Gemeente biedt acht ton voor LBF-terrein ,,Aktief" wil buurtbioscoop A Sportmedisch Adviescentrum is nog te weinig bekend dHÊÉlÊ Hl 1WJ ,J M ■■41 li'/itafhiüjjaffi "onderhandelingen met iprojectontwikkelaar verlopen stroef ssti in nieuw zwembadcomplex Economisch wel en wee ^DINSDAG 12 JULI 1977 LEIDSE COURANT PAGINA 3 ■Van een onzer verslagge vers) KLEIDEN - Het Leidse gemeentebestuur heeft irojectontwikkelaar Ka- 1 bv uit Wateringen lacht ton geboden voor iet terrein van de voor- lige Leidse Broodfa- irieken. Kabel bv had de ond op de hoek van orte Mare en Rijnsbur- irsingel in juni *75 ge- ocht voor zeven ton. [et gemeentebestuur leeft dit bedrag indertijd ils „te hoog" omschre ven. De onderhandelin gen tussen de ontwikke laar en de gemeente over ^het plan voor de bebou- jwing van het terrein zijn «zo goed als vastgelopen op de financiële haal baarheid. ^et gemeentebestuur eist van Kabel bv de ondertekening van ■een exploitatie-overeenkomst, ■waardoor volgens directeur H. *D. Krouwel van het bureau de 'plankosten een miljoen hoger i^zouden worden. De projectont wikkelaar weigert dan ook deze ivereenkomst te ondertekenen, iddels zou de Raad van Sta- vrijdag een beroepschrift van .abel bv tegen de gemeente be delen. De onwikkelaar had dit beroep aangespannen tegen Jde weigering tot het verlenen van een bouwvergunning voor 'een plan voor winkels en wonin gen op het LBF-terrein. De be handeling van het beroepschrift 4 is uitgesteld. Kabel bv heeft on langs een tweede beroepschrift bij de gemeente ingediend tegen het ondertekenen van de exploi- s tatie-CNereenkomst. Indien dit beroep door de gemeenteraad i wordt verworpen, dan zal men ijOok hiermee naar de Raad van jlState gaan. „Dan kunnen beide beroepen mogelijk gelijktijdig vtmmm Hei LBF-terrein worden behandeld door de Raad van State", aldus direc teur Krouwel. De onderhandelingen tussen ge meente en Kabel bv zijn vastge lopen op de financiële afwikke ling van de bouwplannen. Over het bouwplan zelf heeft men inmiddels overeenstemming be reikt. Als de Raad van State het beroep afwijst, zullen bijna zes tig premiekoopflats worden ge realiseerd. Aan de kant van de molen zou in vijf lagen gebouwd worden, aflopend tot drie lagen aan de kant van de Korte Mare. Langs het water zou een groen strook van ongeveer twintig me ter komen met een ventweg. De flats zouden gebouwd worden rond een open binnenterrein. Het college van B. en W. heeft de projectontwikkelaar toege zegd, dit plan in de raad te verdedigen. Maar voordat het plan in de raad wordt gebracht, dient over eenstemming te worden bereikt over de exploitatie-overeenkom st. Die overeenkomst werd zo'n anderhalf jaar geleden in het leven geroepen. Door de over eenkomst zou Kabel bv de kos ten die de gemeente maakt voor bijvoorbeeld de aansluitingen op de riolering, de aanleg van de ventweg langs het water en de aanleg van parkeerplaatsen moeten betalen. Directeur van Kavel bv, Krouwel daarover: „Ik kan me voorstellen dat dit soort verordeningen worden ge hanteerd bij nieuwbouw in een polder. Bij bouw in een binnen stad hebben wij nog nimmer iets dergelijks meegemaakt. On ze kosten zouden erdoor met ruim een miljoen toenemen. En daardoor is het bouwplan, zelfs het oorspronkelijke met behalve woningen ook winkels, niet haalbaar meer." Tegen de ge meentelijke voorwaarde is Ka vel bv dan ook weer in beroep gegaan. De commissie voor de beroepschriften zal dit beroep in september wellicht behande len. Bod Over het bod van het Leidse gemeentebestuur om het LBF- terrein aan te kopen is directeur Krouwel hooglijk verbaasd. „Eerst verwijt men ons, dat we te veel voor het terrein hebben betaald en dat we daardoor het plan financieel niet rond kun nen krijgen; en dan doen ze ons een bod. En een bod van acht ton, een ton meer dan hetgeen door ons werd betaald. Met dat bod wordt de stelling van de gemeente ondergraven, dat wij teveel zouden hebben betaald. Wij gaan overigens op het bod niet in. Het handelen in grond is niet de taak van een projec tontwikkelaar. Bovendien zou den we op het gemeentelijke bod moeten toeleggen. We heb ben al heel wat ontwikkelings kosten gemaakt, die het gebode- ne te boven gaan", aldus de heer Krouwel. Directeur Krouwel onderkent echter wel de machtspositie van de gemeente. De gemeente houdt vast aan de exploitatie overeenkomst waardoor de plannen van Kavel bv onmoge lijk worden en brengt tevens een bod uit. „Toch heb ik nog goede hoop", zegt directeur Krouwel. „De gesprekken over de exploitatie-overeenkomst zijn nog gaande. Er zijn mogelijk nog openingen. Ik verwacht dan ook dat er voor het eind van het jaar een akkoord is." De gemeente zal, wanneer Kavel bv de bouwplannen niet kan verwezenlijken, het bod op het terrein gestand doen. „De ge meente heeft indertijd ook ge tracht het terrein te kopen. Ka vel bv was ons echter te snel af", zegt een woordvoerder van het gemeentebestuur. „Wij heb ben namelijk wel mogelijkheden om iets te bouwen. Dit soort aankopen wordt door het rijk met tachtig procent gesubsi dieerd. Dit voordeel geniet wel de gemeente en niet de particu lier. Voor ons houdt die subsi diëring in, dat wij wel in staat zijn een bouwplan financieel rond te krijgen." WENSEN EN VRAGEN DEEL ED LEIDEN - Het Overleg Wijkorganen heeft enige weken geleden het deel III van de wensen en vragen van de Leidse wijkcomités - verenigin gen en - stichtingen het licht doen zien. In een se rie artikelen behandelt de Leidse Courant de wensen en vragen wijks- gewijs. Al eeerder kwa men in deze kolommen de wijken Leiden-Noord, Muiderslot, „De Juwe len", Maredorp en Meer burg aan bod. Thans is het de beurt aan wijkver- eniging „Atief LEIDEN In haar wen sen en vragen dringt wijkvereniging „Aktief" er bij de gemeente op aan mee te mogen den ken met de inrichting van het nieuwe zwembad aan de Boshuizerkade. Hoewel het zwembad iets buiten haar werkterrein dat wordt begrensd door de Rooseveltstraat, de Vijf Meilaan en de Chur- chillllaan ligt, ziet „Ak tief' toch goede moge lijkheden in de accom modatie van het zwem bad haar activiteiten uit te breiden. „Aktief' vraagt om vergaderruim te in het te bouwen zwembad en eventueel de inrichting van een mini- buurtbioscoopje In de wijk bevindt zich clubhuis „De Kliner" dat de nodige ac commodatie aan de wijkvereni ging zou moeten bieden. Maar al enige jaren staat .Aktief' op bijzonder slechte voet met de medewerkers van het clubhuis. Een en ander zoals de wijkver eniging in „Wensen en vragen" verduidelijkt, veroorzaakt door een diepgaand verschil van me ning over de structuur van het clubhuis en de werkzaamheden, die erin zouden moeten worden verricht Met klem dringt .Aktief' aan op de plaatsing van enkele pu blicatieborden in de wijk. Deze Vakantie in Transvaalbuurt (1I( De bewoners van de Transvaalbuurt zullen zich in de weken van 25 juli tot 6 augustus niet vervelen. De medewerkers van buurthuis Het Mierennest" hebben een groot aantal vakantie-activiteiten op touw gezet. Maandag 25 juli maken de jongens en meisjes van 13 tot 15 jaar een excursie naar het politiebureau vanaf twee uur 's middags, 's Avonds is ér een strandwandeling. Deelnemers dienen zich om kwart voor zeven te verzamelen bij „Het Mierennest". Dinsdag 26 juli staat een tocht naar de „Efteling" op het programma. Er is slechts ruimte voor vijftig buurtbewoners. Vertrokken wordt om negen uur. 's Avonds kunnen de mannelijke buurtbewoners hun krachten meten op de bowlingbaan. Woensdag 27 juli wordt 's middags in het clubhuis een indianenfilm vertoond vanaf twee uur. 's Avonds is er voor iedereen vanaf tien jaar zwemmen. Donderdag 28 juli staat een dagje Duinrell op het programma, 's avonds is er een bingo-avond in het clubhuis. Vrijdag 29 juli zijn er panne- koekbakwedstrijden in het clubhuis vanaf één uur 's mid- Vakantie in Transvaalbuurt (II) De week vol zomervakantie-activiteiten van 1 tot 6 augustus in Het Mierennest" wordt maandag 1 augustus ingezet met filmvertoningen voor de kleintjes van 2 tot 6 jaar vanaf tien uur. 's Middags is er voor de kinderen van 6 tot 8 jaar een kleimiddag. Dinsdag 2 augustus staat een tocht naar de Beeksebergen, het safaripark en het pretpark op het pro gramma. Vertrokken wordt om negen uur 's ochtends, 's Avonds zijn er bowlingwedstrijden voor jongens en meisjes van 13 tot 15 jaar vanaf half acht Woensdag 3 augustus is er 's middags vanaf twee uur een spelletjesmiddag voor kinderen van 6 tot tien jaar. 's Avonds kunnen de volwasse nen in het clubhuis dansen en zich tegoed doen aan een fondue. Donderdag 4 augustus wordt een uitstapje gemaakt naar de Lineushof vanaf negen uur. 's Avonds is er een uitgaans avond voor de vrouwelijke buurtbewoners naar de voorstel ling van het Werktheater Hallo Medemens". Vrijdag 5 augustus gaan de kleintjes van 2 tot 6 jaar naar de Leidse Hout vanaf half tien. 's Middags is er een levend ganzenbord voor de kinderen van 8 tot 12 jaar vanaf twee uur. Voor de mannehjke buurtbewoners is er tenslotte zaterdag 6 augustus in alle vroegte een viswedstrijd. Rozenkoningin De Haagse rozenkoningin brengt zaterdag 23 juli een bezoek aan Leiden. Vanaf tien uur 's morgens is deze goodwill-am- bassadrice die bekendheid wil geven aan de rozententoon- stelling in bet Haagse Westbroekpark, op de Leidse week te vinden. Zij zal rozen uitdelen, miniatuur-doosjes Haagse Hopjes en een quizfolder uitreiken. Laboratoriumscbool De laboratoriumscbool „Rijnland" is met ingang van 1 augustus gevestigd aan de Leidsedreef 5 in Leiderdorp. Hier is onlangs een geheel nieuw pand voor de school gereed gekomen. De school is thans gevestigd in een herenhuis aan de Rijnsburgerweg. In verband met ruimtegebrek moet de school dit pand verlaten. Charles de Wolff geeft vrijdag 15 juli bet derde concert in de serie K O-zomerorgelconcerten 1977 in de Marekerk. De organist begint zijn concert met bet spelen van de Fantasie in f kl. t. van Mozart en vervolgt dan met twee orgelkoralen van Brahms en de Toccata van Fuga in d kl. t. van Reger. De beroemde Pastorale van de Franse compo nist Ducasse staat als nummer 4 op bet programma. Na de Postludium uit de Slavische mie van Janacak, besluit De Wolff zijn voordracht met twee werken van Bach namelijk bet Trio in c. kl. t en het Preludium en Fuga inEs.gr. L Het concert begint om kwart over acht De wijkmarkt op het Vijf Meiplein borden zou zij kunnen gebrui ken om de wijkbewoners spoe deisende mededelingen te doen. Zuid-West worstelt nog steeds met een nijpend bejaardenpro bleem. Vooral in enkele bejaar dencentra is het niet allemaal pais en vree. „Aktief" stelt voor een officiële praatgroep voor bewoners van de bejaardencen tra, die zo talrijk zijn in Zuid west, samen te stellen. Thans durven bejaarden hun proble men niet te bespreken uit angst dat zij in moeilijkheden met de directie van hun bejaardencen trum komen. Ten aan zien van het functione ren van de onlangs ingestelde wijkmarkt op het Vijf Meiplan heeft de wijkvereniging enige kanttekeningen. Niet alle winke liers blijken verheugd over de huidige opstelling van de kra men. Binnen niet al te lange tijd wil de wijkvereniging een en quête houden onder marktkoop lieden en marktbezoekers. Af hankelijk van de uitslag van deze enquête wil „Aktief' plei ten voor uitbreiding, dan wel inkrimping van de wijkmarkt en eventueel verplaatsing van kramen. Tenslotte dringt de wijkvereni ging aan op verfraaiing van het Bevrijdings- en Vijf Meiplein. Verschillende malen zijn door bestuursleden van de wijkver eniging tekeningen gemaakt over hoe de pleinen een wat intiemer karakter kan worden gegeven. Deze tekeningen zijn telkens ter zijde gelegd omdat er onzekerheid bestond over de belangstelling van de gemeente voor deze zaak. In „Wensen en vragen" komt .Aktief" met het verzoek een gesprek met de ge meente te mogen voeren over het opnieuw inrichten van de pleinen. 9 Aan de Haarlemmerstraat 157 is Lucky Lady, kleinhandel in parfumerieën, opgeheven. 9 Aan de Beethovenlaan 155 is Leiden-Catering Services, be reiden van en groot- en klein handel in snacks, opgeheven. 9 Aan het Diamantplein 11 is autorijschool van der Kraan ge- LEIDEN De stichting Sportmedisch J Adviescentrum wil haar werk meer be- kendheid geven. In 1976 werden 198 sportlieden onderzocht op het spree- t kuur voor sportbeoefenaars met blessu- 1 res. Gebleken is dat nog te weinig I sporters op de hoogte zijn met het bestaan van een dergelijk speekuur op de maandagavond in het Elisabeth Zie kenhuis. Een en ander is te lezen in het jaarverslag van de stichting, die in 1975 werd opgericht met het doel ten dienste van beoefenaren van algemene wedstrijdsport, recreatie sport en (sub) topsporters in Leiden en omgeving adequate voorzieningen te scheppen voor een verantwoorde medische en paramedische sportbegeleiding. Het sportspree- kuur wordt gehouden door een groep van elf fysiotherapeuten en zeven artsen. Voorts hebben zich een cardioloog en een orthopedische chirurg als consulent aan de stichting verbonden. Het afgelopen jaar werden 69 knieblessures onder zocht, 32 blessures aan het onderbeen, 29 aan de enkel, 18 aan het bovenbeen en 14 aan de voet Het merendeel van de patiënten beoefenden de voetbalsport :(86), 48 deden aan atletiek, 29 aan tennis, 14 aan handbal en 13 aan korfbal en volleybal. Onder de patiënten bevonden zich er 20 die meer dan een sport beoefenden en voorts 2 trainers en scheidsrechters. Van de 198 onderzoch te sportlieden kwamen er 68 uit Leiden en 130 uit de omliggende gemeenten. De geregistreerde cijfers kunnen samen met de cijfers van de andere sport-medische adviescentra in den lande een inzicht verschaffen in de risico's die aan het beoefenen van bepaalde sporten ver bonden kunnen zijn. Hierdoor ontstaat met name voor de sportmedische begeleiders de mogelijk heid tot gerichtere adviezen in de preventieve sfeer. De stichting sportmedisch adviescentrum Leiden en omstreken ontvangt slechts een subsidie van de vereniging voor sportgeneeskunde van vijfdui zend gulden. Ten einde de zaak draaiende te houden, wordt ook van de patiënten een geringe bijdrage gevraagd. In de toekomst wil de stichting streven naar het verkrijgen van ruimere financiële middelen, zoals toezeggingen van gemeentelijke subsidies en bijdragen van sportverenigingen. Het blessure-spreekuur en de keuringen zullen binnenkort gehouden gaan wor den in het GG en GD-gebouw aan de Roodenburgerlaan. Tevens wil de stich ting dan starten met uitgebreide keurin gen ten behoeve van topsporters. In een later stadium zullen deze keuringen zich ook gaan richten op oudere sportbeoefe naren en trimmers van boven de 35 jaar en gehandicapten. 9 Aan de Janvossensteeg 56 is de kleinhandel in glas, porce- lein, aardewerk en kunstnijver- heidsartikelen A van Putten op geheven. 9 Aan de Condorhorst 39 is Fa. van Tongeren-du Prie, klein handel in gebruikte auto's als straathandel, gevestigd. 9 Aan de Apollolaan 210 is A. Bijl, bemiddelen bij verhuur van tenten t.b.v. tentoonstellin gen, 2e handelsnaam „De Ba sis", het organiseren van ten toonstellingen, woerd Den Bezemer, aanne mersbedrijf B. en U. Bouw, op geheven. Aan de Boerhaavelaan 26a is Management Lex Wallaart, management tb.v. muziek/pop groepen, eig. A. M. J. Wallaart, gevestigd. 9 Aan de Nieuwstraat 19 is in een v.m. pakhuis Studio Ameri ca C.V., atelier voor het ver vaardigen van reclame mate riaal, vennoot A. H. G. America, Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Martijn zn v B. D. Morits en P. Broekhuizen, Leonie E. M. dr v F. J. M. Webbers en E. J. J. Groenewegen, Stientje A. dr v C. G. van Duijn en P. Ouwehand. 9 Aan de Onyxhof 32 is J. Pen, verhuur alsmede in- en verkoop van smalfilms en ver zorgen van geluidfilms reporta ge, gevestigd. 9 Aan de Rijnsburgersingel 52 is A. L. M. Hoogeveen, electro- technisch Tekenbureau, geves- 9 Aan het Levendaal 85 is in een v.m. garagebox Antiekhuis „Leythen" gevestigd. Overleden: Sophie H. Borgs, geb. 1905 geh. gew. m. D. Haasnoot. A C. van der Woerd geb. 1895 man. G. J. A Runsink geb. 1922 man, B. Hillebrand geb. 1944 man, A. H. van Velzen geb. 1906 geh. gew. m. G. P. Verdonk.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5