£cidóe 6omo/rti Vliegen naar de zon wordt volgend jaar goedkoper Hartpatiënten willen eigen kliniek bouwen Turkse jongen in Katwijk vermoord Formateur wil bezuinigingen snel afronden Sigaretten straks kwartje duurder? LAATSTE NIEUWS dagmarkt Nederlandse zendelingen verongelukt op West-Irian Bijna botsing op luchthaven van Sydney Dode man slachtoffer van misdrijf? GROND IS ER AL ooo Eerste sneeuw.... Kort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. HaJIewas Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties (excl. BTW) 0.46 per mm. Telefoontjes 4.16 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) Abonnementen: kwartaal 39,80; jaar 147,70; losse nummers: 55 cent Donderdag 4 augustus 1977,67e jaargang no. 20802 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND I Stagecoach Western van John Ford „Stage coach op Ned. I om 21.50 uur. Om 20.20 uur de Schoolplaten van J. H. Isings. Ned. II om 20.25 uur Comedy Hour, om 21.15 uur Voor een briefkaart, om 22.05 uur Brand punt met o.m. Portugezen en vliegprijzen en om 22.30 uur Vi sioen van Jan van Eyck. Iets koeler Wolkenvelden en op de meeste plaatsen droog. Zwakke tot ma tige wind uit westelijke richtin gen. Maximumtemperaturen on geveer 20 graden. Morgen zon: 06.07—21.24. Maan: 23.41—13.14. Scheveningen hoog water 7.44, 20.06, Laag water 03.45,15.57. (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK A/D RIJN In Katwijk aan de Rijn is gisteren tassen drie uur 's middags en half elf 's avonds de negen jaar oude in Turkije geboren AU Isik vermoord. Een bewoner van een flat aan de Asterstraat in de Molenwijk in Katwijk vond het- stoffelijk overschot gisteravond omstreeks kwart voor' elf in het so us terrain van de flat Het lijkje was gepakt in een laken waarom heen twee vuilniszakken zaten. Op het laken bevonden zich bloedsporen. Aan de vondst was een uitgebreide zoekactie voorafge gaan toen tegen de avond de vader van het jongentje zijn zoontje als vermist had opgegeven. Bij de zoekactie werden de bossages achter de flat betrokken en rond tien uur is men gaan dreggen in het water achter de flat aan de Asterstraat. Totdat drie kwartier later de lugubere ontdekking werd gedaan. Ali had 's morgens om acht uur het ouderlijk huis aan de Anemoonstraat 5E verlaten om buiten te gaan spelen. Om drie uur 's middags werd hij nog gesignaleerd in de omgeving van de Asterstraat. Hij had tussen de middag niets gegeten. Het onderzoek van de politie richt ach op datgene wat zich tussen drie uur 's middags en kwart voor elf 's avonds met de jongen is gebeurd. De Katwijkse recherche wordt bijgestaan door twintig rechercheurs van het regionale bijstandteam uit Den Haag De jongen is om het leven gebracht door een messteek in het hart. Vanmiddag werd op het lichaam sectie verricht in het gerechterlijk laboratorium in Rijswijk. Het buurtonderzoek in de nieuwbouw in Katwijk had vanmiddag nog geen resultaten opgeleverd. (Zie verder pagina 4). DEN HAAG De sigarettenfabrikanten hebben minister Lubbers gevraagd of ze een pakje sigaretten een kwartje duurder mogen maken. Eigenlijk zou de verhoging maar een dubbeltje moeten zijn, maar dan krijgt de fabrikant twee cent, de detaillist één cent en de fiscus zeven cent. En omdat de fabrikanten minstens vijf cent per pakje meer willen hebben, betekent dat een verhoging met een kwartje per pak. S&irEjtOLL- "PER KILO IN 5 kTI LOVERPAKKINfD DEN HAAG. Kabinetsformateur Den Uyl begint morgen de afslui tende besprekingen over zijn sociaal-economisch beleidsprogram. Aan de besprekingen nemen zowel de drie fractieleiders van de PvdA, CDA en D*66, als Hnn economische deskundigen flfel De formateur wil liefst nog deze week afspraken maken over onder meer de loonmatiging in de komende jaren en de bezuinigingen inde overheidsuitgaven tot 1981. Hij heeft vandaag zijn eindconclusies op papier gezet over het beraad, dat hij reeds met de fractieleiders en hun deskundigen over het sociaal-economisch beleid gehad heeft Hij heeft vanmiddag opnieuw CDA-leider Van Agt en de CDA-eco-t nomische deskundige drs. Pijnenburg ontvangen. Hij wilde name lijk weten hoe de CDA-kamerfractie zich opstelt tegenover zijn matigingsvoorstellen. De fractie heeft vanmorgen over diverse punten uit de voorstellen van de formateur overleg gepleegd. 7-naTg bekend bestaan bij sommige CDA-fracüeleden bedenkingen tegen enkele punten uit het beleidsprogram van Den UyL Van Agt's persoon lijke supporter en ijscoman was er. gisteren ook weer in de pauze van het sociaal-economisch overleg, toen de CDA-leider op Het Binnenhof een luchtje schepte. Blijkbaar heeft de ijscoman belangrij ke adviezen over de economie van de kleine zelfstandige in petto voor de ernstig luisterende Van Agt. Geen krant ontvangen? Bel tus sen 18.00 en 19.00 uur nummer. 071-122244 en per speciale koe rier wordt de krant alsnog ge bracht. ADVERTENTIE- Doet u ook mee? I Evert Castelein Zie ook fubcfl» Lmmii I ROURFIORR '77 lEIOEfl wan vrijdag 22 juli Vin zondag 7augustus dagelijks van smorgens lOuur tot 's avonds lOuuridoorlopand) alle vardoro inlichtingen: telefoon 071-769344 wo,,opwa' TON MENKENHAL LEIDEN JAJAPOERA (West Irian) (ANP) De 30-jarige Nederland se zendeling Pieter Akse, zijn 28-jarige vrouw Nel en hun kinderen Hendrik- Jan (5), en Marleen (3) zijn bij een vlieg tuigongeluk bij Tang- gisteravond aan een hartaanval overleed. Het zen- ma in het binnenland van West-Irian (het vroegere dingsechtpaar was uitgezonden door Parousia, de Nieuw-Guinea) om het leven gekomen. Ook de Nederlandse tak van een internationale zendings piloot van het vliegtuigje kwam om. De familie organisatie die voornamelijk actief is in Zuid-oost- Akse, die al enkele jaren zendingswerk bedreef Azië. Het toestel waarmee de Nederlanders veron- op West-Irian kwam uit Eindhoven. Hun 7-jarig gelukten, was van de Missionary Aviation Fellows- dochtertje Ellen is aan de dood ontkomen omdat hip (MAF). Vorig jaar stortte ook een toestel van ze naar school moest Voor de moeder van me- deze maatschappij neer op West-Irian. Toen raak- vrouw Akse was het nieuws zo srhnkkenri dat aj ten vier Nederlandse verpleegsters gewond. NOTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant naam: woonplaats: Stuur als dank voor de moeite het theeglas naar: naam: woonplaats: Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar: antwoordnr. 349. Leiden. SYDNEY (AFP) Snel reageren van een verkeersvlieger heeft giste ren op de luchthaven van Sydney een vliegramp op het nippertje voorkomen. Een Boeing 747 van British Airways hing nog maar 20 meter boven zijn toegewezen land ingsbaan, toen de piloot plotseling een „727" van een Australische maatschappij dezelfde runway zag opstaxiën. De Britse vlieger, vertelde een luchthavenemployé, kon door vol gas te geven nog een geslaagde „overshoot" maken. De Britse Jum bo had 259 passagiers aan boord en het Australische toestel 150. De luchthavendirectie heeft een onder zoek gelast. f Koe overvaren (Van een onzer verslaggevers) GRONINGEN Bij de sluis in het Groningse Gaarkeuken beeft een Duits plezierjacht een koe aan gevaren. De koe was te water ge raakt en zwom door het Van Star- kenborghhanaal. De Duitser merk te het dier te laat op en kon een aanvaring niet meer voorkomen. De brandweer van Groningen is er aan te pas gekomen om de koe weer op het droge te hijsen. Het dier had geen zichtbaar letsel van ^d^anvarin^vergehoudem^^ Charterprijs per 1 april omlaag (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Vliegvakanties worden per 1 april volgend jaar goedkoper. Per reis kan dat dertig tot 250 gulden gaan schelen. Onder de jarenlange druk van de reisor ganisaties heeft de Rijkslucht vaartdienst (RLD) besloten de mi nimum-verkoopprijs voor vliegva kanties te laten vallen. Tot op heden zijn de prijzen van de vakan- tievluchten gekoppeld aan de internationaal vastgestelde LAT A-tarieven. Tal van reisbu reaus probeerden daar onderuit te komen door de vakantieganger waardecoupons te verstrekken, die dan op de plaats van be stemming konden worden ingewisseld. Aan dit systeem komt dan per 1 april 1978 een einde. De nieuwe prijzen zullen worden be rekend op grond van de werkelijke vlieg prijs, de verblijfstoeslag en de commissie voor de reisagenten. Op 16 augustus is er op het ministerie van Verkeer en Waterstaat een hoorzitting over de nieuwe prijzenregeling. Daar zullen dan de reisorganisatoren kunnen vertellen of zij het wel of niet met de RLD eens zijn. De RLD heeft de nieuwe opzet al besproken met de chartermaatschappijen. Een en an der is gisteren bekendgemaakt door direc teur Fransen van Arke-reizen, bij de pres en-' tatie van zijn nieuwe winter programma. Voordat de touroperators naar de minister gaan, zullen zij zich in eigen kring beraden over de voorstellen van de Rijksluchtvaart dienst, aldus de heer Fransen. „Hoe de uitslag van dat beraad ook zal zijn, op zich is het natuurlijk een zeer verheugende ont wikkeling, dan raken we het door ons en door de reizigers veel bekritiseerde systeem van de waardebonnen tenminste kwijt". Als de prijsverlaging erdoor komt, zal men voorbeen reis naar Las Palmas in 1978 zo'n 480 gulden op tafel moeten leggen. Nu nog 682 gulden. De heer Fransen vertelde er wel bij, dat de prijsverlaging enigszins zal worden gecom penseerd door een stijging van de vliegtarie- ven met acht procent „Maar dan nog is de vakantieganger belangrijk voordeliger uit dan op het moment". De directeur van de Rijksluchtvaartdienst, mr. R. Schreurs, zei desgevraagd dat hij zich kan voorstellen dat sommige luchtvaart maatschappijen de tarieven voor de vakan tiecharters wel wat laag vinden. „De touro perators echter zijn er tevreden mee, vertel de hij. „Sommigen wilden helemaal geen minimum-prijs; het merendeel echter wel". De prijsverlagingen zullen alleen gelden voor vluchten naar zonnige oorden binnen Europa en naar Noord-Afrika (Canarische eilanden). Omdat de nieuwe regeling pas zo laat voor het winterseizoen bekend is gewor den, zullen de winterreizigers nog niet van de lage prijzen kunnen profiteren. Wie ech ter volgende zomer met vakantie gaat, be hoeft belangrijk minder te betalen. (Van een onze verslaggevers) DEN HAAG De 54-jarige kantoorbe diende S. J. Selders uit de Heemskerk straat in Den Haag is gistermorgen door de Haagse politie dood op zijn bed in zijn woning gevonden. De politie sluit een misdrijf niet uit en daarom zou vandaag sectie worden verricht op het stoffelijk overschot De vondst van het lijk volgde na een telefonische melding van buren dat men de man sinds enige tijd niet meer had gezien. De Hagenaar is dezelfde man, die vorige week donderdag naakt langs het politie bureau aan de Jan Hendrikstraat fietste. Hij werd toen door agenten van een drenkelingenpak voorzien en naar huis gebracht Van één onzer verslaggevers DEN HAAG De Nederlandse Hartpa tiëntenvereniging wil een eigen kliniek bouwen, waar tenminste tweeduizend open hartoperaties per jaar kunnen plaatsvinden. Een delegatie van de ver eniging heeft over dit plan vanmorgen een gesprek gevoerd op het ministerie van Volksgezondheid. De medisch adviseur van de vereniging, vaatchirurg prof. P. Kuypers, vertelde vanochtend in een radiogesprek dat er op het ministerie momenteel zeven aan vragen liggen van ziekenhuizen en klinie ken om een hartafdeling op te zetten of uit te breiden. „Wij zijn de achtste". Prof. Kuypers zei dat hij de plannen van de hartpatiëntenvereniging vooral ziet als een uitdaging aan het ministerie. „Ze moeten daar nu maar eens een duidelijk standpunt gaan innemen". De vereniging heeft op vijf plaatsen in het land al gratis grond aangeboden gekregen waarop de kliniek zou kunnen worden gebouwd. De luchtbruggen naar Houston, Genève en Londen, waardoor jaarlijks tweedui zend patiënten geholpen kunnen worden, geven nauwelijks verlichting aan de wachtlijsten en kosten jaarlijks zestig miljoen gulden. „Als wij die patiënten in eigen land kunnen helpen, vloeit van die zestig miljoen er minstens dertig weer terug in de staatskas". „Dat er nog geen vaste plannen bestaan voor uitbreiding van de operatiecapaci teit is duidelijk een gebrek aan visie. Alles verdwijnt in het bureaucratisch moeras van Onderwijs en Wetenschap pen, Volksgezondheid en Financiën", al dus prof. Kuypers vanmorgen. Een zeer fraai thee-glas in een zilveren houder is uw beloning voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement op de Leid9e Courant. Hoewel de weersomstandigheden tot dusver veel te wensen hebben overgelaten, teek het er gistermiddag op. dat er een absoluut dieptepunt was bereikt De eerste sneeuw in de maand augustus. Dat is nog nooit eerder vertoond. In de Scheverengse Duinstraat viel dit merkwaardige decor te bewonderen. Het bleek echter te gaan om nepsneeuw oftewel kalkpoeder, dat door de dienst gemeentewerken was gestrooid, zodat de nieuwe belijning op de korte geleden geasfalteerde weg de tijd heeft om te drogen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1