Turkse jongen niet in sousterrain vermoord - s VOORSCHOTEN GAAT DIENSTVERLENING TANDARTSEN BEZIEN Eerste paal experimentele woningen in Leiderdorp Orgelcommissie teleurgesteld in Culturele Raad MESSTEEK IN HART DOODT TURKSE AU Spuitbalwedstrijd werd nat evenement GYMZAAL IN LISSE ECHTPAAR LEGET GEHULDIGD KORTWEG REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1977 PAGINA Vervolg van de voorpagina (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK AAN DEN RIJN Waar was de 9-jarige Ali Isik gisteren tussen drie uur 's middags en het nog onbekende moment waarop hij in de avond is ver moord door een messteek in de borst? Voor deze moeilijke vraag ziet een team van 20 Haagse en Katwijkse rechercheurs zich sinds gisteren geplaatst. Alleen het antwoord op deze vraag kan aanwijzingen verschaffen over het hoe en waarom van deze brute moord. Met wie is Ali sinds drie uur gisteren in kontakt geweest? Volgens de politie staat in elk geval vast dat het Turkse jongentje niet op de plaats waar zijn levenloze lichaam gisteravond werd aangetroffen is vermoord, omdat hier geen bloedsporen zijn aangetroffen. Of er een zedenmisdrijf in het spel is, kon de Haagse politiecommissaris Van Andel, die de supervisie over het onderzoek heeft, vanochtend nog niet zeggen. Veel zal daar bij afhangen van het resultaat van de sectie op het lijkje die vanmiddag in het gerechtelijk laboratorium in Rijswijk zal worden verricht. Vanavond om zeven uur zal de leiding van het rechercheteam hier over in het Katwijkse politiebureau een persconferentie geven. De hele avond verkeerde de Molenwijk in Katwijk aan den Rijn gisteren in de groot ste spanning. Een uitgebreide zoekaktie was op touw gezet nadat de vader van Ali zijn zoontje tegen het avonduur bij de politie als vermist had opgegeven. Steeds meer begon iedereen het ergste te vrezen. Buurtbewoners hielpen de politie waar ze konden met het uitkammen van de bosjes Signalement achter de flats aan de Asterlaan. Kort na tien uur werd besloten in het achter de flat gelegen water te gaan dreg gen: Ali kon niet zwemmen en misschie- nEen grote schok ging door Katwijk toen ruim een half uur later een bewoner van de flat aan de Asterlaan in het voor ieder toegankelijke sousterrain vlak bij de lift het in lakens en vuilniszakken gepakte lijkje van Ali Isik aantrof. Wat men al vreesde was gebeurd: het doorgaans zo vredige Katwijk was opgeschrikt door een Meteen begon een uitgebreid buurtonder zoek dat zich ook vandaag heeft voortge zet. Omdat het jongetje voor de buurt bepaald geen onbekende was (Ali en zijn ouders wonen al geruime tijd in Katwijk) hoopt de politie hieruit enige aanknopings punten te vinden. Een ieder die Ali op 3 augustus 1977 heeft gezien of die anders zins informatie kan verschaffen word ver zocht contact op te nemen met de Katwijk se politie, telefoon: 01718—14041. De flat aan de Asterstraat, waar het lichaam van de jongen werd gevonden Het signalement van het vermoorde jonge- geen schoentjes meer aan. Vast staat dat tje luidt: lang ongeveer 1.20 meter; tenger hij het ouderlijk huis verlaten had met postuur, zwart haar en donkere ogen. Hij blauwe sokken en blauwe sandalen. Ali was gekleed in een zwarte lange broek, een kon niet zwemmen, maar hij was goed bruine koltrui met bretels erover. Ali had gezond en leed niet aan toevallen of andere nadat hij gevonden was geen sokken en kwalen. VOORSCHOTEN - De com missie voor welzijn en onder wijs wil op korte termijn een gesprek met de seven in Voor schoten gevestigde tandartsen. Hoewel Voorschoten op papier niet te klagen beeft over de tandartsenbezetting (ongeveer 1 per 3000 inwoners) blijkt de praktijk anders uit te wijzen. Leden van een ziekenfonds en zelfs particulieren worden naar elders verwezen. Het commis sielid Van Wijk (PPV) sneed gisteravond deze zaak aan. Wethouder Marselis kreeg ook het advies om de gemeenteraad een duidelijke uitspraak te laten doen over de voortzetting van het openbaar voortgezet onder wijs. De indruk bestaat dat de dependance van de Rembrandt- scholengemeenschap minder aanbod krijgt omdat men in de veronderstelling verkeert dat deze dependance spoedig opge heven wordt De Scholennota kwam weer aan de orde bij het voorstel tot het beschikbaar stellen van een voorbereidingskrediet en de af braak van de voormalige St. Jozefschool aan de Elstlaan. De VVD-er Van Galen-Last miste bij dit voorstel een totaal over zicht van de scholenplanning. Ook de PPV-er Van Wijk con stateerde moeilijk een advies te kunnen geven indien niet vast staat dat deze nieuwe school op de plaats van de oude St. Jozef school genoeg aanbod van leer lingen kan krijgen in de komen de jaren. Wethouder Marselis deed de toezegging nu inder daad snel met recente cijfers te komen over de prognose van het onderwijs in Voorschoten. Drs. Van Galen Last (WD) steunde een vraag uit de publie ke tribune over de voorgenomen bouw door de Ned. Hervormde Gemeente van Voorschoten en Veur van een zgn. tochtsluis in de historische dorpstoren. Deze prachtig gerestaureerde toren en regelmatig ter bezichtiging open gesteld voor het publiek is slechts „overpad" voor de her vormde gemeente naar de aan gebouwde dorpskerk. De tocht sluis kan ook gebouwd worden in de kerk zelf, waardoor de toren onbeschadigd blijft. Wet houder Marselis deed ook dit maal de toezegging om deze zaak „ten principale te bespre ken. Aan het begin van de vergade ring herdacht mevrouw Bloem bergen (WD) het CD A-raadslid Drs. Ter Mul, die tijdens de vakantieperiode is overleden. RIJNSBURG De spuitbal wedstrijd georganiseerd in het kader van de Öranjefeestweek is een groot succes geworden. De wedstrijd werd gehouden op het terrein van zwembad 't Waterbos en werd rijkelijk van water voorzien door de Rijnsburgse brandweer. Dit jaar werden deze spuitbal- wedstrijden voor het eerst georganiseerd onder toezicht van de heer Snel. De deelne mers hadden zich voor het evenement in fleurige jurkjes en andere fraaie kledij gesto ken. Er waren aan beide zijden 4 brandspuiten opgesteld en de heren moesten proberen de bal in het midden over een lijn te spuiten. Dat ze elkaar bij zonder vaak voor de bal aan zagen, bewees het feit, dat ze in minimum van tijd doornat waren. Ook de omstanders kregen het vaak zwaar te ver duren en moesten het hazepad kiezen. Waterbosdirecteur H Snel kwam er niet zo best vanaf. Hij kreeg een compleet bad. Nadat de heren uitgedold waren mochten enkele kinde ren helpen bij het spel. Tijdens de wielerronde en de spuitbalwedstrijd, die enorm veel bezoekers hadden, was er bingoën in de Voorhof. Ook hier bleek het aantal deelne mers ongekend hoog. Tot nu toe hebben alle evenementen in deze feestweek door de Oranjevereniging georgani seerd veel bezoekers opgele verd. Wethouder Drenth slaat de eerste paal onder het toeziend oog van de leerling-bouwvakkers. LEIDERDORP Wethouder E. Drenth van ruimtelijke ordening en openbare werken sloeg gistermiddag de eerste paal van het experimentele bouwplan in Voorhof-Noord- Het plan bevat 19 kleine premiekoopwonin gen en drie vrije-sectorwoningen. De wonin gen zijn bedoeld voor alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens. De wethouder benadrukte het unieke karakter van dit project, waarbij gestreefd is naar een ge- Uniek ook omdat het een leerlingenobject betreft van de stichting vakopleiding bouw bedrijf. Onder de aanwezigen bevonden zich burge meester M A. van der Have, wethouder mevr. D. W. Tichler—Meerman en de ont werper van de woningen de Leiderdorpse architect J. Franse. Het bouwplan wordt uitgevoerd door het Leiderdorpse aannemingsbedrijf J. de Wa ter. De prijs van de premiewoningen be draagt 148.342 en van de ongesubsidieerde woningen 264.110. De premiebijdrage voor het eerste jaar worden geschat op 1700. De premiewoningen worden door het ge meentebestuur verdeeld. Aanvragen moeten worden ingediend voor 1 september. Buitenboordmotor gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Van een boot die afgemeerd lag in het Aarkanaal is een buiten boordmotor ter waarde van 1800,— gestolen. Een ketting werd doorgezaagd die om het zeil was bevestigd waarmee de boot was afgedekt De onbeken den konden daarop de buiten boordmotor verwijderen. De diefstal moet zijn gebeurd tus sen 31 juli en 3 augustus. LISSE Burgemeester en wet houders swillen op korte ter mijn beginnen met de bouw van een gymnastieklokaal bij de Sint Jozef basisschool aan de Heereweg in Lisse. Het lokaal is zowel bestemd voor de leerlin gen van de St. Jozefschool als voor de leerlingen van de Gere formeerde Lagere school aan de Schoolstraat. Buiten de school tijden zal de sportzaal worden ingeschakeld voor gebruik door sportverenigingen. Momenteel heeft nog overleg plaats met de inspecties van het lager onderwijs en de lichame lijke opvoeding, maar b en verwachten dat de goedkeuring voor het ruim 900.000 gulden kostende gymnastieklokaal spoedig afkomt. Het is de be doeling dat de bouw van het lokaal geschiedt in het kader van de Landelijke Stichting Scholenbouwteam. Het college vraagt de raad tijdens zijn ver gadering van woensdag 10 au gustus hierin toe te stemmen. B en w van lisse vragen de raad tijdens die vergadering even eens bijna 120.000 gulden be schikbaar te stellen voor de aan schaf van een containerlokaal dat zal worden geplaatst bij de lagere Rembrandtschool. ALPHEN AAN DEN RUN De orgelcommissie „Advents- kerk-Alphen aan den Rijn" is ernstig teleurgesteld in de houding van de Culturele Raad. In haar jaarverslag zegt de commissie dat de voorzitter van de Culturele Raad op voorhand al had laten weten dat een orgelcyclus in Alphen weinig kans van slagen zou hebben omdat het orgel van de Adventskerk, volgens de voorzitter, „volstrekt onge schikt" zou zijn. Ook zou zo'n cyclus zonder sub sidie financieel niet haalbaar zijn terwijl, nog steeds volgens de voorzitter, orgelmuziek niet meer in de belangstelling zou staan. De feiten hebben volgens de orgelcommissie evenwel het tegendeel bewezen. Het eerste concert trok 290 bezoekers ter wijl het kerstconcert door 600 orgelliefhebbers werd bezocht. Hoewel door de Culturele Raad een gesprek werd toegezegd is het volgens de commissie bij deze toezegging gebleven on danks een herhaald verzoek. De orgelcommissie betreurt het dat „een initiatief zoals wij heb ben genomen zo weinig aan dacht krijgt van de Culturele Raad". De commissie is er van overtuigd met het organiseren van een orgelcyclus velen een dienst te hebben bewezen. Mede hierdoor zullen in het seizoen 1977-1978 wederom een aantal gerenommeerde organisten een concert in de Adventskerk ko men geven. De agenda voor het komende seizoen ziet er als volgt uit: 26 augustus as. Simon Stelling, 30 september: Jan Sch- mitz, 28 oktober: Klaas Boers- ma, 25 november: Simon C. Jan sen, 22 december: Simon Stel ling, 27 januari 1978: Wim van der Panne, 24 februari: Herman van Vliet, 31 maart: Feike As- ma, 1 mei: Bemhard Bartelinck en 26 mei 1978: Simen Stelling. De toegang tot de orgelconcer ten is zoals gebruikelijk gratis. Na ieder concert wordt aan de uitgang van de kerk gecollec teerd. Hypotheken 0.2 pet omlaag Van een onzer redacteuren voor een hypotheek met ge- DEN HAAG Het lenen van meentegarantie een rente vanaf geld voor de aanschaf van een 8.7 procent en zooder die garan- huis is vandaag iets goedkoper tie vanaf 8.9 procent Drie jaar geworden. De Friescb-Groning- geleden bedroegen deze rentes scbe Hypotheekbank vraagt nog resp. 11 en 11 1/2 procent Het echtpaar Leget (2e en 3e van zwembad „Oud Poelmeer" geweest. In door de heer Massink, oud-voorzitter rechts) is gisteren in Oegstgeest ge- de wintermaanden, als het zwembad van de woningbouwvereniging „Bui- huldigd ter gelegenheid van het 50-ja- gesloten is, was Leget conciërge van tenlust". rig huwelijk. Jan Leget (74) is tot zijn de gemeenteschool aan de Terwee- pensionering badmeester van het weg. Het echtpaar wordt gefeliciteerd NOORDWUK AAN ZEE dat wordt georganiseerd door Seven-Up organiseert op het Pro Organa et Musica. Op het Noordwijkse strand een jutter- programma staan werken van OEGSTGEEST De kleute rafdeling van de chr. basis school „Joris de Witte" aan de Kamperfoelielaan wordt zater dag 6 augustus geopend. De kleuterafdeling van de in de cember 1976 geopende school, is ingedeeld in twee klassen, die geleid worden door de da mes Burger en Garschagen. KATWUK Een uniek denk- sportgebeuren zal vanavond plaats hebben op het Andreas- plein. De schakers Haasnoot en Edeling, die topspelers zijn, zullen ieder een klokseance verzorgen tegen tien tegen standers. Dammer Burgerhout speelt een „normale" simul taan wedstrijd en neemt het bovendien op zich en passant een blindpartij te spelen tegen de oud-kampioen van Katwijk, de Valkenburger Jan Schone- veld Pzn. Aanvang 19.00 uur. KATWIJK De organist van de Haagse Kloosterkerk, Ge rard Akkerhuis, geeft morgen 5 augustus een concert in de Triumfatorkerk te Katwijk, KATWIJK Morgen 5 augus tus zal Shaikh-ul-Mashaikh Mahmood Khan in de Soefi- tempel aan de Sportlaan een lezing houden over de Islam cultuur in Europa. Aanvang: 20.00 uur, toegangsprijs 2,-. KATWIJK In de zaal naast de sporthal Cleyn Duin wordt zaterdag 6 augustus een post- zegelruildag gehouden die duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Entree 1,-. LEIDSCHENDAM De Leid- schendamse Hengelsport Ver eniging houdt zaterdag 6 au gustus in de Vliet voorbij de Leidsekade een hengelwed- strijd. Inleggeld 2 gulden 50 per persoon, aanvang 9 uur, einde 12 uur. Aanmelden en inlichtingen bij M. C. v.d. Berg, Burg. Velthuyzenlaan 102, Leidschendam of P. v.d. Meulen, Oostvlietstraat 41, Voorburg, maar ook nog één uur voor de aanvang van de wedstrijd in café „De Water sport" aan de Leidsekade. Voor de winnaars mooie prij zen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4