telefoontjes I Nationale Bihliothet Parijs schaft 'hei' Meer veiligheid voor fietsend ki Rapport Wiardi Beckmanstichting: Burgemeester moet politiek bestuurder zijn,t( Bungalow, villa of appartement aan de Spaanse sinaasappel en citroenkust Denia—Valencia? de Denia-Groep De Denia-Groep De Denia-Groep zuivelwijk De juiste partner y nog niet gevonden? ;li „Constance" ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1977 LEIDSE COURANT PA Golden Earring Earring Slechts zelden ma ken artiesten waar wat zij pre tenderen bij het uitbrengen van een dubbel-elpee: meer goede muziek dan op één 33-toeren- schijf past. Ook de dubbel-live- lp van de Golden Earring gaat hieraan mank. De platen geven een beeld van het repertoire van Neérlands bekendste rock 'n' roll groep, opgenomen tijdens optredens in Holland, België en Engeland. In een aantal num mers voegt de live-uitvoering extra's toe aan de studio-versie; andere nummers als „Eight Mi- les High" had men beter weg kunnen laten. Op beide platen (net als bij de concerten) blijkt de basis-drummer Cesar Zuid- erwijk en bassist Rinus Gerrit sen - solide als beton, zijn de gitaarduels tussen George Kooy- mans en Eelco Gelling vurig en niet té lang, maar laat Barry Hay's zang hier en daar nogal te wensen over. Hoogtepunten zijn op de eerste plaatkant te vinden, met nummers als „Can dy's going bad", „She Flies on strange wings" en „Mad Love's coming". Ook Earing's wereld hit „Radar Love" ontbreekt niet. Maar ondanks deze positieve uitschieters is de lp niet goed genoeg om in zijn geheel te kun nen boeien. (Polydor). Ry Cooder Een paar maan den voordat de Amerikaanse gi tarist en bottleneck-specialist Ry Cooder naar ons land kwam voor twee uiterst succesvolle op tredens, nam hij in San Fransis- co een „live-album" op, die de titel „Showtime" meekreeg. Op deze lp is een collage te horen van zijn '77 toer. Veel herken ning dus voor degenen die hem in Amsterdam of Den Haag ge zien hebben. Ook op deze lp wordt Cooder terzijde gestaan door de Chicken Skin Music Revue, waaronder accordeonist Flaco Gimenez. Vrolijke „Tex- Mex" nummers wisselen soul- klassiekers als „Dark end of the street" en gospels („Jesus on the mainline") af. En dat met vocale ondersteuning van het ook nu weer goed op dreef zijnde trio Eldridge King, Bobby King en Terry Evans. De muzikale af werking is misschien niet altijd even perfect, maar wat geeft dat als er nog zoveel kwaliteit over blijft in de zang van het trio en het gitaarspel van Cooder (War ner Bors). Gabby Pahimil Geheel in de Cooder-lijn ligt de Gabby Pahi- nüi-band, een stel Hawaaiiaanse musici, die de zo typische in heemse klanken van dit eiland in de Stille Oceaan laten horen. Ry Cooder, altijd tuk op volks wijsjes, deed zelf mee aan dit album, dat al in '75 werd opge nomen. Elk nummer straalt een weldaad aan zonneklanken uit en doet direct denken aan wulp se „Hula"-rokjes. Dromerige muziek en dito zang. Leuk, maar wel voor de liefhebber. (Warner Bros). Roy Buchanan Deze, door insiders, zeer hooggewaardeer de Amerikaanse roek-gitarist heeft na zes elpees nu dan een album gemaakt, voor een bre der publiek toegankelijk. „Loa ding Zone" bevat naast puur roek-werk met snijdende gitaar- soli ook vele „George Benson"- werkjes, waarvan alle scherpe kantjes af zijn. Maar Buchanan wordt dan ook alweer wat ou der (hij moet toch ergens rond de 40 zijn). Alle nummers schreef hij zelf, behalve het le gendarische „Green onions" van Booker T. (Polydor). Peter Koelewijn De vader van Nederlandse Nedrlandse rock heeft met zijn nieuwste plaat „Het beste in mij, is niet goed genoeg voor jou" bewezen dat Nederlandstalig werk niet direct vervelend hoeft te zijn. Hoewel zijn directe teksten in eerste instantie niet meer lijken dan aardige rijmpjes en versjes, krijgen ze door de typische ma nier van zingen steeds meer zeg gingskracht. Dfe alom aanwezige zachte „g", gecombineerd met de rauwheid van zijn stem, geeft de zang een bepaalde charme. Voeg daarbij de uitstekende ar rangementen van Heer Van Hooff en een rits bekende ses sie-muzikanten, en je hebt een produkt dat er mag zijn. Behal ve enkele roek-nummers, ook pure ballades, met „Zie je" als hoogtepunt. (Philips). Animals Het is dit jaar, zo lijkt het, een ware „revival" aan het worden van oude Engelse groepen. Nadat de Small Faces- weer gedeeltelijk bij mekaar zijn, hebben ook vier van de vijf Animals elkaar opgezocht om een lp op tenemen. „Before we were so rudley interrupted" heet dit nieuwe Animals-album, waarmee de draad inderdaad weer opgepakt wordt, waar ze die jaren geleden hebben laten liggen. Veel blueswerk dus. He lemaal op de oude toer gaat het met nummers als „It's all over now" van Dylan en „Please send me someone to live" van Mayfield. Voor de niet-AnimaU kenner een uitgelezen kans met deze rond Eric Burdon en Alan Price opgebouwde formatie kennis te maken. (Polydor). PARIJS (AFP) De Nationale Bibliotheek van Parijs heeft haar 'hel', waar sinds het begin van de vorige eeuw alle eroti sche of anderzins taboever- klaarde literatuur achter slot en grendel werd gehouden, af geschaft Sinds kort mogen alle. kaarthouders er vrijelijk rond neuzen. Tot voor kort opende de 'hel' haar poorten slechts voor mensen die, bijvoorbeeld vanwege wetenschappelijk speurwerk, een speciale vergun ning hadden gekregen. In het diepst van de hel brandde het werk van de libertijnse 18e- eeuwers, zoals markies De Sade (het prefix 'goddelijk' voor zijn titel bleek niet te helpen), Cho- derlos de Laclos en Diderot hij niet zozeer vanwege de erotiek maar om zijn atheistische ge dachten). Later kwamen daar de boeken van Pierre Louys bij en, bij voorbeeld, 'De elfduizend maagden' van Guillaume Apolli-» naire. De Duitse bezetters openden een tweede 'hel' met daarin het werk van alle joodse schrijvers of auteurs die op andere grond en niet acceptabel waren voor de nazi's: 300 titels, van Claudel via De Gaulle, Malraux en Ara- gon tot de erfvijand Lenin. Cu rieus was dat ook Hitler in de ^hel zat, want de integrale tekst van 'Mein Kampf werd onge schikt bevonden voor het Fran se publiek. De bezetters hadden wel plan nen voor boekverbrandingen, naar doordat het personeel van Guillaume Apollinaire, zelf een van de 'verdoemden', heeft voor zijn 'Catalogus van de hel' in dertijd een medewerker van de bilbiotheek moeten omkopen. Vrijwel alle titels van deze cata logus worden momenteel in de schoolbanken gelezen, zij het zonder de illustraties. Wie die wil zien kan (met excuses aan Rimbaud) desnoods een heel sei zoen in de hel terecht. de bibliotheek de belangrijkste verboden werken wist te verber gen, is het er gelukkig nooit van gekomen. Sinds 1960 werden er aan het 'bevolkingsregister' van de hel geen nieuwe namen meer toege voegd. Alle aangeboden boeken, ook de pornografische, kregen sinds dat jaar al het gewone fonds. Aangezien er op lol toonbank der Parijf kels genoeg erotischT krijgen is, heeft het| van de hel geen nieuwe leden verotf Nationale Bibliotl 15.000 kaarthouders).; Actie Veilig Verkeer: (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM - In 1976 werden 130 kinderen jonger dan 15 jaar, die op een fiets reden, gedood in het verkeer. Er werden er 3908 gewond. Cijfers om van te schrikken, cijfers ook die het noodzakelijk maken er iets aan te doen. Hoe? Door zowel de kinderen als de ouderen - en dan vooral de automobilisten - te wijzen op de gevaren die fietsende kinderen in het ver keer bedreigen. De fietser moet het helemaal zonder bescherming doen. De automobilist heeft zijn autogor dels en de „stalen kooi" waar hij in zit, de bromfietsers dra gen helemen, de wielrijder niets. Statistieken wijzen uit dat de wielrijder per voertuig-kilome ter drieëneenhalf maal zoveel kans loopt te verongelukken als de automobilist. Jeugdige fiet sers zitten dan bovendien nog met de handicap dat ze argelo zer en speelser zijn dan volwas senen, een argeloosheid en speelsheid die ze vaak met de „doodstraf' moeten bekopen. Veilig Verkeer Nedei§| er wat aan doen. Eens j op scholen speciale vt :;i§ sen te laten geven, gistermorgen in Naêf derdeels door via raq:|L| visie de ouderen ervg -l tuigen, wat coulanter het om kinderen in n|| gaat. „Laat ze toch J is het motto van c Veilig Verkeer Nederll De voorlichting? „Laat ze toch voorgaf gevoerd in overleg mi trale politie-verkeersfi (C.B.V.C.) en de Verkf missie Openbaar Minis' COM). Ter ondersteuning vai zullen de afdelingen Verkeer Nederland ovi land fietsencontroles; Vorig jaar hielden 12! gen maar liefst 246 vai ke rijwielkeuringen,|i:| rond 33.000 tweewielej schooljeugd werden ni Uit deze controles blei toestand van een groots- de in ons land gebruik verkeert, ronduit slecl i barmelijk soms. DEN HAAG De burgemees ter zou nadrukkelijk een poli tiek functionerende bestuurder moeten zijn die effectief demo cratisch gecontroleerd kan wor den; een extra wethouder met enkele bijzondere taken. Tot de ze conclusie komen Ton Horre- vorts en Ralph Pans in het vandaag verschenen rapport van de Wiardi Beckmanstich ting (wetenschappelijk bureau van de Partij van de Arbeid). „De socialistische burgemees ter". Het eerste exemplaar van dit rapport werd vanmiddag in Den Haag uitgereikt aan André van der Louw, burgemeester van Rotterdam. In socialistische kring heerst al geruime tijd ontevredenheid over de positie van de burge meester. Zoals bekend is in het verleden (mede) van PvdA-zijde geprobeerd het systeem van de gekozen burgemeester inge voerd te krijgen, maar daarvoor bestaat, zo bleek, nog geen meerderheid in het parlement. De PvdA heeft ook veel aan dacht besteed aan het politieke (niet) functioneren van de bur gemeester. In het vandaag ver schenen rapport worden ver scheidene aspecten van deze materie geanalyseerd en worden wegen gewezen om de „politieke burgemeester" te kunnen pous seren. Het rapport neemt scherp af stand van de opvatting dat de burgemeester niet als politieke figuur opereert of zou moeten' opereren maar wel net als ambtenaren als voorbereider en uitvoerder van door anderen genomen beslissingen. „We moe ten uiteindelijk naar een stelsel toe waarin de dan door de gemeenteraad gekozen burge meester als een extra wethouder functioneert met een aantal bij zondere taken die bij de verde ling van de collegezetels en de portefeuilles meetelt als vol waardig politiek functionaris en bij het verliezen van het ver trouwen door de raad ontslagen kan worden". Maar ook in het huidige systeem van de benoemde burgemeester zijn er verschillende mogelijkhe den om het burgemeestersambt te politiseren, vinden de au teurs. Zo zou de burgemeester zich in gemeenten met een pro gramcollege (dat wil zeggen een college bestaande uit wethou ders van partijen die zich, tevo ren met een bepaald gezamen lijk program voor vier jaar ge meentebeleid akkoord ver klaard, moeten inzetten voor het programmatisch denken). De burgemeester kan niet „neu traal" staan ten opzichte van zo'n program. „Slechts voorz over hij het collegeprogram on derschrijft zou hij door het be heren van een portefeuille be trokken kunnen worden bij de uitvoering van het program". Het in dit rapport ingenomen standpunt wordt, zeker in de praktijk, in de PvdA niet alge meen onderschreven. „Veel par tijgenoot-burgemeesters vervul len hun functie met een rolop vatting zoals die van oudsher als eigen aan deze functie is gezien. Veel partijgenoten daar entegen beschouwen partijge noot-burgemeesters uitsluitend als voorlieden uit eigen kring op een bestuurlijke post en ver wachten een gedrag dat geheel aan dat beeld beantwoodt". Dit al langer bestaande vermoe den werd bevestigd in een en quête die de opstellers van het rapport onder de socialistische burgemeesters hielden. De Pv dA bijvoorbeeld wil een geko zen burgemeester, maar ruim driekwart van de ondervraagde PvdA-burgemeester bleek het daarmee niet eens te zijn. De helft achtte zich geen actief par tijlid; ruim 44 procent steunt niet het streven naar program colleges. De auteurs van het rapport on- cluderen, dat vooral de burge meesters die vóór hun benoe ming geen politieke functies hebben vervuld, de meeste ver schillen van mening met de par tij hebben en daarmee ook het minste contact hebben. De schrijvers vinden dat op deze; aspecten meer gelet moet wor den bij het bepalen van de voor keuren voor een nieuwe burge-, meester. Zeer belangrijk vinden zij het, dat de PvdA een strategie ont wikkelt ter overbrugging van de gesignaleerde kloof tussen de partij en haar burgemeesters. „De burgemeesters zouden zich actiever binnen en voor de Pv dA moeten opstellen", aldus het rapport. In het rapport wordt een prakti sche procedure voorgesteld voor een effectieve inspraak bij de burgemeestersbenoeming. Ver der wordt de positie van de Nederlandse burgemeester ver geleken met die van zif^' ga's in een aantal and)re d den. vf[c Ook worden burgemees Hl' noemingen die plaats en r tijdens het ministersch!en0 mr. De Gaay Fortman rij gezet. „Deze ministegL te langzaam aan het o van de achterstand in Er meesters van PvdA en Geanalyseerd wordt RIS' ideale burgemeesterssoa de in de ogen van deze Ijndt man is: „Een man, lid vjneii of KVP, ongeveer 40 jachij ambtenaar". ikeli De uitgave van het rajopri verzorgd door Kluwer bac Deventer. r va .el 1 Nu 4.16 per plaatsing (voor de eerste 30 woor den - niet groter dan 12 letters) ieder woord méér 25 ct exclusief 4% BTW Diversen Het bekendste adres voor uw HUWELIJKSREPORTAGE IN KLEUR! Foto van Bemmelen. Kerklaan 2. Zoeterwoude (Dorp). Tel. 01715-1353. ERNEST LANGEZAAL Heren kapsalon. 1ste Binnenvestgracht 29 Morspoort Leiden, wegens jaarlijkse persoonlijke renovatie gesloten van 5 tot 20 septem ber. Wie is nog steeds de WERK SCHOENSPECIALIST? Natuur lijk ,.de Schoenmaker", sinds 1929. Korevaarstraat 9 (onder de luifel). Tel. 071-130175. BOUWVERGUNNING NODIG? Deltabach maakt snel de afdruk ken van de bijbehorende bouw tekening voor u gereed. Dat is lichtdruk op z'n best! Drukkerij Deltabach. Oranjelaan 37. Zoe- terwoude-Rijndijk. tel. 071- 899241. ONTVETTINGS- en VERMAGE RINGSTHEE, 2 maal daags een kopje trekken als thee en u slankt af. 100 gr.. 100 gr. ƒ3.45. Drogisterij Boerhave. Haarlem- merstr. 68, Leiden. KUNSTGEBITTEN REPARATIE, klaar terwijl u wacht. Elke dag beh. zat. van 9 - 11.30 en 2-4 uur. Maand, en dond. avond van 19 - 19.30 Fa. v. Berge. Hene gouwen Schelpenkade 47, Lei den. Tel. 120794. I Vakantieverbl. buitenland Betere en één uitgebreide solide informatie maar dan ook van A tot Z, verstrekt u Vraag per omgaande onze 45 pagina's dikke kleurenbrochure vergelijk dan. en nu alvast een handdruk van uw serieuze partner aan de Costa Blanca: Pr. Hendrikkade 20—21, Amsterdam, telef. 0-244125/258573. Gebouw Mercurius. telex 145: biedt u een SPECIALE ZATERDAG EN ZONDAGSERVICE van 10—14 uur. Pak nu de telefoon of schrijft i Woonruimte te huur gevr. Heeft u een KAMER vrij voor een 1e jaars student in Leiden of omgeving? Met spoed op zoek, wil een goede start maken en stel geen bijzondere eisen. Als u iets beschikbaar heeft wilt u dan bellen 070-291094. 1e jaars student fysiotherapie zoekt KAMER, douche en keu ken geen bezwaar in Leiden of directe omgeving. Ferdinand Weijs, Kerkweg 24, Maasland. Tel. 01899-13046. Studente zoekt KAMER in Lei den event./ruil etage in Rotter dam beschikbaar, tel. 010- 801863. KAMER gevraagd door a.s. Ie jaars studente. Tel. 013-680140. 50 BELONING. Twee HBO studentes 2e jaars. zoeken ETA GE met kookgelegenheid. Weekend afwezig. Liefst zo spoedig mogelijk. Tel. 010- 707971 of 070-681987. Jonge vrouw. 27 jaar, zoekt be slist ruime KAMER of ETAGE in of nabij Leiden (ca. 300,-). Tel. 070-830775 of 0110Q-28582. Secretaresse. 23 jaar. zoekt KA MER of etage met keuken en douche. Tel. 071-765743. SPOED!!! Student zoekt kamer met gebruik van keuken en dou- che- Tel. 070 - 55.35.22. Student medicijnen zoekt KA MER. Huur tot 300.- p. mnd. N. Wasser. Valkenswaardseweg 11. Leende (N.Br.). Tel. 04906- Student zoekt KAMER in Leiden of directe omgeving. Tel. 010- 509234. Tipgeld 50.-. KAMER te huur gevraagd in Leiden voor student. J. Th. Kop- pele. Parallelweg 21, Eibergen Gld. Tel. 05454-3328. DRINGEND! Rustige 1e jrs stu dente zoekt kamer met kookgel. in Leiden of omg. Anders moet ik 4 uur reizen. Telef. 02230- 20221. Verpleegster zoekt met spoed KAMERS met gebruik van keu ken en douche in Leiderdorp of omgeving. Tel. 836849. l Kleding en 1 kapsel Dames unieke zomer-aanbie- dingü Nu BONTMANTEL kopen en 20% korting verdienen!! Gra tis bewaren en a.s. winter pas betalen. Nu volop keuze nieuwe collectie 1977. Credietservice al tijd mogelijk!! Het Bontpaleis, Hoogstraat 153, Rotterdam-C., tel. 010-14.33.37. Reisgeld terug bij koop! Vrijdagavond tot 9 uur open. Dames, de grootste sortering KWALITEITSPRUIKJES in diver se kleuren en grijstinten vindt u bij Van Tongeren Haarwerken, Breestraat 32. Lekten, tet. 12.52.12. Dames grijp de winst! Alléén augustus BONTMANTELS met 20% korting m. garantie. Nu nog eerste keus uit volledige kollek- tie 1977. Oesg. zeer soepele kredietservice. Oe grootste goedkoopste bontzaak v. Neder land: De Bontkoning, Hoog straat 97. Rotterdam-C., tel. 010- 117.117. Parkeren v. zaak. Bij koop reisgeld terug (ook benzi ne). Vrijdagavond tot 9 uur geo pend Geef het ONDERHOUD van uw pruikje in goede handen. Voor wassen, watergolf, knippen, per manent of reparaties natuurlijk naar L H. van Tongeren Haar werken. Breestraat 32. Leiden. Tel. 071-125212. I Meubelen, huisraad enz. GORDIJNEN GRATIS GEMAAKT gordijnen gratis gemaakt gordijnen gratis gemaakt gordijnen gratis gemaakt gordijnen gratis gemaakt TAPUTEN GRATIS GELEGD tapijten gratis gelegd tapijten gratis gelegd tapijten gratis gelegd MATEBA Haarlemmerstr. 214, Leiden, tel. 071-122614. Kunst en antiek KUNST- en ANTIEKHANDEL T. OOMS. Voor het vakkundig res taureren van al uw schilderstuk ken. porselein en aardewerk. Ruim 30 jaar ervaring. Tevens woninginrichting en het goed koopste adres voor omlijsten van platen, foto's enz. Haarlem- merstr. 93. Leiden. Tel. 126368. ..DE VEENHOEVE". In onze gro; te stal en hooizolder vindt u een zeer grote collectie betaalbaar antiek o.a veel koperwerk, kas ten. tafels, lampen, prenten etc. Geopend dag. van 10-20 uur. Antiekboerderij „De Veenhoe- ve". Oude Nieuwveenseweg 84. Nieuwveen. Tel. 01723-8420. Aangeb.: 7 PERZ. KATJES. 7 wkn. 250.- p.st., 3 half Perz. katjes. 7 wkn. 60.- p.st. Tel. 070-888710 b.g.g. 070-659964. DUITSE DOGGENKENNEL Na- tasja heeft te koop: jonge Duitse doggen met prima stamboom, ingeënt en gecoupeerd. A. Dik. Weth. Matheestr. 17. Moerdijk. Tel. 01683-518. I Lessen en clubs DANSEN LEREN? Fijne clubs voor iedere leeftijd van 7 tot 77 jaar bij Evert Castelein, Hoog landse Kerkgracht 48. Leiden, tel. 071-123583. Heden inschrij- DANSLES voor 65+ 's. Waarom niet. Ook voor u een fijne en gezellige klub op donderdag middag bij Evert Castelein, Hooglandsekerkgracht 48. Lei- den. Tel. 071—123583. DANSLES voor jongeren van 7 tot 13 jaar. Een fijne klub op zaterdagmiddag van 2.15 tot 3.30 uur. Evert Castelein. Hoog landsekerkgracht 48. Leiden. Tel. 071—123583. DANSLES voor 65+'s. Waarom niet! Ook voor u een fijne en gezellige club op donderdag middag bij Evert Castelein. Hooglandsekerkgracht 48. Lei- den. Tel. 071-123583. DANSEN leren? Fijne clubs voor iedere leeftijd van 7 tot 77 jaar bij Evert Castelein. Hooglandse kerkgracht 48. Leiden. Tel. 071- 123583. Heden inschrijven. DANSLES voor jongeren van 7 tot 13 jaar. Een fijne club op zaterdagmiddag van 2.15-3.30 uur bij Evert Castelein. Hoog landsekerkgracht 48. Leiden. Tel. 071-123583. I Doe-het-zelf Aangeb.: FRIESE STOELTJES- KLOK met maan. datum en wek ker 2500.-. 4 zilv. stoeltjes met tafeltje 175,-, 3 antieke veel kleurige borden 50.-. 8 antie ke koperen gewichtjes 60,-. 3 zilveren miniatuurtjes 150.-. Tel. 070-888710 b.g.g. 070- 659964. i Dieren en planten GRASZODEN direkt van onze kwekerij 3.25 per m2. Tuinaar de en mest in zakken. Alles franco huis. Van der Meer Ste- gerhoek 43. Noordwijk, tel. 01719-13939. Privé zitlen op het achterterras kost geld. Het goedkoopste kunt u trecht bij Tuincenturm Wester geest. Heereweg 350, Lisse. 02521-13689. want daar kost een gevlochten houten tuin scherm van 180x180 cm. slechts '41.50. VAN DER VELDE CITROEN. Voor prijsbewuste Citroënrijdérs hebben wij in onze shop vele interessante aanbiedingen o.a. 2 CV en Dyanedaken 129,80. Accessoires, onderhoudsartike len en gereedschapsets tegen aantrekkelijke prijzen. Banden, diverse maten, nu scherpe netto prijzen o.a. 2 CV en Dyane vanaf 54,90. Alle courante onderde len uit voorraad leverbaar. Ken- nedylaan 118, Leiden. Tel. 071- 769322. Ook zaterdags geopend van 9-14 uur. VAN DER VELDE CITROEN. Benzine 5 ent. per Ltr. goedko per. super en gewoon. Motor olie per 2 Ltr. 50 ent. per Ltr. korting (meeneemprijs). Kenne- dylaan 118. Leiden. Tel. 071- 769322. Ook zaterdags geopend van S-17 uur. I Te koop r gevraagd Te koop gevraagd door particu lier ovaal THEEMEUBELTJE, liefst met geslepen ruitjes, Hol lands. Tel. 071-143996. ^^"cinroerend goed aangeboden Ter overname aangeboden omgeving Aalsmeer. Te bevragen bij: H. N. de Groot. Dr. van Noortstraat 80. Stompwijk. tel. 01715-1651. Te koop GERENOVEERD WOONHUIS. Indeling: hal. grote woonkamer 33 m2 met hardhou ten opentrap, open haard van schoon metselwerk op ver hoogd plateau, luxe keuken. Op verdieping: ruime hal 1 grote slaapkamer met wastafel ën 2 kleine slaapkamers. C.V.gas en zonnige tuin. Prijs incl. stoffe ring ƒ155.000.- k.k. Tel.: 071- 121921. Ter overname aangeboden ZUI VELWIJK. omgeving Aalsmeer, te bevragen bij: H. N. de Groot, Or. van Noortstraat 80, Stomp- wijk. tel. 01715-1651. DATSUN-DEALER AUTOBEDRIJF BROERTJES B.V. Sasaenhelm 02522-12921 Lisse 02521-14616 I Automarkt Echte, jonge, eerlijke AUTO'S bij VLASVELD, off. Toyota-dea ler. nu Haarlemmerweg 49A, Leiden. Naast Groenoordhallen. tel. 134689. Auto Meyknecht vraagt SCHA DEVRIJE AUTO'S te koop van recente bouwjaren. Inl. Leidse- weg 388a, Voorschoten, tel. 071- 763850. Te koop MERCEDES 200 D. bouwjr. '75. In zeer goede staat. Incl. radio, mistlampen en 3- tonige claxon 21.750.-. Rem brand van Rijnlaan 15. Oegst- geest. Tel. 071-152330. Te koop: FORD CAPRI 1700 GT. bouwjaar 1971. Tel. 01714-3933. Te koop aangeboden in prima slaat zijnde SIMCA RALLY 2. Bouwjaar 1973. km stand 38000, prijs slechts 2500.-, tel. 02522- 15530. Te koop LELIJKE EEND. in goe de staat, bouwjaar 1971, prijs 1000,-. tel. 071-768967. SIMCA 1000 RALLY 90000 km. in goede staat. t.e.a.b., tel. 070- 270763 of 279911. VOLVO AMAZONE 122 S. Vraag prijs 4.500. Pr. Annalaan 51. Leidschendam. FORD CAPRI 2000 GTXLR, bijna '72. kleur paars, zwart vinyl dak. wit skai interieur, prima banden, radio werkelijk in st. v. nieuw. 2900. 01718-73187. AUTOBIANCHI A112 Elegant, 1973. kleur beige, zwart dak, interieur zwart skai, km.st. Te koop OPEL REKORD 1700 bouwjaar 1971, km.stand 87.000 tel. 01715-1363. LANDROVER 109 Stationwagen. 1963, diesel, uiterste prijs f 4000.01718-73187. Aangeboden SIMCA RALLY I 1973, zeer gave wagen. Vraag- prijs 2950,- tel. 02521-12609. AUD] 100 LS eind 1971. mooie wagen kleur groen. Vraagprijs 2150.- Tel. 02521-14557. Bovag-erkend garagebedrijf Cor v.d. Berg. biedt aan: DATSUN Cherry FII. 9 mnd. oud 9400.-. Alfasud 1975. ƒ8850,-, 2 CV 4. 1974 5250. 2 CV 4. 1975 ƒ5900.-. Cherry 1975. ƒ6850.-. Middelste Gracht 71. Tel. 120950. Bovag-erkend garagebedrijf Cor v.d. Berg. biedt aan: HONDA CIVIC. 1975. automaat ƒ8000,-. Mini 1000. 1974 4450.-. Toyota 1000. 1975. ƒ6800.-. Middelste Gracht 71. Tel. 071-120950. Bovag-erkend garagebedrijf Cor v.d. Berg biedt aan: MERCEDES 220. D. model '73. ƒ11250.-. Ford Escort 1300. 4-deurs. 1975. 8750.-. Middelste Gracht 71. Tel. 071-120950. Bovag-erkend garagebedrijf Cor v.d. Berg. biedt aan: PEUGEOT 504 GL. 1974 9250.-. Peugeot 204. 1974, 7800.-. Peugeot 204. 1974 7600.-. Peugeot 204 Diesel. 1974, 8500.-. Middelste Gracht 71. Tel. 071-120950. Bovag-erkend garagebedrijf Cor v.d. Berg. biedt aan: OPEL KA- DETT 1200 Special. 1976. 9200.-. Cherry 100 A Combi. 2150,-. Renault R 12 TS. 1973, ƒ5250.-. Middelste Gracht 71. Tel. 071-120950. DATSUN-DEALER DE MEESTE MODELLEN UIT VOORRAAD LEVERBAAR AUTO HEEMSKERK R.A. VEEN 01713-2886 - LEIDEN - 071-133861 Bovag-erkend garagebedrijf Cor v.d. Berg biedt aan. Renault 4 Export, 1976, 7850.-. Ford 1600 Combi. 1972. 3400- Mini 1000. 1970. ƒ1050.-. Middelste Gracht 71. Tel. 071-120950. Te koop aangeboden: FORD TAUNUS 17 M. Een goede, rui me auto. Technisch 100%. vraagprijs ƒ850.-. Te bevragen na 18.00 uur: Binnenweg 11. Rijpwetering. iARAGE AUTORAMA, Katwijk, biedt aan met 3 maanden garan tie: Fiat 125 Special. 1975, kleur wit. grijs stof interieur, radio, km.stand 43.000. i^.g.st., Opel Kadett Luxe. kleur wit, rood skai interieur, prima banden. Simca 1100 GLS. 1973. kleur rood. 5-deurs. Mini 1000 Luxe. bijna '73. fin. mogelijk. Tel. 01718- 29223. foestel 29. VOLVO 164 Luxe. 1973, 1ste eigenaar, kleur bordeaux-rood, zwartleder inter., steroe radio, schuifdak, nw. banden, nw. uit laat. nw. stuurbekrachtiging, nw. distributie. Deze auto is van de direktie „Bovag" geweest, km.st. 110.000. 9750, fin. mo- getijk. 01718-73187. BMW 2002 Luxe. 1974. blauw metallic, bla^w skai interieur, hoofdsteunen, stereo cas.rec., nw. Michelin ZX banden, km.st. 34750, i^.g.st.. 10.250, fin. mogelijk. 01718-73187. CHEVROLET BEL AIR. 1974. 1ste eigenaar, groen metallic, licht interieur, radio. 8 cyl. Auto matic. 4-deurs, prima banden, schuifdak. i.z.g.st.. 8750, fin. mogelijk. 01718-73187. Te koop CITROEN 2CV6, bouw jaar 25-9-74, en nieuwe keuring en kenteken. 2-7-76, km.stand 60.000. vraagprijs 3600, tel. 01728-8564. Te koop RENAULT 4 EXPORT in goede staat, bouwjaar 1974. Prijs n.o.t.k. Zoeterwoude-Rijn- dijk. tel. 071-120628. Te koop aangeboden FORD CA PRI kleur rood. zwart vinyl dak. Sp. spiegels, nieuwe banden, radio. cass. ree. F. Bakker. Chrysantensingel 8. Roelofa- rendsveen. i Diversen 1 pers, gevr. Bel voor een aantal direkt be schikbare tijdelijke banen de permanente VAKATURELUN van Uitzendbureau Luba: 071- 134.747. Nadere informatie geven de Lu- ba kantoren in: Leiden. Nieuwe Rijn 35. 071-140341. Alphen. de Aarhof 67. 01720-94645. Gouda. Lage Gouwe 12. 01820-23311. Zoetermeer, Croesingkplein 19, 079-311515. Leidschendam. win kelcentrum Leidsenhage. Wei geliapassage 5, 070-209361. LUBA voor alle uitzendkrachten. Nieuwe Rijn 35, Leiden. Tel. 071-140.341. De Aarhof 67 Alp hen a/d Rijn tel. 01720-94645. Huwelijk Probeert u het dan eens via onze stichting. Als instelling basis wil het L.C.H. echt voor ieder bereikbaar zijn. M(RI! vrouwen uit alle kringen en leeftijdsgroepen. Onze uniekeyer ze. waarbij u alle vrijheid heeft, uw keuze te bepalerjn vele mogelijkheden voor een geslaagd contact. Ons inlicht boekje kan ook u de weg wijzen. no Vraag het aan - gratis. Stichting Landelijk Centrum ies ler tm voor huwelijkscontacten. (waarin vier levensbeschouwelijke bureau zijn opgenomer^ ADRES: Prinsenlaan 1. De Bilt. Tel. 030-760630* B® (Erkend door de Raad van Toezicht). huw. bureau ERKEND door Raad van Toezicht. Voor selecte, persoonlijke en succesvolle bemiddeling, Haag, Mezenlaan 2. Tel. 070-645642. NETTE MAN. wil kennismaking met nette, gezellige vrouw, samen „opnieuw te beginnen". Leeftijd plm. 38-48 jaar. Heeft goede positie, nieuwe ingerichte woning, etc. Br. o. nr. 2067 bur. v.d. blad. Watersport WEEKENDKRUISER HY600 1975. met ligplaats. 25 pk. elek- tr. startend Yamaha b.b.-motor, stahoogte, 1 seizoen gevaren, 50 ltr. watertank, geheel com pleet en vaarklaar, genegen au- to in te ruilen. 071-150367. Meloria KAJUITZEILJACHT po lyester afm. 5.30x1.95 m. met 8 pk Farymann diesel en bruin dacron zeilen type Spitsgat met kimkielen. Prijs 17.250,-. Lerici polyester toerzeiler afm. 4.55x1.65 m. compleet met zei len, afdekpanelen, motorsteun en riemen. Prijs 6.200.-. Mid dellandse zeejol roei- en zeil klaar prijs ƒ975.-. Motorjacht type favorite afm. 9.00x2.90 m. met 50 pk Perkins diesel, ver warming. koelkast, davits rvs railing, etc. prijs 55.000.-. Jum bo 600 met 25 pk Johnson b.b. motor, elektrisch starten goed onderhouden, prijs 9.500,-. Jachthaven 't Fort. Burg. Kete laarstraat 17, Warmond. Tel. 01711-10006. MERCEDES BENZ DIESELMO- TORENvoor uw boot. Wij zorgen desgewenst voor een deskundige inbouw. Wij leveren: - Keerkoppelingen. Watergekoelde spruitstukken. - Oliekoelers enz. STIPDONK LEIDEN, Schutters veld Tel. 122525. privé 141032 CTe koop aangebodk HEUGAFELTTEGELS. ren direct leverbaar. 5| rantie. Gemakkelijk 1 Tijdelijk Stanley mes c aankoop van 1 Smits Woninginrichtinl 98. Vrouwensteeg 123913. Te koop metaio mag. GEN en houten stellirf balken, div. maten houtje kasten (open) tel. 01729 MARKLINVERZAMELINI pleet met alle (ook ouifl motieven, draaischijf, venleiding en alle to< Als nieuw. Zoek uit t.e.af 60 ct. Vanaf vrijdag f 18.00 u. Lammermarkten den. Aangeb.: 10 koperen 2 l ten. 33 bronzen centen li van 1942, 2 halve gulL ronde stuivers. 6 halfjesj kwartjes, 2 GOUDEN T (naslagkopieën) alles f 200.-. Tevens coll. por pl.m. 2500 100.-. TC* 888710 b.g.g. 070-659?" NERGENS ZO'N KEU! LICHTING, hang-, staande lampen. Fa. DejJ1 Molenstraat 49. Noord 01719-3734. levering gehele Bollenstreek. 't Staat is êd< j fns in de en mi LEIDSE C0UR$

Leidse Courant | 1977 | | pagina 8