Prins Claus reikt diploma's uit bij opening RIO-school Leiderdorp Beroering over plan voor fietsverkeer langs Jaagpad KONINGIN WIL JACHTHUIS NIET RESTAUREREN Zoeterwoude 700 wist oud-Oranje niet te weerstaan REGIO LEIDSE COURANT Zomerdrukte op Duinrell De zon trekt niet alleen aanbidders naar de stranden van Katwijk en Noordwijk. De koperen bol zorgt er tevens voor, dat de recreatieparken weer volop in de belangstelling staan. Juist in de maanden voordat de hitte slechts aan de waterkant is te doorstaan, trekken de recreatieparken als Avifauna in Alphen en Duinrell in Wassenaar grote stromen bezoekers. Zo is het elke dag momen teel tjokvol in het Wassenaarse park, waar vooral jeugdigen zich te buiten gaan aan vele - gratis - attracties, terwijl de wat ouderen rondstappen over het uitgestrekte duinengebied. PAGINA 4 Voorschotense commissie verbaasd VOORSCHOTEN Heeft de koningin geen geld? Een vraag waarop de commissie welzijn en onderwijs gisteravond geen antwoord via de wethouder kon verkrijgen. Aanleiding tot deze vraag was de mededeling van de beheerder van de Koninklijke Landgoederen dat de Koningin beeft besloten voorlopig niet tot restauratie van de panden aan de Horstlaan 1 en 12 (Jachthuis) zal overgaan. De gemeenteraad zal daarom het raadshuis van 26 septem ber 1975 moeten intrekken waarbij een subsidie in de res tauratiekosten tot een bedrag yan 107.381,- werd toegezegd. Alle commissieleden verbaas den zich over deze medede ling. Het verzoek om subsidie in de restauratiekosten werd in 1975 uitvoerig besproken. De raad ging akkoord omdat iedere burger het recht heeft bij restauratie van monumen ten subsidie aan te vragen. Wethouder Marselis kreeg gis teravond het verzoek te infor meren waarom de restauratie niet doorgaat. De commissie wil dit weten omdat aan iedere burger gevraagd wordt een in eigendom toebehorend monu ment in stand te houden. Voorschoten heeft sinds een half jaar een sociale raads vrouw. In de commissie wel zijn en onderwijs bracht de sociale raadsvrouw M. Pool- Lohman uit Leiderdorp en enige leden van het stich tingsbestuur verslag uit. De sociale raadsvrouw ontvangt op haar spreekuur thans veel Voorschotenaren met vragen over allerlei onderwerpen. Haar spreekuur wordt druk bezocht en er bestaat alle aan leiding om te veronderstellen dat na de proefperiode van anderhalf jaar het werk voortgezet moet worden. De commissie drong aan op een spoedig besluit tot eventuele subsidie voor de stichting So ciale Raadsvrouw. Langdurig werd gesproken over de subsidieregeling voor de peuterspeelzalen en de be leidsnota van de stichting Peu terspeelzalen. Er dient volgens de commissie een duidelijk verschil gemaakt te worden tussen de zgn. flatkinderen en de kinderen die uit „weelde" naar de speelzaal gebracht worden. Voor een kind uit een flat kan de speelzaal gezien worden als een zekere nood zaak. Er komt een gezamenlijke ver gadering van de commissie welzijn en onderwijs en de diverse funktionele commis sies. Gepraat zal worden over het funktioneren van de diver se commissies en de relatie met het college van b. en w. de Japanse ambassadeur bij zonder verheugd te zijn met deze tentoonstelling, omdat de commerciële banden tussen Japan en Nederland steeds be ter worden. Tijdens zijn speech verklaarde Prins Claus dat het voor hem de eerste keer was dat hij een pand in gebruik stelde door diploma's uit te reiken. Hij ontving uit handen van enkele leerlingen een televisievoetbal spel voor zijn kinderen. Bij de openingsplechtigheid waren behalve de Japanse abassa- deur, ook demissionair minis ter Van Kemenade van Onder wijs en Wetenschappen aan wezig, de commissaris van de koningin en verder onder an deren het college van burge meester en wethouders van Leiderdorp. Het Rijnlands Instituut voor ondernemersonderwijs (RIO) is van oorsprong een school die door middenstanders zelf werd opgezet om jonge mid denstanders het onderneming schap te leren. In 1954 kreeg het ondernemersonderwijs een plaats in het onderwijsbestel. LEIDERDORP Prins Claus heeft gistermiddag door mid del van het uitreiken van drie diploma's het nieuwe onder komen van het Rijnlands In stituut voor het Ondernemers onderwijs, voorheen de Leid- sche Scholen voor de Detail handel, officieel in gebruik genomen. Prins Claus reikte de diploma's uit aan drie per sonen van de Lagere Detail handelschool: Belinda KI ad ders uit Alphen aan den Rijn, Emile van Doorn uit Bodegra ven en Jeroen van Egmond uit Leiden. Vervolgens verklaarde Prins Claus het nieuwe onderkomen van de Leidsche scholen voor de Detailhandel voor geopend. De openingsplechtigheid werd eveneens bijgewoond door de Japanse Ambassadeur in Ne derland, de heer Takashima, die de officiële opening ver richtte van de tentoonstelling: Nederland, Japan en de com mercie. De ambassadeur ver richtte de opening door voor tien gulden een stuk kaas te kopen. Tijdens een bijeen komst in de aula van het nieu we schoolgebouw verklaarde Prins Claus reikt het diploma uit aan Belinda Kladders uit Alphen en applaudisseert voor haar. Kindermarkt in centrum Voorschoten V OORSCHOTEN In het ka der van de Verlevendiging van het Dorpscentrum zijn er het komende weekeinde diverse ak- tiviteiten. Zaterdagmorgen bestaat weer gelegenheid tot het bezichtigen van de historische dorpstoren van 10 tot 12 uur. Voor het Ambachtshuis op de Voorstraat is er een ruilbeurs voor kinde ren Ieder kind krijgt de gelegen heid de eigen spulletjes onder de bomen uit te stallen en kan dan gezellig „winkeltje gaan spelen". Deze kindermarkt was vorig jaar een groot succes. De A.V. „De Bataven" en SVLV organiseren zaterdag de 1ste Parkenloop. De start is om 11 uur en deze loop is bedoeld voor iedereen, die zich bewegen wil. De Stichting Binnensport komt zaterdag ook naar buiten en or ganiseert een speldag voor de hele familie op het terrein van de ijsbaan. Vrijdagavond geeft Benvenuto een concert m het winkelcen trum „Noord-Hofland". Aan vang 19.30 uur en de toegang is gratis. Zondag zorgt AVANTI voor een fietstocht naar de Rot- temeren. De afstand is 50 km. en de start om 9 uur is voor de sporthal „De Vliethorst". Maandagavond is het eerste or gel-beiaardconcert van dit sei zoen in de Dorpskerk. Aanvang 20 uur. Vrijdag, zaterdag en zondag is er de tentoonstelling „Dieren" in het atelier Molenlaan 3. Opening van waterzuivering in Hazerswoude HAZERSWOUDE - De zuiver ingsinstallatie in de Boterpol- der in Hazerswoude-dorp zal op donderdagmiddag 16 juni offi cieel in gebruik worden gesteld. De installatie is geplaatst en zal worden geëxploiteerd door het hoogheemraadschap Rijn land. LEIDERDORP In bestuurlijke kringen in Leiderdorp is nogal wat beroering ontstaan over de plannen van de provincie om van het Jaagpad langs de Oude Rijn een fietspad te maken. Zoals I bekend heeft het college van B.en W., mede naar aanleiding van 1 vragen van het WD-raadslid mevr. Irma Gehner, Gedeputeerde Staten om opheldering gevraagd. In Leiderdorp zijn de provinciale plannen kritisch ontvangen. Allerlei bezwaren worden aange- voerd, zoals aantasting van het landschappelijke karakter, gevaar voor schoolgaande kinderen, overlast van brommers en het verlo- ren gaan van het Jaagpad als wandelpad. Men vraagt zich voorts j af, wat de gevolgen voor de eigen gemeentelijke plannen zijn om I langs de Achthovenerweg tot Koudekerk een rijwielpad aan te I leggen. Het burgerlid van de commissie in het water rijden te voorko- s ruimtelijke ordening en openba re werken de heer J. van den Oever vindt dat er voor be- men werpt hij ver van zich af. „In Zoeterwoude rijden dage- j lijks veel kinderen langs het wa-1 zorgdheid geen plaats is. Nog ter zonder dat er ooit een ii. minder kan hij zich verenigen valt". Hij wijst ook op de situa- met de kritiek op de plannen van de provincie. De heer Van den Oever, die als gepensio- tie in hetzelfde dorp in de Zuid- buurt, waar vissers, wandelaars j en fietsers op eigen wijze re- i Dit is een maquette van het nieu we Voorhoutse bejaardenhuis in Voorhout, dat huize „Sint Ag nes" zal vervangen. Links staat de Bartholomeuskerk, terwijl rechts de keukens en het recrea tiecentrum van het nieuwe pand zijn geprojecteerd, daar waar thans nog de Agneskleuterschool en de sportzaal staan. Deze per celen komen direct na de bouw- Bejaardenhuis Voorhout vakvakantie onder de slopersha mer. De kamers van de bejaar den zijn direct aan de zijde v de Herenstraat gepland. De vleu gel rechts bevat onder meer zie kenkamers, dokterskamer, kan toorruimten en een mortuarium. Achter de vervangende nieuw bouw van huize Sint Agnes zijn enige bejaardenwoningen opge nomen. waarvan nog niet met zekerheid kan worden gezegd of die inderdaad gebouwd worden. neerd districtshoofd van de pro- creëren zonder dat dit aanlei- vinciale waterstaat deskundig op dit terrein moet worden geacht, heeft zich enigermate in ding tot klachten geeft. „Fiet sers en wandelaars bijten elkaar niet", is zijn stelling. De heer OEGSTGEEST Hoboïste Marry Jongsma speelt zondag- avond in de Groene kerk sona- de materie verdiept. „Men kijkt Van den Oever is ook van me- j tes van Hertel en De La Vigne i ui Leiderdorp helemaal ver- ning, dat het Jaagpad als fiet- en Egbert van Goor speelt wer- keerd tegen het plan van de spad meer tot zijn recht zal i ken van Bach, Clérambault en provincie aan. Het fietspad komen, omdat men vlugger ge- i ^er Horst. Aanvang 20.30 KORTWEG geen plaats. Het fietspad wordt Ook is hij niet bang, dat de twee meter breed. Tussen de plannen van de gemeente Lei- beschoeing en het pad komt er derdorp voor een rijwielpad een berm van één meter. Voor langs de Achthovenerweg wer- wandelaars is er ruimte genoeg. Het is niet verboden op een fietspad te lopen". den doorkruist. „De verkeerssi tuatie vraagt hier dringend om een oplossing. Het is daarom De heer Van den Oever vindt van het grootste belang, dat de de kritiek van Leiderdorp op de gemeente haast achter de plan- provinciale plannen lichtelijk nen zet, tegelijk met de door overdreven. De gedachte van trekking van de Mauritssingel", een hek langs de Oude Rijn om aldus de heer Van den Oever. DE KAAG Zeeverkenners van scouting Nederland houden zaterdag 14 juni een actie onder de eilandbezoekers met het doel de door recreanten veroorzaak te oever- en watervervuiling te gen te gaan. De campagne wordt gehouden onder het mot to „de blauwe tien", een serie van affiches die de kijker en lezer leert voorzichtig met het natuurschoon om te springen. Inmiddels zijn 30.000 affiches gedrukt. De actie ging eigenlijk al vorig jaar van start, maar was wegens beperkte financiële middelen klein van opzet. De campagne wordt gehouden met financiële steun van de ministe ries van CRM, volksgezondheid en milieuhygiëne en de Unie van Waterschappen. KATWIJK De door de open bare bibliotheek te Katwijk uit geschreven prijsvraag die ver bonden was aan de tentoonstel ling rond de verkiezingen is ge wonnen door de 16-jarige dus niet kiesgerechtigde Jaap Ruwaard uit de Saksenstraat. Op de vraag „Welk percentage van de Nederlandse kiezers komt niet opdagen?" antwoord de hij 12,4. Het juiste percentage was 12,47. De tentoonstelling, die goede oriëntatiemogelijkhe den bood, heeft intussen veel belangstelling getrokken en voorzag duidelijk in een behoef- Katwijk Morgen 3 juni is er vanaf 20.00 uur een disco-avond in 't Mallegat. Entree 1,-. De Belgische kleinkunstenaar, zan ger en gitarist Miel Cools treedt zaterdag 4 juni op in het jonge rencentrum. Aanvang 21.00 uur; entree 2,-. ZOETERWOUDE Zoeterwoude werd gister morgen door vier herauten met hoorngeschal wakker geschud. Twee herauten verschenen op verschillende plaatsen in het dorp, terwijl de andere twee hun wangen bol bliezen op de Hoge Rijndijk. Na het geschal lazen zij een proclamatie voor over wat er die dag stond te gebeuren. Kinderspelen en een voetbalwed strijd. Omstreeks tien uur verzamelden zich 1200 kin deren van alle Zoeterwoudse lagere en kleuter scholen op Haasbroek. In een grote optocht trok de gekostumeerde jeugd vergezeld van enkele draaiorgels het dorp door. Schitterend was het om te zien hoe alle kinderen het Watertje van begin tot eind bevolkten. Op het grasveld van het zwembad kregen de kinderen een koude maaltijd aangeboden. Hierna werden ze verdeeld in twee groepen, waarna op de voetbalvelden van SJZ een spelfestijn van start ging. Het was duidelijk dat het niet ging om prestaties maar om de kinderen met oude volksspelletjes zoals zaklopen, kussengevech ten, hoepelen, op busjes lopen en touwtrekken te vermaken. Dankzij de voortreffelijke samen werking tussen de 200 vrijwillig meewerkende ouders en leerkrachten slaagde het evenement. Na afloop kreeg ieder kind een fraai door Klaas van Rijt ontworpen gedenktegel. Voetbalstrijd De oud-internationals deden het gisteravond nog best tegen het Zoeterwoudse elftal. Een 41 overwinning vond een basis in de gave techniek van de Oranjemannen de 2000 kijkers moesten op Haasbroek eerst de teleurstelling wegslikken over de afwezigheid van de aange kondigde Coen Moulijn, terwijl ook Sjakie Swart en Reinier Kreijermaat ontbraken. Het eerste moeilijke werk voor doelman Peter Van der Heijden kwam al na een kwartier. Hij stopte een hard schot van Henk Schouten knap, maar had pal daarop assistentie nodig van de lat bij een afstandsschot van Tinus Bosselaar. De laatste 15 minuten voor rust warer. bijzon der produktief. Peter Kemper schoot zijn ploeg naar een 2—0 voorsprong. Daarna mocht Koos Romijn van 11 meter doelman Lagarde beproe ven. Zijn schot trof de paal. Leen van der Lugt en Piet Ouderland voerden de score op tot 4—0, terwijl Sjaak van Slingerland op fraaie wijze de eerste tegentreffer liet aantekenen. De tweede helft kwam een gewijzigd Zoeter woudse team binnen de lijnen. De oud-Oranje mannen hadden echter een goed verweer tegen de pressie die onder leiding van de hard wer kende Theo van Klink werd uitgevoerd. Er kwamen wat meer kansen maar de 4—1 stand bleef gehandhaafd. De voetbalteams oud-Oranje en Zoeterwoude nog broederlijk bijeen. In hun midden scheidsrechter Loud van Ravens c.s. en burgemeester Detmers.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4