„Hoe heeft de gemeente dit aangedurfd" Verbetering sport velden Vlietpark en Leidse Hout Groenoordhal wordt éeh grote pub tijdens Irish Folk Festival" Fïrin ONTSLAG DAEY OUWENS VOOR AMBTENARENGERECHT rSÊ&mmiF 1,25 MILJOEN VAN CLUB- EN BUURTHUISWERK NAAR SPORT .STAD LEIDSE COURANT VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1977 PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Meer dan een uur lang heeft mr. J. van Andel, de advokaat van de voormali ge Groenoordhaldirecteur, Th. C. Daey Ouwens, gisteren in felle bewoordingen de rede nen gekraakt op grond waar van zijn cliënt door de ge meente vorig jaar is ontsla gen. Naar het oordeel van mr. Van Andel is en blijft het volstrekt een raadsel waarop deze maatregel is gebaseerd. Het door de gemeente aange voerde rapport van de onder- zoekscommissie-Woudstra werd door de raadsman van Daey Ouwens gekarakteri seerd als „zwak, incrimine- rend, insinuerend, tendens en generaliserend." Een en ander gebeurde giste ren tijdens de drieëneenhalf en half uur durende behande ling van het beroep dat de voormalige Groenoordhal-di recteur heeft ingesteld tegen het door de gemeente verleen de ontslag. Deze behandeling had plaats voor de ambtena- renrechtbank in Den Haag. Mr. Van Andel begon met er op te wijzen dat de hele affai re Daey Ouwens is doorspekt van „vage vermoedens" en dat deze het ook waren die ui teindelijk tot het ontslag van Daey Ouwens hebben geleid. Vervolgens noemde de raads man van de ontslagen direc teur een aantal concrete feiten die door de onderzoekscom missie destijds als belastend voor de heer Daey Ouwens naar voren zijn gebracht Ten aanzien van het hoofdstuk re latie tot de gebruikers van de hal stelde mr. Van Andel bij voorbeeld over de verklarin gen van de leden van de Sportstichting, dat deze niet zijn gebaseerd op concrete fei ten en dat de man met wie de ex-directeur het meest te ma ken had niet was gehoord. „Een schandalige en tenden tieuze manier van benaderen, waarbij de afwijkende lezin gen van Daey Ouwens zelf niet «4 Milikan Ook de relatie tot de restaura teur van de Groenoordhal, L Milikan kwam gisteren aan de orde. Mr. Van Andel haalde een reeks voorvallen aan waaruit naar zijn oordeel bleek dat Milikan bij voortdu ring buiten zijn boekje ging en een uiterst onwillige hou ding innam ten opzichte van redelijke verzoeken van Daey Ouwens: „Milikan heeft het gezag van Daey Ouwens van meet af aan niet aanvaard en obstructie gepleegd. De be zwaren van Daey Ouwens te gen Milikan zijn nooit ont kend, maar er is niets mee gebeurd. De bezwaren van Mi likan tegen Daey Ouwens werden echter aangegrepen om tegen de Groenoordhaldi recteur te gebruiken. De ge meente beeft Daey Ouwens nimmer enige steun gegeven en hem vijf jaar lang laten aanmodderen. Het gemeente bestuur valt daar een ernstig verwijt van te maken", meen de de raadsman van Daey Ou- Personeel Ook de relatie tot het perso neel, waarvan de gemeen tead- vokaat gisteren nog eens be toogde dat deze slecht geweest zou zijn, noemde mr. Van An del goed tot redelijk. Daarbij ging hij uit van het gewraakte Wouds trarapport Naar he- toordeel van mr. Van Andel bleek hieruit dat er slechts met één employe die door de commissie was gehoord moei lijkheden bestonden en dat die ingegeven waren door afgunst over het promotiebeleid en het feit dat Daey Ouwens hem wegens nevenactiviteiten een maal tot de orde had moeten roepen. Ook op dit punt had de commissie Woudstra naar de mening van Mr. Van Andel volkomen ten onrechte een ne gatief oordeel geveld, zonder enige grond en ook maar de geringste aanwijzing nader te onderzoeken. „Ik vraag me dan ook af hoe de gemeente het aandruft Daey Ouwens op grohd van zo'n rapport te ont slaan", aldus mr. Van Andel. .De commissie Woudstra heeft niet onderzocht, maar gézocht en precies gebruikt wat haar in haar straatje te pas kwam", vond de advokaat van Daey Ouwens. Ook de instemming met het ontslag door de gemeenteraad was volgens mr. Van Andel niet zuiver gebeurd. Daarbij wees hij naar de motivering van het PvdA-raadslid Van der Horst, die bij de behande ling in de raad had gesteld dat niet het rapport van de com missie Woudstra, maar het feit dat Daey Ouwens politiek niet zou kunnen werken met het college de feitelijke reden was voor hem om voor het ontslag te stemmen. Od grond van dit De ontslagen Groenoordhal directeur T. C. Daey Ou wens. alles vroeg mr. Van Andel een nietig verklaring van het ont slag, en terugplaatsing van Daey Ouwens bij de Groe noordhal, de „enige juiste ma nier van rehabilitatie die in deze treurige zaak mogelijk is." Subsidiair vroeg de raads man van Daey Ouwens een doorbetaling van zijn salaris als schadevergoeding of een bedrag ineens, waarbij hij zelf 800.000 gulden suggereerde. In zijn verweer stelde de ge meentepleiter dr. Th. van der Horst dat de gemeente de hele procedure steeds heeft vol daan aan de eisen van waar heid, rechtvaardigheid en ob jectiviteit Ter staving hiervan voerde dr. Van der Horst on der meer het proces over de medische keuring, dat Daey Ouwens vóór de behandeling van zijn feitelijk ontslag tegen de gemeente had aangespan nen. Ofschoon de gemeente in twee instanties in deze zaak bakzeil haalde en de ex-direc teur in het gelijk werd gesteld, meende dr. Van der Horst toch voldoende steun voor zijn stelling uit deze processen te kunnen distelleren. Overigens ging de pleiter van de gemeente slechts in zeer beperkte mate in op de stellin gen van mr. Van Andel die punt voor punt eerder de con clusies van de commissie Woudstra had gekraakt ,Jk kan daar maar niet zo la minuut op reageren", stelde dr. Van der Horst Wel noem de hij de verwijten van de raadsman van Daey Ouwens „onbetamelijk". Volgens hem waren de beschuldigingen ten aanzien van de onderzoeks commissie .misplaatst", om dat het hier zou gaan om „ach tenswaardige mensen die zich heel wat opofferingen getroost hebben de affaire Daey Ou wens te onderzoeken en hem zelf alle vrijheid had gelaten zich te verweren". Dr. Van der Horst verweet zijn tegenpleiter ook op het aller laatste moment met inhoude lijke behandeling van de con clusies uit het Wouds trarap port te komen en had daar zichtbaar niet meer op gere kend. Dat deed dr. Van der Horst tot de rechtbankpresi dent zeggen dat van hem toch wel verwacht mocht worden de raadsman van Daey Ou wens te vermanen met woor den als: „nou, jongen daar moet je nu niet meer mee aan komen, je hebt je beurt voor bij laten gaan". Zonder de concrete aanvallen van mr. Van Andel te hebben bestreden kwam de pleiter van de gemeente toch tot het oor deel dat Daey Ouwens geen oog zou hebben gehad voor de, normen van behoorlijk be stuur, niet in staat was proble men in goede sfeer op te los sen, voorschriften niet kende of niet goed nakwam en door de meerderheid van zijn per soneel niet meer geaccepteerd werd, zodat hij op grond daar van terecht ontslagen zou zijn. De „Wolfetones" is een van de achttien groepen, die op het festival zullen optreden LEIDEN „We willen van de Groenoordhal één grote pub maken", aldus Robbie Veerman, die samen met Bert Robbe op zondag 4 september het Irish Folk Festival organiseert. Het gaat daarbij dan niet zozeer om de afzet van zoveel mogelijk alcoholica, maar om het feit dat de Ierse Folk Music-traditie geboren is in de Ierse café's, naar goed Engels gebruik „pubs" genaamd. „Je kan geen half uur zitten in een Ierse pub of er staat iemand op die een muziekinstrument bij zich heeft en die muziek gaat maken", aldus Robbie Veerman, zelf een fervent Ierlandfan. Uniek De 18 folkgroepen die op zondag het publiek naar hun hand gaan proberen te zetten zullen met elkaar voor een uniek schouwspel zorgdragen. Het is namelijk de eerste keer dat een dergelijk aantal Ierse folksongmusici in het geweer komen voor een concert, waarin alle graafschappen in Ierland (met hun vershillen) vertegenwoordigd zijn. Het geheel zal zich vanaf 12 uur 's morgens tot 11 uur s avonds gaan afspelen en afgezien van een pauze om kwart over zes zal ook alles non-stop doorlo pen. De organisatoren beogen het festival mooi op te bouwen door te beginnen met de wat rustiger follpnusic van mensen als Jack Daily, Frank Quinlan Leon Og Flynn, Clannad en anderen (het volledige programma zal bij de ingang worden opgehangen) om vervolgens 's avonds te eindigen met „knallers" als de hier al meer bekende groe pen The Wolfetones en The Dubliners. Verdere participanten: The Woodsband (Gay en Terry Woods), the Bothy Band, Paul Brady en Andy Irvin, om er nog maar een paar te noemen. Het volkse element zal bij alle artiesten terug te vinden zijn, zij het dat het bij de bekendere groepen wat meer onder de oppervlakte verborgen ügt dan bij de minder bekende artiesten. Sommige groepen zingen in het „Gaelic", het oorspronkelij ke Iers (Keltisch), anderen daarnaast ook in het Engels. Gedurende de pauze zal er een workshop worden ingericht; artiesten trekken dan namelijk het publiek in met hun muziekinstrumenten (gi taar, viool, Ierse doedelzak, fluit, etc.) en de toe schouwers kunnen dan van gedachten wisselen met de muzikanten. Deze uitwisseling kan onge- dwongener verlopen dan in eerste instantie lijkt, want er zullen geen tribunes zijn, zodat het publiek op de grond zal moeten plaatsnemen. Voor de goede geleiding van het geluid staan een stel uitgelezen geluidstechnici borg, die gedurende hetgehele concert de vingers bij de knoppen zullen houden. Behalve een niet onaanzienlijk aantal Nederlanders worden er forse aantallen Ieren en ook Engelsen in de Groenoordhallen verwacht. Tenslotte zullen er door de Groenoordhallen ver spreid diverse stands aanwezig zijn met platen van de artiesten (sommigen zijn verder niet in Neder land verkrijgbaar), algemene informatie over Ier land en reisinformatie over Ierland. Pikant detail is voorts nog dat de artiesten zullen „opkomen" door een vijftien meter brede Ierse vlag die achter het podium is neergehangen. Kaarten voor het festival zijn nog in de voorver koop tot zondag verkrijgbaar 20 bij alle VVV- spreekbureaus in Nederland. De toegangsprijs aan de zaal is 25,- vanaf 9 uur 's ochtends zijn hier de kaarten verkrijgbaar. De Groenoordhallen zijn vanaf 11 uur geopend. Ingang aan de kant van het station. LEIDEN Wethouder Tesselaar van ondervyijs en sport zal binnenkort nieuwe begrotingsvoor stellen doen in de sectoren onderwijs en welzijn. Met name zullen deze voorstellen betrekking heb ben op bet gedeelte sport in de sector welzijn. Het gaat hierbij om een verbetering van de sportaccommodaties in het Vlietpark en de Leidse Hout Het geld hiervoor het gaat om een bedrag van 1,25 miljoen denkt de wethou der vrij te kunnen maken door middel van een overheveling van gelden van het buurt- en club huiswerk naar de sport In de sector onderwijs wil wethouder Tesselaar investeringsvoorstellen naar voren schuiven om zodoende nog in 1977 te komen tot het toevoegen van drie vaklokalen aan de Louise de Coligny scholengemeenschap, het bewerkstelligen van gymnastieklokalen respectievelijk in de Morswijk en de Zijlwijk en het creëren van twee kleuterloka len die bij de school aan het Strauss pad in Zuid-West zullen moeten worden gebouwd. Voor 1978 staan voorstellen inzake een nieuwe school in de Meren wijk en brandbeveiligingsvoorzienin gen op het programma Sport Bij de verbetering van de sportaccommodaties in de Leidse Hout staat met name de verbetering van de atletiekbaan op het programma Behalve de renovatie van deze sin tel baan wordt ook gedacht aan het verlengen van de baan om er zodoende een 400-meterbaan van te maken. De heer Tesse laar suggereerde dat de ook hoog noodzakelijke verbetering van de kleedhokken alhier door geza menlijk initiatief van de atletiekverenigingen zou kunnen worden verwezenlijkt In de commissie sport waar gisteravond één en ander aan de orde kwam werd hier over het algemeen gunstig op gereageerd. De renovatie van de atletiekbaan heeft wel tot gevolg dat de korfbalvereniging Pemix naar een ander veld zal moeten. Gedacht wordt aan het reserveren van een terrein in het Vliet park. Groen licht De commissie onderwijs en sport gaf verder gister avond nog groen licht voor het voorstel om de Stichting Meerburg de geldlening van 70.000 gul den voor de uitbouw van clubhuis Klein Maülo te garanderen en verder met het voorstel om een krediet van 445.000 gulden beschikbaar te stellen voor de verbetering van de kleedgelegenheid van de tennisbanen Roomburg, Haarlemmerweg, Leidse Hout en Meren wijk. Tenslotte verklaarde wethouder Tesselaar nog dat hij met de gedachte speelt om de Rembrandt scholengemeenschap in afwachting van de nieuw bouw te huisvesten in het gebouw van de Christe lijke scholengemeenschap Zuid-West Dit omdat de nieuwbouw van het Rembrandt in de Coebel pas in de jaren tachtig zal kunnen plaatshebben. De kleedaccommodatie van tennispark Roomburg zal drastisch worden uitgebreid Afscheid R. Samson De heer dr. R. H. Samson nam gistermiddag op een geani meerde receptie afscheid als voorzitter van het bestuur van de Christelijke Vereniging „Het Diaeonessenhuis" in Leiden. De druk bezochte receptie werd gehouden in de Medische Bibliotheek van het Diaeonessenhuis. De heer Samson was in gezelschap van zijn echtgenote. Als opvolger van de heer Samson is de heer drs. J. H. C. Laman benoemd. heer Samson had heel wat handen te schudden. Informatie-a vond De gemeente houdt woensdag 14 september een informatie bijeenkomst over de op handen zijnde reconstructiewerk zaamheden van de valmuren langs de marktenroute en de restauratie van de Nonnenbrug en walmuren van het Rapen burg. De bijeenkomst wordt gehouden in de foyer van de Stadsgehoorzaal. Zij begint om acht uur. Bewoners en ne ringdoenden van de binnenstad zullen worden ingelicht over de fasering van het werk. Tevens kunnen zij kennis nemen van de voorgenomen verkeersmaatregelen, die de werkzaam heden met zich meebrengen. De projecten zullen worden begeleid door ad hoc-commissies, waarin ook bewoners en neringdoenden zitting zullen hebben. Jongdieren show De Leidse Pluimvee- en konijnensportvereniging houdt dit weekeinde weer haar jongdierenshow in clubhuis „De Ze vensprong" aan de Bernhardkade 35. Naar aehatting hon derdvijftig grote en dwerghoenders, sierduiven, vlaamse reuzen, kleine pooltjes en angora's zullen vanaf acht uur zaterdagavond worden gekeurd. Tijdens de keuring is er voor belangstellenden gelegenheid de dieren te bezichtigen tot tien uur en zondag van tien tot vijf uur. Marktactie De Ambulante Handel in Leiden start zaterdag weer met een actie op de markt. Elke klant die morgen of volgende week zaterdag iets koopt in een van de marktkramen krijgt een bon. Op zaterdag 17 september kan men de aldus verzamelde bonnen in een van de op de markt neergezette bussen deponeren. Zaterdag 24 september zullen de namen van de prijswinnaars bekend worden gemaakt. Er zullen vierhonderd prijzen worden uitgereikt. De hoofdprijs is een bedrag van duizend gulden. Openingsfeest Het Leidse Volkshuis heeft voor haar bezoekers een feest programma opgesteld ter gelegenheid van de opening van het nieuwe seizoen. Dinsdag 6 september is er 's morgens een sociëteit voor ouderen uit de buurten Maredorp, Pan eras en Noordvest. 's Avonds kunnen jongeren in het Volkshuis creatief bezig zijn. Woensdag 7 september is er 's morgens een demonstratie bejaardengymnastiek. Woensdagmiddag is er een kinderprogramma met een jeugdshow. Het Volkshuis presenteert zich donderdag 8 september. Dan zijn er demon straties en is er voorlichting over de diverse activiteiten die in het Volkshuis plaatshebben. Vrijdagavond 8 septem ber krijgen de bezoekers gelegenheid tot sjoelen en kaarten. Zaterdag 10 september wordt in het Volkshuis een kleine vlooienmarkt gehouden en 's avond staat een optreden van de volksdansgroep „Achalay" en het zigeunerorkest „Czar das" op het programma. Bovendien is er een optreden van de clownsgroep via het LAK-theater. Zondagmorgen 11 september verzorgt de werkgemeenschap „De Rat" een gevarieerd programma. Weinig receptiegangers kwamen met lege handen de Rabo-bank-directeur feliciteren. Jubileum L. Kool Het bestuur en de raad van toezicht van de Rabobank „Leiden-Oegstgeest" boden gistermiddag directeur L. Kool een jubileumreceptie aan ter gelegenheid van het feit dat het 25 jaar geleden is dat de heer Kool in dienst trad van de Rabobank. Eén en ander had plaats in het motel Holiday Inn aan de Haagse Schouwweg 10 in Leiden. De heer Kool werd toegesproken door districtdirecteur P. B. B. Ideler, voorzitter van het kringbestuur de heer L. G.J. Alkemade, voorzitter van de vereniging van directeuren de heer A. van Duijn en veilingvoorzitter de heer B. van Vliet De heer L. Kool is sinds 1963 directeur van de Rabobank Leiden-Oegst geest. De heer Kool en zijn echtgenote werden gisteren op de receptie door velen gelukgewenst en enige geschenken aangeboden. Bramen zijn nu gratis Nu vindt u bramen in de vrije natuur. Maak er zelf gezonde en overheerlijke jamvan.Met vanGilse geleisuiker. Lukt iedereen altijd.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 3