Üjewoners Leiden-Noord kampen met ocht in hun pas gerenoveerde huizen klagen hun %ood bil raadscommissie Nieuwe parkeerregeling invaliden VERWARMING ZOU 70% VAN KLACHT OPHEFFEN" !Rt. ?3BN DUYN (WD): „BESCHAMENDE ZAAK" 2ET J ormadnfin Kiinsburgersingel Garagebedrijven in de tang van stadsbestui UW KANTOOR ZLO MISSCHIEN BIJ NMB Gemeente moet werkverschaffing starten catureban- (Van een onzer verslaggevers) DEN De renovatie die twee jaar geleden in luren "tnna Paulownastraat is uitgevoerd blijkt geen ith_r> irdeeld succes te zijn. De huizen, die het eigen- zijn van de woningbouwvereniging „Ons Be nul» opi" werden twee jaar geleden voor een bedrag van np to Oo de veertigduizend gulden per woning grondig tor yencterd. Sinds die tijd is het praktisch niet meer g geweest in de woningen. Grote vochtplekken leren niet alleen het interieur, maar vormen ook regelrechte bedreiging voor de gezondheid van woners. rokend de kachel niet halfhoog ibben, den liep ik zo reu- op", is het commentaar [vT|W|ievrouw Otgaar (61) die in Paulownastraat een nuis bewoont. „Toen ik (wee jaar geleden nog maar woonde, merkte mijn inzoon op een avond op, .ü"-T°ndom de kast in de ach- mer grote vochtplekken za- Ik dacht eerst dat het wel zou trekken en wilde niet ™™*"t „Ons Belang" waarschu- DMaar na een poosje werd ne toch te gortig zodat ik Gningbouwvereniging hier- kennis stelde. Ik heb ze iano NOS wel zeven keer een brief Beta, tireven, maar hierop volgde en lenkele reactie", op nu mevrouw Otgaar ten einde bij het stadhuis aanklopte, het inmiddels maart 1977 Het duurde toen nog maanden voordat een Haagse aannemersfirma tot het dichten van de lekken overging. „In mei kwamen ze de boel doen en in juni bleek, dat het niets geholpen had". In de muur van de woonkamer, gang en kastwand werd een vochtabsorberende emulsie in gespoten via daarvoor geboorde gaten. Vanaf mei tot nu toe blijkt dit niet geholpen te heb ben. Erger nog: de neerslag van deze gure zomer heeft ervoor gezorgd dat de lekkages zich in een ras tempo konden uitbrei den. Weer zijn er brieven naar „Ons Belang" gestuurd, maar niemand heeft ooit gereageerd. De andere buurtbewoners, die eveneens hinder van de water overlast ondervinden, hebben nog niet geprotesteerd. ,jk denk Mevrouw Otgaar toont één van de vele vochtplekken in haar pas qerenoveerde wonina dat deandere bewoners geen 3 3 rohipslomp van de noodzakelij ke nieuwe verbouwingen wil- De heer Van Vliet van „Ons klacht van de eerder genoemde zodoende te kunnen verhuizen len", aldus mevrouw Otgaar. Belang" zei desgevraagd dat de dame een camouflage was om naar een leukere buurt. „Ze staat op de nominatie een ander huis te krijgen, maar dan is dat eerder de reden, dat ze het ons erg lastig maakt, dan dat de vochtplekken in haar huis hier van de oorzaak zouden zijn". De heer Van Vliet deelde tevens mede, dat een groot gedeelte van het Noorderkwartier vroe ger uit drassig weiland bestond. ,Het vocht is hier nooit volledig weggetrokken, en de grondwa terstand is nog steeds erg hoog. Ik kan er verder ook niks aan doen. Wanneer er tijdens de re novatie in alle huizen centrale verwarming zou zijn aangelegd, dan was de vochtoverlast voor zeventig procent teruggedron gen geweest. Bovendien zijn de funderingen bijzonder slecht: deze opnieuw aanleggen zou be tekenen dat het hele huis ge sloopt moet worden. Dat zou natuurlijk niet kunnen" Bij de Dienst Gemeentewerken stelde men, dat het probleem van vochtoverlast nog wel lan ge tijd kan voortduren. Ook andere straten zoals onder meer de Marnixstraat, de Amalia- straat en de Molenstraat die voor renovatie in aanmerking komen, hebben met dit pro bleem te kampen. Wanneer hier evenals in de Anna Paulowna straat soortgelijke resultaten van de renovatie te verwachten zijn, is de kans groot, dat er niet gerenoveerd maar gesloopt gaat worden. PETER VIERING Daey Ouwens waalf. G a 13.11 de. 16.0 lak 's oef Geldererv as draait onzer verslaggevers) J)EN Enkele Leidse gara- juders hebben gisteravond nood geklaagd over de wij- arop de gemeente Leiden hun broodwinning om- -jt Zowel de heer Blonk (S) bet gelijknamige autobe- 910* (S) aan de Nieuwst raat, als de ten. 10.2! Verheijen van Auto-Home uit de de Gerard Doustraat deden iet, van Fqiringend beroep op het ge- i de fiimitebestuur hen genoeg aas eiwaT® laten om hun bedrijf innen voortzetten, s wij maandag al meldden i toenemend aantal gara- ijven autodealers en ben- iphouders in de steeds ier wordende greep van progressieve stadsbestuur. et gunstigste geval heeft dit j stortvloed van vruchteloze dat hi>eken aan het college ten zou age, maar in een enkel geval m "St de zaak intussen al op op de Hisch niveau ter voorberei- ochi van gen proces aangepakt, groty bij de zaak-Kempeneers hoGeval is. Zoals bekend gaat- ,t de /hier om een bedrijf dat uit derland^angestraat moet vertrekken xngrijflat zich beroept op toezeg- ;euit tegen van het college naar de actie ameerlaan te mogen verhui- ;;Spelen :Deze affaire kwam gisteren Nederlafr zijdelings aan de orde. de kant van het CDA pro- tige aan'den de raadsleden van de te venynissie economische zaken wethouder Van Aken ophel- een Tig te verkrijgen, maar deze „famil>erde halsstarrig ook maar van e mededelingen te doen. met een van de garagehouders die zelf aanwezig was de heer N. Blonk, die zijn ip Jeai-ijf aan de Nieuwstraat vol- ort mo$ de gemeente maar beter yolstreklsluiten. Over een alternatief wel meliet de gemeente nog altijd - maakl en boei inde affi n l i ide maj J O O leen maar de raad hieraan nog een brief toe te voegen inzake het jongste aanbod van de ge meente voor grond in De Waard. Vernielingen Uit de LC van 22 augustus. geen overeenstemming bereikt Naar eigen zeggen zou de heer Blonk zelf maar liefst 18 moge lijkheden hebben genoemd. Ook gisteren herhaalde hij nog eens best bereid te zijn uit de Nieuw straat te vertrekken, zij het op voorwaarde dat hem een levens vatbare vervangende vestigings plaats wordt aangeboden. „De ben door wethouder Waal als speculant afgeschilderd", stelde de garagehouder gisteravond. Hij sprak van een „mensonte rende behandeling" op het stad huis. Blonk kreeg steun van onder meer het WD-raadslid Van Duyn. Hij vond het getuigen van „onfatsoen" dat het college tot op heden geweigerd had de heer Blonk selfs maar te ont vangen, ofschoon hiertoe in mei van dit jaar al een duidelijke afspraak was gemaakt Volgens het WD-raadslid en zijn CDA- collega Bleijie zou wethouder Van Aken voor Blonk in de bres moeten springen, maar de wethouder schoof de verant woordelijkheid volgens Van Duyn „op beschamende wijze", af naar zijn collega Waal (ruim telijke ordening), omdat bet hier een zaak van bet grondbe drijf zou betreffen. Auto-Home Datzelfde gebeurde in de zaak- Auto-Home (zie Leidse Courant van maandag). Ook dit garage bedrijf zit in de wurggreep van het gemeentebestuur en ziet geen alternatieve vestigings plaats in Leiden. Probleem is hierbij vooral het feit dat de gemeente vasthoudt aan uitgifte van grond in erfpacht, waar door de financiering van een nieuwe vestiging veel moeilijker rond te krijgen is. Het CDA- raadslid Bleijie vroeg zich af of de gemeente wel een consequent beleid inzake deze erfpacht voert: „Ik heb de indruk dat als je maar onderhandelt met het mes op tafel en bloed aan de galg je wel je zin krijgt", sugge reerde Bleijie. De directeur van Auto-Home, de beer Verheijen, stelde al sinds 1973 door de gemeente aan het lijntje gehouden te worden Hij wees op de stapels correspondentie die er al over zijn bedrijf was, maar kreeg van wethouder Van Aken al- Als derde garage in moeilijkhe den kwam het autoservicebe drijf Tom van der Meer uit Voorschoten naar voren. Dit be drijf heeft op aanraden van de afdeling economische zaken het stadhuis zijn intrek gnomen in de panden van de voormalige Vlasveld-Toyotadealer aan de Waldeck Pyrmontstraat in Lei den-Noord. De buurt heeft deze verhuizing, die noodzakelijk was door het ontbreken van uit breidingsmogelijkheden in Voorschoten, allerminst met in stemming begroet Sterker nog: Leiden-Noord maakt het Van der Meer bijzonder moeilijk. Er zouden al regelmatig ruiten in gegooid zijn en pas gespoten auto's zouden beschadigd zijn geworden. De buurt zou daar naast Van der Meer ook op andere manieren duidelijk te verstaan gegeven hebben dat hij maar beter zijn biezen kan pak ken. Een onbegrijpelijke zaak naar het oordeel van wethouder Van Aken, te meer nu van het wijzigen van de bestemming van deze ex - Toy o agar age abso luut nimmer sprake is geweest, in tegenstelling tot dat wat de buurt beweert De situatie is voor de gemeente nog pijnlijker nu Van der Meer hier op aan wijzing van de gemeente zijn intrek heeft genomen. Daarom deden verscheidene raadsleden gisteren de suggestie de panden van het autobedrijf terug te ko pen en hem alsnog een vestiging in de Waard aan te bieden. De zaak Daey Ouwens komt op 1 september weer voor de rechter. Het ambtenarengerecht in Den Haag behandelt op die dag bet door de gemeente Leiden aan deze voormalige directeur van de Groenoordbal verleende ontslag. AI eerder stond de beer Daey Ouwens oog in oog met zijn voormalige werkgever voor de rechter. Toen ging bet over de vraag of de gemeente hem terecht of ten onrechte tijdens de ontslagprocedure naar de dokter bad gestuurd voor een medisch en psychisch onderzoek. In deze zaak werd de voormalige Groenoordbaldirectear in twee instanties in bet gelijk gesteld. Terzake van zijn ontslag vraagt Daey Ouwens nu van de ambtenarenrechter vernietiging en eerherstel met een schadevergoeding van 8 ton. Hoeven Het CPN-raadslid Hoeven zal voorlopig de eerste maanden niet aan vergaderingen van de raad en commissies kunnen deelnemen. Op doktersadvies zal hij zeker 3 tot 4 maanden niet op het stadhuis te zien zijn. Dat heeft burgemeester Vis aan de raadsleden laten weten. Gevonden In juli zijn de volgende voorwerpen gevonden: spljkerjas - plastic tos met zwemspullen - windscherm - voetbalkleding - goudkleurig horloge - jongensjack - goudkleurige armband met naamplaatje - zwarte bromfietstas met inhoud - porte feuille - dameshorloge - ballpoint - gietertje - omslagdoek knipportemonnee - rieten kindertasje - zilveren armband met steentjes - gele helm - gevarendriehoek - beren bril - gouden schakelarmband knijpportemonnee - gedeelte kunstgebit - wandelwagenzak - nikkelen horloge - trouwring - sjaal - boodschappentas - fototoestel - achterlicht van auto rozenkrans. Inlichtingen over deze gevonden voorwerpen zijn te krijgen bij de receptie van het bureau van politie aan de Zonneveld straat van rrmrHafr fat en met vrijdag tussen twee en vijf i Wtc. I, - S- V S - - - „V. O De Stille Rijn is een van de straten waar parkeerplaatsen voor invaliden zijn aangelegd een onzer verslaggevers) >EN - Er bestaat een goede kans dat kantoor van bet Ziekenfonds voor Lei- i en omstreken (ZLO) in Leiden zal derlandjven. Met de Nederlandse Middenstands m *k is diepgaand overleg gaande over de het N^elijke houw van een centraal nieuw ifdkantoor van het ZLO naast het be- lataan, fcnde hoofdkantoor van de NMB aan de jï Zoensburgersingel. Daarin souden alle 17 slisten van het ZLO, met 150 werknemers, ïailles geconcentreerd kunnen worden. lis bekend kampt het Ziekenfonds voor Leiden en Omstreken al geruime tijd met een groot ruim te tekort. Onlangs kreeg het ZLO van de gemeente toestemming tijdelijk het pand Zoeterwoudsesingel 3 voor een deel aan de woonruimtebestemming te ont trekken. Dit zou echter slechts voor korte tijd soulaas bieden. Begin deze maand meld den wij al dat een vertrek van de zieken fondskantoren uit Leiden tot de mogelijkhe den behoorde wanneer de gemeente niet snel over de brug kwam met grond, dan wel op andere wijze een oplossing gevonden zou kunnen worden voorde ruimtenood van het ziekenfonds, dat thans in vier verschillende gebouwen is ondergebracht. Als mogelijke andere vestigingsplaatsen werden genoemd Leiderdorp, Oegstgeest en ook Amstelveen. Vrijdag zullen in de onderhandelingen tus sen het ziekenfonds en de Middenstands- bank knopen doorgehakt moeten worden. Gaat de bouw van een centraal kantoor aan de Rij nsburgersingel niet door, dan wordt het vraagstuk van een verhuizing weer ac- tueeel, tenzij de gemeente alsnog met grond over de brug zou komen. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN - De parkeerfaciliteiten voor invaliden zullen binnenkort in leiden gewijzigd worden. Het ligt in de bedoe ling nog dit jaar de landelijke park eer- ontheffing voor invaliden in te voeren, waar van zij zelf, maar ook de mensen die hen vervoeren, gebruik kunnen ma ken. Het gaat hier om een ontheffing van door borden aangeduide parkeerverboden. De gele streep blijft ook voor invaliden een parkeerverbod inhouden. De invaliden die een ontheffingskaart krijgen, wordt ook een aangepaste parkeerschijf ter be schikking gesteld, omdat de ontheffing slechts voor ten hoogste twee uur van kracht is. Naast de ontheffingsregeling voor par keerverboden blijft de speciaal aangedui de parkeerplaats voor invaliden van kracht, waarvan Leiden er een aantal heeft op de Stille Rijn en het Stadhuis plein. Met het invoeren van de nieuwe regelinng vervalt het systeem dat tot voor kort van kracht was en waarbij de Alge mene Nederlandse Invaliden Bond aan invaliden met een eigen auto ontheffin gen verleende. De ontheffing nieuwe stijl is in principe alleen bestemd voor ernstig gehandicap ten. Wat dat betreft zullen er strengere normen gehanteerd gaan worden dat tot op heden het geval was. Overigens zullen de gemeenten die al over een eigen rege ling inzake de parkeeronthefingen voor invaliden beschikken, waaronder Leiden, deze kunnen handhaven zodat in de praktijk weinig behoeft te veranderen. Gezien het feit dat voor een algemene ontheffing strengere normen aangelegd zullen worden, kan Leiden bijvoorbeeld het ontheffingsrecht voor minder validen van de blauwe zone handhaven, zodat aan de parkeerproblemen van deze groep in volfdoende mate tegemoet gekomen kan worden. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN De gemeente zou een actievere rol moeten spelen bij de bestrijding van de werk loosheid. Daartoe zou de ge meente zelf met steun van de overheid een eigen productieap paraat op poten moeten zetten. Waarbij gedacht kan worden aan een gemeentelijk bouwbe drijf. Dit zou geen concurrentie moeten gaan voeren met geves tigde bedrijven, maar juist aan vullend moeten gaan opereren en met name jeugdige werklo zen een betere opleiding moeten geven, waardoor ze op een ge kwalificeerde plaats in het be drijfsleven terecht zouden kun nen komen. Deze suggestie werd gister avond in de commissie economi sche zaken gedaan door de Pu- IN KADER WERKLOOSHEIDSBESTRIJDING dA-raadsleden van Baaren, R ANNER EN Mentzij. Van CDA-zijde werd hier op ingehaakt door Van Zijp, die met suggesties kwam een aantal werkverschaffingsprojecten in de gemeente op touw te gaan zetten ook met steun van de centrale overheid, waar ook werkloze jongeren bij ingezet zouden kunnen worden. Van Zijp noemde in dit verband het verwijderen van illegaal geplak te affiches, het doodspuiten van onkruid in de stad, en het op knappen van gemeentelijke ge bouwen. Ook zou in dit kader de haven van Leiden aantrekke lijker gemaakt kunnen worden, bijvoorbeeld door aanlegstei gers te maken. fieën: „Mijn ervaring is, dat je vooral ook jonge mensen tegen woordig op hun knieën moet vragen of ze alsjeblieft bij je willen komen werken, ook al zijn ze werkloos." Wethouder Van Aken zegde toe een en ander in een gemeentelij ke nota te belichten en deze in een gezamenlijke discussie van raadsleden en deskundigen aan de orde te stellen. LEIDSE COURANT WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1977 PAGINA 3

Leidse Courant | 1977 | | pagina 3