plessures werken in voordeel van Feyenoord Geestdrift noodlottig voor FC Amsterdam oor verdiende zege uperieur middenveld Den Haag basis Happels selectie van zeventien KNVB-beker -Te grote aanslag op Volendams èonditie intelligentie DRIE GELE KAARTEN - \o 19 hij nog veel te weinig. Hij moet zeker zijn noeti OTTERDAM De les van het vorige maar zeker naar de positieve kant. Men verweet ilzoen zit diep gegrift In het geheu- de ,eidin9 dat een „attractie" als Kristensen schroom op dat punt nog ovenvinnen", d6n van de Feyenoorders. Van alle verdween' men had kritiek op het aantrekken Het met leeuwemoed verdedigend Haarlem, dat van snelers Maar hot fric aanvallonrt on Tokor aanvallonrl 7f» woinin vnnratolt Hat in Hoto van spelers. Maar het fris, aanvallend en zeker aanvallend zo weinig voorstelt dat in deze niet onaantrekkelijk spelend Feyenoord van gis- competitie nog geen doelpunt werd gemaakt, teren rekening houdend ook met de zwakte ving de schorsing van Peijs goed op. Bij Feye noord ontbrak om dezelfde reden Michel van de Korput, zodat Wim Jansen en Rijsbergen het ku inten klinkt het: „Werken moet op 'Jto eerste plaats komen". Trainer ere0Skov zegt het nog wat duidelijker: van Haarlem kon de aanhang best bekoren. 'e hebben geen klasseploeg maar En er weer een attractie, de donkere Clyde et team Is gedisciplineerd, er is een Be8t' van wle b'l z,ln entree al bekoring uitging centrale duo vormden, Wijnstekers op" rechts Tlendschapsband zodat de een wat maar wlena m°flel|lkt'«d®n gedurende de afge- u"' u H *uum ue een wai lopen wedstrijden groter zijn dan aanvankelijk Lucht ver heeft voor de ander en bereid WJ fouten te herstellen en we opere- _s vi >n als een geheel. Daar moeten we ;lkVan ^ebben heeft aan gewjcht ver|0ren IS sne||er dan ardo M 'essüres. (N'co Jansen, Schneider, Mans- zijn figuur doet vermoeden en speelt intelligent. Van Deinsen) betekenen, hoe vreemd het 7iin naccoc natilinon Haamon tA/im tan.on Aua. a9 klinken, een positief punt voor Feyenoord, inceir rhem: ,,Hel 9rote v0°rdeel is ook dat je nu altijd it gedwongen is jonge krachten op te stellen, een bal in de lucht kwijt kan als het over de m 'h 8 f®u9d'9en d°®n het 9oed. wat Haarlem grond niet gaat". Best, een meester in het de Kuip aan den lijve heeft moeten ondervin- afschermen van de bal, was ook de lange uitstfe? Haarlemmer Huyg „een gevaarlijke spits, die da ,ne9at'v'sme van legioen inmiddels Best" veelal de baas. En hij stond aan de 'Dlai i 9eslonken waot er zaten er gisteren maar basis van drie van de vier Rotterdamse treffers, stuk ventieneneen'ia'f duizend draait langzaam Boskov: „Hij kan ook schieten maar dat doet Kreuz, had toch een half uur nodig om Haarlem op achterstand te zetten. Boersma had zich toen al onderscheiden door een kopbal van Best te stoppen (waarna Melis de bal op de lat deponeerde) en een kanjer van Van der Lem. opereerde en de destijds van het Haagse LENS gekomen Stanley Brard aan zijn derde sei zoen begonnen zijn debuut maakte op links. Met hem, met Kees-Jan Snoeck, met Harry Melis die zelfvertrouwen heeft gekregen „Vroeger dacht ik steeds: wanneer zou ik eruit moeten?" heeft Feyenoord snelheid, jeugd en intelli- - gentie in de ploeg gekregen, noodgedwongen Zijn Passes getuigen daarvan. Wim Jansen over door je blessures. Maar wèl een winstpunt. Geel Boskov: „Met deze ploeg spelen we zondag ook tegen Ajax. Er is nog niet bekend hoe lang de schorsing van Van de Korput duurt. Hij kan de enige wijziging worden". Het werkdriftig Feyenoord, met een zeer sterke Huyg had toen ook al het geel te pakken voor kers het bekeken passje waaruit Van der Lem het neerleggen van de rappe Melis. Huyg: „Ik heb de gehele wedstrijd drie overtredingen gemaakt. Dat was ml|n eerste maar de scheidsrechter wilde kennelijk optreden en daardoor was Ik het slachtoffer". Scheidsrechter Beukmans optreden kreeg geen vervolg. Hij leidde onzeker en was kennelijk de mening toegedaan dat veel fluiten synoniem is aan goed leiden. Toen Feyenoord op 1-0 was gekomen door een gave actie van Best die tussen twee Haarlem mers doorgleed en de bal op het hoofd van Kreuz legde die magnifiek scoorde, was het een kwestie van tijd om het te traag spelende trainer Hughes berustend: „We komen snelheid tekort, we plaatsen slecht en Feyenoord was individueel beter" Haarlem naar een niets aan de verbeelding overlatende nederlaag te spelen. Na de rust bereikte Best Van der Lem die Kees-Jan Snoeck in staat stelde zijn eerste treffer voor Feyenoord te laten noteren, was een behendige actie van Best voldoende om de vrijstaande Melis te laten scoren en gaf Wijnste de goed optredende Boersma door de benen speelde en scoorde. Dat waren er vier, een juiste afspiegeling van het krachtsverschil maar ook een juiste beloning voor het goede spel van Feyenoord. dat blaakte van zelfvertrouwen maar drommels goed weet er bij lange na nog niet te zijn. Barry Hughes, weer berustend: „Toen ik des tijds daar in de buurt was, heb ik Clyde Best gezien. Ik wilde hem graag hebben maar we hadden geen geld voor hem. Hij is niet eens duur want het bedrag Is voor Feyenoord een peuleschil. Toen heb ik al gerapporteerd: hij is sterk en hij kan voetballen. In de lucht kom je er helemaal niet aan. Feyenoord kan nog plezier van hem hebben". HERMAN VAN BERGEM. Scoreverloop- 36. Kreuz 1-0. 51. Snoeck 2-0. 68. Melis 3-0. 88. Van der Lem 4-0. Scheidsrechter: Beukman. Toeschouwers: 17.500. Feyenoord: Treytel; Wijnstekers. Rijsbergen, Jansen, Brard; Vreijsen, Kreuz. Snoeck (Verheijen); Melis, Best, Van der Lem. Haarlem: Boersma; Wentink, Huyg. Wlldbret, De Vries; Haar. Van den Ban en George (De Kfp); Maesfield, Van den Berg. Lensen. ;prake it het a )ind voi ƒ2,35 ngen w letaald. ruim, uit dat e torna op 2-0 door Posthumus, V.l.n.r. doelman Raven, De Jong, Posthumus en Koopman. AMSTERDAM Zo bezeten was FC Am sterdam van het Idee er tegen NEC Iets van te maken, dat de Lieverdjes In het eerste kwartier de defensie verwaarloos den en meteen op 0—2 stonden. De geestdrift kwam de Amsterdammers dus duur te staan, temeer daar NEC bepaald niet speelde zoals een koploper betaamt. Geprikkeld door de achterstand gooide Amsterdam er nog een schepje bovenop en speelde zo fanatiek dat Van Veenendaal tegen het geel opliep. Hij haalde Marijnissen zeer grof onderuit, wat Sije Visser deed met Wetzel en dat betekende even eens de gele kaart. NEC verdedigde, omdat het niet was opgewassen tegen de druk van de Amsterdammers, paniekerig en keihard. En het geluk was tevens met de Nijmegenaars want Otto kopte tegen de paal en Melchers kon nog net een inzet van de lijn halen. Aan de andere kant redde doelman Raven knap toen hij oog-in-oog kwam te staan met Marijnis sen, Janssen en Hendriks. Hij vergat zich wel toen tegen het eind Marijnissen weer voor hem verscheen. Raven werkte de „kleine man" zoda nig tegen de vlakte dat deze moest uitvallen. Geel voor Raven, een strafschop en NEC was geheel en al in veilige haven. Scoreverloop: 8. Marijnissen 0—1. 14. Posthumus 0—2, 83. Hendriks (strafschop) 0—3. Scheidsrechter: Mulder. Toeschou wers: 2.000. FC Amsterdam: Raven; De Jong, Koopman, Swart, Bianchi; Van Veenendaal (Wiggemansen), Kamphues, Otto; Van Bom mel. Wetzel (Van der Merkt). Stout. NEC: Schellekens; Willemsen. Visser. Melchers. Sye Visser; Marijnissen (Comelissen), Hiddink, Hulshoff; Janssen. Posthu mus (Veeken), Hendriks. ILENDAM Het verlies jen NEC en de aanslag [de conditie die op de leuwe" eredlvlsleploeg |rd gepleegd door de 'snelde competitiestart left Volendam parten peeld In het duel met Den Haag dat daarvan outlneerd profiteerde, bndams trainer Jan "Volendam Is In het nadeel waar het de slijta geslag betreft maar FC Den Haag heeft verdiend gewonnen, daaraan valt niet te twijfelen". Jan Mak was wel ietwat in zijn wiek geschoten door het feit dat een eerst goedgekeurde treffer alsnog werd geannuleerd. Voorts kwam het eerste doelpunt van FC Den Haag zo snel tot stand, dat zijn ploeg meteen in verwar ring was gebracht. Volendams spits Cor Zonneveld toonde, na zijn vorige incidentele successen, toch niet de man te zijn die zijn ploeg naar de zege kan voeren. Hij werd dan ook gewisseld voor Frank Kramer maar die is een specifieke vleu gelspeler. Op die posities ston den Dick Bond en Pier Tol, die echter geen schijn van kans kre gen tegen Jol en Korevaar. Voeg daarbij dat het Haagse midden veld Kila-Schoenmaker-Albertsen verre superieur was aan het Vo- lendamse en Maks woorden "verdiend gewonnen" zijn ver klaard. I Den Haag scoorde al in de eerste minuut. Een verkeerde terug speelbal van André werd door Hoekema onderschept en inge schoten. Doelman Frans Hoek keerde het schot half. waarna Jol inschoot. Scheidsrechter Gans keurde deze treffer echter af om- Perazic ruimt op, Simon van dat Jol de Volendamse doelman zou hebben aangevallen. Enkele minuten later schoot Van Leeu wen raak vanaf de elfmeterstip, nadat Billy Bond het strafschop gebied de doorgebroken Aad Ki- ZEIST De selectie voor het Nederlands elftal, dat woensdag 31 augustus In het Gofferstadlon te Nijmegen een kwalificatiewed strijd voor het toernooi om het wereldkampioenschap tegen IJs land speelt, bestaat uit zeventien spelers. Normaal bestaat de selectie uit zestien man, maar toegevoegd is Ling van Ajax. Ling, die zaterdag avond tegen NAC niet speelde van wege een blessure, zou vandaag in Zeist getest worden. Van de vijf nieuwelingen in de oorspronkelijke selectie van tweëentwintig spelers zijn er twee overgebleven: Pierre Vermeulen van Roda JC en Ling van Ajax. De afgevallen geselecteerden zijn Jan Boskamp (RWDM) en Martin Koop man (Go Ahead Eagles). Dick Nan- ninga (Roda JC) was al eerder door een blessure afgevallen. De definitieve selectie bestaat uit: Johnny Dusbaba (Anderlecht). Johnny Rep (Bastia), Wim Suur- bier, Ruud Krol, Ruud Geels en Tscheu la Ling (allen Ajax), Eddy Treytel. Wim Rijsbergen en Wim Jansen (allen Feyenoord), Hugo Hovenkamp, Willem van Hanegem, Jan Peters en Kees Kist (allen AZ '67), Jan van Beveren, René v.d. Kerkhof, Willy v.d. Kerkhof (allen PSV) en Pierre Vermeulen (Roda JC). VOELENDAM In Volen dam is gisteren de loting verricht voor de eerste ron de van het toernooi om de KNVB-beker. De wedstrij den moeten op zaterdag 8 of zondag 9 oktober wor den gespeeld. De zaterda- gamateurclubs spelen in ie der geval op de 8 oktober. De loting had het volgende resul taat: PEC Zwolle-Eindhoven, SC Cam- buur-FC Den Bosch, IJsselmeervo- gels-Heerenveen, Wageningen-SC Amersfoort, FC Groningen-Ede. SW-Limburgia, DOVO-Volendam (Zaterdagamateurs), Heracles-MW, FSC-De Graafschap, Veendam-Hel- mond Sport, Willem ll-DWV, Excel- sior-Rheden. FC Dordrecht-BW, FC Vlaardingen-Enschedese Boys. Vliet die tegen het geel aanliep la had neergehaald. De beginfase van Volendam-Den Haag was chaotisch. Onbegrip in het veld en een rumoerig publiek zorgden er voor dat scheidsrechter Gans de zaken niet volledig in de hand had. Die verhitte toestanden hodden voor Simon van Vliet een wran ge bijsmaak. Nadat hij Zonne veld had neergelegd, kreeg hij van scheidsrechter Gans de ge le kaart, wat wel tot gevolg had dat het binnen de lijnen Iets rustiger werd. Afgekeurd II Halverwege de eerste helft leek Volendam op gelijke hoogte te komen. Na een slimme pass van Billy Bond kwam Pier Tol alleen voor doelman Galjé en scoorde beheerst. Scheidsrechter Gans was in de veronderstelling, dat Jol op legale wijze had gescoord. De grensrechter echter, die op één lijn stond, vlagde nadrukke lijk voor buitenspel. Gans koos na overleg voor de beslissing van zijn grensrechter en keurde het doelpunt van Tol af. Een cruciaal moment voor Volen dam. Cor Zonneveld kreeg even wel in de laatste minuut van het eerste bedrijf tweemaal een kans Volendam het zo belangrijke doelpunt te verschaffen. Twee maal oog in oog met Galjé ver loor Zonneveld. Reden voor Jan Mak om hem in de tweede helft aan de kant te houden. Kramer Verslagenheid in de Vo lendamse gelederen. Hoe kema heeft een vrije trap snel genomen en Albert- sen heeft van afstand ges coord waardoor FC Den Haag op 2-0 kwam. kijkt toe. mocht zijn plaats overnemen en kreeg al in de eerste minuut een uitstekende mogelijkheid na een pass van Billy Bond. Vrije trap Een kwartier In de tweede helft leek Den Haag volledig op rozen te zitten. Pier Tol beging een overtreding en uit de snel geno men vrije trap bereikte Hoeke ma Albertsen die van zeker der tig meter raak schoot (0-2). Van Leeuwen kreeg na een com binatie met Hoekema even later een uitstekende mogelijkheid, maar schoot, voor een leeg doel. naast. Volendam liet het defen sieve werk schieten. Om beurten gingen André en Guijt naar voren om een doorbraak te forceren. Dat lukte een kwartier voor het einde. Terwijl Aad Kila in zijn eigen zestienmetergebied gebles seerd bleef liggen, scoorde Billy Bond op eenvoudige wijze na voorbereidend werk van Kramer en Dick Bond. Lex Schoenmaker bracht FC Den Haag de volle winst. Het sterk aanvallend Volendam had de ver dediging volledig verwaarloosd. Een pass van Van Leeuwen be reikte de volkomen vrijstaande Schoenmaker, die Hoek om speelde en scoorde (1-3). Het verzet van Volendam was gebro ken. De supporters zochten troost in hun kermisvierende dorp. ERIK VISSER Scoreverloop; 4. Van Leeuwen (straf schop) 0-1, 60. Albertsen 0-2, 75. Billy Bond 1-2, 85. Schoenmaker 1-3. Scheidsrechter: Gans. Toeschouwers: 9.000. Volendam: Hoek; Mol, André, Guijt, Van Wensveen (Visser); Billy Bond. Helling, Jonk; Dick Bond. Zonneveld, Tol. FC Den Haag: Galjé; Jol, Perazic, Van Vliet, Korevaar (Ouwehand); Kila, Schoenmaker, Albertsen: Hoekema (Blijie), Van Leeuwen, Goemans. reek de p 5 fiJT V' frees wijzii loed oeg, w *ang

Leidse Courant | 1977 | | pagina 11