1 VERKEER MAG PAS DINSDAG DOOR LEIDSE BREESTRAAT Sociale dienst heropend onbezorgd op vakantie iwiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiBiiiiiHiiiitniiiiniiiuiiiiiiiiiiiiiiiiMiiMiniiiiiiiiiiiH LEIDSE SPAARBANK verzekeringenvreemd geld, cheques, rekreatiekredieten enkluizen Slecht weer bij Kaagweek Eerst herstel levensgevaarlijk9 wegdek weer onder de Northgodreef voltooid LOMBOKSCHAT TERUG NAAR INDONESIË Alphense zwerfdieren pannen STAD/REGIO leidse courantzaterdag 2 juli 1977 pagina 3 1 DpCBl3crji~^ airconditioning Mensen die het deze zomer beslist minder warm willen hebben doen er verstandig aan contact op te nemen met VOORN en KONING AIRCONDITIONING BV ■H Beneluxweg 21 Bodegraven i Postbus 831 Tel 01726 -19203* IIIIIIIIilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllM Zonnebloem in Voorschoten VOORSCHOTEN Twintig langdurig zieken hebben een week vakantie in huize Beresteyn onder de zorgen van „De Zonnebloem". Burgemeester J. van der Haar en echtgenote hebben gisteravond de vakantiegangers bezocht en in zijn toespraak prees de burge meester „De Zonnebloem", die door middel van de landelijke aktie .Harten Vijf' deze vakantie mogelijk maakt. De harmonie en drumband Laurentius bracht een concerten in het bos en alle zieken konden m de buitenlucht het concert bijwonen. De twintig zieken zijn allen boven de 70 jaar, de jongste is 71 en de oudste bijna 92 jaar. Een van de hoogtepunten van de vakantieweek zal zijn een bezoek aan het kasteel Duivenvoorde, waar bij goed weer een picnic in de openlucht in het vooruitzicht wordt gesteld. Er zijn 45 vrijwilligers die een week vakantie geven om de bejaarde zieken te verzorgen. WARMOND Op de derde dag van de Kaagweek werd men enigszins geplaagd door het slechte weer. De deelnemers aan rondvaart echter kregen door het ruwe weer wel een spectaculaire regenboog-wedstrijd ta zien. Het schapenscheren en de kinder- markt die buiten gepland waren, werden genoeglijk «impn onder* gebracht in de feesttent. Het weer klaarde gelukkig op tijd op voor de stratenloop in Endepoel. Het aantal deelnemers was bijzonder groot Voor zondag staan twee puzzeltochten op het programma, een te land en een te water. Vanaf 9.30 uur start de puzzel tocht per fiets van het Park. De route is ongeveer 35 km. De puzzeltocht voor vaartuigen start vanaf de Kaag-Sociéteit en duurt ongeveer 2 uur te beginnen vanaf 10.30. 's Middags treedt het Warmondse jeugdcir- cus Atleta óp in park Groot Lee rust aanvang 15.00 uur en de toegang is gratis. De feestelijkheden worden gesloten met een optreden van Libera tion of Man in Ut Sloepie om 20.00 uur. Rond het middaguur werd gisteren bij het kruispunt de oorspronkelijke verkeerscirculatie via de Breestraat Breestraat-Kort Rapenburg begonnen om de maatrege- te herstellen. Laat in de middag werden de werkzaam- len voor de omleidingsroutes te doen verdwijnen en heden weer ongedaan gemaakt. Force majeure De Breestraatwinkeliers verenigd in het LCC hebben ondanks het laatste moment waarop deze beslissing is genomen be grip voor het standpunt van de gemeente dat openstelling van de Breestraat gister middag nog onverantwoord was. Het eni ge probleempunt bij de winkeliers was het feit dat in de begeleidingscommissie Breestraat donderdagmiddag nog wel was ingestemd met de openstelling. "We zijn echter erg blij met de toezegging van wethouder Waal dat alles in het werk gesteld wordt om de Breestraat dan dins dagmiddag in een verantwoorde staat open te stullen. Voor de rest houden we het op Force majeure", aldus LCC* woordvoerder De MoL Leden van de Alphense dierenbescherming haalden gisteren de asielbewoners op bij mevr. Van den Hul (midden) in Nieuwveen. LEIDEN Op informele wijze is gistermiddag het hoofdgebouw van de gemeentelijke sociale dienst aan de Steenschuur weer in gebruik geno men. Het gebouw werd op 25 november van het vorige jaar gesloten voor een grondige opknap beurt De Leidse gemeenteraad had hiervoor een bedrag van 182.000 gulden ter beschikking ge steld. De gelijktijdig uitgevoerde verbouwing heeft aan merkelijk langer geduurd dan voorzien werd. Aan vankelijk was men ervan uitgegaan, dat het hoofd gebouw slechts acht weken gesloten zou blijven. Tijdens de werkzaamheden aan het 120 jaar oude pand kwamen echter zoveel gebreken aan het licht, dat tussentijds een extra krediet van 40.000 gulden aangevraagd moest worden. „Het geheel zag er voor de verbouwing triest uit en het heeft heel wat zweetdruppels gekost om het te veer be te ren," zegt directeur Boot van de gemeentelijke sociale dienst." „We kunnen onze cliënten nu beter ontvangen. Er is een nieuwe wachtruimte gecrëeerd met een verlaagd plafond en is voorzien van vloerbedek king en goede stoelen. De oude wachtruimte was gewoon een somber hol, waar je de mensen eigen lijk niet in konontvangen. Er is nu ook een open balie gekomen, van waar de mensen naar de spreekkamers worden verwezen." De verdeling in wijken blijft voorlopig gehand haafd. Naast het hoofdgebouw van de sociale dienst zijn er nu ook bijkantoren aan de Apollo- laan en aan de Herengracht. Directeur Boot: „Er is momenteel een structuurcommissie ingesteld, waarin ambtenaren, raadsleden en organisatiedes kundigen zitting hebben. Zij moeten zich gaan beraden over de doelstellingen van de sociale dienst en over de mate van decentralisatie. Zij moet ook gaan bepalen welke taken wij in de toekomst naar ons toe moeten trekken." De verbouwing houdt overigens niet in, dat het ruimtegebrek bij de sociale dienst nu opgelost is. „Wij zitten nog bijzonder krap en hopen altijd nog een keer te verhuizen naar een groter pand. Wij hebben nu bijvoorbeeld geen aparte ruimte voor de afdelingschefs. Er is een vergaderruimte ge maakt, maar die is eigenlijk veel te klein. We hebben een advertentie geplaatst voor een directie lid, maar ik zou echt niet weten waar ik de man of vrouw moet neerzetten. We zien deze verbou wing dan ook als eentijdelijke oplossing. Er is in het verleden al gesproken over verhuizing naar het gebouw van de Rembrandt-scholengemeen- schap aan de Burggravenlaan. Dat kan wat ons betreft doorgaan, mits het gebouw uiteraard zoda nig verbouwd wordt, dat onze dienst daar zo optimaal mogelijk kan functioneren. Wij verlangen niet eens nieuwbouw. Wij zijn ook tevreden met een passend oud gebouw," aldus de heer Boot. Bij de sociale dienst is er momenteel geen sprake van onderbezetting van het personeel. „Wij hebben na het ontstaan van allerlei moeilijkheden extra personeel aangetrokken. Er bestaan uiteraard nog wel een aantal vacatures, maar de cijfers hebben uitgewezen, dat we momenteel niet kunnen spre ken van een sterke onderbezetting. Er is ook geen groot verloop onder het personeel of een abnormaal hoog ziekteverzuim. De situatie op de dienst is duidelijk verbeterd, ook al zitten onze medewerkers tot over hun oren in het werk.'" Intern heeft er ook een kleine reorganisatie plaats gevonden. In de toekomst wil de dienst streven naar een meer persoonlijke benadering van de cliënten. „We willen overgaan op een andere ont vangst van de mensen. We willen gaan werken met telefonische afspraken, waardoor de wachttijden om de medewerkers te kunnen spreken bekort worden. Onze medewerkers hebben dan ook meer tijd voor hun cliënten. Sommige afdelingen wer ken ook al met een vaste groep cliënten waardoor het persoonlijk contact tussen onze medewerkers en de mensen duidelijk verbeterd is. We streven er naar om dat systeem voor alle afdelingen in te voeren." NOORDWUK Met het in schakelen van de verkeerslicb- t ins tal Ia tie aan de Duinweg opende wethouder Van Duyn gistermiddag de thans geheel gereed gekomen Northgodreef. Deze weg vormt de derde recht streekse verbinding met de badplaats en is vooral van be lang voor het verkeer dat uit de richting Deze we Haarlem en de bollenstreek komt „We hopen dat het een veilige kruising zal zijn zonder onge lukken". zei de wethouder en gelijktijdig zette alle lichten op rood. Daarna traden de ver schillende van de installatie in werking en konden de borden van de Northgodreef worden verwijderd. Het tracé van de Northgodreef is tevens de noordelijke begrenzing van de bebouwde kom Zij loopt vanaf de Gooweg langs Boerenburg, de Grashoek en het Duinpark naar het grote parkeerterrein aan het Wantveld. De totale lengte tot de bocht bij manége Meeuwenoord bedraagt onge veer 2,5 kilometer. Het nu ge reed gekomen gedeelte van plm. 660 meter tussen Boerenbrug en Duinpark heeft inclusief de grond circa 500.000,— gekost advertentie LEIDEN Indonesische In- donesiskche Lombokschat is gisteren gedeeltelijk overge dragen aan de ambassadeur van Indonesië in Nederland De overdracht vond plaats in bet Leidse museum voor Vol kenkunde aan de Steenstraat, waar de schat zich groten deels bevindt. De overdracht van een gedeelte van de Lom bokschat die Nederland overigens toch al niet in zijn geheel bezat was het resul taat van besprekingen in de afgelopen week tussen Indo nesische en Nederlandse des kundigen over de verdere uit bouw van de samenwerking tussen Nederland en Indone sië op bet gebied van musea en archieven. Bij de besprekingen werd te vens afgesproken de onderlin ge uitwisseling van archiefma teriaal tussen beide Janden te verhevigen, onder meer door de opleiding van jonge mensen in Nederland voor de archief dienst in Indonesië. Van Indonesische zijde werd de overdracht van de kunst schat gisteren een „door braak" genoemd, uniek voor de hele wereld. De Indonesische delegate stel- HÉÉ Onderdelen van de Lombokschat: fraaie handgrepen voor de „kris", een Indonesisch steekwapen. de dat Indonesië nooit de ge hele schat heeft willen terugei sen, en dat de cultuurgoederen als ambassadeurs van Indone sië worden beschouwd. De be sprekingen tussen Nederland en Indonesië ten aanzien van de uitwisseling van gearchi veerd materiaal is niet iets van de laatste tijd. In november van het jaar 1975 vond er in het kader van het cultureel akkoord tussen Ne derland en Indonesië een ont moeting plaats in Djakarta, waar de aanbevelingen uit voortvloeiden, om voorwerpen in Nederland, die van éminent belang zijn voor de Indonesi sche geschiedenis, over te dra gen aan Indonesië. De minis terraad keurde die aanbeve ling later goed. De Lombokschat bestaat zo wel uit kunstvoorwerpen als uit hele gewone gebruiksvoor werpen, die bepalend zijn voor de culturele stand van hun tijd. Er zijn door de heer Pot, directeur van het Rijksmu seum voor Volkenkunde 242 voorwerpen aan de Indonesi sche ambassadeur overgedra gen. De waarde ervan is met aan te geven. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Het gedeelte van de Bree straat tussen 't Gangetje en de Koorn- brugsteeg is vandaag niet opengesteld voor het verkeer. De officiële opening, die gistermiddag om vier uur zou plaats vinden werd op het allerlaatste moment afgelast. Wethouder Waal van stadsont wikkeling verklaarde op een inderhaast belegde persconferentie dat hij op ad vies van de verkeerspolitie en de dienst civiele werken niet de verantwoordelijk heid wilde nemen om de Breestraat in het weekend reeds open te stellen voor het verkeer. Verspreid over het hele wegdek zitten diepe kuilen, die met name voor fietsers en bromfietsers grote gevaren kunnen opleveren. Straatmakers van de dienst civiele werken zullen overmogen de repa ratie van het wegdek ter hand nemen, zodat de Breestraat komende dinsdag alsnog opengesteld kan worden voor het verkeer. Een woordvoerder van de Leidse politie stelde, dat zij ook liever had gezien dat de Breestraat vrijdag reeds was opengesteld voor het verkeer. "Een bevordering van de doorstroming van het verkeer door de openstelling van de Breestraat weegt echter niet op tegen een zo drastische afname van de ver keersveiligheid. En het heeft ook geen zin om rond iedere kuil hekwerken te plaat sen. Dat zou onbegonnen werk zijn." Wethouder Waal voegde daar nog aan toe "dat het wegdek slechter was dan ver wacht werd en hij als wethouder niet de verantwoordelijkheid wilde nemen voor ernstige ongelukken". Een complicatie bij het geheel was het feit, dat de aange brachte wegbecijfering volgens de dienst civiele werken nog geen twee dagen in tact zou blijven. Het uitstellen van de openstelling is niet het gevolg van gemaakte fouten door de uitvoerder. "Er is in een moordadig tem po gewerkt", stelde wethouder Waal, "maar in principe is het bestek nog niet klaar". Dat er in het wegdek kuilen zouden ontstaan was reeds voorzien. Tij dens de werkzaamheden heeft gemeente werken hiervoor reeds gewaarschuwd. Tijdens de werkzaamheden werd het stuk Breestraat dat reeds klaar was ge teisterd door zwaar vrachtverkeer ten behoeve van de winkeliers en de werk zaamheden op het Gangetje. "Er is meer dan het mogelijke gedaan om het werk op tijd gereed te krijgen. En ondanks enkele tegenslagen en onvoorziene om standigheden is dat gelukt Hadden zich echter nog bijzondere complicaties voor gedaan, dan hadden we de openstelling überhaupt een week of een halve week moeten uitstellen", verklaarde een woordvoerder van gemeentewerken. Vooral bij de zijtakken van het riool is het wegdek sterk verzakt. Die verzakkin gen treden vooral in het begin op en duren in het algemeen nog enkele weken, j Nadat komende maandag de noodrepara- I ties zijn verricht aan die stukken wegdek j die er het slechtst aan toe zijn, zullen na de bouwvakvakantie de laatste werk zaamheden, die vallen onder de onder houdsperiode, worden uitgevoerd. Aanvankelijk is er ook nog over gespro ken om de Breestraat voorlopig alleen maar voor het openbaar vervoer open te stellen om zodoende het inklinkingspro- ces te bevorderen. Dit stuitte echter op onoverkomelijke bezwaren en werd als alternatieve oplossing dan ook van de hand gewezen. Een vertegenwoordiger van de Bree- straat-winkeliers, die tijdens de perscon ferentie aanwezig was, stelde begrip te hebben voor de beslissing van het ge meentebestuur, ook al betreurde hij het dat door dit uitstel de omzetderving nog groter zou zijn. Hij wilde die omzetder ving echter niet in percentages uitdruk ken. "Ik weet alleen dat vele winkeliers hele slechte dagen hebben meegemaakt", verklaarde hij. Inmiddels hebben mede werkers van de dienst gemeentewerken een aanvang gemaakt met het herstellen van de oude verkeersloop. Op het kruis punt Kort Rapenburg-Breestraat-Noord- einde hebben zij voorbereidingen getrof fen om in de Breestraat en op het Rapen burg de oorspronkelijke rijrichting te herstellea Asielhoudster mevr. Van den Hul uit Nieuw veen met een van de door haar uit het asiel gezette dieren, waarvoor zich gistermiddag al een gegadigde meldde. ALPHEN AAN DEN RUN - Leden van de Alphense afdeling van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren hebben van daag vroeg in de middag getracht de sinds gisteren dakloos geworden honden en katten aan de man te brengen. In een standje voor de vestiging van de Algemene Bank Nederland aan de Van Castellumstraat probeerden de Alphense dierenvrienden de 18 bonden en 30 katten tegen vergoeding van de inentingprijs aan geïnteresseerde stadsgenoten te slijten. De overgebleven honden en katten zijn naar een asiel in Roosendaal overgebracht. De katten en honden moesten na een controver se tussen de Alphense dierenbeschermers en de Nieuwveense asielhoudster mevrouw Van den Hul, waar de zwerfdieren tegen vergoeding waren ondergebracht, vertrekken. De voorzitter van de Alphense dierenbescherming, de heer Van Beers had de Nieuwveense asielhoudster verweten niet open te staan voor suggesties van dierenbeschesfningszijde. Dat schoot bij de Nieuwveense in het verkeerde keelgat Zij be sloot daarop het contract dat zij met de Alphen se dierenbescherming voor de opvang van zwerfdieren had, met onmidellijke ingang te verbreken. Omdat veel leden van de dierenbescherming Alphen momenteel op vakantie zijn, gaf het bij de plotselinge huisvestingsproblemen de nodige consternatie. Uiteindelijk werd voor de de op lossing gekozen, om de dieren eerst proberen te slijten aan Alphenaren en de eventueel over gebleven zwerfhonden en katten naar een leeg staand asiel in Roosendaal over te brengen. Dit had deze afdeling na het vernemen van de problemen aan haar Alphense collega, die daar met dank gebruik van maakte, aangeboden.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 3