Feyenoord „laaiend" na verlies v.d. Korput en Dick Schneider jax tegen Utrecht twee minuten et drie 1 buitenlandse spelers lANCARD I Lucky Ajax tien seconden voor tijd lANCARD II TWEEMAAL BRANCARD IN EERSTE KWARTIER hartstochtelijk bejubeld, inkoppen. Waar was Ernie Brandts? Brandts: „Ik zag Melis doorkomen en liep naar de eerste paal in de veronder stelling dat Van Beveren zich ach terin zou bevinden om de voorzet te onderscheppen. Hij was er niet. Misschien had Stevens daar wel moeten staan", zwakte Brandts de beschuldiging aan zijn doelman wat af. Met ontembare wilskracht, door zich onvervaard in elk duel te storten, had het gehavende Feye- noord zich naar een voorsprong gevochten. Dat mocht letterlijk worden opgevat, want er werd kei hard gespeeld. PSV mocht van geluk spreken dat de .Jongeren" van Feyenoord zich dan wel aan- en Inpassen maar nog niet de flair bezitten van de geroutlneerden. Anders had Melis, tweemaal alleen voor Van Beveren, niet over geschoten en zou Verheljen, veel later, zelf hebben geschoten als hij had ge durfd. Maar Verheijen had geen moed. Hij had zich krachtig geweerd in de eerste, kolkende helft, die het publiek somwijlen tot uitzinnigheid bracht. Want hoe hard ook, het was enerverend en sensationeel. Maar het had Feyenoord zoveel kracht gekost dat het de ploeg na de rust móest opbreken. Dat had Rijvers ook gemerkt en hij gaf het systeem van de dubbele voorstop per prijs. Rijvers: „Ook wij hebben geblesseerden (René v.d. Kerkhof), moesten omzetten en daarom ha perde het aan onze organisatie". Hij zette in de tweede helft de lepe Nilsson in voor Stevens, zijn aan val daardoor meer kracht gevend. Feyenoord moest terug, kreeg het moeilijk. Nilsson werd in de straf schopgebied eenvoudig omvet ge duwd. Weerink reageerde helemaal niet. Willy v.d. Kerkhof schopte Vreijsen. de zwakste Feyenoorder, onderuit. Weerink deed niets. Verspeeld Toen ontstond de situatie die Ver heljen helemaal uit zlln evenwicht bracht. Hij verspeelde bij de mid denlijn de bal aan Deljkers, die meteen op Treytel afging, hem passeerde en toen door de doel man aan zijn been onderuit werd getrokken. Zelfs Weerink kon toen niet anders dan een strafschop geven, die Van der Kuljlen natuur lijk Inschoot: 1—1. Van dat moment af kon Verheijen, totaal gedemoraliseerd, niets meer. Daardoor miste hij ook zijn levens grote kans. Hij passte naar Best, nadat Van Beveren grandioos had gemist, in plaats van zelf te schie ten. Maar Best, weer ijzersterk in de lucht, was al uitgeblust. Hij bezit nog niet de conditie om een hele wedstrijd te spelen. Brandts, die tegenover hem stond: „Toch een nuttige spits". Feyenoord wilde dat ene punt niet verspelen, waardoor PSV aanval lend meer mogelijkheden kreeg. De beste was voor Lubse maar diens kopbal pareerde Treytel knap. Boskov, wat laatdunkend: „Dat was toch PSV's enige kans die het heeft gekregen?". Hij was er niet ver af. Alleen Van der Kuijlen had met een kopbal nog voor gevaar gezorgd maar voor de rest produceerden de Eindhove- naars louter afzwaaiers. Ook PSV was content met de halve winst. Het was tenslotte de eerste keer sinds drie jaar dat het een punt uit de Kuip meenam. Na een bikkelhard duel. Rijsbergen, die ook nogal „te keer" was gegaan: „Wat wil je. Als het al zo vlug uit de hand loopt, krijg je hard spel. En als dan iemand zijn been uit steekt als de bal al voorbij is en dat mag van de scheidsrechter, vraag je erom". HERMAN VAN BERGEM Scoreverloop: 31. Best 1—0, 64. Van der Kuijlen 1—1 (strafschop). Scheids rechter: Weerink. Toeschouwers: 28.900. Feyenoord: Treytel; Schneider (Verheij en). Rijsberflen, Van de Korput (Melis). Wijnstekers; Kreuz. Jansen. Snoeck; Vreijsen. Best, Van der Lem. PSV: Van Beveren; Krijgh, Brandts. Ste vens (Nilsson), Poortvliet; W. van de Kerkhof. Van Kraay. Deijkers; Lubse. Van der Kuijlen en Deacy. LEIDSE COURANT, ROTTERDAM De ene brancard was nog niet van het veld ol de andere moest worden aangedra gen. Binnen het eerste kwartier had Feyenoord i twee verdedigers verloren. Van de Korput was zo diz zy na een kopduel met Deljkers dat hij moest wor den afgevoerd en pal daar op brak Schneider zijn been. Die twee voorvallen maakten Feyenoord laaiend. De animositeit tus- 'S sen belde ploegen was al In een zeer vroeg stadium tot uiting gekomen. Ter herinnering: de kopstoot- kwestie-Quaars en de wed strijd waarin Van Beveren zwaar geblesseerd het Sveld moest ruimen In voor gaande duels. Het schijnt dat er een (traditionele) doem rust op de confronta tie tussen belde ploegen. Er bestaat een sluimerende vete, die vroeg of laat tot uitbarsting komt, en niemand kan zeggen waarom. De uiterst zwakke en nim mer effectief ingrijpende scheids rechter Weerink hoe kan de aanstellingscommissie zo iemand sturen naar een wedstrijd die, hoe dan ook, tot de toppers moet wor den gerekend onderkende die latente afkeer van elkaar niet. De botsing v.d. Korput—Deijkers was nog een normaal gevolg van een kopduel, maar Poortvliet stak zijn been recht naar voren, een perti- Inente overtreding, waardoor Dick Schneider zijn rechter scheenbeen brak. „Een gunstige breuk", luidde het oordeel van de artsen. „Zijn rechterbeen, zijn strafschopbeen, is in het midden gebroken. Dat kan maanden duren", aldus een geluk kige maar ook door zorgen ge kwelde trainer Boskov, die vrijwel geen spelers meer tot zijn beschik king heeft. Feyenoord kan het betreuren dat het Van Daele heeft laten vertrek ken. Niet Ramljak, die het vorige seizoen vrijwel in de WW door bracht en dat blijkt te continueren bij AZ'67. Boskov stelde zichzelf gerust met op te merken dat v.d. Korput woensdag tegen FC Twente weer kan spelen. „En Mansveld ook", voegde hij eraan toe. Mans veld zelf: „Dat is helemaal niet j zeker. Ik heb gisteren een beetje gelopen, maar ik verging van de pijn". Een liesblessure kan een langdurige kwestie worden en in- j tussen zit Feyenoord met een sterk gehavende defensie nu ook Sch- neider is weggevallen. Rijsbergen: „Ik moet nog zien dat we er r woensdag elf hebben, want ook Van Deinsen kan zeker nog niet spelen". Boskov: „Ik verkeer in spelersnood maar met wilskracht ier twee, Dick Schneider, was er een minuut srnstiger aan toe. Op de brancard was hij nog idig van het feit dat zijn rechterbeen gebroken )at werd geconstateerd in het Clara-ziekenhuis. mimamm en consequent uitvoeren van de opdracht kunnen we dat overwin nen. De jonge spelers passen zich steeds beter aan". Dat sloeg dan vooral op Harry Meilis (rechtsbuiten) die al zo snel voor v.d. Korput moest invallen. Pal daarop trad Verheijen aan voor Schneider. Melis en Verheijen, twee aanvallers, omdat er geen verdedigers meer waren. Wim Jan sen wie anders? werd tot laatste man bevorderd. Rijsbergen rechterverdediger, de jeugdige, in telligent spelende Snoeck voor stopper. De onfortuinlijke periode van vijf tien minuten had op PSV een „verwoestende" uitwerking omdat Feyenoord woedend was, zich op laadde tot ongekende hoogte en zo emotioneel ten aanval toog dat het een wonder was dat er niet nog veel meer gebeurde. Weerink was het duel al volkomen uit de hand gelopen. Alles mocht. Hij was te laf om in te grijpen. Elke trap werd „doorgehaald", er werd ge duwd, getrokken, geschopt. Van beide zijden. Overspoeld Geheel ontketend overspoelde Feyenoord de opponent maar de tot berstens toe gespannen zenu wen werden nog In zoverre In bedwang gehouden dat er zowaar menige uitstekende combinatie kon worden opgezet, waarbij Kreu2 meestal aan de basis stond. Feyenoord weigerde ten onder te gaan aan „pech", zoals Rl|vers het later noemde. Rijvers: „Die ongelukken hadden ook aan onze kant kunnen gebeu ren. Nu was het Feyenoord dat die pech had". PSV trok er geen enkel voordeel uit. Integendeel. Gestart met een dubbele voorstopper spelmaker Van der Kuijlen volko men in bedwang gehouden door Snoeck, zoekend naar verweer te gen het razende Feyenoord en een blunderende defensie. Een van die fouten werd afgestraft. Toen Melis voorzette, kon Clyde Best, nadien (Van onze sportredactie) CHT FC Utrecht heeft bij NVB, zij het officieus, een ingediend naar aanleiding et feit dat Ajax gisteren in het net de Utrechtse ploeg gedu- twee minuten drie buitenlan- Arnesen, Lübeke en Lerby eft laten spelen. Volgens de nenten moet dat aantal tot beperkt blijven, tenzij een bui lder al zo lang in ons land ift (twee voorafgaande jaren, dat op hem het begrip „Neder- a voetbal nationaliteit" van toe- ig is. titieleider Jan Huijbregts die de wed- FC Utrecht—Ajax bijwoonde: „Drie r na afloop van de wedstrijd bijna m was toen al weg kwamen voor lees Werkhoven en vice-voorzitter Eric lar mij toe met de mededeling dat krecht terzake de gemaakte overtre- \ïen klacht zal worden ingediend, lag komt het sectiebestuur betaald bijeen en zal deze zaak aan de orde ctiebestuur zal in eerste instantie >eken of er inderdaad sprake is van tellen van een niet speelgerechtigde Als die vraag positief wordt beant- en volgens Jan Huijbregts lijdt dat Yijfel zal de sectie betaald voetbal ens moeten beslissen over de vraag tuchtcommissie moet worden inge- 'd- Mr. J. Hogewoning, voorzitter seo- Pfild voetbal: .Absoluut noodzakelijk UTRECHT Zegge en schrl|ve tien seconden voor het einde gebeurde het. Uit een hoekschop van Zuidema scoorde Schoenaker zodat A|ax op de valreep toch nog de volle winst Incas seerde. „Lucky Ajax", zo mag het wel weer eens gezegd worden, want de landskampioen had niet laten zien zo veel beter te zijn dan FC Utrecht Het was een zeer matige wedstrijd. Wim Suurbier ontbrak bij Ajax (knieblessure), terwijl bij Utrecht Schubert voor de eerste maal na tal van blessures zijn opwachting maakte. Het werd een verdienste lijk debuut want tegenspeler Ruud Geels kon nauwelijks gevaarlijk worden. Voor de rust was FC Utrecht het meest in de aanval, maar de beste kansen waren voor Ajax. Geels schoot éénmaal tegen de paal. Een fout van Zuidema, die een uitworp van Schrijvers onbenullig wegwerkte, bracht Utrecht de opening streffer. Van Staa kwam alleen voor Schrijvers en schoot de bal beheerst in (1—0). Na de rust leek het erop dat Utrecht voor een sensatie zou gaan zorgen toen Flight doorbrak. Alleen voor Schrijvers miste de Utrechtse aanval ler echter. Ajax nam het spel steeds meer in handen. Toch moest een te zachte terugspeelbal van Hulshorst de inleiding vormen tot de tegen treffer. Geels maakte zich meester van de bal. zette hoog voor waarna de kopbal van Ling door Schubert wel van de lijn werd gekopt, maar vlak voor de voeten van Geert Meijer die toen geen moeite had om raak te schieten (1—1). In de slotfase kwam Utrecht door Tervoort en Van Veen nog even gevaarlijk voor Schrijvers. Hildebrand kreeg de gele kaart na een felle aanval op Ling. In de laatste seconden kon toch nog Schoenaker de winnende treffer laten aanteke nen. Scoreverloop: 37 Van Staa 1—0, 67 Meijer 1—1, 90 Schoenaker 1—2. Scheidsrechter: Corver. Toeschou wers: 20.000. FC Utrecht: tstatov; Tervoort. Wickel, Schubert, Ca bo; Van Staa, Cotê. Hildebrand; Flight. Van Veen. Hulshorst. Ajax: Schrijvers; Amesen. van Dord. Krol. Everse; Schoenaker, Erkens (Lübeke), Zuidema; Ling, Geels. Lerby (Meijer). il van de Korput was de eerste die, na veertien en, dizzy van het veld moest worden gedragen. Met ontembare inzet ging Feyenoord PSV te lijf, geprikkeld door het verlies van twee verdedigers. Wim Jansen en Rijsbergen o.a. weigerden zich te laten passeren. Ondanks de vele verdedigers van FC Utrecht is de bal, van de schoen van de onzichtbare Schoenaker, op weg naar het doel. Tien seconden voor tijd heeft Ajax de zege binnen. Meijer (rechts) brengt Ajax op 11. Hij is een van de omstreden figuren in het „twee-minutenincident". Meijer werd ijlings op de plaats van Lerby gezet toen bleek dat Ajax met drie buitenlanders speelde. Maar dat was ruim voor deze treffer tot stand kwam. is dat niet. Het sectiebestuur kan eventueel ook zelf een besluit nemen. Woensdag ko men wij toevallig bijeen en wij zullen ons, indien dat wordt gewenst, over deze zaak beraden". Ernhem was gewisseld voor de Duitser Lübe ke. Arnesen en Lerby, twee Denen, stonden al in de ploeg. Twee minuten later werd Lerby gewisseld voor Meyer. Voor Ajax' voorzitter Jaap van Praag is er niets aan de hand. „Het is een vergissing. Tijdens het bewuste ogenblik is door Haarms of Ivic de naam van Lerby geroepen en is met borden die wissel aangegeven. Erkens is er echter uitgegaan. Op het moment om de zaak recht te zetten, moest toen even worden gewacht. Dat duurde twee minuten maar daarin is niets gebeurd. Ik venvacht niet dat deze vergissing een staartje zal hebben". Overspelen? De voorzitter van de tuchtcommissie, drs. J. Brons, denkt daarover anders. „Laat ik voor op stellen dat het een unieke zaak is en in eerste instantie ressorteert onder het sectiebestuur betaald voetbal. Maar het is niet onmogelijk dat de tuchtcommissie er mee te maken krijgt". „Dan zal wellicht ook de vraag aan de orde komen of deze wedstr1|d moet worden over gespeeld. De enige dub die dat kan ver zoeken, Is FC Utrecht Of dat overspelen zal plaats hebben, hangt echter ook weer af van het competitieverloop. Overspelen moet natuurlijk wel zinvol zijn". FC Utrecht lijkt, getuige de woorden van Jan Huijbregts, wel van plan te zijn alles te proberen om gebruik te maken van een fout van de trainer van Ajax. Naar buiten probeert vice-voorzitter Eric Vilé echter de indruk te wekken dat dit lang niet vaststaat. „Ik kan er nog niets van zeggen. Of de naam Lerby nu wei of niet van de bank is geroepen, doet aan de kern van de zaak niets af. Bovendien wordt in Utrecht bij wissels niet met borden gewerkt. De heer Huijbregts was aanwezig, dus deze zaak zal automatisch in Zeist aan de orde komen. Het gaat ons er niet om Ajax te benadelen. Uiteindelijk is de tijdsduur van de overtreding relatief kort geweest en is er niets in gebeurd".

Leidse Courant | 1977 | | pagina 11