Raad Katwijk buigt zich over strand en stormvloedkering Dierenbescherming Alphen gaat de boer op coenrutjes Nieuwe route busdiensten Alphen OIGA H. WINT DRAVERIJEN VOORSCHOTEN Sassenheimse jeugdbende bekent plegen van 23 inbraken Windsurfer/ Windglider centrum Coen Rutjes Jubilerend raadslid Grimbergen gehuldigd SASSENHEIM Vijf jongens en één meisje, uit Sassenheim in leeftijd variërend van 17 tot 21 jaar hebben deze week bij de Sassenheimse politie bekend in de afgelopen maanden tenmin ste 23 inbraken te hebben ge pleegd. De activiteiten werden uitgeoefend in de plaatsen Sas senheim, Voorhout, Lisse en Warmond. De jeugdgroep bracht bezoeken aan scholen, bouwketen, het zwembad van Sassenheim, kof fieteut, snackbar e.d. Een perso nenauto werd voor plezierrijden gestolen en zwaar beschadigd. De inbraken werden veeal ge pleegd onder invloed van sterke drank. De waarde van de gesto len goederen wordt geraamd op enkele duizenden guldens. De Sassenheimse politie vermoedt, dat door het onderzoek nog meerdere inbraken zullen wor den opgelost. KATWUK Zaterdag 30 juli organiseert Lions Nederland, afdeling Katwijk, de traditio nele strand- en wandeltochten. De start van de 5, 10 of 25 km lange wandelingen is tussen 12.00 en 14.00 uur bij het strandpaviljoen „Fok de Be st", tegenover Hotel Noordzee. Inschrijfkosten 2,25 voor vol wassenen en ƒ2,- voor kinde ren en groepen. Wie de tocht uitloopt ontvangt een herinne- ringsmedaille. vanaf f.1090, -- fokkerstraat 4-14, reeuwijk, C tel. 01829-3052 ALPHEN AAN DEN RIJN De route van de buslijnen 102 en 103 van de „Autobusdienstondememing NAL" zal met ingang van zondag 31 juli in Alphen gedeeltelijk worden gecorrigeerd. Lijn 102 rijdt vice versa Aarlanderveen en Nieuwkoop. Vanaf de Castellumstraat rijden de bussen niet meer via de Tolstraat naar het eindstation Eikenlaan, maar richting „De Aarhof', ziekenhuis Rijnoord en Ridderveld-West (Ashram-college) aan het Marsdiep naar het eindpunt aan de Churchill-laan. De nieuwe route ziet er als volgt uit: station, Castellumstraat, Pieter Doelmanstraat, De Aarhof, Lijsterlaan/Thorbeckestraat, Lijsterlaan/Onderweg, Van Eijckstraat, Ten Harmsenstraat, Ruysdaelstraat, Gerard Doustraat, Oudshoomseweg, Delfzichtweg/ziekenhuis Rijnoord, Halverwege, Burg. Bruins Slotsingel, Marsdiep en Churchill-laan. Volgens de adjunkt-direkteur van Openbare Werken De Back heeft de gewijzigde route de goedkeuring van het ministerie en de verkeersinspectie. De oude route, richting Alphen-West, was vol gens De Back niet meer interessant voor de passagiers. De nieuwe route speelt volgens hem al in op de te zijner tijd in te voeren stadsbusdienst in Alphen. De aankomt- en vertrektijden van beide lijnen blijven ongewijzigd. Geslaagd begin feestweekeinde Hoogmade HOOGMADE De stromende regen dreigde gisteravond de start van het feestweekeinde in Hoogmade te verstoren. Maar toen om half acht de stoet zich formeerde om met de muziek vereniging De Heerlijkheid een rondgang door het dorp te ma ken, hield de regen op. Ruim zestig deelnemertjes namen deel aan de optocht, die begon aan de Van Alcmaerlaan. Gister avond werd ook het lunapark geopend, zodat de door de ver eniging Wilhelmina georgani seerde evenementen geheel vol gens plan kunnen verlopen. KORTWEG NOORDWUK De Haagse Rozenkoningin Edda Akker man bracht gistermiddag, sa men met haar hofdame Moni que van Doom, een bezoek aan de Weekmarkt om daar iets te laten zien van de sprookjesachtige bloemen pracht van het Westbroekpark in de residentie. Geheel overeenkomstig haar waardigheid werd de koningin door het gemeentebestuur op de markt ontvangen. Burge meester mr. Bonnike begroette de dames met een enthousias te speech. Lof zwaaide hij toe aan de VW Den Haag en de VW Noordwijk, die dit be zoek hadden gearrangeerd. De marktcommissie kreeg een compliment, omdat zij voor deze gelegenheid speciale at tracties aan de weekmarkt hadden verbonden. Namens de commissie bood de burge meester de dames Akkerman en Van Doorn elk een Edam mer-kaasje aan. NOORDWIJK - De bekende organist Charles J. de Wolff geeft vanavond in de Grote Kerk een Bach-concert. Zijn programma bestaat geheel uit werken van de beroemde Duit se componist De Wolff voert onder meer uit het Preludium en Fuga in c-moll, de Phanta- sie en Fuga in g-moll, het Trio in c-moll, het Meines Haroni- scher Labyrinth, de orgelkora len „Vater unser im Himmel- reich", „Wosoll ich fleihen hin" en „Aus der Tiefe rufe ich", het Preludium en Fuga in g-dur, en de Partita over het koraal „O Gott der frommer Gott (koraal en negen varia ties). Het concert begint om kwart over acht KAAGEILAND - Het pontje naar en van Kaageiland zal zaterdagavond een enigszins andere bestemming krijgen dan alleen het overvaren van Kaageilandbezoekers. De En gelse organist Mike Oudewaal zal namelijk 's avonds vanaf acht uur gezegen achter een Hammond orgel de veerlieden en veergebnükers vergasten REGIOLEIDSE COURANT; VRIJDAG 29 JULI 1977 PAGIN/ KATWUK De verhoging van de pacht prijzen voor de strandexploitanten en de aanleg van de zg. tweede stormvloedkering vormden de belangrijkste discussiepunten 1 de Katwijkse gemeenteraadsvergadering van gisteravond. Aan het begin van de vergadering deelde burgemeester mr. C. A. Bos mee dat de visserijsituatie iets is ver beterd, maar dat de spanning blijft Hij zegde toe dat b. en w. voortdurend een vinger aan de pols zullen houden. De heer D. van Duijn (PvdA) sprak zijn erkentelijk heid uit voor hetgeen het college op dit gebied reeds heeft gedaan. Met de verhoging van de pachtprijzen voor de strandexploitanten kon de raad zich ge makkelijk verenigen, maar over de bereke ningswijze en de hoogte liepen de meningen nogal uiteen. Verscheidene raadsleden acht ten de onderlinge verschillen te groot en te weinig gemotiveerd. De heer J. J. Timmer mans (CDA) meende dat men zou moeten uitgaan van een vaste prijs per vierkante meter en een variabele prijs op grond van meer of minder gunstige ligging van de strandvakken. Wethouder drs. A. J. van Raalte (CDA) zegde toe dat de tarieven en de berekeningswijze in studie zullen worden genomen vóór de huidige contracten eind 1978 aflopen. Mr. J. van der Plas (Gem. bel) betrok bij de pachtprijzen ook de kwestie van het vrije strand in de discussie. Hij stelde dat Katwijk het meest is gebaat bij een door de strandex ploitanten goed onderhouden en beheerd strand, zoals op het ogenblik het geval is. Hij verklaarde zich dan ook tegenstander van uitbreiding van het vrije strand. De heer Van Duijn (PvdA) zag wel iets in uitbreiding van het vrije strand in het noorden en zuiden en opheffing van het stuk in het centrum, dat z.i. minder bezoekers trekt door gebrek aan parkeerplaatsen. De heer Timmermans toonde zich duidelijk voor stander van uitbreiding: hij meende dat de Katwijkers niet gedwongen moeten worden ergens een badhokje of tent te huren. Wet houder Van Raalte vermeldde dat er van de 2 km strand waarover Katwijk beschikt, 150 m vrij strand is, mogelijk met nog 50 m uit te breiden. Hij vond die omvang te gering om er al principiële uitspraken over te doen, maar was wel bereid een verschuiving in de vrije vakken in de studie te betrekken. Stormvloedkering De raad ging akkoord met de beschikbaar stelling van een krediet van ƒ224.000 ter realisering van de eerste fase van de zg. tweede stormvloedkering, die globaal komt te liggen tussen de gemeentewerf aan de Schoolstraat en de Noordstraat. De eerste fase omvat de verhoging van de Voorstraat tussen de panden 82 en 92. Deze verhoging is actueel geworden door het gereedkomen van de bejaardenwoningen aldaar. De heer H. J. Grimbergen (CDA) drong aan op een „doorwrocht schema" van de werkzaamhe den, opdat de onvermijdelijke tijdelijke voorzieningen tot een minimum kunnen worden beperkt Wethouder drs. J. Bergman (CDA) antwoordde op een vraag van de hi J. J. van Oosten (PvdA), dat de raad a nooit heeft uitgesproken over het tracé v de tweede stormvloedkering als gehf maar wel over alle gedeelten ervan. De hi Van Oosten betreurde dit: hij meende i de raad daarmee de kans heeft gemist all natieven te vinden voor een toch zo ing pende zaak. Wethouder Bergman wees ei dat de gemeente gebonden is aan de Del wet en de opvattingen van de Deltacomrr, sie, waardoor er weinig speelruimte ov blijft. Naar aanleiding van het voorstel tot planten van bomen langs de Rijnstraa waarmee de raad graag instemde - vroeg heer R. D. Buitendijk (WD) aandacht v< de beplanting van de noordzijde van Ov rijn. Wethouder Bergman herinnerde era dat de gemeente pas kort een greep op dèel van Katwijk heeft, maar toonde 2 bereid de mogelijkheden voor beplanting bekijken. Zonder discussie ging de ra akkoord met het verstrekken van lening en voorschotten voor de verbetering van woningwetwoningen aan de Boshuys» straat en de Conradstraat aan de Katwi sche Bouwvereeniging. De Wijkvereniging „De Molenwijk" kree eveneens zonder discussie - een eenmal subsidie van 2000 voor de viering van h; vijfjarig bestaan. Van dit bedrag wil vereniging tijdens een feestweek in septa ber een feesttent voor 250 personen pla sen, omdat men nog niet over een geschil accommodatie beschikt. KATWIJK - Op 3 juli j.1. was het 25 jaar geleden dat de heer H. J. Grimbergen (61) als KVP-er zijn intrede deed in de Katwijkse gemeenteraad. Hij drukte daarmee de voet sporen van zijn vader, die al eerder gedurende vele jaren raadslid was geweest. De ju bilaris is de eerste geweest die in de Katwijkse raad zijn voorkeur heeft uitgesproken voor een samengaan van de Christelijke partijen en dit leide in 1970 tot de oprichting van de CCP (Combinatie Christelijke Partijen), waar van de heer Grimbergen voor zitter was. In feite was dit de aanzet tot de onlangs gevorm de CDA-fractie in Katwijk. De raad heeft meedere malen zijn waardering voor de heer Grimbergen laten blijken door hem te benoemen tot voorzit ter van diverse bijzondere raadscommissies en dat on danks het feit dat hij destijds een eenmansfractie vormde. De 25 jaar van zijn raadlid- maatschap oefende hij overi- gens uit onder voorzitterschap van vier burgemeesters, te we ten de heren mr. W. J. Wol- dringh van der Hoop tot 1956, H. Duiker tot 1967, A. G. Ver meulen tot 1975 en sindsdien mr. C. A. Bos. Van huis uit is de heer Grim bergen tuinder en dat ver klaart zijn voortdurende be langstelling voor de proble men van de tuinders en ande re agrariërs, vooral wanneer het om grondbestemmings- plannen van de gemeente gaat Tegenwoordig beheert hij een verzekeringsportefeuille. Bui ten zijn beroepswerk is hij al tientallen jaren organist van de R.K. kerk, was hij tien jaar lang secretaris van de groente- Felicitaties Aan het begin van de raads vergadering van gisteren werd de heer Grimbergen al lereerst toegesproken door burgemeester Bos. Deze wees erop dat de last van het raad slidmaatschap door de jubila ris met plezier wordt gedra gen al heeft hij ook nogal eens noodkreten laten horen als er agrarische belangen op het spel stonden. De heer J. J. Timmermans, die de jubilaris gelukwenste na mens de CDA-fractie, zag in hem een vertrouwensman van Katwijk aan den Rijn en met verwijzing naar zijn orgel spel een harmonisch klin kende stem in de raad. Mr. J. van der Plas, die evenals wet houder Haasnoot nog langer in de raad zit dan de heer Grimbergen, haalde enige her inneringen op, met name aan de situatie van 25 jaar geleden. Er werd toen in de raad uit voerig gediscussieerd over de stichting van een zeehaven en een badhuis; aan een zwem bad werd toen nog niet ge dacht. Na de raadsvergadering was er gelegenheid de heer Grim bergen in informele sfeer ge luk te wensen. op een onvervalst staaltje Hammondorgelkunst. Om tien uur zal in het bioscoopje naast restaurant Kaagzicht een 24 uur durende film-marathon starten." SASSENHEIM Gisteren was het op de laatste dag van „Kinderstad" 's morgens een feestelijke boel bij de verkie zing Miss Kinderstad '77", die om half 11 begon. Er waren 18 minidames, van 4 tot 12 jaar, die kandidaat waren. Hiervan kreeg de 5-jarige Ja- queline Homan de titel, en een sjerp om. Tweede was Chris- ley Kroeze (7 jr) en derde Cynthia v.d. Kraan (4), die vo rig jaar de titel won. 's Mid dags was er peannut-bal, waaraan door 4 teams van 15 man, werd deelgenomen, o.l.v. de dames De Jong en Valk- hoff. Alle deelnemers kregen een gratis sticker van de base- en honkbalbond. Vanmorgen om 10 uur werd door de jeugd met hun ouders en de Dienst van Gemeentewerken, aan de afbraak van „Kinderstad" be gonnen, waarmee dit zeer ge waardeerd evenement weer tot het verleden behoort KATWUK De opbrengst van de rommelmarkt die Jubi late dinsdag 19 juli in de Prin- cestraat heeft gehouden, be draagt inclusief het geld dat de voorverkoop opbracht 17.000,-. Het geld is bestemd voor de viering van het 25-ja rig jubileum van het mannen koor, volgend jaar. KATWIJK Vanaf 14.00 uur wordt er morgen een zwemin- stuif voor de jeugd tot 15 jaar gehouden in het zwembad ,De Miereweide" aan de Piet Hein- laan in Katwijk. KATWIJK De Katwijkse VW biedt morgen 30 juli bij goed weer een vuurwerk aan op het strand nabij restaurant „De Zwaan". Aanvang 22.30 uur. De VW wijst er op dat de toeschouwers zelf verant woordelijk zijn voor eventuele schade die door het vuurwerk zou kunnen worden toege bracht aan personen en/of voorwerpen. VOORHOUT Gisteravo werd de laatste route van avondvierdaagse, in het kad van de vakantie - evenement 1977 door de Oranje Vere ging Voorhout georganiseer verlopen. Op één na 500 de nemers werden met een m daille, speciaal voor deze gel genheid geslagen, gedec reerd. De weersomstandigh den zijn achteraf bezien n niet eens zo slecht gewee Vandaar dat er in die vi avonden toch maar 24 uitvr Iers waren. Onder de deeto mers waren twee kleuters vi vijf jaar terwijl de oudste 0 mes de zeven kruisjes al gepasseerd. Zes Duitse tiegangers hebben ook van de gelegenheid gé gemaakt nu het strandweer wensen over blijft laten, liepen hun gemiddeld tien lometer per avond dap mee. ALPHEN AAN DEN RUN - De „Algeme ne Dierenbescherming", sinds begin juli zonder opvangcentrum voor hun dieren, heeft de laatste hoop op een eigen onder komen nu gevestigd op de boeren in de Alphense regio. Pogingen om fti Alphen een accommodatie te vinden, zijn op niets uitgelopen. Bepaalde lokaties werden be keken maar door uiteenlopende omstan digheden viste de Dierenbescherming ach ter het net Samen met medewerkers van de gemeente is het bestuur toen tot de conclusie gekomen dat er in Alphen zelf geen ruimte, in welke vorm dan ook, beschikbaar is. De Dierenbescherming kwam in de narig heid toen men na een diepgaand menings verschil met de beheerders van het dieren- pension „De Schilkhoeve" te Nieuwveen, waar men de dieren sinds vier jaar onder bracht op straat kwam te staan. Het con flict met „De Schilkhoeve" is volgens de voorzitter van de Dierenbescherming, Paul van Beers, niet meer te lijmen. „Wij zijn als bestuur unaniem van mening dat het onverantwoord was langer op „De Schilk hoeve" te blijven. Het geschil, dat erg principieel is, bijleggen, is onmogelijk". Hoewel het bestuur bij voorbaat wist voor langere tijd zonder opvang te zitten voor hun dieren heeft men die consequentie op de koop toe genomen. De opgevangen die ren vinden nu tijdelijk onderdak in Gouda, bij de zustervereniging. Als ook daar geen ruimte meer is, worden de dieren verder getransporteerd naar andere plaatsen tot in Roosendaal (NB) toe. Voorzitter Van Beers: „Natuurlijk geen ideale situatie maar voorlopig moeten we maar roeien met de riemen die we hebben". Regio De Dierenbescherming heeft inmiddels een plan de campagne opgesteld. In eerste instantie gaat men de boer op, op zoek naar ruimte. Daarvoor zullen zoveel moge lijk boeren in de regio benaderd worden in de hoop tegen die man op te lopen die een lap grond, al dan niet bebouwd, be schikbaar heeft van ongeveer 500 vierkan te meter. De aan te brengen voorzieningen neemt de Dierenbescherming zelf voor haar rekening. Over de situering is het bestuur gezien de ervaringen, minder kritisch geworden. Hoewel het volgens voorzitter Van Beers voor het goed functioneren van de Dieren bescherming wenselijk is over een accom modatie in Alphen te beschikken zou het bestuur nu al dolgelukkig zijn met een plekje waar dan ook. Voorzitter Van Beers is vol goede moed. „Ergens moet toch wel een boer te vinden zijn die zo'n lap grond eigenlijk niet nodig heeft en er dan ook nog een extra cent voor kan vangen. Werk heeft hij er in elk geval niet van", verze kert Van Beers, die geïnteresseerde boeren aanraadt om het secretariaat van de Die renbescherming (01720-93124, mevrouw Scholte) te bellen. In een later stadium („eerst een lap grond Vinden") gaat het bestuur van de Dierenbe scherming zich beraden over het voeren van akties om aan de nodige centen te komen voor het nieuwe opvangcentrum. De gemeente Alphen heeft volgens de voorzitter op voorhand hun medewerking al toegezegd. VOORSCHOTEN De korteba an draverij is gewonnen door Oiga H. de 4-jarige bruine merrie uit de stal Xanthos met rijder H. Pools. De draver heeft ook vorig jaar de korte baan in Voorschoten gewonnen en bovendien onlangs de draverij in Zandvoort. De gemiddelde draverij bezoeker laat dit koud, maar de op een gokje beluste toeschouwer konstateerde dat de totalisator weinig op bracht. De kortebaan werd bezocht door vele duizenden liefheb bers. De Prins Bemhardlaan was omgevormd tot een ideale baan, die zelfs tijdens de regen stroef bleef. Hoewel er 34 voorinschrijvingen waren, kwamen er slechts 16 dravers aan de start Het werd toch nog een spannende wedstrijd door enige kampritten. De uitslag werd: 1. Oiga, 2. Merite H., uit de stal Konst en 3. Isnathan uit de stal Kool. Er was een totaal aan prijzen tot een waarde van 5.250,-. De korte ba an draverij was de topper van de paardenmarktdag. Er werden in totaal 322x paarden groot en klein ter markt aangevoerd. Het bestuur van de Alphense dierenbescherming had gehoopt deze schuur in de Alphense wijk Ridderveld te kunnen betrekken. Het plan ging niet door. Geheel links voorzitter P. van Beers. De draverijen op de Prins Bemhardlaan. <V Austin Alles Onze 900 m2 showroom staat voor u open. Hoofdstraat 104-106 te Valkenburg (ZH). GAJLAGE POOT ER VALKENBURG (ZH), Hoofdstraat 104-106. Tel. 01718-16947 LEIDEN (filiaal), Lammenschansweg 132. Tel. 071 - 766907 /^"^Mini - Austin - Triumph Princess - Morris - y y MG - Rover.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4