Eintraeht Frankfurt verkijkt
zich op amateurclubje
ie
DORDRECHT EN VLAARDINGEN NOG ZONDER PUNT
sportuitslagen
ROERIGE START ENGELSE COMPETITIE
I
SPORTTRIBUNE
Nygaard in
Deens elft
LEIDSE COURA
MAANDAG 22 AUGUSTUS 1977
Gerry Francis (QP Rangers) en Denis Mortimer (Aston Villa) in een verbeten kopduel.
LONDEN De Engelse voetbal
competitie ging zaterdag van start
met noodweer, vechtende suppor
ters, arrestaties en ook een aan
tal verrassende uitslagen. In drie
stadions werd gevochten: In Bir
mingham (30 arrestaties), Ipswich
en Southampton. Het was dus
weer het oude lled]e, temeer daar
In Birmingham de aanhangers
van Manchester United voor de
zoveelste keer de zondaars wa
ren.
Manchester United, de bekerhou
der, boekte bij Birmingham City
overigens een fraaie overwinning
met 4-1. Lou Macari toonde zich
een dodelijke schutter. Hij bracht
de eerste drie doelpunten op zijn
naam. Het vierde was van interna
tional Gordon Hill.
Kenny Dalglish leek in de uitwed
strijd van titelverdediger Liverpool
jjj tegen Middlesborough zijn dure
aankoop (1,8 miljoen gulden) snel
waar te willen maken. Hij schoot
al in de zesde minuut raak, maar
Liverpool was verder niet best en
moest dan ook in de 50e minuut
de gelijkmaker van David Arm
strong toestaan.
De wedstrijd Ipswich Town-Arsenal
werd eerst ontsierd door vechten
de supporters, die op de tribunes
niet voldoende ruimte hadden voor
hun dronkemans-bokswedstrijden
en daarom op het veld maar verder
gingen, en vervolgens door een
verschrikkelijke regenbui van het
veld werden gedreven. Het regen
de en stormde zo hard dat de
spelers de bizarre wedstrijd moes
ten onderbreken en twaalf minuten
in de kleedkamers doorbrachten.
Ipswich won door een doelpunt op
slag van rust van nieuweling David
Gees.
In de elf eerste- divisiewedstrijden
vielen 36 doelpunten. Slechts één
duel eindigde doelpuntloos: Man
chester City-Leicester City. Vijf
doelpunten vielen in de wedstrijd
Bristol City-Wolverhampton Wan
derers. De Wolves vierden de te
rugkeer met een overwinning van
3-2 in een wedstrijd, waarin
scheidsrechter Ron Crabb, die in
het dagelijks leven gevangenisbe
waarder is, vier strafschoppen
weggaf.
Vijf doelpunten vielen er ook in
Newcastle waar de plaatselijke
United de naamgenoot uit Leeds
met 3-2 versloeg. Voor de thuis
club scoorde Burns tweemaal, de
treffers van Leeds kwamen op
naam van Hankin en Lorimer.
Chelsea had minder succes bij de
terugkeer in de hoogste Engelse
voetbalklas. West Bromwich Albion
maakte korte metten: 3-0.
West Ham United leek op de eerste
dag het verlies van manager Ron
Greenwood aan de bond nog niet
te hebben verwerkt. De thuiswed
strijd tegen Norwich City werd met
3-1 verloren. Jones scoorde twee
maal voor Norwich. Het was trou
wens een bar slechte dag voor de
vier Londense clubs, want ze ver
loren allemaal. Queens Park Ran
gers eveneens op eigen veld: 1-2
tegen Aston Villa.
Duitsland
In de tweede ronde van het West-
duitse bekertoernooi was hot nie
tige amateurclubje Tus Schloss
Neuhaus uit Padertoom de grote
Mike Channon van Manchester City treft de maagstreek van Leicester-verdediger I
Woollet bij een schot op het doel.
DEN HAAG Heerenveen bleef ook de
derde competitiewedstrijd In de eerste divi
sie ongeslagen. In de noordelijke derby
werd een overwinning van 2—0 op FC
Groningen geboekt, zij het met de nodige
moeite. Vijf minuten voor het einde, bl] de
stand 1—0, miste Eddie Bakker voor FC
Groningen een strafschop. Heerenveen put
te hieruit de nodige energie om vlak voor
het einde de winst zeker te stellen.
MW volgt goed. De Maastrichtenaars speel
den en wonnen tot nu toe twee wedstrijden.
Wageningen, waar de oud-MW-doelman
Körver trainer is, werd met een nederlaag
van 2—0 huiswaarts gestuurd.
PEC Zwolle herstelde zich lichtelijk na het
verlies - woensdag - tegen Heerenveen. De
Zwollenaars kwamen eerst twee minuten
voor tijd aan de overwinning op Helmond
Sport. Nieuweling Gerd Kasperski scoorde.
FC Dordrecht en FC Vlaardinge bleven ook
in hun derde wedstrijd puntloos tegen resp.
Eindhoven en FC Den Bosch.
De karakteristieken:
Willem II—Fortuna SC 0—0. Scheidsrechter:
Severein. Toeschouwers: 4600.
Gele kaart voor Titaley (FSC) wegens het ten
val brengen van een tegenstander.
FC Den Bosch—FC Groningen 2—0 (1—0).
35. Bosman 1—0, 89. Bruinsma 2—0.
Scheidsrechter: Gans. Toeschouwers: 7300.
Gele kaart voor Negerman (Heerenveen) we
gens het ten val brengen van een tegenstan
der.
SW—SC Amersfoort 4—1 (2—1). 4. Peits-
man 1—0, 11. Struik 1—1 (strafschop), 31.
Peitsman 2—1, 61. Peitsman 3—1, 89. Meer
hof 41. Scheidsrechter: Janssen. Toe
schouwers: 4000.
Heracles—Excelsior 1—1 (1—0). 18. Prijs
1—0, 73. Roggeveen 1—1. Scheidsrechter:
Geurds. Toeschouwers: 3500.
Helmond Sport—PEC Zwolle 0-1 (0—0) 88.
Kasperski 0—1. Scheidsrechter: Van Dijken.
Toeschouwers: 4200.
EindhovenDordrecht 1—0 (0—0) 58. Kree
kels (strafschop) 1—0. Scheidsrechter: Oetel-
mans. Toeschouwers: 4000.
De Graafschap—SC Cambuur 4—0 (2—0)
14. Brink 1—0, 29. Polko 20, 71. Pieneman
3—0, 84. Polko 4—0. Scheidsrechter: Wellin-
ga. Toeschouwers: 4500.
MW—Wageningen 2—0 (0—0) 79. ViteskiC
1—0, 84. Smeets 20. Scheidsrechter: Tho
mas. Toeschouwers: 9700.
sensatie. Het clubje namelijk
dwong zaterdag de tweevoudige
bekerwinnaar Eintraeht Frankfurt
met verschillende internationals
een gelijkspel (2-2) af, na lange
tijd met 2-0 te hebben voor ge
staan.
Frankfurt had bepaald geluk dat
het nog een gelijkspel redde en
ook de verlenging doorstond. Nu
komt er woensdag een tweede
wedstrijd, waarin de Bundesliga-
spelers hun taak niet meer zo licht
zullen opvatten en waarschijnlijk
ook het conditioneel overwicht
met een overwinning gestalte ge-
In de tweede ronde sneuvelde Ein
traeht Frankfurt bijna en drie clubs
vonden het einde van het beker-
avontuur. Die drie waren Borussia
Dortmund, VFB Stuttgart en Sankt
Pauli.
Klaus Fischer scoorde vier keer
voor Schalke '04 dat met 8-1 won
van TSV Bleienstadl Gerd Muller
bereikte vrijdagavond al een paar
mijlpalen tijdens de met 3-1 ge
wonnen wedstrl|d tegen Eintraeht
Trier. De spits van Bayern bracht
zijn doelpuntentotaal op 600 voor
zijn club en zijn 75e In het beker
toernooi.
Kampioen Borussia Monchenglad-
bach had het bij de amateurclub
BV'04 in Düsseldorf 65 minuten
moeilijk. Tot dan handhaafden de
amateurs een score van 1-1, maar
het werd in de slotminuten nog 4-1
voor Borussia.
België
Na twee speeldagen In de Belgi
sche competitie zijn nog drie
clubs zonder puntenverlies: Win-
terslag, Lokeren en Standard
Luik. Achter dit trio volgt het drie
tal favorieten voor de titel, Club
Brugge, Anderlecht en RWDM, al
le drie met een verllespunt
Bij Beerschot heeft Anderlecht het
altijd moeilijk. Ook zaterdagavond
was dat het geval: pas in de laatste
minuut slaagde Anderlecht er via
een doelpunt van Van Binst in èén
punt in de wacht te slepen. Ander
lecht, dat zonder de geblesseerde
Rensenbrink uitkwam, stond de
hele eerste helft onder druk en
mocht van geluk spreken dat Beer
schot slechts eenmaal (Van Pelt in
de dertigste minuut) scoorde. In de
tweede helft ging de strijd gelijk
op, maar goed ingrijpen van De
Bree en Dusbaba voorkwam tref
fers voor Beerschot. De Brusselse
ploeg mocht zich gelukkig prijzen
met de gelijkmaker op de valreep.
RWDM was in de confrontatie met
Antwerp de betere ploeg. Vooral
uitblinker Boskamp creëerde tal
van kansen, die echter door de
Brusselse spitsen niet benut wer
den. Volkomen tegen de verhou
ding in zette de Deen Tychosen
Antwerp kort na rust op voor
sprong. Dit scheen RWDM te inspi
reren en in het laatste half uur
hielpen Wellens en Cordiez (2x)
hun club aan een verdiende 3-1.
De derde titelkandidaat, Club
Brugge, heeft met Kortrijk meer
moeite gehad dan de 4-1 uitslag
doet vermoeden. Na een achter
stand van twee doelpunten (Davies
en Courant) kwam Kortrijk terug
via Braem. Op dat moment hing
de gelijkmaker in de lucht en brak
er grote paniek bij Brugge uit.
Geheel onverwacht viel echter een
doelpunt aan de andere kant (Van
der Eycken), waarna Sorensen de
wedstrijd besliste. Van de koplo
pers hadden Winterslag en Loke
ren het moeilijk. Winterslag ver
sloeg La Louvière met 2-1 en Lo
keren kon pas in de laatste minuut
via Lubanski de zege veilig stellen
(0-1) bij Beringen. Standard ver
sloeg Boom met 3-1.
Oost-Duitsland
In de Oostdultse compel
na twee speeldagen m
ploegen zonder puntenverli
namo Dresden en LOK Lelf
Dynamo rekende koelbloed)
Sachsenring af (3-0) en
versloeg Dynamo Berlin i
FC Karl Marx-Stadt. Union
en Carl Zeiss Jena volger
koplopers met een punt
stand.
Joegoslavië
Landskampioen Rode Str
een moeilijk seizoen tegei
Gisteren werd niet zonder
gewonnen van Titograd, 4-
duk Split en Osijek gaai -
steeds aan de leiding. Beit f
sloegen respectievelijk OFH
grad (4-1) en Sloboda (2-1).
Bulgarije
Levskl Spartak profiteerde
ren goed van gelijke spel g
spel van Sofia (1-1 tegen f
door Svlshtov te verslaan m
Slavia, dat op de derde
zetelt, speelde doelpuntloos
tegen Pirin.
AMSTERDAM - Kristen I
van AZ Is geselecteerd vo^ 2
Deense voetbalelftal dat
september In Kattowlce teg
len speelt In de voorronde,
het wereldkampioenschap.
De Deense bondscoach Kuf,
sen was gistermiddag in A
dam getuige van Nygaards)
kende spel en drie doelpun^l
gen FC Amsterdam.
jr U\
mterslag 1-
tit 1—1. M
schol—Anderlecht
k—Antwerp 3—1, Club Brugge—Kor
trijk 4—1. BenngonLokeren 0—1.
Standard Luik—Boom 3—1. I
Bfn?en'
DUITSE BEKER TWEEDE RONDE
Fortuna Dusseldort—Borussia Dort
mund 3-1. MSV DuisburgVFB
Slutlgart 3-0. FC'St. Pauli—VFL Bo-
chum 0-3. SV Waldhof-Hertha BSC
1-3. Einl
4—1. FC Schal ka 04-TSV-Bleiderv
sladt 8—1, TSV—Munchen
1060—Hamburger Homer TV 15—0,
TUS Schloss Neuhaus—Eintrachl
Frankfurt 2—2 na verlBV 04 Dussel
dort—Borussia Mónchengladbach
1-4. 1 FC Köln—Eintrachl Bad
Kreuznach 3-1, FSV Mainz 05-Ham-
burger SV 1—4, Röchling Voolkling»
n—SV Werder Bremen 0—4. Kartsru-
0—3. Tennis Borussia Berlin—Westfi
lia Herne 1-3. VFL OsnabrÜck-SV
Darmstad! 09 2—1. FC Homburg--SC
Herlord 3-0. OSC BromerhavenFC
Augsburg 0—1. FC Tailfingen—Rot
Weiss Essen 1—2, Bayer 04 Leverku-
sen—Rastatl 04 3—1. Schwarz Weiss
reiburger
-FV 04 W
r9FC 1-
Wu-rzburg
1—0 na verlVFC Hildesheim—Al»
manma Aachen 3—0. Itzehör
SVSPVGG Beyrouth 1-6, Normarv
ma Gmünd—FC Augsburg 1—2, FC
Gledenbach—SV Sandhausen 1—5,
DSC Wanne Eickel—VFL Wolfsburg
3—1. Alemannie Plaidl—Bonner SC
1—2. BSV SchwonningenSV Ott-
City—Wolverhampton W
2—3, Coventry—Derby County 3—1,
Everion—Nottingham Forest 1—3.
Ipswich Town—Arsenal 1—0, Man
chesier CityLeisector City 0-0.
MiddlesbroughLiverpool 11. New
castle-Leeds United 3—2. Queens
Parts Rangers—Aston Villa 1—2. West
Bromwich Albion—Chelsea 3—0.
Westham United—Norwich 1—3.
SCHOTLAND
Ayr—Celtic 2—1, Clydebank—Aber-
n 1—3. Dundee United—St Mirron
Hoofdklasse ZATERDAG
SclïotënMarcon Kmhern 7—2, T»
Iramin Nicols—Ola UW 4—2, Unique
GiantsOlga M ADO 7-2.
B: HMS—Cuir 2000 1—1. Geuz»
nHCTIW 5—1. ABCOVH 5-6
ZONDAG
Hoofdklaaae
Marcon Kinheim—Scholen 1—0,
Scholen degr.. Cornea Cats OV-
VO-Sparta 1—3. Ola UW-Telramin
Nicols 4—1. Olga M ADO—Unique
Giants 6-10.
Twaede klasse
OG—Th amen 5—0. Btoe-
mendaal—ODIZ Frogs 3-
C: NISC 71Uitsmijters 6-5. Geldro-
pMelimpo Twins 5-4, AJro Jeka—
Don Bosch 5—3. Robur'50—Black
Lions 9-4
D: Schiedam—Radio Modem Bollek
4—2. Nado V—Laakkwartier 11—10.
VS Holy—Wassenaar 1—1
Shell—Tempo Tea-
n/HHC 0-4. TerrasvogelsMareon/-
Z/EDO 3
Eerste kies: Zuidvogels—The Heron
0—13, D-Tours Storks—Pmguin
Zwemmen
Amertkeenee kampioenschappen
224,49, 2. Leland 2 24.78, 3. Koch
2.24.11. 4. Corliss 2.25.50.
'Ilnderelag: 1. Bruner
3. Glastetler
I. Kathy Trei-
Rodighiero
it 2.39,18. 4.
1 59.49 (boste
lie), 2. Gregg
2 01.11.4 Bartle 2 01.15.
100 meter rugelag: 1 Tonelli (Aus)
57.80. 2 Jackson 57.84. 3 Harngan
58.03, 4. Templeton 58.25.
4x200 mater vrije slag duba: 1. Long
Beach Swimclub 7.29,79 (beste we
reld-seizoenprestatie).
200 meter schoolslag:
ble 2.39.05. 2. Dav
2 39,13. 3 Allison Gr
Jan Ujevich 2.41.21.
200 meier vlinderslag: 1. Nancy
Hogshead 211.83 (beste wereld-sei-
zoenprestatie), 2. Tracy Caulkins
2.12.30. 3. Alice Browne 2.13,76. 3.
Valerie Lee 2.14.43.
100 meter rugslag: 1 Linda Jezek
1.04.09. 2. Cheryl Gibson (Can)
1 04.96. 3. Christ Breedy 1.05,44. 4.
si on Viejo 8 20.55 (beste wereld-sei-
z oenprestatie)
EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN
DAMES
B
9 03,51, 4. Svetlana
9 09.33. 5. Angel.
9.16.70.'
9 31.92.^
(ODI) 8.56 03 2. Marina
Altmann (ODI) 8.56.56. 3. Carina Ver
bauwen (Bel) 9.01,89. 4. Susannen
(Zwe) 9.05,32 (nw Zweeds
(GBr) 9.08,7"
a ThOmer
sc.), 5. Lindsay Hegaie (GBi
Kicki Patterson (Zwe) 9
arbara Gellrich (WDl) 9.18.:
917J25. 7.
.38.
1.11.89. 2. Cerola
.13.12. 3 Ramona
13.76, 4. Dagmar R»
.13,84. 5. Margaret Kelly
(GBr) 1.14,14, 6. Eva-Mana Hakanv
son (Zwe) 1.14,18, 7. Susanna Niels-
son (Den) 1 14,43. 8. W.jda Maz»
reeuw (Wesl-Fnesland) 1 14,74.
200 m. wisselslag. aerate eerie: 1.
Sharron Davies (GBr) 2 25.31. 2. Ann-
Sol. Roos (Zwe) 2.26,57, 3 W.jda
Mazereeuw (Wast-Friasland) 2.28.01,
4 Tamara Tjelolastova (Sov) 2 31.27.
5. Beate Jasch (WDl) 2 31,75. 6 Mi
riam Hoplins (ler) 2.36,89. Tweede
aerie: 1. Olga KJsvaklna (Sov) 2.23,09,
2 Monica Parsmark (Zwe) 2 25,76. 3.
Mania «arisen (Noo) 2.27,44, 4. Bar-
a (001) 2.20,12. 2. Agnes
J dor (Roe) 2 30,09, 3.
na (Bui) 2.30,65, 4.
ra) 2.30.76. Vierde e
Joanna Pizon (Pol)
i Dangalakova (Bui)
gda Camps (Spa)
Tauber (001) 2.20,05, 2. Ineke Ran
(DJK) 2.26.36. 3. Michaels C
(Roe) 2.26,46, 4. Joanne Pizon
2.28,33, 5 Sonya Ol
2 29.12. 6. Magda
2.31.51.
200 m. wisselslag, finale: 1. Ulrike
Tauber (ODI) 2.15,95 (wereldrecord),
2. Sabine Kahle (OOI) 2.17.79, 3. Olga
Klevakina (Sov) 219,35, 4. Sharon
Davies (GBr) 2.21,57. 5. Ann-Soli
Roos (Zwe) 2.22.64, 6. Monica Ptrs-
(Zwo) 2.23.99. 7. Ineke Ran
2 25,44. 6. Michaela Coetea
(OJK) 2 25.44. 6. M.
SCHOON SPRING EN
i Kalim
a Rothe (ODI) 418.3!
a (Sov) 411,15, 4. Olga
Limimeva (Sov) 394.59, 5. Ildiko Kei»
men (Hon) 390.30, 6. Jose de FreI
(Ned) 380,97, 7 Renate Piolrashe
(WD!) 379,47, 8. Christine Bond (GBr)
350.29, 9. Eva Johansson (Zwe)
357,06, 10. Anita Rowing (Zwe)
355.08.
HEREN
100 m. vrije slag, eerste eerie: 1.
Klaus Steinbach (WDl) 51.51, 2. Rene
van der Kuil (SZC) 54.05. 3. Lutz
Hanja (001) 54.18. 4. Hendrik Ras
mussen (Den). 5. Jos Wihwert (Lux)
5723. do Portugees Jose Periera
werd gediskwalificeerd wegens twee
valse starts. Tweeda aerie: 1. Peter
Nocke (ODI) 52.36. 2. Andrei Krylov
(Sov) 52.50. 3. Martin Smith (GBr)
53.38, 4. Frits Wamcka (Noo) 53.50.
5. Svante Rasmusson (Zwe) 54,12.
Derde eerie: 1. Rogor Pyttol (OOI)
53,34, 2. Rene Ecuyor (Fra) 53,84, 3.
Roberto Pangaro (Ita) 53,64. 4. Bent
Brask (Noo) 53,81. 5. Rui Abrev (Por)
53.89. 6. Zafer Atamer (Tur) 58,42.
Vierde eerie: 1. Vladimir Bure (Sov)
52,27. 2. Dan Larsson (Zwe) 52,42. 3.
Marcello Guarducci (Ita) 52,35, 4. D»
vid Dunne (GBr) 53.64. 5. D.dier Ma-
tusic (Fra) 53,93, 6. Albert Boonstra
(Ned) 54,50.
1500 m. vrije slag, finale: 1. Vladimir
Salnokov (Sov) 1516,45 (Eur. rac.). 2.
Valentin Parinov (Sov) 15.30.06. 3
Borut Peine (Joe) 15 30,74, 4 Zoltan
Nladar (Hon) 15 39.94. 5. Gary An-
dersson (Zwe) 15.41,14, 6. David Par
ker (GBr) 15.42.55. 7 Istvan Koczka
(Hon) 15 56.24, 8. Stefan Andersson
(Zwe) 16.17,95.
4x190 m. wisselslag, finale: 1. West-
Duitsland 3.48,73, 2 Oost-Duitsland
3.49,42. 3. Groot-Br.ttannië 3.51,05. 4.
Sov|el-Ume 3.51,55, 5. Zweden
3 52.16. 6 Italië 3 54,53. 7. Tsjecho»
lowakije 3.55.23. 8. Nederland 3.56.90.
Zondag DAMES
800 m. vrije slag, finale: 1. Petra
Thümer (ODI) 8.38.32. 2. Annelias
Maas (Do Rijn) 8.39,33. 3. Marina
Altmann (ODI) 8 52,94, 4. Agnes Jan-
sen (ZPA) 8.58,27, 5. Carina Verbau
wen (Bel) 0.58.54, 6. Natalie Popova
(Sov) 0.58,75, 7. Lindsay Hoggie (GBr)
902,07, 8. Susanna Ackun (Zwe)
1 05.04, 2.
John (WDl) 1 05,94, 3 Carmen E
ciu (Roe) 1.06,01, 4. Peola Cesari
1.06,49, 5. Zsusza Czevek
1.06,87. 6. Tiziana Bertolani
1.06.55. Tweeda aerie: 1. Birgil frei-
bor (ODI) 1 03.14. 2. Kaire Indrikson
(Sov) 1.05.28, 3. Monique Bosga
(Zwamlust-Hommel) 1.06.08. 4. Tine
Gustalsson (Zwe) 1 06.68, 5. Bonte
Enksen (Noo) 1.07.28, 6. Syfvie Testuz
(Fra) 1.08.57. Derde eerie: 1. Ulrike
Richter (ODI) 1.03.48. 2. Nadejda
Stavko (Sov) 1 06.24, 3 Ute Neubert
(WDl) 1.06,57. 4. Gabrlefla Verraazto
(Hon) 1.06,67. 5. Cecilia Eklund (Zwe)
1.07.00, 6. Joy Beaslay (GBr) 1.07.25.
100 m. rugalag, finals: 1. Birgit Trei-
ber (ODI) 1.02.63. 2. Ulrike Richter
(OOI) 1 0387. 3 Kaire Indnkson (Sov)
1.05,25. 4. Diane Edel.|n (VZC VI.)
1 05,40. 5. Nedesja Stavko (Sov)
1.05,87, 6. Carmen Bunaciu (Roe)
1 05,88, 7. Heike John (WDl) 1 06,06,
8. Monique Bosga (Zwemlust-Hom-
mel) 1 06.43.
4x100 m. wlsaelalag, eerste eerie: 1.
Sovjet-Ume 4.24.34. 2. West-Ouitsland
Oost-Duitsland 4 18,40, 2 Nederland
4 24,56, 3. Groot-Brittanmè 4.26,28. 4.
Roemenië 4.31,54, Italia (4.28,30) g»
Grool-Britlame 4,21.07. 5. Nederland
451.50. 6. Zweden 454,07, 7. Noor-
we^4.26,76, 8. Roemenië 4.30.42.
100 m. vrt(e slag, finals: 1. Peter
Nocke (WDl) 51,55, 2. Vladimir Bure
(Sov) 52,02, 3. Marcello Guarducci
(lla) 52,11, 4. Klaus Steinbach (WDl)
52.25. 5. Dan Larsson (Zwe) 52,32, 6
Smith
53,30. 8. Fritz Wamka
Tweede serie: 1. Sovjet-
2. Zweden 7.42.03. 3. Oost-Duitsland
7.42,59, 4. Nederland 7.47,87, 5. Noor
wegen 7.49,57. 6 Portugal 8 06.72.
4x 200 m. vri|e slag eelafette: 1.
Sovjet-Unie 7.28.21. 2. West-Duitsland
7.33.28. 3. Oost-Duitsland 7.36,94, 4.
Zweden 7.40,06, 5. Groot-Brittanmë
.74. 6. Frankrijk 7.42,58, 7. Italië
WERELDKAMPIOENSCHAPPEN
ZATERDAG LICHTE HEREN, SKIF:
(Ie voorwedatri)d): 1. Morten Esper-
sen (Den) 8.28.56. 2. Raimund Haberi
(Oos) 7.24.11, 3. Claud Peter Troch
(Wdlj 7.27 00, 4. Anthony Corcoran
(ler) 7.30.18, 5. Kimmo Mikkola.non
(Fin) 7.35 23.
(2e voorwedatrtjd): 1. Reto Wyss
(Zw.) 753.90. 2. Brian Thome (Can)
7.31 04. 3. John Bailley (Aus) 7 32.62,
4 Mitsunobu Nitta (Jap) 7.40 97. 5.
Hsjung Huang Sjeng (China) 8.02.92.
(3e voorwedetrtjd): 1. Lawrence KI»
catsky (Vst) 7.20.63, 2. Harald Pun!
(Ned) 7.25.29, 3 Antonio Montosa
(Spa) 7.29.36, 4. Poter Zoun
br) 7.34.52.
i 1. 2 en 3 halve finales,
VIER ZONDER STUURMAN
enge
Frankrijk
o.» 43. i rreoenana (i spaame-Sk»
di) 6.29.50. 3. Zwitserland 6 30.65. 4.
Wesl Duitsland 6.32.87. 5 Groot Brit-
tannië 6.35.70, 6. Denemarken
6.38.76.
(2e voorwedstri|d): 1 Australië
6 24.63, 2. Italië 6 38 74. 3. Verenigde
Staten 6 43.42. 4. Canada 6 40.03. 5.
China 6 50.11, 6. Finland 6 54.74.
Nr 1 finale, overige ploegen herkan-
AC?fTEN
(1e voorwedstri)d): 1. Spanje 5.56.78,
2. Denemarken 6.01.37. 3. Nederland
(Orce-Nereus) 6.02.77, 4, Zwitserland
6 07.98, 5. West-Duitsland 6.09.50, 6.
Japan 6.12.65.
(2a vo
Austral
Verenigde S
land 612 31.
DAMES*viE°R M^T S^RVTtOUW
(Ie voorwedstrijd): 1. Sovjet Unie
3.25.81. 2. Oost Duitsland 3 26.64, 3.
Australië 3.31.13, 4. Canada 3.33.96,
5 Verenigde Sleten 3.40.62.
i voorwed»tri)d): 1. Bulgarije
91. 2. Roemenië 3 31 96, 3 Weel
(Ie voorwedstrijd): 1. Bulgarije
3.28.00. 2. Groot Brittannië 3.30.85, 3.
IKïn™
Sovjet Unie 3.35 30. 4. Noorwegen
3 38 10, 5 Oenemarken 3.41,58. 6.
België 3.47.51.
(2e voorwedetrtjd): 1. Oost Duitsland
3.25.69 (Nieuw internationaal baanre
cord). 2. Verenigde Staten 3.27.72, 3.
Frankrijk 3.29.92, 4. Tsjecho Slowa
kije 3 30 07, 5 Canada.
(3e veorwedatrijd): 1. West Duitsland
3 31.54, 2. Nederland (DOS Skadi)
3 32 62. 3. Honganja 3.32.09. 4. Polen
en Zweden 3.36.80.
Nr 1 halve finale, overige herkansing.
TWEE ZONDER STUURVROUW
voorwedetrijd): 1. Canada 3.38.05
'smationaal baanrecord). 2.
3.38.62, 3. Verenigde Sta
ten j«u84. 4. Groot Bnttannië
3.48.60, 5. Frankrijk 3.49 85.
(2e voorwedatrtjd): 1. Oost Duitsland
3 36.75 (Nieuw internationaal baanre
cord). 2. Bulgarije 3.40.23. 3. Sovjet
Unie 3.41.12, 4. Nederland (Neraus)
3 42.46, 5 West Duitsland 3.50.43.
Nr 1 finals, overige herkansing.
SKIF
(1«
leT 4 0962
a voorwedatri|d): 1.
Mich (Odl) 3.41.55, Z Is
3.51.00, 4. Lias!
tin (Ned) 3.5855,
I (Fr) 4 03.50.
)l) 4.07.73.
.5655, 5. Cerin-
6. Janin
Klucznik (Pol) 4
Nr 1 finale, overige herkansing.
DUBBEL VIER
(Ie voorwedstri Jd): 1. Bulgarije
3 20 54. 2. Sovjet Unie 3.24.31, 3.
Verenigde Staten 3 24.73. 4. Neder
land (De Hunze-Willem 3-Okeanoe
comb.) 3.26,43. 5. Frankrijk 3.33.76,
3.13 56 (Nieuw internationaal baanre
cord). 2 Roemenië 3.15.85, 3. West
- 3.21.65, 4. Hongarije
ACHTEN
(la voorwedstrijd): 1. Sovjet Unie
3 04.66 (Nieuw internationaal baanre
cord), 2. Oost Duitsland 3.05.64, 3.
Canada 3 09.92, 4. Verenigde Stalen
3.12.19.
Sla voorwedstrijd): 1. Roemenië
03.97, 2. Bulgarije 3.12 61. 3. Neder
land (T nton-Aegir-Phocas-VIdar-
comb.) 3.15.63.
Nr 1 finale, overige herkansing.
ZONDAG HEREN SKIF:
(Bul) 7.42.74, 3.
öocianowski (Pol) 7.45.99. 4. Ibarra
(Ar^j 7.54 60. 6. McAuley (NZJ)
(2e voorwedstrijd): 1 Dovgin (Sov)
7.36.67. 2. Orea (Ier) 7.40.65. 3. Svens-
son (Zwe) 7.50.68, 4. AJs Hansen
(Noo) 7.59.39. 5. Tsuda (Jap) 8.22 10.
(3e voorwedstnjd): 1. Karpp.nen (Fin)-
7.32.47, 2. Crockx (GB) 7.35.70, 3.
Stone (VS) 7.56 54. 4 Widmer (Zwi)
8 11.61, 5. Stegeman (Ned) 0.18.29.
(4e voorwedetrijd): 1. Biondi (Ita)
7.58.87. 2. Wolf (Oos) 0.11.49. 3. Pel
tier (Fra) ai5.77. 4. Obradovic (Joe)
821.81.
TWEE MET STUURMAN
(Ie voorwedatri)d): 1. Bulgarije
7 48.41. 2. Sovjet Unie 7.53.24, 3.
Brazilië 8.11.32. 4. Italië 8.17.59, 5.
Verenigde Staten 8.19.82.
(2e voorwedetrijd): 1. Tsjechoelowa-
kije 7.49 59. 2. Hongarije 8 05.36, 3.
West Duitsland8 05 52. 4. Groot Bri-
lannië 8 09 94. 5. Finland 8 20.90.
3e Voorwedetrijd: 1. Oost-Ouitsland
7 47.61, 2. Ierland 7 50.78. 3 Polen
7.55.47. 4 Roemenië 7.59.16. 5. Ne
derland (Dudok van Heef-Laga)
6 44.50. 2. Sojel Unie 6.47.02, 3. Ne
derland (Phocas-Aegir) 6.49.18. 4. Ca
nada 6.53.53. 5. Noorwegen 7.00 09.
2e voorwedstrijd: 1. West Duitsland
6.45.41, 2. Verenigde Staten 6.47.65,
3 Groot Bnttanme 6.48 05. 4. Bulga
rije 6.43 91.5. Finland 710.71.
(3e voorwedstrijd): 1. Oost Duitsland
DUBBEL VIER
(1e voorwedstri)d): 1. Oost Duitsland
6.11.07. 2. Sovji
6.56.03. 6. België 7.05.
(2e voorwedstri|d): 1. Spanje 6.19.20,
2 Bulgarije 6.23.75. 3. Frankri|k
6.2913. 4 Tsjechoslowakije 6.33.92,
5 Groot Brittannië 6 35.71.
ACHTEN
(Ie voorwedstri)d): 1. Oost Duitsland
5.55 87, 2. Tsjechoslowakije 6.04.54.
3. Australië 6.07.74. 4. Frankrijk
6.10.77, 5. Nederland (Nereus)
6.21.40.
(2e voorwedetrijd): 1. Sovjet Unie
6 00 78. 2. Groot Brittannië 6.03.75, 3.
Canada 6.18 69. 4 België 6.28.32.
(3e voorwedetrijd): 1. Weel Ou.tsland
604 29. 2. Verenigde Staten 6.06 67.
3 Bulgarije 6.11.53, 4. Hongarije
6.22 80
Wielrennen
1 215.25. 2. Kr. SI.
N.colaas (Dordrecht). 3. J Nederlof
(Maarssen). 4. A Nederlof (Maarssen),
5. A. Versluis (Ameide). 6 J. Kuyken
(Breda). 7 G. St. Nicolaas (Dord
recht), 8 A de Groot (Gouda). 9. F.
Brand (Dordrechl). 10. J. Bootsmo
(Dordrecht). 11. P. van Stek (Dord
rechl), 12. L Veeko (Basse hen hoofd).
"essenburg). 14. P.
j. 15. K. Zoontjens
16. J. de Groot (Hardir
Bosch (Gormchem). 15. K. Z
veld). 17. J. Zuydweg (Rotterdam). 18.
W Schuurhuizen (Rotterdam). 19. K.
den Hanog (H l. Ambacht), 20. L dan
Hartigh (Oud-Beijerland).
Nieuwelingen: 1. Henk Havik (Zaan
dam) 40 km in 46.14. 2. M. Mulder
(Honselersdijk). 3. R Koppert (Poel
dijk). 4 H. Akkermans (Zevenbergen).
5 T van Vliet (Maasland). 6. P van
Gestel (Drunen). 7. A van Lainre
(Haarlem). 8 W. van Hoek (Ooster-
houl). 9 J Driessen (Eindhoven). 10.
V Bergman (Amsterdam).
Uelhebbers: 1. Ton Koop (Schiplui
den) 40 km in 56 27. 2. C. van der
Linden fs-Gravendeel). 3. J den Har
tigh (Puttershoek). 4. H. Hoek (Rotter
dam), 5. H. Uittenbogaart (Rotter
dam). 6. A van Haren fs-Gravendeel).
7 G Koop (Wateringen). 8. J. Voes»
nek (Prinsenbeek). 9. H. Brinkman
(Rotterdam). 10. R. Koppers (Den
Haag).
Omloop van «le Mijnstreek: 1. Joh an
van der Velden (Rijsborgen) 176 km
in 4 uur. 23 min. en 59 sec.. 2. Roné
van G.ls (Bel) op 2 min. en 27 sec.
3. Ene Visschers (Sweykhuizen) op 2
min en 31 sec.. 4 Jacques Veibrug-
ge (Putte) z.1, 5. Malhieu Dohmen
(Bom) z.l6 Jo Maas (Amby) z.t.. 7
Ad Tak (Oud-Gastel) z.1.. 8. Jacques
(Wouw) z.t., 9. Henk
trachtte
n Gerv.
(Olland) 110 km in 2.32.23. 2. Hennie
Kuiper (Ossendrechl), 3. Roelof
Groen (Steenwijk) et. 4. Gorten Ker
slens (Rijen) op 16 sec.. 5 Don Alan
(Aus) op 36 sec6 Fens van Katwijk
(Oploo). 7. Andre Gevers (Schijndol).
8. Herman van Sprmgel (Bel). 9 Dan
ny Clark (NZL) et.. 10. Frans Verhae-
gen (BeO op 1 15.
PUNACKER:
Profs: 1 Piel van Katwijk (Mill) 95 km
in 2 07 0, 2 B Pronk (Schevemngen).
3 J. van Katwijk (Bladel), 4 J. Huisjes
(Almelo). 5 W m 'I Ven (België). 6
K H oogend oom (Volenden), 7 G.
Vianen (Kockengen), 0 D. Thurau
(West-Ouitsland), 9 A v.d. Hoek (Roo
sendaal), 10 op 1 rondo: F. den
Hertog (Dilsen. B). 11 J. Schipper
(Kwadendamme), 12 Th. Smit (Bad
hoevedorp), 13 G. Karstens (Riien). 14
R Rosiers (België). 15 G. van Gerwen
(Olland). 16 N Been. 17 J. Raas
s-Gravenpolder), 18 C. Priem (We-
meldmge). 19 J. Zoetemelk (Gemigny
l Eveque. Fr.). 20 G Kamper (Ak-
maar). 21 J. de Jong (Zwanenburg).
ng (Bladel). 23 J. T
EUROPESE JEUGDKAMPIOEN
SCHAPPEN:
longen»: 200 meter:
1. Hoff (Odl) 20.59 (Europees jeuodre
cord). 2. Sattler (Wdl) 21.05. 3. Barre
(Fra) 21.12.
400 meier: 1. Tozzi (Ita) 47.18. 2.
Dotsenko (Sov.) 47.32. 7. Meppelink
(Ned.) 48 81.
800-meter: 1. Busse (Odl) 1.47.0. 2.
Wagenknecht (Odl) 1.48.2. 3. Tondeur
(Bel.) 1 48.6.
1500 meur: 1 Paunonen (Fm) 3.41.6.
2. Sly (Gbf) 3.44.6. 3. Dele» (Zwi)
345.0.
3000 m:
(Odl) 8.01,2.
e (Fin)
13.84. 2 Holtom (GbO^tJ!»!
(Odl) 14.33.
400 meter horden: 1. Konov (Odl)
50.61. 2. Piecyk (Pol) 51.23. 3. Oakes
(Gbr) 51.23.
2000 meter Mndemlsloop:
1 Laukkanen (Fin) 5 30.2. 2. Rwnon
(Spa) 5.34.2, 3. Hothacker (Wdl)
5.34,0.
4 x 100 meter: 1. Frankrijk 39.99. 2.
Oost-Duitsland 40.25. 3. Polen 40.66.
Hoogspringen: 1. Jasjenko (Sov.) 2.30
meter. 2. Schneider (Wdl) 2.20. 3.
Brogin. (Ita) 2.14.
Verspringen: 1 Jaskoelka (Pol.) 7.77.
2 Tupakov (Bul.) 7£3. 3. Kozlov
(Sov.) 7.59.
Poishoog: 1. Spassov (Sov) 5.30. 2.
Bohni (Zwi.) 5.20. 3. Tirev (Buf 5.10.
Kogel |ongena: 1. Krumm (Odl) 18.87.
2. Steuk (Odl) 17.61. 3. Stepanov
(Sov) 17 50.
Kogelsllngeren: 1. Steuk (Odl) 70.78
meier, 2. Litvinov (Sov.) 68-76. 3.
Nagoerny (Sov.) 67.60.
Tienkamp: 1 Thompson (Gbr) 7647
punien (11.02 - 7.25 m. - 13.72 m.
- 2.06 m - 7,60 - 14,95 - 38.22 m.
- 3.80 m. - 49.72 m. - 4.35.5). 2. Wiese
(Odl) 7564 punten. 3. Hingsen (Wdl)
punten. 1Z Teljour (Nod 6664
Meiiles:
meitjes: 1. Lock Mo ff (Odl)
23.12. 2. Verguts (Bel) 23.37. 3.
Smallwood (Gbr) 24,40. 6. Vader
(Ned.) 24.34.
400 meier: 1. Bussmann (Wdl) 52.33.
2 Wahron (Odl) 52.99.3. Schulz (Odl)
53.29.
800 meUr: 1. Kampfert (Odl) 2.01.7.
2 Ulrich (Odl) 2 02.3. 3. White (Gbr)
2 03.4.4 Van Hulst (Ned2.03.9
1500 meter: 1. Rasmussen (Oen.)
4 20.3. 2 Sauer (Odl) 4.21.7. 3. Odms
(Sov.) 4.22,6.
100 meter horden: 1. Claus (Odl)
13.32. 2 Beyer (Odl) 13.33. 3. Ke-
mentsjizi (Sov.) 13.71.
Verspringen:
1. Zoejeva (Sov.) 6.35 meter, 2.
Beiersdort (Wdl) 6.34, 3. Ouwe (Odl)
6 30.
Olscus: 1. Eichenbach (OdQ 52.06
meier. 2. Beyer (Odl) 51.36. 3. Die-
vitsjkaja (Sov.) 50.72. 5. Wiarda (Nad.)
49.22.
Speerwerpen: 1. Repter (Wdl) 61.96
meter. 2. Petra Felke (Odl) 57.58. 3.
Polrek (Odl) 55.08.
4 x 100 meUr: 1 Oost-Oultsland.
4,17. 2. West-Duitsland 44.63. 3.
Groot-Brittanmë 44,71, 5. Nederland
46,20.
AUatlek (eugdkamp
4 a 400 meier, metsjes: 1. Wesl-Ouits-
land 3.32.8 (Europees record). 2.
Oost-Ouitsland (3.34,7). 3. Sovjet-Unie
3.39.5.
VIHksmp: 1 Nitzsche (Odl) 4409 pun
ten. 2. Kunstner (WDl) 4152. 3. Loech
(WDl) 4116
4 x 400 eeUfetU, jongens: 1. Oost-
Duitsland 3.07.8. 2 Sovjet-Unie
3.00 5. 3. Grool-Bnttanniè 3.06.5. 6.
Ned eiland 3.12.4 (Ned. ree.)
5000 meUr: 1 Muir (GBr) 13.49.1. 2.
Betz (WDl) 13.51.0. 3. Loes (GBr)
Kockengen: Loop over tien Engel»
mijl: 1. Beck (AAC) 51 min. 26 sec..
2 Strik (BAV) 52.03, 3. Van Zuylen
(Clyioneus) 52.28. 4. Koo. (FIT) M.43,
5 Smkeldam (Zaanland) 53 56. 6. Van
de Ham (Holland L) 54.02. 7 Van
Alphen (AAC) 54.13. 8. Fritz (Metro)
54.32. 9. Van Santen (Metro) 54.46,
10. Jaarsma (FIT) 54 52. 17. De Jonge
(Motro) 57.58. 19. Kaal (PAC) 58.12,
26 Meeuwisse (AV '40) 59.28. 31 Hol
(VALTC) 59 57. 35. Van Opdorp (Me
tro) 60.13. 36. HalUr (AVR) 60.31. 41
(Metro) 61.20. 44. Kooy-
61.31. 49. v.d Steen h»
i Lop.k (I
n (Metro)
i (PAC) 61
Motorsport
Wegraces In Zandvoort
500 cc nationaal groep A (10 ron
den): 1. Steenks (Den Haag) Yamaha
18 40.7 (gem. 135,750 km/u). 2. Bult»
na (Roodeschool) Bunaski. 3. Borren-
bergs (Zaandam) Yamaha.
500 cc nationaal - groep B (8 ron
den): 1 Cemn (Delft) Yamaha 15.48.0
(gem 128.384 km/u). 2. Hagen (Zaan
dam) Honda. 3. Nijhuis (Zwijndrecht)
ZT)tpannon (8 rondon): 1. Brouw»
r/Oostwouden (Ouderkerk a.d. Am-
stel) Yamaha 15.31.6 (gom. 130.644
km/u), 2. Draaisma/Vf- '"jjj
sterdam) König, 3. Huj
(Valkanswaard) Suzuki
750 cc Internationaal (12 ronden): 1
Rob Bron (Amsterdam) Yamaha
20 34.1 (gom. 147.933 km/u). 2. Ablas
(Krimpen a.d. Lek (König. 3. Bonke
(Arnhom) Yamaha.
Endurance-race - 200 km (2 man
ches, 48 ronden): 1. Bouwmeester
(Abbenes) Honda 89.12.2 (gom.
I Rash. Eric
it Festa. Jules Ceulemans
met Rinaldo (allen België). 54 punten.
164.2 seconden.
2. Careline Bradley mei Bema, Anne
Fennwick met Owen Gregory. Mal
colm Pyrah mol Chelsea Girl (allen
G-Br.). éi punten. 167,1 sec.
3. Piot Raymakors met Olnvin, Lam
mert Laseur mot Aslerix. Emiel Hen-
drix met Dimple (alien Ned.). 54 pun-
4. Chnstopher Cuyer
Ascot. Hu-
Carroussel. Janou Ti»
Fra.) 54 pun-
sot mei Colback
ten. 171,8 sec.
5. Ferdy Tyteca met Glenmacken
(Bel Christopher Wegelius met Wa-
tor Boy (Fin.), Robert Smith mot
Royal Rufus (G-Br). 54 punten, 190
Dretsuurproef om de prijs van do
i"T! K. Rottaveel (Hilversum) met
Monarch, 463 pnl, 2. mej. M. Lucas
Sambus, «39 pnt., 3.
der Heido (Nederhorat
oen oergj mei Varus 427 pnt.
Landonwedstrijd:
1. Ierland 16 stralpnt, (12 in de eerste
manche en 4 in de tweede manche);
mpen) r
M. B,
Out
(4+0), James Kern an met Condy
(4+0) en Paul Darragh met Heather
Honey (4+4).
2/3 Noderland 28 (4+24). Anton Eb
ben mei Jumbo Design (4+4). Oick
Wieken met Sultan (0+12). Henk Noo-
ron met Pluco (0+12) en Johan Hems
met Seven Valleys (opg.+0) en Groet-
Bnttanmë 28 (4 +24). Ted Edgar mei
Everest Amigo (0+8), Geoff Glazzard
met Penwood Forge Mill (4+8), Caro
line Bradley met Marius (0+12) en
Law Court
1.75 (20+0.75); Eric Wau-
lers mei Petit Mousse (12+4.75).
Stanny van Paesschen met POrsche
(4+8). Edgar CGjsper met Le Cham
pion (8+4) en Ferdi Tyleca mel Flan-
some (8+0),
5. West-Did island 52,75 (24.75+28).
(4+8). Norberl Koof met Advent
(11+8) en Fritz Liggos mel Fatiniza
(16+opg.)
6 Frankrijk S3 (24+29). Hubert Parol
me! Rivago (21,25+5), Chrislophe
Couperie mel Ecureu
(8+12), Marc Roquet r
(8 +22,50) en Kevin Baoon r
Chesterj^6+opg).
1 Harry Soldi (Wdl) met Woyceck
1814 pnt. 2. Uwe Schullen-Baumer
(Wdl) Sliboinlch 1705. 3. Uwe Schul
len-Baumer (Wdl) Feudal 1652, 4.
Gabriella Grillo (Wdl) Wilhelm Tell
1638. 5. Gabriella Grillo (Wdl) Ultimo
2^ 1634.^^ Yvonne Oehnert (Ned)
Power (ler) met Look Out en
Kevin Bacon (Aus) mel Chichesler 47
sec. 3. Achaz von Buchwaldt (Wdl)
mel Pirns 47.5; 4. Nick Skellon (Gbr)
Everest Louisiana. 47,0; 5. Hubert
Parol (Fra) Aiglon B. 48.0; 6. Robert
Smith (Gbr) Truman. 40.2; 7. Dick
Lemstra (Ned) Leanca. 49.4; 8. Ray
mond Howe (Gbr) The Rascal. 50.3;
9 Harvey Smith (Gbr) Salvador en
Hendrik Schulze-Sieholf (Wdl) Ferro.
51.5.
Ti de prijs van BeiU-
(Ned) 291.
TROOSTPRIJS:
1 Fntz Ligges (WdQ mat Wapiti. 26
pnt. 64.5 sec.; 2. Con Power (ler)
Coolronan. 24 - 62.1; 3. Paul Darragh
(lar) Heather Honey. 24 - 62,8; 4.
George Sanna (Aus) Trie Trac, 24 -
63,8; 5 Johan Heins (Ned) Seven
Hills. 24 - 65,7; 6. M.chsel Whittakor
(Gbr) Brother Scott. 24 - 65,9; 7.
Caroline Bradley (Gbr) Bema. 23 -
64.1; 8 Robert Smith (Gbr) Royal
Rufus. 22 - 62.4; 9. Jules Ceuelemans
(Bel) Rinaldo. 21 - 59.7; 10. Lsn Cave
(ler) Best Man. 19-51.7
GROTE PRUS VAN DE STAD ROT
TERDAM:
1. John Simpson (Can) met Texas 3
slrafpunten, 164,7 sec.; 2. Harvey
Siehofl (Wdl) Chico 4.25 - 157.7; 6
Chrislophe Cuyer (Fra) Varin D 8
137.5; 7. Marc Oguet (Fra) Belle d«
Mars 8 - 141,1; 8. Geoff Glazzerc
(Gbr) Pennwpod Forge Mill 8- 142,4
Marius 8.75- 153.6.
Drassuurwedstrijd om de prijs van
centaur (Grand Prix Special):
1. Harry Boldl (Wdl) Woyceck 1410
pnt.; 2 Uwe Schullen-Bsumer (Wdl)
Slibovitch 1396; 3. Gabriella Grillo
(Wdl) Ultimo 2 1360, 4 Uwe Schulten-
Baumer (Wdl) Feudal 1294; 5. G»
briella Grillo (Wdl) Wilhelm Tell 1245;
7 Yvonne Oehnert (Ned) Fregaia
KOERSEN DUINDfGT
ZATERDAG
EKESTEINPRUS 2100 r
(J Wagenaar) 3 02.3 1.26.8. 2.
Prise, 3. Olga Rozenhout.
Winn 2,30 pl 1.50 1.50 2.00 k.
trio 51.20.
NIENOORDPRUS 1500 m
Oostwyck (J. Wagenaar) 2.06.0 1.
2 Ricky Moore. 3 Regina ScolchT
"ra1
LITTLEGIRLPRUS 2150 m: 1. Trsi
Maker (E Bloem) 2.19.6. 2. S
3. Townsman.
Winn 3,10 pl 1,20 1.40 1,
trio 30,60. Niet gestart:
LAARWOUDPRUS 2040 i
Leendert (mej. B. Noordam)
1.24.7. 2 Otis Nardinr
Fortuna
Winn 9.90 pl 4,20 1,80 kopp 6.60. G
COENDERSBORGPRUS 2340 mf
Winn 10.60 pl 2.50 2.40 1.90 tj
Winn 4,40 pl 1,50 1.10 1.40 koppS
Irio 33,60.
ENNEMABORGPRIJS
Piakko Brach (W v. Bi
1 24 9 2. U. 3. MaryS.
W.nn 2,10 pl 1,20 3.70 kopp 1
SUPREME RIDEPRUS 1900 if
Lavendel (mej.
ECHTENPRUS 1736 m: 1. f
J. M Paardekoper) 2.45.8 1.2131
Moneymaker, 3. Nolivyr Alkestis. I
W.nn 5.10 pl 1.80 2.4Ó kopp 6.40.0
gestart 6 (Keino)
TOTALISATOROMZET 324.
ZONDAG
ELANDPRUS 2040 m: 1
Marseille (W. Ouivenvoorde
.22 9. 2 Mary S. 3
2 04.7 1 17.9. 2. Maestro,
Fez.
Winn 2,90 pl 1.70 2,20 2,40 k
10,50 supertrio 141,60. Niet g*d
Koly B. 1
KNHRV-PRUS 191
Brown (K. Oavies) 2.01.9, Z f
Tank. 3 Hopeful Future S.
Winn 10.20 pl 2,50 1.60 2.30 k
21.20 trio 385.90. N
Gommans) 3.25.5. 1.190JJ'
Manza Buitenzorg, 3. Ouc du m
W.nn 2.60 pl 2.- 2.10 1.90 kopp 7i
TREIZE F-PRUS 1600 m: 1. Nar
lenzorg (H. A van Ooyen)
1 17.9. 2. Never Worry. 3. Kim'
Gregor.
Winn 1,40 pl 1.10 1.10 1,
o 8,10.
I. 2. Oca
Winn 2.40 pl 1,60 2,90 kopp 1
NOTRE PLAISIRPRUS 1300 II
Orion (A Manuel) 1.22.3. 2 Pedm
Artois. I
Winn 4.20 pl 1.40 1.60 1.40 kopp 1Mf£
angeweg)
jn. 3. Obor Fez.
Winn 1,50 pl 1.10 1.50 kopp 2.70. fi
gestart Otelho Prise
T0TAUSAT0R0MZET 651-200,-.