Alle geplaatsten nog in de race Duinrell in Wassenaar Toer-Tip-20 Tennistoernooi Lisse M. BROOSHOOFT RAAKT JN VORM TENNISTOERNOOI ALKEMADE kortingen van 400.-tot 600.- Het Motorhuis LANGE RIJEN WACHTENDE KINDEREN BIJ DE GRATIS ATTRACTIES Sprookjesland in Duinrell. Het sprookje van de ooievaar die de kindertjes komt brengen is nog steeds geloof waardig. Aan de Storm van 's- InjJ Gravenzandeweg in !t3 Wassenaar ligt Duinrell, camping en geliefd pret- -ht park bij de jeugd. Voor vier gulden hebben kin- deren en ouders vrij toegang tot het 110 hec- tare grote bos- en duin- gebied. Groepen van Imeer dan twintig perso nen passeren tegen be taling van 3,15 gulden teeds de toegangspoor ten. Duinrell is van half juli tot eind augustus I dagelijks geopend van negen uur 's morgens tot negen uur 's avonds. Duinrell biedt voor jong en oud een 25-tal gratis attracties, zoals een zwembad met spartel vijver, een waterspeel plaats, wonderland, sportland, midgetgolf, trampolines, een trim baan, een speeltuin, poppenkast- en film voorstellingen. Bootje varen, air-walk, kletter- berg, treintjes, gondel- Bootje varen, een geliefde bezigheid. rondvaart, pogosticks en wobbelfietsen. Per openbaar vervoer is Duin rell bijzonder gemakkelijk be reikbaar. NZH-bus 43, die ver trekt vanaf het centraal sta tion in Leiden stopt in de Van Oldenbarneveldtstraat in Was senaar, tien minuten lopen van Duinrell. Stapt de bezoeker echter over op lijndienst 90, die Haarlem als eindpunt heeft, dan wordt hij voor de ingang van Duinrell afgezet. Bezoekers uit de Bollenstreek bereiken Duinrell met NZH- bus 90. Voor automobilisten is op Duinrell een ruime par keergelegenheid aangelegd. Een plattegrond van het re creatiepark is voor 75 centen verkrijgbaar bij de kassa's aan de ingang. Voor een een voudige maaltijd of verfrissing kan de vakantieganger terecht in café-restaurant De Schaaps kooi met zijn gezellige terras- De Hoge Veluwe „De Hoge Veluwe" is Neder lands grootste natuurreser vaat. Het omvaj meer dan 5400 hectare bos, heide, grasvlak ten, zandverstuivingen en ven nen. Vele honderden edelher ten, moeflons, reeën en zwij nen leven hier in het wild. In het Park ligt het rijksmu seum Kröller-Müller, wereld vermaard om zijn Van Gogh- collectie (272 werken) en wer ken van Seurat, Redon, Bra- que, Picasso, Juan Gris en Mondriaan. Bij het behoort Europa's beeldenpark met werken van onder anderen Marta Pan, Hepworth, Rodin en Bourdel- le. „De Hoge Veluwe" is ontsloten door fraaie autowegen. Behal ve in de rustgebieden voor het grofwild mag overal, óók bui ten de natuurpaden, vrij ge wandeld worden. Het park telt ruim 40 kilometer aan rijwiel paden. Bezoekers kunnen gra tis gebruik maken van 150 lichte toerfietsen. Het door ka bouters gelanceerde witte fiet- senplan is hier gerealiseerd! Het park, dat dagelijks geo pend is, biedt volop vrijheid en volstrekte rust. Nergens gaan natuur, cultuur en kunst samen zoals hier. In de entréeprijs zijn begre pen: vrije toegang tot het mu seum Kröller-Müller, het Beel denpark, het bezoekers-cen- Elke dag publiceren wij in de rubriek Vak '77 een aantal toeristische tips voor de le zers, die graag eens een dagje buiten de regio Leiden willen vertoeven en bereid zijn daar voor een paar uurtjes in hun trouwe vierwieler door te brengen. Vandaag tip 7 en 8 van onze Toer-Tip-20. trum, het observatiebos, „Wildkansel" en alle speciale tentoonstellingen en manifes taties. Toegangsprijzen: vol wassenen 4 gulden, kinderen tot 15 jaar 1,75 en auto's 3,50 gulden. Zee-aquarium Het zee-aquarium Bergen aan Zee omvat 50 aquaria met die ren uit alle wereldzeeën. Daar toe behoren onder anderen reuzenschildpadden, haaien, krabben, zeepaardjes, diverse baarzen en platvissen, kreef ten, garnalen, anemonen, ko ralen, koraalduivels, steenvis en wimpelvisjes. Bovendien is er in het zee-aquarium nog een grote exclusieve schelpenver zameling van 7000 stuks te be zichtigen. Bijzonder beziens waardig voor de kinderen is het grote bassin met Baikal- robben. Het zee-aquarium van Bergen aan Zee is dagelijks geopend van 10.00 tot 18.00 Vak '77 Ze zijn er weer, die lange schoolvakanties. De laat ste hand wordt gelegd aan de voorbereiding van de vakantiereis naar het bui tenland of die paar weken rust In eigen land. De kin deren hebben zo'n zes weken vrij van school. Het Is voor hen soms moelll|k volop ontspanning te vin den. Elke dag zwemmen, fietsen of het deelnemen aan georganiseerde va kantiebezigheden zijn nu eenmaal ook niet alles. Vandaar dat veel ouders er met de kinderen op uit trekken, het liefst naar at tracties in de directe om geving. De Leldse Courant biedt daarbll wat hulp. Verslaggever Plet van Dam en fotograaf Theo Ringers bezochten een tiental pleisterplaatsen waar een gezin met kinde ren zich een dag naar har telust kan amuseren. LISSE Het lijkt erop, dat Marinus Brooshooft de grote vorm, die hij verleden jaar ten toon spreidde, terugkrijgt. Na dat hij in de tweede ronde nog enige moeilijkheden had om Forescatespeler De Wit onder de knie te krijgen, gaf hij in de derde ronde Steens ma geen schijn van kans. Via de setstan den 61, 64 stootte Broos- hooft tot de kwartfinales door. Verder won in het herenenkel B de als eerste geplaatste R. Drost gemakkelijk van veteraan Stoop 6—1, 6—1), De Vries zegevierde over Van de Zee, na met 5—1, 54 te hebben achtergestaan, won hij uiteindelijk toch nog, uitslag 1-6, 7—5, 6—1. Nadat J. Peters gisteren reeds de talent volle jeugdspeler Bamberger had overwonnen, moest hij van daag aantreden tegen de slechts vijftienjarige H. de Wit uit Noord-Brabant. Peters maakte ook met hem korte metten: 6—1, 61. M. de Bakker zorgde voor een sensatie door de als derde geplaatste C. J. Asselbergs in drie sets te verslaan (3—6, 64, 61). A. v.d. Berg tenslotte kap zich beter op het schaken con centreren. De als tweede ge plaatste A. v.d. Capellen gunde hem slechts vier games, uitslag 6—4, 6-0. In de damesenkel B is vermel denswaard, dat de eerste plaats M. Thakur een walkover moest geven, aan Th. van Diest De eerste finalisten zijn ook bekend geworden. De combinatie Reeu- wijk/Simons versloeg het als eerste geplaatste duo Asselberg- s/Kalis met 7—6, 6—2. Opval lend is, dat in het herenenkel C slechts drie van de acht geplaat ste spelers tot de kwartfinales konden doordringen, te weten H. de Wit (2), J. Draayer (5) en H. de Jong (6). De grootste ver rassing echter was de uitschake ling van Kuyck, eerste geplaatst, door Bosma in twee straight sets: 6—2, 6—3. In het damesen kel D zijn tot nu toe drie van de vier halve finalisten bekend, Frachon-Dugas, ten Hage en Imhoff vormen dit trio. Eis zes maanden voor inbraak in gemeentehuis BOSKOOP/DEN HAAG - Zes maanden gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk eiste de officier van justitie bij de Haagse rechtbank gisteren tegen een 21-jarige leerling-las ser uit Boskoop. De leerling-las ser had onder meer op 20 sep tember van het afgelopen jaar een inbraak gepleegd in het ge meentehuis van Boskoop. Hij forceerde daar de kluis en ver dween met 1437 gulden. De verdachte werden nog meer inbraken verweten. Zo waren schoenen gestolen in een winkel aan de Burg. Colijnstraat én ruim vijfduizend gulden uit een winkel in Gouda. De verdachte verklaarde, dat heroinegebruik hem tot de criminele activiteiten had gebracht De rechtbank wacht met het wijzen van von nis tot een nader onderzoek naar de jongenen is verricht. LEIDSE COURANT VRIJDAG 15 JULI 1977 pagina s OUDE WETERING - Ook de na de vijfde dag van het open C en D tournooe van tennisver eniging Alkemade, dat deze week op het tenniscomplex in Oude Wetering wordt gespeeld, zijn alle geplaatste spelers nog in de race. Hoewel tot nog toe enkele van hen in ernstige moeilijkheden zijn gekomen, wisten ze zich steeds net op tijd te redden. De voorspelde winnaar van het herenenkel C, Rik Hins, had het gisteren bijvoorbeeld erg moei lijk tegen Jan van Veen. Hij kwam in de eerste set met 65 achter te staan, maar won de tiebreak. Daarna kon Hins in de tweede set naar 6—1 doorwan-' delen. Jan van Veen verloor net als gisteren de eerste set in zijn Partij tegen Ruud Stikkel- j broeck. Van Veen herstelde zich daarna goed: 3-6, 6—1 en 6-4. Harry Knol won gedecideerd van Jan Hage met 76 en 61. Hric Rooderkerk speelde tegen X Nijhoff en solide partij: 6—4, 3- Rooderkerk speelde giste- ^n opvallend beheerst, waar door zijn gebruikelijke uitspat tingen tegen het net of het hek tot een minimum beperkt ble ven. In het dames enkel D won wed strijdleidster Anne van Bostelen van T. v. Velsen met de setstan den 7—6 en 64. In de D-klasse won Arme ook en bereikte zij de halve finale door Lieneke de Koning te verslaan met 6—4 en 6-4. A. Paridon verloor van J. Goudsmit na een enerverende partij tennis met 6—1 en 6—2. In D won de als tweede geplaat ste Trudy van Gaaien van Alke made van Pascal Biekart: 75 en 6—2. Elly van Ruiten had weinig kans tegen E. Zonneyvil- le die met 6—2 en 6—4 won. In het herenenkel D won P. Zwart van Nico van Ruiten. Van Rui ten, die normaal kan putten uit een uitgebreid arsenaal tenni- strucs, miste gisteren de precisie in zijn spel; hij verloor met de merkwaardige setstanden 6—0, 46 en 60. E. Borkhuis won goed van J. Meyer: 6—1, 6—3. In het gemengd dubbel D won nen de als tweede geplaatste Jan en Trudy van Gaaien mei veel machtsvertoon van Anne en Willem Rietdijk: 6—1 en 6—1 Willem Rietdijk won echter me zijn zoon Pieter in het heren dubbel van T. en J. Kroeze me 6—3 en 6—1. OPEL- VOORDEEL Nog 38 Kadett's in diverse types van het 1977-model VLelden, Katwijk. J Voortchoten De speeltuin in Duinrell. Een uitstekende uitwijkmogelijkheid voor de kinderen, wanneer op drukke dagen de rij wachtenden bij de gratis attracties te lang zijn geworden. sen, waar de ouders een goed uitzicht hebben op de speel tuin en de verrichtingen van hun kinderen. In de direkte omgeving van De Schaapskooi zijn een poffertjes- en een pan nekoekkraam aanwezig. De Schaapskooi is een zelfbedie ningsrestaurant, hetgeen als nadeel heeft, dat men tijdens de drukste uren aan moet slui ten achter een lange rij honge rige en dorstige bezoekers. Het recreatiepark Duinrell biedt de jeugd voldoende speelmogelijkheden om de ge hele dag in actie te blijven. Zijn fantasie behoeft het kind amper aan te spreken, want er zijn voldoende speelattributen. Omdat vrijwel alle attracties op Duinrell gratis zijn, moeten de kinderen vaak lange tijd wachten om bootje te varen, midgetgolf te spelen of tram poline te springen. Vooral op minder zonnige dagen, wan neer een dagje zonnebaden op het strand minder aantrek kingskracht heeft, zijn de wachttijden bij de meeste at tracties niet onaanzienlijk. Drukte kan gezellig zijn, maar het geduld van kinderen is helaas snel uitgeput. De speel tuin en het zwembad bieden echter voldoende ruimte en voor die uitwijkmogelijkheden kiezen ook veel kinderen. De speeltuin is gelegen vlak naast het restaurant. Op een betrek kelijk klein stukje zandgrond zijn vele speelwerktuigen sa mengebracht. In Sportland kunnen de kinderen zich tegen betaling van een, twee of vier kwartjes uitleven op één van de vele speelautomaten. Het „automatenpaleis" mag zich verheugen in een grote belang stelling, ook al zal een vrede lievend ingestelde ouder zich soms verbazen over de moge lijkheden van de verschillende automaten. In een vliegtuigstoel zit een jonge knaap van een jaar of acht gespannen voor het beeldscherm. Voor twee kwartjes is hij een paar minu ten eerste piloot van een jacht bommenwerper. Vijandige vliegtuigen bewegen zich in hoog tempo over het beeld scherm. Een druk op de knop, een bloedvlek op het scherm en de vijand is verdwenen. „Ik heb er twintig neergepaft," zegt de jongen trots tegen zijn vriendje, van wie de financiële mogelijkheden reeds uitgeput zijn. Agressiviteit in het ver keer? Een aardig idee voor een spel moet het brein achter de speelautomaten gedacht hebben. Een argeloze voetgan ger beweegt zich over het scherm. De zwart gekrulde jongen stuurt het autootje over het scherm. Een hoog piep geluid meldt een geslaag de aanvalspoging van de auto mobilist op de voetganger. Een kruis neemt de plaats in van de voetganger. Twee minuten later is het beeldscherm veran derd in een compleet kerkhof. Het jachtseizoen lijkt geopend. Het midgetgolf blijkt voor jon ge kinderen vaak een bijzon der moeilijke sport te zijn. Een zevenjarige „Texas Ranger" doet verwoede pogingen de bal in de hole te putten. Met pa heeft hij al een martelende tocht langs zes banen ge maakt De moeilijkheidsgraad van baan zeven heeft hij dui delijk onderschat. Na vijf po gingen is hij nog niet verder gekomen dan het uitgangs punt. Zij ogen zijn betraand. Pa voelt zichtbaar met hem mee. „Kom op, joh, je hebt gewoon pech." Na twintig sla gen caramboleert de bal dan eindelijk in de hole. gglimla- chend gaat het tweetal op weg naar baan acht. Baan zeven ligt danig gehavend achter hen. Bij het trampoline-springen staan moeders vaak met ang stige blikken in hun ogen de verrichtingen van hun sprui ten gade te slaan. De vrees dat de bedden de andere dag ook als trampolines gebruikt zul len worden is duidelijk van hun gezicht te lezen. De meeste ouders beginnen conditiegebrek te. vertonen naarmate de middag vordert „Als je nog een keer zeurt, krijg je een tik op je tengels," klinkt het soms dreigend op het terras. De oudere bezoe kers zoeken later op de mid dag hun heil op het terras of in het restaurant. Hun kinde ren laten zij de vrije teugel, want het vanaf negen uur 'smorgens sjokken langs aller lei speelattributen zijn zij dui delijk verleerd. Aan een van de tafeltjes eet een gezin zich moed in voor de afreis. De combinatie van patates-frites, slaatjes en roomsoezen ver raadt de haast waarmee de bestelling is gepleegd. Het dag je Duinrell zit er bijna op. Pa, ma en de kinderen zijn ver moeid. Voldaan echter ook, want tenslotte was het een ge slaagd dagje recreëren. De Duinrell-express begint aan een van zijn laatste ritten. Een jonge huisvader spreekt zijn laatste restje conditie aan. „Een man is zo jong als hij zich voelt." Evenementen-agenda Zaterdag 16 juli Katwijk/Zee: Vuurwerk op het strand nabij restaurant „De Zwaan". Aanvang 22.30 uur. Lisse: Orgelconcert St Agathakerk, 20.15 uur. Door Gemma Coebergh. Noordwijkerhout: Viswedstrijd, Guldenmondvaart, 14.00 uur. Jeugdvis- wedstrijd voor kinderen t/m 16 jaar. Katwijk/Zee: Voetbalwedstrijd FC Amsterdam-Vojvodina Jugoslavia. Terrein Quick Boys. Katwijk/Zee: Bejaarenbespeling Oude Kerk te Katwijk/Zee. 19.45 - 20.45 uur. Bejaardier Dhr. Leon van der Eijk, Zwolle en Kampen. Noordwijk: Badgastentafeltennistoemooi en Nationaal Veteranen Toer nooi, georganiseerd door de Noordwijkse Tafeltennisvereniging „Dolfijn". Northgo-hal, beide dagen vanaf 9.00 uur. Inschrijfformulieren o.a. bij VW Noordwijk. Zondag 17 juli Noordwijk: Badgasten tafeltennistoernooi in de Northgo-hal. Aanvang: 9.00 uur. Maandag 18 juli Leiden: Veemarkt in de Groenoordhallen, van 04.00 uur tot 14.00 uur. Katwijk: Badgastentennistoernooi op het tennispark aan de Ambachts- weg. (Industriegebied 't Heen). Noordwijk: Trimmen op het strand onder deskundige leiding nabij het Oranjebad. Van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur. Deelname gratis. Katwijk/Zee: Feesttent. Opening op Andreasplein tb.v. Chr. Mannenkoor „Jubilate" 25-iarig Jubileum. Opening 17.00 uur. Noordwijk: Fortenbouwwed strijd op het strand. Kinderen t/m 16 jaar. Badcentrum Langevelderslag. Aanvang 15.00 uur gratis.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5