r 1 Mb i iy Laconiek Noordwijk gestraft CL houdt iet spannend Hoerige ipening eiden/Gouda 5^31 I Rijnsburgse Boys imponeert niet B m v*; S ATTE BOUMA: „TER LEEDE LAF" Quick Boys kan niet scoren LEINE ZEGE OP ZWART WIT '28 'SOfferj j een acties 1 nietl ifdzakJ de leij mart I Je will armw wft-« «BaLfëg-aKjj LEIDSE COURANT MAANDAG 29 AUGUSTUS 1977 pagCNA 17 V Ton Ederveen kan met moeite worden afgestopt. Uitblinkende doelman Wim Schouten is hem te vlug af. Laatste man Cees Wander ziet toe. >k hied inleiding tot het doelpunt van Ter Leede. Rijnsburgse tOFL/s'verdediger C°r Vreugdenhil (rechts in het doel) slaat de bal uit het doel. Hans Bisschops (rechts op de foto opspringend) zal de toegekende strafschop benutten. (Van onze sportredactie) SASSENHEIM De woorden van Rijnsburgse Boys-trainer Atte Bouma, dat in Rijnsburg „Het Hei lige vuur brandt", waren zaterdag duidelijk niet van toepassing. Zijn ploeg behaalde een uiterst moei zame 2—1 zege op streekgenoot Ter Leede. Rijnsburgse Boys dat in oefenwedstrijden veel opzien baarde door LFC met maar liefst 7—0 weg te spelen, terwijl Telstar slechts met 2—1 won van de geelzwarten. Reden temeer om van de openingswedstrijd van dit seizoen veel te verwachten. Dat Rijnsburgse Boys niet aan de ho ge verwachtingen kon voldoen, weet Bouma aan de laffe houding van Ter Leede: „Ik begrijp niet waarom een thuisclub op deze wijze speelt Je moet het publiek toch spektakel bieden", aldus Bouma. Collega Turkenburg: „We hebben domweg beneden ons kunnen gespeeld". De wedstrijd begon veelbelovend. Na vijf minuten opende de van Randstad Sport overgekomen Henk v.d. Zwan de score voor de Rijnsburgers. V.d. Zwan strafte een fout van Nico v.d. Fange goed af door uit een moeilijke hoek be heerst raak te schieten. Ter Leede kreeg het na deze treffer even moeilijk. Een kopbal van V.d. Zwan ging maar net naast. Piet Haasnoot testte de kwaliteiten van Wim van Harskamp Na deze interessante openingsmi nuten viel het spelpeil ver beneden het tweede klas-niveau. Halverwe ge de eerste rondgang werd inval ler-doelman Peter Zandbergen ver rast door een schot van Kees de Zwart. De Rijnsburg-goalie had echter het geluk dat de bal via de binnenkant van de paal weer het veld insprong. De definitieve beslissing viel pas twintig minuten na de hervatting. Nico v.d. Fange maakte zijn twee de kapitale blunder. Opnieuw ver dedigde de Ter Leede-aanvoerder slecht uit Hennie de Klerk maakte daar dankbaar gebruik van door het leder in de bovenhoek te ja gen. V.d. Fange werd onmiddellijk ingewisseld voor Ed v.d. Heiden De spanning kwam nog even terug toen Hans Bisschops een straf schop mocht benutten: 21 (Cor Vreugdenhil had hands gemaakt). Verder liet de redelijk sluitende defensie van Rijnsburgse Boys het niet komen. Ter Leede zorgde nog voor enige plaagstootjes, maar veel inhoud had het allemaal niet. Ondanks de twee punten zal Bou ma nog heel wat moeite hebben om van dit Rijnsburg een kam pioensformatie te maken. BART SCHABERG (Van onze sportredactie) LEIDEN Typerend voor het spel van Noordwijk was de totstandko ming van de beslissende goal van SHO, tien minuten voor tijd. Toen ieder zich al met een gelijkspel had verzoend, vond Hans West geest het nodig om met de bal te gaan klungelen. De vleugelver dediger kwam toen zo In het nauw, dat zijn te zachte terug speelbal door de attente Hans Siiedrecht werd afgestraft Noordwijk domineerde de gehele wedstrijd. Er werd echter laconiek met de kansen omgesprongen. Daarnaast was de defensie ook niet geheel op zijn qui-vive. De beginfase zag er voor Noordwijk rooskleurig uit. Door toedoen van Ruud Bröring nam de formatie van John Eelman al na enkele minuten de leiding. Door slecht uitverdedi gen kon ex-FC Den Haag-speler Hans Bres al snel voor de gelijk maker zorgen. Ondanks deze tegenvaller bleef Noordwijk sterker. Jan Willem Bo- gers soleerde op zijn bekende wij ze door de SHÓ-verdediging. Drie man werden op het verkeerde been gezet en vervolgens bedien de Bogers Piet Alders op maat Alders wist de bal van een meter afstand nog niet in het doel te krijgen. Hij trof de lat. Bogers zelf kreeg ook nog vele riante moge lijkheden om de zege naar Noord wijk mee te nemen. De winnende treffer viel als zo vaak echter aan de andere kant Quick Boys-trainer Arie Lagendijk had zich ongetwijfeld een andere start voorgesteld van zijn nieuwe vereniging. Tegen debutant Nieuw Lekkeriand kwamen de Katwi|kers niet verder dan een 0—0 gelijkspel. Quick Boys, dat zich voortdurend op de helft van de tegenstander bevond, had veel pech. Het 'creer- en van de kansen was nog niet zo'n probleem. Alleen in de af werking faalden de blauwwitten volledig. Teun v.d. Plas verscheen tot tweemaal toe alleen voor doel man Kees ten Beste (dèed zijn naam eer aan), maar evenzovele malen miste hij de luiste voortzet ting. Kees van Rooyen beroerde twee keer het houtwerk Tegenover al deze offensieve daden kon Nieuw Lekkeriand niets stellen. De debutanten waren naar Katwijk ge komen om een punt te halen Ook na de rust kon Quick geen manier vinden om de defensie van de gasten te doorbreken Quick Boys bleef furieus aanvallen maar jderom was het schieten onzui ver of stond de uitblinkende doel man Ten Beste een Katwijks doel punt in de weg. Een toch niet onverdienstelijk spe lend Katwijk heeft tegen Lyra geen kans gezien om een punt uit De Lier weg te slepen. Het veldspel van de Katwijkers was goed ver zorgd maar zodra het laatste be slissende tikje gegeven moest wor den was niemand aanwezig. Na een kwartier nam Lyra de leiding. Een voorzet werd door doelman Kees Koelewijn tegen de lat getikt waarna de terugspringende bal eenvoudig in het doel werd ge werkt. Na dit openingsdoelpunt stelde de equipe van Frans v.d. Zeeuw alles in het werk om de achterstand weg te werken. Er wa ren doelrijpe kansen voor Wim Guyt (2) en Arnold Boers. Het duurde tot ver in de tweede helft alvorens Katwijk op gelijke hoogte kwam Goed doorzetten van Gidi van der Bent werd beloond: 1—1. De Katwijkers slaagden er echter niet in om het kostbare punt vast te houden Gert de Best leed on nodig balverlies, waarna Lyra ge flatteerd op 2—1 kwam ^PHIA-SPELER NEERGESLAGEN Van onze sportredactie) IDORP Als de competi- ire van RCL kenmer- gaat worden voor alle op- n, die het Huguenin-team seizoen gaat verzorgen, dan r wekelijks een aanslag wor- gepleegd op het zenuwgestel menig Leiderdorp se suppor- Want, veel kan op dit eerste worden aangemerkt, niet dat de spelers het gtijdig van zijn spanning ont- n. Integendeel, toen RCL een kwartier na de pauze 1—0 voorsprong op tegerv jer Zwart Wit '28 had geno- en het duel beslist leek (de jfdammers konden tot dan RV( rallend totaal niet imponeren), ht de rood-witte formatie zelf element „spanning" terug, e Hul heft werd edelmoedig uit han- iog at gegeven en Zwart Wit kreeg ar wa e slotfase nog enkele moge ken Li eden op een gelijkmaker. Als jer he stomheid geslagen lieten de v Zod en het gebodene aan zich voor bijgaan. <eer in kansi 's onbegrijpelijk dat we na 1—0 in paniek raakten". Trai- John Huguenin had er geen verklaring voor. „ledereen wilde zo snel mogelijk de bal kwijt. Als een tegenstander va banque gaat spe len in de slotfase, moet je het tempo uit het spel halen. Maar dat ging niet, de rust was zoek". Zwart Wit '28 ging er bijna van profite ren. Invaller Aad van der Leer bracht nieuw elan in zijn ploeg; laatste man Cees Wander verliet zijn stekkie en kopte een vrije trap maar net naast; en spitsen Harrie Camijn en Arnold Lobman maak ten het te bont door elkaar het recht te betwisten de bal in een leeg doel te mogen schuiven, na dat de eerste een te zachte terug- speelbal van Daaf Brandt had on derschept. RCL overleefde het en kon de winst opstrijken dankzij die ene treffer. In de 17de minuut plaatste Jan van Duyn een vrije trap met een wegdraaiende curve in de doelmond, waar Ab Braat raak leek te gaan koppen. Met een vertwijfel de armbeweging kon uitblinkende goalie Wim Schouten het leer uit zijn doel slaan. Daaf Brandt retour neerde evenwel onmiddellijk en Ben Heemskerk transporteerde de bal via zijn hoofd nu wel naar het net. Later had RCL met een vrije trap bijna weer succes. Ben Heemskerk kopte de pass terug op Leo Holl, maar zijn inzet werd door de ex-De Musschen keeper ge keerd. De „luchtgevende voorsprong" (Huguenin) had er voor rust al moeten zijn. In de twintigste mi nuut bijvoorbeeld, even voordat een stortbui het spel kwam ontre gelen. Een slim passje van Jan van Duyn bereikte de zich goed vrij lopende Leo Holl. De voorzet van de Leiderdorpse aanvoerder sprong via het been van Adrie Wander tegen zijn arm. Penalty besliste arbiter Schut, bevestigd door de mening van grensrechter Van der Leek Te zwaar gestraft vond Zwart Wit Jan van Duyn blijk baar ook, want de anders zo tref zekere elfmeterspecialist zag zijn zachte inzet door een reactie van Wim Schouten worden weggesla gen. Geen „lucht" voor RCL; wel spanning tot het eind. ROEN VAN DER GEEST Siem van der Linden (VTL) in duel met een Alphia-speler. VTL zou de wedstrijd winnen met 2—1. s en s st( irrema vrije muur iaar (Van onze sportredactie) :o|f>EN De gecombineerde afdeling Lei- Gouda kende dit weekeind een uiterst tiige start. Vooral VTL - Alphia werd inmerkt door onlusten. Halverwege dit moest de strijd voor een half uur aakt worden. Een verhitte toeschouwer zich niet langer beheersen. Hij stormde veld op en sloeg Alphia-speler Maarten knock-out. Alphia was toen ge- dzaakt om de wedstrijd met tien man uit pelen. VTL won overigens met 2—1. Bij treffen tussen Warmunda en Kickers '69 Gerrit Wit, het veld verlaten, nadat hij volgens de scheidsrechter te bont had laakt. Wit kon het kennelijk niet verkrop- dat zijn ploeg met 3—0 ten onder ging. Ise Boys en Gouderak kwamen een remi sereen: 1—1. VNL klopte WOA met Stolwijk kwam ook tot winst ten koste Schoonhoven (01). In de eerste klasse iel KRV in positieve zin op door Soccer s met maar liefst 7-2 weg te spelen. SJ2 dit jaar duidelijk weer een gooi doen de promotie. Oranje Groenondervond duidelijk: 3—0. ZLC had weinig medelij- (u, met stadgenoot Unitas: 5—1. Alkmania eh8rrheen Weteringse Boys) behaalde een wajflere 1—o zege op RVC. Stompwijkse 8 boekte een 2—0 winst op Nieuwerkerk. sterk acterend VTL heeft het ieder j oen sterk draaiende Alphia een nipte [a erlaag toegebracht. Al na vijf minuten f m VTL op 1—0. Jan Heshusius werd in strafschopgebied onheus behandeld, na Vic Boutier vanaf elf meter raak - 0p oot. Vlak voor de rust werd het zelfs 0, toen opnieuw Vic Boutier na een solo scoorde. Na de hervatting bleef VTL domine ren, al moest men wel waakzaam zijn bij de Alphense counters. Zo schoot Wim v.d. Neut maar net naast. Een paar minuten later wist dezelfde Van der Neut het net wel te vinden; 2—1. Doordat Alphia na de rumoeri ge toestanden met tien man moest verder spelen kon het geen vuist meer maken voor een eventuele gelijkmaker. Warmunda zorgde voor een verrassing door het sterker geachte Kickera '69 met een 3—0 verlies naar huis te sturen. In de beginfase had Warmunda nog een beetje ontzag voor de tegenstander. Maar toen Pieter van Rijn eenmaal het houtwerk had geraakt steeg het zelfvertrouwen bij de Warmonders. Na een half uur was het dan ook Louis v.d. Lans die de score opende. Kickers kwam toen even opzetten. Tot aan de thee kwam War munda echter niet meer in gevaar. In de tweede helft werd de wedstrijd al snel be slist. Pieter van Rijn zorgde met twee fraaie treffers voor een comfortabele 3—0 voor sprong. De ploeg uit Leimuiden raakte hier door danig uit zijn gewone doen. De wed strijd werd te hard waardoor twee spelers een waarschuwing kregen. Gerrit Wit kon het veld zelfs vroegtijdig verlaten. De nederlaag, die WOA bij VNL leed was voornamelijk te wijten aan het gebrek aan een goede afmaker. Tot aan het zestienme tergebied liepen de aanvallen gesmeerd maar eenmaal daar beland, wist men geen raad met het leder. Door een fout in de defensie kwam VNL via Henk van Berkel gemakkelijk op 1—0. De achterstand werd door Koos v.d. Geest voor rust nog wegge werkt. Harry van Dorp zorgde even later voor de winnende goal. goal. In de tweede rond gang bleef WOA drukken echter zonder enig resultaat. In een gelijkopgaande strijd kwamen Leldse Boys en Gouderak tot een puntendeling: 1—1. Geen van beide ploegen wist een veldoverwicht op te bouwen. Gouderak nam via Jan Nobel de leiding. In de eerste periode zorgde Rinie van Veen voor de eindstand. Na tien minuten zorgde Stolwijk-speler Ou- werkerk ervoor dat Schoonhoven geklopt werd. SchoonhoVen heeft weinig kansen op een beter resultaat gehad. AFDELING B SJZ is het nieuwe seizoen uitstekend begon nen. Het Leidse Oranje Groen werd met 3—0 geklopt. Na een kwartier scoorde Wim Bos na een knappe solo. Broer Gerard liet in de eerste helft een riante mogelijkheid op 2—0 liggen. Na de hervatting vergrootte Sjaak van Slingerland de voorsprong door een strafschop te verzilveren (Hans de Graaf was neergelegd). Door de wisseling van Wim Bos voor Kees Romijn werd SJZ niet zwak ker. De eerste bal, die Romijn raakte was meteen al een doelpunt. Alkmania had het lastig om RVC op de knieën te krijgen. RVC had een groot deel van de wedstrijd het beste van het spel. Maar met het benutten van de kansen had de Reeuwijkse ploeg nogal moeite. Peter Bosman scoorde voor Alkmania in de eerste periode de enige goal. Gerard Vestering schoot nog een keer net over. Na de rust kreeg Alkmania het nog benauwd Doelman Ton v.d. Veen verkeerde in een blakende vorm, waardoor de ploeg uit Oude Wetering beide punten kon vasthouden. Soccer Boys werd door KRV met de neus op de feiten gedrukt. De Katwijkers kregen zoveel vrijheid, dat er flink op los geschoten kon worden. In de eerste helft scoorden John Eshof, Henk Krauwel en Hennie Rijs- burger. Na de hervatting waren het opnieuw John Eshof (2x), Henk Krauwel en Hennie Rijnsburger. De doelpunten van Soccer Boys kwamen van de voet van Freek v.d. Valk (eigen doel) en Arie Droog. Dat ZLC dit seizoen danig versterkt is moest Unitas in de eerste wedstrijd al ondervinden. Binnen vijf minuten had ZLC al tweemaal doel getroffen. Eerst was het Jan Blom die zijn eigen doelman passeerde. Daarna zorg de Paul Hartevelt voor 0—2. Karei Prins bracht de spanning eventjes terug maar het was opnieuw Paul Hartevelt, die een puntga ve hattrick voltooide: 1—4. In de tweede rondgang nam ZLC gas terug. Rob Crama wist Unitas-doelman Lentink nog eenmaal te kloppen. Mario Verhoeven liet voor ZLC nog een handvol kansen onbenut. Een sterk opererend Stompwl|kse Boys klopte Nieuwerkerk met 2—0. Stompwijkse Boys nam onmiddellijk het initiatief. Jan v.d. Bosch kreeg meteen al een droomkans. Broer Theo Bosch gaf even later het juiste voorbeeld. Na rust bleef Stompwijk opper machtig. Een kwartier voor tijd werd door Bertus Panne de zege veilig gesteld. Bergambacht-Ammerstol werd afgelast en Floreant-Meerburg uitgesteld

Leidse Courant | 1977 | | pagina 17