Nog geen besluit over Bteun aan bedrijfsleven Gemenebest wil militaire acties tegen Rhodesië PvdA krijgt steun van CDA na veel moeite Adair: geen f 15 miljoen verdiend aan spuiter Nieuwe maatregelen tegen Britten in Oeganda Werf Schiedam dicht: KABINETSFORMATIE NAAR TWEEDE FASE IINNENLAND/ BUITENLAND LEIDSE COURANT ZATERDAG 11 JUNI 1977 PAGINA 9 PRIJZEN STEGEN 3,7 procent (Van onze parlementaire redac tie) EN HAAG De ministerraad ;eft gisteren, in tegenstelling tot zijn aanvankelijk voorne- jpen, nog geen besluit genomen rer eventuele steun aan het Irijfsleven nu de werkgevers 1 juli als gevolg van de verwacht hoge prijsstijgin- i van 3,7 procent in de eerste Selft van 1977, een hogere prijs compensatie moeten betalen i was aangenomen. Bij nader zien wil het kabinet deze eun plaatsen in het kader van de begroting voor 1978, die lans aan een eerste beschou wing is onderworpen. Een nu te Verlenen steun zal immers Koorwerken in 1978. Premier Den Uyl zei gister avond, dat het demissionaire ka binet wel genoodzaakt is de be groting te behandelen wat de uitgavenkant betreft omdat deze begin juli gereed moet zijn en niet te verwachten is, dat er binnen enkele weken een nieu we regeringsploeg zal aantre den. De bespreking over de wij ze, waarop de uitgaven moeten worden gedekt, kan wel wach ten tot de tweede helft van au gustus. Het kabinet heeft gisteren ook in grote lijnen de zogenaamde voorjaarsnota besproken, dat is de tussenbalans over uitgaven en inkomsten van het rijk in Johua Nkomo, een van de twee leiders van het patriottisch front, een overkoepelende organisatie van zwarte vrijheidsbewegingen in Afrika, heeft in Londen meegedeeld, dat de regering Smith in Rhodesië iedere maandag vele zwarten ophangt na veroordeling op valse en onbewezen aanklachten. Nkomo barstte in lachen uit toen bleek, dat een van de Van onze correspondent Roger Simons LONDEN Twintig politieke leiders op de Gemenebestconferen tie in Londen zijn het in grote trekken met elkaar eens over de algemene principes, waarop de toekenning van onafhankelijkheid aan Rhodesië moet steunen. De noodzaak van gewapende strijd om dit doel te bereiken, wordt door vrijwel alle Gemenebest-lei ders aanvaard. Zelfs Groot-Brittannië ziet nu in, dat onderhande lingen geen alternatief zijn voor wapengeweld. Dr. Owen, Brits minister van buitenlandse zaken, meent echter dat op zijn land de morele verplichting rust, een overeengekomen regeling van de Rhodesische kwestie na te streven. Ondanks de kritiek van sommige Gemenebest-landen, waaronder Nigeria, zijn de meeste lidstaten van mening, dat Groot-Brittannië momenteel de goede weg volgt. Volgens de Nigeriaanse delegatie spant het zich echter niet hard genoeg in om een oplossing te bereiken. De conferentie kwam tot de conclusie, dat Zuid-Afrika ten grond slag ligt aan het Rhodesische vraagstuk, en dat Zuid-Afrika beschouwd moet worden als en Gemenebest-probleem. Premier Callaghan van Groot-Brittannië noemde zuidelijk Afrika „menselij kerwijs het grootste vraagstuk dat wij moeten oplossen". De Rhodesische commando's die vorige week een overval uitvoer den op guerrillastellingen in het buurland Mozambique en daarbij een dorp bezetten hebben deze week ook een vijfde kamp over de zuid-oostelijke grens aangevallen. relatie tot de begroting. Binnen kort wordt die nota aan de Tweede Kamer aangeboden. Het beeld wijkt volgens de mi nister-president niet af van een eerdere tussenbalans, toen bleek dat het begrotingstekort aan zienlijk lager zal zijn dan met Prinsjesdag 1976 voor dit jaar werd verwacht Deze „meeval ler" was een gevolg van het feit, dat er dit jaar een lagere loon- en prijsstijging zal optreden dan was voorzien, terwijl de miljar den vergende wet op de investe ringsrekening als gevolg van de kabinetscrisis nog niet door het parlement behandeld kon wor den en dus pas later zal worden ingevoerd. Moordenaar Luther King ontsnapt PETROS, Tennessee James Earl Ray, de man die tot 99 jaar gevangenisstraf werd veroor deeld wegens de moord op de negerpredikant dr. Martin Lu ther King, is gisteren met vijf andere gevangenen ontsnapt uit de gevangenis van Brushy in de staat Tennessee. Kort na de ontsnapping werd een van de gevangenen weer ingerekend. Ray was de laatste weken vijf maal gehoord door medewerkers van een commis sie uit het Huis van Afgevaar digden die een nader onderzoek instelt naar de moord op Luther King en anderen. Overvallers steken computer in brand ROME Gewapende overval lers hebben gisteren de elektro nische afdeling van de Romein se universiteit overvallen en de aanwezige computer in brand gestoken. De computer, met een waarde van ongeveer 10 mil joen gulden, is door de actie van de drie vrouwelijke en een mannelijke overvallers, in rook opgegaan. Het apparaat kan zo naar de schroothooop, aldus een woordvoerder. Een van de vrouwen zei de aan wezigen in de computterruimte: Wees stil, wij hebben niets tegen julli. Wat de politie betreft, daar zijn wij niet bang voor omdat we toch nog 30 jaar gevangenis straf tegoed hebben. Opnieuw onrust in Soweto JOHANNESBURG - De Zuida- frikaanse politie heeft gister avond charges uitgevoerd tegen groepen jongeren die in het stadsgebied Soweto bij Johan nesburg twee bakkerswagens aanvielen en beroofden. Een van de auto's werd in brand gestoken. Volgens het hoofd van de rellen- politie, generaal David Kriel, heeft de politie niet het vuur geopend op de jongeren. In onofficiële berichten uit het stadsgebied werd gezegd dat dit wel is gebeurd. In het stadsgebied werden giste ren voorts vijf Amerikanen on der wie een diplomaat gearres teerd omdat zij geen toestem ming hadden Soweto te bezoe ken. Na korte tijd werden zij vrijgelaten DRIE DAGEN VENEZUELA In een kennelijk vrolijke stemming is gisteren mevrouw Rosalynn Carter, de echtgenote van de Amerikaanse Amerikaans president, in Venezuela ontvangen door president Carlos Andres Perez. De presidentsvrouw die drie dagen in de Venezolaanse hoofdstad blijft sluit met dit bezoek een reeks van zes bezoeken aan Latijns-Ameri kaanse landen af. Binnenkort kan zij de heer Perez in Washington verwelkomen als hij daar een tegenbezoek aan de Verenigde Staten brengt. NEW CASTLE- UPON-TYNE (AP) De Amerikaan Red Adair, deskun dige in het blussen van branden in olie bronnen, heeft in de Engelse stad New- castle-Upon-Tyne gezegd dat berich ten dat zijn firma 15 miljoen gulden heeft ontvangen voor het bedwingen van de oliespuiter in het Ekofisk-olie- veld belachelijk zijn. Adair verklaarde nog niet te weten hoeveel zijn bestrij- dingsploeg voor het geleverde werk zal ontvangen. Ik heb nog niemand een re kening gestuurd, maar zo'n enorm be drag heb ik in mijn leven nog nooit ge vraagd, aldus Adair. Het bericht over het bedrag van 15 mil joen gulden, dat Adair zou hebben getoucheerd, ver scheen donderdag in een aantal Britse kranten en was naar alle waarschijnlijk heid afkomstig van een Franse olie maatschappij. Verkiezingen India: 9 doden NIEUW DELHI (AP) Minstens negen personen zijn gisteren om het leven gekomen bij gewelddadigheden in het noordoosten van India, waar in zes van de 22 deelstaten verkiezingen worden gehouden voor nieuwe volksvergaderingen. Vanuit Patna, de hoofdstad van de grote, maar verarmde deelstaat Bihar, wordt gemeld dat de politie in een district het vuur heeft geopend op een menigte van ongeveer 1.000 mensen. Daarbij zijn zeker zeven doden gevallen en raakten tientallen anderen gewond. Volgens het Indiase nationale persbureau is in een ander district nog een dode gevallen bij een schotenwisseling. Ook is een persoon doodgestoken bij een incident dat met de verkiezingen in verband stond. Nieuws uit de bedrijven L'Europe De bedrijfsdrukte bij Hotel de l'Europe in de eer ste vier maanden van 1977 geeft vooralsnog geen aanleiding te veronderstellen dat op een toe neming van de bezetting kan worden gerekend, zo blijkt uit het jaarverslag. Het brutoresul- taat van l'Europe steeg van 4,3 min tot 4,6 min. Door de gestegen kosten daalde het be drijfsresultaat van 356035 tot 329.177. De winst kwam on veranderd uit op 80.000. Eer der werd een onveranderd divi dend van 8 pet voorgesteld. Van Heek-Scholco Hoevel 1976 voor Van Heek-Scholco Textielfabrieken hoopvol leek te beginnen na de ernstige terug val van 1975, is het uiteindelijke resultaat duidelijk teleurstellend geweest. Bij een geconsolideer de omzet aan derden van 72,8 min (v.j. 66,3 min) nam het verlies toe van 463.000 tot 787. 00, zo blijkt uit het jaarverslag. Braat De stijgende lijn in de omzet van Braat Bouwstoffen heeft zich in de eerste drie maanden van 1977 voortgezet, wat heeft geresulteerd in een vermeerdering met 14 pet ten opzichte van dezelfde periode van 1976. De resultaten van Baat in 1976 stemmen het bestuur tot tevre denheid. De voornaamste oor zaak was een hogere omzetstij ging dan was voorzien (van 81,2 min naar 92,0 min), waarbij de gunstige weersom standigheden het hele jaar een rol speelden. Het geconsolideer de resultaat na belastingen en statutaire uitkeringen steeg van 463.000 tot 821.000, of per aandeel van 14,92 tot 26,50, een stijging van 77 pet. Voorge steld wordt het dividend te ver hogen van 10 tot 16 pet. Ahog-B.O.B. DEN HAAG - Ahog-B.O.B. Ex ploitatie en Projektontwikkeling NV zal voorstellen het dividend over 1976 te verhogen tot 3,30 in contanten of, naar keuze, acht eenderde pet in aandelen uit de agioreserve, zo heeft het bestuur medegedeeld. Over 1975 bedroeg het dividend 3 of, naar keuze, 1 in con tanten en 1 in aandelen uit de agioreserve. NAIROBI (AP) De ongeveer 300 in Oeganda wonende Britten hebben gisteren de waarschu wing gekregen zich niet te verzamelen of te reizen in groepen die uit meer dan drie personen be staan. Eerder besliste het regime van president Idi Amin dat de Britten het land vooralsnog niet mogen verlaten. Als blijkt dat iemand deze regel overtreedt, zal hij door de veiligheidstroepen worden gearres teerd en in de dichtstbijzijnde gevangenis worden gesmeten, aldus een militaire woordvoerder, wiens verklaring door radio Oeganda werd uitgezonden. Eerder op de dag maakte radio Oeganda bekend dat een Brit, die is gearresteerd op verdenking van spionage in Oeganda, volgende week zal wor den terechtgesteld als hij door een militaire recht bank schuldig wordt bevonden. De radio identifi ceerde de Brit als Cullen, zonder hierbij een voornaam te noemen. Uit bronnen in Kampala is vernomen dat het vermoedelijk gaat om Bob Scanion, een Brit die in 1975 het Oegandese staatsburgerschap aannam. Den Uyl en VanAgt gaan weer praten (Van onze parlementaire redac tie) DEN HAAG De voorzitter van de CD A-fractie in de Twee de Kamer mr. A. van Agt, heeft aan kabinetsformateur drs. J. den Uyl laten weten dat een gesprek in aansluiting op de brief van de formateur, die weer een antwoord was op een brief van Van Agt, noodzake lijk is en dat het geen zin heeft besprekingen over onderdelen van het te voeren beleid te openen voordat dit gesprek heeft plaats gevonden. In een eerste reactie hierop heeft drs. Den Uyl gezegd, dat hij wel bereid is tot een gesprek te komen. Een afspraak is nog niet gemaakt Lustrum stichting studenten huisvesting LEIDEN Met een feestelijke receptie is gisteren het 20-jarig bestaan van de stichting Leidse studentenhuisvesting gevierd. Ter gelegenheid van de lustrum bood mejuffrouw E. van Heerdt tot Eversberg, de voorzitster van de lustrumcommissie een boekje dat handelt over de his torie van de stichting aan. Zij overhandigde het lustrumboekje aan prof. dr. K. Taconis, voor zitter van de stichting. Het boek je is een vervolg op het tien jaar geleden verschenen werkje „Stichting Leidse Studenten huisvesting 1957-1967." Van Nelle niet ontevreden ROTTERDAM (ANP) Het be stuur van De Erven de Wed. J. van Nelle sinds kort een onder deel van het Amerikaanse Standard Brands-Concern, meent wat betreft de financiële gang van zaken in 1976, dat men ondanks een teruggang in de winst van 11,6 min tot 7,3 min niet ontevreden mag zijn. De concernomzet van Van Nelle is vorig met 9 pet gestegen van 745,3 min tot 811,9 min. Hiervan werd 445,8 min in Nederland behaald tegen 371,1 min in 1975. Voorgesteld wordt een dividend van ƒ15 per aandeel van 100 nominaal. Over 1975 werd 19 betaald, eventueel naar keuze 10 in contanten plus drie-eenderde procent in aandelen. Het aantal medewerkers van Van Nelle daalde vorig jaar van 4038 naar 3987. In Nederland bleef het aantal personeelsleden met 2172 nagenoeg constant. Bloemenveiling HONSELERSDIJK (Bloemenveiling CCWS), vrijdag 10 juni 1977. gemiddel de- en hoogste prijs: Amaryllis 25-44; anjers 29-53; anjers tros 29-75; aspara gus per bos 156-275; chrys. tros jaarr. 69-94; chrys. gepl. jaarr. 65-92; euphor bia 39-65; fresia dubbel 24-41; fresia enkel 20-57; gerbera 38-75; gladiolen 34-54; irissen 20-30; leliekelken 50-270, lelietakken 32-285; orchideeën 71-85; rozen groot 30-78; rozen klein 20-40; strelitzia 269-1420; anthurium 66-205 Schade Onweer en wind stoten hebben gis teren tegen het eind van de mid dag aanzienlijke schade aangericht in vooral het zuid- Nederland. In het Limburgse Spau- beek sneuvelden honderden dak pannen. waardoor veel auto's schade opliepen. ROTTERDAM De kans is zeer groot dat de Gusto Werf in Schiedam, onderdeel van IHC Holland, over ongeveer een jaar wordt gesloten. Dit heeft de raad van bestuur van IHC gisteren meegedeeld. Op de werf werken 1070 man. Volgens president-directeur D. H. L. Smit, is er geen kans op nieuwe orders voor Gusto. Dit doordat er nog maar heel weinig vraag is naar offshore-materieel, waar de werf in is gespecialiseerd, en doordat de Japanse concurrentie dezelfde produkten aanbiedt op de wereldmarkt tegen prijzen, die ongeveer de helft lager liggen. Alleen de vijftig a honderd man, die in dienst zijn bij de ingenieurs bureaus van Gusto, kunnen, aldus de heer Smit, redelijk zeker zijn van hun baan. Er is namelijk nog wel vraag naar de „know-how" van Gusto. Kasteel prinses Armgard verkocht DIEPENHEIM (ANP) - Kas teel Warmelo in het Overijssel se Diepenheim is verkocht. De oude eigenaar was Evlyma Trust, de nieuwe wordt dr. H. Avenarius, een praktizerend röntgenoloog. Hij bezit een gro te verzameling antieke rijtui gen. Na de oorlog tot haar dood in 1971 woonde prinses Armgard von Lippe-Biesterfeld op het landgoed Warmelo. Zij was de moeder van prins Bernhard, die het landgoed na haar dood ver kocht aan de buitenlandse maatschappij Evlyma. Het bemiddelingskantoor in Amsterdam verwacht, dat niet overheidssteun de tuinen van Warmelo onderhouden en voor het publiek toegankelijk blijven. Fred Develey coach Buitoni HAARLEM De Haarlemse basketbalvereniging Buitoni heeft de 34-jarige Amerikaan Fred Develey als coach aange trokken. Hij wordt in het nieu we seizoen de opvolger van Frank Kales Develey was in de Verenigde Staten coach van de basketbal- ploegen van St. Louis Universi ty, Minnesota University en Cin- cinatti University. Tussen '74 en '76 werkte hij voor Maccabi Tel Aviv. Onder zijn leiding werd Maccabi tweemaal landskam pioen en was de ploeg ook suc cesvol in het toernooi om de Europese beker. Develey wil en kele Amerikaanse spelers mee nemen naar Haarlem. Van der Woerd eerste in Bern BERN Andries van der Woerd heeft gisteren na het derde onderdeel van de interna tionale moderne vijfkamp in Bern de leiding in het klasse ment behouden. Na het paard- springen heeft Van der Woerd een totaal van 3092 punten. Tweede is de Westduitser Mar tin Delker met 3012 punten en derde de Westduitser Peter Kuhn met 2997 punten. Acht van de 31 deelnemers verzamel den in het springconcours over 15 hindernissen het maximale puntenaantal van 1100. Bij hen was de Nederlander Derksen. Na drie onderdelen is de stand aan kop: 1. Andries van der Woerd (Ned) 3092 punten, 2. Martin Delker (Wdl) 3012, 3. Peter Kuhn (Wdl) 2997, 4. Wolfgang Leu (Oos) 2824, 5. Heinz Stutzer (Wdl) 2820. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De spoedige totstandko ming van een kabinet acht ik in het belang van het land." Deze woordenschreef drs. J. M. den Uyl aan mr. A. A. M. van Agt Odanks het feit dat de heren Den Uyl en Van Agt elkaar per dag meermalen zien in verband met het beleid inzake de gijzelingen, hebben zij hun standpunten met betrekking tot de kabinetsformatie schriftelijk vastgelegd. Dat is nodig om voor het verloop van de formatie misverstanden over eikaars be doelingen te vermijden. Ook is die uitwis seling van brieven nuttig voor het forma tie-archief. Maar voor alles zijn Den Uyl en Van Agt minister-president en vice-premier, welke functies nu alle aandacht voor de gijzelin gen vragen. Maar formateur Den Uyl wil dat er gauw een progressief kabinet komt, waarbij hij uiteraard rekening heeft te houden met de wensen van fractievoorzit ter Den Uyl.N Ook met die van CDA-fractievoorzitter van Agt. Deze had moeite met de term „pro gressief kabinet" en met het meedoen door D'66 aan de formatiebesprekingen, wilde eerst in de programma-besprekingen de discutabele zaken als grond politiek en ver- mogensaanwasdeling afwerken en daarna de „immateriële kwesties" aan de orde stellen. De brief van Van Agt werd onmid dellijk uitgelegd als vertragingstactiek van het CDA. Formateur Den Uyl heeft bij zijn pogingen om tot een progressief kabinet te komen de volgende hobbels en hindernissen op zijn weg: De weerstanden in het CDA om met de PvdA te regeren. Odnaks het verkiezing sprogramma staat een groot deel van de CDA-kamerfractie niet als bijster vooruit strevend te boek. Daarbij leven bij delen van het CDA nog steeds grote onlustgevoe lens om de formatie-Burger in 1973. „Omzien in wrok," geldt nog steeds voor een deel van het CDA, zeker voor de CHU-mensen. Daarbij komt dat het CDA in een kabinet met de PvdA niet de eerste viool kan spelen en dat in een kabinet met de WD wel zou kunnen doen. De onderhandelingen over het regering sprogramma zullen bijzonder moeilijk ver lopen. De bezuinigingsoperaties bij de overheid en in de sociale verzekeringen vergen offers, in de hoge inkomens zal worden gesneden, het gros van de werkne mers gaat er in netto-inkomen de komende jaren niet op vooruit De bestrijding van de werkloosheid is een helse opgave, waar bij vermoedelijk aan een verdergaande invloed van de overheid niet valt te ontko men Voordat echter het totale regeringprogram ma in de onderhandelingen van de forma teur met van Thijn (PvdA), Van Agt (CDA) en Terlouw (D'66) aan de orde komt, moet allereerst de hobbel van de grondpolitiek aanleiding tot de kabinetscrisis wor den weggewerkt Als dat lukt komen de drie andere zgn. hervormingsvoorstellen aan de orde:, herziening Ondernemingsra den, invoering Vermogensaanwasdeling en instelling van een Investeringsrekening om aan het bedrijfsleven gelden tot het schep pen van arbeidsplaatsen beschikbaar te stellen. Een volgende fase in het formatie-overleg is dan de bespreking van „immateriële kwesties", waarbij het voornamelijk gaat om een regeling van de abortus-wetgeving. De PvdA-partijraad heeft al verklaard dat legalisering van de abortus voorwaarde is voor deelneming aan het kabinet en dat er een garantie moet komen dat bij aanne ming van een regeling door het parlement de betrokken minister van justitie zijn handtekening onder de wet zet Bij de PvdA vindt men het vanzelfsprekend dat met het oog op deze kwestie Van Agt niet zal terugkeren als minister van Justitie. De laatste fase en zeker niet de gemakke lijkste is dan de vraag hoe de ministerspos ten en de posten van de staatssecretarissen moeten worden verdeeld Formateur Den Uyl heeft CDA-leider Van Agt laten weten dat dit nu nog niet aan de orde is. Eerst wil hij over het program praten. Maar het CDA vindt de zetelverde ling zo belangrijk dat het er zo gauw mogelijk over wil praten. Van Agt wil dat recht wordt gedaan aan de verkiezingsuit slag. Den Uyl heeft nu laten weten dat hij dit standpunt ten volle deelt. Maar de PvdA wil ook dat de grote verkiezings winst van deze partij in de zetelverdeling tot gelding komt In ieder geval moet Den Uyl minister-president van het progressie ve kabinet worden. Het beleid van de afgelopen vier jaren moet worden voortge zet Het lijkt erop dat formateur Den Uyl mikt op een zetelverdeling van 8 PvdA (inclusief de minister-president, 7 CDA en 1 D'66. Net als nu zestien ministers, waar bij dan nog wat geschoven kan worden met staatssecretariaten. Als nu „ten volle recht moet worden ge daan aan de verkiezingsuitslag," zoals de formateur schrijft, hoe zou dan de verde ling van de ministersposten precies moeten zijn? Eerst de percentages van de stemmen die PvdA, CDA en D'66 bij de verkiezingen kregen: PvdA 33,81 procent, CDA 31.91 procent, D'66 5.43 procent Ogerekend in ministerszetels wordt dat: PvdA 7,6, CDA 7,17 en D'66 1,22. De PvdA rond kennelijk boven een half naar boven en beneden een half naar beneden af en zegt dan: 8 plus voor ons (acht ministers, van wie een de zware post van premier), 7 voor het CDA en 1 voor D'66. Wat dan achter de komma's staat, kan worden gecompenseerd in de posten van de staatssecretarissen. Het CDA voert natuurlijk aan dat 8 plus veel meer is dan 7,6, omdat bij een tweede stemming in het kabinet de stem van de minister-president de doorslag geeft. Maar daar stelt de PvdA dan tegenover dat de PvdA als grootste met tien zetels winst uit de verkiezingen te voorschijn is gekomen en dat die uitslag moet worden gehonoreerd. Wanneer PvdA, CDA en D'66 het uiteinde lijk een s worden over de feitelijke zetel verdeling, dan komt de vraag aan de orde: wie op welk departement? Zal het CDA het ministerie van Justitie prijsgeven? Mag Boersma op Sociale Zaken blijven zitten? Zo zouden er nog wel een paar vragen zijn te stellen. Eén ding is duidelijk: als Den Uyl in zijn formatiepogingen slaagt wat een grote prestatie zou zijn dan houdt Nederland een progressief kabinet, on danks de bedenkingen van het CDA. Toen Den Uyl de formatie-opdracht van de ko ningin kreeg, wist deze niet anders dan op grond van het advies van fractievoorzitter Den Uyl dat de PvdA opnieuw tot een progressief kabinet wil komen, omdat de kiezersuitspraak hierover duidelijk genoeg was. Maar ja, na lang onderhandelen kunnen de hobbels best te groot blijken. In dat geval zou Den Uyl in de loop van juli zijn opdracht aan de Koningin moeten terugge ven. Het is niet waarschijnlijk dat het staatshoofd dan maar meteen denkt aan een kabinet van CDA en WD. Eerder lijkt het waarschijnlijk dat een informateur dan moet verkennen of de hobbels en hinder nissen tussen PvdA en CDA onoverkome lijk zijn. Juist in de moeilijke jaren die ons te wachten staat heeft ons land behoefte aan een sterk kabinet dat over de steun van een meerderheid in het parlement moet beschikken. Met 77 zetels zou de basis voor een kabinet van CDA en WD wel erg smal zijn.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 9