RANDSTAD SPORT SCHAKELT DOTO UIT Leidato verwelkomde 25.000ste bezoeker Jong Ade en NIO stap verder naar fusie 'AG1IfAD/REGfO f RIJNSBURGSE BOYS NA VERLENGING VERDER LEIDSE COURANT WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1977 PAGINA 5 Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mi) telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. Portret uit de computer. 25.000ste bezoeker van de Leidato: mevrouw Kok-Cire uit Sassenheim wordt ingehaald Gisteravond zat ik in afwachting van de 25.000ste bezoeker van de Leidato in de bijna afgedane Romny-hal - of hoe dat ding ook mag heten - een boterham met krokretten te eten. Twee boter hammen met twee kroketten, her inner ik me nu; met uit zakjes geperste mosterd en daarnevens een blaadje sla en schijfjes kom kommer, afkomstig uit de eetfa- briek van de restauratie die onder de schutse van Joop de Haas tot de smakelijkste prestaties in staat is. Daar zat ik dus, terwijl ik keek - mijn aandacht verdeeld tussen kroket en creatie - naar een mo deshow van een grootwinkelbe drijf. Bij de mosterd kwamen de décoletés en de gevarieerde cou pes, bij het blaadje sla de biesjes en de volants en de komkommer ging naar binnen tegelijk met de vlindermouwen en een hemd met kleurige mouwen, naar voorbeeld van de uitmonstering van de Mounted Police in Canada. Een hemdsmouw met cijfers was dat, gedragen door Kees. Toen kwam een Leidse-comité-lid me vluchtig mededelen, dat „ze de Leiderdorp- se brug al gepasseerd waren". Dat sloeg op die 25.000ste. Maar dat bleek achteraf lariekoek, want de feestvarkens, man en vrouw kwa men gewoon uit Sassenheim. Hele maal onschuldig, want ze hadden nergens op gerekend. Nu heeft de Leidato - in de Groenoordhal- len - altijd een 25.000ste bezoeker nodig. Op zichzelf is dat alleen trekpleister, en daarna komen de 40.000ste en 50.000ste en wie weet (en dat weten ze heus wel) een 60.000ste. En onderwijl blijven de kassa's rinkelen. Gisteravond rinkelde ook de zes de kassa en dat was erg bevredigend, want tot dusver waren er vijf kassa's in werking. Daar was opeens die kwarthonderddui- zendste bezoeker met zijn vrouw: P. Kok en echtgenote Kok-Cire, uit Sassenheim. Bijna 12 en een half jaar getrouwd en mevrouw Kok vond tussen de muren van de secretarie-betimmering waar het echt paar werd ontvangen tussen de werkzame rommel „alsof het al zover was", de kope ren echt-feest. „Jemineetjer moet dat nou allemaal?", vroeg mevrouw Kok-Cire zich wat ontdaan af. Comité-lid Willem Ziege- laar nam de honeurs waar en overhandig de mevrouw een boeket in blauw en roze en Joop Visser sjouwde een kartonnen doos vol geschenken aan: strijkijzer, pan- nenset, een klok, enfin, ga maar door. De twee dochters Kok waren thuis geble ven. Ziegelaar: „We hebben er weieens aan gedacht om een kindercrèche hier op te zetten, maar daar is het bij gebleven; dat leverde te veel problemen op". Mevrouw Kok (ik zat er uiteindelijk bij en hoorde wat ze zei): „Het maakt zo onrustig, als je met die kinderen loopt te winkelen. Ik wil weieens echt uit zijn". Het echtpaar ging nog even de Leidato af („maar we komen terug om het rustig over te doen"), op weg naar Rita Corita, die ergens afge huurd was om de mensen plezierig bezig te houden. Nog even tot rust komen op het secretariaat, zij achter een sinas en hij met een pilsje, niet in het nette pak, maar wel flaneerbereid. Mevrouw geboren Cire was er echt nerveus van: „We kwamen om te kijken en als we iets zien op de Leidato, dan kopen we het ook. We kennen de Leidato al van de tijd dat Willy Alberti er kwam en André van Duin en Roland Wag- ter jr. Maar wat we nou beleven is werke lijk te mooi. Wat zullen de kinderen opkij ken". Joop Visser: „Doet u maar rustig aan hoor, met die sinas; u hoeft u niet te haasten en anders laat u het maar staan". Gevierde Kok: „Nee hoor, we doen het rustig aan". Zij: „Als we een leuke eethoek zien straks, wie weet.." Vlak om de hoek, bij het secretariaat, was het een bedrijvige bedoening: Computer portraits. Een fel rokende jongeman trachtte vooral jongedames in zijn fuik te lokken. Trouwens iedereen was bij hem welkom: „Ga maar zitten, jongen, geen problemen. Dat wordt vast een leuke foto, joh". Men ging voor het oog van een camera zitten, een halve minuut, en het was raak. Dan stond je facie geregistreerd en werd afgerateld door een computerach- tiggeval, waarbij tientallen gekleurde lich tjes aan en uit flikkerden. Dat moest wel echt zijn. Het besprongen slachtoffer zat (Van onze sportredactie) RIJPWETERING/OUD-ADE De besturen van handbal verenigingen NIO en Jong Ade zullen binnenkort rond de tafel gaan zitten om te praten over een samengaan van beide verenigingen. Een buitengewone ledenvergade- ring van Jong Ade gaf het bestuur maandagavond daar- toe een machtiging. De leden iW van NIO hadden dat mandaat *1 eerder aan hun leiders ge- teven. Hiermee gaan de twee handbalverenigingen vooruit lopen op de voetbalclubs uit de twee kerkdorpen (Rijpwe- tering en WOA), die ook al enige tijd bezig zijn met het onderzoeken van fusiemoge lijkheden. „Wij gaan ook absoluut praten met het bestuur van WOA", aldus Jong Ade-voorzitter Piet de Jong. „We willen niet ach ter de rug van WOA gaan fuseren met NIO". Vorige week bleek op een ledenverga dering van WOA, dat het me rendeel van de leden van die vereniging voorlopig alleen met Rijpwetering wil samen gaan wat betreft de jeugdafde ling. Daarmee kwam een fusie tussen WOA en Rijpwetering, waarvan het merendeel der le den wel voor een totaal sa mengaan was, op de tocht te staan. Op de ledenvergadering van Jong Ade stemden 26 van de 29 aanwezige seniorenleden vóór de besprekingen over een eventuele fusie. Bij de aanwe zige aspirant-leden waren er zes voor en één tegen. Ook een overgrote meerderheid van NIO sprak zich eind augustus uit voor fusiebesprekingen met Jong Ade. Voorzitter Steenvoorde: „We hadden als besturen al gesprekken met elkaar gehad, maar we waren op het punt gekomen, dat we niet verder konden zonder be-, paalde consequenties. Nu heb ben we van de leden toestem ming gekregen om verder te gaan en ik hoop erop dat we het volgend seizoen al geza menlijk kunnen starten". Ook NIO zal zustervereniging Rijpwetering op de hoogte houden van de ontwikkelin gen: „Dat vind ik niet meer dan normaal", aldus de heer Steenvoorde. „Maar het zal ze ker niet zo zijn dat ons samen gaan met Jong Ade afhangt van het eventuele samengaan van Rijpwetering van WOA. Ook al bereiken die geen over eenstemming, dan nog kunnen wij wel fuseren. En Rijpwete ring zal dat zeker toejuichen. Want zij willen wel en als ei één schaap over de dam is..." enige tijd te knipperen met haar of zijn ogen in het felle licht, maar kort daarna stond je er dan ook „uitgetikt" op: alle foto's waren goed, maar er zat natuurlijk geen diepte in. Je gezicht kan je laten afdrukken op een T-shirt of op een witte tas tegen een gegroeide meerprijs. Niet iedereen liet zich door de rokende jonge man overreden: „Ik wil wel, maar dan in het echt..." Een commentariërend geleid: „Gek joh, je zit naar je eigen te kijken en. dan zie je een idioot gezicht", of, uit de rij van toeschouwers: „Nou, ik ben lelijk, maar die griet, ik heb nog nooit zoiets lelijks gezien.." Niet ver daarvandaan een koopman met bril die op een krukje zit, temidden van bijna twintig emmers met schroeve- draaiers, allemaal in verschillende maten en met rode handvatten. De koopman zat er niet om geld te verdienen, alleen maar voor de gezelligheid. Zo zei-d-ie. Vlak vóór hem stond een witte emmer, voor een kwart deel gevuld met bankbiljetten: „Nou mensen, dat is mijn verlies". Er kwamen veel lieden op zijn verlies af, omdat de koopman een „verrekt aardig hobby-setje voor kleine Japie" had: „Met een mooie priem erbij: geef mij maar een tientje. Dan ben je van de narigheid af en heb je een stuk of negen schroevendraaiers". En het ene setje na het andere wisselde van eige naar. „Het is, dat ik er zelf genoeg van heb, anders kocht ik zelf zo'n setje. Geef mij maar een tientje, de rest doe ik erbij", aldus de kalme koopman. Daarbij was altijd weer een klein dingetje om de kroon- steentjes in de badkamer los te draaien: „Hier, pak maar an, kun je je buurman ook eens iets uitlenen". Bij het verzamelen van de verschillende schroevedraaiers likte de koopman z'n duim, alsof hij blaadjes papier moest omslaan". Gisteren begonnen de Leidato'ers weer met boekingen voor 1978. Willem Ziege laar: „Er is geen pionierswerk meer, het is meer en meer routine geworden". Mist de Leidato oud-voorzitter Jan Wolfslag, vorig jaar nog in volle glorie aanwezig? Ziegelaar: „We missen in hem een gezellige smoezer. Jan van Zijp doet het best en beter dan wie van ons, maar hij is geen Wolfslag. Die was een gezellige vent die altijd wel wat te versieren wist". Maar Wolfslag heeft goede leerlingen gehad die een Leidato tot in lengte van dagen zullen voortdragen, verwacht ik. (Van onze sportredactie) LEIDEN De „Leidse" zaterdag-KNVB'ers hebben in de eerste ronde van de bekercompetitie nauwelijks voor verrassingen gezorgd. De 2—1 winst van vierdeklasser Randstad Sport op ex-tweedeklasser DOTO viel nog het meest in het oog. Rijns- burgsc Boys had opvallend veel moeite met vierdeklasser Ameide. Pas in de verlenging (er wordt volgens het afvalsys- teem gespeeld) liepen de Rijnsburgers weg. Katwijk moest in het verre Piershil in de verlenging buigen voor de club van die naam: 1—3. Ter Leede behaalde een ruime 3—0 zege op het Amsterdamse PVWA. Randstad Sport—DOTO 2—1 Randstad Sport heeft verrast tegen derdeklasser DOTO: 2—1. De thuisclub, die zonder Aad Keizer speelde, kreeg al snel een tegenslag te incasse ren, toen Piet Barmentloo in eigen doel schoot. Toch kwam Randstad nog voor rust sterk terug. Gert Teske en Wim Luijk bogen de achterstand om in winst. Na rust hield de defensie van de Voorschotena ren goed stand. AmeideRijnsburgse Boys 1—4 na verl. Ameide heeft zich opgetrok ken aan de bezoekers. Na 90 minuten was de balans nog in evenwicht. Pas in de verlen ging moest Ameide het hoofd buigen. Na een 0—0 ruststand nam Ameide de leiding. Tien minuten voor tijd kon Cor Vreugdenfiil de verlenging redden voor Rijnsburgse Boys. Het klasseverschil ging daarop wel spreken. Via Gé Perfors, Lijs van Egmond (penalty na dat Cas Zwaan was neerge haald) en weer Gé Perfors (fraaie treffer) kwam Rijns burgse Boys aan de winst. Piershil—Katwijk 3—1 na verl. Katwijk heeft in de eerste helft verzuimd om het karwei bij de Zeeuwen snel af te ma ken. Wim Guyt II scoorde wel, maar Arnold Boers, Freek Rienks en Amerik van Duy- venvoorde misten ideale kan sen. Na rust kreeg de vierde klasser vleugels en werd Kat wijk steeds slechter. Piershil kwam gelijk en wist zelfs in de verlenging tot een verdien de 3—1 uit te lopen. PVWA-Ter Leede 0-3 Ter Leede heeft in Amsterdam verdiend van PVWA gewon nen: 3—0. Toch ging het niet eenvoudig. De vierdeklasser wist zich sterk te verdedigen. Ter Leede kwam niet verder dan een treffer van Michiel Krop. Pas een kwartier voor tijd viel de beslissing. Kort achter elkaar scoorden inval ler Jan van Harskamp en Hans Oudshoorn. Hermandad—Koudekerk 3—1 Koudekerk is wat verrassend ten onder gegaan bij vierde klasser Hermandad. De Kou- dekerkers, die compleet aan traden, werden soms overklast door de Rotterdamse formatie en verloren verdiend. Vlak voor rust opende Hermandad de score om na de pauze di rect uit te lopen. Pas vlak voor het eindsignaal wist Koude kerk tegen te doelpunten mid dels Kees Deemoed. Te Werve—ARC 0—4 Te Werve—ARC 0-4 ARC heeft geen moeite gehad met Te Werve, dat in de vierde klas uitkomt. De 4—0 zege was dikverdiend. De Alphenaren kwamen voor rust op een voorsprong doordat Te Werve in eigen doel scoorde. Pas na de pauze wist ARC zelf te scoren via Dik Lagerwey (2x, de laatste keer met een om haal uit een voorzet van Emiel Monsanto) en Bert Stenvers (met een lob). VEW-SIZO 0-1 SIZO won met 10 in Heem stede. Het enige doelpunt kwam al na zeventien minuten tot stand, toen Leo van Ham een solo met een hard schot fraai afrondde. Het duel, dat overigens niet best was, gaf na rust een aanvallend VEW te zien. SIZO kon het in de ver dediging echter wel redden. Monster—Lisser Boys 2—0 Lisser Boys heeft te weinig gekregen in Monster. De thuis-, club kwam met 10 voor te staan door een buitenspeldoel- punt. De scheidsrechter zag over het hoofd, dat doelman Leo van Groen, invaller voor de geblesseerde Nico Groene- weg, zijn doel verlaten had, waardoor de speler van Mon ster nog maar één Lissenaar voor zich had. De inzet van Lisser Boys werd na rust beter maar de gecreëerde kansen werden niet benut. In blessu- Scheveningen—Hazerswondse Boys 2—3 Hazerswoudse Boys heeft in Scheveningen een knappe zege behaald. De vierdeklasser kwam voor rust op voor sprong via Eddie Harkes. Na rust maakte Cees van Tol er 0—2 van. Scheveningen kon Siaak Bavelaar van De Sleutels kan hier voor 1—1 zorgen iri het duel tegen Bolnes. Toch zou Bolnes na rust ruim gaan winnen: 5—1 daarop terugkomen door een misverstand en zelfs gelijk maken via een penalty. Eddie Harkes besliste tenslotte de wedstrijd door tussen drie man in staand fraai in de hoek te tikken: 2—3. De Sleutels—Bolnes 1—5 De Sleutels is tegen derdeklas ser na rust het schip in ge gaan. Na 45 minuten stond het nog 1—1. Nadat Bolnes via Van Dongen de leiding had genomen scoorde Sjaak Bave laar tegen. Mede door het uit vallen van middenvelder Jaap Dubbeldeman stortte De Sleu tels toen in. Achtereenvolgens De Kruijf, Van Weyen, Van Dongen en Schotte brachten Bolnes de ruime zege. SVOW—De Zwerver 0—1 SVOW heeft het uiterst knap gedaan tegen tweedeklasser De Zwerver. De Oude-Weterin- gers speelden, hard werkend. een goede partij. Zelfs werd een treffer van SVOW afge keurd. Voordat Merino Giliam raak schoot stond hij buiten spel. Later zou dezelfde speler, nadat hij was doorgebroken op het been van de doelman schieten. Na rust scoorde De Zwerver simpel na een wegge vertje van Jaap Rietdijk. De bezoekers misten in de slotfa se nog een penalty na hands van Ed Maes. Zevenhoven—Jodan Boys 0—1 Zevenhoven was voor rust wel wat sterker maar wist niet te scoren. Nico van der Helder schoot in het zijnet. De thuis club kreeg daardoor niet de verdiende voorsprong. Tien minuten na rust werd het door een defensiefout onverwacht 0—1. Doelman Kees van 't Lith was kansloos. De defensie van Jodan Boys was daarop te sterk voor Zevenhoven.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5