zijn verkoop van Cagliari naar Juventus Katwijk eerste winnaar van wisselbeker brandingzeilen Virdis negeert Waterskititels voor Marlon van Dijk en Jos Slot Enzo Bearzot blijft coach in Italië Nederlagen FC Amsterdam en FC Twente Twee treffers^ Aad Mansvej Hornetklasse ITALIAANSE SUPERTRANSFER OP LOSSE SCHROEVEN Herve kampioen LEIDSE COUR AN"1 (Van onze correspondent) ROME Pleter-Paul Vlrdls heeft „nee" gezegd tegen Juventus. Hij vertikt het om het komende sei zoen in de voorhoede van de Italiaanse landskampioen te voet ballen en heeft lak aan het (geldi ge) contract dat zijn club Cagliari met Juventus heeft gesloten. Dat gebeurde bij de afsluiting van de traditionele voetbalmarkt in Ita lië. waarop dit keer voor naar schatting zestig miljoen gulden aan geregeld en ongeregeld voet- balgoed verhandeld is. Juventus wilde met alle geweld de veelbelovende aanvaller Virdis hebben en betaalde er spelers- ruil inbegrepen zes miljoen gul den voor. Het was de duurste en meet opzienbarende transactie, maar de algemene verbijstering ontstond pas toen Virdis, net twin tig jaar, zwart als een Saraceen en ruim besnord, het afgelopen week einde plotseling liet weten, dat hij weigerde naar Turijn te verhuizen. „Mijn plaats is op Sardinië en ik ga niet". Voor een rechtgeaarde Sardijn is dat al veel gezegd. Meestal heeft de eilandbewoner minder of geen woorden nodig. Als hij met het hoofd schudt, bete kent dat al onvoorwaardelijk nee. En Virdis is een echte Sardijn. Familie „Ik hou van dit land en van mijn club. Ik wil Caallari het kamoloen- schap en de promotie naar de hoogste afdeling bezorgen", al dus Virdis. Cagliari heeft in de recente na-competltle die promo tie net gemist. „Bovendien is mijn vader pas ge storven. Ik heb verplichtingen aan mijn familie. Ik kan mijn moeder en drie zusters nu niet in de steek laten", zo heeft Virdis er ten over vloede nog aan toegevoegd. Vandaag heeft hij een gesprek ge had met de voorzitter van Juven-* tus, Boniperti, die toch op Sardinië is om zijn familie op een vakan tieadres af te zetten. Boniperti heeft goede hoop -dat het hem zal lukken de koppige Sardijn over te halen. Hij rekent daarop temeer, daar de eerzuchtige Virdis in het verleden meermalen openlijk ge zegd heeft dolgraag in een topclub te willen spelen. Het eiland gonst momenteel van de geruchten, vooral ontstaan na dat bekend is geworden, dat oud- voorballer Gigi Riva een gesprek van vier uur en onder vier ogen met Virdis heeft gehad. Riva, jaren lang de afgod van alle Sardijnse voetbalsupporters, had al forse kri tiek uitgeoefend op het bestuur van Cagliari, dat volgens hem de beste spelers laat gaan en geen goed vervangend materiaal aan koopt. Riva zou, met behulp van rijke vrienden en geldschieters, het bestuur van Cagliari willen wippen en daarna zelf de touwtjes in han den nemen. Gehoorzamen De nu ontstane situatie Is uite raard delicaat Juridisch Is het contractgeldig, met alle financiële verplichtingen vandien voor Ju ventus. Een speler kan alleen onder een contract uit op medi sche gronden. Er wordt evenwel ook beweerd dat bij een eventuele justitiële actie Cagliari voor de stroppen zal moe ten opdraaien. Virdis riskeert dat hij tenminste tot november op non-actief wordt gesteld door de bond. Omdat hij bij Juventus on der contract staat, mag hij niet voor een andere club en dus ook niet voor zijn eigen Cagliari uitkomen, tot in de transferpe riode van november mogelijk een nieuw contract kan worden opge maakt. De voetbalbond is ook bezorgd over deze zaak omdat de Italiaanse vakbond voor beroepsvoetballers de affaire-Virdis zal aangrijpen om eindelijk te bereiken dat ook de handtekening van een speler noodzakelijk is op een transfercon tract. Tot nu toe staat de speler daar buiten. Als twee clubbesturen een contract tekenen, heeft de speler maar te gehoorzamen. De vakbond vindt dat al lang een onjuiste en onhoudbare toestand. Frans Wijnands Marlon van Dijk: op één na alles en een Europees record. AMSTERDAM Tijdens de nationale kampioenschappen wa terski, die zaterdag en zondag op de Bosbaan In Amsterdam werden gehouden, zijn twee records verbeterd. Marlon van Dijk bracht bij de senioren dames het Europees record figuren op 4010 punten. Het oude record stond sedert 1975 op naam van de inmiddels met de wedstrijdsport gestopte ex-wereld- kampioene Willy Stahle met 3990 punten. Bij de senioren heren verbeterde Jos Slot het nationale record figuren en bracht het op 4110 punten. Het oude record stond op naam Jan Eddie Struijk. Marlon van Dijk zegevierde op alle onderdelen: figuren, slalom, springen en combinatie. Behalve bij springen 2. Anja Roerade, 3. Magda Slot werd op de onderdelen de tweede plaats ingenomen door Magda Slot en de derde door Anja Roerade. Bij de heren eenzelfde resultaat. Jos Slot won alle onderdelen met Rob Ramsey als tweede en Ronald Wertwijn als derde, behalve bij de slalom waarop Wertwijn tweede werd. KATWIJK— FC Amsterdam Is er ook In zl|n derde wedstrf|d uit de IntertotocompetHIe niet In ge slaagd te winnen. In Katwijk ver loren de Amsterdammers voor 2500 toeschouwers met 2-1, na een ruststand van 2-0 van Vojvo- dlna Novl Sad. In een slechte wedstrijd liep Am sterdam tegen het einde van de eerste helft zijn achterstand op tegen de ploeg die ooit door Vuja- din Boskov is getraind. Nikecic en Anicic passeerden in .de laatste vijf minöten voor de rust doelman Stuy. Acht minuten na de hervat ting bracht Henk Wisman FC Am sterdam terug tot 2-1, maar verder kwam de ploeg, die nog steeds zonder Heini Otto en Rob Bianchi speelde, niet. Standard Luik heeft zaterdagavond voor 6000 toeschouwers in de in- tertotocompetitie met 2-1 van FC Twente gewonnen. De overwinning van de Belgische club is eigenlijk niet in gevaar geweest, want Ab Gritter slaagde er pas twee mi ten voor tijd in het Twentse doel punt te maken. Standard nam na een kwartier een voorsprong door Visneyi, tien minuten voor het einde verdubbelde gurvinsson de marge schop. Standen groep 1 Maccabi Jaffa Vojvodina Novi Sad i Halmstad BK t FC Amsterdam 5 Groep 2: MSV Duisburg Standard Luik Maccabi Tel Aviv FC Twente de IJslarU ge uit eeT BRUINISSE Feyenoordf In BrulniMe een oefenwei tegen de Zeeuwse ematei eteklasser DBGC uit Oud! ge met 7—0 gewonnea' Feyenoord scoorde de ast Aad Mansveld twee keV overige treffers werdei maakt door Schneider,. Delnsen, Nico Jansen, Me Kreuz. Er waren In Bru ongeveer 1000 toeschouwt ROME Enzo Bearzot blijft coach van het Italiaanse nationale Bearzot heeft zl|n contract met de Italiaanse voetbalbond v« |aar verlengd. HIJ heeft zowel het a- als het b-elftal onder zit jeugdploeg zal worden geleld door Azegllo Vlclnl. Vacant bj positie van algemeen coach, die niet meer bezet Is nad ontslagaanvraag van manager Fulvlo Bernardlnl door de ItaM bond was aanvaard. Italië heeft op weg naar de eindronde van het wereldkampioeij nog een concurrent, Engeland, dat de eerste ontmoeting in Roil 2—0 verloor. Don Revie, de Engelse coach, trad vorige week terf in Arabië een veel beter betaalde baan aan te nemen. Bearzot is hel niet blij met het aftreden van Revie. „Het is zeer wel mogelu de nieuwe Engelse coach met een nieuwe ploeg en vooral mj nieuwe tactiek komt en dat kan mijn twee jaar werken en sM op het Engelse voetbal van Revie vernietigen". De Italiaanse voetbalbond heeft besloten zich kandidaat te stelle! de organisatie van de eindronde van het toernooi om het Eui kampioenschap in 1980. Daarvoor zullen acht ploegen zich plR Tot 1976 speelden slechts vier landen in de finaleronde. AKERSLOOT De Engelsman Ken Herve, die alle vijf vooraf gaande races op zijn naam had gebracht, heeft zonder op de laatste wedstrijddag uit te varen het open Nederlands zeilkamploenschap In de Hor net-klasse gewonnen. Winnaar van de zesde wed strijd, die op het Alkmaarder- meer nabij Akersloot werd ge houden'werd Dries v.d. Boo gaard, die in de einduitslag beslag legde op de tweede plaats. De eindstand is: 1. Ken Herve (Eng.) O punten, 2. Dries v.d. Boogaard 22,4, 3. Johan Velt 52, 4. Marcel Neuteboom 53,7, 5. Hins Wüst 57.7. allen helemaal van voren af op nieuw beginnen. Al met al was het ditmaal In leder geval bijzon der gezellig. En daar gaat het per slot van rekening toch eigenlijk om. ledereen heeft zich harts tochtelijk geamuseerd". Ook ditmaal bleken de laatste loodjes overigens wederom het zwaarst te wegen. Tijdens het af gelopen weekeinde kregen de or ganisatoren het toch nog even behoorlijk zwaar te verduren. De naar voren gesprongen problemen werden echter zonder al te veel moeite het hoofd geboden. Zaterdag bleek er plotseling opval lend veel wind te zijn gekomen. Zelfs in die mate, dat enkele races die te veel gevaar voor de veilig heid van de zeilers zouden opleve ren. werden afgelast. En dan giste ren. De weerberichten spraken an dermaal over matige tot krachtige wind. Aanvankelijk niets van dat alles. De wind liet het organisatiecomité in eerste instantie nogal in de steek. Weliswaar kon er gezeild worden maar het rustige ronddob beren was, zeker voor de toe schouwers op het strand, nauwe lijks het aanzien waard. Zij kwa men voor spectaculair zeilen, liefst tussen zo hoog mogelijke golven. Een vlakke zee daarentegen. „We hadden eigenlijk net zo goed er gens op een meertje kunnen gaan varen", was een veel gehoorde opmerking. Wind Juist toen de meeste zeilboten am per terug waren gekomen op het strand, stak de wind weer op. Net te laat. De meeste zeilen waren inmiddels al van de mast gehaald en sommige deelnemers waren zelfs al voorbereidingen aan het maken om huiswaarts te keren. De races hadden wel plaats gevonden Waar meestal de badgasten beslag leggen op het water, was ditmaal negen dagen lang de Scheveningse Zeilweek z'i h8t met vertraging maar veel plezier hadden de meesten er op deze slotdag niet aan kunnen beleven. Wie bevreesd is nat te worden, moet niet aan brandingzeilen doen Niettemir fascinerende sport. ih SCHEVENINGEN - „De algelo- pen dagen hebben we werkeli|k vao alles en nog wat meega- maakt. Goed weer, wat slechter weer, veel wind en dan voor de verandering weer eens weinig wind. Van elk walletje heeft men achteraf bekeken,, mee mogen eten. Tenslotte trok de gelukkig ste aan het langste eind. Katwlj- kers hebben nu eenmaal de eige naardige gewoonte onder enigs zins zwaardere omstandigheden over het algemeen Iets beter uit de bus te komen. Hoe ruiger de zee, des te prettiger wij ons door gaans voelen. En juist op beslis sende momenten was de natuur onze mensen Inderdaad vaak re delijk gunstig gezind. Maar toch, van dit resultaat had Ik tot het laatste moment nooit durven dro men". Bestuurslid J. K. Dubbeldam van de kustzeilvereniging Skuytevaert toonde zich als een kind zo blij. Met hem andere leden van de Katwijkse afvaardiging voor het slotfestijn van de hoe dan ook in een groot succes uitgemonde Zeilweek scheveningen 1977: het spectaculaire brandingzeilen. Gelijk hadden ze, de zeilers uit Katwijk. Kort tevoren hadden zij voor de eerste maal de nieuw aangeschafte wisselbeker als tijde lijk eigenaar in ontvangst mogen nemen. In de uiteindelijke totaal rangschikking bleef Katwijk de naaste concurrent en gastheer Scheveningen met 368 tegen 288 punten ruim voor. Op deze fraaie overwinning moest uiteraard gedronken worden. De duidelijk aanwezige vermoeid-, heidsverschijnselen nogal lo gisch na dermate indrukwekkende krachtsinspanningen werden voorlopig even voor lief genomen. Tot in de kleine uurtjes werd drif tig feestgevierd. Katwijk was hele maal door het dolle heen. De buit was binnen. Maar niet alleen de winnaars had den voldoende reden tot juichen. Ook de in totaal circa vijftig vrijwil ligers op wat voor manier dan ook betrokken bij de immense or ganisatie van zo'n negen dagen in beslag nemend evenement kon den volop tevreden zijn. Geen noe menswaardige ongelukken, geen andere onverkwikkelijke taferelen. Niets van dat alles. Vrijwel alles was haarfijn verlopen. Gezellig Dit laatste werd nog eens extra onderstreept door Luc Verkoren uit Scheveningen. „Het Is In feite zonde dat het allemaal al weer voorbij is. Niet te lang bij stil blijven staan trouwens, want vol gende keer gaan we met zijn „Maar dat risico heb je met zeilen nu eenmaal altijd. De ene keer Is het ideaal en even later lig je te dobberen. Gelukkig hebben we de afgelopen dagen weinig echte moeilijkheden ondervonden. In deze zin dan dat er ongelukken zouden zl|n gebeurd. De veilig heidsvoorschriften bleken In dit geval overbodig. Toch is het maar goed dat die regels er zijn want In andere gevallen zijn ze echt wel nodig", aldus één der organi satoren. Inderdaad is het brandingzeilen nogal aan voorschriften gebonden. „Daarom moest je deze sport ook altijd in clubverband uitoefenen. Individueel wordt het veel te ge vaarlijk. In Scheveningen hebben we reddingsboten gereed liggen. Al te veel problemen ondervonden we trouwens vrijwel nooit, omdat een schip bij het brandingzeilen nu eenmaal te allen tijde in het Zicht van de thuishaven blijft". Lachende gezichten dus te over bij het clubgebouw van de kustzeil vereniging Scheveningen. „Wie weet kunnen we een dergelijk ini tiatief nog wel eens vaker op touw zetten. Hopelijk krijgen we dan wat meer financiële steun. Bijvoor beeld van het Evenementencomitê De uitslagen In de verschillende klas- Open klasse catamarans: 1. Passchier/- Polma (Noordwijk), 2. Schuitema/Van Oeveren (Scheveningen), 3. Molenaar/- Rosier (Wassenaar). Hobie Cat 14: 1. De Bakker ('s-Graverv zande), 2. Timmermans (Scheveningen). 3. Sanders (Scheveningen). Hobie Cat 16: 1. De Vries/Schimmel (Katwijk), 2. duo Van der Plas (Katwijk), 3. Van der Plas/Rijsdam (Katwijk). Laser/Seahopper: 1. Geelen (Den Haag). 2. Liebman (Den Haag). 3. De Bruijn (Den Haag). Fireball: 1. Vink/Steenvoorde (Noord- wijk). 2. duo Verwers (Noordwijk). 3. Van Hal/Habedijn (Noordwijk). Swift: 1. Edgerton/Olthoff (Sa gen). 2. duo Schaap (KatwijkjU Van Leeuwen (Den Haag). Hydra/Prindles: 1. duo Van dl (Scheveningen), 2. Van Ga! Doornbos (s-Gravenzande). 3. il derén/Bokma (■s-Gravenzande).'" Dinghy: 1. Ouwehand/Bloot (Kil. duo Schonenberg (Katwijk), 3,™ pelt (Scheveningen). Iw Dart: 1. Van Veen/Meisel (UmpEl duo Barnhoorn (Katwijk), i- Tentey (Den Haag). Eindstand clubkampioenschapyé wijk 368 punten, 2. Schevenin,. punten. 3. Den Haag 224 pi]"1 Noordwijk 208 punten. 5. "s-Grlu' de 144 punten. 6/7. Wassenaa|S< mond 32 punten en 8. Zanqei punten. »s Dief;

Leidse Courant | 1977 | | pagina 12