Raadslid v d Poel woedend op dienst openbare werken GROEPSCOMMANDANT DUSINK WIL EIGENLIJK HELEMAAL NIET WEG Ponykamp q succesvol L verlopen Noddy kampioen I EE :Vf; Wieier- tweedaagse vanuit Ter Aar Vakantiespelen in Aarlanderveen „HET WATER SIJPELDE DOOR BRAASSEMDIJK Botsing op Laan van Oud Poelgeest STAD/REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 25 JULI 1977 pagdnNJ AARLANDERVEEN - He£.E nykamp, op manege „Pretfr;; vorige week is een groot si£ geworden. Vijftiea jeu**, ruitertjes namen aan het kP° deel. Is® Er werden elke dag buitenrj? gemaakt met onder meer f nicken aan het Aarkanaal,i zeskamp en een dropping. dagavond werd een groot k: vuur ontstoken. De deelnei tjes kregen de gelegenheid nekoeken te bakken. Het k werd vrijdagavond afgeslp- met een bonte avond. SASSENHEIM „Noddy',) 3-jarige Whippet-teef van heer J. Hoogervorst uit Sas» heim is bij de Nederlai) kampioenschappen windt den-rennen in Rijssen uitg< pen tot Nederlands kampii Aan deze rennen werd de nomen door dertien Whippe| ven uit Nederland. De hond van de heer Hoo| vorst, een eigen fokprodj bleek na enkele ritten vorig j al capabel te zijn voor I A-klasse. Zij behoort sedertd tot de topklasse en heeft rel' veel finale-plaatsen behaald. idl Dodelijk onge in Zwammerdai; ZWAMMERDAM De 18-j} ge motorrijder Cock OveresL Bodegraven is vrijdagnaL rond een uur dodelijk veroqj lukt op de Spoorlaan. Een fli we bocht bij de spoorwegov; gang heeft het slachtoffer v_ moedelijk niet opgemerkt. ifl grote snelheid schoot hij 11 weg af en reed dwars door 11 houten werkkeet van de lil heen. Vijfentwintig meter nP der belandde de Bodegrav met zijn duopassagier in sloot. Het slachtoffer moet i slag dood zijn geweest, duopassagier, de 18-jarige 5 v. D. uit Nieuwerbrug, kwam beter van af. Hij werd met l| sel aan handen, benen en hersenschudding naar het 1 noordziekenhuis vervoerd. Motorcrosser (13)| breekt been la ALPHEN AAN DEN RIJNai Zaterdagmiddag raakte de ot jarige Theo van de Helder ia Zevenhoven met zijn been ec kneld tussen de vork van Ijl voorwiel van zijn crossmotn De jongen was op het crossfo rein in de Coupépolder aan Ie: oefenen toen hij na een fe bekneld raakte. Met een gebtr ken rechteronderbeen werd naar het Ri jnoordriekenhi vervoerd. Bert Smit wint prestatieloop SASSENHEIM Bert Smit n Sassenheim behaalde zaterd de eerste plaats bij de we strijd- en prestatieloop die stichting Jeugdrecreatie hiel Het was niet alleen een Sasst heimse aangelegenheid. Deeln mers uit de gehele Leidse rep en ook ver daarbuiten meldde zich aan de start. De oudste deelnemer was bekende veteraan J. v.d. Reyde (55), en de jongste was Sandi Turnhout (6) uit Vogelenzang. De winnaar van vorig jaar, Flippo uit Katwijk, kwam a tweede bij de finish. De derd prijs was voor Leo v.d. Vlugt u Voorhout, vierde werd H. Vei speek uit Sassenheim en vijfd Bert Kerkvliet uit Roelofarend TER AAR De Ter Aarse Us club organiseert zondag 14 e maandag 15 augustus een twe< daagse fietstocht. Het inschrijfgeld voor beidi tochten, die samen 160 kilome ter beslaan, bedraagt 42,50 gul den. Voor dat geld ontvangen di deelnemers aan het eind van di eerste dag een diner, een over nachting en een lunchpakke voor de volgende dag. De heen en terugreis zullen over vei schillende trajecten lopen. Cen traal voor beide tochten staat di bezichtiging van zoveel mogelijl natuurschoon. Lange afstandsrijders kunnei de totale tocht ook in een daj rijden als zij dat willen. He inschrijfgeld hiervoor bedraag tien gulden, waarvoor bij he' uitrijden van de 160 kilometei een medaille zal worden ontvan gen. Fietsliefhebbers kunnei zich opgeven bij de heer Th Hijdra, Langeraarseweg 61, ds heer W. Vermeulen, Oostkanaal weg 35a en de heer Holassei Kerkpad 27, Ter Aar. AARLANDERVEEN/NIEUW- VEEN De Aarlanderveense Oranjefeesten gaan maandag 1 augustus met een feestavond voor bejaarden in het Dorps huis van start Dinsdagochtend beginnen de kinderspelen voor de jeugd tot zeven jaar op het plein bij Lenteleven. De Dorps straat zal het middelpunt van de spelen voor de jeugd van zeven tot en met twaalf jaar zi^L Dinsdagmiddag wordt er tegenover de Rabobank een wa ters pel voor deelnemers boven dertien jaar verspeeld. De twee de middag van de Oranjefees ten wordt besloten met een zeepkistenrace voor deelnemers tot en met veertien jaar. De eerste prijs is een bezoek aan een motorcross-wedstrijd later dit jaar 's Avoods staat een muzikale rondgang van de mu ziek vereniging DM op het programma. De woensdag staat ln het teken van ringsteken, 's Ochtends wordt begonnen met ringsteek- wedstrijden voor paard en wa gens. Daarna sal het ringsteken voor landbouwtractoren van start gaan. 's Middags kan iede reen boven de dertien jaar deel nemen aan bet kuipsteken in de Dorpsstraat De feestelijkheden worden woensdagavond defini tief besloten met de wielerron de van Aarlanderveen, waaraan evenals in voorgaande jaren talloze amateurs en nieuwko mers zullen deelnemen. De Jeugdlandweg in Nieuwveen zal dit jaar van 1 tot en met 5 augustus worden gehouden. Het feestprogramma voor de jeugd is verspreid over de ochtenden en avonden. De gehele week kan de jeugd van half tien tot half twaalf terecht in gebouw Kwiek. Daar kan zij zich onder deskundige leiding bezighouden met schilderen, kleine, figuurza gen en andere creatieve zaken. Maandag-, woensdag-, donder dag- en vrijdagavond staat een fietsvierdaagse op het program ma. De afstand van iedere avondtocht bedraagt 25 kilome ter. Dinsdagmorgen bestaat er voor visliefhebbers de mogelijk heid deel te nemen aan een viswedstrijd. De 18-jarige in Leiden woon achtige Turk C.D. werd gister avond ernstig gewond bij een ongeluk op de kruising Oegst- geesterweg-Laan van Oud Poelgeest in Oegstgeest. De jongeman kwam van de Oegst- geesterweg en reed met zijn bromfiets door geel licht de Laan van Oud Poelgeest op in de richting van Warmonder- weg. Juist op dat moment kwam er een NZH-bus, bestuurd door de 41-jarige N. M. van K. uit Voorhout uit de richting van zwembad „Poelmeer". De bu schauffeur kon de bromfietser niet meer ontwijken. De bus werd van voren licht bescha digd. De bromfiets werd totaal vernield. De jongeman werd met ernstige hoofdwonden naar het Academisch Zieken huis vervoerd. OEGSTGEEST Met veel te- genzin gaat de heer V. H. J. Dusink, groepscommandant van de Rijkspolitie in Oegst geest 1 augustus met functio neel leeftijdsontslag. Hij zal worden opgevolgd door de heer Gelderblom, thans werk zaam als plaatsvervangend groepscommandant in Pijnac- ker. De nieuwe commandant zal 1 augustus worden geïn stalleerd. De heer Dusink neemt morgen om 16.00 uur op het gemeentehuis afscheid van zijn korps. Hij zou het liefst nog enige jaren in zijn huidige functie bij het politiekorps van Oegst geest blijven, maar kan niet aan zijn pensionering op 60-ja- rige leeftijd ontkomen. Vragen van vrienden en bekenden over wat hij na zijn pensione ring gaat doen, herinneren hem eraan spoedig een ambte loos burger te worden. Van werken na zijn pensione ring lijkt voorshands niet veel meer te komen. Direkt na zijn afscheid vertrekt de heer Du sink met zijn vrouw, om een maand lang met auto en cara van door West-Europa te toe ren. Met zijn op handen zijnde pensionering is ook zijn zwer- versinstinct naar boven geko men, want binnen een maand nadat hij is teruggekeerd van zijn trip, vertrekt hij voor en kele maanden naar Brazilië om daar onder meer het car naval mee te maken. Huzaren Avontuur heeft de scheidende groepscommandant altijd wel aangetrokken. Geboren in 1907 kwam hij op twintigjarige leeftijd als dienstplichtig sol daat bij de Blauwe Huzaren in Amersfoort. Vlak voor de oor log kwam de heer Dusink te recht bij de marechaussee en tijdens de oorlog werkte hij bij de bereden marechaussee die in 1943 door de Duitsers werd omgedoopt in Staatspolitie. Omdat veel paarden naar het front moesten, werd de heer Dusink tegen het jaar 1944 een „voeter". Na de oorlog ging eomman-. dant Dusink werken bij de Rijkspolitie. Hij werd post- commandant in Ouderkerk. Vervolgens toog hij met fami lie naar Heeswijk-Dinter, vlak onder Den Bosch, om daar eveneens de functie van post- commandant te vervullen. Nog elk jaar gaat de heer Dusink terug naar Heeswijk-Dinter om daar carnaval te vieren. Bijna tien jaar lang tot aan 1972 was hij postcommandant in Benthuizen en de laatste vijf jaar groepscommandant in de gemeente Oegstgeest Oegstgeest De belangrijkste zaak tijdens Dusinks periode als groeps commandant speelde ongeveer vier jaar geleden. Met mede werking van vele andere korp sen heeft de Oegstgeestse poli tie toen een illegale gelddruk- kerij aan de Warmonderweg gelokaliseerd. De valse mun ters werden op heterdaad be trapt Miljoenen dollars lagen klaar om uitgegeven te wor den. Veel meer, echt spectaculaire zaken, die de voorpagina's van de kranten halen hebben zich in Oegstgeest niet afgespeeld. Wel heeft de plaats te kampen met inbrekers die uit zijn op geld, sieraden en kunstvoor werpen Het 23 leden tellende Oegst geestse politiekorps heeft het er druk mee, maar kan de zaken net aan. De heer Dusink verklaart dat ook het drukke verkeer in Oegstgeest veel werk geeft. Van zeven uur 's avonds tot zeven uur 's morgens werken de Rijkspolitiekorpsen van on der meer Oegstgeest, Sassen heim en Noordwijkerhout in regioverband. Dat betekent dat op één politiebureau cen traal de meldingen worden ge registreerd. In Oegstgeest staat dan een automatische te- lefoonbeantwoorder die de mensen verwijst naar het bu reau in Sassenheim. Binnen kort wordt een apparaat ge plaatst die de mensen ook al bellen ze naar de politie in Oegstgeest direct met het bu reau Sassenheim verbindt. Regiopolitie De grote wens van de schei dende groepscommandant is dat er op korte termijn ook overdag in regioverband ge werkt wordt, buiten de capaci teit van de huidige Rijkspoli tiekorpsen in de betrokken ge meenten om. Op die manier kan op elk gewenst moment op elke plaats veel hulp tege lijkertijd worden geboden. ALKEMADE Het Alkema- dese raadslid G. van der Poel is zeer boos op de dienst open bare werken, die vorige week liet weten dat de Zuidkade van het Braassemermeer lang niet zo slecht is, als raadslid Van der Poel in een gemeente raadsvergadering had be weerd. Volgens het raadslid is er zeker 20 jaar niets aan de kade gedaan en is de kans dat de dijk bij een stevige noord ooster-storm doorbreekt be paald niet te verwaarlozen. De heer Van der Peol had in de raadsvergadering eind juni vragen gesteld over de naar zijn mening slechte toestand van de Zuidkade van het Braassemermeer. De dienst openbare werken reageerde vorige week op deze vragen en daaruit bleek, dat drie weken voor de raadsvergadering al was geconstateerd, dat er we liswaar verzwaringen aan de dijk moesten worden aange bracht, maar dat er zeker geen aanleiding was voor paniek. Een woordvoerder van open bare werken vond het dan ook verantwoord om de aannemer aan wie de verzwaring op 9 juni werd opgedragen twee maanden uitstel te geven om aan het werk te beginnen. Nauwelijks was de LC met de reactie van openbare werken vrijdagmiddag in de bus bij Van der Poel gevallen of hij ontstak in woede. Hij belde burgemeester Bolten en wet houder Verhaar op en nodigde de LC uit om zaterdagmorgen samen met hem de dijk nog eens na te lopen. Wijzend op gaten, stampend met zijn voet en staand in door de golven geslagen in hammen probeerde Van der Poel zaterdagmorgen zijn op vatting over de slechte toe stand van de dijk te staven: „Je kan het nu nog minder De op sommige plaatsen erg een noordooster storm gevaar goed zien, toen ik hier ruim een maand geleden ben ge weest. Toen was het gras ge maaid en kon je pas echt goed zien hoe levensgevaarlijk de kade is. Ter hoogte van het land van Zaal, dat achter de dijk ligt, sijpelde het water smalle Braassemdijk loopt volgens Van der Poel bij om door te breken. gewoon door de dijk. Zo slecht is dit ding! Deze dijk heeft totaal geen weerstand meer. Hij bestaat nog uit wat klei en puin; op sommige plaatsen nog wat betonblokken, maar op andere plaatsen grenst de kleidijk direct aan het water". vertelt Van der Poel onder hand. De heer Van der Poel weet van dijken heel wat af: „Al meer dan vijftig jaar heb ik als boer met dijken te maken. Je moet het maar niet in de krant zetten, maar als je in Raadslid Van der Poel bij een van de gaten die de golven inmiddels in de Zuidkade hebben qeslaoen. drie polderbesturen zit, land in vier polders hebt en twee kilo meter eigen kade langs je land hebt, weet je er toch wel wat van af." De simpele maar met nadruk geuite stelling van Van der Poel was dan ook zater dag: „Dit is geen dijk voor zo'n groot water." Oorzaak Volgens Van der Poel is de reden van het verval van de Zuidkade: slecht onderhoud. Hij schat dat er zeker twintig jaar niets gebeurd is. De afwe zigheid van een rietkraag heeft de afkalving bevorderd en bij een toch al slechte dijk hebben de speedboten geen goed gedaan. Vlakbij de Zuid kade ligt namelijk een spring- schans voor waterskiërs en er wordt in dit deel van de Braassem dan ook veel met speedboten gevaren. Het irriteert Van der Poel dat openbare werken nu beweert, dat drie weken voor zijn vra gen in de raad al een onder zoek was ingesteld: „Wethou der Verhaar heeft me daags na de raadsvergadering ge zegd, dat hij een gesprek had gehad met de heren Siero en ue Jong en dat die dag op dracht was gegeven voor her stel. Hoe ze dan nu kunnen komen met de bewering, dat drie weken voor mijn vragen in de raad al opdracht was gegeven aan een aannemer, begrijp ik niet." Wethouder Verhaar van open bare werken erkent, dat hij dat tegen Van der Poel gezegd heeft: „Ik heb de dag na de alarmerende uitspraken met de directeur OW en zijn ver vanger een gesprek gehad. Daar hebben ze me meege deeld, dat diezelfde dag nog een onderzoek had plaats ge vonden en dat inmiddels op dracht was-gegeven voor her stel. Pas vorige week is geble ken, dat het „inmiddels" bete kent drie weken voor mijn ge sprek met beiden. Het is een vervelende communicaties toornis, maar het kon voorko men omdat openbare werken zonder voorkennis van b en w opdracht kon geven voor het werk, omdat het geld gereser veerd was bij de post „onder houd kaden". De heer Van der Poel geeft openbare werken de schuld: „Weet je wat het is. Ik had niets mogen zeggen over de Zuidkade. Ze schamen zich nu dat ik hen erop heb moeten wijzen en daarom zeggen ze nu dat ze al hadden gecontro leerd." Wethouder Verhaar spreekt dat echter tegen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4