Boilerman favoriet op Leidse Hout CL an bedwingt C-elftal FC Amsterdam leidenaar Harald Punt soepel in halve finale Eerste C-titel voor Hans Ekker wii€>r is... Liefdadigheidstoernooi De Munnik succes DIOKROLT RSRC OP VERLIES LOWS In Hazerswoude Éize sportredactie) I Ook het afgelopen nde heeft het amateurvoet* )p geoefend. UVS leek lan* op weg de algemeen zon- ïploen Rheden een neder- oe te brengen, maar In het t kwartier trok Rheden de toch naar zich toe: 3—2. lie ld een gemotiveerd C-elf- tal van FC Amsterdam op 1—1. NoordwIJk klopte het naar de hoofdklasse gepromoveerde Nep- tunus met 3—1. Quick Boys ver sloeg KFC met 2—1. LOWS leed twee opeenvolgende nederlagen. Op de zaterdag was Ter Leede met 1—0 de overwinnaar, 's zon dags trok het bezoekende VTL aan het langste eind: 1—0. Noordwljk toonde zich duidelijk sterker dan het net naar de hoofd klasse gepromoveerde Neptunus. Vóór rust tikte Andries van Dam direkt uit een hoekschop In (1—0). In de tweede helft kopte Piet Al ders Noordwijk naar 2—0, waarna Neptunus tegenscoorde. Een schot van Ruud Bröring leverde de eind stand op 3—1. Noordwijk was nog gehandicapt door de afwezigheid van Sjoerd Boot en Jan Willem Bogers. Quick Boys speelde tegen KFC een erg goede eerste helft, maar viel na rust terug. Jaap Hoek kopte de Katwijkers uit een voorzet van Teun Plas naar 1—0, een kwartier (Van onze roeimedewerkster) N Harald Punt, de enige Leldse roeier op Wereldkampioenschappen, die momenteel op de l terdamse Bosbaan worden verroeld, Is het toer- goed begonnen. Hij haalde direct de halve zodat hij tot donderdag geen wedstrijden hoeft ilen. J Punt, sinds twee jaar in Leiden studerend en ord roeiend had een zware voorwedstrijd geloot. loest tegen de Amerikaan Klecatski, de Spanjaard |a en de Engelsman Zeun. die gecoached wordt door zijn verloofde Hanne- i Hauschildt had van te voren met Hannemieke Iviseur De Voogd (zijn vroegere coach) geconclu deerd, dat de derde plaats (wellicht) kans gaf op de meest gunstige loting. Het zou geen zin hebben te forceren, zolang een derde plaats voldoende was om in één keer de finale te bereiken. Harald ging op zijn bekende wijze hard van start in tempo 39. De Amerikaan, die vorig jaar vierde werd op de wereldkampioenschappen, bleef echter bij. Deze Klecatski nam zelfs een kleine lengte voorsprong. Halverwege kwam Harald weer bij. „Ik was eigenlijk verbaasd dat ik hem weer zag. Ik had wellicht kunnen proberen om hem voorbij te gaan. Maar, dat had geloof ik geen zin". Punt werd op twee lengten tweede in de vierde tijd van de dag, in de lichte skif althans. Hij heeft kansen op een medaille in de skif en kan proberen zijn prestatie van drie jaar terug, een tweede plaats te verbeteren. Harald: „Het zal niet gemakkelijk worden. Esperen van Denemarken voer toch wel erg goed en met Weiss, de Zwitser, weet je het ook maar nooit". Punt voer zaterdag beter, dan hij op de laatste wedstrijden heeft gedaan. Hij heeft daarbij het voor deel in een superlicht bootje, een -present-exemplaar" van botenbouwer Empacher, te kunnen varea De enige andere Leidse vertegenwoordiger Bart De- zentje van Njord hanteert niet zelf de roeiriemen, hij stuurt de lichte acht van Nederland. Deze ploeg, gevormd uit roeiers van Nereus. Orca en Euros, deed na de nationale kampioenschappen een beroep op Bart, die toen tijd had omdat zijn eigen Njordploeg de wereldkampioenschappen uiteindelijk niet haalde. De acht, die Bart stuurt, trok op de laatste wedstrijden in Nederland veelbelovende tijden. De ploeg heeft echter te maken met twee coaches, namelijk een van Nereus en één van Orca. Het wederzijdse vertrouwen van deze coaches in elkaar is gering en dat lijkt deze nationale acht toch geen goed te doen. Bart: „De coaches beschuldigen elkaar ervan om de acht naar zich toe te willen trekken. Als de één een dag de coachtoeter heeft gehanteerd, laat de ander de volgen de dag blijken, dat hij het er niet mee eens is. Zelfs adviseur De Voogd heeft het er af en toe moeilijk mee. Er worden nu duidelijk te weinig technische oefeningen getrokken". Na deze woorden zal het niet verbazen, dat de lichte acht maar matig voer. Niet alleen werd van de Spanjaarden verloren, maar ook de Denen gingen harder. De Denen, waar nog nooit iemand van had gehoord, bleven Nederland een krappe lengte voor. De Spanjaarden wonnen dus en gingen direct naar de finale over. Nederland mag het donderdag nog eens proberen. Een finaleplaats lijkt haalbaar, mede door het niet te grote aantal deelnemers in het lichte veld. (Van onze tennlsmedewerker) van spórtvoorzlenlngen voor de gehandicapte Jeugd plaategevon den. In dit toernooi, waarin de opbrengst natuurlijk op de eerste plaats kwam, werd alleen het ge- mengddubbelspel beoefend en LEIDERDORP Op tennispark De wel In twee sterkteklassen. Munnik heeft dit weekeinde een Tussen de regenbuiten door wer- llefdadlgheldstoernool ten bate den er partijen van 45 minuten gespeeld, in de sterkste klasse eindigde het OTC-duo Pieter Vroe- gop en Ellie de Groot op de eerste plaats. Met 12-6 (er werd niet in sets geteld) wonnen zij van de Munnikers Wim Spierdijk en Anja Renaud. In groep twee zegevierde het koppel v. Wijk/v. Veen over het duo Smeena/Bogelaars, nadat de strijd bij 7-2 In het voordeel van de eersten wegens de regen moest worden gestaakt. De 62 deelnemende paren hebben gezorgd voor een opbrengst van 6211 gulden, welk bedrag wordt aangevuld door sportschool Van Houdt, die met een judotoernooi 2000 gulden bijeen wist te krijgen. (Van onze tennismedewerker) LEIDEN Gisteren Is een begin gemaakt met het Leidse Hout B- en C-toemool, dat de komende week de tennissers uit de regio bezig gaat houden. De Inschrij ving In het herenenkelspel B Is dit |aar voor de Leidse Hout onge kend sterk. Veruit favoriet Is de voor het Wassenaarse OTC eer ste single In do eerste klasse spelende Theo Boilerman. Boiler man, die In Den Haag al enige B-toernoolen op zijn naam bracht en zich dit seizoen voornamelijk In A-toernooien heeft laten zien, Ujkt alleen concvrrentle te gaan ondervinden van de als tweede geplaatste Bram Madera. De andere geplaatste spelers zijn Dick Bouman, Hans v.d. Loo. Ar nold v.d. Capellen, Charles Assel- bergs, Marinus Brooshooft en Wit- teveen. Ook onder de niet geplaat ste spelers bevinden zich geduchte spelers, zoals bijvoorbeeld Bob v. Overbeeke. Deze namen staan on getwijfeld borg voor voldoende vuurwerk deze week op de Leidse Hout. Twee B-spelers kwamen gisteren al een ronde verder. Bub v.d. Zee herstelde zich goed van een zwak begin en behaalde een knappe 1—6. 6—3, 6—2 zege op Van Zu- Arnoid v.d. Capellen, die altijd moeite heeft met vertragende spe lers. liep niet zonder problemen langs Rob Stam. Zijn surplus aan klasse schonk hem toch een ver diende 6—4 6—4 winst In C kan de als eerste geplaatste Rik Hins weer een C-titel aan zijn indrukwekkende seizoenlijst toe gaan voegen. Zijn eerste ronde partij verliep alvast rimpelloos: 6—3, 6—2. Ben de Graaf, zevende geplaatst, moest als eerste ge plaatste speler het loodje leggen. Hij verloor met 6—4, 6—4 van Willem Jan v. Veen. Ton Giberius versloeg In een goede partij Hein Hazenberg: 3-6.6—3,6—4. LEIDEN DIOK heeft ook de tweede oefenwedstrijd met een zeer grote overwinning afgeslo ten. Nu waren het de Rotterdam se Studenten die door het uitste kende spel van de Leidenaars door de knieën gingen: 49-6. RSRC stelde zich in de eerste speelhelft zeer aanvallend op; met goede combinaties werd het de DIOK-verdedlglng nogal eens lastig gemaakt De Leidenaars hadden bij de rust dan ook maar een nipte voorsprong: 7-6. Dit was het sein voor trainer Mellet om een paar spelers te vervangen. DIOK ging nu zijn tempo aanmer kelijke opvoeren zodat het combi natiespel van de driekwarten veel flitsender werd. Rotterdam leek af en toe stil te staan bij de opeenvol gende blauwgele acties. Vooral de goede spelverdeling van Brian Rietveld en de vele rushes van Peter Brandt stelden practisch alle Leidse voorwaart sen en driekwar ten in staat met de regelmaat van de Mok te scoren. (Van onze tennismedewerker) HAZERSWOUDE Ondanks de van tijd tot tijd gestaag neerda lende regen, heeft de wedstrijdlei ding van tennispark HTC toch kans gezien de finales gisteren geheel af te werken. In hot hoofd onderdeel, het herenenkelspel C, verliepen de zaken tot de halve finale precies volgens de plaat sing, maar hierna nam de strijd een verrassende wending. Niet Jan Pieter Hop en Hans v. Tonge ren speelden zich In de finale, maar de als respectievelijk derde en vierde geplaatste Hans Ekker en René de Bakker. Ekker bleef Van Tongeren op het nippertje voor (7—6, 5—7, 7—6) en De Bak ker versloeg Hop eveneens In drie sets (6—4,4—6,6—3). De finale werd geen partij met mooi tennis, maar de spanning maakte dit ruimschoots goed. Na dat beide spelers een set met 6—4 hadden gewonnen, overleefde vechtjas Ekker op 4—5 vijf match points en troefde vervolgens De Tennis Bakker met 7—5 af. Dit betekende de eerste zege in een C-toernool voor Hans Ekker, die eerder in het seizoen nog in D-toernooien om de prijzen vocht. Bij de dames in de hoogste cate gorie voegde de Koudekerkse Alie Snellenberg opnieuw een titel aan haar verzameling toe. Annemieke Cats had geen enkel weerwoord op haar vastheidsspelletje (4—6, 1-«). Het herendubbelspel werd een ver diende zege voor Hans v. Tonge ren en Edwin Bosch. Met 6—3, 7—6 versloegen zij de gebroeders De Rooy uit Nieuwkoop. In D was het bij de dames mevr. Zonnevylle, die de overwinning binnenhaalde. Met 6—4, 7—5 was ze te sterk voor Elly Citroen. De heer Van Offeren uit Zoeterwoude toonde zich via een 6—4, 6—4 zege op Michielsen de sterkste bij de Peren. LEIDSE COURANT MAANDAG 22 AUGUSTUS 1977 PAGINA IS voor het einde kwam KFC gelijk via een door De Groot oenune strafschop. Eén minuut later stond Quick Boy9 echter al weer op winst. Een schot van Nico Kuyt werd niet klemvast gestopt waarna' Kees van Rooyen intikte (2—1). Nico Kuyt schoot nog een straf schop tegen de paal. RCL speelde een nuttige wedstrijd tegen het door de aanwezigheid van Van der Meent geïnspireerde C-elftal van de FC Amterdam. Het werd een gelijkopgaande partij, waarin RCL in de tweede helft de betere kansen kreeg. Doelpogin gen van Ben Heemskerk. Wilbert Witteman en Leo Holl bleven ech ter zonder resultaat. Vóór rust scoorde Amsterdam éénmaal, ema was het Ben Heemskerk die uit een trekbal van Leo Holl de gelijk maker scoorde: 1—1. Bij het duel Rl|n»burgte Boy»—A- Jax C heeft de gelukkigste ploeg gewonnen: de bezoekers kwamen in de slotfase uit een snelle tegen aanval op 2—1. Ajax nam al snel de leiding, toen de Rijnsburgse verdediging voor vermeend buiten spel bleef staan. In de laatste mi nuut van de eerste helft bracht Henk van der Zwan de stand in evenwicht. Na rust drong Rijns burgse Boys op en had via Cor Vreugdenhil, Cas Zwaan en Anne Ouwersloot de beste kansen. Het jonge, hard spelende Ajax was echter in de counter erg gevaarlijk. Ter Leede versloeg het bezoeken de LDWS in de eerste helft (1—0). Na 37 minuten spelen schoot Nan- ne Sluymer na een voorzet van Benno Kooy scherp in. Na rust had LDWS de beste scoringsmogelijk- heden, doch zij werden niet benut Ton Boëhmer, Johan van der Wei de en Piet Ouwehand schoten net over of zagen hun inzet gestopt door doelman Willem van Hars kamp. Katwijk bleef op eigen terrein het C-elftal van Haarlem met 2—1 de baas. Beide ploegen maakten er een aantrekkelijk duel van. Freek van Rienks gaf Katwijk de leiding, waarna Pepe Fernandez voor Haar lem gelijkmaakte. Vlak voor rust tekende Gidi van der Bent voor het beslissende doelpunt Na de doel- Wilbert Witteman, die zijn eerste volle wedstrijd voor RCL te snel af. wisseling had Katwijk enkele fraaie scoringskansen. Zo kopte Piet Kruyt tegen de paal. Doelpunten vielen er echter niet meer. UVS oefende op eigen terrein te gen algemeen zondagkampioen Rheden en kwam tot een goed resultaat. Pas in de slotfase ontna men de bezoekers UVS via een slotoffensief dat twee treffers ople verde. de zege 2—3. In de eerste helft toonde Rheden zich de bete re ploeg, hetgeen In een 0—1 ruststand werd omgezet. Dit doel punt viel reeds In de vijfde minuut Na de thee was UVS iets sterker. Op aangeven van Frits van der Heiden scoorde Mat Kantebeen met een afstandsschot net onder de kruising de gelijkmaker. Na al leen te zijn doorgebroken zette Van der Heiden zijn ploeg zelfs op 2—1. In het laatste kwartier kwam Rheden via een strafschop op ge lijke hoogte. Met een fraaie kopbal werd uiteindelijk zelfs nog de volle winst binnengehaald. Blauw Zwart behaalde een ver dienstelijk gelijkspel tegen hoofd klasser RVC, de eerste competitie tegenstander van UVS: 2—2. De ploeg uit Wassenaar kwam zelfs met 2—0 voor te staan door doel punten van Geer van Leeuwen en Jules van Brecht Na rust kwam RVC terug. Eerst Joep en In de laatste minuut André Wetzel scoor den. LFC speelde zijn laatste oefenwed strijd voor de aanvang van de competitie (donderdag aanstaande starten de kanaries tegen Texa- s/DHB) bij Rivalen in Amsterdam. Het werd een 2—0 zege voor de elf van Melbi Raboen. Blessing Zuma gaf een pass waaruit Cock van Weerlee 1—0 scoorde. Van Weerlee viel later licht geblesseerd uit. Hans Kruiff was zijn vervanger. Piet Gubler was de maker van het tweede doelpunt na voorbereidend werk van Aad Neuteboom en Ger Nagtegeller. RKAW verloor met 1—4 van DHS uit Rotterdam. Twee overtredingen van Henk Meester betekenden twee penalties en twee dekkings- fouten eveneens twee treffers. Bij 0—3 scoorde Leo Witvliet voor RKAW tegen. DOCOS speelde teleurstellend ge lijk tegen afdelingsclub Unitas Lei den: 1—1. Een overwinning zou niet verrassend zijn geweest voor de bezoekers. DOCOS faalde voor al met Ton van Dinten, Peter van der Kooy en Ruud van der Meel op het middenveld. Ruud van der Meel was het wel. die snel na het begin 1—0 scoorde voor DOCOS. speelde, is Rob Bianchi (links) van Amsterdam opnieuw Hij rondde een combinatie met Rob Aniba af. Blom scoorde voor Unitas tegen. Voor LOWS is het bepaald geen gelukkig oefenweekeinde geweest. Nadat zaterdag al tegen Ter Leede verloren was ging het zondag ook tegen VTL mis. De thuiswedstrijd ging met 1—0 verloren. Er werden wel kansen gecreëerd, maar de afwerking faalde telkens weer. Het beslissende doelpunt werd ges coord door Steef Patiaton. Hij kreeg de. na een schot van Vic Boutier. van de lat terugspringen de bal precies van zijn voeten. Voor LDWS is het bepaald geen gelukkig oefenweekeinde geweest. Nadat zaterdag al tegen Ter Leede verloren was. ging het zondag ook tegen VTL de mist in. De thuiswed strijd ging met 1—0 verloren. Er werden wel kansen gecreëerd, maar de afwerking faalde telkens weer. Het beslissende doelpunt werd gescoord door Steef Patia ton. Hij kreeg de. na een schot van Vic Boutier, van de lat terugsprin gende bal precies voor zijn voeten. Lugdunum heeft het in de inder haast ingelaste oefenwedstrijd te gen Schiedam niet moeilijk gehad. De zeer eenzijdige wedstrijd werd met een 3—0 zege afgesloten. Voor rust was alleen André Pracht in staat de doelman te passeren. Na rust vergrootten Wil Ligtvoet en de nieuweling Henk Hooijmans de voorsprong tot 3—0. Van Nispen verloor de wedstrijd tegen Fortuna Vlaardingen in het kader van het Zilveren Tulp-toer nooi met 2—3. Ron van der Berg scoorde wel 1—0, maar via A. de Heer, later van het veld gezonden, en Biesheuvel (2x) kwam Fortuna op een ruime voorsprong. Na rust kwam Van Nispen niet verder dan een treffer uit een rommelige si tuatie. Teyflngtn en SC Llsse traden te gen elkaar aan in het kader van de strijd om de Oomen-beker. Aan vankelijk was Teylingen iets ster ker, maar Piet Hoogervorst en Paul van Nobelen misten goede kansen. Na vier minuten spelen in de twee de helft nam SC Lisse via Gerard Koomen de leiding. In de allerlaat ste minuut schoot Paul van Nobe len tegen de onderkant van de paal waarna de terugspringende bal een prooi was voor Wil Rocks. Deze gelijkmaker betekende, dat er om toch een beslissing te krijgen, strafschoppen genomen moesten worden. In de tweede serie hield Lisse het langst vol en haalde de winst en de beker binnen. Met dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement, voor u een geurig boeket bloemen van de Fleurop bloemist. 1.19.0 ROTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van de au Leidse Courant *°pp i. Nar f "aam: m) 20 K^adres: poonplaats: Stuur als dank voor de moeite het boeket bloemen naar: ,3 Woonplaats XI fe8 1 In het dames-enkelspel stonden Alie Snellenberg (links) en Annemieke Cats tegenover elkaar. Eerstgenoemde won de finale met 64, 6—1 "Ik Zandbergen en zijn Rhedense opponent (rechts) geven elkaar de hand in het ,ea'r uvs met 3—2 verloren duel- anda

Leidse Courant | 1977 | | pagina 15