Alphense boer brand gedupeerd Noordwijkerhoutse duiventil herbergt snelste duif van de gehele Bollenstreek Kleine bioscoop nieuwste aanwinst op Kaageiland Kortebaandraverij in Voorschoten tijdens paardenmarkt Blauw Zwart gaat velden herindelen Kurt Carlsen voer uit NOORDWIJK De te Noord wijk gestationeerde motorstrar dreddingsboot „Kurt Carlsen voer uit omdat uit zee noodsig nalen waren opgevangen. Ooi een vliegtuig van het Marine kamp Valkenburg steeg op or te kijken wat er aan de ham was. Aanvankelijk bleek he loos alarm te zijn en werd vast gesteld dat de lichtseinen vei oorzaakt werden door weerkaal sende zonnestralen op de radai reflector van een zeiljacht Korte tijd later kwamen even wel echte noodseinen binnei van een kotter met sportvissers die zich tussen IJmuiden ei Noordwijk in zee bevond. Eei bemanningslid zou getroffei zijn door een hartinfarct. Beha! ve de „Kurt Carlsen" koos ooi de „Johanna Louise" zee. D» aangeboden hulp mocht helaai niet meer baten. De man bleel inmiddels overleden. De kottel liep in IJmuiden binnen. KORTWEG KATWIJK In het „Witti schooltje" aan de Voorstraat wordt van zaterdag 16 tot er met zaterdag 30 juli een ver kooptentoonstelling gehouder door de Katwijkse amateur schildersvereniging „Pictura" De openingstijden zijn op maan dag tot en met vrijdag van 19.0< tot 22.00 uur en op zaterdag var 14.00 tot 17.00 uur. Zondag is d< expositie gesloten. LISSE —De Toerafdeling var de Ren- en Tourvereniging Bol lenstreek organiseert zondag 1' •juli de Zuidhollandse Molen tocht, over een afstand van 15( kilometer. Deze tocht voert d( deelnemers voor een groot ge deelte door de kleinere plaatser van Zuid-Holland, waar veel molens staan. Vanuit Lisse fiets men langs Noordwijk, Voor hout, Warmond, Leiden, Stomp wijk, Nootdorp, Pijnacker Bergsehoek en via de Rotteme ren naar Zevenhuizen. Wad dinxveen, Stompwijk, Bodegra ven, Zwammerdam, Aarlander veen, Ter Aar en Nieuwe Wete ring weer terug naar Lisse. Voor de geoefende fietser eer prachtige tocht om de Zuidhol landse molens eens van wat na der te bekijken. De kosten vooi deelname aan deze tocht bedra gen 5,—, inclusief de beloning een voor deze tocht uitgezocht» medaille. Zonder beloning be <iragen de kosten 1,50. Mei kan vanaf 08.00 uur starten van af het clubhuis van de vereni ging aan de Spekkelaan te Lis se. Voor nadere inlichtingen kar men zich wenden tot het adre; Narcissenstraat 35, Lisse, tele foon 02521-12965. wordt aangeduid (omdat H72 slechts staat voor een (Wol- la ndse duif uit het jaar 19(72), bij de eerste vijftien zal eindi gen. „De 45 is namelijk de beste lange afstandvlieger in de Bollenstreek", meldt dui venmelker Dijkstra trots. „Eerste lijkt me niet erg waar schijnlijk omdat het bij het binnenkomen hier nogal slecht weer was. In andere delen van het land bleek dat beduidend beter te zijn geweest", aldus Harm Dijkstra die zijn rond de 100 duiven zelf heeft opge fokt. Duinklievers Dijkstra houdt zich al sinds de oprichting van de Noordwij- kerhoutse duivensportvereni ging De Duinklievers in 1948 intensief bezig met deze tak van sport Zestien jaar was hij toen, maar tot zijn dertigste maakte Dijkstra in en rond Noordwijkerhout meer furore met zijn activiteiten als potige voetballer bij WSB en later als kermiskoerser die zelden buiten de prijzen viel. De 45 is de trots van Dijkstra's duivenhouderij. „Hij is niet moe te krijgen", stelt de Noordwijkerhouter. „AIs hij een vlucht heeft gemaakt van ruim 1000 kilometer blijft hij na aankomst hier ook nog vro lijk een stukje vliegen". Dat immense uithoudingsvermo gen van zijn 45 wil Dijkstra dan ook behouden met behulp van het doorfokken met deze NOORDWIJKERHOUT Het is klokslag één uur als de tralies voor de vijftien grote vrachtwagens in bet Spaanse bergdorpje Sint Vincent in de Pyreneeën worden weggenomen. Na enkele rondjes te hebben gecirkeld kiest de H72 met ringnummer 1549145 zijn noord gerichte koers. Niet zo verwonderlijk want bet reisdoel van de H72 is de Kerkstraat in Noordwij kerhout waar duivenmelk er Harm Dijkstra smach tend uitziet naar de komst van zijn favoriet Lang hoeft hij zeker niet wach ten want de volgende dag om klokke 15.24 uur klap wiekt de H72 boven de til in de Kerkstraat. Zijn mis sie is volbracht. Voor de juryleden die met de tallo ze duivensportverenigin gen in Nederland deze jaarlijkse vlucht hebben georganiseerd, moet het tel- en registratie werk nog beginnen. Een karwei waar enige weken mee ge moeid zullen zijn. Harm Dijkstra, nog steeds on kundig van de definitieve einduitslag, verwacht zelf dat zijn 45 zoals de H72 nationaal Harm Dijkstra met z'n snelle 45 duif. Nu al heeft Dijkstra enig resultaat van zijn conditievolle duif. „Een van zijn nesten van vorig jaar heeft me een jonge duif opgeleverd die ook niet moe te krijgen is. Ik verwacht dat deze een waardevolle op volger van zijn vader kan wor den". Goklustig Nederland telt rond de 65 dui zend bij het Postduivenorgaan aangesloten liefhebbers. In Noordwijkerhout blijft dat aantal al jaren op 40 steken. Niet veel, maar volgens Dijk stra komt dat ondermeer door dat het een arbeidsintensieve en kostbare hobby is. „Ik ken mensen die voor een duif zo maar duizend gulden neertel len. Een dat is nog niets verge leken met wat er zich op inter nationaal niveau afspeelt Ja panners bijvoorbeeld zijn be reid maar liefst 15 tot 20 dui zend gulden voor een goede wedstrijdduif te betalen. Op mijn duiven heeft men ook wel eens een financieel aan trekkelijk bod uitgebracht. Maar wat heb je aan geld als je geen hobby meer hebt?". Gegokt wordt er in de duiven wereld ook. Welke duif komt het eerste binnen. Weliswaar gaan er geen bedragen als op Duindigt in om, maar de race vanuit Sint Vincent wat toch altijd nog goed voor zo'n dikke 200 duizend gulden aan inleg- gelden. Dat viel de duiven melkers toch wel wat tegen. „Maar wat wil je", peinst Dijk stra. „Het is het hele jaar al een slecht duivenseizoen. Al talloze malen zijn jonge dui ven teruggestuurd, omdat het weer te slecht was. Maar ja volgend jaar is er weer een seizoen". REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 13 JULI 1977 PAGINA Ton Möllers in zijn Kaagse bioscoopzaal BOEDERIJ ZWAAR ONDERVERZEKERD BUITENKAAG— De Kaag heeft er dit jaar een touristische attractie bij. De heer Ton Möllers van hotel Kaagzicht in Buitenkaag heeft namelijk dit jaar voor het eerst een bioscoopzaal ingericht, waar vijf dagen per week 102 mensen een plaatsje kunnen vinden om te genieten van him favoriete film. Hoewel de bioscoopzaal alleen voor leden van de filmclub KZ toegankelijk is, profiteren ook de watersporters, die Kaageiland aandoen van de nieuwe bioscoop, want zij moen voor enkele guldens als introducé binnen. De bioscoopzaal heeft volgens de heer Möllers een echt huiskamersfeertje, dat bij heel veel bezoekers in de smaak is gevallen:" Het lijkt een beetje op Lido III in Leiden. De zaal is 17 meter lang en 8,5 meter breed met een hoogte van 4,25. We filmen van korte afstand op een doek van 7,35 breed en 2,55 hoog. De bioscoopzaal is ingericht met 102 vliegtuigstoe- len, die het voordeel hebben, dat iedereen voldoende ruimte heeft, zelfs om te passeren. Verder zit er een soort tafeltje aan, waar wat op geserveerd kan worden", aldus de heer Möllers. De Kaagse bioscoop is april van dit jaar open gegaan. De officiële opening zal pas in oktober plaats vinden, als de seizoendrukte voor Möl lers voorbij is. De ledenlijst is in de eerste drie maanden snel gegroeid. Welgeteld 839 namen jaar gratis toegang en krijgen ze een overzicht van de films die in de de Kaagse bios draaien. De films die in Buitenkaag draaien zijn uite raard niet gloednieuw. Die gaan naar de grote re bioscopen, zodat de kleinere bioscopen zich tevreden moeten stellen met „evergreens" als The Glenn Miller—Story, mr. Dolittle, westerns, Spencer Tracy films e.d. Gezien de belangstel ling voor deze „gouden oude" is dat echter nauwelijks een bezwaar. De filmkeus van de leden is overigens bepalend voor de films die worden besteld. De leden komen op dit moment al uit alle delen van het land, hoewel de randstad natuurlijk de overhand heeft. De Kaagse filmclub heeft ook nogal wat leden, die hun lidmaatschap als een reisverzekering zien. Möllers:" Ze hebben veelal hun zeilboot in de Kaag liggen en als het regent, pikken ze een biosje. Blijft het mooi weer dan zie je ze niet in de bios, maar dan hebben ze ook geen spijt van hun abonnements geld". De heer Ton Möllers weet ook nog te melden, dat in zijn bioscoop mag worden gerookt: „We hebben grote afzuigers, waardoor zich geen rookwolken kunnen vormen, die de stralengang van de projector kunnen belemmeren. Brand gevaar is er beslist niet hoewel we drie nooduit gangen in de bioscoop hebben. De filmclub KZ wil gewoon een gezellig sfeertje creëeren en ik ben erg blij, dat dat tot nog toe zo in Buiten- ALPHEN Veehouder De Regt van de Alphense Landlustweg is ernstig gedu peerd door de felle brand die gister nacht zijn boerderij in as legde. Het vuur vernietigde vrijwel de gehele boerderij; slechts het voorste gedeelte (het woonhuis) kon worden gered. De schade wordt geraamd op meer dan een half miljoen gulden. Veehouder De Regt was slechts verzekerd voor een schade tot twee ton. Zwaar onderverzekerd dus. De brand brak in de nacht van maandag op dinsdag rond het middernachtelijk uur uit in de naast de boerderij gelegen hooiberg. Omtrent de oorzaak van de brand tast de politie nog in het duister. Hooibroei sluit men geheel uit. „Het hooi was pas een week geleden opgetast", verklaart een woordvoerder van de politie, „broei is dus niet mogelijk". Ook aan brandstichting wordt voorals nog niet gedacht „We hebben geen sporen die daarop wijzen", zegt de politie. Men denkt dat de brand is veroorzaakt doordat iemand onvoorzich tig is geweest met vuur. „De hooiberg ligt dicht naast de openbare weg en een fietspad naar de volkstuinen. Mogelijk is het vuur ontstaan doordat iemand achteloos een nog brandende peuk weg wierp. Misschien is de oorzaak ook wel een vonk uit een uitlaat van een passerende auto geweest", meent de politie. Het vuur sloeg van de hooiberg over naar het kurkdroge rieten dak van de boerderij en vandaar naar enkele schuren. De brandweer was snel ter plaatse, maar had moeite bij het verkrijgen van i bluswater. Een groot deel van de inboedel van het i woonhuis kon door de familie De Regt met hulp van de buren tijdig uit het brandende pand ge- haald worden. Men heeft tijdelijk onderdak gevon-1 den bij familie en kennissen. Weggedreven kinderen NOORDWIJK Twee kinderen, die met de ster ke oostenwind in een rubberbootje de zee wa ren opgedreven, hebben gisteren voor heel wat opschudding gezorgd. Op een gegeven moment zag men het bootje niet meer en werd groot alarm ge slagen. De strandpolitie rukte met de surveillanceboot uit, terwijl le den de Noordwijkse Reddings brigade, de Zeilvereniging en de Visclub met hun vletten en bo ten eveneens op zoek gingen. Maar al deze akties bleven zon der resultaat Achteraf bleek dat de vermiste jongelui zich kostelijk amuseer den op een kinderfeest. Onopge merkt waren zij met hun bootje op het strand teruggekomen. Zij hadden de boot laten leeglopen en waren naar het strand geor ganiseerde festijn gegaan. NOORDWIJK De stichting Orgelcentrum organiseert vrij dag het tweede in een serie zo meravond-concerten. Plaats van handeling: De grote kerk in Noordwijk-Binnen. Organist is de Kampenaar Klaas Mulder. De aanvang is bepaald op 20.15 uur. VOORSCHOTEN De Korte baandraverij Voorschoten wordt dit jaar verreden op don derdag 28 juli, de dag van de Voorscho tense paardenmarkt De op één na grootste korte baandraverij van Nederland start 's middags om 2 uur op de Prins Bernhardlaan. De drave rij wordt gehouden onder de reglementen van de NDH. Kortebaandraverij en worden j thans gehouden om dravers, die i niet meer mee kunnen of te oud j zijn voor de lange baan, toch nog te laten deelnemen aan de draverij. Van oorsprong is de kortebaan ontstaan op het plat teland. De boeren wilden hun paarden wel eens goed laten draven. Geleidelijk aan ont stond er een wedijver onder de boeren over de vraag wie niet alleen het sterkste maar ook wie het snelste paard bezat Omdat de vroegere boerenpaarden niet gewend waren met een man op de rug te draven, kwam er al snel een karretje achter het paard met een menner. Daaruit moet van oorsprong de thans bekende kortebaandraverij ont staan zijn. De kortebaandraverij van thans is een professionele aangelegen heid. Voor de toeschouwers is er naast het kijkgenoegen ook het gokelement aanwezig door de totalisator. Vorig jaar behaalde de totalisator een recordomzet in Voorschoten van 27.097,-. De jeugd van Voorschoten krijgt de gelegenheid het win nende paard te raden. Voor de goede uitslagen liggen 50 kaas jes klaar. De deelnemers aan de draverij strijden om geldprijzen. Ver wacht wordt weer een inschrij ving van zeker 25 dravers uit het gehele land. STRAATTEKENEN IN WARMOND tour-avondvierdaagse en werd de jeugd gisteren onthaald op een cur susje bloemschikken. In Warmond stond gisteren een straattekenwed strijd op het vakantieprogramma. In vrijwel alle gemeenten worden thans vakantie-activiteiten gehou den voor de schooljeugd. In Leiden heeft men bij de Vliet- het Jeugd dorp, Sassenheim heeft z'n Wieier- Enkele tientallen kinderen namen hieraan deel en zo werd het pleintje van de Van Duvenvoordestraat een fraai kunstobject. Totdat de regen komt, want dan verdwijnen alle kleuren snel. WASSENAAR - Reeds enige maanden zijn tussen gemeente bestuur en sportvereniging Blauw Zwart besprekingen gaande over een uitbreiding van het van de gemeente ge huurde sportveldencomplex aan de Dr. Mansveltkade. Aan vankelijk ging het alleen om uitbreiding van het aantal vel den tot 6. Na de brand in de kantine van de vereniging is de vraag aan de orde gekomen of het niet doelmatiger zou zijn de oude kantine af te breken en elders op het terrein een nieu we te bouwen. Daartoe heeft het bestuur van Blauw Zwart intussen besloten. Daardoor werd het ook mogelijk het com plex opnieuw in te delen. Volgens een plan, opgesteld door het Architecten- en Inge nieursbureau Westgeest, kun nen, als de kantine wat meer in de richting van de Dr. Mansvelt kade wordt opgeschoven, in to taal zes velden worden gereali seerd". Het hoofdveld en twee van de drie velden aan de kant van de Dr. Mansveltkade blijven ongewijzigd, evenals het veld, dat zich in de noordhoek van het complex bevindt, langs de inrit achter de sporthal. Het der de veld langs de Dr. Mansvelt- kade-zijde moet dan worden verschoven, eveneens in de rich ting Dr. Mansveltkade. Daar achter komt een centrale ruimte waarop de nieuwe kantine ge bouwd kan worden, een speel terrein en een beperkte parkeer- mogelijkheid. Daarachter kan dan nog een veld worden aange legd. Voor deze herindeling is in de eerste plaats een strook grond nodig van het terrein dat de buurtvereniging Oostdorp in ge bruik heeft en verder een stuk grond op het terrein van de sporthal. De buurtvereniging is bereid het stuk af te staan en er zijn ook geen bezwaren om van het sporthalterrein een stuk af te nemen, omdat de hal toch niet uitgebreid zal worden. 4

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4