„Ik vertik het om water bij de wijn te doen" Opzet wielerzesdaagse moet herzien worden Hermens opnieuw tegen Puttemans PIET SCHRIJVERS DESNOODS BOUW WEER IN Pollentier beheerst uitgebluste Italianen V oetbalweekblad verliest kort geding Boskov Hockeymeisjes walsen Italië plat: 7—0 Duitse sportbond keurt gebruik anabolica af Softbalploeg DRIE NIEUWELINGEN BIJ DE GRAAFSCHAP liSPORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 11 JUNI 1977 ABCOUDE Piet Schrijvers maakt er geen geheim van: als hij en sijn huidige werkgever Ajax niet op zeer korte termijn tot een vergelijk komen, dan zal hij, de doelman van de Amster damse kampioen en van het Nederlands elftal, zijn carrière voortijdig afbreken. De standpunten van beide partijen zijn scherp afgetekend en de kloof, die sinds het openen van de onderhandelin gen over een nieuw contract is ontstaan, is daar bij zo groot, dat een compromis uitgesloten lijkt. Daarbij komt nog dat Piet Schrijvers niet bereid is concessies te doen, ook Ajax schijnt zijn laatste woord te hebben gedaan en dus moet het niet verwonderlijk worden geacht als de robuuste doelman met ingang van ht komende seizoen van het nationale en het internationale voetbaltoneel verdwijnt. Piet Schrijvers zal die stap wel betreuren. Logisch natuurlijk, maar hij weet nu al zeker dat hij er niet al te lang bij stil zal blijven staan. Het is een gril van hem, noch een poging om Ajax op stang te jagen. Integendeel, hij heeft lang genoeg over de hele materie nagedacht, heeft de hele zaak uitvoerig met zijn zaakwaarnemer en adviseur Cor Coster doorgesproken, en is daarbij tot de conclu sie gekomen, zelf geen schuld te hebben aan een eventuele breuk met Ajax. Waarbij hij er dan van uitgaat dat hij niet bij een andere betaalde club in binnen- of buitenland aan de slag kan komen, gezien de door de landskampioen tot 1 miljoen opgeschroefde transferprijs. De moeilijkheden zijn allemaal ontstaan toen Piet Schrijvers, wiens driejarige verbintenis per 1 juli afloopt, met het bestuur van Ajax om de tafel ging zitten om te praten over een nieuw contract Hij: „Het ging bij mij hetzelfde als bij de andere spelers van ons: ze kregen allemaal een veel lager salaris aangeboden. Uiteraard wil ik dolgraag blijven voetballen, maar ik vertik het om minder te gaan verdienen. Logisch toch? Als ik gewoon bij een baas zou werken en die zou op een gegeven moment tegen me zeggen: luister eens, je bent best een aardige jongen, maar ik kan er niets aan doen dat je minder poen in je handje gaat krijgen, nou dan wist ik het wel. Dan zou ik naar hem toestap pen en hem vertellen: sorry baas, mij niet gezien, ik ga wel een andere baas opzoeken. En dan kun je binnen de kortste keren ergens anders heen gaan". „In de voetballeri ligt dat wel even heel anders. Ik heb mijn eisen bij Ajax kenbaar gemaakt, maar daar wilde niemand verder op ingaan. Voor mij toen aanleiding om te zeggen: goed, kijk dan maar vat ik moet kosten, dan zal ik wel proberen om «gens anders onderdak te komen. Ze vertelden n* doodleuk, dat ik een miljoen op moest brengen, le&er hoor, heb ik ze geantwoord, want het bekkende wel, dat ik geen enkele kans had om weg te komen. Welke club betaalt er immers een miljoen pegels voor een keeper? Ik zou er tenmin ste geen enkele weten, wie eigenlijk wel?" „Enfin, ik heb de heren toen laten weten, dat ik, als we niet tot elkaar zouden komen, met de hele voetballerij zou stoppen. Eerlijk, dan kap ik er mee en dan zoek ik wel werk. Daar ben Jk trouwens nu al druk mee bezig. Pas nog ben "ik bij een goede vriend van me in Limburg geweest. Die heeft een bouwonderneming, daar kan ik van vandaag op morgen aan de slag. En dan hoef ik niet op een steiger te gaan staan of zo, nee, dan wandel ik gelijk de hogere sferen binnen. Als een soort opzichter of zo. Geen enkel probleem. Ik ben handig zat, en weet veel van beton af en van de hele bouwbusiness. Als ik drie maanden-met die vriend van me meeloop, weet ik wel genoeg. Daar hadden we al vaker over gepraat en het was eigenlijk mijn bedoeling toch al om over een jaar of drie vier, in die zaak van hem te stappen, als Piet Schrijvers, de doelman van Ajax, leeft momenteel in grote onmin met de Amsterdamse landskampioen. Het is zelfs nog lang niet uitgesloten, dat hij binnenkort een definitief punt achter zijn actieve voetballoopbaan zal gaan zetten. ik mijn loopbaan besloten had. Wat mij betreft ziet het er naar uit dat dit heel binnenkort gaat gebeuren. Misschien zie je Pietje volgende maand al in de bouw aan het werk". Piet Schrijvers zal die start dan zonder schuldge voelens aan het hele gebeuren gaan maken. Hij weer: „Ben ik de enige soms die met Ajax overhoop ligt over een nieuw contract? Nee toch zeker. Kijk maar naar al die anderen. Hoe lang heeft Rndi Krol al niet lopen klagen, die zeurt over niks anders dan bij Ajax weggaan. En Ruud Geels dan, en Barry Hulshof? En waarom is Johnny Dusbaba nu weggegaan en waarom heeft Ling nog steeds niet getekend? „Nou, dan moet het dacht ik toch wel duidelijk zijn waar de schoen wringt. Maar ze maken mij niet wijs dat er geen centen zijn. Toen ik drie jaar geleden van FC Twente naar Ajax ging, heb ik horen mompelen, dat de Amsterdamse club het lieve sommetje van 13 miljoen gulden had. Dertien miljoen, jawel, en dat is een bedrag dat je niet zomaar één, twee, drie opmaakt. Ja, hoe het precies met al dat geld 2t, daar kom je toch nooit achter. Het zal me verder ook een zorg zijn, als ik m'n centen maar beur. Hoewel... het begint er langmerhand toch wel erg veel op te lijken, dat dat niet gebeuren zal. De kloof die er tussen mij en Ajax bestaat is redelijk groot. En hoe groter de kloof, hoe kleiner de kans dat je bij elkaar komt. Volgens mij heb ik echter geen onredelijke of buitensporige eisen gesteld". „Bovendien weten ze bij Ajax, dat ik in de afgelo pen drie jaar mijn bek geen enkele keer open gehad heb, ik heb nog nooit over ook maar één cent gemekkerd. Alles heb ik voor de club willen doen, ik heb alleen maar in positieve zin voor Ajax gedacht. Mag je dan alsjeblieft een keer de mond lostrekken als een contract afgelopen is?" Dat heb ik dus gedaan, maar mijn voorstellen werden zo van de tafel geveegd, hup weg. Toen kwam die eventuele transfer ter sprake, en vertel den ze me ijskoud, dat ik een miljoen moest kosten. Verder hebben ze niks gedaan, ze laten de zaak gewoon op z'n beloop. Dat doe ik nou ook, reken daar maar goed op. Ze kennen mijn eisen en als ze wat willen kunnen ze bij me komen. Worden we het niet eens, dan houd ik er mee op, dat gebeurt honderd procent zeker als er geen oplossing gevonden wordt. Maar, die oplossing moet wel van Ajax komen en niet van Piet Schrijvers. Dat heb ik de heren van meet af aan laten weten, maar toen ik zei, dat ik zou stoppen, begonnen ze dom te lachen. Ze dachten namelijk, dat ik wel bij zou draaien. Mooi van niet, dat doe ik niet. Als je me niet gelooft, heb ik ze meege deeld, bel dan onze vriend Jan Masman maar op. Die dacht een paar jaar geleden ook dat ik wel bakzeil zou halen, maar mooi dat FC Twente indertijd eieren voor zijn geld heeft gekozen. Hans Kraay ging met 8 ton nanaar Enschede toe, kwam met Piet Schrijvers en 2 ton in zijn portefeuille terug. Zo wijs, heb ik tegen Ajax gezegd, zou ik ook maar zijn als ik jullie was. Zo is het toch?" „Als ik nu zou stoppen, dan vangt Ajax niks voor me en dan moet er een nieuwe keeper worden gezocht voor zo'n zes of seven ton. Maar dan hebben ze geen keeper voor zes, ^even ton, nee die knaap kost hen in feite 1,7 miljoen. Laat Ajax dan toch reël zijn en mij voor zo'n zes ton laten gaan. Kunnen ze voor dat bedrag een nieuwe keeper kopen en dan spelen ze in dat opzicht quitte. Bodendien gaan we dan niet met een kwaaie kop uit elkaar en dan hoeven we elkaar ook later nooit iets te verwijten. Nou ja, se zien maar, ik kan me er nu niet druk meer over maken. Ik ben op het ogenblik een beetje aan het knutselen en ik vermaak me echt wel. Is het mooi weer, dan ga ik vissen, en als het stralend weer is lig ik lekker op Zandvoort. Ik ga met vakantie naar Benidorm en dan kom ik 2 juli terug. Als ik het goed heb begint de training bij Ajax twee dagen daarn en als de zaak dan niet beklonken is, zien ze mij niet meer terug. Dan ben ik vorige week vrijdag voor het laatst bij de club geweest. Ik heb mijn spulletjes opge haald, de spelers gedag gezegd en afscheid geno men van onze trainer, Ivic. Ik heb hem gezegd, dat ik eventueel zou stoppen en hij dacht eerst dat het een geintje was. Bobby Haarms stond daarbij en die vertelde hem, dat ik het serieus meende. Toen stond Ivic me toch zielig te kijken, ik had gewoon medelijden met hem. En ik ben ervan overtuigd, dat hij, als hij het geld ervoor gehad zou hebben, gezegd had: ik leg het verschil erbij. Zo is hij, een verschrikkelijk fijne vent Voor hem zou ik het ook rot vinden, want hij heeft toch al genoeg dingen aan zijn hoofd. Ze hebben hem ook al van alles en nog wat beloofd als we kampioen zouden worden, maar dat gaat allemaal niet door. Ook al weer zoiets...." Als de breuk tussen Piet Schrijvers en Ajax definitief wordt, wil de doelman van Oranje proberen louter en alleen voor de gezelligheid in de voetballerij actief te blijven. Daarover: „Ik denk dat ik dan een amateurclub ga zoeken om daar als trainer te beginnen. Het C-diploma heb ik op zak, dus dat zou wel kunnen. En wie weet, vind ik iets als speler-trainer, dat zou me ook wel liggen. Maar daar zal pas na 4 juli over gepraat worden. Reken er echter niet op, dat ik, net als Willem Suurbier, alsnog zal bezwijken. Die kwam wel terug, maar beide partijen hebben toen water bij de wijn gedaan. Dat vertik ik. Als ik het zeg dan doe ik het ook. Echt, ik zou het verschrikkelijk beroerd vinden als het zo zou lopen, maar ze zullen weten wie Piet Schrijvers is. Die heeft op dat punt z'n vaste principes, daar wijkt hij niet van af'. Kyo Teusink ROTTERDAM - Vujadin Boskov, de Joegoslavische trainer van Feye- noord, heeft het kort geding tegen het voetbalweek blad Voetbal In ternational ge wonnen. De Rot terdamse rechter deed gisteren uit spraak in het kort geding dat de trainer had aangespannen naar aanleiding van een publicatie. VI schreef in een artikel dat Boskov de hand had in transfers van met name Joegoslavische voetballers naar Nederlandse clubs. Deze transfers werden volgens het blad geregeld door de in Nederland wonende Joegoslavische journalist Sacha Hristic. Deze spande eveneens een kort geding aan tegen Voetbal International. Gisteren werd het blad veroordeeld tot het plaatsen van een rectificatie in het eerstvolgende nummer. Bovendien komen de kosten van het geding voor rekening van het weekblad. VARESE Michel Pollentier wacht nog slechts één obstakel voordat hij zich eindoverwinnaar in de zestigste ronde van Italië mag noemen. Dat betreft vandaag de 29 kilometer lange tijdrit in Binago. Maar ook deze rit tegen het horloge hoeft voor de kleine Belg eigenlijk geen noemenswaardig probleem te zijn. Immers, Pollentier is na zijn door een valpartij uitgeschakelde kopman Freddy Maertens één van de beste tijdrijders en voor de uitgebluste Italianen in deze Giro hoeft hij zeker niet bang te zijn. De 138 kilometer lange rit van gisteren, die de renners van San Pelgrino Terme naar Varese voerde, kwam Pollentier weder om geheel en al zonder kleer scheuren door. Zijn voornaam ste belagers Moser en Baron- chelli ondernamen zelfs geen enkele aanval op zijn positie. De twintigste etappe werd door „naamlozen" toch nog een klein beetje levendig gehouden. Wil- mo Francioni won uiteindelijk, Pollentier en zijn concurrenten reden 42 seconden na de ritwin naar over de eindstreep in het peloton. De uitsla*: 1. Francioni (Ita), de 138 kilometer en 3.18.34, 2. Parsani (Ita) op 4 sec., 3. De Geest (Bel) op 10 sec., 4. Vilar- debo (Spa) z.t, 5. Antonini (Ita) z.t, 6. Chinetti (Ita) z.t., 7. Mazzantini (Ita) z.t., 8. Grande (Spa) z.t, 9. Frac- caro (Ita) z.t, 10. Battaglin (Ita) z.t Het klassement: 1. Pollentier (Bel) 104.16.20, 2. Moser (Ita) 0p 2.02, 3. Baronchelli (Ita) op 2.25, 4. Panizza (Ita) op 5.23, 5. Vandi (Ita) op 5.33, 6. De Witte (Bel) op 7.03, 7. Riccomi (Ita) op 8.27, 8. Beccia (Ita) op 9.58, 9. Bortolotto (Ita) op 10.18, 20. Fran cioni (Ita) op 14.08. De elfde etappe van de Milkra- ce werd gewonnen door de Ts jech Zdenek Bartonicek. Hij legde de 162,5 kilometer tussen Cardiff en Swindon af in 4 uur, 23 minuten en 31 seconden. In het algemeen klassement blijft de Rus Goesainov leiden met 8 seconden voorsprong op de Zweed Segersall. De Britt Car- Wilmo Francioni wint in Varese de twintigste etappe van de ronde van Italië butt, diens landgenoot Downs en de Zwitser Freta hebben res pectievelijk 19, 20 en 22 secon den achterstand. WENEN Het Nederlandse meisjesteam is gisteren in Wenen het hockeytoernooi om de Europese beker uitstekend begonnen met een klinkende 7—0 overwinning op Italië. In de eerste helft liep het bij Oranje gezien de magere 1—0 ruststand nog wat stroef, doch na de pauze werd er driftig op los gescoord. Het ziet er naar uit dat Nederland en West-Duitsland zonder al te veel moeite de finale zullen bereiken. De Westduitse meisjes versloegen in poule A gastheer Oostenrijk met 6—0. Een nationale selectieploeg heren versloeg gisteravond op het kunstgrasveld van Kampong in Utrecht de Poolse nationale ploeg met 4—1. Bij de rust leidde Nederland met 2—0. De Hollandse doelpunten werden gescoord door Paul Litjens (Driemaal) en Ties Kruize. De Poolse treffer kwam op naam van Jozef Wyberalski. Vandaag speelt Nederland in Zwolle een officiële interland tegen Polen. BONN Vandaag beslist de hoogste commissie van de Duitse Sport Bond (DSB) in Baden-Baden over een principiële uitspraak waarin „iedere medisch-farmaceutische beïnvloeding van de pres taties en technische manipulatie van sporUieden" wordt afgewe zen. Het lijdt geen twijfel dat deze verklaring zal worden aangeno men. Hiermee is (voorlopig) een einde gekomen aan een bewustwordings proces in de Duitse sportwereld ten aanzien van doping en andere kwalijke sportpraktijken die met name aan het - licht kwamen tijdens de laatstgehouden Olympische Spelen te Montreal. Naar aanleiding van onder meer het toedienen van anabolica en het opblazen van darmen met lucht, ontspon zich in de Bondsrepubliek een maandenlange discussie tussen voor- en tegenstanders. De Hagenaar Kettenis staat in het algemeen klassement van de internationale wieler- avondzesdaagse op de tweede plaats met een achterstand van tien punten op rose truidrager Tranken uit Oostertiout. STRUD AAN KOP KLASSEMENT GESTREDEN TERNEUZEN De vijfde etappe van de internationale wielerzesdaagse, die gisteravond in het Zeeuwse Terneuzen door Johnny Konings winnend werd af gesloten, had weinig of niets met het geheel te maken. Immers, in Terneuzen kwamen renners aan de start al met al een stuk of veertig in totaal die alleen in deze étappe op de fiets stapten en dit deden om het rennersveld alsnog een wat sterker aanzien te kunnen ge ven. Logisch dat je hierdoor een verkeerde verhouding krijgt in het rennersveld, dat reeds vier dagen op het zadel zit. Enkele Zeeuwen gingen direct voor een of ande re ploeg rijden. Waar gaat het op deze manier met de IWAZ naar toe, vroegen velen zich dan ook volkomen terecht af. De organisatie moet om de zaken rond te krijgen wat etappe-plaatsen betreft naar Terneuzen, omdat de plaatselijke middenstand aldaar nog bereid was enig geld in het wielrennen te spenderen. Heeft de IWAZ echter nog wel bestaans recht? Het rennersveld mist de beste Nederland se amateurs, want startgelden zijn er nu eenmaal hier niet bij en een behoorlijk veld kost vandaag de dag toch al snel zo'n 5000 gulden per etappe. Voorzitter Jan in 'tVeld zou best zes dagen in Den Haag of omgeving rond willen blijven toeren. Maar dan wel met deelnemers van allure. Dan komen er trouwens automatisch ook eens wat meer toeschouwers kijken. Vooral donderdag avond ontbrak het in het Haagse Zuider park duidelijk aan publieke belangstel ling. Voorzitter In 't Veld: „De zesdaagse kost in deze opzet 15.000 gulden. Ik durf ge rust te stellen dat we dit geld in stukjes en beetjes bij elkaar moeten krijgen en dat het steeds een hele hoop moeite kost Van de gemeenten (drie etappes in Den Haag) kregen we geen enkele cent subsi die. Op deze wijze kunnen we natuurlijk niet doorgaan. Aan deze sport kunnen we veel mensen plezier laten beleven. Dat mag de gemeente Den Haag dan toch best wel wat kosten?" Vanmiddag gaat de laatste etappe op de boulevard van Scheveningen van start met Piet Franken uit Oosterhout in de rose leiderstrui. Half koers waren er gisteren nog slechts tien deelnemers aan de zesdaagse in de voorste gelederen te vinden. Logisch wanneer men bedenkt dat de gelegenheidsrenners allemaal fit aan de start konden verschijnen. De overwinning was zoals gezegd voor John ny Konings, doch voor de zesdaagse ging Gerrit Looyenstein als eerste (in de koers als tweede) over de eindstreep. De Zeeuw Jan van der Meer pakte de derde plaats voor de Westduitser en winnaar van vo rig jaar Ronald Weissinger die gister avond eindelijk weer eens wist te vlam men. De Hagenaar Kettenis, die zesde werd in de koers van Terneuzen, heeft voor het algemeen klassement thans 26 punten verzameld. Alleen een wonder kan hem nog aan de eindoverwinning helpen want Piet Franken, gisteren zevende bij aan komst, heeft nu reeds een puntentotaal van 36. Alleen een zege met een kleine minuut voorsprong van Kettenis of het niet uitrij den van Franken vanmiddag in Scheven ingen kan Kettenis nog op de hoogste trede van het erepodium helpen. Maar daar rekent geen enkele wielerfan meer op. De strijd is wat betreft het eindklas sement dan ook al lang en breed gestre den. De vraag is eigenlijk alleen hoeveel renners nog de moed op kunnen brengen om op het zware Scheveningse parkoers te starten. VAN RIJSWIJK De etappe-uitsla*: 1. Konings, 2. Looijenstein, 3. Van der Meer, 4. Weissinger, 5. Aarts, 6. Kettenis, 7 Franken, 8. Pronk, 9. Van de Geloof, 10. Van der Valk. Het algemeen klassement: 1. Franken 36 pun ten, 2. Kettenis 26 punten, 3. Van der Valk 20 punten, 4. Joevenaar 20 punten, 5. Van der Berg 19 punten, 6. Weissinger 17 punten, 7. Rietveld 17 punten, 8. Waalsaorp 15 punten, 9. Kleinen 15 punten, 10. Looijenstein 13 punten. Het ploegenklaasement: 1. De Markthof 116 punten, 2. Batavus 105 punten, 3. Blue-de-Nil 99 punten, 4. West Duitsland 84 punten, 5. De 99 punten, 4. West Duits Bollenstreek 75 punten. Europese toernee voor Brazilië SIO DE JANEIRO - Bet Bra- ziliaanse voetbalelftal xal ter voorbereiding op het eindtoer- nooi van het wereldkampioen schap een toernee door Europa maken. De eerste wedstrijd is op 1 april in Parijs tegen Frankrijk, de tweede op 5 april in Hamburg tegen West Duitsland, de derde op 7 april in Madrid tegen Span je en de vierde op 19 april in Londen tegen Engeland. Voor die tijd of tussendoor speelt Brazilië ook nog in Tunis tegen Tunesië. DEN HAAG De Nederland softbalploeg is voor de trip naar de verenigde Staten (14 juni t/m 7 juli) als volgt samen gesteld: Werpsters: Marian van Ginho- ven, Ineke Mulder, Fredy van Offeren en Christiane Ouden dijk. Achtervangsters: Elly Nijhuis, Ans Kroon en Gerda Treuren Binnenveld: Renee v.d. Berg, Loes Buenting, Hilde Foks, Lu- dy van Mourik, Mia Spaangaren en Els Spee. Buitenveld: Marijke Sijtema, Betty Veens tra en Elly Zweers. Coaches: Nol Houtkamp en Wil Dekker. DEN HAAG Voor de internationale atletie kwedstrijden, die woensdag 15 juni op Papendal worden gehouden, staan twee bijzonder aantrek kelijke nummers op het programma. Op de 5000 meter sullen Jos Hermens en de Belg Miel Putte mans tegen elkaar uitkomen. Twee jaar geleden liep het tweetal op Papendal eveneens tegen elkaar. Puttemans zegevierde toen in 13 minuten en 18 seconden, wat later de beste seiaoenpresta- tie van 1975 bleek te zijn. In die race bracht Jos Hermens het Nederlandse record op 13 minuten en 22.4 seconden. Miel Puttemans is houder van het wereldrecord op de vijf kilometer met 13 minuten en 13 seconden. Aan de wedstrijd op de vijf kilometer zullen verder Gerard Tebroke (CI- KO'66) en Klaas Lok (Phoenix) deelnemen. Het is niet uitgesloten dat ook nog een sterke west duitse loper al uitkomen. Een ander topnummer kan het hoogspringen he ren worden. Het is vrijwel zeker dat Dragan Tancic met zijn groep hoogspringers naar Papen dal komt Van die groep maakt ook Ruud Wielart, die afgelopen zondag in Turijn het Nederlandse record op 2,26 meter bracht, deel uit Verder zitten in de selectie van „hoogspring professor" Dragan Tancic de Westduitsers Carlo Thraenhardt (?21) en Wolfgang Killing (2,18 m) alsmede de Belg Guy Moreau (2,21 m). Een aantrekkelijk duel kan ook de 800 meter dames worden met Olga Commandeur, de Europe se jeugdkampioene van 1975. De atlete uit IJmui- den ontmoet o.a. de Belgische Annemarie van Nuffel, die dit seizoen reeds 2.02.32 liep en de nationale kampioene Riet Kruiswijk, die woens dagavond op Papendal haar beste seizoenprestatie van 2.06.5 realiseerde. DOETINCHEM Het naar de eerste divisie gedegradeerde De Graafschap heeft het aantal spelers, dat met zekerheid volgend seizoen de kleuren van de Doetinchemae club ad verdedigen, met drie uitgebreid. Nadat Nico van Zoghei, Gerrit Mintjes en Joop Koenders zich van de oude kern al in een eerder stadium hadden verbonden, werden gisteren Hans Polko (ex-Heracles), Roel Brinks (ex-FC Twente, SC Cambuur en Olympia Bocholt) en Henk Pieneman (ex-Telstar), definitief ingelijfd.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 11