Stompwijkse jeugdsoos iri financiële moeilijkheden WASSENAAR KOOPT DEYLERHUIS WONINGBOUW OP „NIEUW RIJKSDORP Prins Bemhard eregast bij Sint Joris-gilde Volière voor Huize Jakobus Conrector Brons neemt afscheid BURGERLIJKE Rommelmarkt „Deylknotsen groot succes M. Vrolijk ir Leimuiden Dierenfeest op Baptistschool Zegetocht voor Harmonie" WASSENAAR Op het S. Adelbertcollege is de af scheids marathon ter ere van conrector dr. J. A. Brons zaterdag tot een eind gekomen. Zaterdagmiddag werd in de tot Griekse tempel omgebouwde aula van de school een ófficie le afscheidssamenkomst gehouden, die door vele genodigden werd bezocht. In een reeks toespraken werd nog eens de zeer bijzondere plaats geschetst, die dr. Brons, niet alleen als leraar klassieke talen, maar ook als conrector in de scholengemeenschap heeft ingenomen. Namens het bestuur van de stichting sprak mr. R. T. M. van der Lugt. Hij bood de heer en mevrouw Brons een enveloppe aan met bescheiden voor een rondreis door Griekenland. Drs. J. M. G. Meulenberg voerde het woord namens de docenten en noemde een aantal activiteiten van de heer Brons: hij was ooit Prins Carnaval, hij leidde buitenlandse reizen met leerlingen, hij deed de dagelijkse mededelingen via de omroepinstallatie, hij zorgde voor roos ters, hij leidde een koor en als het moest wist hij ook een verstandig oordeel te geven over de aanschaffing van dupli- ceermachines. Er werd de heer Brons nog een aantal ge schenken aangeboden. Het geschenk van de ouders bestond uit het materiaal, dat tekenleraar Jozef Smolders nodig had om van de aula een fraaie Griekse tempel te maken met 30 zuilen, 300 afbeeldingen uit de Griekse beeldende kunst en een 20-tal levensgroot uitgevoerde replica's. Er werd nog een klein stukje herhaald uit het blijspel „De Wolken" van Aritophanes en het koortje nu niet onder leiding van dr. Brons zong een toepasselijk lied „Waarom moet ik nu met pensioen", dat eindigde met „Nee, ik ga niet met pensioen". Dr. Brons heeft zich namelijk intussen bereid verklaard nog een aantal bijzondere taken in het college te blijven verrichten en nog een aantal lessen te zullen geven. LISSE Honderddertig auto mobilisten namen zaterdag deel aan de puzzelrit, die door de VW-Lisse was uitgezet. De heer en mevrouw Petersen wonnen I de puzzelrit. De tweede prijs Was voor het equipe Duiven- l voorden—Duivenvoorden. Het I equipe Faas—Faas behaalde de derde plaats. LISSE De avondvierdaagse is dit jaar weer een groot succes j geworden. Niet minder dan j achthoneerd wandelaars namen deel aan de vierdaagse. Ten op- i zichte van het vorig jaar is het 1 aantal deelnemers verdubbeld. Verreweg de meeste deelnemers kwamen van de diverse scholen uit Lisse. SASSENHEIM - Het heipalen- bedrijf Van Biezen heeft vrij dagavond het veertig-jarig be staan gevierd met de feestelijke ingebruikneming van een nieu we bedrijfshal. Burgemeester Kret verrichtte de opening op symbolische wijze met het door zagen van een berkestam Lelden Geboren: Renè A. J., zn. v. H. J. N. van der Drift en A. I. G. Admiraal; Derek-J S.. zn. v A. J. M v. Haaster en M. M. B. v. Hensbergen; Maria A., dr. v. A. G. Kortekaas en M. G. van der Ploeg; Petronella A.. dr. v. A. W. C. Nulkes en A. M. G. Rijsdijk; Derk A., zn. v. D. A. Avenarius en J. J. Bollen; Rogier, zn. v. D. Nievaart en E. J. M. Wernars; Jacon A., zn. v. J. W. Brouwer; E.. M. Theron Mulder; Johannes P. J., z'n. v. A. W. G. van Klink en L. H. P. G. van der Lans; Robert S. zn. v. W. van Burik en K. G. Hijneman; Tobias B., zn. v. J. W van Dam en P. J. Baruch; Jeroen, zn. v. L. G. Altorf en G. Haasnoot; Fokko P.. zn. v. H. C. Beekhof en C. C. Kruyff; Pepijn J., zn. v. H. Warmerdam en M. C. van Roey; Robbert P., zn. v. H. J. Schraven- dljk en M. J. T. Jansen; Dirk, zn. v. A. van Dijk en G. D. van Duijn. Gehuwd: M. A. H. van der Weel en J. H. van der Kraats; P. Chaudron en H. C. Distelvelt; P. W. van Leeuwen en P H. Ph. Nieuwenburg; R. J. Brussee en C. S. van Krieken; A. Prins en R. G. A. Raaphorst; A. W. van Egmond en G. M. Beij; A. A. Giisman en Th. L. Klink. WASSENAAR Het maande* lange gesjouw van bestuur val de Carnavalsvereniging Deylknotsen, Prins, Vorst, Ap judant, Leden van de Raad va» Elf en niet te vergeten hul dames voor de traditionel rommelmarkt op de Luifelbaai is beloond met een grandiod succes: er werd een omzet haald van meer dan 50.000,-j Daar gaan natuurlijk nog alle* lei kosten van af, maar vasj staat dat er een flinke winst i overgebleven. Die zal overigesi maar gedeeltelijk in de kas val de vereniging terecht kornet j want de Deylknotsen hebbel bij voorbaat al voor minsten 10.000,-— toegezegd aan bij dragen aan Wassenaarse vereni gingen en instellingen! De vele bezoekers van de mark! die weer in samenwerking mé de winkeliersvereniging Luifel baan georganiseerd werd, hebj ben vier dagen naar hartelus kunnen grasduinen in een enort me collectie meubels en andef huisraad, kleding en schoeisel boeken en grammofoonplatei serviesgoed, fietsen, wasmachi nes, televisietoestellen voo knutselaars, ski's en skieschoe nen, rekenmachines enzovoort De opening van de markt wert verricht door wethouder A. J M. van der Klaauw, bij de slul ting, zaterdagmiddag tegen uur was burgemeester mr. K Staab aanwezig. Hij was er ge tuige van hoe aan de ene kan de laatste guldens voor de laat ste koopjes werden ontvanga en aan de andere kant het op ruimen al in volle gang was. LEIMUIDEN De commissi ris van de koningin in Zuid Holland, mr. M. Vrolijk, brenf maandag 27 juni met zijn echt genote een bezoek aan Leimui den. De commissaris verricht onder meer de heropening vat het gemeentehuis. Voorts wordt een rondvaart gemaakt over de Braassemmermeer. Mevrouw Vrolijk bezichtigt de stal mei Friese paarden van de familie Wenm akers. WASSENAAR Burgemeester en wethouders van Wassenaar stellen de gemeenteraad voor over te gaan tot aankoop van het Deylerhuis, een gebouw dat indertijd gesticht werd door de Nederlands Hervormde Ge meente, enige jaren onderdak bood aan de wijkgemeenschap „Groot Deyleroord" en enkele maanden geleden door de her vormde gemeente verkocht werd aan een particulier, de heer Vintges. Deze koper heeft het pand echtej- nu aan de ge meente te koop aangeboden. De gevraagde prijs 350.000,- plus 25.000.- bijkomende kosten achten burgemeester en wet houders te hoog, maar er kan niet over onderhandeld worden omdat de vorige koper zjjh te genover de hervormde gemeen te heeft vastgelegd op een be drag van 325.000.- De kapitaallasten bij aankoop, onderhoud, verlichting, verzeke ring e.d. zullen gezamenlijk 42.900.- per jaar bedragen. De wijkgemeenschap, die het ge bouw tot voor kort van de her vormde gemeente huurde, be taalde 18.000.- per jaar aan huur en ontving van de gemeen te een subsidie van 12.000.- per jaar. Ervan uitgaande, dat de wijkgemeenschap dezelfde huur van 6000.- per jaar zal blijven betalen zullen de lasten voor de gemeente dus 36.900.- per jaar belopen, dat is 24.900.- meer dan nu aan sub sidie wordt verleend. Een even tueel nieuw te stichten (*gbouw, zo merken burgemeester en wet houders op, zal niet aanmerke lijk voordeliger zijn. Hoewel het Deylerhuis in zijn huidige vorm beperkt is wat het huisvesten van diverse activiteiten in de i sociaal-culturele sector betreft, heeft het bezit ervan toch wel voordelen, aldus het raadsvoor stel. Het is gunstig gelegen ten opzichte van de wijk, de con structie van het gebouw is dege lijk, de mogelijkheid van uit breiding is aanwezig en de voortzetting van de thans in het gebouw plaatsvindende activi teiten is verzekerd. Bovendien is het gebouw een bestaand iets, waardoor de problemen met omwonenden die zich bij plan nen voor nieuwbouw zouden aandienen, worden vermeden. SASSENHEIM - Voetbalver eniging „Teylingen" heeft vrij dag tijdens een feestelijke re ceptie in het clubhuis van de vereniging afscheid genomen van voorzitter C. v.d. Meer. Hij heeft twaalfeneenhalf 'jaar de voorzittershamer gehanteerd. Na een toespraak van de nieuwe voorzitter P. Berg werd hem het insigne van lid van ver dienste opgespeld. Ook de bestuursle den J. Kaptijn en W. Pouwels namen afscheid. Zij ontvingen uit handen van de heer Berg cadeaubonnen. LISSE De leden van speel tuinvereniging „Kindervreugd" hebben zaterdagmiddag de Zes kamp gewonnen die werd ge houden door drie speeltuinver enigingen in Lisse. De kinderen maten eikaars krachten in het waterdragen een fietsenrace, een kruiwagenrace, een wissel- loopestafette, touwtrekken en doelschieten. De zeskamp werd gehouden op het speelterrein van „Marijke" aan de Crocus- senstraat. KORTWEG LISSE De Rode Kruis collec te in Lisse heeft 10.500,- opge bracht. ZOETERWOUDE - Ondanks het slechte weer, waren er vrij dagavond toch nog een 20-tal deelnemers bij de door de K.P.- J.georganiseerde viswedstrijd. De eerste prijs werd gewonnen door Kees van Velsen, die 4 vissen met een totaal lengte van 73 cm. ving. 2e werd Harry Berk met 48 cm, en 3e Harry Borst met 40 cm. KATWIJK Tijdens een beslo ten bijeenkomst is vrijdagmid dag afscheid genomen van de korpschef van de Katwijkse po litie, de heer F. Laméris. Gedu rende viereneenhalf jaar heeft de heer Laméris het Katwijkse korps geleid. Hij heeft per 1 juli de functie van commissaris van het Voorburgse korps aanvaard. Wie de heer Laméris in Katwijk zal oDvolcen is nog niet bekend. Het jaarlijkse feest op de St. Jan Baptistschool bij de af sluiting van het schooljaar stond deze keer in het te ken van de dieren, 's Mor gens werd er een vosse- jacht gehouden, voor ande re groepen een puzzeltocht, waarbij de jongens en meis jes foto's moesten maken. Er was verder een ganze- bordspel, een „ren je rot"- programma en een zes kamp in dierenland. Na de gezamenlijke boterham werd een songfestival ge houden. Leerkrachten tra den op als artiesten, terwijl het orkest bestond uit ou ders van leerlingen. Na afloop van dit muzikale pro gramma verkleedde ieder zich en liep men mee in een optocht. Wassenaar Onderhandelingen met de erven Huner en de heer W. Huner hebben geleid tot overeenstemming over de aankoop door de ge meente van Huize Nieuw Rijksdorp in de Berk- heistraat met omliggend terrein, waarop zich een manege bevindt het aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat gelegen garagebedrijf Pot met twee bovenwoningen en een 16-tal garageboxen en van een woning in de Schoolstraat. Voor Huize Rijks dorp en de manege - groot 9500 m2 - wordt een prijs gevraagd van 2.010.000,- voor het garage bedrijf 345.000,- en voor de woning Schoolstraat 49 80.000,-. In totaal is met deze transactie een bedrag gemoeid van 2.444.000. inclusief over drachtskosten. De raad zal vanavond beslissen. Burgemeester en wethouders herinneren eraan dat in het ontwerp-centrumplan het voornemen is vastgelegd op het terrein van Nieuw Rijksdorp enige woningbouw mogelijk te maken en het terrein voor het overige te bestemmen tot open baar groen. Wat Huize Nieuw Rijksdorp zelf be-1 treft gaan de gedachten uit naar het betrekken van dit perceel bij het woningbouwgebiedje of naar handhaving van het pand als bejaardente huis, meergezinshuis of gebouw voor medische, sociale of culturele doeleinden. Een en ander moet nog nader worden uitgewerkt. De manege zal in de nieuwe opzet verdwijnen. Het woninggebiedje Zou ontsloten kunnen worden voor auto's via de Berkheistraat. Het zou verder voor voetgangers bereikbaar gemaakt kunnen worden via een pad langs de woning Schoolstraat 49, die eveneens aangekocht wordt. Huize Nieuw Rijksdorp en de manege zullen leeg worden opgeleverd, garage en woning - zijn en blijven voorlopig verhuurd. Wat de woningbouw betreft wordt gedacht aan ongeveer 25 woningen, waarvan 16 in de vrije sector, maar wel in de eerste plaats bestemd voor Wassenaarse ingezetenen. Aanvankelijk stond de provinciale planologische commissie afwijzend tegenover woningbouw op het terrein van Nieuw Rijksdorp. Er wordt daar over echter nog overleg gepleegd en er is goede hoop dat er in overleg met de provincie een bevredigende bestemmingsregeling tot stand zal kunnen komen. MAANDAG 20 JUNI 1977 PAGIN* STAD/REGIOLEIDSE COURANT STOMPWIJK/LEIDSCHENDAM - Het bestuur van de jongerensociëteit „Oase" heeft de Dorpsraad Stomp- wijk en het gemeentebestuur van Leidschendam, wegens de slechte fi nanciële situatie waarin de soos zich bevindt, wijziging van het huurcon tract voor het Dorpshuis gevraagd. „Oase" heeft de zolderverdieping in huur met de voorwaarde drank van het Dorpshuis af te nemen. Met het betalen van tachtig cent voor 'n flesje bier of frisdrank meent het bestuur bezig te zijn indirect het Dorpshuis te suosidiëren, een taak die volgens „Oase" aan het gemeentebestuur toe komt De bar-inkomsten zouden de belang rijkste bron van inkomsten moeten zijn. Door het ontbreken hiervan komt de programmering met cabaret, jazz, film, voorlichtingsavonden en creativi teit in gevaar. Hoognodige verbeterin gen als aankoop van platen, nieuwe verlichting en inrichting kunnen niet worden betaald. Van wat er binnen komt kan de huur worden betaald, buma, w- a.-verzekering en klein on derhoud. Een prijsverhoging ziet het bestuur niet zitten omdat de bezoekers vrij jong en grotendeels scholieren zijn. De soos zou meer en meer het karakter van een jeugdkroeg krijgen en daar zijn ook de bezoekers het allerminst mee eens. Het bestuur heeft 11 mei 'n brief geschreven en daarna tweemaal in Leidschendam gebruik gemaakt van het spreekrecht. Voorgesteld wordt zelf (bij de groothandel) drank te mo gen kopen, de gemeente zou het tekort bij het Dorpshuis dan moeten opvan gen. In andere sociëteiten, ook in Leid schendam, zou op dezelfde wijze wor den gehandeld „en waarom moeten wij een uitzondering zijn?", aldus „Oa se". De brie staat op de agenda van de dorpsraad die donderdag 30 juni om 20 uur bijeenkomt in de zaal van café van Geijlswijk aan de Dr. van Noortstraat 74. Het verzoek aan de gemeenteraad zich a.s. maandag over de kwestie uit te spreken zal niet kunnen worden opgevolgd omdat Stompwijkse zaken eerst door de Dorpsraad moeten worden behandeld. De succesvolle harmonie in actie ROELOFARENDSVEEN Het heeft er lang naar uit gezien, d< Liefde voor de Harmonie opnieuw een zegetocht moest afgelaste vanwege de weersomstandigheden. Vorig jaar was het op dedif dat de muziekvereniging uitstekende plaatsen behaalde, tijdens hetjaarlijkse bondsconcours, voor een muzikale rondgang vee\\ warm. Gisteren zag het er naar uit, dat de voorgenomen rondgai na de dit jaar nog betere prestaties op het bondsconcours a verregenen. 1 Lang werd in de stromende re gen door het bestuur van Liefde voor de Harmonie vergaderd over het doorgaan, maar toen het even droog bleef, waagde het bestuur de gok. Het bleef droog en daardoor kon een voor de weersomstandigheden rede lijk aantal mensen toch nog luis teren naar de werken, die tij dens het bondsconcours 1977 zo veel succes oogstten. Zowel de fanfare als de drumband haalden een eerste prijs sleepten daarmee de bijbel rende wisselbeker in de waci Het gebeurde in de geschiedefi van de bond van muziekgez j schappen niet eerder dat de b kers bij dezelfde vereniging t rechtkwamen, kwamen. De wi selbekers hadden gisteren da' ook een opvallend plaatsje g| kregen. NOORDWUK De viering van het 500-jarig bestaan van het gilde van Sint Joris is luis terrijk verlopen. Trompetge schal van de toren van de Gro te Kerk en het schieten met de boog riepen de sfeer van de Middeleeuwen op. Prins Bern- hard, beschermheer van het gil de kwam tijdens een lunch pau ze in de Doelen de gildebroe- ders persoonlijk gelukwensen, terwijl deze tot de eersten be hoorden die de prins konden feliciteren met het feit dat hij voor de twaalfde maal grootva der was geworden. De plechtigheid in de Grote Kerk werd bijgewoond door mr. Vrolijk en zijn echtgenote en tal van prominenten in het land. Ter gelegenheid van het 500-j a- ng bestaan werden daar ook de gastgilden van St. Joris uit Hil- varenbeek en Best en het in drukwekkende „Gaesbeker gil de" van Soest ontvangen. Deze gilden gaven in historische kle dij acte de presence en met hun fraaie vaandels zorgden zij voor gratie en kleur. De herdenking werd plechtig in- ROELOFARENDSVEEN Onder grote belangstelling van de bewoners van bejaardentehuis Huize Jakobus in Roelofarendsveen is zaterdagmiddag de naam onthuld van de grote buitenvolière, die de vogelvereniging De Diamantvink in de tuin van het bejaardentehuis heeft geboujvd. Mevrouw Spruit-Bakker, bewoon ster van Huize Jakobus, onthulde de door haar bedaehte naam „Het Kwetterhuis", die op een bord voor de volière prijkt. geleid door de van de stad Amersfoort en tuoos orgelspel van de Johan Admiraal, die even terlijk de intermezzi en de sluiting van de bijeenkomst zorgde. Na de plechtige eenkomst was er dag een historische de verschillende Noordwijk. Als afsluiting M~ de feestelijkheden werd a schietwedstrijd op het histot sche terrein van St. Joris geho den. Tevoren had de voorzitter van de Diamantvink P. J. N. van Ruiten de volière officieel over gedragen aan de voorzitter van het bestuur van Huize Jakobus, J. L. Bakker. Bakker ontving daarbij de sleutel, die toegang geeft tot de vogelverblijven. De bouw van de volière is op initia tief van de vogelvereniging tot stand gekomen. Het materiaal werd door het bestuur van Hui ze Jakobus ter beschikking ge steld. Leden van de Diamant vink hebben ruim 400 uur aan de bouw van de volière gewerkt. Ook de vogels voor de volière werden door leden van de vogel vereniging ter beschikking ge steld. Mevrouw Spruit onthult de door haar bedachte naam van de volière

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4