunctioneel centrum Goedkeuring G.S. voor zwembad Oegstgeest i; „Gooi prins Nelis voor zijn Felle strijd binnen ,Kommunikatie Warmond Oranjefeesten in Voorhout gestart „Bingo" met Kees Leidschendams Landelijk Gebied niet eenvoudig te beschermen Bespreking scholennota verzandt in details J Goedkeuring voor school Emmaus REGIO LF.IDSE COURANT VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1977 •AC KAAG EILAND Er zullen vanaf maandag 19 september geen kaartjes meer op het pontveer van Kaageiland worden verkocht. De kaartverkoop zal dan op Kaageiland plaatsvinden en het kaartje moet bij het opgaan van het pontveer worden getoond aan de schipper van het pontveer. B. en w. van Alkema de hebben daar deze week toe besloten. Op dit moment vindt de kaartverkoop op het veer pont zelf plaats. De reden van het besluit van b. en w. is niet bekend gemaakt Aangenomen wordt dat b. en w. meer controlemogelijkheden willen hebben om fraudering te voorkomen. Zoals bekend worden acht voormalige veerlieden verdacht van fraude, waarbij het in totaal om enkele tienduizenden guldens zou gaan. Het veer pont wordt momenteel bemand door free-lancekrach- ten en personeel van de dienst openbare werken van de gemeente Alkemade. Wanneer het proces tegen de acht verdachte en bijna een jaar geschorste veerlieden zal plaatsvinden is nog niet precies bekend. De kans wordt echter groot geacht, dat het proces nog dit jaar zal beginnen. WARMOND Tijdens de gisteren gehouden ver gadering van Kommunikatie Warmond werden een paar harde noten gekraakt. Deze vrijwel het hele dorp omvattende buurtvereniging heeft de aktiviteiten onderverdeeld in verschillende werk groepen. De werkgroep buitenaktiviteiten die zich voornamelijk met de jeugd bezig houdt, sprak zich tegen het beleid van het bestuur uit in een motie van wantrouwen. Het bestuur werd verweten zich niet voldoende aktief te tonen t.a.v. de buitenaktiviteiten. Na een fel oplaaiende diskussie besloot het g bestuur af te treden en zo de aanwezige led de gelegenheid te stellen hun wan- of vertroi te tonen door een nieuw bestuur te kiezen stemming toonde aan dat het vertrouwen b leden in ieder geval niet was verdwenen bestuur werd vrijwel geheel herkozen. M( werkgroep buitenaktiviteiten zal nader ov worden gepleegd zodat de problemen ond« kunnen worden opgelost en de jeugd geen h zal ondervinden van de konflikten binner bestuur. c OEGSTGEEST Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben hun goedkeuring gehecht aan de bouw van een overdekt zwembad te Oegstgeest De plannen zijn bestekklaar en gisteravond deelde wethouder J. J. Thorn van openbare werken mede dat waarschijn lijk begin volgende maand de eerste paal al in de grond kan. Het overdekte bad is gesitueerd op het huidige terrein van Poel meer aan de Lange Voort De kosten bedragen ruim vier miljoen Het gaat om een bad van 25x12 1/2 meter met beweegbare vloer Tevens wordt er ng een instructiebad gerealiseerd van 8x14 meter Nieuw aan te bouwen is een zogenaamde „whirlpool", een minia tuur buitenbadje, dat ook 's winters via een binnensluisje te bereiken is. De vreugde was gisteravond vooral groot binnen de CDA-fractie. Het overdekte bad stond bij de christen-democraten al in 1974 als nummer I op het verlanglijstje. VOORHOUT Met een geroutineerde slinger aan een BB-alarmin- stallatie opende burgemeester M. Th. van de Wouw gisteravond de „Voorhoutse Oranjefeesten". De opening sloot aan op een grote lampionneoptocht en de muzikale prestaties van talrijke orkesten door het gehele dorp. Deze muziekverenigingen gaven een schitte rende show ten beste voor Huize St Agnes op de Herenstraat Het Noordwijkse Crescendo was verhinderd door een groot aantal grieppatiënten. Welpen en kabouters van de Boerhaavegroep en de jeugdhandbal van Plantenhoek Foreholte hepen tijdens het feestelijk geheel als vlaggendragers in de stoet voorop. Vandaag en morgen worden de feestelijkheden voortgezet met ondermeer „volksspelen", feest voor de .donderen" en als extra attractie „boomzagen" op de Herenstraat. Donderdag koopavond Noordwij k NOORD WIJK De koopavond daarvoor werd bestemd, maar in Noordwijk is voortaan op langzamerhand is deze avond donderdag. Noordwijk was des- meer bij het weekend betrokken tijds een van de eerste plaatsen en kwam de wens naar voren in ons land, waar een koop- de koopavond cp donderdag te avond werd ingesteld. De stellen, dichtstbijzijnde, gemeente waar ook een koopavond bestond Ook de avondopenstelling van was toen Alphen aan den Rijn. het postkantoor en de plaatste- In die tijd was het bijna vanzelf- lijke bankinstellingen is naar de sprekend dat de vrijdagavond donderdag verschoven. ZOETERWOUDE Begin oktober wordt er een aanvang gemaakt met de bouw van het multifunctionele gebouw te Zoeterwoude- Rijndijk. In haar extra raadsvergadering van gisteravond voteerde de Zoeterwoudse raad een een bedrag Van 1.938.000,-, dat zal worden aangevuld met een subsidie van C.R.M. van 487.000,- en een particuliere gift van ƒ100.000.-. De totale kosten van bet gebouw bedragen derhalve ruim twee en een half miljoen gulden. Medio 1973 is door een aantal bewoners van de Hoge Rijndijk een bijeenkomst belegd om de situatie van de onderkomens voor de in dit dorpsgedeelte van Zoeterwoude aanwezige vereni gingen, onder de loup te nemen. De toen nog aanwezige, afge keurde Bernardusschool aan de Laan de Goede Herder en mede het in slechte staat verkerende gymnastieklokaal, dat bij de school behoorde, zullen aan dit initiatief niet vreemd zijn ge weest. De initiatiefnemers, me-, vr. J. M. de Winter-Scheffer en de heren A. R. van der Heijden, C. J. Verhaar, A. J. Plantinga en A. J. Baars, hebben toen besloten een stichting, de Stich ting Multifunctioneel Gebouw Hoge Rijndijk, te vormen om zodoende hun belangen naar buiten beter en juister te kun nen uitdragen. In de afgelopen vier jaar heeft de stichting vele malen haar belangen ter kennis gebracht van het ministerie van C.R.M., het provinciaal opbouworgaan Zuid-Holland en de gemeente Zoeterwoude. De stichting heeft bij de door haar te verrichten werkzaamheden allereerst een onderzoek ingesteld naar: a. de thans aanwezige verenigingen aan de Hoge Rijndijk, b. de verenigingen welke aan de Rijn dijk levensvatbaarheid zouden hebben, maar niet aanwezig zijn in verband met het ontbreken van de nodige accommodaties, c. de aanwezige accommodaties. Tevens is een onderzoek inge steld naar de aanwezige zalen- ruimte. De navolgende ruimten zijn aanwezig: a. de Drie Eend jes, gelegen nabij de Oranje laan; c. het gebouw de Krakepit aan de Laan de Goede Herder; d. het gymnastieklokaal, nabij de Laan de Goede Herder. Voor alle genoemde gebouwen geldt, dat van de aanwezigheid van toiletten, keuken, (centrale)- verwarming en een behoorlijke inrichting nauwelijks sprake is, of dat deze voorzieningen zelfs in het geheel niet aanwezig zijn. Hierdoor hebben het vereniging sleven en de overige aktiviteiten in dit dorpsgedeelte daaronder te lijden. Een en ander is voor de Stichting Multifunctioneel Gebouw Hoge Rijndijk aanlei ding geweest te streven naar een gebouw, waarin een sport zaal en een „multifunctioneel" (voor vele doeleinden) gebouw ondergebracht kunnen worden. De sportzaal gaat er als volgt uitzien: Een zaal van 22 x 28 m., voorzien van een scheidings wand in het midden. In verband met de aanwezigheid van deze scheidingswand, kunnen twee gymnastieklokalen gevormd worden van 12 x 22 m., hetgeen de mogelijkheid tot sportbeoefe ning alleen nog maar kan ver groten. In deze sportzaal kun nen ondermeer de volgende sporten worden beoefend: bas ketbal, volleybal (meerdere vel den), badminton (meerdere vel den) en turnen. Bovendien is aanwezig een ruime opberghal voor de toestellen, een tribune en twee ruime kleedaccommo daties, mede voorzien van toilet ten voor minder validen. In het multifunctionele gebouw komt een onderkomen voor de biblio theek, een onderkomen voor de peuterspeelzaal, een ruimte voor het houden van diverse aktivi teiten, een donkere kamer en een grote zaal van 22 1/2 x 10 m. Deze zaal is te splitsen in drie kleinere ruimten van 7 1/2 x 10 m en een gemeenschaps ruimte met een bar en een a tal kleinere ruimten. Entertainer Kees Schilperoort speelde gistermid dag met zo'n tweehonderd bejaarden „bingo" in de grote feesttent aan de Oegstgeestse Irislaan. Het spel werd gespeeld in het kader van het lustrumfeest van 't Lange Voortse winkelcentrum. Muzikaal werd het feest opge luisterd door Henny Langeveld (accordeon) en Wim Schrama (drums). De belangstellenden waren zeer enthousiast over het gezellige optre den van de heer Schilperoort, die namens de winkeliers vele mooie geschenken mocht uitde len. Op andere plaatsen deed de stichting van het Lange Voortse winkélcentrum eveneens van "zich spreken. Aan de gemeente van Oegstgeest bood de stichting een „hondenplastiek" van Rien Goené aan. Het is het tweede „hondenmo nument" van de gemeente. „Het betekent niet ire dat Lange Voort nu ineens de- voorkeir" honden zou geven", stelde mevrouw" Murn hoff van de stichting. Burgemeester Van Pet ga vond het allemaal geweldig en toen lla" dankwoord wenste uit te spreken, blaflrj1 aanwezige hond hem spontaan toe. 't Ir1' ander werd muzikaal omlijst door diverse; 1 ten. Vandaag en morgen is er aan deyai Voort een schitterende feest- en antieiq?1 De groene rand van Leidschendam. LEIDSCHENDAM Ondanks het nieuwe bestemmingsplan Landelijk Gebied zal Leid schendam het nog moeilijk krij gen om haar buitengebieden ook werkelijk zoveel mogelijk agrarisch te houden. Wanneer een boer zijn bedrijf stopzet, en alles verkoopt, dan is het voor de gemeente niet eenvoudig om tegen te gaan dat de nieuwe eigenaren aan de bedrijfsop- stallen een functie geven die niet langer op het agrarische vlak ligt. Zo'n nieuwe bewoner zou de vroeger als schuur ge bruikte opstal bij voorbeeld kunnen gaan gebruiken als op slagplaats voor caravans. De Leidschendamse wethouder Van Dongen heeft dit gisteren laten doorschemeren op een hoorzitting over het bestem mingsplan „Landelijk Gebied" in zaal „De Witte Kakatoe" aan de Damlaan. De wethouder sprak in dit verband van „een groot probleem, dat echter niet alleen geldt voor het landelijk gebied". Volgens de wethouder gebeurt het tegenwoordig steeds vaker, dat agrarische bedrijven worden stopgezet, en dat van de bedrijfsgebouwen dan een onei genlijk gebruik wordt gemaakt, ondanks het feit dat het bestem mingsplan dat verbiedt. De heer Van Dongen zei echter dat het gemeentebestuur eerst nog eens over dit probleem met <$b pro vincie van gedachten wil wisse len, voordat het bestemmings plan definitief in de gemeente raad wordt behandeld. Het was gisteravond dertweede hoorzitting, diè over het bestem mingsplan „Landelijk Gebied" werd gehouden. De eerste vond afgelopen dinsdag plaats en ging vooral over de agrarische aspecten van het bestemmings plan. Gisteravond kwamèn alle niet-agrarische onderdelen van het plan aan de orde. Zo'n zestig Leidschendammers waren giste ren op de hoorzitting aanwezig. Met name kwam gisteravond bij de aanwezige bewoners de vrees naar boven, dat men in het nieu we bestemmingsplan te weinig ruimte krijgt om de woning of bungalow uit te breiden of te vervangen door nieuwbouw. Al le bestaande woningen in het betrokken gebied zijn in het plan streng begrensd, en uitbrei ding van de woningen is nog maar op zeer beperkte schaal mogelijk, dit met het oog op de hoge prioriteit die het gemeente bestuur wil geven aan de agrari sche functie van het gebeid. VERPLAATSING VAN PARKSCHOOL VOORSCHOTf VOORSCHOTEN Een over volle publieke tribune woonde de gecombineerde commissie vergadering bij van de commis sies financiën, openbare wer ken en welzijn en onderwijs. De bespreking van de nota „Be leidsuitgangspunten voor de scholenplanning 1977-1986" ver zandde veelal in enige detail punten. Mevrouw Bloembergen (WD) sprak langdurig over de voorge nomen verplaatsing van de Parkschool. Zij was tegen deze verplaatsing. Wethouder Marse lis betoogde nadrukkelijk dat de nota een indicatief stuk is. Be slissingen moeten genomen wor den, volgens de werkelijkheid op een bepaald moment. De kri tiek van WD-zijde dat de nota uitgaat van de KBO-gedachte (kombinatie van kleuter- en ba sisonderwijs) weerlegde de wet houder door te wijzen op het gegeven dat dit voorschrift gaat worden. Er worden geen ver gunningen meer verstrekt voor de bouw van aparte kleuter scholen. Mevrouw Cools-Jant- zen (PPV) vond de nota een goed stuk werk met veel onze kerheden, maar dat kan nu een maal niet anders. De PPV ziet deze nota als een nuttige hand leiding. De heer Iestra (PCC) meende dat de nota te weinig fantasie heeft en te veel uitgaat van statische gegevens. Van het CDA kwam weinig kritiek. Be sloten werd de nota eerst te behandelen in de afzonderlijke commissies, nogmaals overleg te plegen met de Parkschool, hoe wel de wethouder opmerkte dat de ouders van nu er waarschijn lijk niet meer zullen zijn als belanghebbenden zodra grote veranderingen gaan plaats vin den. Verwacht wordt dat over enige maanden de nota in de gemeenteraad behandeld kan worden. Het initiatief van een particulier (mejuffrouw R. Begeer) tot het stichten van een tennishal en de bouw van vier woningen langs de Benvenutolaan werd door de WD en de PPV bezwaarlijk gezien in verband met eventuele verkeersoverlast. De Benvenuto laan is eën smalle particuliere weg. De eigenaresse mejuf frouw Begeer is bereid de weg over te dragen. Door deze be reidheid ziet het college van b. en w. geen aanleiding om een bouwvergunning te weigeren. - Mr. Esselaar (CDA) zei kort en bondig: „Laten we blij zijn dat er woningen gebouwd worden en ook dat er een sportvoorzie- ning komt. Het is een pari initiatief en dat verdient' steun". pj Anders was het met de LI Tot verrassing van zeker (J blieke tribune voerde Mi geer, broer van de inij neemster het woord. Mr. IL- betoogde dat de gemeend alleen kan spreken over di keersoverlast op de Benvf laan. Wel zei luj dat de i buur in beroep zal gaa hogere instanties indien 19 daad de bouwvergunning i verstrekt. Die naaste buur „Zilverfabriek" en het ofL bezwaar is ondertekend^ Mr. Begeer. De commissi/ sloten na het openbare ge deze zaak met gesloten d' af te handelen. 9 "J VOORSCHOTEN Het licht is groen gezet door de geif menlijke commissies om te komen tot de bouw van etf nieuw r.k. kleuter- en basisschool „Emmaus". Het voorstel tot het verlenen van medewerking is zeer lafj opgehouden. WD en PPV waren niet eerder bereid me<T werking te verlenen, voordat de zgn. scholennota gereed zc zijn. Hoewel de scholennota geen uitzicht geeft op ef langdurig voortbestaan van welke school dan ook, was r thans geen enkele aanleiding meer om de bouw tegen houden. De noodschool aan de Haydnlaan is van een dergeL ke slechte kwaliteit dat snelle hulp in dit geval dubbele hif betekent. Drie scholen worden vervangen door een niev schoolgebouw voor het r.k. onderwijs in de wijken Adegee, en Nassau. De totale stichtingskosten worden voorloi geraamd op twee miljoen gulden. Het r.k. schoolbestu krijgt een voorbereidingskrediet van 150.000 de j school komt aan de Elstlaan. NAJAARSFEESTEN SASSENHEIM SASSENHEIM De najaars feesten van Sassenheim gaan maandag 19 september van start bij „Cees en Ineke", waar 's avonds om acht uur een kla- verjaswedstrijd gehouden wordt. De feesten eindigen don derdagavond met een finale stunt onder het motto: „Gooi prins Nelis voor zijn Melis". Het weekprogramma biedt de volgende evenementen aan: maandagmorgen zullen kleuters vanaf de Oosthaven met Triton- boten een tochtje maken, 's Mid dags om 2 uur wordt er een viswedstrijd voor 65-plussers ge houden. In de avond vinden er nog talrijke evenementen plaats,' waaronder de opening van het Lunapark, een lampionnenop- tocht, en de muzikale mede werking', van tal van bands en orkesten. Woensdag wordt er een wieler wedstrijd georganiseerd van cir ca 25 kilometer. Voorts organi seren de gebroeders Wijntjes een auto-puzzelrit Voor de jeugd tot 16 jaar wordt er een viswedstrijd in devijver van het park gehouden. Andere festivi teiten bieden eveneens veel ple zier, waaronder paalsteken en een hindernissenwedstrijd. De laatste dag, donderdag begint met een oranje-wandeltocht De start vindt plaats om tien uur vanaf het plein van de Kompas- school. Iedere deelnemer krijgt na afloop een herinneringsme daille. Feestelijkheden als „ton- knuppelen", „prijsklimmen" en „tobbetje steken", sluiten de rij. Carnavalsvereniging „Dd sen" werkt mee aan j avonds te houden dansfd „Cees en Ineke", waart dansorkest „Mantana" hq aangeeft. Op het feest kan alle kermisdagen daan worden aan het het| wetse „koejcslaan". In dj sentent eindigt het allemt de stunt „gooi prins NelisJ

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4