onbezorgd op vakantie Volkstuinders in Leimuiden krijgen ander terrein Gezinsbelang gaat 44 woningen in Poelpolder opknappen verzekeringen, vreemd geld, cheques, rekreatiekredieten enkluizen STAD/R E GIO leidse courant Enerverende polsstokwedstrijden Drie priesterfeesten Grootse barbecue afsluiting viering Zoeterwoude 700 KORTWEG KOSTEN: 300.000 LISSE Woningbouwvereniging „Het Gezinsbelang" gaat 44 woningen in de Poelpolder renoveren. De totale kosten bedragen ongeveer 300.000. De rotte deuren, ramen en kozijnen in de woningen zul len worden vernieuwd. De golfplaten worden vervangen door cederhouten schroten. De slechte luifels zullen ver dwijnen en daarvoor komen geen nieuwe in de plaats. De slechte achterdeuren worden vervangen. Wanneer deze vernieuwingen achter de rug zijn, zullen alle huizen een schilderbeurt krijgen. Het ligt in de bedoeling voor de winter het werk te hebben geklaard. Tijdens een hoorzitting toon den de bewoners zich niet direct tevreden met de diver se plannen. Zij drongen er bij het bestuur van de wo ningbouwvereniging op aan ook allerlei niet zo noodzake lijke verbeteringen aan te brengen. Dit werd door het bestuur van de hand gewe zen, aangezien een en ander te hoge kosten met zich mee zou brengen. Het bestuur meent echter dat met deze noodzakelijke vernieuwingen vele klachten van de bewo ners uit de wereld kunnen worden geholpen. LEIDSE SPAARBANK Moedig Voorwaarts" vierde le lustrum maandag 13 juni 1977 pagina Zoeterwonde „Zoeterwoude 700" beleefde zijn laatste week einde. Zaterdag werden de Zoeterwondse tenniskampioen schappen, die reeds op 4 juni van start waren gegaan, voltooid. Er werd ingeschreven door ongeveer 200 deelnemers die speel den in 3 categoriën, nJ. de gevorderden, de jeugd-klasse en de rekreatiespelers. Bij het dames enkelspel werd de le prijs in de wacht gesleept door A. Vijsouw, terwijl R. Spaas hetzelfde deed bij het herenenkel. Bij de jengd wisten respectie velijk bij het damesenkel- en het herenenkelspel A. de Winter en H. Boon op de le plaats beslag te leggen. Bij de rekreatiespe lers ging de hoogste eer naar mevr. Mulder en de heer A. de Boer. Zaterdagavond werd in een hal aan de Hoge Rijndijk het grote gekostumeerde slotbai gehouden. Zo'n 800 Zoeter- woudenaren dansten en hos ten tot in de kleine uurtjes op de muziek van de 20 man tel lende Big Band van Futs Lan- desbergen. In het gemeentehuis werden gisteren de 35 prijswinnaars bekend gemaakt van de door de Stichting Oud-Zoeterwoude uitgeschreven historische prijsvraag. Van de 210 inge zonden formulieren, werden er 95 foutloos ingeleverd. Bij de kinderen tot 14 jaar ging de le prijs naar Wouter Verha gen. Bij de senioren werd de le prijs behaald door de heer Vis. De troostprijs ging naar de 4-jarige Mariette Huisman. Deze kleuter had namelijk via haar ouders de volgende bij de prijsvraag behorende slagzin ingestuurd: „Omdat Zoeter woude 700 jaar jarig is". Bij .bovengenoemde gelegen heid in het Raadhuis, bood de heer Dekker, deeluitmakende van een bedrijf aan de Hoge Rijndijk De stichting een boekje aan met als titel: „Zoe terwoude verderweg". Dit sati rische boekje geeft een over zicht van de gebeurtenissen die Zoeterwoude de komende 700 jaar te wachten staan. Dekker is voornemens 1000 exemplaren van de boekwerk je af te laten drukken, waarna geïnteresseerden het tegen drukkersprijs kunnen verkrij gen. Dit zal waarschijnlijk een paar gulden zijn. Op een met zonovergoten sportpark Haasbroek, stond gistermiddag een show op het programma van enkele gere nommeerde muziek- en majo- rettenkorpsen. Een ruim 3000 koppig publiek genoot van het wervelende optreden van de organiserende verenigingen Vios, Rijntamboers en de Fan fare, alsmede van de niet mis te verstane gastgezelschappen waaronder de Euroband uit Rotterdam, de Drumguards uit Delft, het majórettenpele- ton Fentissy uit Den Haag en het M.E.C. uit Laren. Eén van de organisatoren van dit gran dioze evenement, drumband Vios had de dag tevoren in Noordwijk nog een promotie plaats naar de le divisie ver diend, door op het concours met 216 punten de dagprijs in de wacht te slepen. Gisteravond omstreeks 21.00 uur, werd op het gemeentelijk weiland aan het Molenpad de slotmanifestatie gehouden. In plaats van het vuurwerk, kwam het comité met een veel beter alternatief. Om drie gro te houtvuren, was er een 150 meter lange barbecue aange legd. Het gehele Molenpad was één lange bonte rij van Zoeter- woudenaren die zich wande lend naar deze onvergetelijke happening begaven. Grote mensenmenigten braadden hun gekregen kippeboutje op het gaas van de in barbecues veranderde varkenstroggen. De leden van het 'coördinatie comité, die maanden van orga niseren achter de rug hebben en die de afgelopen weken on vermoeibaar belangstelling hebben getoond, hadden zich geen mooier einde van de fes tiviteiten kunnen wensen. De opmerkelijke saamhorigheid onder de bevolking was hart verwarmend. Er i£ dan eigen lijk ook maar één toepasselij ke uitdrukking voor dit groot se slotgebeuren: „Het was alle maal te gek". Vernieuwd elubhüis voor handballers in Voorhout VOORHOUT Handbalvereni ging Plantenboek Foreholte hield zaterdagmiddag van vier tot zeven uur „open huis" in haar totaal vernieuwde en ver grote clubgebouw. Maar liefst 37 leden hebben dit werk tot- standgebracht. Het gebouwtje dat al zo'n vijf jaar door de handbalvereniging in gebruik was als kleedgelegen heid en docheruimte kon, nu in het splinternieuwe kleedgebouw van de voetbalvereniging Fore holte ook twee kleedkamers voor de handbalsters werden in gericht, geheel worden uitgebro ken en als één ruimte worden gerenoveerd. De vloer werd 'geë galiseerd, de wanden van een heraklithplaat voorzien en ge verfd op een bijzonder originele manier, en het plafond werd betimmerd. Als nu voor de win ter de verwarming nog kan wor den aangelegd zitten de dames er warmpjes bij. Ook droog naar ze hopen, en dat juist is in het verleden vaak een enorm probleem geweest. En zijn nu ook aan de buitenkant van het gebouw dakgoten aangebracht die er tot nu toe nooit zijn ge weest Gevolg hiervan was dat hemelwater rechtstreeks langs de muren droop en de vloerbedekking binnen zo nat werd dat men soppend binnen- am. Een en ander heeft de niging wel genoodzaakt om lening van vijfduizend gul- te sluiten. Na de eucharistieviering had pastoor Schoonebeek vele handen te drukken VOORSCHOTEN/HOOGMA- DE/LEIDSCHENDAM - Eén gouden en twee zilveren pries ters werden het afgelopen weekeinde in hun verschillen de parochies gehuldigd. Em. pastoor J. Staadegaard (77) vierde zijn gouden jubileum in de Moeder Godskerk in Voorschoten. Na een plechtige hoogmis recipieerde de pas toor in de Gouden Leeuw. Be halve parochianen van de „Moeder Godskerk" waren hier ook parochianen oit de vroegere standplaatsen van de gouden priester aanwezig. De Em. pastoor verricht in de Moeder Godsparochie vooral bejaardenwerk. Vele felicitaties nam pastoor F. Schoonebeek in Hoogmade gisteren in ontvangst. De pas toor vierde zijn zilveren pries terfeest. De parochiekerk was tot de laatste plaats gevuld toen de jubilaris met deken Van Zoelen een plechtige H. Mis opdroeg. De opbrengst van de collecte, die werd ge houden, werd op verzoek van de jubilaris bestemd voor het opnieuw inrichten van het preisterkoor in de kerk. Enkele honderden leerlingen van de mgr. Bekkers- en de Paus Johannesschool, hun ou ders en leerkrachten waren gisteren in de Petrus- en Pau- luskerk in Leidschendam aan wezig. Zij luisterden de plech tige H. Mis die pastoor Vereec- ken opdroeg ter gelegenheid van zijn zilveren priesterfeest op. ing. Na afloop van het concours werd een défilé in de Langstraat gehouden. SASSENNHEIM Bij de Bijde Bollenzeskamp waarvan de laatste wedstrijden zaterdag j.1. te Hillegom werden gehouden is Zwemvereniging Sassenheim met 14.556.0 pnt. als eerste geëindigd. Tweede was Kat wijk met 14.560.6; derde H.Z.V. Hillegom met 14.930.4; vierde Columbiaan, Voorhout met 15.168.1; vijfde Koudekerk met 15.438.4 zesde Lisse met 15.596.0 en zevende Vivax, Oegstgeest met 15.836.9. Zaterdag 18.6 a.s. worden er door de Zwemver. Sassenheim recreatieve wed strijden georganiseerd in het Zwembad „Wasbeek", met deel name van de verenigingen uit R'burg, Noordwijk en Den Haag. Toegang is vrij, aanvang half 6. OEGSTGEEST De Leidse Houtschool heeft zaterdag de schoolzwemwedstrijden in „Poelmeer" gewonnen. Het is voor de derde maal dat de school beslag legde op de wis- sèlbeker, waardoor deze defini tief in het bezit van de Leidse Houtschool kwam. Tweede werd de Hofdijckschool en der de de Oudenhofschool. De per soonlijke prijzen voor de jon gens gingen naar Frans Lom beek, Martie Lambock en Wil lem van Leeuwen. Bij de meis jes toonden Karin van der Hei de, Jeanette Kruider en Anne- marie Vos zich de besten. WASSENAAR Ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de drumband van de chris telijke sportvereniging „Irene" werd zaterdag op het Blauw Zwart terrein een mars-majoret- ten- en showconcours georgani seerd. Niet minder dan 35 korp sen verleenden hun medewerk LISSE De kunstmarkt van Artemis trok het afgelopen weekeinde veel belangstelling. Voor de tweede maal dit seizoen toonden de leden van de kunst vereniging hun werk in en om de sociëteit aan de Hereweg. SASSENHEIM Zaterdag j.l. heerste er in het zwembad „Wasbeek" waar de traditionele schoolwedstrijden werden ge houden, een enorme drukte van deelnemers, leerkrachten etc. Er waren ruim 400 deelnemers en de St. Antoniusschool werd eer ste met 1921.5 pnt., en kreeg hiervoor de wisselbeker uitge reikt. Tweede was de Kompasschool I en derde de St Aruiaschool. I Verder kregen de drie beste deelnemers die in de verschil lende afdelingen uitkwamen, een médaille uitgereikt, en alle deelnemers een herinnerings vaantje. Aan de estafette-wed- strijden werd ook door ouders en leerkrachten deelgenomen. SASSENHEIM Bij de leden vergadering van „Teylingen" werd de aftredende voorzitter, C. v.d. Meer, die jarenlang als bestuurslid actief was, opge volgd door P. Berg. Vrijdag avond a.s. wordt van hem tij dens een receptie afscheid geno men, evenals van J. Kaptijn, eveneens jarenlang in het be stuur en van W. Pouwels. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heren M. Andewiel, A. Zwijnenberg en A. Smit On danks degradatie van het eerste, kon men zij het met afwisselend succes, terug zien op een goed seizoen, waarin circa 30 elftallen aan competities hebben deelge nomen. Leimuiden Het ziet er naar uit, dat de handtekeningenacties en het indienen van bezwaarschriften door de Leimuidense bevol king, 3 maanden geleden ondernomen tegen het ontwerp- bestem mingsplan „Dorpskern I", sukses hebben geboekt B en W zijn voornemens een aantal planwijzigingen aan de gemeenteraad voor te stellen, die betrekking hebben op de 36 bezwaarschriften, die tezamen door 828 ondertekenaars waren ingediend. Zo zal de bouw van de nieuwe rioolwaterzuiveringsinstallatie (z.g.n 2e uitbreiding), die oor spronkelijk was geprojecteerd tegenover de bestaande aan de andere zijde van de Kerklaan, op die plaats niet doorgaan. In samenwerking met de stede- bouwkundige en het Hoogheem raadschap van Rijnland hebben b en w gronden gereserveerd direct langs de Drecht in het verlengde van de huidige instal latie. De le uitbreiding gaat evenmin door. Wel zal een tijde lijke voorziening van beperkte omvang tot stand worden ge bracht, om de capaciteit, die momenteel 1750 i.e. bedraagt en veel te klein is, te brengen op 2250 i.e. De afstand tot de be bouwde kom van de nieuw te bouwen installatie zal plm. 450 m.,zijn. Het vrachtwagenparkeerpro bleem denken. B en W op te lossen door een parkeerplaats van plm. 30 vrachtwagens te creëren in het deelplan „Raad huislaan". Direkt na de aan koopprocedure van de gronden, zal in principe kunnen worden begonnen met de aanleg ervan en een toegangsweg richting Dr. Stapenséastraat. De oorspron kelijk gedachte vrachtwagen- parkeerstroken, één reeds aan gelegd aan het einde van de Kerldaan en de ander geprojec teerd langs de Oosterweg, zijn hiermede definitief van de baan. Direkt na aanleg van de par keerplaats zal voor het gehele dorp een parkeerexcessenveror- dening van kracht worden. De verplaatsing van het woon wagenkamp zal minder ingrij pend' worden dan oorspronke lijk de bedoeling was. Op de plankaart stond terreinreserver ing aangegeven aan de Ooster weg, aan de grens van een fraai open poldergebied. Nu zal het worden verplaatst naar een ge deelte kampeerterrein van de zeeverkenners, hetgeen in de praktijk betekent, ongeveer een zelfde als de huidige situering doch plm. 100 m. minder diep vanaf de weg (Raadhuislaan). Ook de volkstuinders hebben gehoor gekregen op hun nood kreten. Voor hen is plm 8.500 m2 grond gereserveerd op het open terrein tussen de huidige en de nieuw te bouwen rioolwa terzuiveringsinstallatie. Verder zijn terreinen gereser veerd in de Grietpolder voor uitbreiding van de sportvelden. In de Vriezekoopsepolder langs de nieuwe ontsluitingsweg door het plan Raadhuislaan zal een mortuarium verrijzen. Tegen over het gemeentehuis op de plaats van de omstreden brand weergarage, zal een gebouw ver rijzen met sociaal/culturele be stemming, gedacht wordt aan een biblitotheek. De te bouwen brandweergarage zal onderge bracht worden in het gebouw van de School met de Bijbel, evenals het politiebureau en de Dienst Gemeentewerken. Dit ui teraard na ingrijpende aanpas singen van het complex. Van de nieuwe Christelijke ba sisschool hoopt men, dat deze augustus 1978 gereed zal zijn op het terrein nabij de reeds in aanbouw zijnde Chr. kleuter school. Voor de school is vol doende ruimte gereserveerd voor 8 klaslokalen met een mo gelijke uitbreiding tot 9. De vlag ging in top bij de Ursulakliniek Hoogste punt nieuwbouw Ursulakliniek WASSENAAR De nieuw bouw van de Ursulakliniek heeft eind vorige week het hoogste punt bereikt en bij die gelegenheid hebben bestuur en directie een feestelijke samen komst belegd voor alle mede werksters en medewerkers van de kliniek en voor de vaklieden die de bouw realiseren. Alle medewerkers aan de bouw ont vingen uit handen van direc teur Keman een enveloppe met inhoud. De nieuwbouw omvat een drietal gebouwen, die ver rijzen rond de villa „Conradet- te" waarin ruim een halve eeuw geleden de kliniek ge sticht werd. Men hoopt de ge bouwen resp. per 1 december en 1 januari en 1 februari a.s. op te leveren. Twee gebouwen worden woonpaviljoens voor elk 60 psychiatrische patiënten. Deze gebouwen tellen 2 verdie pingen, waarbij op elke bouw laag 30 bewoners kunnen wor den gehuisvest in één- of twee persoonskamers en één vierper- soons kamer. De inrichting is zodanig dat leef- en werkgroe pen van 15 personen kunnen worden gevormd. Centraal in deze gebouwen zijn de recreatie eet- en woonvertrekken gepro jecteerd. De kamers voor de hulpverleners, c.q. voor de ver pleging, de artsen en de thera peuten zijn zodanig gesitueerd, dat openheid en bereikbaarheid beklemtoond worden. In een van de beide paviljoens zijn observatie-afdelingen (2x15 per sonen) ondergebracht waar die patiënten die nog niet geschikt zijn om in het normale groeps verband te functioneren gedu rende een bepaalde tijd verblij ven zullen om observatie moge lijk te maken. Het derde gebouw wordt een gebouw voor psychologie en therapie. OEGSTGEEST De manege „Moedig Voorwaarts" van de stichting paardrijden voor ge handicapten vierde gisteren het eerste lustrum. De rijdertjes van de manege gaven een aan tal demonstraties. Een groot aantal lustrumherin- neringsmedailles werden aan de ruitertjes uitgereikt Mevrouw A. van Remundt-Epskamp bood het bestuur van de stichting na mens de federatie oudervereni gingen geestelijke gehandicap- i ten een enveloppe met inhoud aan. De demonstraties werden gade geslagen door vele ouders, kin- deren en bekenden. Penning- j meester Weiland: Paardrijden wordt in Nederland nog te veel gezien als een elitaire sport. Het kost enorm veel geld. Er moet i steeds worden gedraaid op bij- I dragen van particulieren en gul- I le gevers. We ontvangen alleen j subsidies van het Prinses Bea- trixfonds en de federatie voor gehandicapten."» Noordwijkerhout Onder vrij grote belanstelling organiseerde de polsstokverspringvereniging „Leeuwenhorst" springwedstrij- den, die geheel in het teken stonden van de competitie van de Polsstok Bond Holland. Zo'n zestig springers uit geheel Nederland namen aan deze wedstrijd deel en zorgden voor een interessante wedstrijd. Er werd gesprongen in zes klas sen en elke deelnemer mocht twee keer springen. Ondanks de aanwezigheid van drie spring- schansen zorgden de vele deel nemers ervoor, dat het een lan ge wedstrijd werd. In de heren Topklasse (de beste springers van de heren en de junioren zijn hierin onderge bracht) zorgde Jaap den Boer uit Groot Ammers voor een nieuw baanrecord met een sprong van 17.17 m. Tweede werd Aart de With (16.60) en derde Piet Nap (14.89m.). In de Heren A-klasse werd Henk Ver hoef eerste (14.18 m). Jan Piet Breedijk tweede (14.01 m.) en de Noordwijker Dik Peschier der de (13.67m.). In de Heren B-Klasse ging Jos Eikelenboom met de eer strijken (15.69m). Hij werd gevolgd door Nick Janson uit Noordwijk (13.74 m.) en Kees Jan de Leeuw (13.71 m.) Bij de dames zorgden de reven springsters voor een waterbal- let. Vier dames haalden geen enkele keer droog de overkant. Slechts één dame Nora de Jong haalde twee keer droog de over kant. Met een sprong van 11.00 m. werd zij tweede. Eerste werd Janny Schoenmaker (11.05 m.) en derde Marian de Groot (10.48 m) Bij de Junioren werden goede sprongen genoteerd. Eerste werd Cor de Zeeuw (14.90 m) De Hillegommer Jos Meskers werd tweede (14.55 m) en de Noord wijker Han Janson derde (14.25 m) Tenslotte de lichtgewichten in de Jongensklasse. Wil Janson uit Noordwijk (deze familie is goed vertegenwoordigd bij het springen) werd eerste (12.47 m) Hij werd op één centimeter ge volgd door Addy Booy en als derde klasseerde zich Jan W. van Vlijmen (11.88 m.) v'. iv-.w Enkele honderden Noordwijkerhouters volgden de verrichtingen van de springers met spanning.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4