PROISY EN JAUFFRET Tliurau dreigt slag tegen klimmers te gaan verliezen VIEREN NATIONALE 1FEESTDAG MET ZEGE Alleen Hulac kan Miles van eindzege afhouden Nieuwe problemen rond nationale volleybalploeg 9 Raviloillenng A Berg PROTEST VERWORPEN FREIBURG Het pro test van de Belg Rik van Linden waarin wordt verzocht de Fransman Jacques Esclassan (we gens duwen in de eind sprint van de etappe van de Ronde van Frankrijk naar Charleroi) te declas seren van de tweede plaats, is gisteren in Frei burg door de jury na het horen van getuigen, ver worpen. ^PQRJ LEIDSE COURANT/7VRIJDAG 15 JULI 1977 PAGINA 11 Geinig spanning op Melkhuis jetoernooi iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Waterpoloteam zegeviert over Roemenië BOEDAPEST Op de tweede dag van het waterpolo toernooi om de Hongarije-beker heeft de Nederlandse ploeg een zege van 10-6 behaald op Roemenië. Nederland keek in de eerste pe riode tegen een achterstand van 1-0 aan, maar door treffers van Smits en Landeweerd werd een voorsprong genomen, die niet meer uit handen werd gegeven. De doelpunten kwamen van Hoepelman (2x), Smits (3x) Blik slager (2x) Van Zeeland (2x) Landeweerd. Vandaag speelt Nederland tegen het gastland Hongarije. Illllllllllllllllll REVIE NAAR ABOE DHABI ABOE DHABI Don Re vie, die deze week ontslag nam als Engelse bondscoach, zal in dienst treden bij de voetbal bond van de Verenigde Arabi sche Emiraten. De Brit zal morgen een contract tekenen waardoor hij voor vier jaar aan zijn nieuwe werkgever verbonden is. Revie zal 2,3 dir- hams gaan verdienen in die pe riode, dat is ruim anderhalf mil joen gulden. Hij is inmiddels in Aboe Dhabi aangekomen. De 47-jarige Dave Sexton is bij Engels bekerwinnaar Manches ter United benoemd tot nieuwe manager. Sexton, die vorige week Queens Park Rangers als manager verliet, volgt hiermee de onlangs ontslagen Tommy Docherty op. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll DEN HAAG Na het rumoer om het afzeggen van vijf Starlift- spelers voor de nationale volleybalselectie, omdat hun spelverde ler Chris Schmidt niet werd geselecteerd, dreigen er voor bonds- coaches Korsloot en Coolen ook problemen te ontstaan over de reeds aangewezen spelers van Interlance/Zaan Veldhuis en Knip. De Nederlandse herenploeg, die in september in Finland aan de Europese kampioenschappen deelneemt, heeft in Jurriaan Coolen een tweede trainer, die tevens speler/trainer is van ere divisie-vereniging Roswell. Het bestuur van Interlance vindt het een ongelukkige situatie dat een bondscoach tevens clubtrainer is. Bovendien wordt, door het afzeggen van vijf spelers van Starlift, mogelijk een beroep ge daan op nog eens drie spelers van Interlance, te weten Kamp man, Kalf en Reparon. De bezwaren, die voor Interlan ce al van langere duur zijn, vormen voor Deltalloyd, dat zes spelers aan de selectie levert, geen onoverkomelijk obstakel om zijn spelers naar Finland te laten vertrekken. Manager Harry de Haas hier over: „Wij willen te allen tijde spelers leveren aan de nationale selectie. Echter, wij hebben met Interlance ons beklag gedaan bij de NEVOBO dat een club trainer - in dit geval Coolen - eveneens bondscoach kan zijn. Dit is met het oog op de corrlpe- titiebelangen niet redelijk. Daar om ook heeft de NEVOBO reeds toegezegd dat na de Euro pese kampioenschappen in prin cipe geen clubgebonden coach meer zal worden aangetrokken voor de nationale ploeg". Axel Hinze, de manager van Interlance/Zaan, en de voorzit ter van de technische commissie van de NEVOBO, Van Sa- vooyen, hebben gisteren overleg gepleegd over een eventuele boycot van Interlance. Echter, Knip en Veldhuis hebben de NEVOBO reeds een bereidver klaring voor deelneming onder- getekend toegezonden, zodat het voor deze spelers onmogelijk is zich om de betreffende reden terug te trekken. Bovendien staan de statuten van de NEVO BO inmenging van een club, naar aanleiding van de selectie van spelers voor een nationale ploeg, niet toe. Het overleg tus sen Interlance en de NEVOBO wordt v De selectie van de Nederlandse ploeg bestaat voorlopig uit de volgende spelers: Bert Goedkoop, Martin de Groot, Geert Trompetter, Peter van Velzen, Ruut de Wit en Kees Koomen (Deltalloyd), Harry Veldhuis en Wim Knip (Interlan ce/Zaan), Wim Thewissen (Star- lift) Jan Brouwer en Johan van Veen (Apb/Lycurgus). DEN HAAG Lotto 28 van 10 juli 1977 heeft geen winnaar van de eerste prijs opgeleverd. Hierdoor gaat een vijfde naar de jackpot van lotto 29 en vier vijfde wordt in gelijke delen verdeeld over de tweede tot en met de vijfde prijs van lotto 28. De uitslag is: Inleg: 2.859.549,-. Prijzenbedrag: 1.358.285,78 Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: twee winnaars, die elk bruto 115.454,20 ont vangen. Derde prijs: 122 winnaars, elk bruto 2.449.30 ontvangen. Vierde prijs: 6.998 winnaars, die elk 52,40 ontvangen. Vijfde prijs: 8.854 winnaars, die elk 41,40 ontvanger*. De jackpot voor lotto 29 van aanstaande zondag is: 95.080,02. Deen Frandsen naar PEC Zwolle (Van onze sportredactie) ZWOLLE - PEC Zwolle heeft een tweejarig contract gesloten met de 28-jarige Deense mid denvelder John Frandsen, die de laatste twee seizoenen voor de eerste divisieclub Wagenin- gen speelde. Zwolle was al geruime tijd bezig om Frandsen, die ook twee jaar voor NEC uitkwam, aan te trek ken maar Wageningen stelde voor de Zwolse club aanvanke lijk te hoge eisen. Behalve PEC Zwolle had ook Feyenoord en RWD Molenbeek belangstelling voor de Deen, die in zijn geboor teland voor FREM Kopenhagen speelde. Doordat Frandsen reeds vier jaar in ons land is, wordt hij door de KNVB als Nederlander beschouwd. PEC Zwolle hoopt deze week nog met een of twee nieuwe aanval lers rond te komen. Honkballers demonstreren training (Van onze honkbalmedewerker) DEN HAAG Op het veld van Celeritas (Escamp III) zal vanavond door de California Stags een trainingsclinie worden gegeven. Deze training is bedoeld als een demonstratie voor honkbalspelers en -trainers. De training wordt geleid door Bill Arce van de California Stags die geassisteerd zal worden doof bondscoach Ernie Myers en Bill Thurnston van Sparta. Voor aanvang van de training, die om 19.00 uur begint, zal een slidingdemonstratie worden gegeven. Winst AZ en Telstar ALKMAAR AZ '67 heeft gis- (2x), Peters (2x), Hovenkamp en teren in Alkmaar voor 2000 toe- Van Hanegem. schouwers een oefenwedstrijd Telstar, in trainingskamp op Pa tegen het Politie- elftal van pendal, heeft gisteravond met Zaanstad met 15—0 gewonnen. 3—0 gewonnen van Concordia Voor AZ scoorden Kist (4x) Ny- Wehl, dat in de derde klasse gaard (3x), Arntz (2x) Vosmaer speelt. I Met Jean Nelissen in de Tour (Van onze verslaggever) I FREIBURG Negen jaar ge- leden verscheen hij in Rou- i baix voor het eerst in de Torn de France. Van Eddy Merckx j wist men, dat hij sterker, completer, fanatieker en intel ligenter was dan al zijn voor gangers. Hij luidde een nieu we fase in, vestigde een dicta tuur, zoals de Ronde er nog nooit een gekend had. Negen jaar later is Merckx vroeg oud geworden, omdat hij ongeloo flijk veel van zijn lichaam gevraagd heeft. En daar dient zich, alsof de goden het pre cies zo hebben uitgekiend, een nieuwe dictator aan: Didi Thurau. Een pracht atleet, leergierig en intelligent zoals Merckx. Met ongeveer dezelfde longcapaci teit van 6,3 liter, met dezelfde langzame hartslag van 45 per minuut, die vrijwel alle topat leten kenmerkt in disciplines waar duurprestaties worden Joop Zoetemelk (links) en om een kaartje naar huis te Patrick Perret kregen op de rustdag even gelegenheid sturen. MOORDEND TEMPO Wanneer zich tussen beiden een vergelijking opdringt, ko men opmerkelijke parallellen aan het licht. Het zijn gewel dige tijdrijders, sterk in de jachten, snel aan de aankomst omdat him surplus aan macht, overgebracht op een grote versnelling, zelfs sprinters eli mineert. Geen geboren klim mers, maar ook hier door hun surplus aan macht dat vermo gen om de echte klimmers boven hun ritme uit te jaren in een moordend tempo. Eddy was 24 toen hij in de Tour debuteerde en Didi Thu rau is nog pas 22. Dat is de oorzaak waarom Thurau waarschijnlijk nog een keer dit jaar de slag tegen de klim mers gaat verliezen. Omdat hij nog niet volgroeid is in de cols, zijn lichaam nog net niet vol doende gehard is. Toen Merckx m de Tour verscheen, had hij het jaar ervoor de Ronde van Italië gewonnen, die in de Dolomieten een ver gelijkbare inspanning vergt. Thurau had bij zijn debuut veertien dagen geleden slechts bergen van de tweede catego rie beklommen, hetgeen in de Ronde van Spanje gebeurde, waarin hij vijf etappes won en AMSTERDAM Anthony Miles heeft de moge lijkheid gekregen het IBM-toernooi voor de twee de achtereenvolgende keer op zijn naqm te bren gen. De 22-jarige Britse grootmeester, die in '76 door een overwinning in de laatste ronde nog bij Kortsjnoj langszij kon komen, versloeg giste ren in de veertiende ronde de Italiaan Tatai. Hij kwam door dit resultaat boven aan de ranglijst. Met remise in, een hangpartij tegen Sosonko en in de laatste ronde, morgen, de Argentijn Quinte- ros als tegenstander, moet Miles op tien punten kunnen komen. Dat totaal zal door zijn concur renten moeilijk geëvenaard kunen worden. In ieder geval niet door Liberson, die in de tweede zitting van de Argentijn Ianno verloor en in zijn hangpartij tegen Hulak duidelijk slechter staat, noch door Kavalek, die met nog een ronde te spelen beiden op 8,5 punten staan' De enige bedreiging kan nog komen van de Joegoslaviër Hulak. Diens kansen liggen in het uitspelen van zijn drie hangpartijen tegen Quinte- ros, Liberson en Böhm dat vandaag zal plaats vinden. De Joegoslaviër, die om tien, elf en drie uur voor deze partijen achter de tafel verschijnt, heeft winstkansen tegen Liberson. De overige partijen zijn onduidelijk. In de laatste ronde echter treft de strijdlustige speler van het toer nooi met zwart Jan Timman, en dat zou voor Hulak weieens te Veel van het goede kunnen betekenen. De kansen op een grootmeesterresultaat voor Hans Ree zijn verkeken. De nationale aandacht richt zich op de Rotterdammer Cor van Wijger- den, want hij kan via een remise in de laatste ronde tegen Ree zijn tweede meesterresultaat behalen. Dan kan de KNSB bij de Wereldschaak bond (FIDE) voor Van Wijgerden de titel van internationaal meester aanvragen. Van Wijgerden deelde het punt gisteren met Reshevsky. De Ne derlanders grossierden, overigens in remise: So sonko deelde hèt punt met Ree, Donner deed hetzelfde tegen Torre en Timman en Kavalek speelden eveneens remise. De uitslagen uit de 14e ronde zijn: Sosonko (Ned)-Ree (Ned) 0,5-0,5; Van Wijgerden (Ned); Reshevsky (Vst) 0,5-0,5; Donner (Ned)-Torre (Phi) 0,5-0,5; Kavalek (VstÉ Timman (Ned) 0,5-0,5; Hulak (JoeVFöhm (Ned) afg.; Panno (Arg)-Liberson (Isr) 1-0; AdorjOi (Hon)-Quinteros (Arg) 0-1; Miles (Eng)-Tatai (Ita) 1-0; Miles (Eng>-Sosoko (Ned) 0,5-0,5. De stand na 14 ronden: 1 Miles 9,5; 2 Liberson 8,5 1 afg.; 3 Kavalek 8,5; 4 Torre 8; 5 Hulak 7,5 3 afg.; 6 Sosonko 7,5; 7 Donner, Timman, Ree en Panno 7; 11 Quinteros 6 1 afg.; 12 v. Wijgerden 6; 13 Tatai 5,5; 14 Reshevsky en Adorjan 5:16 Böhm 4+ 1 afg. —HILVERSUM Het is hollen of stilstaan ^op het Melkhuisje. Kwam het publiek woensdag op de banen van de Hilversumse LTC ogen te kort (Sanders won zijn tweede }artij, de winnaar van het vorig jaar Taroc- Grootmoedig zy werd uitgeschakeld evenals de geplaat- 5te spelers Moore en Edmondson),een dag xtern later vier partijen, nauwelijks boeien. Voortdurend mopperend verspeelde Marks de ene na de andere service, tot genoegen van de onverstoorbare Proisy. ïeplaatste spelers lieten zich niet meer af- irijzen na de uittocht van Pecci (nummer 1), Taroczy (3), Moore (4) en Edmondson (6). Alle partijen namen twee sets in beslag. De Fransen Patrick Proisy en Francois Jauffret vierden hun nationale feestdag met een Overwinning. Proisy had binnen het uur afgerekend met John Marks: 64, 6—1. De lange Australiër, die in de eerste ronde voornamelijk door zijn ontembare vechtlust Taroczy had be dwongen, had in de tweede set meer aan dacht voor een lijnrechter, die in de derde game volgens Marks een onjuiste beslissing nam. dan voor de kwaliteit van zijn spel. De als achtste geplaatste Jauffret had tegen de Chileen Belus Prajoux niet over geluk te klagen. In de eerste set kwam de Zuida merikaan met 5—3 voor te staan. De 35-jari ge Jauffret kreeg op 4—5 zelfs twee setpun- ten tegen zich. Prajoux kon deze weelde niet verdragen en gunde zijn tegenstander grootmoedig de kans op herstel. Jauffret liet zich dan geen twee keer zeggen en pakte meteen maar de set: 7—5. In de tweede set maakte Prajoux het nog bonter. Gesteund door een sterke spreiding, die voor Jauffret eenvoudig niet was bij te benen, liep de Chileen tot to 5—1. Op 5—2 betekende een setpunt opnieuw de myste rieuze ondergang van Prajoux. Het werd 6—5 voor Jauffret en matchpoint. Nog even redde Prajoux zijn Hilversumse tennisleven. Hij wist er een tiebreak uit te persen. Jauf fret vond het nu welletjes en stond zijn wisselvallige tegenstander geen „opstan ding" meer toe. De Fransman greep de tiebreak met 74 en de set met 76. Jean Caujolle deed niet mee aan het Franse feestgewoel. De man, die in de eerste ronde van Moore won, kreeg nu geen enkele kans tegen Lito Alvarez. De met een fraaie zwarte baard getooide Argentijn, die op Wimbledon Rolf Thung versloeg, gaf niet meer dan vijf games weg (6—3, 6—2). Kim Warwick had nog meer haast het kille centrecourt te verwisselen voor het behaaglijk warme club huis. Na 35 minuten had de als zevende geplaatste Australiër de Westduitser Jurgen Fassbender opgerold: 6—3, 6—1. Vanmiddag staan de partijen voor de kwartfinales op het programma: De uitslagen: Herenenkelspel: Proisy (Fra)—Marks (Aus) 6—4, 61; Jauffret—(Fra>—Prajoux (Chi) 7—5, 7—6; Caujolle (Fra)Alvarez (Arg) 63, 6—2. Heren dubbelspel: Haillet/Auffret (Fra) Parun (Nwz)/Lloyd (Eng) 7—6, 2—6, 64, Munoz/Higueras (Spa) - Prajoux/Rodriguez (Chi) 62, 62, Ed- mondson/Marks (Aus) Proisy/ Deblicker (Fra) 3-6,6-3, 7-5. John Marks werd een van de slachtoffers van de twee Fransen die de kwartfinales bereikten. FC Den Haag oefent tegen Scheveningen DEN HAAG De selectie van FC Den Haag speelt morgen middag om 15.00 uur een oefen wedstrijd tegen Scheveningen aan de Houtrustweg. Zondag speelt de selectie van FC Den Haag in Dordrecht te gen FC Dordrecht. De aanvang van dit duel is 19.00 uur. De 22-jarige Engelse schaker Miles heeft de prolongatie van de titel binnen zijn bereik. vijfde werd in het eindklasse ment Had Thurau de weg van Merckx gekozen, nog twee jaar gewacht, en elders zijn lichaam aan de slopende klimpartijen gewend, dan zou de parallel tussen beiden vrij- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim Miles-Tatai Wit: A. Miles (Engeland) Zwart: S. Tatai (Italië) 1. Pgl-f3, Pg8-f6, 2. c2-c4, c7<5, 3. g2-g3, d7-d5 4. c4xd5, Pf6xd5 5. Lfl-g2, Pb8-c6 6. d2-d4, e7-e6 7. 0-0, Lf8-e7, 11. e2-e4, Pd5-f6 12. Tfl-dl, Pf6-d7 13. Pbl-c3, 0-0 14. Lcl-e3, Dd8-c7, 15. Pc3- d5, e6xd5 16. e4xd5, Pd7-b8 17. Pf3-d4, Lc8-d7 18. Tal-cl, Dc7- e5 19. d5xc6, Pb8xc6 20. Pd4xc6, Ld7xc6 21. Lg2xc6, b7-c6 22. Le3-d4, De5-b5 23. Tdl-el, Tf8- e8 24. d2xc6, Db5xc6 25. Tclxc6, a5-a4 >26. Tc6-c4, Kg8-f8 27. Ld4xc3, Le7-f6 28. Telxe8, Kf8- xe8 29. Lc3xf6, g7xf6 30. Tc4-h4, Ta8-b8 31. Th4xh7, Tb8xb2 32. Th7-h4, Ke8-f8 33. Th4xa4, Tb2- a2 34. Kgl-g2,....zwart geeft het op wel volmaakt zijn geweest. Nochtans doen zich karakte rologisch opmerkelijke ver schillen voor. Eddy was des tijds somber en humeurig, lachte spaarzaam. Didi Thurau is veel meer ont spannen, kommunikatief, extr overt. Merckx ontweek 's och tends bij de start zoveel moge lijk mensen, had kennelijk moeite met de niet geringe last die zijn bijkans grenzeloze po pulariteit met zich meebracht. Thurau geniet veel meer van zijn succes, althans in dit pril le stadium. Zoekt mensen in de karavaan op, geeft een fer me handdruk en lacht en lacht. Voor de hotelkamer van Merckx wachtten journalisten destijds heel nederig soms uren, eer het de maestro be haagde ze te ontvangen. Op didi's deur wordt gewoon ge klopt en dan met de bloknoot en balpen in de aanslag naar binnen gestapt. Daar staan dan, keurig voor het bed, zijn raceschoentjes, die elke mor gen door Didi zelf glimmend zwart worden gepoetst. Dit zou Eddy te ver gaan. EVEN DOOR YgÜ ZWITSERLAND... 16JULI_UeET.230km BESANCON

Leidse Courant | 1977 | | pagina 11