Hazerswoudse kampioenen prolongeren titels Circusshow Althoff op weg naar Leiden Bedroevend weinig belangstelling Noordwijks Doe feest errassingen op ennistoemooien Broer en zus winnen damwedstrijd Vakantiespelen BOTSING POLITIEAUTO'S AD/REGIO LEIDSE COURANT ZATERDAG 23 JULI 1977 PAGINA 3 arsende riemen en aanmoedigend publiek bepaalden gisteren het beeld van de Rietveldse Vaart. Bij Rietveldse roei wedstrijden HAZERSWOUDE-DORP - De ontknoping van het jaar lijkse roeifestijn in de Riet veldse Vaart bleek voor wat betreft de seniorenmanches even verwacht als onver wacht. Verwacht omdat titel houders nu eenmaal sterk zijn en onverwacht omdat ieder jiar opnieuw de concurrentie moordend blijkt te zijn. Dat nam niet weg dat Jan van de Lip bij de heren en Jeanette van Zuilen bij de dames even als vorig jaar de kampioensti tels moe naar huis mochten nemen. Jan van de Lip legde daarmee definitief beslag op de wisselbeker die hij drie jaar achtereen in de wacht sleepte. De Rietveldse roeikampioen- schappen werden gisteren on der het oog van veel belang stellenden voor de vijftiende keer gehouden. Nadat om streeks zeven uur 's avonds de deelnemers zich hadden laten inschrijven voor de roeiwed- strijden en de loting was ver richt kon het jaarlijks terugke rend schouwspel beginnen. Wethouder Piet van der Werf („deze roei wedstrijden zijn spannender dan de Tour de France") ontpopte zich ander maal als een zeer enthousiast commentator. Onvermoeibaar ook gaf hij steeds maar weer het startsein voor de vele roei- paren, waarvan de verliezers meteen de dugout konden op- zoekeii. De 44 mannelijke en 18 vrouwelijke deelnemers die een greep deden naar de roei- macht van het Rietveld wer den tijdens de hevige strijd begeleid door het deskundige en welluidende commentaar van Piet van der Werf. Het geweld van de krakende rie men en het hijgende geluid van de deelnemers overstem den vaak de aanmoedigingen van de zich langs de water kant genestelde supporters- schare. Het kaf werd snel van het koren gescheiden. De niet- geroutineerde roeiers vielen door de mand bij hefkeerpunt om een in het water geplantte stok. Het daverende geplons dat daarmee gepaard ging was zo hevig dat het de aandacht trok van enige zwanen die daarop eens voorzichtig kwa men kijken wat voor vreemde waterdieren nu weer hun terri torium wilden infiltreren. Met een alleszeggende blik sloegen ze het strijdgewoel een tijdje gade, onderwijl les gevend hoe je het water op een elegante manier kunt doorklieven zon der gespetter. Naarmate de onverbiddelijke afvalrace vorderde werden de wedstrijden ook spannender. De inmiddels opgekropte ze nuwen konden zowel de deel nemers als supporters in de finale ruimschoots kwijt Vooral bij de herenfinale, een herhaling van verleden jaar, gierden de zenuwen door de Rietveldse kelen. Jan van der Lip prolongeerde zijn titel door Sjaak van de Neut een taf je voor te blijven. Net ge noeg om definitief de wisselbe ker in zijn prijzenkast te stal len. Derde in deze pakkende finale werd Hugo van de Lip. Ook bij de dames bleef titel- houdster Jeanette van Zuilen de concurrentie wederom voor. In de finale schudde zij haar naaste belaagster, Carla van de Lip, ruimschoots van zich af. Carla liet op haar beurt tante Adri van de Lip zien dat de jeugd de toekomst heeft door de tweede plaats voor tante's neus weg te gris sen. De Schouw-kloetwedstrij d die dit jaar voor het eerst op het programma stond werd ge wonnen door Johan van Dorp. Arie de Groot, in de voorbe schouwingen afgeschilderd als één van de grote kanshebbers, kon aan de roeiwedstrijden niet meedoen. Verleden week bij het zwemmen was zijn arm uit de kom geschoten. Arie mocht daarom de prijs in ont vangst nemen van de ongeluk kigste „deelnemer". Nadat burgemeester Ten Heu velhof het eremetaal aan de diverse prijswinnaars had uit gereikt maakte de buurt zich op voor een groots tuinfeest dat tot in de kleine uurtjes voortduurde, 's Middags wa ren de Rietveldse roeikam- pioenen-in-spé al in actie ge weest. Bij de meisjes tot en met 12 jaar won Irma van der Lip voor Linda van de Lip. Derde werd Tineke van Zui len. Lucia van Vliet toonde zich de sterkste bij de meisjes tot en met 15 jaar. Carla van der Lip werd hier tweede voor Petra van der Lip. Rien van Zuilen greep de roeimacht bij {le jongens tot en met 12 jaar. Arie Hofman werd vice-kam- pioen en Jaap-Jan v.d. Bosch werd derde. Paul Bergers was de sterkste bij de jongens tot en met 15 jaar. Roy Boers arriveerde als tweede en Sjaak Koetsier derde. De Rietveldse jeugd werd na de wedstrijden getracteerd op pannekoeken NOORDWLIK In de komende weken worden in de gemeente Noordwijk verschillende activitei ten ontplooid. Maandag 25 juli begint weer het zogenaamde „Doe-feest", een jaarlijks terugkeren de vakantie-activiteit waaraan de Noordwijkers dit jaar bedroevend weinig medewerking hebben verleend. Een oproep aan ouders om medewerking te verle nen bij het straatfeest dat maandag aanstaande van 11.00 tot 15.00 uur wordt gehouden leverde weinig reacties op uit het publiek. Toch gaat het feest gewoon door, in de hoop dat zich alsnog genoeg mensen aanmelden (tel. 11956). De opzet van het Doe-feest is overigens enigszins gewijzigd. Waren vorig jaar alle activiteiten ondergebracht in de sporthal, dit jaar hebben de organisatoren een en ander veranderd. De spelactiviteiten spelen zich nu buiten de sporthal af. Creatieve zaken als solderen, timmeren, kleien, naaien, verven, etc. zullen zich nog slechts binnenshuis afspelen. Aan deze activiteiten kan dagelijks worden deelgeno men (tot en met 5 augustus). De komende week tot en met zaterdag 31 juli organiseert het wedstrijdcomité van de Noordwijk- se sportvereniging op de Casiono-banen aan de Oude Zeeweg wederom het traditionele Internatio nale Badgastentennistoumooi. In totaal worden zeshonderd partijen gespeeld. Donderdag 28 juli wordt op het parkeerterrein achter de sporthal, buiten de wekelijkse waren markt, tevens een antiek- en curiosamarkt gehou den. Die dag zal ook de Haagse rozenkoningin een bezoek aan de Noordwijkse markt brengen. Aangemoedigd door het succes van vorig jaar wordt in Noordwijk wederom een gladiolenten- toonstelling gehouden in de kapel aan de Hoofd straat. Voor de beste inzendingen zijn prijzen beschikbaar gesteld. De expositie wordt donder dag 4 augustus om 20.00 uur geopend. De tentoon stelling is voor het publiek toegankelijk van 5 tot en met 9 augustus (uitgezonderd zondag 7 augus tus) van 14.00 tot 18.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. SASSENHEIM Paula en Ad Aan de wedstrijden, die werden aantal deelnemers stond i Brouwer zijn tijdens de gister- gehouden in het kader van de middag gehouden damwedstrij- Sassenheimse vakantiespelen, den in de kantine van de Dienst namen in totaal slechts acht Gemeentewerken als onbetwiste meisjes en negen jongens deel. winnaars uit de bus gekomen. In tegenstelling tot het geringe wel de opmerkelijke grote be langstelling van de zijde van ondermeer een groot aantal oud-leden van de Sassenheimse Dam Vereniging SDV. OEGSTGEEST - De vakan tieactiviteiten in de gemeente Oegstgeest gaan maandag 25 ju li van start. Om 9.30 uur begin nen de individuele sporten op het voetbalcomplex voor de groepen 1 tot en met 6 jaar. De groepen 7 tot en met 12 jaar blijven in het gemeentecentrum. Omstreeks 13.15 uur gaan de jongens en meisjes van het ge meentecentrum naar het voet balcomplex en de kinderen die op het voetbalcomplex hebben gespeeld gaan naar het gemeen tecentrum. Dinsdag 26 juli: om 9.30 uur filmvoorstelling in het gemeentecentrum en een groot spel dat op een nog nader te bepalen terrein zal worden ge speeld.. Woensdag 27 juli wordt vanaf 9.30 uuf een voorlich tingsbijeenkomst gehouden door de ANWB. 's Middags wor den spuitwedstrijden gehouden op het parkeerterrein van sport park „De Voscuyl". Donderdag 28 juli worden 's morgens en 's middags spelactiviteiten ont plooid nabij het korfbalcomplex en op het scoutingsterrein bij het zwembad. Vrijdag 29 juli worden de activiteiten besloten met een voetpuzzeltocht Aan vang 9.30 uur. LEIDEN Twee politie-auto's zijn gistermorgen op elkaar ge botst op het kruispunt. Ir. Driessenstraat-Hooigracht. Een van de twee wagens begeleidde een auto van de EHD naar een ongeluk op de Kooilaan. De ambulance reed voorop over de Hooigracht Een andere poli tieauto werd dwars over de weg gezet teneinde het verkeer te belemmeren door te rijden, wanneer het licht op groen zou springen. Toen de EHD voorbij was, wilde de bemanning van de politie auto de ambulance volgen, niet wetende dat er al een andere wagen van de Hermandad achter reed. D twee auto's botsten op elkaar. Een vrouwelijke agent raakte licht gewond, de schade was aanzienlijk. Gebedsdienst voor overleden voorzitster LEIDEN In verband met het overlijden van oud-voorzitster mevrouw C. Uphoff-Visser van de r.k. Vrouwenbeweging NKV Leiden wordt vanavond vanaf zeven uur in de aula Ad Sanctos aan de Lange Mare 69 een ge bedsdienst gehouden. Maandag middag wordt vanaf 13.30 uur in deLeonard uskerk een Eucha ristieviering ter nagedachtenis aan mevrouw UMPHOFF die zich twintig jaar achtereen als voorzitster van de r.k. Vrouwen beweging verdienstelijk maakte, gehouden. Bloemen veiling Honselersdijk (Bloemenveiling CCWS), vrijdag 22 juli 1977: amaryllis 30-34; anjers 20-39; anjers tros 22-52; anthu- rium 66-210; asparagus (snijgroen) per bos 133-215; chrysanten tros jaar 37- 100; chrysanten gepl. jaar 51-87; freesia dubbel 24-41freesia enkel 20-56; ger- bera 38-84; gladiolen 12-26; iriesen 24- 36; leliekelken 50-80; lelietakken 25- 135; rozen groot 22-66; rozen klein 15-37; strelitzia 206^30. J, LLEGOM - De talentvolle jnold van der Capellen is tij- ns de gisteren gehouden ten- wedstrijden weer een stapje urder in de richting van de anügelijke eindzege in dit sterk tzëtte toernooi gekomen. De immer 1 van tennisvereniging drong door tot de halve Rale na een sterk gespeelde rtij tegen de als nummer drie plaatste Mike Verkerk. Ver- rk die eerder in dit toernooi lui Kallenberg met de setstan- y n 6-2 en nogmaals 6-2 de les pid gelezen, werd nu door een terst gevarieerd spelende Van r Capellen met 6-3 en 6-2 naar kleedkamers verwezen. Ge- 0 n de sterke partij die de Uni mmer gisteren speelde zit een tale plaats er zeker in, mits hij jj. staat is voldoende concentra- in de komende partij tegen 11eveneens verrassend opgeko- Dick Hylkema op te bren- n. Hylkema namelijk, en niet i als nummer twee op de lijst ■plaatste Ronald Groen, zal de Rlve finale tegenstander van an der Capellen zijn. Groen 81 rgde gisteren voor de tweede R irprise op de Hillegomse ten- sbanen door met 6-2 en 6-2 st >er favoriet Groen te zegevie- n, een overwinning die hij »ornamelijk aan het immense 3 ïmpo waarmee hij de partij fwerkte dankt. mold van der Capellen moet Rker in staat worden geacht 1 at tempo te beantwoorden. Bo- io indien is hij in staat om te I ariëren. Op dat laatste worden an ook zijn kansen op een e naleplaats gebaseerd. i het HEC bereikte Rik Hins e halve finale zonder te spelen. -ijn tegenstander W. Kuyk, no 9 geplaatst, moest zich terug trekken doordat hij op de cam- ling, waar hij zijn tenten gedu- i ende het toernooi had opgesla- en een ketel kokend water over i/ijn voeten kreeg! Jammer, OfiWant het zou stellig een fraai duel zijn geworden, waarbij hij ongetwijfeld diep in het arse naal zou hebben moeten duiken om zijn plaatsing tegen een in een goede vorm verkerende Hins waar te maken. De verras singen in Hillegom waren giste ren overigens niet van de lucht, want Hins zal in het treffen van de laatste vier niet de geplaatste Han de Jong (no 4) tegenover zich vinden. Die ging na een vlot gewonnen eerste set tegen Jan Pieter Hop, 6-2, toch de mist in door een spierblessure aan zijn arm. In het DEB is het een duidelijke zaak dat de finale zal gaan tus sen Joke Bosch, no 1 geplaatst, én Jannie Hogenkamp, no 2 ge plaatst. Gelukkig voor degenen, die de plaatsing voor hun reke ning hebben genomen, want die blijft dan tenminste in dit num mer helemaal overeind. Rose- marie Verdegaal, die in het DEC no 1 was geplaatst en door Barbara Heeze werd uitgescha keld, zal gisteren in het DDC met Bernadette Tombrok als partner benauwde momenten hebben doorgemaakt. Bijna was zij ook in dit nummer onderuit gegaan tegen het duo Bosma/- Schoone, winnaars van Lisse, maar na 7-6, 6-7 (beide tiebreaks leverden een 7-0! score op) toon den zij zich in de derde set oppermachtig, 6-0. In Katwijk moest de no 2 geplaatste in het HEB, Marinus Brooshooft, er hard aan trekken om een van de serieuze kanshebbers in het HEC, Bosboom terug te wijzen, 6-4, 6-4. Veel gemakkelijker werkte Ton Creighton zich ver der op weg naar de eindronde. Eerst versloeg deze Jan Hase- noot royaal, 6-2, 6-2 en daarna rekende even vlot af met Van der Sman, 6-4, 6-1. De finale in het DEC zal gaan conform de plaatsing tussen J. Blanken en Pat Heyligers, die gisteren An- nemiek Leenards geen schijn van kans eaven. 6-2. 6-0 (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Het circus Gebnider Althoff is op weg naar Leiden. Na een succesvol bezoek aan Amsterdam en volgende week een serie optredens in Haarlem zal het vermaarde circus van Duitse origine vrijdagmorgen 29 juli de tenten opslaan bij de Leidse Groen oordhall en. Gedurende drie dagen brengt het circus tweemaal daags een wervelende show met tal van dieren, clowns en luchtacrobaten. Het circus wordt geleid door de 39-jarige Corty Althoff, een nazaat van een vermaard circusge slacht dat in Europa al wortelt sedert 1800. Het circus dat eind juli Leiden bezoekt, wordt thans gezien als het modernste van Europa, en dit dan voor wat de technische outillage betreft Zo is de tent met 4200 zitplaatsen vervaardigd van pvc- kunststof, en is dankzij tal van technische snufjes de op- en afbouw van het tentencomplex, waartoe ook de stal ten ten behoren, in zeer korte tijd mogelijk. Artiesten uit 18 verschillende landen zijn door Althoff gecontracteerd voor de toernee door Nederland, waar negen grote plaatsen worden aangedaan. Het dierenrijk is in het circus verte genwoordigd door tien Indische olifanten, meer dan 60 paarden en pony's, groepen leeuwen en tijgers, alsmede tal van andere min of meer exotische viervoeters. De Indische olifantenkudde wordt geleid door Henrico, de clown van Nederlandse origine. Directeur Corty Althoff met zijn olifantennummer. Corty Althoff, die de dieren ook zelf heeft gedres seerd. Hij weet van de olifantenshow een humoris tische vertoning te maken en werd onlangs door het Amsterdamse publiek gul op applaus onthaald. Ook is er de jongste clown van Nederland, ene Henrico. Deze 26-jarige uit Heemstede afkomstige komiek die buiten het circus als Henk de Vries door het burgerleven stapt, haalt in de piste met echtgenote Leila fratsen uit als onhandige loodgie ter. Othmar Vöhringer is de dompteur van de Bengaalse koningstijgers. Een hoogtepunt is het optreden van de Franse clowns Les Pauwels, die hun repertoire in het Nederlands brengen. In de nok van de tent treden Les An tares op met een act romdom een ronddraaiende raket Op dezelfde hoogte brengen Les Collins een nummer op de hoge draad. Beide groepen luchtacrobaten treden op zonder enige veiligheidsvoorziening: het gebrui kelijke vangnet ontbreekt De muzikale leiding is in handen van een Pools showorkest onder leiding van Zygmunt Michalek uit Warshau. Het circus Althoff treedt vrijdag 29 juli op met een matinee om vier uur en een avondvoorstelling om acht uur. Zaterdag 30 en zondag 31 juli staan shows op het programma om half vier en om acht uur. Gedurende de pauze halverwege de voorstel ling is het mogelijk de circusdieren in de stallen te bezoeken. Kinderen kunnen dan rijden op po- nv's. kamelen en de olifanten

Leidse Courant | 1977 | | pagina 3