Leidse Nellie Mieloo blikte in een beestachtige toekomst iterke bezetting jennistoernooi ïïan,Zee en Duin' 3r Oxford laat zich regen ("nog erger dan bij ons"), Hollandse party's en gezelligheid gaarne smaken iLLE PROMINENTEN JAAR KATWIJK OOK AMBTENAAR MOET ZICH AAN REGELS HOUDEN Rik Hins en Rob Lucas grote kanshebbers PAf;TAD/REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 9 AUGUSTUS 1977 PAGINA 5 en oj :n fill Leide vorde i aard aeiing Een „eenvoudige" maaltijd (er mocht enst i slechts één keer wijn worden inge- schonken, maar er waren tal van ge- ia\ ^lukkigen die de serveerster met suc- en bces om de tuin leidden) besloot gister- ders avond de „Welcome Party", die het i het Comité Internationale Uitwisselingen ltine in Leiden aanbood aan de ruim hon- besti derd gasten uit Oxford en hun gasthe- de pren en gastvrouwen. Eerst was er in an dde Burgerzaal van het stadhuis een zijn ontvangst door B en W met aardige j is toespraken en passende geschenken •taan *°'a' te6eltJes met het stadhuis erop, 'et g0< die aan alle Engelse gasten werden aangeboden) en drankjes in een voor- zichtige hoeveelheid. Na de maaltijd Boe in de Stadsgehoorzaal het eenvou- en b< dige karakter werd bepaald door 4 fraai opgemaakte schalen met sala- het des> honderden arme sardientjes in blik, worstsoorten, gelardeerd met ge- jh pocheerde eieren en schijfjes citroen, Strai «maar net allemaal, in die mate, dat uur.v iedereen tegen 10 uur weer wat hon- e^lai gerig wordt", aldus burgemeester Vis uidec was er °P het toneel een voorstel ling door een groep van de Leidse Balletschool van Marjolein Briër en ^—de balletgroep van Lord Williams School on Thame uit Oxford. Twee groepen die twee verschillende dans ka rakters in hun werk tot uitdrukking brachten: de Leidenaars op de choreografische vleugelen van een dans-bezeten Marjolein, die een hele enscenering in kleur en boeiende klank zette, en de wat „ruigere" performance van de Engel se meisjes en jongens die iets primitiever hun figuren op de planken legden. Bij geruchte vernam ik, dat de groep uit Oxford vandaag een les van Marjolein zou meemaken; men had daar namelijk met enige nadruk om gevraagd. Ook bij een zeer vriendschappelijke uitwisse ling, waarvan tussen Leiden en Oxford al 31 I jaar sprake is en die in hartelijkheid alleen maar schijnt toe te nemen, bestaat een gezonde rivaliteit. De Leidenaars waren blij met hun atletische zege en de Oxforders glimlachten tevreden over een tennisoverwinning. Beide partijen krijgen overigens volop gelegenheid voor een revanche. Vrijdagavond begon de jaarlijkse ontmoeting die sinds 1946 de twee steden aan elkaar bindt en in haar vorm de oudste van Europa is. Enigszins vermoeide Britten, die voor een deel geteisterd waren door zeeziekte tussen Harwich en Hoek van Holland. Bepaalde lieden hadden tevoren via hun horoscoop het idee gekregen dat ze beter met het vliegtuig konden komen, wat ze dan ook deden, onder andere razend actieve sportjournalist en voorzitter van de Engelse branche der Oxford-Leiden Link, John Parsons. Zaterdag was het meteen al verzame len geblazen in de hallen van de Flora-veiling in Rijnsburg, waar men de ogen uitkeek op de praalwagens van het corso, de „procession" die 's middags veel Engelse fototoestellen en film camera's in werking zette: really nice indeed. Verder hadden „onderdelen" hun besognes: bloemenschikster, Soroptimisten enigszins bemiddelde dames die ook weieens pessimis tisch kunnen zijn, maar niet als ze „uitwisselen" voetbalscheidsrechters, atleten, bowlers, Ro de-Kruismensen, fotografen, tennissers, ballet mensen en enige schaarse journalisten, onder wie een reporter van BBC Oxford. Zelfs in de meest druilende regen en trappend in de diepste plassen behielden de meeste bezoekers hun aangeboren voorkomendheid. De molens in de omtrek werden met ingegoten bewondering aanschouwd, men trok naar de Flevohof of ging spelevaren op de Reeuwijkse plassen, wedstrijden werden gespeeld en zowat alle bezienswaardigheden in een wijde omge ving kwamen aan bod. Uit eigen ondervinding heb ik mogen constateren, dat vooral de balle- tjeugd over enkele dagen waarschijnlijk dood vermoeid weer onder de schutse van de „drea ming spires" van Oxford zal neerstrijken. Het is waarlijk de ene party na de andere en daartussen door hard trainen om beslagen op het demonstratie-ijs te komen. Nachtrust is er nauwelijks bij en men blijft zich tot aan het morgenkrieken in de meest zonderlinge boch ten kronkelen op allerhande muzikale en ritmi sche klanken. Gisteren kon het handjevol journalisten het weer eens niet laten, het bloed kroop waar het niet gaan kon en in Den Haag werd de geboorte van een krante-editie meegemaakt, waarbij de Nederlandse collega's zich in superlatieven kon den uitlaten, want daar kon Oxford niet aan tippen. Maar ze tipten best, onze Engelse vrien den, want journalisten zijn niet gauw uit het veld te slaan. Donderdag gaan deze knapen in ogenschouw nemen hoe Nederland in Zoeter meer een nieuwe stad bouwt. Dat moet een succes worden, want in het conserveren van oudheden en tradities zijn de Britten ons veruit de baas, maar met het oog op de toekomst laten ze tegenwoordig nog weieens een steekje vallen. Daar hoef je niet mee in te stemmen, maar je mag er wel begrip voor hebben, zolang je over de pier van Scheveningen nog niet dóór kunt lopen. Nellie Mieloo uit de Ko ningstraat 40 in Leiden kreeg gisteren in Den Haag haar zin. Aan de hand van circusdirec teur Corty Althoff stap te zij de leeuwenkooi binnen, mogelijk een eerste stap op weg naar een glorieuze toekomst als dompteuse. Nellie Mieloo was een van de twaalf kandidaten, die zich na een circus-adver tentie had opgegeven als aspirant leeuwentem- ster. Een paar minuten bleef zij in de kooi, te midden van angstaanja gend ogende tijgers, die niet bij wijze van uitzon dering de leeuwen kooi bevolkten. Na die paar minuten verliet ze wat lachend de piste: „Hart stikke leuk, hoewel na tuurlijk wel een beetje gevaarlijk". Dat Nellie Mieloo haar on gewone sollicitatie naar de vacante circus-functie met genoegen tegemoet zag, bleek gistermorgen al bui ten de circustent. Ze popel de van enthousiasme om haar mogelijke toekomsti ge, maar gevaarlijke pupil len te begroeten. Aan de hand van Corty Althoff zette zij wat later eerste voet op het zaagsel. Heel voorzichtig werden de jon ge welpen in eerste instan tie benaderd. De overbe kende stok wat afwerend voor zich uit. Maar na een korte periode van gewen ning legde zij het afweer- wapen naast zich neer. Een van de welpen van een jaar oud kreeg een bemoedi gend klopje op de rug. Mocht de circus-directie over Nellie al even enthou siast zijn als zijzelf over de roofdieren, dan weet de aankomende dompteuse al wat haar in de toekomst ligt beschoren. De eerste drie jaar zal ze niet verder komen in de piste dan tot een uur vóór de voorstel ling. Al die tijd is ze dan bezig met het voeren en wennen aan de dieren. „Dat vind ik helemaal niet erg", reageert ze op de vraag of ze al die jaren met het circus wil meetrekken. Haar hang naar dieren is niet zo gek als je bedenkt, dat Nellie al vier jaar lang met drie paarden en wat geiten is omgegaan totdat de grazige weide voor haar dieren verdween en zij de dieren moest wegdoen. Gis termorgen echter was het pas de beurt aan de eerste twee van alle twaalf kandi daten, zodat Nellie nog even in spanning moet zit ten over de uiteindelijke keuze van Corty Althoff. Met Corty Althoff in de kooi, de afweerstok paraat maar toch vol enthousiasme Een bemoedigend klopje op de rug.... En voor Nellie Mieloo is de sollicitatie afgelopen. rsc O cui TWIJK AAN ZEE De tennisvereniging Zee en In mag zich verheugen in een, vooral wat betreft iherenenkelspel B, uitzonderlijk sterk deelnemers- 8. Achtereenvolgens staan geplaatst, Brooshooft, flera, Van de Feen, C. Asselbergs, Temminck, felenburg, Korthals en Blommendaal. plaatsing van Marinus bshooft sis eerste doet imd aan, doch is terecht, lat hij vorig jaar dit toernooi |ijn naam heeft geschreven. t de geplaatste spelers ko- nog andere prominenten «Arnold v.d. Capellen, John Helbergs, Jan Theunissen, b v.d. Zee en Thijs Steensma i|de lijst voor. Van de drie tatste spelers, die op de eer- [twee speeldagen in actie ten komen, werd alleen nendaal het vuur na aan schenen gelegd. Hiervoor intwoordelijk was C-speler mans. Blommendaal kon i voldoende tempo maken en f pas via 6—4, 7—6 winnend ken. Brooshooft maakte i metten met Lopes-Kardo- J en Charles Asselbergs gun- |Van Maren slechts drie ga- |s. Ton Crepin speelde ook peren weer veel te wild om de ierst spelende Munniktrai- P Van Leeuwen ook maar Jgszins te kunnen bedreigen: 1—6, 2—6. Thijs Steensma van Unicum was veel te sterk voor de uit Duitsland afkomstige Theo Schuder: 6—0, 6—3. Bij de dames moet de winnares van het vorig jaar, Tine Lange- veld, de titel volgens de plaat sing gaan veroveren. Ineke v.d. Meer en Maureen Meyer nemen de tweede en derde plaats in. Helaas heeft favoriete nummer vier, Agnes Engelenburg, zich terug moeten trekken. In het dubbelspel lijkt het duo Broos- hooft/Asselbergs hoge ogen te kunnen gaan gooien. In C zijn bij de dames Hanneke Rother, die tweede klasse voor Noordwijk speelt, en Pat Hili- gers uit het derde klasse team van Zee en Duin de grote favo rieten. Bij de heren is Piet v. Duyvenvoorde, die eerder dit jaar al tot de finales op Boek horst en de KLTV doordrong, kanshebber nummer één. Han Kuypers van Noordwijk en Wil lem-Jan de Jong van Forescate moeten hem van de titel zien af tè houden. LEIDEN De Leidse kantonrechter nam gis termiddag geen genoe gen met de verklaring van de adjunct-direc teur van de Leidse ge meentewerkendat hij, volgens eigen zeggen ongetwijfeld, beroeps halve zich niet aan de wet had gehouden. De ambtenaar beschikt na melijk over een zoge naamde ontheffing van het ministerie, die hem vrijwaart tegen bekeu ringen als hij bijvoor beeld niet de verplichte rijrichting volgt. Op een vrijdagmiddag, rond de klok van vijven, had de adjunct-directeur niet de ver plichte rijrichting gevolgd op de Boommarkt, en was in- plaats van rechtsaf te slaan naar links gereden. De Leidse kantonrechter verzocht de ver dachte aan te tonen waarom hij dat had gedaan. „Als u niet noteert wanneer u en waarom u in strijd handelt met de gel dende verkeersregels, dan moet ik u veroordelen tot een boete. Anders zouden direc teuren van gemeentewerken maar raak kunnen rijden in de gemeente Leiden, en dat is toch beslist niet de bedoeling geweest van de ontheffing", aldus de kantonrechter. De zaak werd verdaagd om uit te zoeken of er inderdaad sprake is van verplichte voorsorteer- stroken op de Boommarkt. Twee bestuursleden van het Katholieke Werkende Jonge ren Contact uit Voorhout wer den door de kantonrechter veroordeeld tot een boete van 250 gulden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Zij kregen verder een uitke ring toegekend door de Staat der Nederlanden van 1800 gul den, omdat het „Contact" in Voorhout de opheffing nabij is. Vorig jaar werd in totaal bijna tweeduizend gulden aan drank in beslag genomen door de Voorhoutse politie, omdat de sociëteit slechts beschikte over een beperkte vergunning om alleen pils te schenken. Ondanks dat hadden de be stuursleden sherry en verschil lende wijnen ingeslagen. De bestuursleden verklaarden dat de sociëteit een aflopende zaak was omdat er slechts pils geschonken mocht worden. „Veel meisjes drinken geen pils, maar willen liever een glaasje wijn of een glaasje sherry. We dachten ook dat dat wel toegestaan was", aldus de voorzitter van het bestuur van het KW.J.-Contact. De kantonrechter toonde ui terste clementie ten aanzien van deze zaak. Hij wilde niet dat de Staat der Nederlanden er de oorzaak van zou zijn dat de jongerensociëteit failliet zou gaan. Stieren Slachtstieren of fokstieren, hun klauwen moeten goed verzorgd worden. Het is „on menselijk" om het eelt van de poten van slachtstieren niet te verwijderen. Dat was de conclusie van de kantonrech ter. Hij veroordeelde veehou der K. de B. tot een boete van vijftig gulden omdat deze na gelaten had zijn stier goed te verzorgen. Het beest kon amper meer op staan, en als het eenmaal stond moest het tegen de muur leunen om op zijn benen te kunnen blijven staan. De vee houder, die allerhandel mate rialen had meegebracht om aan te tonen dat hij wel dege lijk over de hulpstukken be schikte om dieren te helpen, verklaarde dat het een ver schrikkelijk moeilijk karwei is het eelt van de klauwen te verwijderen. „Het dier heeft absoluut geen pijn geleden. Als het beest kon spreken had het gezegd dat het nog nooit zo'n goede baas had gehad", aldus de boer. De overtreding werd geconsta teerd op het abattoir. De vee houder verklaarde toen tegen de verbaliserende agenten dat hij het kinderachtig vond dat ze hem bekeurden, omdat het dier toch binnen enige uren sterven zou. „Het was een uit stekende slachtstier. Hij bracht maar liefst 3150 gulden op. Dat betekent dat het dier helemaal niet ziek was", aldus de fokker. Fruitautomaten hebben nog steeds geen schijn van kans in de gemeente Leiden. Ondanks het feit dat er verschillende illegaal in café's staan is het ten strengste verboden deze gokmachines in het etablisse ment te hebben. Dat onder vonden ook de twee Turkse eigenaars van een koffiehuis aan het Noordeinde. Een van de bezitters had een handelaar in gokautomaten opdracht ge geven een fruitautomaat (een gokapparaat dat contant uit betaald) te plaatsen in de ach terkamer. Een week later werd de gokmachine in beslag genomen door de Leidse poli tie. De eigenaar van het koffie huis die opdracht had gegeven voor plaatsing van de fruitma chine, vluchtte naar Turkije, zodat gisteren zijn compagnon terecht moest staan. Deze werd vrijgesproken. De lever ancier van de automaat werd veroordeeld tot een voorwaar delijke boete van 2000 gulden en verbeurdverklaring van de fruitautomaat TOERNOOI IN KOUDEKERK KOUDEKERK Voor Rik Hins van Leidse Hout lijkt een vierde C-titel de komende week een haalbare zaak. Weliswaar staat Rob Lucas in het hoofdonderdeel van het open C en D Toernooi van de tennisvereniging Artes ia als eerste geplaatst^naar nin<t lijkt toch de betere papieren in handen te hebben, of het moet zijn, dat het thuisspelen Lucas vleugels gaat geven. Gisteren konden beide favorie- ten het in elk gevel nog rustig en, vocht zlch «ewelchg terug, aan doen. Lucas was een klasse 1 raak voor een te sterk voor Kuit <6-2,M) en I V\a, 7~5c„en Hins speelde zich in een mum I Sf^et toch nog Van Straaten, van tijd langs OLTC-speler Pes- I Je de ovenvmnmg uit het vuur senier. Jan v. Ietersnn van Art<v P senier. Jan v. Ieterson van Arte-, sia stootte gisteren reeds door L i* l 1 tot de kwart-finale. Met 6-4,7-5 LfllCDCZOCKCr bleef hij opponent Thunderman Bij Vde1dames krijgt de vrouw Sloeg bril van wedstrijdleider Snellenberg barkeeper stuk wellicht de kans om zich te re- vancheren op Bernadette Tom- i broek. Beide speelsters ontmoe- 1 LEIDEN/DEN HAAG Het ten elkaar vorig seizoen name- j zinde een 30-jarige steigerbou- lijk in de eindstrijd en Berna- wer uit Leiden niet zo erg, dat dette trok toen met 7-6,6-1 aan toen hij moeilijkheden veroor- het langste eind. Mocht de plaat- j zaakte in een café, een barbe- sing in dit onderdeel uitkomen, diende er een „uitsmijter" bij dan krijgen we hier dus een haalde, die de lastige klant dit reprise van de finale van vorig i het café werkte, jaar. j Later zou die klant „verhaal" Bij de dames in D belooft de zijn gaan halen op de betrokken finale een Koudekerk-aangele- barkeeper, die hij bij die gele genheid te gaan worden. Elly genheid een klap op diens oog Citroen, vorig jaar tweede na J toediende, waardoor zijn bril een nederlaag tegen Toos Bak- werd vernield. Terzake vanmis- ker, staat eerste geplaatst en Ineke Tolsma tweede. Bij de heren is Ossevoort van de Ha- i zerswoude Tennisclub de groot- handeling had de steigerbouwer zich gisteren voor de Haagse politierechter te verantwoorden. Hij betoogde dat de barkeeper ste kanshebber. Hij wordt ge- hem de eerste klap had toege- volgd door Koudekerker Henk Eradus. Munniker Frans v. Straaten en Leidse Hout speler Hans Ekker sr. zorgden in dit onderdeel voor spanning en sen satie. Ekker leek de tamelijk gelijkopgaande strijd bij 6-4, 5-3, 4-0 te gaan beslissen, maar Van Straatön dacht hier heel anders over. Hij pakte de game alsnog diend, waarop hij reageerde. De officier eiste 200 gulden boe te waarvan 100 gulden voor waardelijk met als voorwaarde 150 gulden schadevergoeding voor de bril. Het vonnis werd 100 gulden boe te en voorwaardelijk een week gevangenisstraf plus schadever goeding binnen drie maanden.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5