Van de Capellen wipt Koemans U zoekt een representatieve auto voor een redelijkbedrag. Wat biedt Datsun?^ 4«a 19.795,- Licht en nieuwe tribune voor AZ MAERTENS BEHAALT Hattrick WEER SPRINTZEGE Pfister ook langs Tanner Jean Noel terug naar Luxemburg V^reld^HimiLr Datsundoetnietminder. )PEN MUNNIKTOERNOOI Piggot wint voor derde maal Ascot nieuwe Litjens Basketballer Mitchell Plaat naar Leiden TORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 17 JUNI 1977 PAGINA 13 ~)ok Victor ecci naar elkhuisje [LVERSUM Voctor Pecci m\ Paraguay is gisteren toege legd aan de lijst met deelne- tn voor het internationale nnistoernooi van „Het Melk- lis je" in Hilversum, cci was in 1975 verliezend lve finalist tegen Guillermo las. Naast Pecci zijn ook nog m Warwick (Aus) en Lito Ai res (Col) alsnog ingeschreven Dr het toernooi, dat van 12 tot met 17 juli wordt gehouden. ijfde plaats Eric 'ollebregt n )RBOLE In de voorlaatste tdstrijd van het wereldkam- nenschap in de F.'. D. op het irdameer heeft de Olympi- he kampioen Jörg Diesch xijn rste overwinning behaald, j Zwitser Jorg Hotz werd eede en de Amerikaan Nor- in Freeman derde. Achter de it Keith Musto eindigde Eric illebregt als vijfde. In het al- meen klassement na zes wed- ijden heeft de Zwitser Hotz r n comfortabele voorsprong n 16 pnt: Pnjzcn inclusief BTW af Lisse: Datsun 200L 4-deurs de luxe 19.795,- 4-deurs de luxe automaat 21.865,- Hardtop de luxe 20.995,- Hardtop de luxe automaat 23.195,- A Qflfl I Misschien wei de enige echt 1#C Ai^IUL representatieve auto met 6 cylinder motor die voor nog geen f 20.000,- te koop is. Een auto waaraan niets ontbreekt en waarmee u zich beweegt op vorstelijk niveau. Met ongekend comfort voor vijf personen, een uiterst smaakvol interieur en met uitzon derlijke extra's zoals: zonwerend veiligheidsglas, een radio, verlichte asbak en sigaretteaansteker, toerentel- ler, 3-punts rolgordels, etc.g De Datsun 200L is ook als automaat verkrijgbaar. Vanaf Auto Heemskerk Herengracht 79 Leiden Tel. 071 - 133861/120987 Garage Abswoude B.V. Garage Zandbergen Auto Heemskerk Autobedrijf Broertjes B.V. Nieuwe Offenweg 2 Noordwijk Tel. 01719-13150 Oorpsstraat 10 Noordwijkerhout Tel. 02523 - 2395 Alkemadelaan 1 Roelofarendsveen Tel. 01713 - 2866 Hoofdstraat 158 Sassenheim Tel. 02522 - 12921/10041 Oranjelaan 74 (Texaco station) Liqqp Tel. 02521 - 14616 TPS VOOR DUINDIGT (Van onze sportredactie) ASSENAAR De top van het Nederlandse drafbestand gaat odag richting Groningen waar een dag van het bedrijfsleven en waarin het internationaal hoofdnummer verschillende dra- rs een generale maken voor de Grote Prijs der Lage Landen, i komt Kees Verkerk aan de start tegen Speedy Volita. De eerste irt om Duindigt is sondagmiddag om 13.30 uur en het program- li bestaat nit seven draverijen en drie rennen, kse tips. IWELPRIJS (Supertrio): Poseidon, Angry Brigade, Question en tsiders: Supreme Ride en Topsie. INCSEMPRIJS: Sainte Nitouche, Gilseng en Clio. DDOR BOUSSI S PRIJS: King of Courage, Artois en Cupid's ive. BONEPRIJS: Prins Buitenzorg, Ostara en Obert Voorne. [SEPRIJS: Ofranja Majo, Nico Frances en Marinus G. IINEPRIJS: Netty Prise, Nenry Buitenzorg en Ons T. kONEPRIJS: Neelijan, Luitenant Dixy en Manus Hanover. ARPRIJS: Majoor, Nasca en Mark Anjo. UNPRIJS: Lou Hagheweyde, Lorrelot en Larens Roem. BIREPRIJS: Narciso Tefka, Nero Hollandia en Pepijn. Freddy Maertens is weer terug na een valpartij in de ronde van Italië. Widnau Freddy Maertens heeft de draad weer opgepakt. De Belg, die na een valpartij in de ronde van Italië gedwongen was een indrukwekkende reeks etappe-overwinningen af te bre ken, behaalde gisteren alweer zijn eerste grote sprintzege. Maertens, schudde Rens Savary (Zwi) en Dietrich Thurau (Wdl) van zich af en won de eerste etappe van de ronde van Zwit serland. De uitslag: 1. Maertens (Bel) 159 kilometer in 4 uur, 4 minuten en 50 seconden, 2. Savary (Zwi), 3. Thurau (Wdl), 4. Poll entier (Bel), 5. Merckx (Bel), 6. Bergamo (Ita), 7. De Witte (Bel), 8. Lub- berding (Ned), 9. Zweifel (Zwi), 10. Plet (Fra), 17. Kuiper (Ned), allen in dezelfde tijd als Maer tens. Algemeen klassement: 1. Pol- lentier (Bel) 4.12.23, 2, Van Impe (Bel) op 11 seconden, 3. Sutter (Bel) op 12 sec., 4. Bruyere (Bel) op 14 sec., 5. De Witter (Bel) op 19 sec., 6. De Muynck (Bel) op 20 sec., 7. Kneteman (Ned) en Pronk op 21 sec., 9. Linehard (Wdl) en Thurau (Wdl) op 23 sec. De Italiaan Paolini heeft giste ren de eerste etappe van de Midi Libre, een rit over 119 kilometer van Carcassonne naar Beziers, gewonnen. Hij had daarvoor een tijd nodig van 3 uur, 8 minuten en 23 seconden. Pierre Villemiane (Fra) werd tweede op zes secon den. Hij won de sprint van een eerste peloton. De uitslag: 1. Paolini (Ita) 119 kilo meter in 3 uur, 8 minuten en 23 seconden, 2. Villemiane (Fra) op 6 seconden, 3. Esdassan (Fra) z.t. 4. Hinault (Fra) z.t, 5. Kelly (Ier) at., 6. Jacobs (Bel) z.t, 7. De Bal (Bel) at, 8. Sarroni (Ita) at, 9. Sanders (Fra) at, 10. Mintkiewicz (Fra) at Algemeen klassement: 1. Peeters (Bel) 3.15.05, 2. Hinault (Fra) 3.15.07, 3. Thevenet (Fra) 3.15.12, 4. Paolini (Ita) 3.15.13, 5. Laurent (Fra) 3.15.15, 6. Jacobs (Bel) 3.16.16, 7. Zoetemelk (Ned) 3.15.18, 8. De Gendt (Bel) 3.15.19, 9. Mesiet (Fra) z.t., 10. Sarro ni (Ita) 3.15.20 EIDERDORP Voor Henny Koemans, door menigeen getipt Is aanstaande winnaar, is het open Munniktoernooi wat betreft et herenkelspel B onverwacht ten einde gekomen. Tot vier maal ►e had hij de kans gehad de partij in zijn voordeel te beslechten, laar steeds weer was het Arnold v.d. Capellen die met zijn frmidabele loopwerk de beslissende puntjes binnenhaalde. De irtij was lang gelijk opgegaan, maar net als vorige week in Iphen leek Koemans tijdig door te gaan drukken. Beide spelers Kden een set met 6—4 gewonnen en in de derde set kwam mans met 54, 46—0 voor. Toen gooide Van de Capellen al jn souplesse in het spel en hij boog de stand om tot 6—5 in jn voordeel. ij deze stand was het Koe- lans, die door het oog van de Bald kroop, toen Van de Capel- in verzuimde een gemakkelijke Bi af te smashen. Bij 7—6 rukte hij echter wel door en irgde daarmee voor de groot- e sensatie van de dag. Niet de lige, want nog twee geplaatste •elers moesten voortijdig afha- )n; Marinus Brooshooft, duide lijk in mindere vorm dan vorig seizoen, zag geen kans Har Meyer door middel van een hoog tempo op zijn zwakke plek, de backhand, te bestoken. Meyer had alle kans om zijn backhand heen te lopen en Brooshooft met zijn gevaarlijke forehand te passeren: 6—2, 2—6, 6-1. Ook Frans Engelenburg zag geen kans zijn plaatsing waar te maken. In de eerste set leek alles voor hem nog soepel te gaan (6—1), maar Creijghton zou Creijghton niet zijn, als hij niet met alle macht terug zou vechten. En dat lukte. Via 7—6 en 6—3 veroverde hij een plaats in de kwart-finale. Bijna had Dick Bouman zich bij de rij uitgeschakelde favorieten moe ten scharen. Nadat hij de nog af te spelen partij tegen Kreder met veel moeite via 10—8 win nend had afgesloten, kreeg hij in zijn partij tegen Erik de Groot last van kramp. Bouman trachtte het beste er van te ma ken. maar De Groot was veel te sterk. De sportieve De Groot stelde echter later voor de partij een dag later opnieuw te begin nen, hetgeen door de wedstrijd leiding werd toegestaan. Mun- niktrainer Adri v. Leeuwen had het niet gemakkelijk tegen de vrij uit spelende Crepin. 6—2, 36, 64. De eerste en tweede geplaatste spelers Bram Madera en Roel Drost kwamen niet in serieuze moeilijkheden. Madera versloeg Kuyck met 6—2, 6—3 en Drost won eerst van Paul Theunissen (6—4, 6—2) en ver volgens van Lodewijk Kallen berg (6—3,6—3). Bij de dames in B bereikte Mir jam de Groot, die bij het Am sterdamse Dash eerste klasse speelt, de halve finale door een zege op Joke v. Sas: 6—3, 6—0. Mevr. Snellenberg lijkt in C op weg naar een nieuwe finale plaats. Gisteren was het de als derde geplaatste Mia Smit, die niet tegen haar degelijke spelle tje was opgewassen: 46, 46. Overige uitslagen: Herendubbel B: Kruisting/Blom-De Wit/Visbeen Wit/- Visbeen 7—5, 6—4. De Groot/Ada- m—CreijghtonyRuijsenaars 3—6. 6—4, 7—5. Madera/Koemans—Theu- nissen/Van Leeuwen 6—4, 6—4. Da mesenkel: B: Ineke v.d. Meer-Inge Siegenthaler 6—2, 6—3. Tanner prd het vol- nde jlachtoffer" |n de op jwelijksreis jnde Reu- rhank Pfis- Ir. ASCOT In de laatste race Met het paard Sagaro, waarmee van zijn carrière heeft Lester Piggott ook de twee voorgaande Piggott gisteren voor het eerst jaren zegevierde, versloeg hij de in de 170-jarige geschiedenis favoriet Bucksin gereden door van Ascot deze traditionele ra- Yves Saint Martin. Piggott had ce voor de derde achtereenvol- op de finish een voorsprong van gende keer gewonnen. vijf lengten £>NDEN Reuter-Hank Pfister, een 23-jarige speler uit Califor- ië, die buiten Amerika weinig bekendheid geniet, heeft gisteren Ie derde overwinning geboekt. In de kwartfinales van het tennis- oernooi van Queens versloeg hij zijn landgenoot Roscoe Tanner esde geplaatst) met 9—8,9—8. erder had Pfister, die op huwelijksreis in Engeland is, de als ende geplaatste Stan Smith en de als derde geplaatste Die Nastase erslagen. De nummer 43 van de Amerikaanse ranglijst, voor wie ueens zijn vijfde toernooi op gras betekent, serveerde minstens o hard als Tanner. Pfister greep de zege in de tiebreak. In andere edstrijden voor de kwartfinales zegevierde de Mexicaan Raul amirez met 3—6, 6—1, 6—2 over Jim Delaney en Brian Gottfried iet 6—4,64 over Adriano Panatta. e Bitslagen erde ronde: Mark Cox (Eng.)—Ross *se (Austr.) 7—5, 3-6, 6-1; Adria- u Panatta (It)—Kim Warwick (Aus- 46, 9—8, 2—0 teruggetrokken, olin Dibley (Austr.)—Brian Fairlie &A)9-8, 7-9, 6-1. 'wart finales: Raul Ramirez (Me- •V-Jim Delaney (VS) 3—6, 6—1, Hank Pfister (VS>—Roscoe •nnar (VS) 9-8,9-8. 'ederland is gisteren in East bourne (Eng.) uitgeschakeld in de kwartfinales van het toernooi om de Federation cup. Het Ne derlandse team verloor met 1—2 van Zuid-Afrika. De beslissing viel in het dubbelspel waarin Betty Stöve en Elly Vessies met 1—6, 3—6 verloren van Boshoff en Kloss. Daarvoor had Betty Stöve met 62, 61 gewonnen van Cuypers en had Elly Ves- •ies met 6—6, 1—6 verloren van Stevens. Lester Piggott. Jean Noel. (Van onze sportredaktie) DEN HAAG FC Den Haag zal volgend seizoen niet kunnen beschikken over de Luxemburger Jean Noel. De jeugdige aanval ler, die vorig jaar werd aangetrokken en een nieuw kontrakt aangeboden had gekregen, keert terug naar zijn oude club Jeunes- se d'Esch. Aan zijn terugkeer zijn het feit dat Noel gaat trouwen en tevens een goede baan kan krijgen in Luxemburg niet vreemd, doordat Jeunesse een amateur club is ontvangt FC Den Haag geen transfer som. FC Den Haag betreurt het vertrek van de talentvolle spitsspeler en ziet zich nu genoodzaakt op zoek te gaan naar een rechtervleugel aanvaller. Er zijn al kontakten met een speler, maar manager Fred van Hal verwacht dat de transactie pas eind volgende week eventueel kan worden afgerond. (Van onze sportredactie) ALKMAAR Burgemeester en Wethouders van Alkmaar wil len grote financiële steun verle nen aan AZ'67 waardoor het sportcomplex van de Alkmaar- se eredivisieclub een lichtin stallatie kan krijgen, misschien nog voor het nieuwe UEFA- cupseizoen begint. Voorts wordt de Victorietribune omge bouwd tot 2500 zitplaatsen, ter wijl bovendien een nieuwe tri bune kan worden gebouwd. De Alkmaarse gemeenteraad moet het voorstel, dat in totaal een investering van 2.250.000 vergt, nog goedkeuren. In het voorstel van b. en w., staat onder meer dat Wastora (Gebr. Molenaar) zich geduren de tien jaar garant moet stellen voor handhaving van betaald voetbal in Alkmaar en dat even tuele subsidies aan AZ (bijvoor beeld van het rijk) toekomen aan de gemeente tot maximaal het bedrag van de investering die b. en w. nu willen doen. De kosten van de lichtinstallatie worden geraamd op ƒ750.000, de nieuwe tribune zal een mil joen kosten, de verbouwing van de Victorietribune 250.000 en het aanbrengen van nieuwe be plantingen eveneens f. 250.000. De gemeentelijke subsidie aan AZ'67 komt in deze nieuwe op zet te vervallen. Wel neemt de gemeente de lasten van de nieu we investeringen voor haar re kening, welke worden begroot op 500.000 per jaar. AZ zal terreinhuur moeten blijven be talen. Inmiddels heeft AZ aan de gemeente laten weten af stand te willen doen van de resterende subsidie voor 1977 44.000) en de subsidie voor 1978 100.000). cei-aefoto's vande zweef-siddbft ^.MlaWWia.idu^tur^ailteMJixhünivmlty Verslaggever Arnold Jan Scheer bezocht de Maharishi Universiteit om na te gaan of het allemaal echt kan: te zweven, onzichtbaar te worden, te vergroten of verkleinen,supernormaal te horen of op twee plaatsen tegelijk te zijn. Hij zweeft zelf lustig mee, tot verbazing van de experts. Niet van deze wereld. UTRECHT Op het kunststof - veld van Kampong is gisteren het Nederlands hockeyteam in actie gekomen om te voldoen aan de Japanse vraag naar een sparringpartner. De Japanners wilden namelijk enige oefening met het oog op het komende vijflandentoernooi. Die hebben ze gekregen, waar bij echter wel duidelijk werd dat de Aziatische ploeg nog heel wat zal moeten leren. Oranje kon zich ongestraft uitleven in harde, onzuivere klappen en toch nog met 3—0 winnen. De hele produktie werd verzorgd door Paul Litjens. In de vijftien de minuut scoorde hij uit een strafcorner. Dat herhaalde hij in de dertiende minuut na rust. Twee minuten voor tijd, toen een Japanner de bal uit een strafcorner met de voet op de doellijn had gestopt, zette hij zich achter de strafbal om er 3—0 "an te maken. Bij Oranje speelde Jebbink voor het eerst sinds hij bij het Europa Cup treffen van Kampong gebles seerd was geraakt, weer een halve wedstrijd mee. Hij vol deed redelijk. Dit in tegenstel ling tot Ties Kruize van wie weinig uitging. De vervanging na rust hielpen ook al niet mee meer lijn in de aanvallen te brengen. Zuid- Afrika wil weer in IOC PRAAG Zuidafrikaanse sportautoriteiten hebben giste ren een poging gedaan om hun land weer opgenomen te krij gen in de Olympische gemeen schap. Zij deden dat door het Zuidafri kaanse I.O.C.-lid Reginald Ho ney (90) een brief te laten voor leggen aan de 79ste zitting van het IOC in Praag. In de brief werd betoogd dat zich de laatste jaren grote veranderingen heb ben voltrokken in de verhou ding tussen blank en zwart op sportgebied in Zuid- Afrika en het daarom niet juist zou zijn Zuid Afrika tot het einde der dagen van het IOC uit te sluiten Geen winnaar in lotto DEN HAAG De v tweede prijs in de lotto hadden dew week een meevallertje. Doordat er niemand aes getallen juist wist te voorspellen, werd de tweede prijs groter. De vier winnaars ontvangen nu ieder 67.930,70. Er vielen in lotto 24 in totaal 16.720 prijzen. Inleg: 3.364.992. Prijzenbedrag: 1.598.371,20. Eerste prijs: geen winnaar, van het bedrag van de eerste prijs gaat 1/5 deel naar de jackpot van lotto 25 van aanstaande zondag. Het resterende 4/5 deel wordt in gelijke delen ver deeld over de tweede tot en met de vijfde prijs Tweede prijs: 4 winnaars, die ieder bruto 67.930,70 ontvangen. Derde prijs: 182 winnaars, die ieder 1932,- ontvange Vierde prijs: 7832 'ierde prijs: 7832 winnaars, die ie der 55,ontvangen. Vijfde prijs: 8702 winnaars, die ieder 49,50 ontvangen De jackpot voor lotto 25 van zondag 19 juni is 111.886.- DEN HAAG De Leidse eredi visie-vereniging Parker heeft de 22-jarige „Nederlandse Ameri kaan" Mitchell Plaat gecontrac teerd. De selectie van Parker voor het nieuwe seizoen is daar mee'rond.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 13