Bouw wijkaccommo- datie Zijlkwartier moet voor 1 oktober starten Nieuwe paviljoens voor 'Schakenbosch' Woningbouwvereniging zoekt nieuwe aannemer voor Vernèdepark Oegstgeest heeft n eigen zalencomple: GOEDE DEELNAME AAN KRONINGSFEESTEN IN NOORD WIJK issi I De hoofdingang van „Schakenbosch". GEDEPUTEERDE EUSINK SLAAT EERSTE PAAL LEIDSCHENDAM - Dr. R. E ijs Ink, lid van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland, zal maandag 5 september 's middags om 3 uur de eerste paal slaan voor de nieuwbouw van de paviljoenen Olmhoeve en Peppeloord van het psychiatrisch centrum „Schakenbosch". De twee paviljoenen worden gebouwd volgens dezelfde inzichten als het paviljoen Larikshof dat vorig jaar gereed kwam. Nieuwe inzichten voor het behandelen en verplegen van psychiatrische patiënten hebben geleid tot de bouw van deze nieuwe paviljoens waarin de voortgezette behande ling kan plaats vinden in een rustiger milieu zonder lange gangen en grote slaapzalen. In elk paviljoen is plaats voor verpleeggroepen van 12 patiënten die een eigen keuken, woon/zitkamer en enkele slaapkamers hebben. De huisvesting biedt daardoor niet alleen een meer huiselijk karakter maar ook meer privacy. Gestreefd is naar een sfeer van het normale wonen. Mede omdat'patiën ten eerder ontslagen worden is het aantal plaatsen per paviljoen teruggebracht van 100 naar 72. Kleinere groepen vragen echter meer personeel wat een probleem vormt dat, ondanks de gemid delde daling van de verpleegduur, om oplossing vraagt. De nieuwe paviljoenen die waarschijnlijk eind volgend jaar gereed zijn, moeten een nieuwe stap betekenen op de weg naar nieuwe wooneen heden voor de geestelijk ontredderde mens. KATWIJK - Het derde Kat- wijkse zomeravondconcert uit de serie van vier die voor dit seizoen op het programma staat, zal gegeven worden op vrijdag avond 2 september om 8 uur in de Triumfatorkerk aan de Piet Heinlaan. Dit concert, dat geor ganiseerd wordt door het ge nootschap „Pro Organa et Musi- ca", wordt verzorgd door het Leidse Kamerkoor en het Baro- kensemble o.l.v. Tom Beckers. KATWIJK Het Katwijkse jongerencentrum 't Mallegat aan de Voorstraat start vrijdag 2 september zijn activiteiten van dit seizoen met een open avond, die om 8 uur begint. Het is de bedoeling dat er wordt nage praat over de afgelopen Malle- gat-loze maanden eh dat de plannen voor de komende win ter worden besproken. Zaterdag 3 september, wordt om 3 uur 's middags het verfilmde live optreden van de muziekgroep YES vertoond, terwijl er vanaf 8 uur .een disco-avond wordt verzorgd. Brochure over bestemmingsplan „landelijk gebied Leidschendam" LEIDSCHENDAM - Volgende week wordt in Leidschendam huis-aan-huis een brochure over het bestemmingsplan „Lande lijk gebied" bezorgd. Zoals eer der meegedeeld zullen op 13 en 15 september in „De Witte Ka ketoe" aan de Damlaan hoorzit tingen worden gehouden voor respectievelijk agrariërs en an dere belangstellenden. Het ont werp ligt verder ter inzage op de voorlichtingskamer op bet gemeentehuis en in de openbare bibliotheken. Voor belangheb benden die zich uitvoeriger wensen te oriënteren zijn op het gemeentehuis exemplaren die voor korte tijd zullen wor den uitgeleend. Dit hebben burgemeester en wethouders de gemeenteraad meegedeeld naar aanleiding van een brief van de firma Rem merswaal die als handels- en transportonderneming een (no gal omstreden) vestiging heeft in het landelijk gebied aan de Middenweg. De firma beklaagde zich over de mededeling van de afdeling voorlichting dat het ontwerpplan zelfs niet tegen be taling verkrijgbaar zou zijn. De directie heeft een exemplaar te leen gehad maar „alleen al de enorme omvang van het rapport verhindert een min of meer vluchtige raadpleging" terwijl een goede bestudering van dit rapport, volgens de firma Rem merswaal, een vereiste is voor een zinvolle inspraak. B. en W. delen de raad nog mee dat voor wie de geboden service niet ver genoeg gaat, tegen kost prijs een exemplaar van het ont-. werp verkrijgbaar is. Het plei dooi van de briefschrijvers wordt overbodig en voorbarig genoemd omdat de interne be handeling nog niet was afge rond toen het verzoek werd ge daan. KATWIJK De Katwijkse bridgeclub „Qe Brug" organi seert, op zaterdag 3 september een bridge-drive van 's morgens 10 tot 's avonds 8 uur in de kleine zaal van sporthal Cleyn Duin. WASSENAAR De sportver eniging „Wassenaar" houdt vrij dag 2 september de jaarlijkse algemene ledenvergadering in het clubgebouw op het sportvel dencomplex Kerkehout Aan de orde komen de jaarverslagen van de afdelingen zondagvoet bal, zaterdagvoetbal, jeugdvoet bal en softbal. De bestuursleden W. Boogaard, H. Jansse, J. Snel- derwaard, D. van Veelen en J. Lintelo zijn aftredend. Zij stel len zich allen herkiesbaar. Voorts zullen verschillende com missies worden samengesteld. De vergadering begint om acht uur. REGIO ANDERS GAAT SUBSIDIE VERLOREN VOORSCHOTEN De herbouw van het Vernèdepark ligt al bijna een jaar stop. De oorzaak is te vinden in de gestegen bouw kosten en het niet-verkrijgen van overeen stemming tussen de zgn. curveprijs van de overheid en de aannemer Marei te Katwijk. Wethouder voor openbare werken A. Eve- leens ziet de toekomst voor een nieuw Ver nèdepark op dit moment iets gunstiger. De opdracht is door het gemeentebestuur gege ven aan de Christelijke Woningbouwvereni ging, waardoor het gemeentebestuur slechts adviserend kan optreden zolang de woning bouwvereniging de opdracht niet terug geeft. De woningbouwvereniging heeft de besprekingen met de aannemer Marei uit Katwjjk thans afgebroken. Binnen enige da gen zal er een interne aanbesteding gehou den worden. De indruk bestaat dat er wel te vinden zijn, die voor de prijs bepaald door de overheid willen gaan l wen. Voor de bewoners in het Vernèdepark, wel de bewoners in de nieuwe als in de oiij woningen, is de huidige situatie uiterst onf wenst Een deel van de oude woningen] al maanden geleden afgebroken en het t| rein dat vrij gekomen is wordt door gezien als een soort openbaar vuilnisij waardoor er een ongezonde situatie is staan. WETHOUDER THORN STELT „HET CAMPHUYS" IN GEBRUIK OEGSTGEEST Het voormalig patronaatsge bouw aan de Oegstgeestse Kerblaan heeft een ware metamorphose ondergaan. Op initiatief van het echtpaar Overdevest, dat enkele maanden geleden het beheer van het gebouw overnam van de heer K. Hogervorst, is het interieur van het gebouw geheel gemoderniseerd. Wethouder Thora zal 22 september het vernieuwde zalencomplex officieel in gebruik stellen. Als het aan het kerkbestuur van de Willibrordpa- rochie had gelegen was het verenigingsgebouw enige jaren geleden met de grond gelijk gemaakt Financieel zag men geen heü meer in de handha ving van het gebouw. In de loop der jaren veran derden de inzichten en werd besloten een oproep te plaatsen voor een nieuw beheerder. Het werd de heer A. Overdevest, die wel mogelijkheden zag om het gebouw te moderniseren. Degene die thans de zaal van het „Camphuys" betreedt slaat stijl achterover. Het plafond is aanmerkelijk verlaagd, rondom de nieuwe dans vloer is een fraaie vloerbedekking aangebracht. Het toneel is gehandhaafd. Nieuwe gordijnen gaan elektrisch open en dicht Mevrouw Alice Overde vest: „Wij willen hier een prettig ontmoet hebben voor de Oegstgeestenaren van 25 tot jaar". Ze zijn nog druk aan het timmeren zaak voor 22 september voor elkaar te krijj Een enorme opgave, want naast de grote verrijst in het gedeelte waar eens de kleuterscl was gevestigd nog een bar. Het zalencomplex bevat in totaal vijf zalen, daarvan op het voormalig balkon van de zaal. Gedurende de verbouwing is de ontvi van verenigingen en groepen en bruiloftsgc gewoon doorgegaan. André Overdevest kan trost melden dat er inmiddels 15.000 kopjes koff in het „Camphuys" zijn geschonken. Het echtpaar Overdevest is eigenlijk een beetje vroeg met de verbouwing gestart, maar de mot lijkheden met de gemeente waren snel opgelos „Wij hebben wel gemerkt dat er in Oegstgee bijzonder goed gelet wordt op het naleven van (Lj; brandweerverordeningen", aldus de nieuwt heerder. Het afgelopen weekeinde hebben het resultaat van de noeste arbeid van het paar Overdevest reeds kunnen bewonderen. LEIDSE COURANT WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1977 LEIDERDORP Op dinsdag 13 september aanstaande wordt een extra raadsvergade ring gehouden waarin het plan voor de bouw van een gymnastieklokaal annex wijkaccommodatie in het Zijlkwartier zal worden besproken. Het college van b. w. is er niet in geslaagd de plannen voor de gebruikelijke vijfwekelijkse vergadering van de Raad die is vastgesteld op maandag 5 september rond te krijgen. De extra ver gadering is nodig omdat anders de moge lijkheid voor een subsidie van ruim twee ton verloren gaat. Het college deelde giste ren mee, dat op 1 oktober a.s. met de bouw moet worden begonnen wil men nog aan spraak op het subsidie maken. Zoals bekend ontmoette het plan voor een multifunctioneel wijkcentrum, waarin behal ve de buurtvereniging „Het Zijlkwartier", ook de Leiderdorpse afdeling van K. O. en enkele andere verenigingen een onderdak zouden krijgen, nogal wat bezwaren tijdens de behandeling in de gecombineerde verga dering van een viertal raadscommissies op 22 augustus Wethouder C. Gordijn (CDA) van maatschappelijk welzijn deelde mede, dat er alles aan gedaan wordt de exploitatie- kosten zo laag mogelijk te houden. In het plan zullen de nodige versoberingen worden aangebracht. Ook liet hij weten, dat het ministerie van CRM het plan voor het multi functionele wijkcentrum goed heeft ontvan gen en dat het uiteindelijke subsidiebedrag wel eens aanzienlijk hoger dan de twee ton waarop aanvankelijk was gerekend. Het coJege van b w begrijpt niet waarom de vereniging „De Oude Kern" (D.O.K.) bezwaar heeft aangetekend tegen de inkor ting van de achtergevel van het pand Brug- gestraat 1. Men vermoedt dat er een misver stand in het spel is, omdat niet dat pand maar het ernaast gelegen pand Hoofdstraat 24 wordt ingekort. De gemeenteraad besloot hiertoe in de vergadering van 1 augustus j 1 met zeven tegen vijf stemmen. Tot de tegen stemmers behoorden de fractie van de Pv dA, waarbij het PPR-lid J. A. M. Gordijn en het WD-lid mevr. Irma Gehner zich aansloten. Kabeltelevisie Het bestuur van de WD afdeling Leider dorp heeft aan de gemeenteraad een brief geschreven waarin het college van b w wordt verweten bij de voorbereiding voor de vaststelling van de tarieven voor kabelte levisie onzorgvuldige en onjuiste financiële calculaties te hebben gemaakt Het college weet niet waar dit verwijt op slaat, omdat de argumentatie hiervoor ontbreekt WD- wethouder mevr. D. W. Tichler-Moerman zei dat de raadsfractie van de WD zich niet achter de brief kon opstellen. Zij veronder stelde dat het bestuur onvoldoende inzicht in de situatie had. Burgemeester M. A. v. d. Have deelde wel mede, dat een hercalcu latie had uitgewezen dat de jaarlijkse bijdra ge van 144,— zou kunnen worden verlaagd tot 81,—. Het voorstel voor de aanleg van kabel televisie in Leiderdorp wordt in de raadsvergadering van 5 september behan deld. Het college maakte bekend dat het college van GS van Zuid-Holland goedkeuring heeft verleend aan de garantie die de gemeente heeft verstrekt op de geldlening van 900.000,— voor de financiering van het gezondheidscentrum in Winkelhof. In dit centrum zullen behalve een groepspraktijk van huisartsen, de stichting Maatschappelij ke Dienstverlening „Midden Rijnland" en de kruisverenigingen gehuisvest worden. Het is mogelijk dat dit het eerste gebouw is dat in Winkelhof gereed zal komen. De bouw, van het centrum zal in negen maanden zijn voltooid. NOORD WIJK De traditio nele kroningsfeesten van de Oranjevereniging Noordwijk- Binnen zijn begonnen. Men startte gisteren met een vis wedstrijd voor veteranen in de Leidsevaart. Hiervoor be stond weer veel animo. Onder de gedegen leiding van „De Sportvisser" had dit evene ment een vlot verloop. Ook de jongens en meisjes kwamen tegen elkaar uit. Bij deze sportieve wedstrijd lieten deelname en sfeer al evenmin iets te wensen over. Een attractief spel was het ringrijden op losse paarden en pcnies. Het vond plaats op een braakliggend terrein aan de Nieuwe Zeeweg. Vaardige rui- ters en amazones slaagden er in heel wat ringen op hun naam te brengen. In de groep paarden waren de uitslagen: 1. George van Duyn, 2. Hanneke' Meeuwenoord, 3. Else Verloop en 4. Betty Meeuwenoord. De winnaars in de groep grote ponies waren: 1. Hanneke Krijger, 2. Nelleke van Duin, 3. Marjan Steenvoorden en 4. Liesbet de Jong. Bij de groep kleine ponies was de uitslag: 1. Karin van Egmond, 2. Simo- ne Broere, 3. Petra Beuk en 4. K. Berbee. Alle deelnemers ontvingen een herinnering. Gisteravond maakten „Excel sior" en „Crescendo" een mu zikale rondwandeling door het dorp. Dit evnenement bracht jong en oud op de been. Ver der werd een prestatieloop over plm. 5 kilometer gehou den en later vond nabij het vermakelijkheidscentrum op het Raadhuisplein het ringrij den op fietsen plaats. De be langstelling voor dit spel was niet overweldigend. De kijkers lieten het al gauw afweten en zochten.!/J, vanavond een plaatsje in de zweefmolen of bij de kramen op het kerk plein. Voor vandavond staat het tob betje steken (7.30 uur) en het zak gooien in ploegen van twee (9 uur) op het program- Alice en Andrè Overdevest in de verbouwde grote zaal van het „Camphuys".

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4