Begrotingschef van Carter zonder blaam Kerkelijke leiders in VN onderzoek naar Zaïre vragen deportaties Duitsers vrezen wraakaktie tegen Kapplers Rust teruggekeerd Hoogste rechter in Bondsrepubliek beslist over bouw kerncentrale brievei uan lezers kerk wereld WELZIJNSWERKERS UNIVERSITEITEN „BIJEENVEGERS VAN SCHERVEN" 23] Passagiers blokkeren taxibaan BOZE FRANSE MINISTER VERTREKT UIT TANZANIA Oegandese koffie verdwijnt in Kenia raC J] Humphrey ongeneeslijk1^ ziek rl"n°d Omstreden boek over Godheid van Christus met boek beantwoord BUITENLAND LEIDSE COURANT/ VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1977 PAGINA' Belgen lachen zich een aap tijdens jacht (Van onze correspondent) DESSEL De gemeentelijke brandweer van het Belgische plaatsje Dessel heeft twaalf ho ge dennebomen gekapt om een ontsnapt aapje te kunnen van gen. Het middel lukte: het aapje dat tijdens een voetbalwedstrijd in de buurt was ontsnapt van de schouder van zijn eigenaar, kon na vier uur worden gegre pen. „We stonden voor de keus: de aap doodschoeten of de bo men omhakken. Een dode aap krijg je niet terug. Maar bomen kan je opnieuw planten", aldus de brandweercommandant De rekening is voor de eigenaar. Londen (AF) Woedende pas sagiers van een sinds woens dagmiddag op het vliegveld Heathrow gestrand charter vliegtuig van de Nigeriaanse luchtvaartmaatschappij hebben gisteren het vliegtuig bezet. Drie van hen voerden een pro testmars op de taxibaan van het vliegveld. De drie vrouwelijke passagiers liepen uit protest tegen het lan ge wachten en slechte verzor ging de taxibaan van Heathrow op. De piloot van een hen tege moetkomende Boeing 747 (Jum bo) moest boven op zijn rem men gaan staan om de vrouwen niet te vermorzelen. Zestig an dere passagiers bezetten het chartervliegtuig en eisten een gedeelte van hun reissom terug. De mens vergissing van de evolutie LONDEN - De Brits» zoöloog John Asplnall is van oordeel dat de mens een vergissing van de evo lutie is. Op een bijeen komst van de Britse ver eniging voor dierenbe scherming in Cambridge verklaarde bij gisteren: „Ik geloot dat de mens de grootste vloek is die deae planeet ooit beeft getrof fen. Tijgert en potvissen zijn in alle belangrijke op- zichten onze meerderen. De mens mist de wijsheid, zijn kennis wordt volkomen overschat Hij is self tot sterven bereid. Wij mensen zijn overbodig. Laat ons met vreugde de dag tege moet zien waarop een ramp ons vernietigt Tsjechoslowaakse vrouw vraagt hulp mevrouw Carter PRAAG (UPI) Een Tsjechos lowaakse moeder heeft in een open brief mevrouw Carter ge vraagd haar te helpen bij po gingen om haar twee kinderen uit de Verenigde Staten terug te krijgen. Volgens de brief die gisteren in het Tsjechoslowaakse partijblad .Rude Pravo' werd gepubli ceerd, gaat het om twee kinde ren van 13 en 14 jaar van me vrouw Vlasta Gabrielova-Zlud- kynova, die door haar man in 1968 waren meegenomen naar de Verenigde Staten. (Van onze correspondent Ami van Vree) BONN De justitie in het Westduitse district Lüneburg houdt ernstig rekening met mogelij ke wraakaktie* tegen de 70-jarige uit Italië gevluchte ex-S.S.-kolonel Herbert Rappier of tegen zijn vrouw Anneliese Wenger uit Soltau. (Het staat vrijwel zeker vast dat Rappier zich daar in haar huis bevindt, maar uit veilig heidsoverwegingen wordt zijn verblijfplaats geheim gehouden). Ook houdt men rekening met een mogelijke ontvoering van de oorlogs misdadiger. De officier van justitie deelde gisteren mee dat men daarom zelfs niet zal toestaan dat het Italiaanse openbaar ministe rie in Soltau actief wordt. In Bonn is gister middag een koerier uit Rome gearriveerd met het officiële uitleveringsverzoek. De zaak-Kappler heeft veel beroering gewekt in de Bondsrepubliek. De stemming werd het beste getekend in een commentaar in het dag blad Die Welt dat als volgt begon: „De vlucht van de voormalige Obersturmbanführer Her- bert Rappier uit Italië heeft aan beide zijden van de Alpen herinneringen opgeroepen, die al in het onderbewustzijn van Italianen en Duit sers waren weggeëbd. Het verleden is plotseling weer een belastende factor in de verhouding tussen de beide volkeren geworden. Zowel hier Een politieauto bewaakt het huis van de Kapplers in Soltau. als daar staat men duidelijk op het punt om op oude posities terug te vallen, waarin men zonder begrip tegenover elkaar staat" In Rome heeft het ministerie van defensie tuchtmaatregelen genomen tegen twee politie mannen die ten tijde van Kapplers vlucht de wacht hadden voor zijn deur. Luigi F also en Oronze Pavone zijn beschuldigd van „vero nachtzaming van bevelen", door bij het op wacht komen niet te controleren of Rappier er nog was, zich niet in de loop van de nacht te overtuigen van zijn aanwezigheid en door van mevrouw Rappier wijn en eten te accepteren. DAR ES SALAAM (UPI) De Franse minister van buitenlandse zaken Louis de Guiringaud heeft bij zijn aankomst gisteren in Tanzania gedreigd rechtsomkeert te maken als niet direct een eind gemaakt zou worden aan een betoging van 200 luidzingende studenten, die op borden eisten: „Frankrijk verdwijn uit Afrika" en „Fran krijk houd op met het bewapenen van Afrika's ergste vijand". De Guiringaud is vandaag al vertrokken. Kreten van de studenten verstoorden ook de pers conferentie van De Guiringaud, die daarop zijn Tanzaniaanse ambtgenoot toeschreeuwde: „U bent verantwoordelijk voor deze situatie". De Guirin gaud voegde eraan toe dat hij een vertegenwoordi ger van Frankrijk was en nog nergens op een dergelijke manier ontvangen was. Na een kwartier redetwisten wist de Tanzaniaanse minister zijn gast te bewegen naar de hoofdstad te rijden. De Guiringaud brengt een bezoek aan een aantal staten in zuidelijk Afrika. Voor de aankomst van de Franse minister had de Tanzaniaanse pers al een krachtige aanval op de Franse politiek in Afrika gedaan en op de Franse militaire samen werking met Zuid-Afrika. De Daily News verklaar de dat het moeilijk te begrijpen is wat de Franse minister in het land kwam doen, en concludeert dat winstbejag de drijfveer is voor de Franse politiek en niet menselijkheid. DOOR SENAAT VOORLOPIG GEZUIVERD WASHINGTON (UPI) Bert Lance, de begro tingsdirecteur van president Carter, is gisteren voorlopig gezuiverd van de verdenking dat hij zich als bankier heeft schuldig gemaakt aan strafbare overtredingen van de bankwet. Een onderzoek door de „comptroller of currency" (schatkistbeheerder), ingesteld op verzoek van de senaat, acht voorshands geen termen aanwezig om Lance of iemand anders te doen vervolgen. Deze conclusie heeft echter alleen betrekking op het tijdvak tussen januari 1975 en Lance' benoe ming in overheidsdienst De periode daarvoor, waarover ook vragen zijn gerezen, is nog in onder zoek. Op 7 september zal de bevoegde Senaats commissie een nieuwe reeks hoorzittingen aan Lance' omstreden bankiers politiek wijden. Ge hoopt wordt dat de schatkistbeheerder voor die datum zijn onderzoek volledig rond heeft Lance is afkomstig uit Georgia, de staat waarover president Carter gouverneur was. Hij geldt als een persoonlijke vriend van Carter. Voor zijn komst naar Washington was Lance directeur van de National Bank of Georgia, waarin hij ook aande len bezat Om een meerderheidspakket te verkrij gen, leende Lance 2.6 miljoen dollar bij de Han over Trust co. in New York. Hij betaalde deze schuld (en enkele andere verplichtingen) later terug met een lening bij een andere grote bank, de First National Bank of Chicago. Het onderzoek draaide om de vraag of Lance deze twee leningen op gunstige voorwaarden kreeg door rentevrije deposito's uit te zetten bij de credietverlenende banken. Zou hij het kapitaal van zijn bank inder daad hebben gebruikt als persoonlijk „onderpand" dan zou dit strijdig zijn geweest met de Ameri kaanse bankwet Lance zelf heeft steevast betoogd, dat hij niets heeft gedaan wat niet door de beugel kan. De Amerikaanse bankierswereld geeft hem daarin gelijk. NAIRQBI Er zal geen Oegan dese koffie naar de Reniase ha venstad Mombassa meer wor den vervoerd, zolang de Renia se spoorwegen geen afdoende maatregelen hebben getroffen tegen de grootscheepse diefstal len. Dit heeft een spoorweg functionaris gisteren in Nairobi meegedeeld. Hij zei dat er sinds 8 augustus geen koffie uit Oeganda naar de kust is vervoerd. Voor Oeganda betekent de maatregel een zwa re slag, aangezien dit land het merendeel van zijn buitenlandse deviezen krijgt van de koffie- produktie. Oeganda levert twee procent van de wereldproduk- tie.. Sinds de koffieprijs de afgelo pen zes maanden is verdubbeld, is de omvang van de koffiedief- s tall en in Kenia reusachtig toe genomen, niet alleen bij het ver voer naar Mombassa, maar ook uit de depots op de plantages en zelfs 's nachts van de struiken. MAE WEST 84 Mae West heeft ondanks haar 84 jaar nog veel jeugdige bewonderaars. Zij ondervond het gisteren toen zij haar verjaardag vierde in een restaurant in Hollywood. ARUBA: Van een onzer redacteuren DEN HAAG/ORANJESTAD De staking op Aruba is opgeheven. De electriciteitsvoorriening is vrijwel normaal. De winkels heb ben hun deuren weer geopend. Deze toestand van rust op het Antilliaanse eiland is te danken aan de vrijlating van de vak bondsleider Hyacintho Geerman, die was gearresteerd wegens bet verspreiden van wat de politie noemde opruiende pamfletten. Volgens justitiële autoriteiten op Aruba is Geerman o.m. vrijgelaten omdat hij lijdt aan claustrofobie, angsten die ontstaan door verblijf in een kleine ruimte. Langer verblijf in een politiecel zou hem psychisch schade hebben kunnen toebrengen. De leider van de onafhankelijkheidspartij op Aruba, Betico Croes, zei gisteren dat aan de acties een eind is gekomen. Hij waarschuw de dat er nu geen spelletjes meer mogen worden gespeeld met Aruba. Demissionair minister-president Den Uyl bevestigde gisteravond dat de Nederlandse regering bereid is tot een gesprek met een delegatie van de Eilandsraad van Aruba. Hij zei dat het beraad geen begin van overleg over de onafhankelijkheid van Aruba kan zijn. De premier zei dat er grote bezwaren en nadelen zijn verbonden aan het uiteenvallen van de Antillen, een vraagstuk overigens waarvan de Nederlandse regering zich nooit rekenschap heeft willen of kunnen geven. In verband met de recente ontwikkelingen op het Antilliaanse eiland houdt de actiegroep Arubanen in Nederland morgenmiddag in Den Haag een demonstratie. Daarbij zal worden gepleit voor inmenging van de Nederlandse regering in de huidige gang van zaken op Aruba en voor bevordering van een geleidelijke zelfstan digheid van Aruba op democratische wijze. De ongeveer vijfhon derd demonstranten verzamelen zich op de Boorlaan en maken een voettocht naar het Binnenhof waar enkele toespraken zullen worden gehouden. (Van onze correspondent Arie van Vree) BONN Een besluit met verstrekkende gevolgen voor het beleid Inzake kernenergie in de Bondsrepubliek heeft het administra tieve gerechtshof in Münster gisteren geno men t.a.v. de bouw van de zogenaamde snelle kweekreactor in Kalkar aan de Ne derlandse grens. Alvorens te beslissen over een bouwstop van het project, willen de rechters eerst van het constitutioneel hof in Karlsruhe, de hoogste rechterlijke in stantie in de Bondsrepubliek, horen, of de bestaande wetgeving ta.v. de bouw van kerncentrales wel in overeenstemming is met de grondwet Het gaat daarbij vooral om de vraag of de regering van een deel staat wel bevoegd is om over dergelijke ingrijpende zaken als de bouw van kerncen trales te beslissen en of de gekozen volks vertegenwoordiging, het parlement dat niet behoort te doen. Zou het constitutioneel hof in Karlsruhe deze vraag bevestigend beantwoorden, en de toestemming voor de bouw van kerncentra les bij de verschillende parlementen leggen, dan zou de bestaande atoomwet in de Bondsrepubliek moeten worden veranderd. Afgezien van het feit, dat de beslissing van het hoogste gerechtshof nog minstens twee jaar op zich laat wachten, wat het kernener giebeleid in de tussentijd uiterst moeilijk maakt, zal een verplichting de atoomwet te veranderen het beleid helemaal op zijn kop zetten. De landbouwer Maas uit Kalkar, die al jaren actie voert tegen de bouw van de miljarden- verslindende, omstreden kweekreactor (waaraan ook Nederland deelneemt), heeft in ieder geval bereikt, dat zijn klacht de tot nu toe meest ingrijpende gerechtelijke pro cedure wat betreft de kernenergie in Duits land tot stand heeft gebracht. Voor de West duitse burger wordt de kwestie energie er overigens alleen maar onduidelijker door. Op dezelfde dag, dat het Münsterse hof zijn beslissing nam, schreef minister Matthöfer (wetenschappelijk onderzoek) een brief aan al zijn sociaal-democratische partijgenoten, waarin hij waarschuwde voor de ernstige gevolgen van een tijdelijke bouwstop voor kerncentrales voor de stroomverzorging van de tachtiger jaren. In de wirwar van menin gen en in het zigzag-beleid van de regering Schmidt zal pas duidelijkheid optreden, wanneer de coalitiepartijen SPD en FDP in het najaar ta.v. het energiebeleid zullen hebben bepaald. Gezien de tegenstrijdige standpunten belooft het dan ook een hete herfst te worden in de Bondsrepubliek. 3rieven graag kort duidelijk geschreven redactie behoudt iet recht voor inge; den stukken te bekor FC Den HaagH or dt in De ongeregeldheden tij< rijk wedstrijd FC Den Haaf® noord werden niet be/*seeI door de politie, zoals u sjrenO' Zij konden een kwartier bij omdat een volkomen ^ngei politie zich veilig op het-Lje veld de rol van toeschouw aangemeten. Een tijdig operen van enkele agenten had fecteui geregeldheden kunnen ges men. Wanneer de Haagse™]^ hiertoe niet in staat is, fcenrij beter vervangen worder, het een particuliere bewh ee dienst De opmerking venooi heer F. van Halle, „nettt sen vind je op de hoofdtr^act is kwetsend voor vele to^. zes wers en geeft geen oploss^en Den Haag P. FC Den Haag ?T? Wij hopen dat er spoed), Ej, gedaan wordt tegen de schoppers op de voetbal^ s~>y anders gaat het FC Den I 1 en andere clubs vele supj/^-4 kosten. Onzes inziens wi honderdtal jonge Feye supporters de aanstichtel het geweld zaterdag) Reeds in de eerste helft |B nen zij de afrastering achtI doel finaal plat te werk/1 het fluitsignaal voor di B barstte het oorlogsgewej goed los. Er kwamen ketL stenen, klinkers, stukken en staven ijzer aan te pa werd gewoon te gek. Ta Utrecht met z'n berucht) porters naar Den Haag waren er voldoende prevs maatregelen genomen. Wi werd er nu niet op tijd politie ingegrepen, zoda met zover had kunnen k( Den Haag voetbalsupporters (Van redactiewege ingekoil K. 10) ruchti laag fO MINNEAPOLIS, - De vrfdei vice-president, onder Ljllijk Johnson van de Verenig4|De ten en senator senotor h^e Horatio Hymphrey bedt kwaadaardig gezwel dar5'v langs operatieve weg kan LK den verwijderd. Dr. John uits rian, huisarts van Humizen deelde dit mee nadat de 6)pes oude Humphrey een ond<nscj van drie en een half uur i academische ziekenhuis v universiteit van MinnestA1*4* Minneapolis had onderga* Najarian zei dat met geen f lijkheid voorspeld kon w hoe lang in maanden of Humphrey nog te leven hai De senator houdt er zijn humeur bij. Onlangs zei hij richtende tot zichzelf: „Hl rey, je ziet er uit naar het dat je bent Maar je ku niets aan doen, dus leef'. De man die het in de presii verkiezingen van '68 afleggen tegen Richard B xon, is de laatste tijd erg r|" geworden en heeft een deel van zijn haar verloren activiteit in de Senaat hee£ echter niet ingeboet v, Duizenden inwoners van de streek van Kapanga en Mu- sumba in de Zaïrese provincie Shaba zijn gedeporteerd naar Angola waar ze in onmenselij ke omstandigheden leven. Dit schrijven de leiders van de methodistische en de kath olieke kerk in die streek in een open brief aan de afge vaardigde van Zaïre bij de Verenigde Naties. Van de VN vragen zij een serieus onderzoek. Ook zou de organisatie moeten bewerken dat de gedeporteerden weer naar huis kunnen. Bij presi dent Neto van Angola zou de V.N. moeten aandringen niet toe te laten dat de „rebellen van het voormalige Katanga" in zijn land militaire aktivitei- ten bedrijven. De kerken ontkennen de be wering van het Kongolese na tionale beyrijdingsfront dat de vluchtelingen uit vrije bewe ging zouden zijn vertrokken en pas terug zouden willen naar Zaïre na het verdwijnen van Mobutu. Volgens de ker kelijke leiders hebben de re bellen goedschiks of kwaad schiks zoveel mogelijk inwo ners meegenomen naar Ango la, om zo te bewijzen dat het bewind in Zaïre ondragelijk is. Eerst werden de missionaris sen onschadelijk gemaakt. Een methodist werd gedood en de katholieke missionarissen wer den 21 mei gevangen gezet Daarop dwongen de rebellen de bevolking te vluchten, om dat het Zairese leger hen an ders op afschuwelijke wijze zou afmaken. Hun leiders en hun missionarissen hadden de bevolking verraden, aldus de rebellen. Een aantal vluchtte de bossen in. Naar schatting werden 20.000 personen van Kapanga gedeporteerd, daarbij niet in begrepen de jongeren die zich reeds eerder hadden laten ver leiden te vertrekken door be loften of bedreigingen. Ook uit de streken van Dilolo en San- doa zijn duizenden Zairezen ontvoerd. Volgens de kerken is een aantal op de hand van het bevrijdingsfront, maar zeker niet de meerderheid. „Deze open brief is geschreven in de hoop aldus de kerken dat er dankzij de V.N. een eind wordt gemaakt aan deze situatie: de gedeporteerden worden getiranniseerd in hun lichaam en hun geest. Nog lan ger in ballingschap leven bete kent sterven van honger of aan de cholera." Uit de provincie Shaba zijn, vooral sinds de onafhankelijk heid van Angola, ongeveer 500.000 Zairezen naar Angola gegaan. De Angolese afdeling van de internationale katholie ke hulporganisaties „Caritas" tracht hen te helpen, finan cieel vooral gesteund door West-Duitsland en Nederland. Ais antwoord op bet boek van seven Britse protestantse theologen „The Myth of God In carnate" (de mythe van de mensgeworden God), dat de Godheid van Christus in het geding stelde, is nu een boek verschenen van vier anglicaanse en een rcoms-katholieke theo loog, dat tot titel heeft „The Troth of God Incarnate" (De waarheid over de mens gewor den God). Uit de titel blijkt al, dat het nieuwe boek zich frontaal tegen het eerste opstelt De anglicaanse kanunnik Michael Green stelt onder meer, dat de auteurs „wier mening wij aanvechten het woord mythe op verschillende wijze gebruiken. Maar wanneer verantwoordelijke theologen een technisch woord op een dergelijke manier als titel en belangrijkste verkoopargument gebrui ken, dan houden zij op academische theoretici; te zijn en zijn zij propagandisten geworden Greens katholieke medestander bisschop Chris topher Butler schrijft in het boek: „Het chru tendom is geboren uit een feit. Het feit va F de wederopstanding van Jezus van Nazareth Dit feit staat achter elke bladzijde van he^El Nieuwe Testament Zonder dit feit was er geefcg Nieuw Testament geen christendom". het Op het boek „The myth" zijn eerder velyn afwijzende commentaren geleverd. Margart^g Lydamore, een van de medewerksters zei onk^] steld te zijn door het feit dat „zovele geestelij ^g. ken het boek veroordeelden, terwijl zij toega s^a ven het niet gelezen te hebben". Volgens haafc is van de zijde van Nederlandse en Italiaans s 0 uitgevers belangstelling getoond. Hei Volgens de gereformeerde studenten pastor drs. E. Thijs werken de welxijns- werkers aan de universiteiten, de stu diedecanen, de studentenpsychologen en studentenpastores, met de moed der wanhoop door. Maar zij hebben het gevoel dat ze bezig zijn de scherven bijeen te vegen, veroorzaakt door een dolgedraaide machine. Ds. Thijs, zelf studentenpastor aan de Technische Hogeschool van Eindhoven, schrijft dit in „Kerkinformatie", het blad van de gereformeerde kerken in Nederland. De student is een nummer geworden. wellicht meer dan enige andere burger. De universiteit is een gigantisch bedrijf, waar de computer precies weet hoeveel studenten er van de minister moeten afvallen en met het oog daarop de studieresultaten feilloos beoordeelt De machine dicteert de snelheid van de studie, de kwaliteit van de resultaten, aldus drs. Thijs, die opmerkt dat de student niet aan zichzelf toekomt en zich nauwelijks bezig kan houden met vragen van wetenschap en samenleving. De student krijgt het gevoel, dat lüj wordt gepakt door een maatschappij, waarvan de schema's allang vastliggen. En dat gebeurt volgens drs. Thijs alle maal heel geruisloos, vanzelfsprekend. Veranderen, dus mogelijk verbeteren, ligt niet in het verschiet Conformeren dan maar, aldus de studentenpastor, meedoen met de heersende moraal. Hij vindt het daarom niet verwonderlijk, dat veel studenten zich in hun studie teleurgesteld voelen. „Als we niet op passen gaan ze er binnen de geseculari seerde studentenwereld geestelijk onder door", schrijft hij. Ds. Thijs pleit ervoor dat de gerefor meerde studentenpredikanten zich niet alleen met de leden van eigen kudde bezighouden. Het gaat zo schrijft hij om „de" studerende jongere. De stu dentenpastores zullen zich ook veel in tensiever moeten bezighouden met on derwijssystemen en structuren. Het studentenpastoraat leunt dicht te gen het missionaire aan. Het zou vol gens hem bemoedigend zijn, wanneer de geloofsgenoten het studentenpasto raat ook zouden beschouwen als een voorhoedepost van zending of evangeli satie. In de gemeenten moet men het aldus ds. Thijs niet alleen maar hebben over studentenpredikanten, die de moraal, de Kerk en de theologie aantasten. Bijna zeshonderdduizend mensen bezoeken gemiddeld per zondag de kerkdiensten van de gereformeerde kerken. In de ochtenddiensten 44,76 procent, in de middagdiensten 22,09 procent Dit op basis van gegevens over 1976. Het bezoek aan de ochtenddienst en nam nauwelijks af, dat aan de middagdiensten zakte met één procent In het algemeen tonen de cijfers aan, dat het percentage kerkgangers af neemt naarmate de gemeente groter wordt en meer verste delijkt In de synode van de christelijk gereformeerde kerken is kri tiek geuit op de brochure „De bijbel, een boek om te lezen", verschenen bij gelegenheid van de bij bel week in oktober. Het zou het goddelijk karakter van de bijbel geweld aandoen. Ds. J. H. Velema uit Nunspeet Korte metten stelde voor zich van de bijbel- week »e distancierea Omdat de ouderlingen onder de syno deleden het boekje nog niet hadden gelezen werd een be slissing uitgesteld. De synode zond wel een telegram aan de CDA-fractie in de Tweede Ka mer ter ondersteuning van het CDA-standpunt inzake de abortus. Als een gezamenlijke uitgave van „Solidaridad" (de inter kerkelijke actie voor Latijns- Amerika) en Vastenactie Ne derland is een brochure ver schenen, getiteld „Boekje over boeren". Het behandelt actue le problemen op het Latijnsa- merikaanse platteland en be vat verklaringen van boere- norganisatles, een preek van een kritische bisschop een i» terview met een Boliviaan» «n boer en een samenvatting uifc - berichten in de Braziliaan»*™ pers. Het is voor drie guldel «el te verkrijgen bij Solidaridad Laan van Meerdervoort 1481* Den Haag en de Vastenactie postbus 451 te Amersfoort. De gedenksteen van de pries™' ter Judocus Smits, de oprichj ter (in 1845) van het dagblai „De Tijd", krijgt een plaats de openbare bibliotheek Den Bosch. Voor de steen waiiT r na een verbouwing geen ruin»ol te meer in de muur van hels pand aan het Schapenmark! ome waar Smits was begonnen. dai De bisschoppenconferentie w van Kenia wil het blad „Mwif Gl nanchi" (De Burger) van belrac bisdom Nakoeroe omzetten tr^ een landelijk blad, dat int*ems nationale betekenis zal brt J- ben. Ie tut* koe

Leidse Courant | 1977 | | pagina 10