Goud voor E. Maasdijk Ontspannings park Drievliet „Terug in de tijd" Toer-Tips-20 Vak '77 COMBINATIE VAN LUNAPARK EN MODERNE SPEELTUIN NATIONAAL AUTOMOBIELMUSEUM NEDERLANDSE ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN Evenementen agenda Rozenkoningin bezocht Oegstgeest en Leidschendam Ze zijn er weer, die lange schoolvakanties. De laatste hand wordt gelegd aan de voorbereiding van de vakan tiereis naar het buitenland of die paar weken rust In eigen land. De kinderen hebben zo'n zes weken vri] van school. Het Is voor hen soms moeilijk volop ont spanning te vinden. Elke dag zwemmen, fietsen of het deelnemen aan georga niseerde vakantiebezighe den zijn nu eenmaal ook niet alles. Vandaar dat veel ouders er met de kinderen op uittrek ken, het liefst naar attrac ties In de directe omgeving. De Leldse Courant biedt daarbij wat hulp. Verslaggever Plet van Dam en fotograaf Theo Ringers bezochten een tiental pleis terplaatsen waar een gezin met kinderen zich een dag naar hartelust kan amuse ren. DINSDAG 19 JULI 1977 PAGINA 5 ki< Het derde ontspanningspark in de directe omgeving van Leiden is Drievliet aan de Jan Thijssenweg in Rijswijk. Drievliet is een unieke combi natie van lunapark en moder- ne speeltuin, gelegen in een lommerrijk park. Door de aanwezigheid van een luna park, verschilt Drievliet we zenlijk van zijn tegenhangers Duinrell in Wassenaar en Lin- naeushof in Bennebroek. De mechanische attracties en de popmuziek, die bij de botsau to's, bet spookhuis en de draaimolens uit de luidspre kers schalt, maken van Drie vliet een soort permanente kermis. Daarbij kent Drie vliet echter ook attracties, die men in de andere recreatie parken kan aantreffen. Drievliet is per openbaar ver voer niet gemakkelijk bereik baar. Vanaf het centraal sta tion in Leiden vertrekken de lijndiensten 45 en 46 van de NZH naar het station in Voor burg waar de bezoeker moet overstappen op lijn 10. Auto- Ook in Drievliet staan bij dè gratis attracties lange rijen wachtende kinderen mobilisten bereiken Drievliet in 25 minuten rijden en kun nen hun auto tegen betaling van 1 gulden parkeren op een terrein voor het pretpark. De toegangsprijs voor volwasse nen en kinderen bedraagt 3,50 gulden. Alleen voor het ezeltje rijden (0,75 gulden) en voor de speelautomaten in de amuse mentshal moet extra betaald worden. Het onbeperkt ge bruik van alle andere attrac ties is in de toegangsprijs inbe grepen. Hoewel Drievliet de naam van lunapark mag hebben is het aantal echte kermisattracties vrij gering. De botsautootjes, de draaimolen, het spookhuis en de „orkaan" zijn in feite de enige kermisattributen. Even als in andere pretparken, waar een all-in toegangsprijs wordt berekend, staan ook hier bij de gratis attracties lange rijen wachtende kinderen. Zoals bij voorbeeld bij de mono-rail, die de jeugdige bezoekers op luchtige wijze meevoert door Drievliet. Of bij het bootje va ren. waar de bezoekers al trapfietsend of „handfietsend" een rondvaart kunnen maken. Ook in Drievliet is de belang stelling voor de amusements hal met zijn grote verscheiden heid aan speelautomaten, bij zonder groot. „Gunfight" is een van de nieuwste speelauto maten. Op het scherm ver schijnt een dia met het ver zoek of de speler „stand by" wil zijn. Vervolgens verschijnt een schietgraag persoon uit het Wilde Westen op het scherm. Springend vanaf het dak van de saloon of plotse- De „Orkaan" is een van d< het karakter geven van kermis. ling verschijnend om de hoek van een „drug store". De han den onheilspellend dicht bij de holster. Plotseling gaat er een lichtflits over het scherm. Bij een razendsnelle reactie met het pistool van de speler stort de „gunfighter" kreunend in elkaar. hebt gewonnen" deelt de speelautomaat de Ne derlandse pistoolheld mede. Voor de flipperaars staan 14 „kasten" ter beschikking. Naast de amusementshal is speelattributen, die Drievliet een een soort permanente een speeltuin voor de jongere kinderen aangelegd. In de lachtgrot toveren holle en bol le spiegels de lachebekken on der ons om tot wanstaltige ge drochten. Midden in hetontspanning spark Drievliet ligt een groot zelfbedieningsrestaurant met grote terrassen met 2500 zit plaatsen. Eén van de buiten terrassen biedt een fraai uit zicht op een vijver en het pret park. Storend voor de hongeri ge en dorstige bezoeker is het feit, dat de drankjes en ijsjes binnen besteld moeten worden en de eenvoudige maaltijden aan een klein loket buiten. Een speeltuin voor oudere kinde ren met vele speeltoestellen op een beperkte ruimte grenst aan het restaurant Een een voudige kinderboerderij, waar hekken dieren en kinderen op afstand van elkaar houden, completeert het geheel. Drie vliet is dagelijks geopend van negen uur 's morgens tot zes uur 's avonds. 'I AMERSFOORT/LEIDEN - Ed- ward Maasdijk heeft gisteren °P de Nederlandse zwemkam- k Pioenschappen een gouden me- jkille gewonnen. Hij zwom de 100 m vlinderslag in 1.01.65. Dit was zowel een persoonlijk re cord als een record voor de «ring Gouwe Rijnstreek. De •Xeidse" zwemmer behaalde de *weede plaats op de 200 m. vrije slag in 2.04.98. Gijsbert van der Leden werd eerste bij de jongens onder 10 jaar bij de vlinderslag. Hij legde de 100 m af in 1.10.26. Ellen H oogeboom behaalde de derde plaats op de 100 m.schoolslag voor meisjes die zijn geboren in% 1964. Zij zwom de afstand in' 1.23.38. De overige prestaties van de zwemmers uit de Kring Gouwe/- Rijnstreek: 100 m. rugslag jon gens 1965 Edwin van Houten: 1.12.72, Wilco van der Zeeuw 1.14.13; Wim van Mil 1.19.61; Mark van Belkum 1.19.84. 100 m. rugslag jongens 1966: Erik Rieken 1.18.22, Robbert Verheul 1.22.50. 100 m. vlinder slag jongens 1964: Carlo van Zwol 2.11.92. 100 m. vlinderslag jongens 1962 Gerard Bosman 1.07.40. 200 m. vrije slag jongens 1962 Gerard Bosman 2.11.41, 200 m. vrije slag jongens 1963 Ro nald Bink 2.18.76. 400 m. vrije slag meisjes 1962 Helma van Brakel 4.4630, 100 m. schoolslag meisjes onder 10 jr. Andrea Grom 1.38^3. Door de schilderachtige oude geveltjes waant de bezoeker zich w©©r even in die ..goeie ouwe tijd". voor „deftig", wagenmakers voldeden aan ieders wens. Veel van hun fraaie scheppin gen zijn gelukkig bewaard ge bleven. Aan de hand van de gevarieerde collectie rijtuigen in dit museum kan de bezoe ker ontdekken, dat de auto veel van zijn voorganger erf de. Raceauto's zijn er altijd ge weest. Ook vroeger al waren deze rijdende laboratoria der automobielconstructeurs grote publiektrekkers. Vandaar dat voor hen een speciale plaats is ingeruimd. Een aantal fraaie oude racers worden gepresen teerd op een stukje net-echt circuit Op geregelde tijden worden bij voldoende bezoek gratis filmvoorstellingen gege ven in de museumfilmzaal. ruimte en frisse lucht verlan gen zullen zich hier helemaal op hun gemak voelen. Voor dagtoeristen is Beekse Bergen echter ook een geliefd oord. In het beroemde Safaripark kunt u meer dan 600 wilde dieren in vrijheid zien leven. Hier komt u oog-in-oog te staan met leeuwen, luipaar den, olifanten, giraffen, neus hoorns, antilopen, gnoes, la ma's, flamingo's, bavianen en vele andere diersoorten. Dier soorten, die met uitsterven be dreigd worden. In het Safari park Beekse Bergen ziet u ze net als in Afrika of Zuid-Ame- rika. Soms zitten ze zelfs op uw auto. Eén van de leukste stranden van Nederland is misschien wel het strandpark Beekse Bergen. Een fantastisch meer met een schitterend schoon zandstrand eromheen. Hier treft u ook vele attracties aan. Een boemeltreintje brengt u waar u zijn moet: in de speel tuin, de kinderboerderij of de ponyfarm; bij de trapauto's of de trampolines, bij de rond vaartboot, de midgetgolfbaan of de automatenhal, bij de „moonwalk", de doolhof, de heidetuin of de trimbaan. Ook kunt u zich mee laten voeren op de langste kabelbaan van Europa. Bovendien behoren bij het strandpark nog een restaurant, een pannekoek huisje en een kippegrill. Heilig Land Stichting De Heilig Land Stichting is een groot bijbels openlucht museum, gelegen" in een pach- tig bos van ruim 45 hectaren. Bedoeïenententen, een ooster se herberg en huisjes in oos terse stijl gebouwd en inge richt brengen u direct in con tact met de bijbelse landen en Dinsdag 19 küi Rijnsburj: Concert Immanuëlkerk. Aanvang: 20.00 uur. Door The Con tinental Singers. Noord wijk: Strancüoop over 4 en 8 km, georganiseerd door Haak- Novo. Start Badcentrum Langevel- derslag. Aanvang: 19.30 uur. Noord wijk: Populair concert door de ,3ierkouwers". Hoofdstraat Aanvang: 20.15 uur. Woensdag 20 juli Katwijk: Schaakwedstrijd bij het Strandpaviljoen .Mare Liberum". Aanvang: 19.30 uur. Kat wijk/Zee: Feesttent Chr. Man nenkoor „Jubilate". Diverse attrac ties. Noordwijkerbout: viswedstrijd Leidsevaart Aanvang: 19.00 uur. Door Hengelsportvereniging De Araoui Noord wijk: voetbalwedstrijd W Noordwijk—Ajax op het gem. Sportpark 19.30 uur. Noordwijk: NorthgoAvondwan- deltocht Start: Bowling Centrum tussen 18.00 en 19.00 uur. Afstan den: 6,10 en 15 km. Na afloop van het museum be zoek kan men even binnenlo pen in de souvenirwinkel. Hier treft men een uitgelezen assor timent modelauto's, bouwdo zen, posters en boeken. streken. Een wandeling door een oosters dorpje, waarin u ook de synagoge kunt bezoe ken, verplaatst u naar het Pa lestina van vroeger. Het geheel geeft een goed beeld van de wereld waarover de bijbel spreekt en van de landen en de culturen, waarin ze is ont staan. De Heilig Land Stichting is een wereld-unicum en is gele gen langs de weg van Nijme gen naar Groesbeek. Geopend van Pasen tot 1 november, da gelijks van 9.00—17.30 uur. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Edda Akkerman, de nieuwe Haagse Rozenkoningin heeft vandaag Oegstgeest en Leid schendam bezocht Zaterdag 23 juli is zij van tien tot twaalf uur aanwezig op de Leidse markt Vanmorgen om tien uur arriveerde de Haagse schone, rijkelijk voorzien van rozen en Haagse hopjes, in Leidschen dam. Na anderhalf uur te heb ben rondgestapt vertrok zij naar Oegstgeest waar de talloze marktbezoeken gretig de rozen en de hopjes in ontvangst na men. De statige antieke auto, vanuit het Leidschendamse Na tionaal Automobielmuseum waarmee de Rozenkoningin de bezoekjes aflegde, trok uite raard veel belangstelling. Het is het tweede jaar dat er een Rozenkoningin is gekozen. De Rozenkoningin treedt als good will-ambassadrice op voor de unieke rozen ten toons telling in het Haagse Westbroekpark, waar 20.000 rozen in ruim 400 variëteiten bloeien. Daarbij is het ook nog de bedoeling dat de Rozenkoningin in haar van 16 juli tot en met 13 augustus du rende campagne toeristisch be zoek aan Den Haag/Schevenin- gen stimuleert Daartoe deelt zij een invitatiefolder uit waarin de aantrekkelijkheden van de resi dentie worden opgesomd. In de folder zit tevens een prijsvraag verwerkt waarmee aantrekke lijke prijzen kunnen worden ge wonnen (reisies e.d-). den. Het bezoek aan het Nationaal Automobielmuseum begint met een wandeling door een speciale „passage", waarin de tijd even heeft stil gestaan. Bij het passeren van vijf diora ma's lijkt het of u bent opge nomen in een straatbeeld uit vroeger jaren, uit 1950,1937 of nog verder terug. Voor het bekendste merk uit de vaderlandse autogeschiede nis is uiteraard een ereplaats ingeruimd. Doordat als door een wonder de monumentale deuren van de voormalige Spykerfabriek werden gered, kan men nu - alsof het 1920 was - voor de ramen van Spy- ker's toonzaal naar het nieuw ste model kijken. Vaderlands vakmanschap wordt verder bewezen door een zeldzame Isotta-Fraschini met Hollands koetswerk en natuurlijk door de vele Hollandse rijtuigen. In het Nationaal Automobiel museum vindt de bezoeker een schat aan oude voertuigen. Van een typische Engelse „cab" uit 1936 tot een Bikkers stoomwagen uit 1905. Verder staan een veertigtal histori sche fietsen en motorfietsen in Leidschendam tentoongesteld. Door de schilderachtige oude geveltjes, door de ramen waar van men naar binnen kan glu ren en allerlei voorwerpen uit grootmoeders tijd ontdekt, waant de bezoeker zich weer even in die „goeie ouwe tijd". Vóór de mens wist wat een auto was, waren er al eeuwen lang paard en wagen. Eenvou dig of luxueus, voor „werk" of elke dag publiceren wij in de rubriek Vak '77 een aantal toeristische tips voor de le zers, die graag eens een dagje buiten de regio Leiden willen vertoeven en bereid zijn daar voor een paar uurtjes in hun trouwe vierwieler door te brengen. Vandaag tip 9 en 10 van onze Toer-Tip-20. C «t «ml w H et bert temde Safari park d.r B fldrK Beekse Bergen - vlak naast de deur" Mr H>ct riei u meet dan 600 wilde arere ra vT-beid leven schaart mei ^BnaBnaDBmBnBBHBBBi Beekse Bergen Tussen Tilburg en Hilvaren- beek ligt de camping Beekse Bergen. Kampeerders die rust, lit Aan de provinciale weg tus- nj sen Leidschendam en Voor- b schoten ligt een van de aar- digs te musea van ons land: het Nationaal Automobielmu seum. Een bezoek aan dit mu seum is ideaal te combineren met een dagje Den Haag of een bezoek aan het ontspan ningspark Drievliet in Rijs wijk. Het automobielmuseum is gunstig gelegen en gemakke- lijk bereikbaar. Vanaf het cen traal station van Leiden is het museum bereikbaar met lijn dienst van de NZH. Het mu seum is van 1 april tot en met 31 oktober dagelijks geopend van 9.00 tot 17.00 uur. Op zon dagen gaat het museum echter twee uur later open. De toe gangsprijs voor volwassenen en kinderen bedraagt 2,50 gul- l\

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5