era Vite verdient tienmaal de aankoopsom Angel Nieto prolongeert wereldtitel )XBERGER PRINS VOOR NIETS UIT ENGELAND Hemmes en Vermeulens zakken naar zesde plaats Maria Künz eerste medaille MOTORCOUREUR OVERLEDEN eindigt in draw Cricketinterland Sterk schermen Rusland ST0KE MANDEVILLE GAMES Europese tennistitels jeugd LEIDSE COURANT PAGINA 13 FRANCORCHAMPS De Belgisch-Franse combina tie Eddy Joosen-Jean Claude Andruet is gisteren met een BMW 530 winnaar geworden van de 24 uurs race van Francorchamps. Het was de vijfde achter eenvolgende zege van het Westduitse merk. De Chre- vrolet Camara van de Ne derlandse équipe Henny Hemmes-Loek Vermeulen, snelste in de training, voerde aanvankelijk het veld aan. Na enkele ronden moesten ze de leidende positie afstaan aan de Franse BMW-combinatie Cudini-. Frequelin. Het tweetal handhaafde zich lang, maar moest halverwege de wedstrijd de Ford Capri van de Britten Gordon Spice, Peter Clark en Chris Craft laten passeren. Zij hielden twee uur stand. Toen nam de BMW van Joosen en An druet de leiding over. Het Belgi sch-Franse duo, dat ook al eerder het veld had aangevoerd maar toen wegens een afgebroken uit laat een pitstop moest maken, sloeg in de laatste tien uren alle aanvallen van de concurrenten af. De tweede plaats was voor de Vauxhall Magnum van de Britten Marshall en Broek en de derde voor de Ford Buncombe. De Camaro van Henny Hemmes en Loek en Huub Vermeulen zakte verder terug en lag na drie uur rijden met twee ronden achter stand op de twaalfde plaats. De Nederlanders verloren nog meer terrein. Ze volgden bij het invallen van de duisternis, na zo'n zeven uur rijden, op drie ronden. In de eindrangschikking werd de Neder landse combinatie zesde. De ach terstand op de winnaars bedroeg toen de finishvlag viel 244 kilome ter. Vierde De Nederlandse Opel Kadett-rij- ders Van de Marei en Berkhof zijn het afgelopen weekeinde vierde geworden in de Hunsrück-rally, die meetelt voor het Nederlandse kampioenschap. De zege was voor de Duitsers Haunbach en Linzen met een Ford Escort. Tweede waren hun landge noten Warmbold en Geistdörfer met een Toyota Corolla. De derde plaats was voor de Belgen Didi en Lux met een Fiat 131 Abarth. Van de 226 deelnemers haalden er meer dan honderd de finish in Idar-Oberstein niet. Tot de uitval lers behoorde de Nederlands- Zweedse combinatie De Jong- Carlsson die met hun Opel Kadett van de weg raakte. Tegen Warm bold en Geistdörfer is inmiddels een protest ingediend omdat zij in het bezit waren van "pace-notes" van proeven waarop niet mocht worden getraind. De zaak zal wor den behandeld door de sportcom- missie van de ADAC. Het parkoers had een lengte van 1005 kilometer en leidde van Mandern naar Idar- Oberstein. Er waren 32 klasse mentsproeven in opgenomen. VL Géfrit Wolsink (vooraan) won met ■groot vertoon van macht ANDERSTORP De Grote Prijs van Zweden op het circuit van Anderstorp heeft twee wereld kampioenen opgeleverd. De Spanjaard Angel Nieto prolon geerde zijn wereldtitel van 1976 in de 50 cc-klasse. In ae eindstand heeft hi] een voorsprong van 15 punten op de Italiaan Eugenio Lazzarini (tweede) en van 18 punten op zijn landgenoot Ricardo Tormo, die de laatste race in de 50 cc-klasse won. Nieto had in Zweden aan een tweede plaats ruimschoots voldoende om zijn titel met een jaar te verlengen. Hoewel er in de 125 cc-klasse nog twee races op het programma staan, is de Italiaan Pier-Paolo Bianchi nu al zeker van de titel in die klasse. Zijn voorsprong van 35 punten op Lazzarini, die tweede staat, is niet meer in te halen. Ook Bian chi heeft daarmee zijn vorig jaar behaalde wereldtitel gepro longeerd. In de 250 cc-klasse ging de over winning naar de' Brit Mick Grant, die favoriet Mario Lega uit Italië naar de tweede plaats verwees. John Ekerold (ZAfr) werd derde. De Brit Barry Sheene onder streepte zijn leidende positie in de stand om het wereldkam pioenschap in de 500 cc-klasse door zijn zege in de halve liter klasse. Toch bedroeg het ver schil met de nummer twee, de Venezolaan Johnny Cecotto, aan de streep slechts drie se- GRONINGEN De 20-jarlge F. W. A. Bakker uit 't Zandt Is zaterdag avond overleden aan verwondin gen die hij 's middags bi] een motorcross In Scheemda had op gelopen. Tijdens de race In de 125 cc-klasse, kwam hij ver moedelijk door een kuil te vallen. Hij overleed in het Acade misch Ziekenhuis in Groningen aan hersenletsel. conden. De Amerikaan Steve Baker eindigde als derde. Voor een Nederlands succesje in de halve literklasse zorgde Wil Hartog met de vijfde plaats. Wind Gerrit Wolsink heeft gisteren in Lichtenvoorde een internatio nale motorcross gewonnen. In de twee manches van deze door slagregens en wind geteisterde race in de halve-literklasse, ze gevierde Wolsink met groot vertoon van macht. In het eindklassement bezette de Zweed Lindfors de tweede plaats. Herlings, die evenals de alleen in de eerste manche nog redelijk tegenstand biedende Sigmans op het modderige cir cuit routine miste, klasseerde zich als derde. In de 250 cc-klasse ging de zege geheel volgens verwachting naar Van der Ven. Sera Vita (rechts) verslaat in de eindstrijd Kina Droogenbosch, welke laatste ook de trainster is van het paard. Piet van der Goor, een autohandelaar: „Fokker Bloem vroeg een tijdje geleden of ik Sera Vite mee wilde nemen naar Duindigt om hem daar aan eigenaar Zuiderent af te leve ren. Hij had het paard aan hem verkocht voor achttienhonderd gulden. Maar in de veewagen had ik geen plaats. De heer Bloem belde Zuiderent op met de mede deling dat hij hem zelf maar even moest komen halen. Deze had daar geen zin in en de koop ging IENAAR Boxberger eigendom van kas- er Nuy uit Wezepe training in Engeland, zaterdagmiddag naar Duindigt om zo werd verwacht klassieke ren voor irige volbloeds de Jrienens Memoriaal, lan winnen. Er ging it paard een geweidi- ep uit en de Engelse r Ryan had zijn joc- llen Bond meegeno- im het paard hier te eland was de hengst drie n de start geweest en had len bij zijn laatste optreden D00 meter in Newmarket, i die in Engeland winnen, hier naar de overwinning wandelen. Maar op Duin- <te t anders uit. Boxber- ns moest uit het veld van jaarden genoegen nemen i vierde plaats. lond kon zijn paard niet i e twee bochten krijgen over D meter. „De Prins heeft in fid gewonnen over een stuk van 1000 meter. De n op Duindigt kwamen voor. n voor mij als een verras- Zijn trainer moet natuurlijk hoogte zijn geweest. Maar j hengst misschien zijn kwali- S ook in de bochten was na- ien en had gewonnen, wel- iras hij dan in het bezit j en van een Nederlandse Trainer Ryan zal nu met jassieke Nederlandse paard het bochtenwerk gaan trai- toen niet door. Daarna kocht ik hem voor vijftienhonderd gulden". Startsein In de drie starts heeft het paard nu al het tienvoudige verdiend van de aankoopsom. Ook de tweejarige dravers, kwamen za terdag aan de start. Andrles van der Blonk die In drafsportkringen erom bekend staat dat hij altijd uitstekende jonge dieren In de baan brengt, deed dit ook nu weer met Regina Hanover. Hij won in 1.23.7 voor Rogan van Echten van Wim van Buytene. Voor de laatste was dit het start sein voor een sterk weekend op Duindigt. Zaterdag won eerst de amateurrij der van stal Chris Knipscheer nog met Pyreus Berkenhof en zondag voegde de negentienjarige Wim van Buytene daar zelf drie over winningen aan toe. In de ope ningsdraverij deed hij dat met Ota- vi, in de Deauvilleprijs met Pjakko Brach en in het internationaal hoofdnummer met Nubar van Ech ten. Hij ging van start tot finish aan de leiding en versloeg Manza Buitenzorg en Kameraad. ESBJERG De driedaagse test match tussen de cricketteams van Denemarken en Nederland, die het afgelopen weekeinde In Esbjerg (Den) werd gespeeld, Is geëindigd In een draw. In de eerste innings namen de Nederlandse batlieden een voor sprong van 49 runs (Nederland 116, Denemarken 67 runs), maar wegens de mist moest de strijd zaterdagmiddag voortijdig worden gestaakt. In de tweede innings bleken Ste ven Lubbers van UD (88) en Peter van Wel van Quick (48), Dick Beke- dam van UD (34) en Jaap Ouwer- kerk van VOC (28) de beste bast- man te zijn. De meest succesvolle bowler was gisteren Rob van Weel de met 4 voor 26, terwijl ook Dick Kramer met 3 voor 29 een aandeel had in het lage totaal van de Denen. Het lukte de KNCB-ploeg niet alle gastheren uit te krijgen, zodat de wedstrijd eindigde in een draw. (Nederland 220 voor 3 tegen 128 voor 7 voor Denemarken). Het Nederlands jeugdelftal zorgde, zaterdag voor een opmerkelijke prestatie door eersteklasser Btoe- mendaal te verslaan. De KNCB- jeugd, het eerst aan bat, kwam tot een totaal van 175 voor 9 in 50 overs. Bloemendaal kwam, mede door goed bowlen van Diederik Visée (5 voor 16), tot een totaal van 105 all out. Voor de competitie verregenden beide geplande wedstrijden ACC- Hercules en Bloemendaal-VRA. BUENOS AIRES Rusland heeft in Buenos Aires tijdens het schermtoernool om de wereldti tels de gouden medailles ver overd in het onderdeel sabel voor équipes. In de finale versloegen de Russen Nazlimov, Bajenov, Boertsev en Ni- kisjin Roemenië met 8-7. De derde plaats was voor Hongarije, dat evenveel partijen won als Italië (acht), maar vijf treffers meer scoorde (67 tegen 62). De eind rangschikking was: 1. Rusland, 2. Roemenië, 3. Hongarije. 4. Italië, 5. Polen, 6. Duitsland. 7. en 8. Engeland en Spanje. Rusland veroverde ook het goud in het onderdeei floret-équipes da mes. In de finale wonnen de Rus sinnen Valentine Sidofova, Helena Berlova, Valentina Nikonova en Ol- ga Kniazeva met 9-6 van Duitsland. Het brons was voor Roemenië, dat met 9-6 van Hongarije won. De eindstand: 1. Rusland, 2. Duits land, 3. Roemenië, 4. Hongarije, 5. Frankrijk. 6. Italië. Davies zegevierde voor de keer met Sera Vite, eigen- ran Laurence van Droogen- Het paard heeft nog niet 5' ;n en er moet een sterke rige komen, die Sera Vite e overwinning kan afhouden. rook de uitstekend en duur King (Rober Wetemans) Geran niet. rVite is een bruine merrie van rees Monts uit Seraph. Fokker 3em, verkocht het paard voor :s vijftienhonderd gulden aan an der Goor en Laurence van Fout De overwinning van Pjakko Brach was wel de mooiste. De driejarige hengst maakte aan de start over de 2500 meter een grote fout en begon zijn opmars zeker zo'n tachtig meter achter de paarden. Op de eindstreep kwam hij echter nog net op tijd om Mary S van de zege af te houden. Door deze prachtige overwinning is Pjakko Brach een van de favo rieten voor de draversderby van 7 augustus op Duindigt. De drie rennen stonden gistermid dag op Duindigt in het teken van de jeugdprijs. Door de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport was beschikbaar gesteld een pre mie van 350 gulden voor de leer ling-jockey die in die drie rennen het sterkst voor de dag zou ko men. En dat was Clara Meltzer. De eerste ren won zij verrassend met Mostly Delta. In de tweede ren moest zij de zege laten aan John Smith met Swaytia, maar bracht ze de moeilijke Question als tweede over de eindstreep voor favoriet Lofty Dreamer met Henk van der Kraats. In de derde en laatste ren kon zij niet in de prijzen komen en zegevierde Marianne Ooms erg knap met het paard Anastasia. ARTHUR VAN RIJSWIJK De drie jaar oude hengst "The Minstrel", gereden door Lester Piggott, won zaterdag de ren om de "King George the Sixth and Queen Elizabeth Diamond Stakes" in Ascot. Eigenaar Robert Sangster kon ruim vier ton aan prijzengeld innen. Foto: The Minstrel (tweede van links) in fel duel met Orange Bay (geheel links) die na een finishfoto tweede werd. Naast The Minstrel rechts het Franse paard "Exceller" dat derde werd. AYLESBURY Bij de Stoke Mandeville Games 1977, derde in een tijd van 2.07.4. Winnares werd de Poolse de 25e wereldspelen voor gehandicapten, met 630 Rotke in 1.53.8. deelnemers uit 36 landen, heeft Maria Künz uit Pijnac- Bij het boogschieten staat de Nederlandse ploeg na ker de eerste medaille voor Nederland veroverd. twee onderdelen eerste, voor Engeland. Irens Schmidt is bij het tafeltennis doorgedrongen tot Op de 100 m schoolslag dames (klasse 5) werd zij de laatste vier. en Ion Tiriac (achter) in het dubbel tegen en (onzichtbaar) Dominguez. Het tennisteam van Frankrijk heeft zich In Parl|s geplaatst finale van het Davls Cuptoernooi Europese zone groep a 3—2 van Roemenië te winnen. In de halve finale van groep geen beslissing gevallen, daar het laatste enkelspel van HongarijeSpanje bij een totaalstand van 2—2 wegens duisternis werd gestaakt. begon verrassend tegen Roemenië. Jauffret versloeg in 6—4, 6—4) Dimitru Haradau en Partrick Proisy bleef llie et 4—6, 64, 6—8,1—6 de baas. Roemenië kwam terug tot het herendubbelspel waarin Nastase en Ion Tiriac in vier Franse dubbel Jauffret/Dominquez overwonnen (6—3, 64, In de laatste twee enkelspelen versloeg Jauffret de Roemeen 64, 64) en eindigde het duel tussen Nastase en Proisy voordeel van de Roemeen (46, 64, 6—8, 1—6), zodat de 3—2 werd. werd Spanje eerst op een achterstand gezet door een zege van Taroczy op tylanuel Orantes (7—5, 46, 46, 6—1)'maar in het tweede enkelspel tegen Benyik boekte deze wel succes (11—9, 6—3, 6—3). Ook de punten in de dubbelspelen verdeeld en bij de totaalstand van 2—2 werd het laatste enkelspel Tarochy en de Spanjaard Higueras bij de setstanden 6—0, 6—8, Deze partij zou vandaag worden uitgespeeld. Nederland heeft zaterdag tijdens de Europese tennls- voor Junioren In Barcelona drie titels behaald In groep tot 14 jaar versloegen Mariene Wouters en de Groot het Italiaanse koppel Petino/Nesti met 7—5, 7—5. van der Torre en Nanette Schutte waren in de finale tot 16 sterk voor het Zwitserse duo Jolissant/Viliger. De setstanden 63, 6—4. damesdubbelfinale van de groep tot 18 jaar won Marjan van met de Zwitserse Petra Delheez de titel door een overwinning sets (6—3, 64) op de Engelse meisjes Drury en Hobbs. Marjan Torre was aan de Zwitserse gekoppeld omdat haar partner Inge het toernooi had moeten verlaten wegens een spierblessure, de Groot verloor de finale van het troosttoernooi in het enkelspel jaar) van Giorgio uit Malta met de cijfers 6—4, 6—3.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 13