Rijksweg 11 tast leefmilieu aan" Boltini in Uitvoering Boulevardplan Noordwijk van start Koudenhoorn krijgt voetgangersbrug Polsstokspringen in Noordwijkerhout Henny Bal wil gevels in Noordwijk beschilderen Parkeerverbod voor fietsers Katwijk: aanstelling bejaardenhelpsters hoogste prioriteit LISSE De tafeltennisclub „Reflex" houdt ter gelegen heid van haar 25-jarig bestaan een auto-puzzeltocht op vrij dag 10 juni. Inschrijven voor deze autorit is mogelijk bij de firma ,De Kuiper" aan de Ka naalstraat 50 in Lisse. De tocht begint vrijdagavond om streeks 19.30 uur. De start heeft plaats vanaf de Haven, nabij „De Beurs". WASSENAAR Aangekon digd was, dat de muziekver eniging Excelsior morgen avond een concert zou geven op de binnenplaats van het politiebureau ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Vereniging van Vrienden van Wassenaar. Besloten is nu, dat in verband met het voort duren van de gijzelingen in Drente, dit concert wordt uit gesteld, voorlopig tot 25 augus tus. De reeds verkochte en- treekaarten behouden hun gel digheid. WASSENAAR Wijkgemeen- schap „Groot Deyleroord" or ganiseert vrijdag 10 juni om acht uur in het Deylerhuis een bingo-avond. Er zal ook een loterij worden gehouden. LISSE Sociëteit Artemis or ganiseert zaterdag 11 juni weer een kunstmarkt in en rond haar pand aan de Heere- weg 48 in Lisse. Een aantal kunstenaars verleent zijn me dewerking. Er zijn onder meer schilderijen, tekeningen, li tho's en sculpturen tentoonge steld. WASSENAAR Burgemees ter mr. K. Staab heeft gisteren aan 436 leerlingen van de Was- senaarse basisscholen het ver- keers diploma uitgereikt De leerlingen van de Kieviet- school behaalden de beste re sultaten. Alle 28 kinderen slaagden waarvan niet minder dan zes met lof. Ook op de christelijke school Bellesteyn werd geen van de leerlingen afgewezen. NOORDWIJK Burgemeester J. M. Bonnike legt donderdag 16 juni de eerste steen voor de bouw van het appartementen complex „De Heemborgh" aan de Koningin Wilhelminaboule- vard in Noordwijk aan Zee. Het project omvat de bouw van 258 luxe twee- en driekamerappar tementen, die in prijs variëren van 160.000 tot 435.000 gulden. Het gehele complex dat direct aan Boulevard en strand is gele gen heeft een lengte van 220. meter en is verdeeld in vijf on derlinge verschillende blokken die in hoogte variëren, gecombi neerd m^t tnfri-V,,,,,,,, jn gebouw wordt tevens een zwem bad, een sauna en een onder grondse parkeergarage onderge bracht Op de begane grond worden restaurants, winkeltjes en café's met terras gereali seerd. De totale bouwkosten be dragen ongeveer 35 miljoen gul den. Het project is ontworpen door architectengemeenschap Van den Broek en Bakema uit Rotterdam. De ontwikkeling van het plan is in handen van B V. Bouwslid Projectontwikke ling in samenwerking met de Verenigde Dura bedrijven b.v. in Rotterdam. De bouw zal wor den uitgevoerd door Dura Wo ningbouw b.v. Zo ziet de Koningin Wilhelminaboulevard er uit wanneer bet plan is gerealiseerd. 500 GULDEN BOETE VOOR BOTSING ONDER INVLOED Zoeterwoude Eén van de meest in het oog lopende evenementen, was gisteravond de door de beide Oranjeverenigingen georganiseerde „wielerronde van Zoeterwoude". Het ver trouwde parcours nabij de Van Swietenstraat en de Ambachtsherenweg, was ook dit jaar weer een trekpleister voor een groot aantal toeschouwers. Omstreeks 18.30 uur ging de inmiddels traditio neel geworden ronde van start. 17 jongens in de leeftijd van 12 tot zestien jaar betwistten elkaar veelal op gewone fietsen, over 6 ronden de eer. Fred Boot, al een aankomend wielren- nertje, met z'n professionele uitrusting, wist hier le te worden. Als 2 en 3 gingen respectie velijk Cor Oudshoorn en Rob Ammerlaan over de eindstreep. De Zoeterwoudse senioren, door 28 man verte genwoordigd, moesten knarsetandend tien ron den afleggen om het pleit te beslechten. Schaat senrijder Wim den Eisen, wist hier voor Piet van Teylingen en Theo van Leeuwen te finis hen. Geleidelijk werd er nu overgegaan tot het grotere werk. Denderend ging de groep liefheb bers door de Zoeterwoudse straten, in een wedstrijd over 35 ronden. Harry van Pierre uit Uithoorn, werd hier le, voor Henk Uitenboo- gaard en Leo v.d. Berg, die 2e en 3e werden. Om ongeveer 19.30 uur, brak het grote geweld los. Een meute van 80 amateurs zette zich op de pedalen om uit te gaan maken, wie dit jaar de ronde van Zoeterwoude op zijn naam zou gaan brengen. Een ronde waarin oud Zoeter- woudenaar Piet van Leeuwen schitterde door afwezigheid. Blonde Piet, die graag in het dorp was gestart, kon echter een uitnodiging om te rijden in de ronde van Luxemburg niet laten lopen. Zijn Van Erp ploegmaten, zouden aan het verzoek van Van Leeuwen, hem zo goed mogelijk te vertegenwoordigen, ruimschoots ge hoor geven. De gehele strijd heeft namelijk in het teken gestaan van maar één man namelijk Henk Mutsaers. De man uit Schijndel die zich onlangs nog erg sterk manifesteerde in de ronde van Limburg (2e plaats), bleek een kwel ling voor zijn tegenstanders. Al in het begin van de cours, sprong Mutsaers weg in gezel schap van Dick Wilgenburg. Na een moordend tempo aangegeven door de Van Erp coureur, wisten zij tot ieders verbazing vrij snel een ronde voorsprong te pakken. Wilgenburg kon tenslotte ook niet meer op tegen een steeds maar doormalende Mutsaers. De inmiddels te recht door het publiek gebombardeerde favo riet, ging dan ook eenzaam een ronde alles achter zich latend over de eindstreep. Voor de 2e tot en met de 5e plaats moest enorm gespurt worden. Met banddikte, verschil eindig de Ad Kraan voor Bert Oosterbosch. Nico Toussaint en Theo Noy werden 4e en 5e in een spectaculair en bijzonder geslaagd wielerevene- ment. Zaterdag a.s. geeft de Scoutinggroep Zoeter woude nog een herhaling van haar openlucht voorstelling, die zij op de openingsavond hield op het voetbalveld van S. J. Z. Ditmaal zal zij optreden in de Beatrixstraat aan de Hoge Rijndijk. PAGINA 4 WARMOND De brug van Warmond naar Koudenhoorn, die binnenkort wordt aange legd, wordt, naar het zich thans Iaat aanzien een voetgangers verbinding. Aanvankelijk had den bet CDA en de WD zich geschaard achter het standpunt van burgemeester De Vreexe en wethouder De Winter dat de brug tenminste ook toeganke lijk moest zijn voor de brand weer, ambulance en onder- houdswagens. Deze stellingname was voor wethouder Van der Zalm bijna aanleiding om zijn portefeuille in te leveren. Hij stelde dat een en ander in strijd was met het collegeprogramma. Tijdens een gezamenlijke fractievergadering won de wethouder de CDA- en een gedeelte van de WD-fractie voor zijn standpunt dat de brug alleen toegankelijk mag zijn voor voetgangers. Het initiatiefvoorstel van Pro gressief Warmond om te onder handelen met de exploitatie maatschappijen die landhuizen aan de Oranje Nassaulaan gaan bouwen, over de mogelijkheden meer sociale woningbouw te plegen in dit gebied, heeft het niet gehaald. PW vindt dat nu het landelijke karakter in dit gebied toch al verstoord wordt door de bouw van landhuizen en ongeveer 80 woningen in de sociale sector, alle mogelijkhe den om meer woningen voor Warmonders daar te bouwen aangegrepen moeten worden. Het CDA verzette zich hiertegen om verdere verdichting van de bebouwing tegen te gaan. Bo vendien achtte de heer Tulp het onhaalbaar daar sociale wo ningbouw financieel mogelijk te maken. Burgemeester De Vree- ze deelde mee, dat het na vol tooiing van de bouwplannen aan de Oranje Nassaulaan wel licht mogelijk zal zijn in samen werking met de gemeenten Sas- senheim en Voorhout een bouw- lokatie te kiezen. Van de zijde van Gedeputeerde Staten was vernomen dat men niet afwij zend stond tegen een eventueel gezamenlijk realiseren van een woonwijk in de buurt van het Sikkens-terrein. NOORDWIJKERHOUT - Voor het eerst dit jaar kan Noordwij kerhout weer genieten van het polstokverspringen. Zaterdag 11 juni organiseert de polstok- verspringenvereniging „Leeu wenhors" haar traditionele ope ningswedstrijd op het spring- terrein aan de Leeweg. De wedstrijd staat in het teken van de competitie van de Pols stok Bond Holland. Veel beken de springer uit Nederland ne men deel. Drie Nederlandse kampioenen zullen meesprin gen. Dit zijn: Aarth de Wit, Wil de Vos en Arie Rietveld. Ook kanshebbers uit Noordwijker hout, zoals Han Janson, Hans Meskers en Dick Pesschier, zul len niet ontbreken. De leden uit Noordwijk hebben tijdens de win terpauze de baan flink on der handen genomen, zodat de ze uitstekend bijligt. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur. Kinderen hebben gra tis toegang. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIII NOORDWIJK - De Noord- wijkse beeldende kunstenaar Henny Bal heeft een rapport samengesteld, waarin hij zijn ideeën naar voren brengt om trent „town-painting" als mid del om kale kopgevels en derge lijke ontsierende objecten wat minder lelijk te maken. Dit rap port kwam gisteravond in de culturele commissie aan de or de. Als model diende het GEB- b ankertje op het Jan Kroons- plein. Bij wijze van experiment wilde Bal dit bouwsel van streepsge- wijze kleurenvakken voorzien. In de commissie werd gewaar schuwd tegen te felle kleuren. „Dar worden de mensen in de buurt stapelgek van". Misschien is het beter zo'n gebouwtje don kergroen te schilderen. Dan valt het minder op, vond een der commissieleden. Men zou er ook houtgewas of een bruidssluier bij kunnen zetten. Dan zijn in een paar jaar lelijke bouwsels in het groen verdwenen. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllll LISSE De werkloosheid in het district van het Arbeidsbu reau in Lisse is in mei enigszins toegenomen. Deze lichte stij ging wordt voornamelijk ver oorzaakt door seizoensinvloe den. De vraag naar arbeids krachten nam in verband hier mee iets af. De werkloosheid onder de jeugd bleef op hetzelf de lage niveau. Negèntien jon geren staan geregistreerd. Ook de werkloosheid bij vrou wen nam toe en wel van 226 naar 267. De situatie in de bouwnijverheid blijft gunstig in het gewest Lisse. De werkloos- Werkloosheid in district Lisse toegenomen heid in deze sector daalde iets van 33 tot 27. De werkloosheid in de horeca nam in verband met de vraag uit Noordwijk af en is thans minimaal te noemen. De vraag naar arbeidskrachten in deze sector bleef vrijwel con stant. OEGSTGEEST Wethouder Thern overweegt een parkeerverbod in te stellen voor fietsers en bromfietsers in de Berlicumstraat. De fietsenstalling die nabij de Berlicumstraat is aangelegd, blijkt veel te klein te zijn. Veel fietsen en bromfietsen worden in de Berlicumstraat neergezet met het gevolg dat de bewoners overlast ondervinden. Verkeersdeskundige Westerduin stelde gisteravond tijdens de ver gadering van de raadscommissie voor verkeer en vervoer dat de wethouder blij moest zijn met zo'n groot aantal fietsen, aangezien deze toebehoren aan mensen die gebruik maken van het openbaar vervoer (de fietsenstalling is aangelegd bij de bushalte). „Wanneer je verboden stelt dan neemt men weer de auto", aldus de heer Westerduin. Op de Warmonderweg komt een beveiligde oversteekplaats als de gemeenteraad akkoord gaat met het advies van de commissie: de oversteekplaats komt aan de oostzijde van het kruispunt Rijnsbur ger- en Leidse Straatweg. Met betrekking wegverbindingen Ples- manlaan-Wassenaarseweg wil men nogmaals met de Leidse ver- keerscommissie gaan praten. DEN HAAG/NOORDWIJKERHOUT De Haagse politie rechter heeft een 28-jarigè inwoner van Noordwijkerhout veroordeeld tot vijfhonderd gulden boete, veertien dagen gevangenisstraf waarvan acht dagen voorwaardelijk. De Noordwijkerhouter was onder invloed tegen een geparkeerde auto gebotst. Volgens de bloedproef bedroeg het alcoholpromilage van de man 2,19. De officier wilde enige clementie betonen voor wat betreft de inhouding van het rijbewijs omdat de man niet eerder is veroordeeld en omdat hij vo^r zijn werk zijn rijbewijs nodig heeft. KATWIJK De week is het resultaat van de prioriteitenstelling van de welzijnsvoorzieningen in Katwijk bekend gemaakt. Alle raadsleden hebben de 45 onderwerpen van de welzijnsnota genum merd in volgorde van belangrijkheid. De voorziening die zij bet meest nodig achtten kreeg 45 punten, wat volgens hen het minst dringend was, werd met 1 gehonoreerd. Het nn gepubliceerde overzicht toont het toaal aantal punten per onderwerp, dat is samengesteld uit de door de raadsfracties ingediende voorkeurscij- fers. Als hoogste prioriteit ziet de raad als geheel een extra subsi die voor meer bejaardenhelp sters, met welke voorziening een bedrag van naar schatting 40 mille is gemoeid. Dit subsidie- voorstel scoorde in totaal 1054 punten; op de tweede plaats komt met 956 punten de wens van de raad naar voren om circa 18.000 ruimte te schep pen voor een bejaardensociëteit in Katwijk aan den Rijn. Het is opmerkelijk dat voorzie ningen voor de bejaarden en de jeugd hoog genoteerd staan, ter wijl bijvoorbeeld een Katwijks museum pas op de 28ste plaats komt en een mediatheek/arto theek op de 40ste. Waar de raad sleden het minst om zitten te springen is een Katwijkse kabel radio: die staat op de 45ste plaats met in totaal slechts 129 punten. Overigens worden de kosten voor de installatie van een lokale omroep geraamd op ca. 300.000 en voor dit bedrag kan de gemeente de eerste ne gen voorzieningen van de nu verschenen prioriteitenlijst uit voeren; bij die negen hoort ook de stichting van een kinderboer derij die 90 mille zou gaan kos ten. Wat de voorkeuren van de af zonderlijke raadsfracties be treft: CDA, SGP en Vrije Lijst geven de hoogste prioriteit aan een extra subsidie voor meer bejaardenhelpsters. De PvdA ziet een ruimte voor een bejaar densociëteit in Katwijk/Rijn en de aanstelling van een sportcon- sulent als iets urgenter. De WD-fractie heeft de verbete ring van school- en beroepskeu zevoorlichting bovenaan haar lijstje staan roet op de tweede plaats de uitbreiding van het schooladvieswerk. Dit laatste punt staat bij Gemeentebelan gen bovenaan. De PPR kent de hoogste prioriteit toe aan de in stelling van een toe wijzigings commissie woonruimte. Het valt op dat de SGP-fractie geen enkele punt heeft toege kend aan de uitbreiding van het sportterrein De Kooltuin, aan een bijdrage in de exploitatie van een crèche en aan de uit breiding van recreatiemogelijk heden. PIET VAN LEEUWEN NIET VAN DE PARTIJ Henk Mutsaers wint ronde van Zoeterwoude REGIOLEIDSE COURANT VOORSCHOTENAREN OP HOORZITTING VOORSCHOTEN Rijksweg 11-West is de verbin ding tussen Rijksweg 4 en 44. De Rijksweg U-West heeft een aangewezen tracé, dat het landgoed Berbice spaart, maar wel dienen er 60 woningen afgebroken te worden. De Rijksweg, welke rond 1985 gereed zal moeten zijn, snijdt Voorschoten in twee delen: bet dorp en de wijk Noord-Hofland. rijksweg, die in 1956 werd vast gesteld eerst gehandhaafd zou mogen worden indien er op nieuw besluiten daartoe geno men zouden worden. Volgens die sprekers houdt Rijkswater staat geen rekening met nieuwe inzichten. Vanuit de wijkraad Noord-Hofland en de bewoners van de Leidseweg kwam de leef baarheid sterk naar voren, de leefbaarheid die aangetast wordt bij de aanleg van' de rijksweg. Aan de hand van kaarten en tekening van Rijkswaterstaat is te zien dat het verkeer op de Leidseweg zelfs toe gaat nemen bij de aanleg van de nieuwe rijksweg. Aan de orde kwam ook de waardevermindering van Diverse sprekers vanuit de mi lieugroepen meenden dat een Gisteravond hield de Rijkswa terstaat een hoorzitting speciaal voor de inwoners van Voorscho ten. Ir. B, Busch van Rijkswa terstaat schetste de toekomst van het verkeer in en rond Voorschoten. De nieuwe rijks weg zal voor 20% gebruikt wor den door Voorschotense ingeze tenen, 20% door Leidse en voor 60% door anderen. Volgens Rijkswaterstaat is er voor Voor schoten alleen nog de keuze tus sen een autosnelweg of een au toweg. De autosnelweg komt op een hoogtalud, terwijl de auto weg gelijkvloerse kruisingen zal krijgen met de Voorschoterweg, de Leidseweg, de Admiraal de Ruytersingel terwijl bij de spoorbaan Den Haag-Leiden de mogelijkheid bestaat tot er over heen of er onder door. de woningen, die afgebroken moeten worden bij de aanleg. Er ligt al jaren een soort claim op de bedrijfspanden en de wo ningen. Een deel is aangekocht door de Rijkswaterstaat, maar andere zijn in de situatie van de aanleg op dit moment onver koopbaar. Ir. Busch deed op deze mededeling de toezegging, de betrokken aankoopafdeling van rijkswaterstaat in te scha kelen. Wethouder Eveleens, die als voorzitter fungeerde, deelde de aanwezigen in de aula mee, dat de gemeenteraad spoedig een uitspraak zal doen over Rijks weg 11 zodra alle informaties samengevat zijn. Rijksweg 11 moet gezien worden als een ont lasting van de locale wegen, die thans verstikken in het door gaande verkeer. Dat sommige wegen toch nog drukker bere den gaan worden, komt door het veranderde wegenpatroon. Het verkeer uit het eigen dorp zoekt dan de snelste weg naar Rijksweg 11 om zich te verplaat- Een van de chimpansees die bij de opbouw van het circus wordt ingeschakeld. KATWIJK Circus Toni Boltini komt woens dag 22 en donderdag 23 juni naar de gemeente Katwijk. Het Nederlandse circus slaat zijn tent op aan de Heinsiuslaan in de Hoornes. De voor stellingen worden woensdag gehouden om 15.00 en 20.00 uur. Donderdag beginnen de voorstellin gen om 16.15 en 20.00 uur. Het circus heeft zeer recentelijk een nieuwe tent aangeschaft die 80 meter lang en veertig meter breed is. De tent weegt in totaal, inclusief hydrau lische installatie, zo'n 75.000 kilo. Ook het wagen park heeft een opknapbeurt ondergaan. Bij el kaar werden 10.000 kilo verf over de tweehonderd wagens uitgesmeerd. Circus Toni Boltini maakt moeilijke tijden door en heeft zijn toevlucht moeten zoeken tot de reclamewereld. Toni Boltini is op dit moment nog het enige nationale circus. Circus Toni Boltini, dat jaarlijks ongeveer 1 miljoen bezoekers trekt, ontvangt geen subsidie van het ministerie van CRM. Om de loonkosten van het circus te druk ken worden zelfs chimpansees ingeschakeld bij de opbouw van het circus. De amateurs startten in de beschutting van de Leidse Courant bus. J. Janson nieuwe rector Fioretti-college LISSE De heer W. Terwijn, rector van het Fioretticollege gaat per 1 november met pen sioen. Als zijn opvolger is de heer J. Janson benoemd. De heer Janson is 36 jaar en sinds 1969 leraar scheikunde aan het college. Hij heeft de leerlingenvereniging opgericht en begeleid en is nauw betrok ken geweest bij de diverse uit breidingen die het schoolge bouw heeft ondergaan. Van de heer Terwijn zal afscheid wor den genomen in een feestweek, die georganiseerd wordt van 9 tot 15 oktober. De gaande (rechts) en komende man.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4