auto's in Leiden Weinig oude en slechte Raad Voorschoten tegen aanleg rijksweg U-west Wiotooc. Leiden wil relatie met bedrijfsleven verbeteren VAKANTIESPELEN IN WASSENAAR AMERIKAANSE RODEO VAN START Politie-controle wees uit: Willem Barentszstraat 35 Industrieterrein "de Waard' Leiden. (071) 14 90 44* LEIDEN Gisteravond voer de een team van de Leidse politie de laatste controle uit naar de deugdelijkheid van auto's. In totaal werden de afgelopen week ongeveer 400 auto's aan een inspectie on derworpen. In de eerste drie dagen van de actie werden bij 29 auto's technische gebreken geconstateerd. De politie ging echter vrij coulant te werk en moest slechts in enkele geval len de eigenaars verzoeken af stand te doen van hun voer tuig. Aan de overige automo bilisten werd aangeraden om de geconstateerde gebreken zo spoedig mogelijk te laten ver helpen. De meest geconstateerde ge breken waren te gladde ban den, defecte richtingsaanwij zers, lekke uitlaten, kapotte remlichten, het ontbreken van een lengtedriehoek voor een aanhangwagen en een slechte hulpkoppeling van de aan hangwagens. Technicus Van der Luit was van mening dat er tijdens de actie betrekkelijk weinig gebreken waren gecon stateerd. „Het is bovendien op vallend hoe weinig auto's ou der dan vijf jaar op de weg rijden. Ik denk overigens wel dat door de aankondiging in de dagbladen een aantal men sen hun auto's deze week be wust voor de deur hebben la ten staan. Over het algemeen kun je geloof ik wel stellen dat de meeste automobilisten hun voertuigen redelijk goed on derhouden". Positief Het publiek reageerde vrij po sitief op de actie van de Leidse politie, die bewust vlak voor het aanbreken van de vakan ties werd uitgevoerd. Toch probeerden sommige mensen bij het zien van een controle post de politiemensen te ont wijken. Zo sloegen bij de actie op de Voorschoterweg ver schillende automobilisten snel rechtsaf naar de Roosevelt- straat. Bij het vertrek vanaf het hoofdbureau van politie werd er echter al met die ont snappingsmogelijkheid reke ning gehouden. Tien minuten na het begin van de controle posteerden een drietal agenten zich dan ook in de Roosevelt- straat. De controle kostte de automobilist overigens slechts een gering aantal minuten van zijn tijd. Richtingsaanwijzers, remlich ten, uitlaten, claxon, banden en stuurinrichting werden op hun deugdelijkheid getest. Daarnaast moest men zijn rij bewijs en kentekenbewijs kun nen overleggen. De politie trad echter niet streng op tegen de automobilisten, die hun papie ren niet konden tonen. In de meeste gevallen werd hen ver zocht deze papieren aan het bureau te komen laten zien. Verrassing De heer Van der Luit van de politie heeft bij deze Daf een fout in de stuurinrichting geconstateerd. De eigenaar zou vriendelijk verzocht worden het mankement te laten verhelpen. De politie werd echter soms ook voor verrassingen gesteld. Zo werd afgelopen donderdag middag een auto zonder kente kenplaten naar de kant van de weg gedirigeerd. Een nadere controle wees echter uit, dat de auto pas enkele dagen gele den de fabriek had verlaten en door de garagehouder afgele verd moest worden. Tijdens de steekproef op de Voorschoter weg moest de heer Van der Luit een Daf 44 afkeuren. De autobezitster zag de inspectie van de politie aanvankelijk -'met vreze tegemoet. Toen de heer Van der Luit een aange- last zijplaat, die dienst deed om de verrotte chasisbalken aan het zicht te onttrekken, met harde hand verwijderde, sprak de vrouw: „Mijnheer, kijk nou toch uit. U maakt hem helemaal kapot". Een vijftal minuten later deed zij zonder veel problemen echter afstand van haar voertuig. „Nou, vooruit dan maar, ik heb er in ieder geval vijf jaar lekker meegereden". Zij werd door de politiebus voor haar huis in Voorschoten afgezet. Koelkast voor Roodenberg Van onze sportredactie LEIDEN Roodenburg is een forse koelkast rijker. De Leidse zondagseersteklasser ontving deze prijs gisteravond „uit handen" van LDWS-be- stuurders Will Sanders en Henk Piket voor de geleverde prestatie (een eerste plaats) in het eind mei, begin juni ge houden LDWS-5 O-toernooi, waaraan op UVS na alle Leidse voetbalverenigingen deelnamen. Tweede prijswinnaar De Sleu tels werd tijdens het meer dan gezellige samenzijn in het LDWS-clubhuis verrast met een fiets een vereniging- sprijs die ook door nummer drie, LFC, in ontvangst kon worden genomen. Als enige ontving het organiserende LDWS als vierde geëindigd Henk Piket en Will Sanders belastten zich gisteravond met de prijsuitreiking van het LDWS-50-toemooi. wel een „voetbalprijs". Twee ballen verwisselden van eigenaar; .Maar wij hadden ze ook echt nodig", vertelde voor zitter Sanders. De afsluiting van de jubileum activiteiten van LDWS belooft overigens tevens het absolute hoogtepunt te gaan worden. „Ergens" in augustus de juiste datum staat nog niet vast zal een team, bestaan de uit vertegenwoordigende „toernooispelers" op het LDWS-veld aantreden tegen de profs van AZ'67 FC Den Haag of FC Amsterdam. WASSENAAR De vakantiespelen in Wassenaar beginnen maandag 27 juni. Vanaf die dag tot en met 1 juli wordt in de sport de zogenaamde Kreade gehouden, het creatief bezig zijn met klei, verf, lapjes stof en hout. De toegang bedraagt voor kinderen 1,25 gulden. De Kreade is dagelijks toegankelijk van 9.30 tot 12.00 uur. Maandag vier juli wordt in de sporthal een ruil beurs gehouden. De beurs begint om 13.00 uur en eindigt om 15.30 uur. Alles kan tijdens deze beurs worden geruild, zoals sleutelhangers, stripboeken, postzegels en sigarenbandjes. De volgende dag wordt een viswedstrijd gehouden in de Wetering achter de Wethouder Huibregtseschool. Aanvang 8.00 uur. Woensdag 6 juli wordt in de sporthal vanaf 9.30 uur een sportinstuif gehouden. Donderdag 7 juli zijn er mogelijkheden op het terrein naast de sporthal om de kinderen een eigen huis te laten timmeren. Daartoe is een grote stapel hout verzameld die tussen 9.00 en 15.00 uur ge bruikt mag worden. De kinderen moeten wel hamer en spijkers meenemen. Vrijdag 8 juli staat een bezoek aan het Wassenaars dierenpark op het programma. Vertrek vanaf de Wethouder Huibregtseschool om 9.15 uur en vanaf het Jeroenshuis rond 9.30 uur. De kosten bedragen 4,50 gulden. Kaartverkoop voor de bus bij de speelgoedzaken in Wassenaar tot 4 juli. voor korte en langere termijn nieuwe Opeis Kadett Special, Kadett City en Ascona bij het autoverhuurbedrijf van uw bekende Opel-dealer Motorhuis Verhuur een naam die borg staat voor kwaliteitsverhuur: uitsluitend nieuwe auto's, alle auto's met autoradio, zeer gunstige voorwaarden bij verhuur op langere termijn, snel een auto voor u klaar, ook met automatische versnellingsbak verhuur met zekerheid: verhuur volgens de voorwaarden van het nieuwe BOVAG- verhuurcontract, kosteloos reserveren, vraag inlichtingen aan: J Motorhuis Verhuur Vondellaan 80/Postbus 44 Leiden/tel. 071-769313 vragen naar de heer Th. W. de Goede (na 18,00 uur 071-891195) LEIDEN Met een vlaggenparade uit gevoerd door de fourty Four Degrees en het spelen van het Amerikaanse en Ne derlandse Volkslied werdgisteravond het startschot gegeven voor drie dagen lang Amerikaanse Rodeo in de Menken Ijshal. Verscheidene in Duitsland gele gerde leden van het Amerikaanse leger zijn dit weekend naar de Sleutelstad overgekomen om mee te doen aan een onderdeel van de Amerikaanse Rodeo kampioenschappen. Dat alleen al staat garant voor een aantal ijzingwekkende taferelen met cowbèys worstelend op de ruggen van „wilde" stieren en paarden, en voor andere staaltjes van paardrij kunst. Dat „wilde" moet hier en daar wel tussen aanhalingstekends worden gezet, want wie in de veronderstelling leeft puur Amerikaanse rodeo in prairiestijl in de Ijshal aan te treffen komt enigszins be drogen uit. ,Met uitzondering van het Bullriding (minimaal 8 seconden op een wilde stier éénhandig rijden) zijn de wil de stieren slecht vertegenwoordigd: het stierenvangen met een lasso heeft eerder een luie os dan een wilde stier als lijdend onderwerp, en ook de kalveren die bij tijd en wijlen de ring in worden gestuurd missen voldoende spirit. De aandacht die er tussen de rodeobedrijven door wordt besteed aan bekende sigaretten- en spij- kerbroekenmerken lijkt weinig met de USA-rodeo in oorspronkelijke vorm te maken te hebben. Maar goed, het geld moet ergens vandaan komen.... Met dit al en dat moet eerlijkheidshal ve ook gezegd wordt er toch regelma tig knap werk geleverd in de goed gevul de IJshal door de cowboys en cowgirls. Zeker als men bedenkt dat het allemaal amateurs zijn die deze sport, die zeker niet zonder gevaren is, voor het eerst op Leidse bodem beoefenen. Hoewel de ver schillende onderdelen van deze competi tie gisteren op de eerste avond elkaar nog wat te traag opvolgden, mag dit paarden- spectakel dan toch zeker een goede imita tie van de Amerikaanse Rodeo worden genoemd, ook al zijn de paarden niet echt wild, maar wild gemaakt door een band van schapenvacht die strak rond de geni taliën van de dieren zijn gespannen en die de oorzaak is van het hoog opgooien van de achterbenen, waardoor de ruiter meestal op de grond wordt gesmakt. Wie de Rodeo wil gaan zien en zichzelf een oordeel wil vormen kan daarvoor vandaag en morgen in totaal 4 keer terecht in de Menken IJshal; tot en met zondagavond als de finale plaatsvindt. A.B. VOORSCHOTEN De ge meenteraad van Voorschoten had een schorsing van de be raadslagingen nodig om eensge zind tot een beoordeling van ;HENRIETTE HUSTMXPRIJS VOOR OEGSTGEESTENAAR OEGSTGEEST De 22-jarige Oegstgeestenaar Herbert G. RL' Nouwens heeft in Maastricht de Henriëtte Hunstinxprijs in ont vangst mogen nemen. Deze prijs wordt toegekend aan de veelbelo- vendste leerling en eindexamenkandidaat van de Stadsacademie voor toegepaste kunst in de meest Zuidelijke stad van Limburg. Herbert ontving de oorkonde en het bijbehorende bedrag van duizend gulden uit handen van de directeur van de academie en voorzitter van de examencommissie, de heer Duysens. De jonge Oegstgeestenaar, die geslaagd is voor het diploma plastische vorm geving, werd gekozen uit 54 leerlingen over de verschillende kunstvakken van genoemde academie. het voorontwerp Streekplan Zuid-Holland West te komen. Aanleiding daarvoor was de mededeling van de fractievoor zitter van de WD, Mr. Begeer, dat de WD geen uitspraak wenste te doen over de rijks weg U-west. Provinciale Staten hebben het gemeentebestuur nadrukkelijk gevraagd om een mening kenbaar te maken. Mr. Begeer betoogde dat er nog te weinig bekend is over rijksweg 11-west. Hij kreeg echter alle andere fracties tegen zich. B en W stelden voor kenbaar te ma ken aan de provincie „voor hands bezwaar tegen de projec tie van rijksweg 11". Dat is volgens P^V, CDA en PCC nog zwak uitgedrukt. De heer Lestra (PCC) meende dat zonder de aanleg van de Leidse Baan rijksweg 11 geen enkele funktie heeft en er daar om ook niet moet komen. De raad maakte een voorbe houd met betrekking tot het tempo van realisering van de geprojekteerde woningbouw, had bovendien bezwaar tegen het niet mogen uitbreiden van het industriegebied aan de Dob- beweg en wijst op het weglaten van de Leidse Baan in het streekplan, terwijl deze Baan nog steeds voorkomt op het se cundaire wegenplan van de pro vincie. Tijdens de discussie ont- stonder verdeeldheid binnen de WD-fractie maar tenslotte ver klaarde de fractie akkoord te kunnen gaan met „voorshands bezwaar" tegen de projektie van rijksweg 11 omdat anders de mening zou kunnen post vatten dat de WD vóór de aanleg is. Ontmoeting in Sassenheim Burgemeester Kret van Sassenheim onthulde gistermiddag in Park Rusthof een beeldhouwwerk van de kunstenaar Paul van Crimpen. De beeldhouwer die ook sculpturen voor de gemeenten Amsterdam, Utrecht en Velzen heeft vervaardigd, heeft deze creatie de titel „Ontmoeting" meegegeven. Na de officiële onthulling wisselden de leden van het Sassenheims college nog even met de kunstenaar van gedachte over U vergeet de tijd als u rondkijkt in de showroom van CIEBA! Begrijpelijk, want op 750 m2 vindt u zóveel interes sant nieuws op 't gebied van kantoorinrichting, meubilair voor directiekamers, enz Daarom krijgt iedere bezoeker onze kleurige ClEBA-cata- logus mee. Om alles nóg eens op z'n gemak te bekijken en dan een weloverwogen keus te doen. Ook u bent van maandag tot en met vrijdag tijdens de kantooruren welkom I Wethouder Van Leeuwen begraven NOORDWUK Onder zeer grote belangstelling had gisteren op de rooms-katholieke begraafplaats aan de Gooweg de begrafenis plaats van wijlen wethouder J. van Leeuwen. Voorafgaande aan de teraardebestelling vond in de parochiekerk van Sint Jeroen een plechtige Uitvaartmis plaats, geleid door pastoor Van den Bosch. De rouwstoet trok vervolgens door de kom van het oude dorp langs het raadhuis, waar de heer Van Leeuwen jarenlang met zoveel enthousiasme zijn werk voor de Noorawijkse gemeenschap had verricht. Honderden gaven op de begraafplaats blijk van hun medeleven. Onder hen bevonden zich burgemeester Bonnike en zijn vrouw, de wethouders Van Duyn en Jansen, gemeentesecretaris W. van Sprang, vele raadsleden, de hoofden van de verschillende gemeen telijke diensten, vertegenwoordigers van kerk- en schoolbesturen, van het Nederlands Katholiek Vakverbond en tal van leden van andere verenigingen en organisaties. Aan het graf sprak pastoor Van den Bosch de begrafenisliturgie uit. Daarna nam burgemeester mr. J. M. Bonnike met een bewogen woord namens de Noordwijkse gemeenschap afscheid van een zeer toegewijd en gewaardeerd medebestuurder. LEIDSE COURANT ZATERDAG 25 JUNI 1977 PAGINA 3 Na ontspannen bezoek aan metaalbedrijven i - Rond de 400 auto's werden de afgelopen week naar de kant gedirigeerd voor een kort onderzoek. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Een door de Leidsche Vereeniging van Industrieëlen (L.V.I.) opgezet werkbezoek van ambtenaren van gemeente, provincie- en rijksor ganen aangevuld met raads- en statenleden en bestuurders van semi-overheidsinstellingen, is gistermiddag uitgemond in een beroep van wet houder Van Aken (economische zaken) op het bedrijfsleven, meer contact te zoeken met de overheid opdat deze zo veel mogelijk dat bedrijf sleven zal kunnen helpen oplossingen te vinden voor zijn problemen. Met name zou de gemeente het op prijs stellen eerder op de hoogte te worden gesteld van voorgenomen wijzigingen in een be drijf die consequenties kunnen hebben voor het personeel. Het beroep van de wethouder een betere commu nicatie met het bedrijfsleven tot stand te brengen werd onderstreept door Van Akens partijgenoot, het PvdA-raadslid F. Mentzij. Hij vroeg de bedrij ven ook met milieu-technische problemen, hinder aan omwonenden een soortgelijke zaken bij de gemeente aan te kloppen. Een en ander gebeurde gistermiddag tijdens een bijeenkomst van gemeentevertegenwoordigers en leden van de LVI waarin het werkbezoek aan een aantal metaalbedrijven werd geëvalueerd. Daar voor had men in twee groepen onder meer de metaalbedrijven NEM en HGB (de HCW) aan de Rooseveltstraat en Zoeterwoudseweg bezocht en de Koninklijke Nederlandse Grofsmederij in de Grote Polder (Zoeterwoude). Tijdens deze werkbe zoeken werd al zijdelings ingegaan op onderwer pen als investeren, werkgelegenheid, planologie en scholingsgraad van het personeel, zaken die ook in de evaluatiebespreking onder leiding van de heer Van Aken aan de orde kwamen. Van de kant van enkele bedrijven werden de negatieve aspecten van het gevestigd zijn in Lei den aan de orde gesteld. De leden van de LVI bleken nogal huiverig te zijn direct „ja" te zeggen op het verzoek van de wethouder met hun proble men naar de gemeente te stappen, ook niet als een stuk werkgelegenheid er mee gemoeid zou zijn. „Als je naar de overheid gaat loop je het risico dat de volgende dag je problemen breed uitgesponnen in de krant staan. Het is in deze wereld helaas zo, dat er een publiciteit bestaat, waar je levensgrote problemen mee kan krijgen als je ze al niet hebt. Daardoor bereik je niets anders dan dat het personeel wordt opgejaagd, terwijl het veel beter zou zijn, in zo'n geval er zo lang mogelijk het zwijgen toe te doen", rede neerde één der ondernemers. Afgezien van deze angst voor op de loer liggende journalisten, hadden de LVI-leden ook bezwaren tegen het feit dat juist van hen een eerste stap naar een goed overleg met de gemeente wordt verwacht. Van verscheidene kanten werd erop gewezen dat de gemeente al jaren geleden een betere ontsluiting van het industriegebied De Waard voorspiegelde, maar dat men zich tot op de dag van vandaag maar moet behelpen. Voor de aanleg van Rijksweg 11 geldt het verhaal in nog ergere mate, want deze voorziening verkeert nog immer in het stadium van de tekentafel. Een van de ondernemers kaatste de bal ook terug door de gemeente voor te houden dat zij ook maar eens tijdig met haar plannen bij de ondernemers moet aankloppen. Bovendien vroegen de aanwezigen zich af in hoeverre de mooie woorden van wethou der Van Aken representatief waren voor het hele college van burgemeester en wethouders. Ondanks deze huiverige reacties zal het verzoek van de wethouder intern in de LVI worden bespro ken, zo werd gisteren van bestuurszijde toegezegd.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 3