k Betty Stöve tegen teener Tracy Austin Softbalteam uitgebekerd ISchaaktop werkt aan conditie Henk van Kessel 's werelds snelste in de 50cc-klasse Er mag niets mis gaan met'n Palomino! Hoogoventoernooi verder ingekrompen KWARTFINALE FOREST HILLS ft t Tips voor Duindigt Ciottittc/1 OmleteSi^eZi! ER (PORT LEIDSECOURANT DINSDAG 6 SEFl'ütoi: APELDOORN De Nederlandse schaaktop beren en dames heeft gisteren voor tien dagen zijn intrek genomen in hotel Nieland in Apeldoorn om gedurende die tijd „de lichamelijke conditie te verbeteren, op dat de geestelijk gesteldheid er ook beter van wordt", zoals begeleidend arts Van de Pol het formuleerde. De complete schaaktop, die aanvankelijk tien dagen onder handen genomen zou worden door de Deense grootmeester Bent Larsen, heeft nu dank zij Timman, Sosonko en Donner een trainingspro gramma in elkaar gezet, waarvan ook een aantal nationale subtop pers kan profiteren. Zij worden eveneens in Apeldoorn, getraind door de grootmeesters. In 1976 kwam de Nederlandse top op dezelfde plaats onder leiding van Viktor Kortsjnoj bijeen in een trainingskamp om zich voor te bereiden op de Olympiade in Haifa. Daar werd dan ook, zij het mede door aanwezigheid /afwezilheid van de Oosteuropese landen, beslag gelegd op de tweede plaats achter de Verenigde Staten. De Nederlandse spelers en speelsters, die voor tien dagen in Apeldoorn verblijven zijn Jan Timman, Genna Sosonko, Jan Hein Donner, Hans Ree, Hans Böhm, Gert Ligterink, Rob Hartoch, Frans Kuijpers, Cathy van der Mije, Corry Vreeken, Ada van der Giessen en Erika Belle. Het trainingskamp staat onder de algemene leiding van hoofdbe stuurslid Waling Dijkstra van de Koninklijke Nederlandse Schaak bond. WIJK AAN ZEE Als gevolg van de voortdurend slechte economische situatie waarin Hoogovens IJmuiden verkeert zullen de internationale meester- en damesgroep volgend jaar geen deel meer uitmaken van het HoogovenschaaktoernooL Vorig jaar moest om dezelfde reden de grootmeestergroep worden ingekrompen van zestien tot twaalf spelers. De opening van het toernooi is donderdag 19 januari in hotel Kennemerduin te Wijk aan Zee. Voor Kavalek (Verenigde Staten), Kortsnoj (Rusland), Koeprejtsjik (Rusland), Ljubojevic (Joegoslavië), Mecking (Brazilië), Najdorf (Argentinië), Portisch (Hongarije), Romanisjin (Rusland), Sosonko (Ned), Van der Sterren (Ned), Timman,(Ned) en Donner (Ned). De hele dag is Henk van Kessel gisteren bezig ge weest om eeen wereldre-, cord te vestigen. Hij was' al zeer vroeg in de och tend aanwezig maar de KNMV had zo veel moeite met de tijdwaarnemings- apparatuur dat hij pas uren later een poging kon wagen. HEERDE Henk van Kessel (29) heeft gisteravond bij Heerde (Gelderland) het ^■i wereldrecord 50cc met vliegende start over 11000 meter verbeterd. Van Kessel kwam met zijn Kreidler tot een snelheid van 217 kilometer per uur. Hij verbeterde met deze I prestatie het wereldrecord van de Westduit- ser Rudolf Kunz in 1965 op de zoutvlakten van Bonneville in de Amerikaanse staat 'Utah een gemiddelde snelheid van 210 ki- lomter per uur verwezenlijkte. Het is bij deze discipline de bedoeling dat binnen de tijdsduur van een uur een stuk weg van duizend meter in twee richtingen wordt afgelegd, waarbij de gemiddelde snel heid van beide pogingen bepalend is. Van Kessel slaagde met zijn speciaal gepre pareerde Kreidler gisteren pas bij zijn vier de poging, die - evenals de drie voorgaande - werd gedaan op een nog niet in gebruik zijnd stuk rijksweg tussen Epe en Heerde. an Kessel, die sinds 1973 beroepscou reur is en daarvoor monteur was, werd in 1974 wereldkampioen op de weg in de 50cc- klasse. Daarnaast werd Van Kessel, die in Mill woont, zesmaal Nederlands kampioen:- drie keer in de 50cc-klasse, tweemaal in de 125cc-klasse en een keer bij de kwartliters. In 1977 begon hij zijn seizoen zeer ongeluk kig met een val bij wedstrijden in Hengelo, waarbij hij zijn pols brak. Daardoor heeft hij een aantal grote prijzen moeten missen. Voorlopig 132 wielercrosses DEN HAAG De wedstrijdka lender voor het op 1 oktober ingaande seizoen 1977/1978 van de veldrijders telt voorlopig tweeendertig evenementen. Op de kalender, die door de Koninklijke Nederlandse Wiel- ren Unie is samengesteld staan als belangrijkste wedstrijden de nationale kampioenscnappen in Nieuwkoop (8 januari), de we reldkampioenschappen in Amo- rebieta (22 januari) en het,Euro pees kampioenschap voor junio ren in Stuttgart (26 februari). Albertsen in Jong Noorwegen LONDEN Twee in Nederland spelende Noorse voetballers zijn gekozen in het team van Jong jj Noorwegen dat morgen in Brighton tegen de Engelse jeugd aantreedt. Het zijn Roger Al bertsen van FC Den Haag en Hallvar Thoresen en FC Twen te. Wielrenners in Nacht van Valkenburg VALKENBURG Eddy Merckx zal deelnemen aan de vijfde Nacht van Valkenburg, die vrijdag wordt gehouden. In dit wielerevenement, waar een koppeltijdrit, een individue le afvalwedstrijd en een crite rium over zestig ronden van elf honderd meter het programma vormen, komen volgens de orga nisatoren o.m. aan de start Hen- nie Kuiper, Gerrie Knetemann, Jan Raas, Fedor den Hertog, Roger de Vlaeminck, Frans Ver- beeck, Jos Bruyère, Patrick Ser- cu en Ferdinand Bracke. Wil Feyenoord werkelijk George Best? (van onze sportredactie) ROTTERDAM - Het lijkt meer op een publiciteitsstunt dan op realiteit: Feyenoord onderzoekt of George Best kan worden ge contracteerd. Een zaakwaarnemer in Enge land zal deze week een rapport indienen bij Feyenoord, welks directeur Guus Brox zei: „Toen we Clyde Best haalden, werd deze ontdekt in de lijst van alle spelers die in Amerika uit ko men. Daar stond ook George Best bij. Zo'n speler kunnen we zeer goed gebruiken, vooral als het op uitleenbasis gaat zoals met Clyde Best". George Best, die in Amerika voor de Los Angelos Aztecs speelde, heeft echter zaterdag avond al gespeeld voor de Lon- dense tweede divisieclub Ful- ham waar hij voor dit seizoen onder contract staat. WASSENAAR Door de kleinst mogelijke nederlaag (9-10) is het softbalteam van Wassenaar gisteravond uitgeschakeld in de strijd om de Nederlandse softbalbeker. Het negental van Sparta, dat naar Wassenaar was gekomen, begon goed toen de eerste innings al een voorsprong van 3-0 opleverden. S. van Os, Erica Nijs en G. Bentura kwamen thuis en pas daarna konden de Wassenaarse dames de aanvalsters van Sparta uitscha kelen. Ook Carla van Wissen, die op het derde honk stond, kon een punt scoren en bracht in de tweede slagbeurt de stand op 3-1, maar in de derde inning kwam Sparta weer wat verder. Tegen het niet zo sterke werpen van Marja van Wissen konden de dames van Sparta nog al eens een honkslag plaatsen, waarna enkele veldfou- ten G. Bentura en A. Seip in staat stelden om de voorsprong te verhogen tot 5-1. In de volgende innings werd het zelfs 6-1, maar gelijk konden de Wassenaarse dames terugkomen. Door Marion Prins, Jolanda van Veen en Marike van Wissen werd het toen 6-4 en waren de kansen voor Wassenaar nog niet verkeken. Vooral toen de thuisclub in de volgende innings opnieuw vier punten kon scoren, terwijl Sparta slechts twee runs had laten noteren. Nog had Sparta een voorsprong (8-7), die in de zesde innings werd opgevoerd tot 10-7. Wassenaar kreeg nog één keer de gelegenheid, maar kwam in de zevende slagbeurt toch niet verder dan 10-9 door punten van Louise Mondriaan en Lea Fokke. Meteen daarna werd Marja van Wissen uitgevangen en dat was met de snel invallende duisternis maar goed ook. Sparta plaatste zich door deze overwinning voor de volgende bekerronde. Wassenaar kan zich nu concentreren op de promotiekansen. Zon dag speelt Wassenaar, op het veld van Storks, tegen Robur '58 (Apeldoorn) en tegen Blue Stars uit Rotterdam voor een plaats in de landelijke competitie. WASSENAAR Het zal niet druk zijn op de woensdagmeeting op Duindigt. Vele vaste bezoekers en toppikeurs gaan naar België voor de draversinterland. De eerste start op Duindigt is weer om half drie. Het programma bestaat uit zeven draverijen en drie rennen. De tips: VOLANNPRIJS: Pokerface, Paloma D en Penny Duke. FLEETNESS T-PRIJS: Palero du Bois, Periono S en Makker. HANOVER BERTHAPRUS: Orson Hanover, Olga Faune en Olga Rozenhout ZORAPRIJS: Ossian, Orson Anjo en Nonja Belwin. ALKESTISPRIJS: Netty Prise, Odysner en Olympia Hanover. DELTAPRUS: Nanko Buitenzorg, Mary-Ann en Ka Anjo. INTREPIDPRIJS: Nathan Olivier, Lex Areta en Ludwin S. MARCELPRIJS: Queen Size, Romeo en Esther. VILETAPRLIS: King of Speed, King of Courage en Liesbeth. PATENTPRIJS: Zomaar, Sainte Nitouche en Regency Tune. HILLS Bijna dertienduizend tennisfans bejubelden giste- op het centercourt van Forest Hills, de open Amerikaanse tennis karn appen wordt gespeeld, hun veer idool Tracy Austin. Waarop alle rekenden gebeurde, Tracy Aus- bereikte de kwartfinales in het dames door een overwinning van 6-3, 7-5 de Roemeense Virginia Ruziet In de komt zij uit tegen onze landge- Stöve die de Amerikaanse Ka thy versloeg met 6-3,6-6. gevecht van het kleine Amerikaantje dat steeds de amateurstatus bezit en bezig aan een glanzende tenniscarrière heeft geduurd dan menigeen had verwacht, anderhalf uur heeft Tracy Austin op baan gestaan om de Roemeense de weg de kwartfinales te versperren. De eer- voorspoedig voor de hield Ruzici op de baseli ne en als de Roemeense naar voren kwam, werd ze met solide passeerslagen verslagen. Maar in de tweede set bleek haar overmacht weggeëbd. Ruzici ging veel aanvallender spelen en nam zelfs een voorsprong van 5-3. Toch kreeg ze geen kans de set tot zich te trekken. Tracy Austin vocht terug en stond geen game meer af: 7-5. Na afloop zei ze: „Ik ben niet nerveus geweest om deze partij te verliezen, zelfs niet toen ik in de tweede set met 5-3 achter kwam. Ik zag dat mijn tegenstandster erg vermoeid was. Betty Stöve? Ach, ik weet dat ze in de finale op Wimbledon speelde, dus ik heb niets te verliezen". Verrast Betty Stöve, die met zeer veel belangstelling deze partij had gevolgd, was toch enigszins onder de indruk van het spel van haar volgende tegenstand ster. Zij heeft me met haar spel verrast. Ze is net een klomp ijs. Ze verraadt geen enkele emotie en De achttienjarige Amerikaan John McEn roe, die op Wimbledon de halve finales bereikte, schaakte zijn landgenoot Eddie Dibbs, als vijfde geplaatst, uit met 6-2, 4-6, 6-4. Uitslagen: Dames derde ronde: Martina Navratilo- va (Tsj)-Tanya Harford (Z-Afr.) 66, 6-2; Mima Jausovec (Jsl.)-Anet Newberry (VS) 6-1,6-2; Dianne Fromholz (Austr.>Michèle Tyler (GBr.) 6-2, 6-3; Marise Kruger (ZAfr.)-Kathy Harter (VS) 6-0, 6-0; Virginia Wade (GBr.)-Fiorella Bonicelli (Uru) 4-6, 6-1, 6-2; Wendy Tumball (Austr.)-Barbara Jordan (VS) 6-4, 6-3; Betty Stöve (Ned)-Kathy Kuykendall (VS) 6-3, 6-0; Billie Jean King (VS)-Kerry Reid (Austr.) 6-1, 3-6, 7-6; Rosy Casals (VSVBrigitte Cuypers (ZAf) 6-2, 1-6, 6-2; Mona Guerrant (VS)- Joanne Russell (VS) 5-7, 6-3, 6-1; Tracy Austin (VS)-Virginia Ruzici (Roem) 6-3,7-5. derde ronde: McEnroe (VS)-Dibbs (VS) 6-2, 4-6, 6-4; Vierde ronde: Barazzutti (It)-Walts (VS) 6-2, 6-0; Moore (ZAf>Feaver (GBr) 5-7, 6-4, 6-2; Solomm (VS)-Gerulaitis (VS) 7-6, 6-3. Kleine Tracy Austin met haar „Brabants bonten tennisjurkje" blijft de aandacht vragen op Forest Hills. Illlllllllllllllllllllllllllilllll Mysterieuze schutter FOROST HILLS De partij tussen de Amerikanen John McEnroe en Eddie Dibbs op Forest Hills moest tien minuten worden onderbroken omdat een toeschouwer gewond werd door een kogel die waarschijnlijk van buiten het stadion werd afgevuurd. Tijdens de eerste game van de eerste set riep een man op de tribune dat hij gewond was aan het rechterbeen. De politie bracht hem naar de EHBO-post waar geconstateerd werd dat hij inderdaad een wond aan het been had. Een nader onderzoek in het ziekenhuis bracht aan het licht dat de man een wond had, veroorzaakt door 'een klein kaliber kogel. Geen van de toeschouwers in de omgeving van het slachtoffer heeft ook maar iets van een schot gehoord. In het ziekenhuis werd de kogel uit het been van de 33-jarige James Reilly verwijderd. Wollen loden-mantel, Pblyester/katoenen jack met kapuchon Stoer polyester/katoenen anorak, gevoerd, met kapuchon en warme Borg-voering.86-116, warme Borg-voering.122-146, en houtje-touwtje sluiting. Polyester/katoenen corduroy broek Moderne gabardine pantalon 122-146, J20r met zakken op dijbeen.86-116,32r met riem, 122-146, 42" Palomino-bwpen moeten zo vast als 'n huis zitten. Ritssluitingen moeten zo sterk als 'n beer zijn. <r Het stikwerk moet ijzersterk zijn. En 't mag niet zomaar krimpen ofJ uitlubberen. Anders noem je. PALOMINO

Leidse Courant | 1977 | | pagina 11