OVERLEG OVER UITBREIDING PARKEERGELEGENHEID RIT AZL Teekens in gelijk gesteld Matte demonstratie tegen vacaturestops SKM stapt uit overleg kabeltelevisie Leiden AZL directeur na acties personeel: WEL VERBETEREN BRANDBEVEILIGING feu de vaUaturest^ Leidse vinologie Monique Coster, door familiebanden gebonden aan de Leidse slijterij Coster aan de Haarlemmerstraat, is geslaagd als vinologie. Zij is titans een van de 165 vinologen van Nederland. Die proef was het slot van 15 dagen durende opleiding, waarin de cursisten uitputtend werden geinfor- meerd over wijn in al aijn verschijningsvormen. Het proe ven van de wijnen stond daarbij centraal. Tijdens de test moesten de Kandidaten uit tiengeserveerde wijnen er tenminste tien „blind" herkennen en van drie wijnen het jaartal noemen. Het lukte Monique Coster. Proficiat m LEIDEN De stichting kabelnet Meren wijk wil niet meer meewerken aan de tots tan dkoning van één structuur voor kabelte levisie voor heel Leiden. De stichting heeft haar vertegenwoordi ger in het driemanschap dat tot overeenstemming tracht te komen over de beheersstructuur van het Leidse kabelnet, mr. J. I.inskens, teruggetrokken. In een brief aan het college van b en w stelt de advocaat van de SKM, de heer Linskens dat uit een gesprek met wethouder M. van Aken is gebleken dat de huidige tariefstelling in de Merenwijk niet kan worden gewaarborgd. Het bestuur van de stichting meent dat het tegenover de Meren wijkbewoners de ver plichting heeft de huidige tarieven te handhaven. De tariefstelling die voor de rest van Leiden zal gelden, wijkt volgens de stichting te veel af van dit huidige tarief in de Merenwijk. Tevens deelt de raadsman van de SKM mee dat de Stichting bovendien geen termen aanwezig ziet om haar door de PTT verleende machtiging aan de gemeente Leiden af te staan. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Nu er een definitieve beslissing is afgeko men over de nieuwbouw van het AZL en de plaats waarop deze zal worden uitgevoerd is er overleg op gang gekomen over een spoedige uitbreiding van de parkeer gelegenheid bij het ziekenhuis. Deze mededeling werd gisteren door de algemeen directeur van het AZL, drs. J. Verhey, gedaan tijdens een bijeenkomst met de medische en verpleegkundige staf naar aanleiding van de gerezen problemen rond het parkeren bij het zieken huis. Zoals bekend leidde de invoe ring van een nieuw parkeerre- geling bij het AZL vorige week tot een harde actie onder aanvoering van artsen en ver plegend personeel van de af deling Heelkunde. Een actie, die overigens weer aanleiding was voor het dreigen met dis ciplinaire straffen door de zie kenhuis-directie en staatsse cretaris Klein. Op deze ge beurtenissen werd gisteren op verzoek van de directie niet nader werd gisteren op ver zoek van de directie niet nader ingegaan. Drs. Verhey beperk te zich tot de opmerking dat iedereen het er wel over eens was dat een blokkade als vori ge week niet meer voor herha ling vatbaar is. De algemeen directeur van het ziekenhuis schetste nog eens de historie die aan de invoe ring van de nieuwe parkeerre- geling, waarbij het aantal par keerplaatsen met 300 werd te- ruggeling, waarbij het aantal parkeerplaatsen met 300 werd teruggebracht, vooraf was ge gaan. Volgens drs. Verhey is er in het verleden van de kant van de Leidse brandweer bij herhaling op gewezen dat op het ziekenhuisterrein een on toelaatbare toestand aan het ontstaan was. Verscheidene malen werd van deze zijde ge vraagd het overmatig parke ren op het ziekenhuisterrein met het oogg op de algemene veiligheid tegen te gaan. Daar bij werd er door de brandweer ook op gewezen dat door de nieuwbouwactiviteiten op het ziekenhuisterrein de totale ruimte als maar kleiner werd hetgeen ook tot bezwaren leid de. „Uiteindelijk dreigde de brandweer haar medewerking aan het verlenen van een bouwvergunning voor de afde ling heelkunde te weigeren als de parkeertoestanden niet aan banden werden gelegd. Dat heeft tenslotte tot deze nieuwe regeling geleid", aldus drs. Verhey. Hij hield de volle aula met medische en verpleegkun dige medewerkers echter voor, dat er van de kant van het ziekenhuis alles aan wordt ge daan tot de aanleg van nieuwe De harde acties van het AZL-personeel, die vorige week een grote verkeerschaos deed ontstaan op de toegangswegen tot het Acedemisch Ziekenhuis. parkeervoorzieningen te ko men en dat wethouder Waal (verkeer) inmiddels zijn mede werking hierin heeft toege zegd. Verhey vertelde verder dat aan de rijksoverheid drin gend om medewerking hierin is gevraagd, zowel in formele toestemming als ok materieel middels het beschikbaar stél len van de nodige gelden. Beroep Van de kant van de medische staf kreeg de ziekenhuisdirec teur nog al wat kritiek op het gevoerde beleid in zake de aanpassing van de parkeerre- geling. Deze gold onder meeer het feit dat hoogleraren en lectoren automatisch een ont heffing hebben gekregen ter wijl voor het overige personeel strenge normen werden ge hanteerd. Drs. Verhey stelde in dit verband dat een ieder die bezwaren heeft tegen de criterea die bij de nieuwe par- keerregeling zijn gehanteerd daarvan beroep kan aanteke nen bij de ziekenhuisdirectie en de personeelsraad van het AZL kan inschakelen. De heer Verhey wees erop dat intussen 50 personeelsleden van deze mogelijkheid gebruik hebben gemaakt. Anderzijds vroegen personeel sleden zich gisteren af of de beperking van het aantal par keerplaatsen niet te rigoreus heeft plaats gevonden nu tel lingen uitwijzen dat er op het parkeerterrein dagelijks nog zo'n 150 tot 200 plaatsen onge bruikt blijven, buiten de nu opgeofferde plaatsen om. De directie zegde daarop toe een en ander te onderzoeken en te bezien of dit aanleiding zal geven het aantal beschikbare plaatsen alsnog uit te breiden. Bovendien zullen de talrijke suggesties een deel van de wa terpartijen te dempen, en groenvoorzieningen en gras velden op te offeren voor par keerplaatsen in welwillende overweging worden genomen, aldus een toezegging van drs. Verhey. VRIJDAG 10 JUNI 1977 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Coopertest AV Holland De Leidse atletiekvereniging AV Holland houdt zondag 12 juni een zogenaamde Cooper-test in de Leidse Hout De deelnemers krijgen gedurende twaalf minuten de gelegenheid om zoveel mogelijk ronden op de sintelbaan af te leggen. De afgelegde afstand wordt nauwkeurig gemeten. Uit de door de Amerikaanse arts Cooper samengestelde tabellen kan worden afgelezen hoe het met de conditie is gesteld. De test is bedoeld voor trimmers en recreatielopers. Inschrijven is mogelijk vanaf elf uur bij de sintelbaan. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 Toernooi clubhuizen De Rolleman, Het Mierennest en de Zevensprong hebben zich geplaatst voor de finale van het voetbaltoernooi voor Leidse Club- en Buurthuizen. De drie ploegen zullen morgen vanaf twaalf uur in actie komen op het oude Lugdunum-terrein aan de Haarlemmerweg. Omstreeks zes uur is dan bekend welke club- of buurthuis zich de sterkste (voetbalploeg) mag noemen. Warme Waag Het Waaggebouw aan de Aalmarkt 21 in Leiden krijgt mogelijk nog voor de winter de beschikking over verwar ming. De Culturele Raad Leiden, die in het Waaggebouw is gevestigd en ook over de hier aanwezige tentoonstellings ruimte beschikt vernam dat onofficieel van de gemeente. Goed nieuws voor toekomstige exposanten, want bet midde leeuwse Waaggebouw, behaaglijk koel in de zomer verandert bij kouder weer in een vestzakuitvoering van de Noordpool: bezoekers van vroegere exposities liepen er dan ook steevast bij koud weer gehandschoend en in winterjas bij, zo nu en dan een looppas langs de opgestelde werken trekkend om warm te blijven. En hoewel deze combinatie van trimmen en passieve kunstbeoefening ook zijn charme heeft kon dat natuurlijk nooit de bedoeling van de bibberende exposanten zijn, net zomin als de veel gemaakte vergissing van bezoekers met schaatsen om de nek die dachten bij een nieuwe vestiging van de Ton Menken IJshal te zijn aangeland. De redactie van Allerleids wenst „De Waag" spoedig een warm vervolg toe. zijn geslaagd voor de 3-jarige dag- scnooi: L. Aardema. F Adema. P. van Arkel. L. van Beurden, E v.d Burg, I. van Beek, H van Bergen Henegouwen. J. Breeveld, G. Buijk. J, Bijlsma, P Collignon, Y Cartens. A Disseldorp, J. Eerden. M J, Fles. T. de Groot, E ten Have, D Hooijer, M. Kater, T Kraaye- noord, P Korver, T. Meiman, J. Meijer. C. Nieuwhoft. A. Nieuwenhuysen, L Ouwersloot, J Pietersen. H. Paulides. M. Persson, F. Pieter- sen, Ph. v.d. Polder, F. v.d. Post, J W. Radder, S. de Roos. A Slot. Th. Veen. Th. de Vries, "erhoogt, J. Zwet, G. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN De Vleesmees ter Teekens Slagerijen BV is gisteren door de com missie voor de beroepschriften uit de gemeenteraad in bet gelijk gesteld inza ke het ingestelde beroep tegen de door de gemeente gestelde nadere eisen voor een bouwvergunning voor het bedrijf aan de Rooseveltstraat Deze eisen wer den door de commissie alsnog vervallen verklaard zij het onder een aantal voor waarden. Deze hebben betrekking op het verbeteren van de brandveiligheid van het bedrijf. De reden van de vernietiging door de commissie ligt voornamelijk in het feit dat zowel van de zijde van de gemeente als van de vleesfabriek concessies zijn gedaan. Daardoor werd het mogelijk dat de nadereeisen die door de gemeente aan de bouwvergunning werden gesteld zoda nig werden teruggebracht dat de commis sie kon volstaan met het formeel laten vallen hiervan, zij het dat via een achter deur toch een deel van deze eisen weer werden binnengehaald door aan het be sluit voorwaarden te verbinden. Deze komen er op neer dat er geen moeilijkheden meer zullen worden ge maakt, wanneer Teekens een zogenaam de sprinkler-installatie aanbrengt die be staat uit brandsproeiers in het plafond in vijf verschillende ruimten in het be drijf. Verder moeten in de vleesfabriek op verscheidene plaatsen brandslangen en blusinstallaties worden aangebracht en dienen een aantal deuren brandwe rend te worden gemaakt Ook maakte de commissie het voorbehoud dat de pla fonds in de stookruimte brandwerend worden gemaakt en de lift, waarvan de brandweer eiste dat deze brandwerende deuren zou krijgen, buiten gebruik blijft, zoals Teekens heeft toegezegd. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Onder het roepen van leuzen als „recht op arbeid, ja, werkloosheid, nee" hielden naar schatting 150 studenten gisteren rond het middaguur een protestoptocht door de stad, ge richt tegen de vakaturestops bij de Leidse uni versiteit. Vanaf het Van der Werffpark ging de stoet gewapend met spandoeken en voorafgegaan door een geluidswagen via de Doezastraat naar de Academiewijk, waar man langs het Academiege bouw in de richting van het bureau van de universiteit aan de Stationsweg toog. Ondanks herhaalde oproepen aan personeel en studenten zich bij de demonstratie aan te sluiten werd de stoet nauwelijks groter. Ook bij het bureau van de universiteit zelf, waar ook een vakaturestop van kracht is, bleven tijdens de lunchpauze slechts enkele nieuwsgierige gezichten achter de ramen staan, maar er werd nauwelijks door het personeel aan de demonstratie deelgenomen. Zoals bekend richt het bezwaar van de actievoe rende studenten zich tegen de vakaturestops die zijn afgekondigd in verband met de dreigende begrotingsoverschrijding door de personeelslasten bij een aantal onderdelen van de universiteit. Volgens drs. Gevers, lid van het College van Bestuur van de universiteit en belast met perso neelszaken, bestaat de kans dat de vakaturestop zich in het najaar zal uitbreiden tot de hele universiteit. Daardoor zouden volgens de studen ten onderwijs en onderzoek direct in gevaar worden gebracht, achterstanden worden opgelo pen en bovendien de werkloosheid toenemen. In een reactie op de protestdemonstratie en de geringe deelname van het universiteitspersoneel daaraan, wees de voorzitter van de ARKA-groep bij de universiteit, de heer F. Broeken erop dat er op dit moment nog geen sprake is van een conflictsituatie bij de universiteit: „We hebben twee keer overleg gevoerd met het college van bestuur over de vakaturestops, opdat de ergste nood bij het bureau van de universiteit en de faculteit der Sociale Wetenschappen gelenigd zou worden zonder dat er ontslagen zouden vallen. Dat overleg wordt nog steeds voortgezet en dan is er onsinziens geen aanleiding om dan al maar vast de straat op te gaan", aldus de heer Broeken, die de vakaturestop anderzijds wel bestempelde als een „uiterste middel" en „een botte bijl". MXXWWld huwd met Blom, J. geb. 1921 vrouw; Aniba, H. C. geb. 1939 man; Galjaard, G. geb. 1901 ge huwd geweest met Vogelenzang, E. A. T. vrouw; Basse, M. J. M. geb. 1966 man; Bavelaar, A. geb. 1904 man; Jansen, J. geb. 1892 Leiden Geboren: Hendricus, gehuwd geweest met Meenink, zn. van van den Bosch, H. T. en j vrouw. I van Hillters, A. E.; Patric, zn. van van Went, P. en van van Hooidonk, I. M.; Jeanette M., dv. Kok, H. J. M. en van van der eham, C. A. M.; Catharine A., dv. Bouwmeester, A. G. en van Remijnse, J. C. Overleden: van Dalen, P. W. ge- T. Gehuwd: ter Laak, J. W. G. en Steenbergen, M. L.; de Water, A. en Koolhaas, W. J.; van Duijn, H. en Wijnnobel, A. M. L.; van Wissen, P. B. M. en Keller, P. Demonstrerende studenten trekken over het Kort Rapenburg. Bedevaart Banneux Leiden, Noordwijk en Lisse zullen zaterdag 2 juli 1977 onder meer de startplaatsen zijn voor de ééndagspelgrimstocht naar de bedevaartplaats Banneux-Notre-Dame in de Belgische Ardennen. Pelgrims uit de omliggende plaatsen worden verzocht hierbij aan te sluiten. Geestelijk leider is pastoor J. C. M. van Winkel uit Den Haag. Het thema van de bedevaart zal zijn: „De mens leeft niet van brood alleen maar van ieder woord dat komt uit Gods mond". Aan iedere deelnemer zal een herinneringstegel worden aangeboden waarop dit thema staat vermeld. Na aankomst in Banneux wonen de pelgrims een Eucharistieviering bij. In de namiddag vinden Bidweg naar de Bron van zegening van de zieken met het H. Sacrament plaats. Kosten voor deelname: f 47 per persoon. Aanmelden bij: Leiden: Zr. Theodora, Haagweg 49, tel. 125164; Noordwijk: mevr. Van Houten, Voorstraat 145Lisse: mevr. Lubbers, Ooievaarstraat 48, tel. 14328. Amateuristische kunstbeoefening De Culturele Raad zal er bij bet Leidse college van B&W op aandringen spoedig een beslissing te nemen over het beheer van de post „amateuristische kunstbeoefening". Deze post, die dient om amateurvoorstellingen tot 80 procent in bet tekort te subsidiëren werd onlangs door het college van de begroting van K&O afgevoerd, en niet naar een andere instantie overgeheveld. De Culturele Raad wil met haar verzoek voorkomen dat verenigingen, die zich met amateur- voorstellingen bezighouden bij subsidieverzoeken in de lucht komen te hangen. De Culturele Raad verzoekt het college verder bij een spoedige beslissing-waarbij zij zichzelf als nieuwe beheerder van de post opwerpt - ook de verenigingen snel van de verandering op de hoogte te stellen. Tenslotte verzoekt de Raad het college K&O te ragen de op de post betrekking hebbende archieven aan de gemeente over te dragen. De post „amateuristische beoefening" behelst overigens een bedrag van ongeveer 45.000 gulden Dier en Kleur Het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie organiseert van 20 juni tot en met 18 september de tentoonstelling „Dier en Kleur" in de Hortus Botanicus aan het Rapenburg 73. De expositie is van maandag tot en met zaterdag geopend van 10.00 tot 16.30 uur en op zondag van 12.30 tot 15.30 uur

Leidse Courant | 1977 | | pagina 3