,1k ben completer geworden' Knappe eindsprint bezorgt Keessie nationale titel Jacobs solliciteert naar plaats ploeg WK Rijsbergen rond met Feyenoord BETTINE VRIESEKOOP: Liebregts boos op Beugels FC Den Haag in spelersnood Blamerend verlies voor Harm Wiersma SUCCES SCHAKERS SPORT LEIDSE COURANT. WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1977 PAGINA 11 HAZERSWOUDE Bettine Vriesekoop is geen vlotte praatster. Ook niet na haar zo verrassende Europese (junioren)titel. Moeder Vriesekoop, die al die belangstelling ook maar zo-zo vindt, fungeert als een schild voor haar dochter. In haar huis geen toestanden. Zij laat de naam van Gerard Bakker vallen. De damescoach, die Bettine vergezelde naar Vichy, weet er het fijne van. „Vanavond is er een persconferentie", zegt hij. Achteraf blijkt het allemaal wel mee te vallen. In de haar zo vertrouwde omgeving van de sporthal in Hazerswoude, waar Avanti speelt, wacht Bettine Vriesekoop met Gerard Bakker wat verlegen en onwennig. Zo aanwezig als ze achter de tafel is, zo terughoudend is ze nu. Bettine hoeft niet zo nodig. Nog net geen zestien is ze. Het lijkt of ze de kat uit de boom kijkt Weet niet goed wat ze moet zeggen in het begin. Kan haar gevoelens en ideeën moei lijk onder woorden brengen. La ter gaat dat beter, maar voor het zo ver is, is het voornamelijk Gerard Bakker, die het woord voert. De damescoach heeft veel te maken met de beste Neder landse tafeltennister, maar mocht zich officieel niet met haar bemoeien in Frankrijk om dat het om een juniorentoernooi ging. Hij was haar begeleider en bondscoach Tigerman had daar geen enkele moeite mee. De twee overlegden voor elke wed strijd en Bettine zorgde voor de resultaten. „Iemand ook die er voor zorgt dat ze met beide benen op de grond blijft staan. Ze is nog jong en ze heeft bege leiding nodig. Ze moet zich niet alleen op dat balletje concentre ren. Ze moet veel aandacht aan haar studie besteden. Ze heeft de MAVO gedaan. Daarna had ze gemakkelijk een baantje voor halve dagen kunnen aannemen, maar daar schiet ze niets mee op". HAVO Dan zegt ook Bettine zelf iets. „Ik begin binnenkort aan mijn vierde jaar op de HAVO. Ik heb geweldig veel medewerking van school gehad. Ik kon voor alle tentamens uitstel kri&en. En die heb ik inmiddels alle maal gehaald. Zonder veel moeite. Het is zelfs zo dat ik door mijn geregelde verblijf in het buitenland achten en ne gens op het mondeling voor de moderne talen haal". Drie jaar heeft ze vrijwel alles gedaan en gelaten voor het eer ste grote internationale succes. „In die tijd heb ik in totaal misschien drie weken niet geta feltennist Nog altijd is er geen moment dat ik er genoeg van heb. Je ziet dat je succes hebt, je hebt een doel voor ogen. En met zo'n Europese titel heb ik op één dag plezier dat anderen misschien in een paar jaar heb ben. Als dat niet zo was, zou ik het wel wat kalmer aan doen, anders wordt het een obsessie voor je". Als Bakker verdwijnt voor het halen van enige drank zegt ze, langzaam wat vrijer en zelfver zekerder wordend: „Ik ben er nog steeds niet aan gewend dat ik kampioene ben. Ik had het eigenlijk pas volgend jaar een beetje verwacht Nu ineens bij de groep, die je gerust de Euro pese damestop kunt noemen, dat is best een beetje eng. Maar ik ben het afgelopen jaar een wat completere speelster gewor den. Ik heb vooral veel getraind met dinges hier (Bakker-red.) op de backhand- en de forehands mash. Veel aandacht besteed aan het voetenwerk en interval- training. Tijdens en na de WK heb ik veel met Chinezen ge speeld waarbij ik mijn forehand enorm verbeterd heb. Ik had in .jnijn leven één keer tegen een Russin gespeeld, maar we wis ten dat ik deze punten moest verbeteren, wilde ik een kans hebben. En dat is precies zo uitgekomen zowel tegen Jestife- va (halve finales) en Popova (fi nale). Op een gegeven moment wilden ze me uit mijn ritme halen door heel traag iedere bal op te rapen. Maar dat lukte niet, mede door de ongeveer twintig supporters, die mee waren ge gaan en steeds langzaam begon nen te klappen. Ze hadden zich zelf ermee. Door al die dingen, en misschien nog wel het meeste door mijn overwinning op de Hongaarse Szabo, had ik veel zelfvertrouwen gekregen". Krachttraining ,Je mag ook niet de krachttrai ning vergeten", vult de weer teruggekeerde Bakker aan ter wijl Bettine met het etiket van het flesje chocomel zit te spe len. „Ze heeft nu meer „explo siekracht", die vooral tegen verdedigende speelsters nodig is. Daar sla je je snel stuk op. Je verliest kracht en je gaat fouten maken. Omgekeerd mag die kracht natuurlijk ook weer niet te groot worden". Bettine Vriesekoop is, dat zal duidelijk zijn, te sterk voor Ne derlandse begrippen. Met in het vizier in de verte de Europese titel bij de senioren, zou ze nu graag wat meer faciliteiten zien. ,Jk zou bij de heren ingedeeld willen worden. Daar heb ik nut tige tegenstand. Maar ja, dan denken ze weer snel dat ik ver waand ben", zegt ze terwijl aan haar gezicht valt af te lezen, dat ze het liefst achter de tennistafel wil kruipen, die een paar meter verderop uitdagend staat te wachten. „En misschien wat meer sterkere internationale evenementen naast de ontmoe tingen in de superdivisie, die ik met het Nederlandse team ga spelen. Wie weet dat deze Euro pese titel eindelijk iets los maakt". DICK HOFLAND Voor het tafeltennistoernooi om de jaarbeursstedenbeker speelt bij de dames Avanti, de club van Europees jeugdkampioene Bettine Vriesekoop, in Hazerswoude tegen Olympia uit Koblenz. De winna res van dit duel, dat voor de voorronde geldt, komt in de eerste ronde uit tegen Olympia. Deze ontmoeting zal in het Zwitserse Bregenz worden gespeeld. Bettine Vriesekoop zou graag wat meer faciliteiten hebben. UTRECHT Lau Veldt is gis teren in Utrecht de eerste Ne derlandse wielerkampioen op de baan geworden. De sterkste sprinter van vorig jaar reed de 1000 meter tijdrit in één minuut en 12,55 seconden en was daar mee ruim 0,8 seconden sneller dan Jaak Pieters. Verrassender dan de klassering van dit twee tal was de derde plaats van André Boskamp, die voor het eerst van zijn leven de kilome tertijdrit reed en debuteerde bij de titelstrijd der amateurs. Hij werd met brons beloond voor zijn prestatie van L13,71. Uitslagen ACHTERVOLGING AMATEURS (kwartfinales): eerste rit: 1. Van Eg- mond 5.09.60, 2. Mak 5.12.87. Tweede nt: 1. Schipper 5.06.83, 2. Nieuwen- huis 5.13.02. Derde rit: 1. Jacobs 5.06.67, 2. Hu veneers 5.15.24. SPRINT AMATEURS (kwartfina les): Eerste serie: Veldt wint in twee ntten van Van Dijk. Tijd laatste 200 meter: 12.7! en 12.85. Tweede serie: Pieter wint in twee ritten van Voorn Tijd laatste 200 meter: 13.50 en 12.21. Derder serie: Geserick wint in twee ritten van Arentzen Tijd laatste 200 meter: 15.21 en 14.68. Vierde serie: Boskamp wint in twee ritten van Schoen. Tijd laatste 200 meter: 14.20 en 12.61. ACHTERVOLGING DAMES (kwartfinales): Eerste rit: 1. Truus van der Plaat 4.23.10, 2. Nel Streef 4.24.50. Tweede rit: 1. Wil Kwantes 4.14.59, 2. Heieen Hage 4.32.30. Derde rit: 1. Anne Riemersma 4.13.67, 2. Thea Limbach 4.31.50. Vierde rit: 1. Keetie van Oosten-Hage 4.10.20, 2. Bets van der Akker (ingelopen na 1300 meter). 1000 METER TIJDRIT Amateurs: 1. en kampioen van Nederland Lau Veldt 1 min. 12.55 sec. 2. Sjaak Pie ters 1.13.37, 3. André Boskamp 1.13.71, 4. Ger Slot 1.14.16, 5. Emi Nieuwenhuis 1.14.23, 6. Dick van Eg- mond 1.14.51, 7. Erik Geserick 1.14.68, 8. Barend Huveneers 1.14.94, 9. Gert Schipper 1.15.10, 10. Martin Schoen 1.15.86. De zevende etappe van de ron de van Rijnland Palts, een etap pe over 167,5 kilometer van Krin naar Kusel heeft een drie voudige Poolse zege opgele verd. Winnaar werd Ceslaw Lang voor Krzystof Snjka en Jan Jankiewicz. De beste Ne derlander was Henk Langerijs die in dezelfde tijd als de win naar op de 19e plaats werd geklasseerd. In het algemeen klassement bezet hij de negen plaats. Uitslag zevende etappe: 1. Ceslaw Lang (Pol) 4.43,37, 2. Krzystof Suika (Pol) 4.13,47, 3. Jan Jankiewicz (Pol) 4.16,06, 19. Hans Langerijs (Ned) z.t, 42. Henk Mutsaars (Ned) 4.18,14, 45. Piet Kuys (Ned) 4.30.32, 46. Theo de Rooy (Ned) 4.31,43, 47. Piet Kuys (Ned) z.t., 48. Martin Havik (Ned) 4.38.13. Algemeen klassement: 1. Lang 23.16,17, 2. Nowicki (Pol) 23.16.33, 3. Sujka 23.16,50, 9. Langerijs 23.30.31, 38. De Rooy 23.44.10, 40. Kuys 23.45.05, 45. Oosterbosch 23.55.45, 49. Mutsaars 24.00.59, 52. Havik 24.09.30. Michael Bleekemolen trainde gisteren in een formule l-bolide op het circuit van Zandvoort. Hij kreeg instructies van Gijs van Lennep. Bleekemolen hoopt in de Nederlandse Grand Prix op 28 augustus te starten. DORDRECHT/SITTARD - Ma nager Piet Liebregts van Frisol heeft een boze brief geschreven naar de Wielrenunie, aangaande de selectieprocedure voor de Nederlandse wegploeg (profes sionals) voor de wereldkam pioenschappen in Venezuela. Piet Liebregts verwijt wegcoach Eddy Beugels, dat hij de Frisol- ploegleiders niet in het voor overleg had betrokken. Dit was vorig jaar zo- gegaan met daar bij de afspraak dat dit in de toekomst op dezelfde wijze zou gebeuren. Liebregts vèrbaasde zich erover dat een renner van het kaliber Priem slechts goed werd bevonden voor de rol van reserve en de naam Smit hele maal nergens voorkwam. Liebregts besloot zijn brief met de mededeling dat hij de direc tie van Frisol gaat adviseren om voor 1978 sterk in overweging te willen nemen of het wel raad zaam is op deze voet voort te Beugels reageerde met: „Frisol werd door het aantrekken van het merendeel Belgische ren ners een Belgische ploeg. In die hoedanigheid viel Frisol buiten de selectieprocedure". (Van onze speciale verslagge ver) OSLO Een bijzonder geha vend FC Den Haag heeft gister avond zijn eerste duel tijdens de Noorse oefentrip met een nederlaag moeten afsluiten. Te gen de ploeg van Start Kris- tiansand werd het 3-1, na een ruststand van 2-1. De ploeg van trainer Malatinsky verscheen in een wat fantasie achtige opstelling aan de start, doordat Korevaar Van Leeuwen en Perazic geblesseerd waren. Daardoor trad Albertsen op als linksachter en Zondervan als rechtsachter, Goemans als rech ter- en Hoekema als linkerspits, terwijl Jol het ditmaal als cen- trumaanvaller mocht proberen. Met deze formatie was FC Den Haag matig op dreef, eigenliik haalde alleen Simon van Vliet zijn normale niveau. Hij scoorde dan ook de enige treffer. Uit blinker bij de Noorse ploeg was rechterspits Mathisen, die ooit bij FC Den Haag op het verlan glijstje stond en die mogelijk opnieuw zal worden benaderd. Tijdens de wedstrijd liep Lex Schoenmaker nog een boven beenblessure op, maar hij speel de het duel uit. In de rust werd de enig mogelijke wissel uitge voerd bij FC Den Haag. Goe mans werd vervangen door de enig resterende veldspeler Blij- ie. Jol en Hoekema waren wei nig fortuinlijk met hun schoten. Jol trof eenmaal het houtwerk, terwijl Hoekema twee inzetten van de lijn zag gehaald. Mathi sen miste overigens nog een strafschop Opstelling FC Den Haag: Galjé; Zondervan, Ouwehand, Van Vliet, Albertsen; Kila, Schoen maker, Toet; Goemans (Blijie), Jol en Hoekema. Overige uitslagen: Rapid Wien—AZ '67 0-2; Barendrecht—Feyenoord 0-4; FC VW-FC Köln 2-0; Noord wijk- Barcelona 0-2; Geldrop—PSV 2-8; Heracles—Haarlem 3-1; Heer—Roda JC 0-10; Limburgia—Fortuna SC 1-3. HILVERSUM Vijftien dravers gingen gisteravond rond de klok van half negen van start in het kampioenschap van Nederlandse paarden, waarbij geen enkele grootheid van de Nederlandse fokkerij verstek liet gaan. Manza Buitenzorg moest zijn titel verdedigen. Het was windstil weer en de mogelijkheid om het koersrecord te verbeteren was aanwezig. Dit record staat met een kilometertijd van 1.18.1 op naam van Manza Buitenzorg. De nieuwe kampioen luistert sinds gisteren naar de naam Kees Verkerk. Hij zegevierde in de kilometertijd van 1.18.4 op de tweede plaats kwam Kameraad voor Katanja, Jade en Manza Buitenzorg. De 8000 toeschouwers brachten langdurig de handen op elkaar na deze prachtige koers. Dit on danks het feit dat er teveel paarden aan de start versche nen die in dit gezelschap niets te zoeken hadden, zoals een Mascotta, Ludwin S en een Lor- relot Manza Buitenzorg liep voor de totalisator buiten wed denschappen. Het paard was aan zijn mond gewond geraakt in de training en daardoor erg gevoelig in het bit. Wim Duiven voorden wist niet of dat wondje invloed zou hebben op de pres taties van zijn paard. Manza was toch uitstekend weg aan de start en liep meteen naast de eerste leider, de snel beginnende Nubar van Echten met het 19-ja- rige rastalentje Wim van Buyte- ne. Deze combinatie kon zich echter niet in de eindstrijd doen gelden. Daarvoor was het aan- vangstempo te hoog geweest. De supporters van Kees Ver kerk hebben het lang niet zien zitten voor hun „Keessie" en met hen pikeur Gerard van Ey- kelenborg. Immers, Kees Ver kerk had in het tweede gelid achter de auto een slecht start- nummer. Daar kwam nog bij dat hij achter de springendde paarden Jheronimus (Cees Ver- gay) en Maestro Cavaljos (Giel van der Togt) liep, en daar bijna tegenop liep.De sulky's van deze twee paarden raakten namelijk in elkaar verward. Met nog een ronde te gaan liep Kees Verkerk in een bijna on mogelijke positie in de achter hoede van het vijftien paarden tellende veld. Maar plotseling vloog Kees Verkerk langs alle paarden heen, of ze er niet ston den. In de laatste bocht was er wellicht nog een plaatsje te ver dienen voor Kees Verkerk Pi keur Gerard van Eykelenborg stuurde Kees Verkerk niet naar buiten, zoals men verwachtte langs de paarden heen, maar zocht langs de reling een gaatje dat er wel degelijk was. Even leek het erop dat Kees zich vast zou lopen op de andere paar den, maar net op tijd in de rechte lijn gekomen stuurde Van Eykelenborg zijn paard naar buiten. Over de sprint die het paard toen liet zien zou men nog lang napraten op de Hilver- sumse baan. Het record ging weliswaar niet aan, maar de laatste kilometer van de West- landse reus is zeker rond de 1.15. seconden geweest. Gerard van Eykelenborg: „Dit had ik nooit meer verwacht Wat een vorm heeft het paard. Zo goed is hij nog nooit geweest. Wat een trouw dier is het toch". Kees Verkerk verdiende gister avond 17.500,- voor zijn eige naren. Zijn gewonnen bedrag voor dit jaar bedraagt daardoor al weer rond de ƒ70.000,-. Als Kees Verkerk de vorm van gis teravond had gehad voor de Grote Prijs der Lage Landen in juni, dan had hij wellicht meer in de buurt van Bellino II heb ben kunnen komen dan nu het geval was. De kampioen van vorig jaar, Manza Buitenzorg, eindigde op de vijfde plaats. Het paard heeft zich moedig ge weerd, maar moest in het begin te veel werk doen naast Nubar van Echten aan de kop. In het bijprogramma brak Rieka Han over het Nederlandse record voor tweejarige dravers en liet de chronometer stil staan bij een kilometertijd van 1.20.4. Op 30 juni boekte dit paard, ook toen in handen van Klaas Woud stra, al de snelste tijd van het seizoen in 1.21.7, Voor dit draf- wonder, die pas vijf keer is gestart, waarvan hij driemaal won, is al een bedrag van 100.000,- geboden. Eigenaar Zielman die ook de fokker van het paard is, wil Rieka Hanover er niet voor kwijt. Volgens trai ner Woudstra kan de merrie nog sneller. ARTHUR VAN RIJSWIJK De uitslagen van de koersen, die gisteren in Hilversum gereden wer den, zijn: Jojo Buitenzorg prijs 2000 m.: 1. Nero Hollandia (W. Geersen) 2.41.8 1.20.9, 2. Omack Buitenzorg, 3. Naa- nD. Winn. 48,20 pl. 8,70 4,00 3,00 kopp. 418,70 trio 4791,10. Manza Buitenzorgprijs 1500 m.: 1. Rieka Hanover (K Woudstra) 2.00.6 1.20.4, 2. Regina Hanover, 3. RexL Winn. 2,50 pl. 1,20 1,30 kopp. 2,10. Eland prijs 2920 m.: 1. Oscar Prise (J. Wagenaar) 4.09.7 1.24.9 2. Olten Victory, 3. Mon Ami. Winn. 2,10 pl. 1,20 1,60 3,40 kopp. 4,60 trio 139,40. Niet gestart: Manano, O Mister, Maria Cornelia. Cherie S pen eerprijs 2000 m.: 1. Nero Bond (A. Nieuwenhuizen) 2.41.7 1.20.9, 2. Ormosa, 3. O Mores. Winn. 4,00 pl 1,50 1,40 2,40 kopp. 5,60. Felu Hagheweyde, 3. Oebele Spencer. Winn. 14,00 pl. 2,40 1,40 2,50 kopp. 32,60 trio 493,40. Eykelenborg) 3.11.2 1.18.4, 2. Kame raad, 3-Katanja. Winn. 2,00 pl. 1,50 1,70 6,89 kopp. 5,70. Axkit Hollandia prijs 2440 m.: 1. Okos (L. Schoonhoven) 3.21.7 1.22.7, 2. Mary Hollandia, 3. Milly B. Winn. 2,10 pl. 1,20 1,60 2,30 kopp. 4,10 trio 129,10. Niet gestart: Mila G. Vrijdagprijs 2000 m.: 1. Nevada K (M. Bouwhuis) 2,40.6 1.20.3, 2. Nicky Norton, 3. Erolimo. Winn. 3,40 pL 1,40 1,70 2,30 kopp. 4,60. Quicksilver S Prijs 1600 m.: 1. Nar Buitenzorg (H. van Ooyen) 2.03.5 1.17.2 2. Nanouk, 3. Leonieke. Winn. 2.20 pL 1,80 1,70 5,10 kopp. 1,90 trio 54,70. Niet gestart: Orma Pride en Kobalt. Henri Buitenzorgprijs 2000 m.: 1. Phortos L (M. Vergay) 2.44.0 1.22.0, 2. Peggy Suprème, 3. Peter DarteL Winn. 2,90 pL 1,50 2,60 kopp. 6,10. De totalisatoromzet bedroeg 541.030,-. VELP Op de rustdag van het open Nederlands schaakkam pioenschap in Velp heeft Frans Borm zijn afgebroken partij uit de vijfde ronde tegen de Deen Iskov in winst omgezet. Beide schakers zaten in totaal elf uur achter het schaakbord. Gisteren kwamen alleen de deel nemers aan de bondswedstrijd verder in actie. De Hagenaar Dijkstra liet daarbij in een acht- kamp knappe dingen zien. Hij staat na drie ronden met een honderd-procent score aan kop. Ook zeskamper Huisman uit Den Haag heeft nog niet verlo ren. Dijkstra pakte in de tweede ron de Jans uit Brunssum en liet een ronde later Hondelink uit Goor struikelen. Mevrouw Beel- aarts van Blokland uit Den Haag staat in achtkamp op 2 1/2 punt na een remise met plaats genoot Walter hij heeft ook 2 1/2 punt en een zege op de Schiedammer De Bruijn. Acht- kamper Ter Veen uit Delft heeft zich hersteld door tweemaal winnend over de streep te ko men. Bode uit Den Haag, die in tienkamp speelt, verloor van Van Gelder uit Voorst, maar won in de derde ronde van Huiskamp uit Dieren. Hagenaar Kain kan in 16-n nog op drie punten komen, als hij winst boekt in de afgebroken partij uit de eerste ronde. Later klopte hij namelijk Kloppenburg uit Klazienaveen en Jonker uit Ut recht. Huisman die in 6-c uit komt, won in de tweede ronde van Van de Linde uit Zaandam en Van Ommeren uit Den Haag „pakte" Janssen uit Arnhem. (Van onze correspondent) ROTTERDAM Voorstopper Wim Rijsbergen van Feyenoord bereikte gisteren een mondeling akkoord met Brox over een nieuw eenjarig contract In het weekend had Rijsbergen ruggespraak gehouden met zijn adviseur van Inter Football. Volgens de blonde international is in zijn nieuwe contract een clausule opgenomen waadoor hij volgend jaar voor ten hoogste een miljoen gulden kan worden verkocht Met name deze clausule leverde de afgelopen weken de grootste problemen tijdens de moeizame onderhandelingen op. De medische staf van Feyenoord deelde Nico Jansen gisteren definitief mee dat hij vrijdag door de Utrechtse specialist Strikwerda aan zijn knie zal worden geopereerd. Jansen zelf verwacht over 5 6 weken de training te kunnen hervatten. De kans is groot dat Feyenoord de Deen Jasper Rasmussen (20) contracteert Linkerspits Rasmussen speelde gisteren mee in het oefenduel tegen Barendrecht NOTTINGHAM - Engeland won de derde testmatch cricket in de serie tegen Australië en leidt nu met 2—0. MEDEMBLIK Peter van Buuren werd open Nederlands SNEEK Arie Steenbeek uit Rotterdam werd nationaal zeil- kampioen in de Valken. Bart Kraan werd vierde. Martin Hei- SPORTWERELD voor Israël. herenpoloteam speelde een toer- DEN HAAG De uitslagen van DEN HAAG Uitslagen hoofd- nooi in Moskou. De uitslagen oefenwedstrijden in het ama- neken greep de titel in de Re- van IJsland en 14—6 van Fran- genbogen. krijk in het EK paren. Neder- klasse softbal: Terrasvogelswaren: Nederland—Bulgarije se bridgeteam won met 17—3 Bloemendaal 0—3; DSS—Kin- 4—6, Nederland—Rusland B heim 7—0. 88, Nederland—Rusland A 55, Nederland—Joegoslavië teurvoetbal zijn: VUC-combina- tieDe Valkeniers 2—1 (2—0); SVPTT-Reg. jeugd ADO 1-1. ADSSVPTT 3-1 (0-1). Mara- NA ZEGE CLERC METEEN NAAR SIMULTAAN.... Kees Verkerk met de kampioensdeken die hij veroverde na een geweldige eindsprint gisteren in Hilversum. (Van onze verslaggever) HOOGEZAND Op woensdag 30 juli 1975, derde ronde achtste internationale stond in het damtoernooi in Hoogezand op het programma onder andere de partij Wiersma—Wal dring, de man uit Suriname. Het zou een bijzondere ontmoeting worden, want de toen latere wereldkampioen maakte in het eindspel zo'n grove fout, dat Waldring op simpele wijze won. Dat was de laatste nederlaag van Wiersma. Gisteren in de achtste ronde van hetzelfde toernooi stond op het programma onder andere de partij Wiersma—Clerc, de man die grootmeester wil worden. Het zou een bijzondere ontmoeting worden, want de wereldkampioen kon niets bereiken en kwam in zo'n slechte stand terecht, dat het een bijna blamerende nederlaag werd. Dat was de eerste nederlaag van Wiersma sinds twee jaar. Uitslagen achtste ronde: idlerman (Isr) 2—0; Wiersma (Ned)—Clerc (Ned) 0—2, Van der Borst (Ned>—Liddell (VSt) 1—1; Malahe (Sur)—Jansen (Ned) 1—1; Kaplan (VSt)-N'Diaye (Mali) 0—2; Sy (Sen)—Smith (Vst) 1—1. Stand: 1. Wiersma en Clerc 12 punten, 3. Smith 11, 4. Jansen en n'Diaye 10; 6. Kaplan 8; 7. Verpoest en Sy 7; 9. Gendlerman 6; 10. Liddell en Van der Borst 5; 12. Malahe 3. Meestergroep: Michailovskaja (Rus)—Stanek (Tsj) 1—1; Van der Linde (Ned)—Hijlkema (Ned) 0—2; Butter (Ned>—Lepsic (Joe) 1—1; Buurke (Ned)—Van Har ten (Ned) 0—2; Buitendorp (Sur) Badiali (Ita) 0—2; De Rooy (Ned) De Jong (Ned) 1—1. Uitgestelde par tij uit de zesde ronde: Buurke—Lep sic 2—0. Stand: 1. Van Harten 14 punten; 2. De Jong 13; 3. De Rooy, Buurke en Hijlkema 10; 6. Badiali en Michailovskaja 8; 8. Buitendorp 6; 9. Lepsic en Butter 5; 11. Van der Linden 4; 12. Stanek 3. Jeugdgroep Schippers (Ned)Skliarov (Rus) 1—1; Brouwers (Ned>—Harmsma (Ned) 1—1; Schuitema (Ned)Dolle- kamp (Ned) 2—0; Bremmer (Ned)— Vermin (Ned) 2—0; Stokkel (Ned) Keizer (Ned) 1—1; Bies (Ned>-Gal- perin (Isr) 0—2. Skliarov 11 punten, 5. Schuitema 8; 6. Bies, Keizer en Harmsma 7; 9. Schippers, Vermin, Galperin 6; 12. Bremer 5.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 11