Svraagt -verkeers- ^maatregelen Prof. Romme verlaat Leiden Wensen Proces verbaal voor kledingmagazijn wegens ongeoorloofde kortingsacties Leidenaars vragen CRM-minister informatie over Doelenterrein ™^IDEN Het Overleg Wijkorganen heeft enige weken gele- BonP het derde deel van de wensen en vragen van de Leidse r.p,, jkcomités, -verenigingen en -stichtingen het licht doen zien. een serie artikelen behandelt de Leidse Courant de wensen iaal vragen wijksgewijs. Al eerder kwamen in deze kolommen wijken Leiden-Noord Muiderslot, De Juwelen, Maredorp, eerburg, het deel van Zuid-West, waar de wijkvereniging itief, haar werkterrein heeft en de Ververstraat e.o. aan bod. zich lans is het de beurt aan de wijkorganisaties in de Merenwijk. i de i P veW m llc en ^err' )EN De economische jnhji/oledienst heeft eind vorige uil Brf proces-verbaal opge- it tegen de directie van ingmagazijn Waals Mode de Haarlemmerstraat. In bedrijf werden wettelijk geoorloofde kortingsacties JfFfjerd. In de uitverkoopwet *JUlt namelijk bepaald dat bedrijven gedurende de naamde stille periode, zes ïn voor de uitverkoop, geen jorvniale aanbiedingen aan de ument mogen worden ge- l Dit om oneerlijke coucur- f ie tegen te gaan. hen lontroleurs van de economi- naal controledienst lieten de »rio en, waarop Waals de kor- »n duidelijk had aangege- 1 verwijderen. Tegen het be- werd proces-verbaal opge rot» kt. Hoe hoog de boete zal die het bedrijf moet beta is nog niet bekend. De di- Svan Waals Mode over- de boete vooralsnog niet alen. Zij wil waarschijnlijk en de rechter een uit- ak over deze zaak te ontlok- film* Verbolgen De bedrijfsleiding van Waals Mode is enigszins verbolgen over het optreden van de econo mische controledienst. „We zijn bijna elk jaar het haasje", aldus de heer Van Daalen, woordvoer der van het bedrijf. „Zeker een maal per jaar krijgen we hier iemand van de dienst over de vloer. Meestal wordt het argu ment gehanteerd dat de controle bij zaken met grote omzetten meer effect sorteert, dan die bij kleinere bedrijven. Dat is vol gens mij onzin. Wanneer het bijvoorbeeld gaat op naleving van het prijsbeschikkingsbesluit kan een kleine zaak vaak eerder in de fout gaan". Een andere reden van het onge noegen is het feit dat volgens Waals Mode de controledienst haar verschillende taken door elkaar laat lopen. „Een paar maanden geleden kwamen hier controleurs voor de naleving op het prijsbeschikkingsbesluit. Opmerkelijk was dat een van hen hier eind vorige week ook weer was voor het verwijderen van de kortingsborden. Wij vin den dat deze twee controletaken gescheiden moeten worden. Het lijkt ons aannemelijk dat deze bekeuring een gevolg is van de eerste controle, die overigens niets negatiefs opleverde. Met name over deze vermeninging van functies van de controle dienst wenst de directie van Waals een uitspraak van de rechter. Bedrijfszekerheid Al sinds half april worden er in het kledingmagazijn aanzienlij ke kortingen gegeven aan de klanten. Deze actie houdt ver band met het op peil houden van de omzet gedurende de wat slappere periode. „In de afgelo pen periode was de loop van het koperspubliek er een beetje uit. Die kortingsacties hebben we gevoerd om de nodige bedrijfs zekerheid voor het personeel te krijgen", verklaart de heer Van Daalen. „Het was echt niet de bedoeling om oneerlijke concur rentie te plegen, maar je moet in deze tijd echt alles doen om de zaak draaiende te houden. Ik vind het onbegrijpelijk dat een economische controledienst zo kan optreden zonder rekening te houden met deze moeilijke situatie. Overigens ontkent de heer Van Daalen met klem dat het Waals Mode niet naar den vleze gaat. „Wij staan er absoluut gezond voor. Ik kom alleen op voor de bedrijven, die het veel moeilij ker hebben om hun hoofd bo ven water te houden. Als je nagaat dat de handel en nijver heid nog maar twintig procent van de werkgelegenheid ver schaffen, is het toch ntoelaar- baar dat er zo wordt opgetre den". Het kledingmagazijn heeft nu overigens voorlopig bekeuring van de economische controle dienst meer te vrezen. Gisteren begon de zomeruitverkoop en kon het bedrijf weer even kwis tig as voorheen met haar aan biedingen komen. De heer Van Daalen ziet de periode geduren de de uitverkoop wordt gehou den met vertrouwen tegemoet: „We hebben weliswaar een te leurstellend seizoen achter de rug. Dit hield mede verband met het weer. Wanneer de weersomstandigheden meewer ken zal er nog genoeg belang stelling voor luchtige zomerkle ding komen". 23.0 Aktt dse ijdag lusJ^EIDEN De Merenwijk heeft dringend be- 02.0oefte aan adequate verkeersmaatregelen. Dit ■02 op te maken uit de wensen en vragen van a Ie buurtvereniging „Slaaghbuurt". Met name i^Je rondweg in de Merenwijk (Zwartemeerlaan, tete lm eerlaan, Gooimeerlaan en Veluwemeer- aan) is zeer gevaarlijk. Vooral door het ont breken van fiets- en voetpaden. De structuur ^^an de weg (brede asfaltrijbaan) noodt de 2ek(iutomobilist bet gaspedaal dieper in te druk- Loten dan toegestaan is. ws. ["evens maakt het bestuur van de buurtvereni- S) Irjng gewag van de toenemende baldadigheid Bi de wijk. Regelmatig worden telefooncellen n openbare groenvoorzieningen vernield. De laaghbuurt wenst op korte termijn een onder- ion. ;oek naar de oorzaken van deze baldadigheid, n. 1 ,Qg De buurtvereniging wil in de toekomst komen ivar tot een integratie van het welzijnswerk in de dio hele Merenwijk. „Vele groepen in de wijk zijn bezig met samenlevingsopbouw maar er wordt 'einig bereikt", aldus de Slaaghbuurt. Deze ■oepen zouden volgensde buurtvereniging loeten komen tot een prioriteitenlijst voor de Een dagelijks beeld op de rondweg in de Merenwijk. Auto's die rakelings langs fietsers en voetgangers schieten. hele Merenwijk Teneinde de krachten te bun delen zou er een overlegorgaan moeten worden samengesteld, waarin alle groepen die actief zijn in de hele wijk zijn vertegenwoordigd. Speciaal voor de Slaaghbuurt, met zijn vele flats, vraagt de buurtvereniging speelvoorzie- ningen en terreintjes waarop recreatieve sport kan worden bedreven. „In de bocht" De stichting Zijlwijk is zich goed bewust van de geringe prioriteit die zij heeft bij de verde ling van de pot voor het welzijnswerk in Lei den. Het stichtingsbestuur stelt dat de wijk weinig te wensen heeft, nu het buurthuis „In de bocht" er eenmaal staat. Dankzij de inzet van vele vrijwilligers kwam het buurthuis tot stand zonder enige gemeentelijke financiële steun. Deze steun werd de Zijlwijk onthouden omdat het gemeentebestuur het standpunt hul digde dat de wijk bepaald niet in een achter standssituatie verkeerde. Desondanks vraagt het stichtingsbestuur de gemeente in „Wensen en vragen „TTT" in de nabije en verre toekomst de wijk niet al te vaak over het hoofd te zien wanneer het om verde ling van subsidiegelden gaat Het bestuur dringt er tevens op aan in de toekomst meer ruimte beschikbaar te stellen voor de verschil lende club- en buurthuisactiviteiten in de wijk en eventueel een professionele bemanning in „In de bocht", die de vrijwilligers kan begelei den. Straatnamen Het geven van namen aan nieuwe straten gaat ons in Leiden goal af. De wat buitennissige namen in de Merenwijk krijgen steeds meer erkenning. Deze namen kwamen tot stand na overleg binnen de commissie voor de straatnamen. De afdeling Algemene Zaken van het Stadhuis kan er overigens ook wat van. B en W hebben onlangs besloten het advies van deze afdeling op te volgen en het tijdelijke complex wisselwoningen in de Waard de naam „Van-huis- weg" te geven. Behalve dat met deze naam geen verwarring kan ontstaan omdat er al een soortgelijke straat is in Leiden, geeft de naam tevens op puntige wijze de situatie van de bewoners aan de weg weer. Vaste aanstelling De Marnix van St. Aldegondeschool zit voor de komende paar jaar weer goed. B en W hebben onlangs besloten mevrouw J. Serdijn een vaste aanstelling als onderwijzeres te geven. Zoals bekend ontstond vorig jaar augustus enige beroering op de school toen mevrouw Serdijn te horen kreeg dat haar voorlopige aanstelling niet zou worden geconti nueerd. Het leerlingenaantal op de school voor gewoon lager onderwijs aan de Maresingel voldeed niet aan de norm van het rijk. Na acties van ouders en leerkrachten mocht me vrouw Serdijn toch blijven op grond van het feit dat de school ligt in een wijk met een achterstandsituatie. Deze tegemoetkoming heeft thans door de vaste aanstelling een definitief karakter gekregen. jehova's <S)t ziek leid iiiii ^roenoord- tallen rhl's Getuigen waren giste- Atn in de Leidse Groe- iordhallen bijeen voor het rlijkse congres van deze weging Er werden ver- naéhillende toespraken ge- vouden. Vanmorgen trok- s «n de Jehova's getuigen 3diaar zwembad „De Zijl" m/aar een doopdienst werd jehouden. Tientallen doop- odiandidaten werden een reioor een geheel in het wa- P'er ondergedompeld. Ver bolgens nam L. von Hebei ctien de geloofsbelofte af, :rwaarna de dopelingen zich lid van de religieuze bewe ging mochten noemen. nJ De Burgerraadsman F. Quadekker is van 18 tot 29 juli op vakantie. De spreekuren in bet bureau van de burgerraads man komen dientengevolge te vervallen. Bedevaart Op 20 augustus vertrekt er vanuit Leiden een bedevaart naar Beauraing in de Belgische Ardennen. Hier verscheen in de winter van 1932—1933 Maria 33 maal aan vijf kinderen. De bedevaart duurt tot en met 23 augustus. Zijne Eminentie kardinaal Willebrands zal de H. Mis in het genadeoord opdragen. Tevens zal hij de aanwezige zieken na de Sacre- mentsprocessie door het dorp, zegenen met het H. Sacrament. De laatste bedevaart naar Beauraing van dit jaar gaat 24 september van start. Een aparte groep van bejaarden kan aan deze pelgrims deelnemen. Er zijn voor hen speciale voorzieningen getroffen. Inlichtingen over de twee bedevaar ten zijn te krijgen bij G. de Winter, Bernhardstraat 26, Leiden, tel. 120923. Indianen Platvoeten, Krul tenen en Winnetoe's bevolkten de afgelopen dagen het Leidse Jeugdvakantiedorp bij de Vliet. Gehuld in lendelappen, hoofdtooien vol veren, en geverfd in woest oorlogskleuren en gewapend met pijl en boog speelden gisteren leiders en kinderen een groot Indianenspel. Roo kwolken kwamen er ook aan te pas en een massale vredes- dans en het roken van een vredespijp besloten het spel. Oef. LEIDEN Leiden gaat een van zijn meest prominente in woners verliezen. Mr. C. P. M. Romme gaat 15 augustus zijn woning in de Cronestein-flat aan de Leidse Plantijnstraat verlaten. Hij verhuist naar een woning in het Brabantse Oos tenrijk. Prof. mr. Romme werd vorig jaar december tachtig jaar. Hij bewoog zich aanvankelijk in de gemeentepolitiek als fractielei der van de Amsterdamse kath olieke fractie. In 1932-'33 was hij lid van de Tweede Kamer. In 1934 volgde zijn benoeming tot buitengewoon hoogleraar in het arbeidsrecht aan de Katholieke LEIDEN Twee inwoners van Leiden die strijden voor het behoud van de Doelenkaxerne hebben de minister van CRM vragen gesteld over de toekomst van de kazerne. Met name vraagt men naar het eventueel voorkomen op de monumentenlijst en in hoeverre bet Doelenterrein kan rekenen op bescherming uit hoofde van de monumentenwet Het tweetal inwoners, mevr. M. Bosch-Gans van het Rapenburg en de heer J. A. F. Doove van de Papengracht schrijven de brief mede naar aanleiding van uitlatingen van de Leidse wethouder van ruimtelijke ordening en openbare werken als zou het Doelen terrein niet op de lijst van beschermde monumenten voorkomen. „Gemeentelijke ambtenaren van de gemeentelijke dienst voor Monumentenzorg menen overigens wel, dat het Doelenterrein op de lijst voorkomt", zegt het tweetal inwoners. In vier vragen informeert men naar de mate van bescherming van het kazernecomplex en naar de kans op sloop. Zo stelt men de vraag of de gemeente Leiden al een sloopvergunning heeft ge vraagd en zo ja, of het ministerie daarover al een mening heeft gevormd en bekend heeft gemaakt Economische Hogeschool in Til burg. In juni 1937 kreeg hij zitting in de Eerste Kamer en hij aanvaardde enkele weken later de portefeuille van Sociale Zaken in het vierde kabinet-Co- lijn. Na de oorlog was hij van 1946 tot 1961 fractieleider van de KVP in de Tweede Kamer. Hij nam in die jaren een centra le plaats in de Nederlandse poli tiek in. Zo formeerde hij in '51 het tweede kabinet-Drees, waar in hij zelf geen zitting nam en ondernam in 1956 een mislukte kabinetsformatiepoging. Tot '72 was Romme lid van de Raad van State. Eind *71 werd hij benoemd tot minister van Staat De reden van zijn vertrek uit Leiden is duidelijk: „Al onze kinderen wonen in Brabant Het ouderlijke hart gaat steeds ster ker spreken. We hebben nu een huis gekocht dicht bij de wo ning van een van onze doch ters", aldus prof. mr. Romme, die zegt met „bloedend hart" Leiden te verlaten. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Sébastiaan R zn. v. M. R. Stoovè-H. J. Freijser. Sè K. K. zn. v. A. Lim-G. Benschop; Tjitske E. dr. v. H. Wiegman-E. M. Rosenschoon, Norman A. zn. v. A M. Soares-C. G. F. van Oosten, Carla, dr. v. F. van der lip-G. Nagtegaal. Margaret T. dr. v. R. C. Darnton-S. L. Glover. Janette d.v.: J. Guijt en D. van Duijn, llham d.v. A. Chergui en N. Senhaji Jaj, Je roen z.v. W. L van Schie en J. P. A. M. v.d. Gouw, Cindy d. v. B. Sierat en W. J. Nieuwenburg. Rut- ger z. v. J. Barends en C. M. van Dijk. Angela d. v. C. W. Li en N. W. van der Hoogt. Brenda Martine Maria. d. v. M. W. J. Zoet en W. J. M. ten Bosch. Bas z. v. F. A. Kortz en M. van der Loo, Suzanne Marcella d. v. E. L. de Vries en I. M. Boom. Overleden: de Vos, Johannes Cor nells, geb. 1901 man, Batist, Jan, geb. 1901 man, N. N. S. Lopulisa, geb. 1971 dr. v, A. M. R. Lopylisa en M. G. D. Limburg, P. van Beel- en geb. 1896 geh. met J. van Dijk. Gehuwd: L. Stouten - R. Moenilall. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiimuiiiiii _JJDAG 15 JULI 1977 LEIDSE COURANT

Leidse Courant | 1977 | | pagina 3