I Barbara Krause waardig opvolgster Kornelia Ender In Raalte Skiffeur Kolbe neemt wraak op Zweden en Noren Twee zilveren medailles kanoduo Van der Doe/Rutten Schoon- springploeg Ineke Ran «nttroomt Iggenbach Mikkola weer niet te houden Hii BAKKENIST VERONGELUKT ZIJDELINGS LEIDSE COURANT K 1 AMSTERDAM De 26e editie van le Amsterdamse Bosbaanrace, len zwemwedstrijd die meetelt mor de zwemkronlekbeker, heeft jen recordaantal deelnemers in liet water gebracht: 1964, bijna 200 meer dan vorig |aar. Met recht kan deze creatie van DJK en Het Y de titel voeren van de ..grootste lange baan ter wereld". [Verrassend was de onttroning van ffolanda Aggenbach op de 2 km vrije slag dames. Drie jaar achter- -pen had de Gelderse zwemster tleze race op haar naam geschre den, nu moest zij de eer laten aan de jeugdige Ineke Ran van een van de organiserende verenigingen pJK, die in 25 minuten en 24,5 seconden als eerste het finishlint passeerde. Tweede werd de Haar lemse zwemster Monique Wild schut (Njord'58) en derde Lidia Stegink (Otters). Yolanda Aggen bach moest genoegen nemen met een vierde positie. Bij de heren triomfeerde de sterke Fred Eefting (Zwemlust/Den Hom mel) in 24 minuten en 8,7 secon den. Richard van Klooster (Otters) volgde hem zeer kort (24.10,6) en idiens clubgenoot Frank van Keste- ren werd derde in 24.13,5. Piet 'Stegink, een van de favorieten die een dag eerder de lange baan van Abcoude op zijn naam had ge schreven was kansloos: een tiende plaats in 24.25,45. Bij de school slag dames greep Linda Boekelaar de eerste plaats en bij de heren zegevierde, evenals vorig jaar, Ber- tjan Cornelissen. Europees record polshoog gebroken WARSCHAU De Pool Wladislaw Kozakiewicz heeft gisteren tijdens I atletiekwedstrijden in Warschau het Europese record polstokhoog- sprihijen verbeterd en gebracht op 5,64 meter. Het oude record stond met 5,62 meter op naam van Koza kiewicz en zijn landgenoot Ta- deusz Slusarskl, die op 29 mei van het vorig jaar in Bydgocsz deze prestatie leverden. Het wereldre cord is met 5,70 meter in handen van de Amerikaan Dave Roberts (Eugene, 22 juni 1976). Heins wint concours BLARICUM Johan Helns heeft met Alme tijdens het concours hlpplque van Blarlcum de grote prijs van Nederland gewonnen. Hij werd samen met Dick Lemtra, winnaar van het tweede onderdeel, een Parijs springconcours. Het jachtspringconcours werd gewon nen door Harry Wouters van den Oudenmeijer met Salerno en het tabel-a concours door Piet Rayma- kers met Otrivin. Bloem feliciteert Rutten (rechts) met de overwinning op de 500 meter. ZAANDAM Het Haarlemse kanoduo Ruud toekomst met alleen meer rekening moeten houden van der Doe en S|ef Rutten zal Nederland in ™e' Oosteuropese landen, maar ook met landen als september tijdens de Wereldkampioenschap. Spanje Frankrijk en Belgie^ Daarom ben ik bh, dat __"I „ie .,ar*Q„ao we op de K-2 nummers vlak achter de Belgen zaten, t °mda' zi» in de a,9®'°P®n weken hebben laten zien woordigen. Op de Voorzaan Zaandam waa internationaal in West-Europa vooraan te staan", aldus zaterdag en zondag voor de 19e keer de M internationale Zaanregatta werd gehouden, be- 2owel op de K-1 over 1000 meter als 500 meter bij haalde de Haarlemmers tweemaal een zilveren ^eren eindigde Nederland op de eerste plaats. Op medaille. Daarmee bleven ze even zovele ma- ,je 500 meter ging de zege naar de Haarlemmer Sjef len het in kanokringen toonaangevende koppel RUtten, terwijl Eize Huizing uit Enschede de eerste Bloem/Jacobs, dat ons land vorig (aar nog in plaats op de 1000 meter voor zich opeiste. Dat het Montreal vertegenwoordigde, voor. Tweemaal met het Nederlandse kanovaren bij de dames droevig moest Van der Doe/Rutten echter in Belgische gesteld is werd op de Zaanregatta nog eens benadrukt, kanovaarders de meerdere erkennen. Ineke Bakker, die internationaal zowel in Gent als in Op de 500 meter waren dat Bucke/Vervack die zich Berlijn teleurstellende prestaties heeft geboekt, kwam daarmee een vaste plaats veroverden in de nationale °P d® oor^arl ®®n dubbe,e eerste plaats op Belgische ploeg. Op de dubbele afstand was de winst de 500 en de 3000 me*er te voorschijn. Van enige voor de Bucke/Hanssens. Karei Muys. de naar Neder- internationale tegenstand was eigenlijk nauwelijks land teruggekeerde trainer bij de kanovaarders, was sprake geweest over de prestatie van zijn pupillen in Zaandam best De internationale wedstrijden ,n D.nant (Bel) en Fr.e- te spreken. Dat de wedstrijden internationaal niet zo drichsveld (WDI) zul|en uit moeten maken of de goed bezet waren als vorig jaar. toen zelfs de Russi- afvaardiging naar de Wereldkampioenschappen voor sche ploeg naar Zaandam kwam. vond Muys geen Nederland groter zal zijn of dat het alleen bij het probleem. .Montreal heeft ons geleerd dat we in de Haarlemse duo Van de Doe/Rutten zal blijven. Hansen eindigde deze keer op bijna drie seconden; Svensson moest zelfs zeven seconden prijs geven. Nederland behaalde op de tweede dag weliswaar vijf overwinningen, maar de tegenstand was van matig kaliber. De ploegen uit de Oostblo klanden ontbraken in verband met wedstrijden in Praag. Zo konden met name de dames van Nereus uit Amsterdam winnen: twee zon der stuurvrouwe, twee met stuur- vrouwe en gestuurde vier. Sietske Boomstra, de skiffeuse die op eerste dag vierde werd, behaalde gisteren de derde plaats. De vierde overwinning bij de dames werd bij de dubbel vier behaald. De gestuurde twee van Laga werd bij de heren evenals zaterdag eer ste. Jeroen en Ronald Vervoort van RATZEBURG Op de tweede de achter de Fin Karpplnen, was Nautilus herhaalden bij de twee dag van de matig bezette wed- zaterdag verslagen door de zonder hun prestatie van zaterdag strijden In Ratzeburg stond het Zweed Svensson en de Noor Han- en werden tweede, weer achter de afscheid van de Westdultee sklf- een. De Wereldkampioen nam op Britten Ayling en Ranking. maar feur Peter-MIchael Kolbe centraal, de tweede dag wraak. Reedt na voor de Noren. Het verschil met De pas 23-Jarlge Kolbe, die bij de 600 meter had hl| een voorsprong de winnaars was echter wel toege- Spelen In 1976 het zilver verover- van drie lengten opgebouwd, nomen tot negen seconden LOMBARDORE De Rn Helkki Mikkola heeft gisteren op het cir cuit van Lombardore bij Turijn ook de Grote Prije van Italië In de 500cc-klasse (motocross) gewonnen. Mikkola won de eerste manche, en eindigde in de twee de manche op de tweede plaats achter wereldkampioen Roger De- coster. Gerrlt Wolelnk moest zfch tevre den stellen met respectievelijk de tweede en de vierde plaats, waar door hij in het klassement voor de wereldtitel op de derde plaats blijft (114 punten, achter Mikkola (157) en Decoster (124). t de eerste manche van de 500 c-klasse reed Hartog in een uitge- alanceerde race Baker op afstand n won onbedreigd. In de tweede lanche kon Baker zijn illusies op en overwinning al snel laten va- en. Bij de start haperde zijn ma- ihine en daardoor kwam hij ver n het achterveld terecht. Als een azende probeerde Baker de opge lopen achterstand goed te maken, daarbij erg veel risico's nemend.' Nog voor het einde van de eerste ronde moest hij zijn overmoed be kopen met een valpartij, zodat voor Steve Baker het doek defini tief viel. Overigens zonder nadelige gevolgen voor zijn gezondheid stoestand. Wil Hartog toonde zich bok in deze tweede manche oppermach tig. Door zijn tweede zege verze kerde hij zich van de eindprijs in het algemeen klassement. Door twee derde plaatsen kon Jack Mid delburg enigszins verrassend de tweede plaats in de eindrangschik king grijpen. De Engelsman John Newbold, die in de tweede manche was geworden, moest met een der- de plaats achter beide Nederlan ders genoegen nemen. De 250 cc-klasse n de 350 cc-klas- se waren volledige Zuidafrikaanse aangelegenheden. Alan North ging in de 250 cc-klasse ais eerste over de streep, gevolgd door zijn land genoten Ekerold en Ballington. De 350 cc-klasse leverde een overwin ning op voor Jon Ekerold, terwijl Ballington hier tweede werd. Juup Bosman uit Aalsmeer was een an dere succesvolle Nederlander in Raalte. De 50 cc-klasse internatio naal bracht hij op zijn naam alsme de de 250 cc-klasse nationaal. De 125 cc-klasse internationaal lever de een overwinning op voor de Zwitser Hans Muller. De Bril Phil Read, die vijf Jaar lang niet aan wedstrijden op het eiland Man had deelgenomen, heeft zaterdag de formule 1-wed strijd voor het wereldkampioen schap gewonnen. Kees van der Ven uit Bakel won gisteren zowel de eerste als de tweede manche van de eerste finalewedstrijd voor het kampioenschap van Neder land motorcross in de 250 cc-klas se te Den Dung en. Wil van der Laan en Marl us van de Berg uit Ter Aar werden eerste In de eer ste zijspanmotorcross meetellend voor het kampioenschap van Ne derland, gehouden In Gemert Het Zuidhollandae due zegevierde In beide verreden manches. bi TE Wil Hartog, alias „de Witte Reus van Abbe- was gisteren de grote man bl| de internationale regraces van Raalte, waar zo'n 35.000 toeschouwers ip af waren gekomen. Het met spanning tegemoet leziene tweegevecht met de Amerikaan Steve Baker, lie voor het eerst in Nederland reed, besliste Hartog n zijn voordeel. TURIJN Het is Enith Bri- githa slecht vergaan bij de internationale wedstrijden in Turijn en vooral in de directe confrontaties met de Oostduitse Barbara Krause. Nadat Brigitha za terdag al haar meerdere had moeten erkennen in Krause op de 200 en 400 meter vrije slag, verloor ze gisteren eveneens het on derlinge duel op de 100 meter vrije slag. Barbara Krause liet 57,51 seconden afdrukken, Enith Brigitha kwam tot 57,91 Op de tweede dag van de Zeven- heuvelenwedstrijden won Diane Edelijn de 200 meter rugslag in 2.20,48. Voor de Roemeense Car men Bunaciou (2.24,65). Edelijn zwom ruim een seconde boven haar eigen nationale record van 2.19,32. Wijda Mazereeuw werd tweede op de 100 mter schoolslag (1.16,21. twee seconden boven haar eigen Nederlandse record), achter de Russische Julia Bogda- nova (1.13,14). Drie Nederlandse heren bereikten de finales. Ronald Woutering werd vierde op de 200 meter vlinderslag in 2.11.86. Dit onderdeel werd ge- DEN HAAG Aart de open Tsjechische kampioen schappen schoonspringen, die op 25 en 26 juni in Praag worden gehouden, zullen voor Nederland deel nemen: José de Frel (Mor genstond), Lia Molenaar (Joop Stotijn), René Lint huis (Morgenstond) en Joop Marechal (BZV Solar). wonnen door de Italiaan Alessan- dro Griffith in de Italiaanse record tijd van 2.06,38. Hans Elzerman eindigde als vijfde op de 200 meter wisselslag in 2.16,71 en Ronald Hond werd eveneens vijfde op de 100 meter schoolslag. Hij maakte een tijd van 1.10,46. Barbara Krause, die de Spelen in Montreal door ziekte moest mis sen, lijkt na het stoppen van Kor nelia Ender de grootste Oostduitse troef te zijn geworden. Zaterdag reeds won zij twee onderdelen (200 en 400 meter vrije slag), giste ren voegde zij daar nog overwin ningen aan toe op de 100 en 800 meter vrije slag. Op de 100 meter vlinderslag eindigde zij als vierde Brigitha werd daar tweede ach ter Andrea Pollack en op de 400 meter wisselslag moest zij Andrea Pollack maar net voor laten gaan. De belangrijkste winst moet voor Krause echter zijn dat zij op alle nummers va de vrije slag haar grote concurrente Enith Brigitha voor is gebleven. De Nederlandse dames waren pre cies twee maal zo goed als de heren, rekenkundig gezien dan: de dames behaalden acht finaleplaat sen, de heren vier. De dubbele overwinning van Diane Edelijn op de rugslagnummers was de beste Nederlandse prestatie. Enith Brigit ha stelde daartegenover vier twee de plaatsen, waarvan drie keer achter Krause. Wijda Mazereeuw eindigde op de beide schoolsla gonderdelen als tweede. Bij de heren behaalde Ronald Woutering een derde en een vierde plaats, en werden Ronald Hond en Hans El zerman ieder een keer vijfde. Barbara Krause staat opnieuw op de hoogste trede van het platform. .«sC' ÜM£É Moment uit de strijd in de 500 cc-klasse van de internationale wegraces welke gisteren in Raalte werden gehouden. Op de foto Wil Hartog (1), die de bocht ingaat als leider van het peloton waarin ook Steve Baker (32). CHIMAY - BIJ de motorraces In het Belgische Chlmay Is dit week einde de Weetduitse bakkenist Neumann om het leven gekomen. In de eerste bocht raakte coureur Scherz, die overigens slechts licht gewond raakte, met zijn machine uit de baan. PAGINA 17 Ten einde Het voetbalseizoen is eind elijk ten einde. Na een slopende competitie is gis teren de laatste beslissing in het betaalde voetbal ge vallen ten gunste van Vo- lendam. De Noordhollan ders mogen het opnieuw een keer in de hoogste afdeling proberen, maar lijken met het oude mate riaal en de magere finan ciële situatie nog maar kort geleden dreigde Vo- lendam het betaalde voet bal te moeten verlaten als gevolg van het uitblijven van overheidssteun bij voorbaat al een retourtje eerste divisie te hebben. Maar afgezien van dit as pect kan opnieuw worden vastgesteld dat het voet balseizoen wel erg lang duurt. Officieel is het zelfs nog niet eens ten volle afgelopen, want volgende week wordt er in het ama teurvoetbal nog een duel gespeeld om het algeheel landskampioenschap. Pas dan kan definitief een streep worden gezet onder het seizoen 76-77. Het werd tijd. Rustig Het transfergebeuren vindt zonder al te grote ver schuivingen tot dusver plaats. Met uitzondering van de overgang van Dus- baba naar Anderlecht en Peters naar AZ'67 is het betrekkelijk rustig. Dat duidt er op dat het finan cieel allemaal niet zo bij ster goed in elkaar steekt met ons betaalde voetbal De opbrengsten van een verkochte speler worden i niet zelden aangewend om tekorten van het vorige seizoen aan te zuiveren, waardoor grote gedeelten van de transfersommen niet meer worden geïnves teerd. Dat is voor een ge zonde gang van zaken in het Nederlandse voetbal niet zo verstandig, maar wel begrijpelijk. Tot dus ver is de stroom van goe de spelers van kleine naar grote clubs ook beperkt gebleven. Ook dat is type rend. De kleine clubs zul len er echter niet rouwig om zijn. Flop De ambitieuze wieler- avondzesdaagse is dit jaar een flop geworden. Het project, waarin ook de wat mindere goden in een reeks wedstrijden de kans krijgen de degens te krui sen, kreeg dit jaar zeer weinig publieke belang stelling. Dat was voor de organisatoren naast de problemen die zich al voordeden rond het vast stellen van de etappeplaat sen een extra teleurstel lende ervaring. Men heeft er in ieder geval uit ge leerd dat het experiment om in Terneuzen een rit te houden geen geslaagde greep is geweest. Er kwa men talrijke renners aan de start die in het overige deel van de zesdaagse niet waren verschenen, hetgeen voor de al enige dagen rijdende coureurs een weinig plezierige erva ring was. Het zou jammer zijn als de avondwielerzes- daagse van de kalender zou moeten worden afge voerd, daarvoor is het evenement te waardevol. Het is te hopen dat vol gend jaar voldoende wie lerclubs te vinden zijn om de organisatie van een etappe op zich te nemen. Dat verdient de IWAZ

Leidse Courant | 1977 | | pagina 17