JG-S willen zo snel mogelijk een NS-station bij -De Vink" urenlang kijkgenot Zeeheldenbuurt dolblij met Sumatrabrug BURGERLIJKE KUKT TE VEEL NAAR FINANCIEEL ASPECT" Video-apparatuur gestolen HUsa Wijken in 99 Wensen en Vragen UI" gefei. Bessen zijn nu spotgoedkoop em i Maak er zelf gezonde en overheerlijke jam van. Met van Gilse geleisuiker. Lukf iedereen altijd. LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN Video-apparatuur ter waarde van tienduizend gul den is afgelopen dinsdagnacht gestolen uit een houten barak op het terrein van het Academi sche Ziekenhuis. De barak be hoort bij het instituut voor huis- artsengeneeskunde. De inbre kers verschaften zich toegang door het forceren van een deur. De smalle Trompstraat is in het geheel niet berekend op het zware verkeer van en naar het industrieterrein LEIDEN De Zeehelden buurt acht de openstelling van de Sumatrabrug zeer ge wenst Staat de stichting wijk co mi té „De Kooi" nogal sceptisch tegenover de in ge- fa ruiks telling van de brug, de Leidenaars aan de andere zij de van de Oude Rijn zien de brug liever vandaag dan mor gen opengesteld. Evenals bij de Kooi-bewoners is het verkeer het belangrijk- ste argument voor het stand punt van de bewoners van de Zeeheldenbuurt. Wanneer de brug wordt opgegesteld, zal de Trompstraat verlost zijn van het doorgaande zware verkeer. Thans is de situatie zo dat alle verkeer van het industrieter rein „De Waard" via de Trompstraat het terrein moet verlaten. In de toekomst zal het gebruik kunnen maken van de Sumatrabrug. Door verkeerscommissie is inmid dels een verkeerscirculatie plan opgesteld voor de Zeehel denbuurt wanneer het verkeer van het industrieterrein kan afvloeien via de Sumatrabrug en Sumatrastraat Wijkcentrum Het comité Zeeheldenbuurt is nog in oprichting. Het bestaat uit een (niet gekozen) bestuur. Rond september zullen de bwo- ners een definitief bestuur kie zen. Tevens zullen dan de statu ten voor het comité worden op gesteld. Tot die tijd behartigt het huidi ge comité de belangen van de wijk. Inmiddels zijn er contac ten gelegd met het Dienstencen trum, de Sociale Werkplaats, de woningbouwvereniging en de speeltuinvereniging. Gestreefd wordt naar het totstandbrengen van een samenwerkingsvorm met het bestuur van de speel tuinvereniging. Om te komen tot een gemeenschappelijk gebruik van het thans gesloten clubhuis. Hierbij denkt het comité bij voorbeeld aan het realiseren van een wijkcentrum voor on der meer een peuterspeelzaal, bijeenkomsten van het wijkco- mité, ruimte voor clubjes, en eventueel te organiseren cursus sen. Groenvoorzieningen De wijk dient, volgens het co mité drastisch te worden ver beterd. Met name met de groenvoorzieningen is het slecht gesteld in de Zeehelden buurt In „Wensen en Vragen Hl" doet het comité de sugge stie op korte termijn te begin nen met de aanplant van bo men, het plaatsen van bloem bakken en het verwijderen van trottoirtegels voor kleine re planten. Tenslotte merkt het comité op dat het aanbeve ling verdient ook het braaklig gende terrein op de hoek van de Heemskerk straat bij de Olgafabriek af te zetten met groen. Op dit terrein zou een speelweide voor kinderen kun nen worden gemaakt Nu zijn de kinderen aangewe zen op de speeltuin, die alleen voor leden toegankelijk is, en de straat Vooral dit laatste levert problemen op omdat de kinderen de tegels uit de trot toirs halen om in het zand te spelen. 21 JULI 1977 Een ruin, compleet met brug gen, prielen en fonteinen vormt daarbij het smaakvolle middel punt van de ruim bemeten ver takkingen welke de wandelpa den vormen. De stands maken de „buitenste ring" van de hal uit. Ook hier is veel te aan schouwen, zoals bijvoorbeeld de doorlopende instructieve film bestemd voor beginnende aqua rium-inrichters en de foto's en dia's van natuurfotograaf Arend van der Nieuwenhuizen uit Heemstede. Als speciale attractie worden er tijdens een loterij in de hal vijf complete aquaria (in een meu bel ingebouwd) verloot De prij zen van deze bakken liggen rond de 1500 gulden. Aqua-Flora is dagelijks van 10.00 tot 22.00 uur geopend, ze ven dagen in de week. De entree bedraagt vijf gulden voor vol wassenen en de helft van dat bedrag voor kinderen onder ge leide en 65-plussers. Voor groe pen geldt een speciaal tarief. De Ton Menken Ijshal beschikt over uitgebreide restauratiemo gelijkheden. Aan de Stationsweg 31 in Leiden bouwt de Amro-bank een nieuw districtskantoor (zie tekening). Voor de zomer van 1979 zal het gebouw worden opgeleverd en zullen ongeveer 95 personeelsleden het kantoor betrekken. De nieuwbouw is een ontwerp van het Leidse architectenbu reau H. Kroneman en wordt gebouwd door het bouwbedrijf H. Niersman bv uit Voorschoten. Na oplevering van het pand zal de huidige kantorencentrale van de bank aan de Maresin gel met zo'n veertig werknemers worden verplaatst naar het nieuwe pand. Het Amro-kantoor aan het Rapenburg 39 blijft gehandhaafd en staat als kaskantoor ten dienste voor de binnenstad en studenten. C. Isaacs. Peter, zoon van L D. Schel lingerhout en T. van Duijn, Jannette I Alida, dochter van J. C. Vonk en van i H. J. van der-Mei j, Patrick, zoon van P. C. T. Ouwehand en J. Luthart. Jeroen Franciscus Johannes, zoon van M. B. M. Oude Veldhuis en van J. M. C. van Wieringen. Johannes, zoon van A Haas noot en J. Sira, Hilde Erica, dochter van O. C. van der Plas en J. M. van den Oever. Engelmundus Albertus Maria, zoon van J. E. A van der Steen en J. M. G. Kleverlaan. Overleden: F. J. Kaptein, geb. 3Ï-6- 1911, man, L J. Crama, echtgenote van J. Smittenaar. geb. 18-11-1909. G. van Kralingen, geb. 30-7-1904. man. J. J. Kramers, geb. 29-3-1901. man. W. T. G. Spaan. geb. 1-1-1909.. man, D. Onvtee. geb. 30-4-1907. man. A P. W. Suijker. geh. gew. met A J. van Tienen. M. A R. Verhoeff, echtgenote van H. Verkade, geb. 18-6-1924. B. J. Lamboo. 1899 man. D. Qualm. 1886. man. L Zaal. geb. 6-5-1899. vrouw. K. W. Visser, geb. 30-6-1895. man. Gehuwd: R. BI ei jen berg en M. Schro der. M. Vreeken en C. J. Henzing, H. Daalmeijer en C. Zandbergen. Ondertrouwd: G. K. Boedhai en S. C. Marcos, C. N. van rei V' C. J. A Tims, B. G. Coff en t» F.oest, A J. T. Kloet en C. Ha rteveJt, J. KI oppert en M. R. Kloot. M. A Murdock en T. A L van Kersbergen. H. TaJsma en M. G. E. Loutfi. O. F. J. Veen en W. Struijk, P. van der Wal en M. A E. Annard. LEIDEN Het Overleg Wijkorganen beeft enige weken geleden het derde deel van „Wensen en Vragen" van de Leidse wijk comi tés, -verenigingen en -stichtingingen bet licht doen zien. In een serie artikelen behandelt de Leidse Courant de wensen en vragen wijksgewijs. Al eerder kwamen in deze kolommen Lei den-Noord, Muiderslot, De Juwelen, Maredorp, Meerburg, Zuid-West, Verver- buurt, de Meren wijk, G roenoord en „De Kooi" aan bod. Thans is het de beurt aan het comité Zeeheldenbuurt. .EIDEN Geboren: Michel Petronella. rn van: W. W. van der Star en van: sti C. de Mooij, Hendricus Abraham Huber- lus, zn van: W. J. Visser en J. J. m Duijverman, Judith Geralda, dr van: P. .van Rijn en M. Wesselse. Susanne Charlotte, dr van G. T. van der Plas en Sa*N. Haasnoot. Maarten Pieter Oscar, zn stal van W. van der Graaf en E. Dijs, Ayla, cou dochter van A. Sönmezer en S. Topte- rp^de. Diana, dochter van J. Brandt en M. G. J. van Cleef, Michiel Hubert, zoon van A. D. Hak en M. H. van Versend aal. Jeroen Anthonius. zoon van A J. Zwet- dif sloot en H. M. van Velzen, Famke Saskia llona, dochter van N. J. Ba vel aar aan en P-A. J. van den Bogaard. Myléne Yvette. dochter van J. A. M. van der Kooij en Y. J. M. Collignon. Sandra, d dochter van A van Polanen en C. M. Ou( van der Lans. Paula, dochter van M. ilan J- A Borst en T. A Rol. Suzanne, dochter van A J. van der Weijden en M. E. H. van de Kooy. Rozemarijn Christine Montserrat, dochter van A J. Timmers en A van der Bent, Titus oete Plinius Pieter, zoon van N. P. J. Setteur /eng en van L M. Roorda, Jeroen Comelis Antomus Lambertus, zoon van C. N. M. Beugelsdijk en T. M. A Peterse, Duncan Roger, zoon van A G. Pietersz en L i r I Victoria Regia De Hortus Botanicus kan de komende dagen weer rekenen op een groot aantal bezoekers, De Victoria Regia, die de botanische tuin een grote faam bezorgt, staat op het punt om uit te komen. Zoals bekend bloeit deze Jconingin der waterlelies" eenmaal per jaar gedurende een of twee dagen. De waterplant trekt vanwege haar schoonheid vele honderden bezoekers per jaar naar de Hortus Botanicus. JDe Victoria Regia is oorspronkelik afkomstig uit een van de zijrivieren van de Amazone in Brazilië. Aan het einde j van de negentiende eeuw werd een exemplaar van deze reuzenlelie overgebracht naar Ijetden. Wandelen De Leidse afdeling van het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie organiseert zondag een natuurwandeling door de Leidse Hout Iedereen die nu eindelijk wel eens van een gerenommeerd natuur gids de verschillen tussen bijvoorbeeld een eik en een berk zou willen vernemen kan zich kosteloos door het struweel van de Leidse Hout laten rondleiden. Daartoe dient men zich klokke twee bij de ingang aan de Houtlaan nabij het Hertenkamp te vervoegen. Floresstraat De Floresstraat krijgt een nieuwe riolering. Maandag 25 juli begint de firma Hogeboom uit Rijpwetering met de aanleg hiervan. Tijdens de werkzaamheden is de Floresstraat voor alle verkeer, behalve voor voetgangers afgesloten. Het werk zal ongeveer vijf weken in beslag nonen. Nadat de riolering is aangelegd, krijgt de Floresstraat een opknapbeurtje. De straat krijgt een andere indeling en de openbare verlichting wordt verbeterd. H. Mis overledenen In de kerkhofkapel van de Zijlpoort vindt op dinsdag 26 juli de Eucharistie-viering plaats, omdat in de maand augus tus de Mis voor'de overledenen moet komen te vervallen. Aanvang 9.00 uur. Amrobank EIDEN Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland vinden dat Nederlandse Spoorwegen zich moet scharen achter de mening G.S. en die van gemeenten Leiden en Voorschoten om de Vink" op de spoorbaan Leiden—Den Haag zo openen. De Nederlandse Spoorwegen evenwel de opening van „De Vink" overgaan wanneer is over de bebouwing van de zogenaamde „S te- dat grenst aan de huidige spoorwegovergang spoorweghalte „De Vink". Gedeputeerde Staten n de N.S. dat zij vinden dat de Spoorwegen in de Vink" teveel voor een „bedrijfseconomische" opstel dat de financiële aspecten in de oordeelsvor- «n té belangrijke plaats innemen en dat men aan het dienstverlenende aspect een spoorweg- is de laatste vijftien jaar steeds weer in de tijd verschoven. De affaire rond de spoorweg- hangt ten nauwste samen de problemen rond de be- van de Stevenshofjes- en de onlangs een feit verbindt. Gedeputeerde hadden graag gezien dat de spoorweghal- zou samenvallen i opening van de Hofland- „Van de Hoflandbrug kan dan een maximaal resul- worden verwacht als oplos van de Openbaar Vervoer problemen tussen Leiden en Den Haag wanneer ook de voor stadshalte „De Vink" kan wor den gerealiseerd", aldus de mo tivering van G.S. De Nederlandse Spoorwegen blijft echter bij haar standpunt dat pas dan tot de opening van JDe Vink" kan worden overge gaan wanneer een duidelijk beeld verkregen is over de toe komstige bebouwing van de Ste- venshofjespolder. Dit gebied werd ruim tien jaar geleden door Voorschoten aan Leiden overgedaan met als bedoeling de polder te bestemmen voor woningbouw. Of er inderdaad woningbouw komt in de Ste venshof jespolder is echter nog lang niet duidelijk want een eventuele bebouwing van dit agrarische gebied heeft bij di verse instanties al kritiek opge roepen. Berekeningen van de N.S. hebben uitgewezen dat de spoorweghalte „De Vink" alleen dan een duidelijk positief resul taat zal opleveren wanneer de Stevenshofjespolder bebouwd .is. Zoals gezegd, Gedeputeerde Staten vinden dat de N.S. met een „duidelijk positief resul taat" teveel naar het financiële aspect kijkt G.S. schrijft dat van „een dienstverlenend be drijf als de N.S., dat gebaat is bij de bevordering van het openbaar vervoer, allicht een opstelling verwacht mag wor den overeenkomstig die van de provincie en de beide meest be langhebbende gemeenten". G.S. menen voorts dat het hier bo vendien om betrekkelijk kleine bedragen gaat en dat de N.S. ook nog in aanmerking- moet nemen dat bij verdere bebou wing van de wijk Noord Ho fland, het door de Spoorwegen geraamde negatieve saldo dat met de opening van het station gemoeid zou zijn, jaarlijks klei ner zal worden. Op deze plaats komt het N.S.- station. opbouwwerkzaamheden voor de Aqua-Flora zijn nog in volle gang LEIDEN 20.000 Vissen en meer dan 20.000 bloemen en planten vormen het kleurrijke decor van 's werelds grootste aquaria-, terraria- en bloemententoonstelling Aqua-Flora, die de bezoeker waarschijnlijk urenlang in rijn greep zal houden. Burgemeester Vis (wiens naam in dit geval erg toepasselijk is) opent vanavond om 20.00 uur deze unieke expositie in de Ton Menken Ijshal aan de Leidse Vondellaan. Het publiek kan van 22 juli (vrijdag) tot en met 7 augustus in de ontdooide ijshal terecht Als burgemeester Vis vanavond het licht in de ijshal ontsteekt (de openingshandeling) onthult hij de ongeveer 250 aquaria, ter raria en paludaria, de fraai daartussen geconstrueerde flora alsmede de stands met aqua riumzaken en andere niet min der belangwekkende zaken, zoals de tropische vogels van de Natuurvrienden en het niet min der exotische gesteente van het museum voor Geologie en Mine ralogie. Overigens hebben naast de Hortus Botanicus en de ge meentelijke plantsoenendienst vrijwel alle Leidse musea en Aqua-Flora meegewerkt Vijftig verengingen zonden hun mooiste aquaria naar de Ton Menken LJshal. Tevens zijn er inzendingen van importeurs en particulieren. Al dat moois komt behalve uit Nederland ook uit landen als de Verenigde Sta ten, de Antillen, Duitsland (met verschillende Berlijnse vereni gingen erg goed vertegenwoor digd), België, Polen, Zweden en Denemarken. De aquaria zijn onderverdeeld in tropische, zoetwater- en zeewaterbakken, de één nog mooier dan de ande re. De vissen, variërend van neon-tetra's tot discusvissen ac teren tegen de schitterende ach tergrond van waterplanten en rotsformaties. Bijzonder specta culair is het draderige en felge kleurde waterleven van de zeea quaria. De terraria bevatten kikkers en reptielen. De leemtes tussen de bakken worden zeer uitgekookt (het werk van arran geur Herman van der Berg van het bloemencorso van Rijns- burg) met de bloemenpracht op gevuld.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 3