Tour de France 1978 niet door Alphenj Mr. Vrolijk vrijwel onopgemerkt bezoek aan Alkemade ROUTE RIJNSBURGS CORSO GEWIJZIGD Toch grote belangstelling voor Noordwijkse Doe-feest Stelende Duitser gepakt Inbraak in kantoor rolly-golf ALPHEN AAN DEN RUN - De heer C. Kouwenberg acht het uitgesloten dat de Tour de France volgend jaar Alphen zal aandoen. De heer Kouwenberg, die verantwoordelijk is voor het uitzetten van het parcours voor de eerste etappe van de Tour de France 1978 die op vrijdag 30 juni op Nederlands grondgebied zal worden verre den, stelt dat Tour-boss Felix Levitan daar nooit mee ak koord zou gaan. „Levitan is no gal veeleisend wat het parcours aangaat. Hij wil persé geen spoorwegovergangen of brug gen tegenkomen", zegt de heer Kouwenberg die zich hiermee distantieert van de bewerking van de heer B. Vonk, voorzitter van de Stichting Tour de Fran ce Leiden dat de „kans vrij groot" was dat AJphen als door komstplaats in het parcours van de eerste etappe zou wor den opgenomen. De Stichting verzond daarop een brief aan de OMKA (Alphense Winke liersvereniging) met het ver zoek of de middenstand maar vast wilde gaan piekeren over het organiseren van festivitei ten voor die dag. De heer Kouwenberg die niets begrijpt van de uitlatingen van voorzitter Vonk, stelt dat de route in feite al vast ligt. Zoals bekend start de Tour de France volgend jaar in Leiden waar eerst de proloog wordt verre den. De eerste etappe, die uit twee gedeelten bestaat, start dan ook in Leiden met als eerste etappeaankomst of St. Willi- brord of de Beekse Bergen. Vol gens de heer Kouwenberg is dat afhankelijk van de nog te bepa len etappeplaats in België voor het tweede eindpunt van die dag. „Tot Roosendaal ligt de route vast", aldus de heer Kou wenberg, „Vanuit Leiden rijdt de Tourkaravaan via Den Haag Vlaardingen, Beneluxtunnel naar Roosendaal. De route zal na Roosendaal in september de finitief worden vastgelegd als Levitan een bezoek brengt aan het organisatiecomité. Dan zal ook de etappeplaats in België bekend zijn. De heer Kouwen berg acht de kans het grootst dat die in de buurt van Brussel zal worden gepland. „Dan zou St. Willibrord het eerste gedeel te voor zijn rekening moeten nemen. Mocht het Luik worden, en ook daar is sprake van, dan is de kans groot dat het eerste gedeelte in de Beekse Bergen eindigt", besluit de heer Kou wenberg. De vice-voorzitter van de OM- KA, de heer P. Houweling, zegt er niet rouwig om te zijn dat de Tour aan Alphen's neus voorbij zal gaan. „Toen we die bil de Stichting uit Leiden I gen, hebben we meteenl nodige vraagtekèns gez kun je als middenstand ij aan zoiets. Ik zie het i geval niet zo zitten", i heer Houweling. De voj van de Stichting, de he< was gisteren niet beri voor commentaar. Mr. Vrolijk aan de lopende band bij conservenfabriek Van Ruiten. RUNSBURG Dezer dagen is de definitieve route bekendgemaakt van het Rijnsburgs bloe mencorso, dat zaterdag 6 augustus wordt gehou den. De route is enigszins gewijzigd, terwijl nu pas bekend is welke weg het corso in de gemeente Noordwijk volgt. Het corso vertrekt omstreeks 13.00 uur vanaf het Floraterrein en gaat vervolgens via de Rijnsbur- gerweg, Oegstgeesterweg, Graaf Florislaan, Oude Vlietweg, Kerkstraat, Vliet N.Z., Koestraat, Joh. Poststraat, Brouwerstraat, Burg. Meijboomstraat, Kanaalstraat (rond 13.20 uur), Evertsenstraat, Wit te de Withstraat, De Ruijterstraat, wederom de Kanaalstraat, Katwijkerweg, Langevaart, Sandt- laan, Floralaan. Omstreeks 13.51 gaat het corso over de Rijnsbur- gerweg naar Oegstgeest. De route van het corso in Oegstgeest: Rijnzichtweg, Leidsebuurt, Gevers- straat, Leidschestraatweg, Rijnsburgerweg, War- monderweg (14.22 uur), en vervolgens naar het Stationsplein on Leiden (aankomst aldaar om 14.45). Vanaf het station trekt het corso naar de Steen straat en vervolgens via de Blauwpoortsbrug, Haarlemmerstraat, Hooigracht, Gansoordbrug, Hogewoerd, Hogewoerdsbrug, Breestraat, Noord einde, Rembrandtstraat naar de Doelenkazeme (aankomst 15.25 uur). Na een korte rustperiode vertrekt bloemencorso emencorso omstreeks 16.40 uur vanaf het terrein van de Doelenkazeme via het Noordeinde naar de Zoeterwoudsesingel. Vervolgens loopt de route van het corso langs de Fruinlaan naar de Burggraven- laan, Hoge Rijndijk (omstreeks 17.30 uur), Leider- dorpse Brug, Persant Snoepweg (17.49 v.d. de V.d. Valk Boumanweg, Tolenaerssingel en de Van Die- peningenlaan. Rond 18.00 uur komt de stoet in de Laan van Ouderzorg en trekt dan langs de Van Poelgeest laan en de v.d. Marckstraat naar het eindpunt bij de Lijnbaan. Daar wordt het corso mstreeks 18.15 uur ontbonden. Vanaf 20.00 uur trekt nog een gedeelte van het corso door de gemeente Noordwijk. Het corso start in de Schiestraat en gaat via de Heilige Geestweg, Molenstraat, Boerenburgerweg, Van Panhuys- straat, Duinweg (aankomst aldaar rond 20.30 uu- r), Huis ter Duinstraat, Picképlein, de Grent, Pala- ceplein, Koningin Wilhelminaboiüevard, Vuurto renplein naar het Wantveld. Via de parallelboulevard gaan de praalwagens weer terug naar de Boulevard on daar opgesteld te worden voor bezichtiging in het weekeinde. Het corso in en om Leiden duurt ongeveer 50 minuten. Het corso in Noordwijk heeft een lengte van bijna 35 minuten. ALKEMADE De commissaris van de koningin in Zuid-Holland mr. Vrolijk, heeft gisteren een bezoek gebracht aan de ge meente Alkemade. Naast een aantal toeris tische uitstapjes stonden ook vergaderingen met burgemeester en wethouders en de gemeenteraad op het programma. Net als in andere gemeenten, die mr. Vrolijk de afgelopen maanden heeft bezocht nam hij een hele lading gemeentelijke wensen mee terug naar Den Haag. Het bezoek van mr. Vrolijk is aan de meeste Alkemadenaars onopgemerkt voorbij ge gaan. In het programma waren geen publie ke activiteiten als het slaan van een eerste paal of de opening van een gebouw opgeno men. De nadruk lag op het informele bij het bezoek en daarom mocht b.v. ook niet eens bekend worden wat de vertegenwoordi ging van de Alkemadese bevolking, de ge meenteraad, aan wensen bij mr. Vrolijk op tafel heeft gelegd tijdens de samenkomst, die het bezoek van de commissaris van de koningin afsloot. De ontvangst van mr. Vrolijk om 10.00 urn 's morgens was een feestelijk gebeuren. Een dertigtal ruiters van de Nieuwe Weteringse ponyvereniging „De Weteringruiters" reden mr. Vrolijk van de Alkemadelaan tot het gemeentehuis vooruit, waarna ze zich in een erehaag opstelden. Mr. Vrolijk sprak daarna met bestuurslid Broström en bracht via hem de vereniging dank voor de feestelijke ont vangst. Na een korte begroeting gingen de dames hun eigen weg, terwijl de commissaris zich met de burgemeester en de wethouders ging vergaderen. Mevrouw Vrolijk en de dames Bolten, Rietbroek, Verhaar en Van Weenen bezochten de manege in Nieuwe Wetering, waar ze een uitgebreide dressuurproef kre gen te zien van de ponyvereniging „De Wetering Ruiters", die ook al voor de feeste lijke ontvangst hadden gezorgd. Tijdgebrek Na een rondrit door de gemeente en een lunch op Kaageiland liep het programma aardig in de war. Mr. Vrolijk en zijn gezel schap kwamen steeds meer in tijdnood. Met een boot stak het gezelschap van Kaageiland over naar Rijpwetering. Vandaar begaf men zich naar Oud Ade, waar pastoor Schrama en de kerkmeesters het hoge provinciale gezelschap ontving. De pastoor liet hen de oude rk-dorpskerk zien, die vorig jaar nog werd opgeknapt. Hij vertelde ook het een en ander over de geschiedenis van Oud Ade. Meer dan vijf kwartier later dan in de bedoeling lag kwam mr. Vrolijk bij de con servenfabriek Ruiten Troef in Roelofarends- veen. Te midden van een oorverdovend la waai van brommende machines en rinke lend glaswerk kreeg de commissaris een uitleg van het bedrijfsproces. Een half uur later verliet hij weer de conservenfabriek. Inmiddels zaten de gemeenteraadsleden met hun echtgenoten gespannen te wachten in de raadszaal op de komst van mr. Vrolijk. Volgens het programma moest hij echter eerst nog de bloemenkwekerij van de heer L. Verdel in Roelofarendsveen bezoeken. Om de gemeenteraad niet nog langer te laten wachten, werd besloten, dat, alleen de dames naar de kwekerij zouden gaan en de heren naar de raadszaal. Daar volgde een volgens het programma „informele" samen komst. Voordat mr. Vrolijk om zeven uur de gemeente verliet, bracht hij alsnog een kort bezoek aan de bloemenkwekerij. Voorschoten heeft eigen kwartetspel VOORSCHOTEN Burge meester J. van der Haar van Voorschoten kreeg gistermor gen uit handen van zijn voor ganger L. de Kool het eerste kwartetspel Voorschoten uitge reikt. Het „Voorschoten Kwar tet" is ontworpen door Ben van Leeuwen Produktions in Zoe- terwoude in samenwerking met het Comité Paardensport. De Voorschotenaar kan door mid del van dit spel vier Voorscho ten burgemeesters, vier histori sche gebouwen en tal van ande re belangrijke personen en za ken door middel van het „kwar tetten" vergaren. Burgemeester Van der Haar meende in navolging van zijn voorganger dat dit spel naast de huiselijkheid ook de burgerzin zou bevorderen. Voorschoten is de vierde gemeente in Neder land met een eigen kwartetspel. Onder de plaatjes staat een zeer leerzame tekst zoals b.v. bij de Nassauwijk: deze wijk was aan vankelijk geprojekteerd voor medewerkers van de KLM en de Kon. Marine. De Paardenmarkt, hoe kan het anders, heeft vier prentjes: Internationale faam, Koekslaan, Gezellige drukte en „Koffie inclusief sfeer". Wie wil weten hoe Voorschoten te zien is in 32 plaatjes, die kan bij de handelaren terecht voor 5,90 per spel. Burgemeester J. van der Haar kwartet met mevrouw L. van Leeuwen. NOORDWIJK - Enthousiast is men gisteren gestart met het tweeweekse Doe-Feest voor de Noordwijkse schooljeugd. Aan vankelijk leek het er op, dat dit jaarlijkse vakantievenement wegens gebrek aan medewerk ing wederom de mist zou in gaan, maar na een oproep in de kranten meldden zich de laatste dagen tientallen dames en he ren als vrijwilligers aan om bij de verschillende oktiviteiten te assisteren. Het Comité Vakan tiebesteding is uiteraard bijzon der gelukkig met deze spontane reacties. Ook kwamen er vol doende materialen binnen voor de creatieve aktiviteiten en daardoor kon de jeugd volop aan de slag. Aan de feestelijk uitgedoste stands in de sporthal leefden de jongens en meisjes zich uit met solderen, figuurzagen, kleien, weven, verven, makëup, up ty pen, het werken met touw en allerlei ander materiaal. Voor de beste prestatie in elke stand was een leuk prijsje beschik baar. Niet minder dan 450 kinderen hebben hiervan intens genoten. De toeloop was op een gegeven moment zo groot, dat een hon derdtal jongelui niet meer tot de sporthal kon worden toegelaten. Zij mochten echter meedoen aan het straatfeest op het plein ernaast, waar ook van alles te beleven viel. In groepen kon men onder het wakend oog van verschillende dames en heren- vrijwilligers deelnemen aan leu ke spelletjes, zoals touwtrekken, kussenslaan, blikjes lopen, was ophangen, ringsteken, blikjes gooien, mini-hockey, een kinder wagenrace en nog veel meer. Ook in de komende dagen zul len weer honderden kinderen van het Doe-Feest kunnen ge nieten. Voor de creatieven is er elke dag een bepaald thema. Vandaag stond dit in het teken van het vervoer. Verder was er een puzzeltocht met fietsenkeu- ring. Voor woensdag a.s. staat onder meer een levend gansen bordspel op het programma, voor donderdag is het creatie thema „De toekomst" met ster ren, sterrenbeelden, ruimte vaart, et cetera, en verder wordt er in De Kuip een filmvoorstel ling gegeven, terwijl de eerste week van het Doe-festijn vrij dag wordt besloten met een straatvoetbaltoemooi. Kleuterschool Voorhout onder de slopershamer Vandaag is definitief begonnen met de sloop van de r.k. kleuter school, de gymnastiekzaal en de kapel in Voorhout. De panden moeten worden afgebroken ten behoeve van een nieuw bejaar denverzorgingstehuis, vlak nabij het bestaande Sint Agnes. I De bewoners van het bejaarden- i centrum zijn door middel van I een brief door het bestuur van j de stichting Bejaardencentrum Voorhout vorige week reeds op de hoogte gesteld van de werk zaamheden. Het bestuur is er zich van bewust dat de bejaar den nogal wat hinder zullen on dervinden van de werkzaamhe den. Zij vraagt de bejaarden in het schrijven om begrip op te brengen voor de situatie. Begin september zal begonnen worden met het heiwerk. De bouw van het nieuwe pand vergt ongeveer twee jaar. Duitse bromfietser ernstig gewoi NOORDWIJK Op spad tussen de Langeveh en Zandvoort vond keersongeval plaats, een Duitse bromfietser stig letsel opliep. Hij kwam in botsing brommer, bestuurd door jarige knaap uit Hoofddo hem tegemoet reed en door de bocht ging. De I brak een scheenbeen, en met een hersenschudding sel aan de kaak naar het misch Ziekenhuis worde bracht. De Hoofddorper keerde niets. ;1 NOORDWIJK Na enkele uren te hebben gepost op brom- j fietsdiefstallen in de omgeving, rekende een waakzame politie- patrouille nabij de Northgo- dreef een 23-jarige Duitser in, die tussen geparkeerde auto's rondscharrelde. De man kon I geen geloofwaardige uitleg ge- 1 ven van zijn aanwezigheid ter plaatse en werd door de politie- mannen meegenomen naar het bureau. I Bij zijn verhoor door de recher che bleek de „gast" zich aan verschillende vergrijpen te heb ben schuldig gemaakt. Zo hield hij zich bezig met het openbre ken van auto's en het stelen van daarin aanwezige goederen. Verder bekende hij een geval van insluiping in een woning aan de Goohorstlaan, waar hij uit een damestas geld wegnam. NOORDWIJK Door het for ceren van een deur, verschaften inbrekers zich gisternacht toe gang tot het kantoor op de rol- ley-golfbaan aan de Van Pan- juysstraat. De dader(s) namen voor een paar duizend gulden aan klein geld mee. ,,Ba, ra, wi< ben ik?" NOORDWIJK - Toen jongeman uit Leiden gi avond met zijn motor de Beeklaan reed, kreej^y woorden met z'n op de! zittend meisje. Al rijlr1. zakte haar boosheid snt*H bedacht zij een maniihs om het weer goed te mida „Ra, ra, wie ben ik?" meisje en gelijktijdig l zij haar handen voor de taa van de bestuurder. ICE raakte prompt de macht iee het stuur kwijt en kwaier vallen. De Leidenaar daarbij een geknei^ schouder en pols op. j° KORTWEG SASSENHEIM - Op he^ clubterrein is gisteren, kader van de jeugdreek zc door de jougd aan de „r[ stad" gebouwd, met een i d aantal van ruim 270 kir, n die een groot aantal bouw p elkaar zetten, circa 50. E l der waren er ook een aant karton, die kant en kla deau gekregen waren va pierindustrie Habee. Ven 9 het centrum van „Kindei jj weer gevestigd in een cai t, in bruikleen afgestaan y „Olivier". Vandaag is ei t burgemeester gekozen, w t touwtrekken en was er ee: demis. Morgen is er een vi^i strijd en prestatieloop 's f~ gens, en 's middags half 2! de locoburgemeester W beek op bezoek en is er ze tenrace. Donderdagmorgei miss-verkiezing, en 's mi wedstrijd-peanutbal. V wordt „Kinderstad" wee sloopt in samenwerking m Dienst Gemeentewerken. KATWIJK Het genoot „Oiid Katwijk" verzorgt avond een dia- en filmvert in de Oranjezaal van het j huis aan de Voorstraat. 0 werp zijn de Duitse sch die in het verleden in Ka woonden en werkten. Aai 20.00 uur. KATWIJK De Katv Schaakvereniging organ morgen een schaakwedstri het paviljoen „Willy" aai Noorderstrand. Aanvang uur. Inschrijving bij het st paviljoen. KATWIJK Ook deze organiseren de Grasho weer een mini-basketbal strijd voor de jeugd: dondi 28 juli van 19.00 tot 20.0( voor kinderen van 8 tot 12 en van 20.00 tot 21.00 uur junioren van 12 tot 17 jaa wedstrijden worden gespee het Andreasplein. KATWUK - Vrijdag 29 houdt de heer F. Ros i Soefi-tempel aan de Spoi een lezing over „Islamathe ca" Islamitische kunst e gebruik van cijfers die sluit op de thans in de te ingerichte tentoonstelling, vang 20.00 uur; toegangs 2,-. KATWUK De Katv, bridgeclub „De Brug" 1 vrijdag 29 juli een bridge- in de kleine zaal van spo Cleyn Duin aan de Stat dersdreef. Aanvang 20.00 inschrijven aan de zaal 19.30 uur. AMSTERDAM Aan de Universi Amsterdam is geslaagd voor het 1 raai examen rechtsgeleerdheid: A. Furstner-Bruining, Den Haag. artsexamen: R. C. van Dongen Haag. REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 26 JULI 1977 PACfAC

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4