Koningin opent Chinese expositie Akkoord over aanpak van extremisme in Italië Elf beeldhouwers exposeren in Breda MARKTEN PAGINA 14 LEIDSE COURANT ZATERDAG 25 JUNI 19 (Van onze kunstredactie) Koningin Juliana opende gis termiddag in het Haags Ge meentemuseum de tentoonstel ling Chinese Kunst, afkomstig uit de persoonlijke verzameling van de in 1973 overleden Ko ning Gustaaf VI Adolf van Zweden. De koning, die 91 jaar oud werd, besteedde ruim 60 jaar als amateur—archeoloog en kenner van oost—aziatische kunst aan het samenstellen van de collectie. De nieuwe directeur van het Gemeentemuseum, drs. Th. van Velsen heette zijn hoge gast wel kom en ook andere autoriteiten als Commissaris van de Konin gin mr. M. Vrolijk, burgemees ter F. G. L. L. Schols, de voortreffelijk nederlands spre kende ambassadeur van Zwe den Z. Exc. T. Hagen, onze am bassadeur in Stockholm, drs. J. Polderman en de ouddirecteur van het Gemeentemuseum mr. drs. L. J. F. Wijsenbeek, die de tentoonstelling heeft voorbereid. De heer B. Gyllensward, direc teur van het Museum van Oos- terse Oudheden te Stockholm, waar de koninklijke collectie thans is ondergebracht, haalde herinneringen op aan zijn sa- menwerking met Gustaaf VI. Diens bedoeling is het altijd ge- weest niet voor zichzelf te verza- j melen, zelfs niet op de eerste j plaats voor Zweden, maar voor de gehele wereld. Daarom wordt deze tentoonstelling thans eerst in Den Haag en later in verschillende andere Europese landen getoond. Zweden heeft een belangrijk deel van de kosten van de expo sitie voor eigen rekening geno men, o.m. wat verzekering, tran sport en cataloguskosten be treft. De tentoonstelling kan be schouwd worden als een ge schenk van dat land en is dan ook gratis te bezichtigen. Op het tentoongestelde belangrijk voor al om de bronzen, voorwerpen van jade, hout en rinoceros- hoorn hopen we nader terug te komen. Rome (Rtr) De Italiaanse Christen-Democratische partij (DC) en de belangrijkste 'gedo- gers' van haar minderheidsre gering Andreotti de communis ten (PCI) - hebben samen met vier andere partijen overeen stemming bereikt over enkele beleidsvoorstellen. Centraal daarin staat een plan om de politie meer bevoegdheden te geven voor haar strijd tegen links en rechts extremisme. Is er een parlementaire meer derheid voor te vinden, dan komt er voor het eerst sinds 30 jaar een stuk beleid dat door de DC en PCI samen is uitgewerkt De politie zou het recht moeten krijgen mensen vast te houden die weigeren zich bekend te ma ken, die zich valselijk hebben bekend gemaakt of die plannen smeden voor een ernstig ge-, weldsmisdrijf. Daarnaast zou het politieel afluisteren van de telefoon makkelijker moeten worden en zouden -verdachten voortaan ook zonder een advo caat of rechter van instructie mogen worden verhoord. Breda De openluchttentoonstelling „Bouvigne Beelden Buiten" die aanstaande zondag voor bet publiek geopend wordt bestaat dit jaar vooral uit plastieken en constructies van simpele vormge- ving. De kasteeltuin van Bouvigne in Breda staat dit jaar vol met in totaal 27 objecten van elf kunstenaars. Het Bredase cultureel centrum „De Beyerd" dat voor de organisatie van deze expositie zorgdraagt heeft een kleine honderd inschrijvingen binnengekregen. Het ingezonden werk is zodanig geselecteerd dat de 27 overgebleven objecten een goede indruk geven van wat in Nederland gemaakt wordt Trekpleisters zijn o.a. het perspex plastiek van Mieke Kleinendorst en een drietal palen van Evert Strobos. Deze laatste kunstobjecten hebben een ingebouwde verrassing. Van veraf lijken zij onwrikbaar in de grond te staan maar een klein duwtje doet ze al vervaarlijk zwaaien. De totale verzekerde waarde van het tentoongestelde bedraagt ruim i 400.000 gulden. Het gemiddeld aantal bezoekers dat zich jaarlijks voor de Bouvignetententoonstelling aanmeldt bedraagt 100.000, een getal dat men dit jaar wederom verwacht te bereiken. De tentoon stelling is geopend tot en met 28 augustus. Universitair Nieuws LEIDEN Aan de rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor het doctoraal examen Duits: mevr. M. M. van den Brink-Falkowski fOegstgeest). Doctoraal examen theologie: J. W. F. Houthoff (Leiden). Doctoraal examen Nederlands: M. B. H. M. Oijevaar-v.d. Reijken (Voor burg), B. P. M. Dongelmans (Alphen a/d Rijn). ROTTERDAM Aan de Erasmus Uni versiteit te Rotterdam zijn geslaagd voor doctoraal examen Economische Wetenschappen: I. W. M. Duijvestijn (Wassenaar), K. F. M. Hennekens (Ber- kel en Rodenrijs), F. W. H. M. Heus (Wateringen), R. Th. M. Rietbroek (Voorburg), J. Kleijwegt (Hoek van Hol land). LEIDEN Aan de christelijke pedago- gische academie zijn geslaagd voor het diploma: HAVO-5: Dirk Bamhoom, Hen- nie 8arnhoorn, Jeanne Betman. Ange- lien Dolstra, Bamard Elsman, Wim Hoek, Anja Jansen. Pieter Keuning, Martin Knibbe, Rob Kortekaas. Martin Kraska. Menno Maas, Marianne Minnee, Yvonne de Ruijter, Comé de Rijk, Gert Ottevanger, Mieke Salomons, Jan-Wil lem Simmelink, Cootje Smit, Hans Stik- kelorum. Marjolein Verkerk, Caroline van Zoelen, Piet-Hein van As, Ben Beijk, Bea van Dok, Ria van Egmond, Ellen Keetman, Ruud van Keimpema, Otti Kievits, Rudie Nagtegaal, Juci Noll, Jo- han Noorduin, Ernstjan Passchier, Yo- landa van der Putten. Roger Rosner. Annelies Spa. René Spierenburg. Irene Stelma, Els de Vaal, Dirk-Jan Wagenaar, Carla l'Ami, Francisca Barnard, Yolanda Bonthond, Erik Bosch, Sophia Ciere, Els Hey, Frieda Hoogendoorn, Jeannet- te de Jong, Rudolf van Klaveren, Marion van der Meij, Roland Nuis, Fadhila Ofner, Marjolein Pera, Eveline van Rooyen, Sjaan Schaap. Arend-Jan Snij der. Jacqueline Spek, Marjolein van Tol. Marja Vinkers. Ada Vogelenzang, Otto van der Vorm, Carla de Vries, Herman Zellenrath, Dita Zwanenburg. Volledig bevoegd onderwijzerfes): Wies van Beek. Rob de Boer, Wijnanda Bontius. Piet van den Bosch. Coby van Duijvenboden. Simon Heemskerk. Mar- ga van der Heijden. Tineke Hortensius, Rolf Jongejan, Ton de Looft, Joop Ot- tenhof, Cor Ouwehand, Rma Ouwe hand, Floor Bamhoorn, Linda Corbijn, Helen van Diemen, Susan Dinkelman, Ad van Dijk, Ada Grootendorst. Janny van der Heul, Hanneke den Heyer, An- ne-Margot Heijloo, Jan Klinkenberg, Rema Koolstra, Japke van Malde. Ina Nagelkerke, Johan Paardekoper, Akkeli- ne Pronk, Ellen de Ruiter. Ada Spieren burg. Hannie Verlind, Joke Verschoor, Wim Vink, Greet van Vliet, Jos van Vliet, Eric Westhoek. Kees Zwaan, Lia Bek- ker-Tuyn, Margót Boon, Yolanda Diede- rix, Nelleke Filippo, André van der Graaff, Joanne de Groote, Joke Halm, Pam Hartog, Henk Helder. Linda Hel mus. Arie-Willem Hoogerdijk, Annemie- ke Kalf. Hans Koster. Marjan Kusters, Bruun van de Laar, Marieke van Nieuw koop. Joke van der Pijl, Gerbina Ree hoorn, Arie Smit. Jan Vink, Albert Vo gel. Wilbert Witteman, Willem Pera, Wil- lemijn van Tol. Jelle van der Veen. Nellie Veloo, Teye van Vliet, Gerard Wolvers, Piet van der Zaag, Peter Ban ning, Aad Berger, Mennie Boer, Simone Boon, Gera Bos, Nicoline Branderhorst, Vera Duermeyer, Hans van Elburg, Pe ter de Hart, Richard Heeres, Dick van den Kommer, Paul Kool. Elly van Nieu-' waal, Kees Paling, Sylvia Roessingh van Iterson, Joz Rogier, Sandra Schalkers, Margot Schuitemaker, Jan-Pieter Ten- sen. Agnita Thomas, Frans van der Veen. NIEUWKOOP Aan de Anne Frank- school in Nieuwkoop zijn geslaagd voor het diploma: LHNO: Teddy Leliveld, José Roos, Dorry Schutter. Jolanda Aartman, Ada v.d. Boom, Conny v Dam, Lizette Eijs, Marian Eijs, l Freijee, Lenie de Haan, Conny de Jo- Carola Kuyf, Marja Mesman, Marjolj van der Neut. Lydia Obbema, Jeaj Verhagen. Ellie v.d. Berg, Tineke v Leeuwen, Ronalda Vos, Marjan Zem Tineke Bocxe, Ans de Klonia, Wilt Koole, Mea van Leeuwen. Helle van q Peet. Rianne Pieterse, Marjan Pietersr Rita Rietveld. Annet Springintveld, M; jon Vermeij, Marian Vork. Scarlett v) Zaan, Diana de Jong, Ellie Wingelaj Anita Zwanenburg, Fia Holla, Carol! van der Meer, Liesbeth Vergeer. Machineschrijven: Hettie Leliveld, Pet Zwanenburg, Dia van Beek, Marja Blij ven, Gusta Bodt, Caroline v.d. Bocj Karin van Capel, Karin v.d Haak. Diaj van Koert, Agetha van der Laan, Tnf Preesman. Annie Verhage, Ineke vj Vring, Margo Waardenburg, Marjon vj Wijk, Nicolette Zwart, Olga Meijer, Frq cisca van Capel, Greet de Jong, Iri de Jong, Anja Pietersen, Marjan Spl| ter, Time Tersteeg, Liane van Tol. lij riska Vermeij, Hettie Vork, Lia Smf Ria Groeneveld, Emmie Verburg, E( de Boer, José Bos, Tiny v.d. Heldj Annete Hogervorst, José Lauwers. J» queline Pellegrom, Bea Steijn, Bea Trigt. Corrie Valstar. Anneke Verlaan. 550-710; Stambonen 640-770; Tukitx nen 81-87; Spitskool 27-85; Pi 300; Rabarber 4081) Tomaten 700, B 680-720, C 610-620, CC 50 Bloemkool 6/ 230-325, 8/ 185-285, 11 195-205; Komkommers AAA 79, A 53-132; Bospeen 159; Boskroten 38-5 Peterselie 12-25; Redits 70-80; Seldei 52-55.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 14