Groen licht voor wijkgebouw in Zijlkwartier Rapport woningnood Voorschoten te vaag Schaakfestijn Lange Voort RAAD LEIDERDORP VOTEERT 1,3 MILJOEN Activiteiten Harlekino gaan door Clubhuis in brand Ontlasting Molenstraat Noordwijk I Opening 15e zwemseizoen Invalidenbond Bollenstreek COMMISSIE UIT KRITIEK Schaken in Voorhout Benefiet voor Qbus REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1977 PAGIN LEIDERDORP De gemeenteraad ging gisteravond unaniem akkoord met het voorstel van B en ff voor de bouw van een gymnastieklokaal annex wijkaccom- modatie in het Zijlkwartier. Dit complex zal volgens een ontwerp van het architec tenbureau Stuurman BV te Waddinxveen gebouwd worden aan de Van der Marck- straat. De totale stichtingskosten worden begroot op 1.314.750,-, waarvan 815.300.- voor het gymnastieklokaal en ƒ499.450.- voor het wijkcentrum. Een gelukkige voorzitter van de buurt- en speeltuinvereniging „Het Zijlkwartier" de De gevels van het nieuwe wijkgebouw en sportzaal. heer A. Pison mocht na afloop van de raadsvergadering vele felicitaties in ont vangst nemen. Met dit besluit van de Raad kan de vereniging, na enkele jaren dakloos te zijn geweest, weer de nodige activiteiten ontplooien. „Voor ons bestuur is dit een stimulans om er hard tegen aan te gaan", was zijn commentaar. In het wijkcentrum zullen ook de Volksuniversiteit K O, Leiderdorp, de schermvereniging, de foto club „Daguerre" en de Leiderdorpse tafel tennisvereniging een onderdak krijgen. Voordat de raad zijn besluit nam was er nog enig oud zeer te verwerken, met name ten aanzien van de mate waarin de raad bij de voorbereiding van de plannen was betrokken. „De raad wil meebesturen en niet slechts ja knikken", stelde de fractie leider van de PvdA Bezemer vast „De haast waarmee het college de plannen er door wil drukken moet wel wrevel opwek ken", voegde hij er aan toe. Het CDA-raad- slid K. Reugebrink vind, dat de raad een bestuurlijke nederlaag had geleden, doe lend op het feit dat men liever het „Zijl- kwartier" in een eigen gebouw had gezien. Wethouder E. Drenth (PvdA), die de met vakantie zijnde burgemeester Van der Ha ve verving, erkende namens het college dat de raad eerder bij de voorbereiding be trokken had moeten worden. Wethouder C. Gordijn (CDA) stelt dat het college er alles aan gelegen is de belangen van „Het Zijlkwartier" veilig te stellen. „Wij zullen het „Zijlkwartier" niet laten wegdrukken door andere participanten", deelde hij mede. Hij bestreed overigens de opvatting dat de raad zou zijn overrompeld en wees er op dat zowel K O als het „Zijlkwartier" uitvoerig bij de plannen zijn betrokken en na aanvankelijke bedenkin gen zich met het multi-functionele gebruik van de wijkaccommodatie kunnen vereni gen. Een belangrijk punt voor de raad om ,ja" tegen het plan te zeggen was de toezegging van een subsidie van 350.000.- door het ministerie van CRM. In plaats van, zoals het college had voorge steld, het restant te financieren uit het reservefonds dorpsuitbreiding en bouw sporthal, zal op voorstel van de heer Beze mer nu geput worden uit de bestemmings reserve voor de bouw van een gemeen schapscentrum. Het CDA-raadslid Joop Tieken tekende hiertegen verzet aan, om dat daardoor de bouw van de bibliotheek in het gedrang kan komen. Nievaart Applaus was er voor het raadslid J. Nie- vaart (DS '70), die na 24 jaar lid van o Leiderdorpse raad te zijn geweest voor o laatste maal een vergadering bijwoont Namens de raad werd hem door mei Irma Gehner een plant aangeboden. H afscheid krijgt nog een officieel tintje j terugkeer van de vakantie van burgemet ter Van der Have. De heer Nievaart j worden opgevolgd door de heer W. C. van den Wijngaard, die reeds in de perioi 1970-1974 als fractiegenoot van de he Nievaart deel van de raad uitmaakte. I heer Van den Wijngaard geniet in Leide dorp ook enige bekendheid als „Willei van Oranje", wegens zijn voorzitterscha van de plaatselijke Oranjevereniging. LISSE Het creatief centrum „Harlekino" heeft een voorlo pig onderkomen gevonden in de openbare basisschool aan de Heereweg. Harlekino heeft goe de hoop dat er binnen korte tijd een nieuw pand gevonden kan worden, ter vervanging van het totaal afgebrande centrum in de Schoolstraat. Voor het komende wintersei zoen heeft Harlekino in ieder geval een compleet weekpro- gramma samengesteld, bestaan de uit: poppen maken, handwer ken, creatief werken, pottenbak ken en boetseren. Al de lessen waar zowel dames als heren welkom zijn, zullen 10 weken duren. Het cursusgeld bedraagt 60 gulden. In dit bedrajg is een bijdrage voor de materialen in begrepen. Inlichtingen over het programma worden gegeven tij dens de op zaterdag 24 septem ber te houden „creatief-inn". Kinderen zijn vanaf dinsdag 13 augustus hartelijk welkom bij Harlekino. Dinsdags na school tijd en woensdags van 14.00- 16.00 uur kunnen de kinderen zich bezig houden met macra- mé, handwerken, timmeren en andere creatieve activiteiten. Voor die middagen hoeven de kinderen zich niet speciaal op te geven. Alle deelnemers betalen per middag 2,50 gulden. LEIDEN Het clubhuis van de groep Waingunga op de hoek van de Telderskade en de Roo- seveltstraat is gisteren door brand gedeeltelijk verwoest. Oorzaak van de brand is niet! bekend. Het houten pandje ver keerde reeds in een slechte staat. De schade is nog niet bekend. NOORDWIJK De verkeerscommissie meent dat er op een zo kort mogelijke termijn een noord-zuid verbinding tot stand dient te komen ter ontlasting van de Molenstraat in Noordwijk- Binnen. De gewenste verbinding kan worden gerealiseerd door verlenging van het reeds be staande gedeelte van de Weteringkade. Op de vergadertafel lag een imposant plan, dat voorzag in een geasfalteerde rijbaan van zeven meter breed met aangepaste aansluitingen op de Van Panhuysstraat en de Nieuwe Zeeweg-Lijn- baanweg. Om verschillende redenen kreeg dit plan niet de instemming van de commissie. Het wordt een racebaan en die wil men daar persé niet Verder zal er een veel te nadrukkelijke scheiding ontstaan tussen het in het middengebied nog te creëren woon wijk je en de bebouwde kom van Noordwijk-Binnen. Bovendien zou het zeker nog vijf jaar duren voordat de nieuwe verbinding in deze vorm gerealiseerd zou kunnen worden, v behalve de apotheek, zou ook de Sint Jero school moeten verdwijnen en daar is de i jaren geen kijk op. De miserabele situatie in de Molenstraat, than enige verbinding van Boerenbrug met het cent van het dorp, vraagt om een snelle oplossing, denkt deze te verkrijgen door de aanleg van straat ter breedte van zes meter tussen het staande gedeelte van de Weteringkade (west de Nieuwe Zeeweg. Het reeds aanwezige Bedijnpad kan als fietstracé blijven fungeren de fietsende schooljeugd vervolgens hun weg het voetpad van de Weteringkade zal blijven ken, neemt men dan maar op de koop toe. Als de nieuwe straat gereed is - en dat zal t twee jaar het geval moeten zijn - bestaat er rechtstreekse verbinding tussen de Northgod en de Beeklaan en daarmede wil men voorl proefdraaien. Snelschaakfenomeen Alexander Munninghoff (links) nam het gisteravond op tegen dertig jeugdige schaa kenthousiastelingen. Hij deed dit op uitnodiging van het Oegstgeestse winkelcentrum Lange Voort dat het tien-jarig bestaan viert. De taaiste onder de kleine Donnertjes hielden tot elf uur stand tegen de schaak meester. NOORDWIJK Burgemeester Kret van Sassenheim bediende gisteravond in „Zeerust" de badlift. Feilloos bracht hij zijn gehandicapte dorpsgenote me vrouw De Vos-Van der Voort te water. „In de zweef kost zo'n stoeltje drie kwartjes en hier krijg je 'm voor niks", grapte instructrice mevrouw Koek- Caspers, terwijl de zwemster op het bankje langzaam maar ze ker in het verwarmde zwembad werd gelaten. Met deze ceremonie opende bur gemeester Kret het vijftiende zwemseizoen van de afdeling Bollenstreek van de Nederland se Invalidenbond. Men begon destijds met een vijftiental deel nemers en thans is er een groep van veertig dames en heren, die zich wekelijks onder deskundige leiding een uurlang met de zwemsport bezig houden. Zij doen dit met buitengewoon veel genoegen en een enorm doorzet tingsvermogen. Bovendien ge niet men van het contact, want terwijl de ene groep zwemt, zit de andere aan de koffie. In het zwembad - door directeur Droogh van Badhotel Zeerust belangeloos ter beschikking ge steld - wordt door instructrice mevrouw Van Tilburg-Van der Niet, samen met haar rechter hand mevrouw Koek-Caspers een schoonzoon Van Leeuwen geheel vrijwillig een eminent stuk welzijnswerk verricht Zeer erkentelijk is men ook hen, die wekelijks het vervoer van en naar het bad verzorgen. In een speech je Van Tilburg blij komst van de burgervader. Aan burgemeesters uit de bolk streek bewaarde zij trouwt goede herinneringen, zo ble uit het vervolg van haar spraak. „Wat wij doen is n bijzonders, maar wel wat mensen hier doen." Waardei de woorden richtte zij ook het adres van voorzitter Van Ploeg, die altijd op de zwe avonden aanwezig placht te zi Over zijn hoofd heen wekte de overige bestuurders van afdeling Bollenstreek op zov mogelijk van hun belangstelli blijk te geven. Na de opening zwom men n veel animo het eerste rondje. VOORSCHOTEN - De com missie voor algemene zaken toonde zich gisteravond tevre den over de werkzaamheden- van de woningadviescommissie maar vond het jaarverslag van die commissie niet voldoende gedetailleerd. Volgens het jaarverslag telt Voorschoten 600 woningzoeken den. Mr. Begeer (WD) miste naast deze bruto-opgave een splitsing tussen woningbehoe- venden, die thans wel een wo ning hebben maar niet in de gewenste behuizing verblijven. Mr. Esselaar (CDA) kon niet uit het verslag lezen of jongeren, nu alleen maar ingeschreven wor den of ook werkelijk geholpen worden aan een woning. Drs. Van Wijk (PPV) wilde niet spre ken over woningnood, maar lie ver over woningbehoefte en hij vroeg of de gemeente plannen heeft de zgn. gemeentewoningen over te dragen aan de woning bouwverenigingen. Burgemees ter Van der Haar sprak over een principe-uitspraak van b. en w. dat zou inhouden overdracht van woningen aan de woning bouwverenigingen. De commis sieleden vonden het een vreem de zaak dat eerst gepraat wordt met de woningbouwverenigin gen en pas daarna met de ge meenteraad. Burgemeester Van de Haar draaide zijn woorden enigszins terug door de verzeke ring te geven dat overdracht van woningen allereerst alle commissies zullen passeren. De Heer Iestra (PCC) vond het een treurige zaak dat zo weinig voortgang zit in de bejaarden huisvesting en in de herbouw, van het Vemèdepark. Wethou der Eveleens (PPV) was het ten aanzien van de herbouw van het Vemèdepark eens met de Heer Iestra. Inmiddels is er een on derhandse aanbesteding gehou den, overeenkomstig met de Provinciale Direktie Volkshuis vesting en binnen enige maan den kan de herbouw voortgezet worden. Zwijgend ging de commissie ak koord met een 24 artikelen tel lende „Paardenmarktverorde ning" voor de jaarlijkse paar denmarkt. De brandweer krijgt een nieuwe lage- en hogedru- kautospuit. De kosten zijn 126.500,-. De burgemeester kon geen technische gegevens ver schaffen, hetgeen de commissie leden weinig schokte, hoewef mr. Begeer (WD) het normaal gevonden zou hebben indien de brandweercommandant bij de vergadering aanwezig geweest zou zijn. Mr. Esselaar (CDA) vroeg de burgemeester dringend of dit nu het laatste krediet kon zijn ten behoeve van de brand weer. Na de openbare vergade ring van de commissie voor Al gemene Zaken gingen dezelfde leden besloten verder onder de naam commissie Bestuurszaken. VOORHOUT Gisteravond reikte voorzitter C. van der Berg van de schaakclub „Het witte paard" tijdens de jaarlijk se ledenvergadering de wissel beker uit aan de heer A. van der Poel. Na de interne competitie 1976- 1977 stond Van der Poel boven aan de puntenlijst met 851 pun ten. Voorzitter Van der Berg was een goede tweede met een score van 776; C. Venne sloot de rij van de koplopers met 694 punten. In het komend seizoen zal er weer met één tiental deel genomen worden aan de compe titie van de L.S.B. Ook zal er voor de jongeren vanaf elf-twaalf jaar weer een cursus Jeugdschaak gegeven, worden op maandagavond in een lokaal van de St. Andrea- school. Deze cursus zal worden geleid door de heren G. J. Rue- gebroek en D. J. van Kampen. De contributie per lid wordt verhoogd van 50 naar 60 gulden. Junioren gaan thans ƒ32,50 be talen en de aspirantleden tot zestien jaar 15,-. In het afgelo-1 pen seizoen hebben maar liefst 22 meisjes en jongens het pion- nendiploma behaald, waarvan enkelen ook nog het „torendi ploma". LISSE De recreatiecommis sie van het gemeenschapscen trum „De Poel" houdt vrijdag 16 september een klaverjas- avond voor koppels. Indivi dualisten zijn ook van harte welkom. Aanvang 20.00 uur. Onder leiding van de heer Hoogenkamp wordt er in „het Poelhuys" een bridge-cursus voor beginners gegeven. De cursus die 12 achtereenvolgen de woensdagen in beslag zal nemen, kost 75 gulden per per soon. Aanmelding bij de heer P. Wassenaar, Ooievaarstraat 42 tel. 12042. OEGSTGEEST— Wethouder J. J. Thom, sportzaken en openbare werken, gaf gister avond in Poelmeer het start schot voor de nationale zwem- vierdaagse. Vele honderden deelnemers/sters zwommen de eerste 500 van de 2000 meter. Vanavond kunnen liefhebbers ook pog meedoen in het zwem bad van Poelmeer. De wed strijd start dan om half zeven en eindigt rond negen uur. KATWIJK Sinds enige tijd is Katwijk een Vrouwencafé rijk. Na enige moeite hebben de vrouwen onderdak gevon den in café „De Doedel" aan de E. A. Borgerstraat 50, waar onlangs de eerste vergadering plaats vond. De ruim 60 aan wezigen raakten niet uitge praat over het rolpatroon van de man en de vrouw in de maatschappij en besloten met algemene stemmen donderdag verder op dit onderwerp in te gaan. Iedere vrouw is 's avonds welkom in „De Doe del", ook voor zomaar een drankje of een praatje. KATWIJK De gemeentelij ke maatschappelijk werkster bejaardenzorg te Katwijk zal op woensdag en vrijdag geen KORTWEG spreekuur houden in resp. Huize „Salem" en „De Duin rand". KATWIJK De ballonnen wedstrijd, die tijdens de feest- week van het mannenkoor „Jubilate" te Katwijk is gehou den, werd gewonnen door P. van der Linde uit de Willem de Zwijgerlaan in Katwijk. Zijn ballon zweefde 302 km ver, en werd gevonden in het Duitse Minden. De eerste prijswinnaar ontving een boe- kenbon van 25,—. De twee de, derde en vierde prijs lever den eveneens een boekenbon op en wel voor drie Katwijkse meisjes. Hun ballonnen kwa men terecht in Schöppingen (Dtsl), 191 km van Katwijk verwijderd, in het Overijsselse Overdinkel 177,8 km ver en in Losser (Ov.) 175,5 km van Katwijk. NOORDWIJK - De afdeling Noordwijk van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde organiseert op donderdag 15 september, 's avonds om acht uur in het „Hof van Holland" een voorlichtingsbijeenkomst, verzorgd door het Product schap voor Groenten en Fruit. Het bestaat uit een ongeveer twee uur durend vlot en afwis selend programma met een praatje, dia's met commentaar en achtergrondmuziek, een tweetal films, proeven van een groentenhapje en gratis verlo ting van fruit Behalve het gebruik van fruit en de verschillende tegenwoor dige fruitsoorten, wordt ook aandacht besteed aan exoti sche fruitsoorten en bijzonde re groenten en tuinkruiden. De toegang is gratis. NOORDWIJK - De Neder- landse Christen Vrouwen bond, afdeling Noordwijk-Bin nen heeft haar programma voor de komende maanden vastgesteld. Morgen spreekt de heer C. Benschop over de historie van de Grote Kerk te Noordwijk- Binnen en aansluitend daarop vertoont de heer J. Kleton een film over de restauratie van het kerkgebouw. In oktober-vergadering (27 ok tober) komt de heer K. Poot vertellen over „Effatha" en hij zal daarbij kleurendia's verto nen. Op 17 november behandelt de heer J. de Jager het onder werp „Amnesty Internatio nal", terwijl op 15 december de kerstwijding wordt gehou den. Men vergadert in de „Vinken- hof' aan de Vinkenlaan en alle bijeenkomsten beginnen om acht uur 's avonds. NOORDWIJK - De Vereni ging voor Natuur- en Vogelbe scherming Noordwijk organi seert op vrijdag, 16 september in De Rank aan de Golfbaan haar eerste propaganda-avond van dit seizoen. Het befaamde duo Dick Passchier en Cees Verwey zullen dia's vertonen over de heide, die dit jaar zo bijzonder mooi heeft gebloeid. De bijeenkomst begint om acht uur. SASSENHEIM De zanger/- gitarist Dingeman treedt vrij dag 16 september op in de Sassenheimse koffiebar „De Stormbal". Zaterdagavond verzorgt Joop Makkenbach een optreden. Beide avonden beginnen om 21.00 uur. D'66 actief in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Op 6 a tember is in Zoeterwoude e afdeling van D'66 opgeric Was het tot dusver zo, dat D leden in Zoeterwoude enl georganiseerd waren in Pi gressief Zoeterwoude of de Leiden van D'66, met de huid) aanwas werd dat wat mind gewenst. Vandaar dat men de oprichting van eerr afd. Zo terwoude heeft besloten. Wel het zo, dat de afd. D'i vergelijkbare afdelingen van PvdA en PPR binnen politi samenwerkingsverband Pi gressief Zoeterwoude fundi neert. Op de ledenvergaderi van 6 september werd teve een bestuur gekozen met voorzitter C. Th. Smit, J. A. Gravenlaan 1 en als secretari penningmeester P. P. L. Vries, van Swietenstraat 7. LISSE Zangeres Tony Vr« wijk geeft aanstaande zondi een benefietvoorstelling v» het V.J.V.-centrum Qbus. centrum werd onlangs brand getroffen. Toen de zusti van de welbekende Corod Vreeswijk hiervan hoorde bo< zij spontaan haar zangkunstf ten bate van Qbus aan. De voo stelling wordt 's avonds om n gen uur gegeven in de Kan» straat 270 a; het toegangsei bedraagt 3,50.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4